Petőfi Népe, 1970. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-03 / 258. szám

Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa Egyetértés—Kecskeméti Dózsa 3:0 (3:0) Kecskemét, 2500 néző,, vezette: Zsolt. Egyetértés: Varga — Ga­lambos, Józsa, Sóvári — Komáromi, Szántai — Ka­rába, Halápi, Siklósi, Ku- charszki (Straub), Géber. Edző: Rákóczi László. K. Dózsa: Gór (Winter) Gór helyén Winter játszott, majd az 50. percben Bán- hídit Lódi váltotta fel. Az első szépítési alkalom a Dózsa-csatárok előtt a 62. percben adódott. Ekkor Tatár egyedül törhetett ka­pura, de kivárt és Sóvári szögletre szerelte. Két perc­könnyen verték vissza a ro­hamokat, és megőrizték há­lójukat a góltól. A vendégcsapatból Var­ga, Galambos, Józsa, Sikló­si és Kucharszki, a Dózsá­ból Lantos, Franczkó, Dió­szegi és Kiss játszott a leg­jobban. Fotóriporterünk hiába várta a gólt az Egyetértés kapuja előtt. Végül Varga biztos védései közül örökített meg egyet. — Oláh, Lantos, Franczkó — Diószegi, Gyiffkó dr. — Kiss, Tatár, Lutz, Bánhídi (L.ódi), Józsi I. Edző; Szi­geti Ferenc. Kellemes labdarúgóidő­ben a vendégcsapat kezd­te a játékot. Enyhe Egyet­értés-fölény után hamaro­san megszületett a mérkő­zés első gólja. Az 5. percben mintegy 35 méterről Galambos ívelt a 11-es pont tájára. Gór, Lantos és Siklósi egyszer­re ugrott fel a labdára. A soroksári csatár érte el és fejéről a kapu kö­zepébe szállt a labda. 1:0. Lanyha iramban folyta­tódott a küzdelem. Jobbá­ra a kecskeméti csapat tá­madott. de a kitűnő Egyet­értés-védelem jól zárt. A puha kecskeméti csatárok alig tudtak veszélyes hely­zetet teremteni az ellenfél kapuja előtt. A 15. percben Bánhídi jó beadásáról ké­sett le Tatár, majd néhány perc múlva Kiss fordulás­ból leadott lövése szállt alig a kapu mellé. A ven­dégek támadósora sokszor zavarba hozta a kecskemé­ti védelmet, amelyben Gór feltűnően bizonytálán volt. A 21. percben Kucharszki lőtt jó helyzetben a kapu főtt, majd Karába hagyott ki egy nagy gólhelyzetet. A 32. percben Kucharszki fejese szerencsére a kapu­fáról vágódott vissza a me­zőnybe. A 40. percben Géber a bal oldalon vitte fel a lab­dát. Halápi, majd Siklósi volt a labda útja. A középcsatár lövése a hosszú sarokban kötött ki. Kapushiba, 2:0. 43. percben a megzava- odott Dózsa-védelem nem udta hárítani Sóvári sza- adrúgását. Halápi Kucharszkihoz passzolt, s a csatár a ka­pujából kimozduló Gór mellett a hálóba lőtt. 3:0. A szünetben Szigeti ed- ■ő igyekezett lelket önteni i játékosokba. A vendég- •Hözőben érthetően jó volt 1 hangulat. Szünet után a tetemes ’őnv birtokában nyuso'1 íar játszattok a veady&v,,. cél később Tatár beadását Varga lábravetődve hárí­totta. Támadott a kecske­méti együttes, de a sorok­sári védelem nagyon jól játszott ezekben a percek­ben. A 81. percben Lantos fejese élesen vágódott Var­ga kapuja mellé. Heves, de meddő Dózsa-támadások- kal fejeződött be a küzde­lem. A mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte meg az Egyetértés. Lélektanilag nagyon rosszkor jött az el­ső gól. Ez megzavarta a kecskemétiek játékát. A félidő befejezése előtt két kapushibából kapott gól megpecsételte a Dózsa sor­sát. A második negyvenöt percben már hiába igyeke­zett a kecskeméti együttes, a háromgólos előny birto­kában a rutinos vendégek Zsolt István és a két partjelző mintaszerűen bí­ráskodott a végig sportsze­rű találkozón. NB L I 1. Egyetért. 13 9 4 — 21- 5 30 2. Eger 13 7 4 2 21- 9 23 3. MÁV D. 13 7 2 4 14- 6 22 4. G.-MAV. 13 € 5 2 17-13 21 5. Pécsi B. 13 4 4 5 13-20 21 6. FÖSPED 13 3 5 5 10-15 20 7. ZTE 13 5 4 4 22-14 19 S. Oroszt. 13 3 2 6 18-18 19 9. K. Dózsa 13 4 4 5 14-15 19 10. Bp. Sp. 13 3 5 5 10-13 19 li. Békéscs. 13 4 3 6 14-13 17 12. DVSC 13 4 5 4 13-14 15 13. Ózd 13 5 2 6 15-20 15 14. BVSC 13 5 3 5 23-25 14 15. Szív. M. 13 4 4 5 8-14 14 16. Szolnok 13 3 4 € 12-20 14 17. Várpái. 13 2 8 3 13-11 13 18. BKV EW. 13 2 2 9 4-17 9 G.-MAVAG—BKV Előre ld) Békéscsaba —ZTE 1:0 Ózd—MÁV DAC Iá) Várpalota­Szír. MÁV 0:0 Egér—Pécsi Hányása 3:1 FÖSPED—BVSC 2 a Oroszlány— Bp. Spart. 2a Szolnoki MTE—DVSC 2 tZ Kosárlabda TFSE—Kecskeméti Dózsa 55:43 (30:22) NB I. női. Kecskemét. Vezette; Puhr, dr. Náday. K. Dózsa; D. Kovács (4), Szelei (4) — Kiss (10) — Magyar (19), Nemes (1). Csere: Szabó V. (3), Zalá­ján, Csenki (2), Gulyás. Edző: Adamik Ferenc. Az erős szél zavarta a játékot A Dózsa kezdett jobban. Az elején még ve­zetett 4:2-re, majd 10:6 arányban, de aztán a TF vette át az irányítást és a félidőig 10 ponttal elhú­zott. A szünet után egy ideig lendületesebb volt a Dózsa játéka, és már csak 2 pont volt a főiskolások előnye. A kritikus időszak­ban sorozatban kimarad­tak a büntetők és nem tudták a „ziccereket” be­dobni, így a TF megérde­melten nyert. A főiskolás csapatból Korcknai, Varga és Tarjányi, a Dózsából Magyar és Kiss játszott jól. Kecskeméti Petőfi— Videoton 66:60 (32:22) NB I. férfi. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Bánsá­gi, Szittya. K. Petőfi: Tóth (8), Csá- nyi (7) — Farkas (13) — Vasvári (1), Csikai (23). Csere: Gábor (12), Kovács (11), Szabó, Pajor. Edző: Guóth Iván. A Petőfi kezdett jobban és 13:2 arányban vezetett. Ezután a Videoton a vete­rán Bencze vezérletével felzárkózott, s a Petőfi csak a félidő végefelé hú­zott el ismét. A szünet után a Petőfi növelte elő­nyét. A 11. percben 59:47- re vezetett a Petőfi, de a Videoton is jól hajrázott és a 18. percben már csak 3 pont volt az eredmény a Petőfi javára. Nagy izgal­mak között alakult ki a Petőfi győzelme. A kecs­keméti csapatból Farkas, Tóth, Csikai, Gábor és Csányi játszott nagyon jól. A Videotonból Bencze, Miskovics és Szentesi tűnt ki. PVSK—Kecskeméti Petőfi 83:82 (70:70, 32:29) NB I. férfi. Pécs. Vezet­te: Pajor, Wein. K. Petőfi: Tóth (15), Csá­nyi (8) — Farkas (16) — Vasvári (18), Csikai (11). Csere; Kovács (8), Gábor (4), Szabó, Pajor (2), Fel­földi. Edző: Guóth Iván. A Petőfi vezetett 12:6 arányban, de a 6. percben Tóthnak már 3 személyi hibája volt, s a többiek is többször vétettek felesleges hibát. A Pécs 18:l7-nél vet­te át a vezetést. A máso­dik félidő 3. percében 40:31 volt az állás a PVSK javá­ra. Ezután Csányi és Gá­vpr'v.yt'Bxy** vári kétkezes alsóval emeli a labdát a Videoton kosarába. Újabb nagyarányú vereség Szegedi Dózsa—Kiskunfélegyházi Vasas 7:1 (3:0) Szeged, 400 néző, vezette: Asztalé». Szegei: Jáger — Sza- fián (Magyar), Dezsőfi, Csa­nádi — Reményik dr., Ma­darász — Balogh, Veres, Csordás dr. (Bíró), Szikora, Héger dr. Edző: ZaUár An­dor. Kkfh. Vasas: Farkas (Papp) — Cserikó, Sahin, Ézsi — Pünköstá, Pólyák — Bense, Sikár, R’’bányi (Ger­ber), Linka, Villányi. Edző: Vereb István. Habár a mérkőzés nagy esélyese a szegedi lila-fe­hér együttes volt, a talál­kozó mégis úgy indult, hogy a Vasasnak is lesz keresnivalója. Kezdés után egy félegyházi támadás vé­gén Rűbányi került jó hely­zetbe, de meggondolatlanul kapu mellé rúgta a labdát. Továbbra is a piros-kékek kezdeményeztek, mégis a szegediek rúgtak gólt. A 20. percben Csordás dr. egy keresztlabdát kapott, és hat méterről Farkas mellett a kapuba lőtt. 1 f). A 23. percben Bense nagy erővel -'•"ta a labdát a szegedi Uálúbii, dt ä jtoakvezető les címén nem ítélt gólt. A 25. percben Héger dr. lövését Farkas kiejtette, és a berobbanó Csordás dr. nem hibázott. 2:0. A 35. percben Csordás dr.-t Pó­lyák szerelte, aki elesett, a csatár tovább futott: a lab­dával és Sahin lábán ke­resztül beesett a 16-oson belülre. A játékvezető li­est ítélt, amelyet Remé­nyik dr. értékesített. 3:0. Ezt követően Farkas biztosan hárította Szikora és Veres lövéseit. Szünet után a hazai csa­pat teljesen átvette a já­ték irányítását, a kedvet­lenül játszó félegyháziak­kal szemben. Az 50. perc­ben Héger dr. beívelte a labdát, a cseréként beállt Papp azonban Balogh elé ütötte, áld nagy erővel lőtt a hálóba. 4:0. A 62. perc­ben Csanádi felfutott a labdával és 16 méterről csa­vart lövést küldött Papp kapujára, az erős labda a kapus kezéről perdült a hálóba. 5:0. Ezután a fiatal kapus tehetségét többször tették próbára a Dózsa-csa­tárok, de több ízben is ügyesen tisztázott. Kétség­telen, hogy a lilákat a sze­rencse is pártfogásba vette. Veres 20 méterről nagy lövést küldött és a labda a lécet érintve vágódott a hálóba. 6:0. Ezekben a per­cekben a Vasas csak szór­ványosan támadva ment át a hazaiak térfelére. Egy ilyen támadás alkalmával Dezsőfi kézzel ütött el a labdát Bense előL A meg­ítélt 11-est Linka értéke­sítette. 6:1. A végeredményt a 79. percben a jó formá­ban levő Reményik dr. ál­lította be, 15 méteres lö­vésével. 7:1. Szegeden folytatódott a Vasas erőtlen, vérszegény játéka. Az együttes telje­sen letört csapat benyo­mását keltette. Így naggyá tette ellenfelét. A hátra­levő három mérkőzésen na­gyon össze kell szednie magát a Vasasnak, ha ta­vasszal szerepet kíván ját­szani a bentmaradásért fo­lyó küzdelemben. A szegediek minden já­tékosa jó formában ját­szott, míg a Vasasból csak Szikora, Ézsi és Bense já­téka emelkedett ki. bor kipontozódott. 56:56- nál egyenlített a Petőfi és innen állandó 1—2 pontos pécsi vezetéssel haladtak az utolsó percig. A lefújás előtt 1 másodperccel 70:68 állásnál Kovács két bünte­tőhöz jutott és mindkettőt bedobta. A hosszabbítás­ban izgalmas volt a küzde­lem. 82:82 állásnál az utol­só másodpercekben a Pe­tőfinél volt a labda. Tóth és Vasvári dobta rá, majd Felföldi a gyűrűbe akarta ütai. Ez is kimaradt, vi- zsont ráesett a védőkre és így idő utáni 2 büntetőhöz jutott a Pécs. Egyiket be­dobták és ezzel nyertek. Bajai Bácska Posztó— Csőszerelő 97:58 (53:32) NB I. férfi. Baja, 300 né­ző. Vezette: Puhr, Pajor. Ld.; Iván 26, Kovács 16, NB n. KELETI CSOPORT 1. Cegléd 12 8 3 1 22-12 19 2. Pénzű. 12 7 3 2 24-11 17 3. Szeg. D. 12 7 2 3 23-14 16 4. Budafok 12 5 4 3 17-12 14 Lehel 12 5 4 3 13- 8 14 6. SZVSE 12 5 3 4 17-14 13 7. DEAC 12 4 3 5 24-21 11 8. Bocskai 12 4 3 5 18-19 11 9. Szarvas 12 3 5 4 14-19 11 Vecsés 12 3 5 4 7-12 11 11. Szol. M. 12 2 6 4 14-16 10 12. Középít. 12 3 4 5 9-13 10 13 MGM D 12 3 4 5 15-20 10 14 Gyula 17 3 3 6 21-22 9 15. kistext 1° 2 5 5 12-18 9 16. Kfh. vas. 12 2 3 7 11-30 * Karácsonyi 14, ÜL: Padá- nyí dr. 17. Bajai Bácska Posztó— TFSE 127:67 (65:37) NB I. férfi. Baja, 300 néző. Vezette: Veikéi, Ger­gely. Bajiaá Bácska: Kovács (28), Ágfalvi (12) — Mül­ler (6) — Rátvay (36), Kancsár (14). Csere: Iván (14), Karácsonyi (10), Hor­váth (4), Vörös (3). Edző: Vétek Frigyes. A bajai csapat végig nagy fölényben játszott és pontosan dobott. Jók: Rát­vay, Kovács, Iván, illetve: Hollóéi 14. Bajai Vízügy- Fűzfői SK 73:67 (44:28) NB II. férfi. Baja, 300 néző. Vezette: Szittya, Ka­pusi B. Vízügy; Weidinger, Merekva (10) — Piszáro- vicg (28) — Csátaljai (12), Fekete (8). Csere: Faidt (5), Fodor (6), Csilics (4), Mi- hálovics, Szepes, H. Ko­vács, Gombás. Edző; Bacs- fay Gyula. A Vízügy az első félidő­ben 20 ponttal is vezetett. A szünet után feljött a Fűzfő és csak nehezen nyer­tek a bajaiak. Jók: Merek­va, Piszárovics, Fekete, il­letve: Kazí 16, Sajni 12. Soproni Textiles— Bajai Vízügy 69:65 (39:29) NB n. férfi. Baja. Vezet­te: Gergely, Kardos. B. Vízügy: Wedddnger (12), Merekva (2) — Pi­szárovics (14) — Csátaljai (22), Fekete (9). Csere: Csi­lics (3), Mihálovics (1), Faidt, Fodor (2), Szepes, H. Kovács, Gombás. Edző: Bácsfay Gyula. A csúszós pályához a Textiles alkalmazkodott jobban és végig vezetve győzött. Jók: Palack 23, Szlávik 18, ill.: Csátaljai, Weidinger. Kecskeméti Petőfi— Kiskunfélegyházi Vasas 50:49 (29:26) NB n. női. Kecskemét. Vezette: Mészáros, Kápol- nás. K. Petőfi; Pankotainé (1), Fodor (4) — Bodnámé (20) — Bende, Molnár (13). Cse­re: Dumsztné (6), Csányi - né (6), Dömötör, Kürtösi. Edző: Pankotai Ferenc. Kfházi Vasas: Iványi (6), Kovács (4) — Paulitska (7) — Bódi (7), Mészáros (9). Csere: Kotroczó. K. (16), Pálinkás, Kotroczó E., Kis- Ferenczi, Beliczai, Agonás. Edző: Bódi Tivadar. A megyei rangadón hall­hatatlan lelkesedéssel küz­dött mindkét csapat. Több­nyire a Petőfi vezetett. A befejezés előtt 15 másod­perccel a Vasas dobott ko­sarat és ezzel egy ponttal vezetett, de Molnár dobá­sa a lefújás pillanatában- hullott a félegyháziak ko­sarába és így a Petőfi győ­zött. Jók: Bodnámé, Molnár, illetve: Mészáros, Kotroczó. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel Kiadja a Báes megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház Telefon: 26-19. 25-16 Szerkesztő oizottság: 10-38. Kiadóhivatal: ’.ecskemét Szabadsáv tér 1/f Telefon: 17-09 Előfizetési díj egy hónapra: 20,— forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V index; 25 065