Petőfi Népe, 1969. augusztus (24. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-20 / 192. szám

Sok volt a döntetlen eredmény fíiizdeta a Petőfi láp® Kupáén Hétfőn délután Kecske­méten a szovjet teremben megkezdődött a küzdelem a Petőfi Népe ökölvívó ku­páért. A mérlegelésnél öt egyesület — Bp. Építő, Kun Béla SE, Pécsi VSK, Szege­di Dózsa és természetesen a Kecskeméti Fémmunkás — összesen 75 ökölvívója jelent meg. Valamennyi súlycsoportban tehát igen népes mezőny szállt ring- be. A hétfői selejtezőn 14 pár küzdött és máris nagyon érdekes és színvonalas mér­kőzéseket láthattunk. Az első napon a Kézai—Lász­ló, a Flórián—Farkas és a giss—Németh összecsapá­sok voltak a legérdekeseb­bek. A kecskeméti Vígh L­nek aránylag könnyű ellen­fér jutott és biztosan verte Számúikat (Bp. Építők). A többi mérkőzésen ki lehet még emelni Tímár—Orbán, Péntek—Sitkéi és a Lökös —Kóczó találkozót. Vala­mennyi említett mérkőzé­sen az előlállók jutottak to­vább. A Petőfi Népe Kupáért kedden délután folytatódott a küzdelem. Ezúttal 18 pár mérkőzésére került sor. Ezek eredményéről már csak lapunk pénteki szá­mában közölhetünk tudósí­tás a döntők eredményével együtt A döntőkre augusztus 20- án, szerdán délelőtt 10 órai kezdettel kerül sor ugyan­csak a leninvárosi szovjet teremben. ÉSZAKI CSOPORT Kunszert tmiklósi Vasas— Kiskőrösi Spartacus 4:0 (1:0) Kiskőrös, 200 néző, ve­zette: Nyári. A hazai csapat lendült először játékba. Több ve­szélyes támadást vezettek, majd a 20. percben sza­bálytalankodtak a kun- szentmklósi védők a 16- oson belül. A 11-est öles a kapufára rúgta. Ezután fokozatosan feljött a ven­dégcsapat, s korszerűbb csatárjátékával a 30. perc­ben megszerezték a veze­tést Bálint góljával. 1:0. A szünet után erőfölénybe került a Kunszentmiklós, s sok veszélyes támadás után az 55. percben Teleki lőtte a másodikat. 2:0. A 70. percben Szabó volt eredményes. 3:0. A 80. percben Tatai állította be a végeredményt 4:0. _ A jobban felkészült és erőn­létileg fölényben levő Kun­szentmiklós megérdemel­ten győzött Kitűnt: Bóna, Balogh, Bálint, Szabó, il­letve: Digner, öles. Ifjúsági eredmény: 1 :0 Kunszentmiklós javára. Tiszakécske—Alpár 2:2 (2:1) Tiszakécske, 300 néző, vezette: Jelinek. Az első félidőben a ha­zai csapat volt fölényben, s a 10. percben Váezi megszerezte a vezetést. Zoboki ívelt labdáját a sarokba fejelte. 1:0. A 30. percben Nagy fejeséből született a hazaiak máso­dik gólja. 2:0. A 44. perc­ben az alpári Kamasz 20 méteres lövése vágódott a hálóba, így 2:1 lett a fél­idő eredménye. Szünet után az Alpár támadott többet, s a 78. percben Kamaszt a büntető terüle­ten belül felvágták. A li­est Szabó értékesítette. 2:2. A mérkőzés végéig az eredmény már nem válto­zott. Kitűntek: Nagy, Vá- czi, Bállá, illetve: Kamasz és Bodor. Ifjúsági eredmény: 3:1 Tiszakécske javára. K. Egyetértés— Lajosmizse 3:2 (Iá) Lajosmizse, 200 néző, ve­zette: ülés. Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben a Lajosmizse volt fölényben, és a sok gólhelyzetéből csak kettőt tudott kihasz­nálni. A szünet után el­fogyott a hazaiak ereje, s az Egyetértés nemcsak ki­egyenlített, hanem a győ­zelmet is megszerezte. Góllövők: Kiss 2, Kovács II., illetve: Kocsis I. és Ru- bos. Kitűntek: Kovács II., Kiss, illetve: Kocsis I., Mari. Ifjúsági eredmény: 2:1 a K. Egyetértés javára. Klapka SE—Mezőfi SE 2:2 (2:1) Izsák, 300 néző, vezette: Daubner. A vezetést a Mezőfi SE szerezte meg a 17. perc­ben Szőráth lövésével. 0:1. A 32. percben Nagy egyen­lített, majd a félidő vége előtt 3 perccel Antal mint­egy 40 méterről ívelt ka­pura. Kovács kapus elnéz­te a labdát, és az a háló­ba hullott. 2:1. A máso­dik félidőben kiegyenlített volt a játék, és az 59. percbén Szőráth szabadrú­gásból egyenlített. 2:2. A Klapka SE nagy lelkese­déssel játszott, a Mezőfi SE pedig a kis méretű pályán nem tudott kibon­takozni. Kitűnt: Őrző, Me­zei, Antal, illetve: Szőráth (a mezőny legjobbja), Kállai, Virágh. Radnóti SE—Kecskeméti MÁV 3:3 (1:2) Szabadszállás, 200 néző, vezette: Király. Az első félidő 40. per­cében a K. MÁV már 2:0 arányban vezetett Ezután szépített a Radnóti SE, majd a második félidő 80. percében Páncsics az egyenlítő gólt is megsze­rezte. A 85. percben a MÁV újabb gólt lőtt, de még ugyanabban a perc­ben Dobszai IL egyenlí­tett Góllövők: Páncsics 2, Dobszai IL, illetve: Kál­lai, Tormási, Szabó. Ki­tűnt: Páncsics, Dobszai II., Tóth, illetve: Tormási, Gyöngyösi, Kovács. K. Volán—Kiskunmajsa 1« (1:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 200 néző, vezette: Daub- ner. A kecskeméti csapat technikai fölényben volt, és végig jobban játszott így a győzelem megérdemelt. Góllövő: Kripóczki. Ki­tűnt; Baracsi, Endre II., Kripóczki, illetve: Petrecz. Ifjúsági eredmény: 4:1 a K. Volán javára. Helvécia—Szánk 1:0 (0:0) Szánk, 100 néző. Az első félidőben nagy küzdelem volt, és kiegyen­lített játék. Elekor a ha­zaiaknak volt több hely­zetük. Szünet után a Hel­vécia vette át a játék irá­nyítását, és a befejezés előtt 6 perccel Varga gól­jával megszerezték a győ­zelmet A szanki csapat­ban nem láttunk kiemel­kedő eredményt, a Helvé­ciából Molnár Cs. és Pongrácz mutatott átlagon felüli teljesítményt Ifjúsági eredmény: 2:1 Helvécia javára. Kecskeméti Dózsa II.— Kiskunfélegyházi Vasutas 11:0 (5:0) Széktői Stadion, 1000 né­ző, vezette: Gyökér. A Dózsa II. végig nagy fölényben volt, és tetszés szerint rúgta a gólokat. Góllövők: Bánhidi 5, Se­bők 3, Linka 2, Peller. DÉLI CSOPORT Tompa—Mélykút 2:1 (1:0) Mélykút, 300 néző, ve­zette: Száll. Közepes ira­mú mérkőzés volt. A pá­lyán két egyenlő erejű csapat küzdött, s a tompái csapat jobb középpályás játékosai révén szerezte meg a győzelmet. Góllö­vők: Simity II., Budincse- vics, illetve Bényi II. Ki­tűnt: Füredi, Kábái II., Barta, illetve: Sziráczki, Kun-Szabó. Ifjúsági eredmény; 3:0 Mélykút javára. Császártöltés—Bácsalmás 3:1 (0:1) Császártöltés, 300 néző. Jó iramú, érdekes mér­kőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a Bács­almás kemény ellenfélnek bizonyult. A vezető góljuk egy hosszú partdobás után született Rácz dr. .lövésé­ből. 0:1. A fordulás után a Császártöltés mezőnyfö­lényt harcolt ki. Az 50. percben Angeli beívelését Szeitz lőtte a hálóba. Irl. Az 55. percben 11-eshez jutott a Császártöltés, és ezt Hajzer értékesítette. 2:1. Továbbra is a Csá­szártöltés támadott, és a 71. percben Rausch fejes­góljával állították be a végeredményt Kitűnt: An­geli, Mentus, illetve: Har­ness és Jágity. Ifjúsági eredmény: 2:2. Katymár—Szak inár 3:1 (3.-0) Katymár, 300 néaő, ve­zette: Csonka. A mérkőzés közel egy­órás késéssel kezdődött, mert a szakmáriak gépko­csija az úton eltévedt A katymúri csapat igen sportszerűen, a várakozási idő után is kiállt a mér­kőzésre. A hazai csapat végig nagy fölényben volt, és a 3, majd a 10. perc­ben nagy lövést védett a szakmáriak kapusa. Az el­ső gólt a 20. percben Gu­lyás szerezte, majd a 23. percben Besir, a 33. perc­ben pedig Állaga lőtt gólt, s így a félidőben 3:0 volt az eredmény a Katymár javára. A szünet után sok­kal kiegyenlítettebb lett a játék, bár most is a ha­zaiak támadtak veszélye­sebben. A 48. és a 62. percben a kapufát talál­ták el a katymári csatá­rok. Az utolsó percben Szabadkai maga elé tette a labdát, és a szabályta­lanságot vitató katymári védők mellett belőtte a szépítő gólt Kitűnt: Ja- nity I., Janity II, Besir, Állaga, illetve: Vörös, Tóth. Ifjúság eredmény: 3d. Szakmár javára. Gábor Áron SE—Kecel 0:0 Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Tóth. Eseménytelen, unalmas játékkal telt el mindkét félidő. Meglepetésre a ke­cellek álltak közelebb a győzelemhez, mert több helyzetük volt, és a fölé­nyüket mutatja a 8:3-as szögletarány is. Kitűnt: Kiss (a mezőny legjobbja), Hajdú, Lajkó. A Gábor Áron SE csapatában nem láttunk feljegyzésre érde­mes eseményt. Szamuely SE—Vaskút 4:0 (0:0) Kalocsa, 200 néző, ve­zette: Tóth M. Az első 45 perc ese­ménytelen mezőnyjátékkal telt eL A hazai csapat közben kétszer kapufára lőtte a labdát. A szünet után megélénkült a játék. A 65. percben a hazai vé­dők kézzel fogták meg a hálóba tartó labdát. A li­est Szabó lőtte a hálóba. 1:0. Ezután fölénybe ke­rült a Szamuely SE, és Is- pánovics kétszer, majd a végén Szabó talált a há­lóba. A sok új játékossal felálló kalocsai csapaton még látszik, hogy nincse­nek teljesen összeszokva. Kitűnt: Fodor, Kajzer, Kiss, Szabó, illetve: Matus, Ku- lisity. Hajós—Kiskunhalasi MÁV 4:4 (2:2) Hajós, 400 néző, vezette: Ihos. A nagy iramú és színvo­nalas mérkőzésen a hajósi csapat állt közelebb a győzelemhez. Góllövők: Bagó 2, Dobler, Hearsch, illetve: Gyugel 2, Kovács, Gémesi. Kitűntek: Dobler (a mezőny legjobbja), Ba­gó, Sipos, illetve: Sava­nya, Kovács, Bányai. Ifjúsági eredmény: 4d a Kiskunhalasi MÁV javára. Jánoshalma—Bajai Bácska Posztó 4:1 (4:1) Jánoshalma, 900 néző, vezette: Szabó. Nagy iramban indult a játék, és a Jánoshalma hamarosan beszorította a bajai csapatot Az első gól a 13. percben született Csermák fejeséből. Utána a bajalak is feljöttek, és gyorsan egymás után két 100 százalékos gólhelyze­tet hagytak kihasználatla­nul A második gólt a 25. percben Pintér hatalma« lövése hozta meg. 2:0. A 35. percben hibázott a ba­jai védelemi, és ezt Pin­tér ügyesen kihasználta. 3:0. ötletes csatárjáték után a 40. percben Cser­mákot a lő-oson belül akasztották. A büntetőt Ádám lőtte a kapuba. 4:0. A félidő utolsó percében könnyelműsködtek a já­noshalmi védők, és kava­rodásból Dikán a hálóba juttatta a labdát 4d. A második félidőben is a Já­noshalma támadott többet, de gólt már nem tudtak lőni, Így az eredmény nem változott A 65. perc­ben Fenyvesi Kálmánt a játékvezető utánrúgásért kiállította. Jók: Ságodi (a mezőny legjobbja), Nagy V, Ádám, illetve: Dikán, Szabó. Ifjúsági eredmény: S3 a Bajai Bácska Posztó javá­ra. Csávoly—Gara 8:0 (2:0) Gsávoly, 200 néző, vezet­te: Varga. Csávoly: Szabó — Tóth, Putnik, Keszi II. — Neu, Mándi — Keszi I, Bíró, Czobor, Horváth, Faludi. Gara: Szűcs — Erdős, Hunya, Balogh — Babity, Beretka — Domonkos, Ta­rn askó, Tényi, Zomborsze- gi, Zorn. Az első félidőben érde­kes, változatos volt a mér­kőzés. A csávolyiak ekkor is jól használták ki hely­zeteiket A szünet után a garai csapat elfáradt, és a Csávoly nagy fölénybe ke­rült Góllővők: Horváth 5, Faludi 3. Kitűnt: Horváth, Faludi, illetve: Balogh. Ifjúsági eredmény: 4:0 Gara javára. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa északi csoport 1. Mezőfi 16 ÍZ 4 — 52:6 28 2. Egyetért. 16 11 3 2 36:12 25 3. KsztmíkL 17 9 5 3 34:14 23 4. Alpár 17 8 6 3 40:26 22 5. Radnóti 17 6 6 5 28:23 18 6. K. Volán 17 7 7 6 19:18 18 7. Tiszáké. 17 6 4 7 23:26 16 8. Szánk 17 5 6 6 24:28 16 9. K. MAY 17 5 6 6 26:30 16 10. Kkmajsa 17 5 4 8 19:26 14 11. Lajosmi. 17 7 — 10 31:43 14 12. Helvécia 17 5 4 8 17:41 14 13. Klapka 17 5 3 9 26:31 13 14. Kiskőrös 17 3 2 12 14:39 8 15. Kfh. Vas. 16 1 5 10 19:45 7 K. Dózsa IL* 18 16 2 100:21 30 •Két büntetőpont levonva. DELI CSOPORT 1. Szamuely 18 13 3 2 40:13 29 2. Jánosh. 18 11 3 4 65:20 25 3. Császárt. 17 11 3 3 42:19 25 4. Gábor A. 17 11 2 4 44:17 24 5. Bajai B. 18 8 6 4 31:15 23 6. Tompa 18 7 8 3 32:14 22 7. Vaskút 18 8 3 7 29:25 19 8. Bácsalm. 18 7 5 5 21:29 19 9. Csávoly 18 6 4 8 29:32 16 10. Hajós 18 3 9 6 21:35 15 11. Gara 18 6 3 9 24:51 15 12. Kh. MÁV 18 4 6 8 19:34 14 13. Szakmát 18 4 4 10 17:32 12 14. Katymár 18 5 2 11 31:55 12 15. Kecel 18 2 7 9 16:45 ll 16. Mélykút IS 1 6 Ünnepi sportműsor Augusztus 20-án egyedül a megyei labdarúgó-bajnokság­ban lesz hivatalos forduló. Unnék műsora a kővetkező: Északi csoport: Kecskemét, Matkói úti palya, 10 órakor K. Egyetértés—Alpár. MAv-pálya 10 óra K. MÁV—K. Dózsa H, A többi mérkőzés délután 16 órakor kezdődik: Kiskunfél­egyházi Vasutas—Helvécia, Kis­kőrös—Radnóti SE, Kunszent­miklós—Klapka SE, Kiskun­majsa—Lajosmizse, Mezőfi SE —Szánk. Ez utóbbi mérkőzés a Városi Sportpályán lesz Kecs­keméten. Déli csoport: Kiskunhalason délelőtt 10 órakor Gábor Áron SÉ—Szamuely SE. A többi mérkőzés délután 16 óraikor kezdődik: Tompa—Szakmar, Bajai Bácska Posztó—Kiskun­halas! MÁV, Kecel—Csávoly, Bácsalmás—Mélykút, Vaskút— Jánoshalma, Gara—Hajós, Csá­szártöltés—Katymár. Az ünnep további műsora: KECSKEMÉT A nap egyik nagy csőmén nye a Széktói Stadionban sor­ra kerülő Nagyváradi AC— Kecskeméti Dózsa öregfiúk mérkőzés, kezdete, délután 17 órakor. ökölvívásban délelőtt 10 órai­kor kezdődik a Petőfi Népe ökölvívó kupa döntőinek küz­delme, a leninvárosi szovjet teremben. Kézilabdában Kecskeméten a Városi Sportpályán rende­zik meg a Hírős Kupa orszá­gos férfi és női kézilabda ver­senyét. / Kézilabda Kiskunhalasi MÁV— Pápai Vasas 12:10 (6:5) NB I. B női. Pápa, 200 éző, vezette: Szekeres — ;iiás. Halasi MÁV: Bálint — fass, Kiss, Prikidánovits — tiegler, Erdész. Csontos, lsere: Heródek. Király, lsendes, Tóth, Horváth. ;dző: Horváth István. Izgalmas, kemény játé- :ot hozott' a Pápán szám- taton lejátszott mérkőzés. 1 MÁV szerezte meg a ve- ető gólt és a félidőig ál- andóan egy gól volt az redmény. A fordulás után i hazaiak egyenlítettek, najd a vezetést is megszer­ezték. Ezután a MÁV haj­ába kezdett, egymás után légy gólt lőttek és ez el- löntötte a mérkőzés sorsát. Á játék hevességére jellem- :ő, a 18 büntetődobás, (melyből a hazaiak tízet, a i/IÁV nyolcat dobhatott. Jóllövők: Prikidánovits 7 Csontos, 3. Erdész és Rieg­er. Jók: Bálint, Prikidáno- "its. Csontos. Riesler. Gólok \ és góílövók A góllövőlista állása: Északi csoport: 22 gólos: Bravik (Mezőfi SE), 21 gó­los: Bánhidi (Dózsa), 20 gólos: Sebők (Dózsa), 19 gólos: Szabó II. (Alpár), 16 gólos: Bálint (Kunszent­miklós), 15 gólos: Linka (Dózsa), Kis juhász IL (La­josmizse), 11 gólos: Papp II. (Szánk), 10 gólos: Kiss (Egyetértés), Tormási (K. MÁV), 9 gólos: Porhanda (Dózsa), 8 gólos: Mezei (Klapka SE), Peller (Dó­zsa), Józsa, Szőráth (Mezőfi j SE), KratoviU (Kkfházi Vasutas), 7 gólos: Tóth (Ti­szakécske), Siffter, Mágyar ] (Egyetértés), Lengyel (Al­pár), Zsákai (Volán), 6 gó- los: Kovács II. (Egyetér- , tés), Besír (Alpár), Kozma (Kiskunmajsa), Endre IL | (Volán), 5 gólos: Antal (Klapka SE), Komáromi, Szabó (Kunszentmiklós), ; Padlás, Kiss II. (Dózsa), Tormási (Egyetértés), Ko­csis L (Lajosmizse), Pán­csics (Radnóti SE), Digner (Kiskőrös), Mezőfi (Kiskun- j raajsa). 4 gólos: Rusvai (Tiszakécske), Ambrus, őr­ző (Klapka SE), Pasek (Dó­zsa), Nagy (Szánk), Ka­masz (Alpár), Mészáros (Helvécia), Sashegyi (Rad­nóti SE), Bella, Triíont (Mezőfi SE), Vigh (K. MÁV), • Keresztes (Kiskőrös), Vad­kert (Kkfházi Vasutas). Déli csoport: 17 gólos: Pintér (Jánoshalma), 16 gó- lós: Horváth (Csávoly), 14 gólos: Csermák (Jánoshal­ma), 13 gólos: Füredi (Tompa), 12 gólos: Gulyás (Katymár), 11 gólos: Oláh (Gábor A. SE), Szeitz (Csá­szártöltés), 10 gólos: Haj­zer (Császártöltés), 8 gó­los: Bujdosó (Gábor Á. SE), Nagy (Szamuely SE), Ja- kubács (Császártöltés), Ba­gó (Hajós), 7 gólos: Dikán (Baja), Állaga (Katymár), Péter, Sipőcz (Vaskút), Ma- ráczi (Jánoshalma), 6 gó­los: Faddi (Gábor A. SE), Horváth, Varga (Szamuely SE), Tényi (Gara), Szabó ; (Kecel), Simity II. (Tom­pa). 5 gólos: Karsai (Gá­bor A. SE), Horváth (Bács­almás), Szabó (Baja), Is- pánovits (Szamuely SE), ; Ledényi (Kecel), Dobler (Vaskút), Gyugel (Khalasi MÁV), 4 gólos: Balogh (Gábor A. SE), Gyenis, • Barta, Márton (Baja), Va- ( jas, Szabó (Szamuely SE), j Takács, Salamon (Gara), j Kábái IL, Hauk (Tompa), , Angeli, Rausch (Császártól- < tés), Prikidánovits (Katy-j már), Faludi (Csávoly), Ki- . ‘ sa (Jánoshalma), Ács, Tóth | ti. (Szakmár), Bényi (Mély- I kút). A fordulóban ismét „gól- szüret” volt, mert a két < csoportban összesen 72 al- 1 kálómmal zörgött a háló. | Ezúttal először fordult elő, hogy mind az északi, mind S pedig a déli csoportban ) egyformán 36—36 gólt löt- j tek. Érdekes, hogy északon a vendégcsapatok szereztek ) \ több pontot, mert az arány j J 9:7, a vendégek javára. Dé- ) len a hazai csapatok 12, a J ; vendégcsapatok csak 4 pon- S , tot szereztek. )