Petőfi Népe, 1969. március (24. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-24 / 68. szám

Sokat kell javulni a Fémmunkásnak Kosárlabda KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS—KOSSUTH SE 1:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Daubner. K. Fémmunkás: Bende I. — Bakó, Palincsár, Kottái, ölvedi — Kállai, Virágh — Dorogi, Nagy, Farkas II., Szabó. Edző: Mikus Mi­hály. Kellemetlen hideg, szeles időben kezdődött a talál­kozó. Negyedóra esemény­telenül telt el. Az első gól­helyzet a kecskeméti csa­társor előtt adódott, ami­kor Szabó a kapura tört, de a védők felvágták. A szabadrúgásból nem lett semmi. Sérülésekkel, kiállításokkal tarkított játék SZARVAS—KISKUNHALASI MEDOSZ 2:1 (0:1) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Barna. Kkhalasi MEDOSZ: Stachó — Tóth II., Rádi, Juhász — Tóth I., Vass (Nagy) — Pálinkó (Szalon- tai), Csányi II., Mészáros II., Kocsis, Jäger. Edző: Virágh István. MEDOSZ-támadásokkal Indult a játék. A 3. perc­ben Csányi II. nagy lö­vését mentette a szarvasi kapus. A 22. percben érde­kes gól született. Jáger Pá- linkóhoz játszott, aki ka­pura tört. A kifutó kapus összeütközött a csatárral és az elpattant labda Mészá­ros II. elé került, aknek lö­vése Magyar lábát érintve a hálóban kötött ki. 0:1. Fordulás után nagy meg­lepetésre a vendégcsapat került fölénybe. Egymást követően négy szö^letrú- gást értek el. A 70.' perc­ben Braxatórisz I. és Csá­nyi II. sportszerűtlen vi­selkedésük miatt a kiállí­tás sorsára jutottak. Há­rom perccel később Jáger nagy lövése a kapufán csattant. A 85. percben Nagy I. révén egyenlített a szarvasi együttes. 1:1. Két perccel később szerencsét­len gólt kapott a hazai csapat. Egy beívelt labdára kifutó Stachó Tóth II-vel összeütközött, s mellettük Roszik a hálóba fejelt. 2:1. Az összeütközés következ­tében Tóth II. súlyos fej­sérülést szenvedett és kór­házba szállították. Jók: Lelkes, Müller, Nagy I„ il­letve: Tóth l£, Rádi, Ko­csis. Szünet után a védelmek jól álltak a lábukon, rend­re visszaverték a csatár­sorok kezdeményezéseit. A 19. percben Dorogi indította el a támadást. Beadása nyomán a kapu előterében kavarodás tá­madt. Farkas tíovesen Nagyhoz emelte a labdát, aki közelről biztosan lőtte a hálóba. 1:0. A gól után néhány ner­cig a Fémmunkás rohamo­zott, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy Szabó gólt ér­jen el. Óriási helyzetét azonban elrontotta. Meglehetősen alacsony színvonalú küzdelmet ho­zott a találkozó. Igaz, eb­ben nagy szerepe volt a rossz pályának is, amelyen képtelenek voltak a játé­kosok folyamatos összjá- tékot nyújtani. A Fém­munkás csapat védelme né­hány megingástól elte­kintve jól zárt, a közép­pályások sokat fáradoztak, jó teljesítményt nyújtot­tak. Elől Nagy és Dorogi jelentette a legtöbb ve­szélyt. Pontszerzés Bmfapesten III. KÉR. TTVE—KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ 0:0 Budapest, Hévízi út, 500 néző, vezette; Balázs II. Kiskőrösi Gépjavító: Túrán — Kállaii I., Paul tus­it a I., Balogh----Zsíros, V én — Szentgyörgyi II., Márkó, Rótsehild, Boháos, Pecznyik. Edző: Biácsi Sándor. A III. kér. TTVE nagy Megérdemelt győzelem KALOCSAI VTSK- ÉPlTÖK Kalocsa, 500 néző, vezet­te: Darnyik. Kalocsa: Nizner — Kol­lár, Matos, Miskei — Dé- bics, Márity (Bálint) — Nyitrai, Vatai, Vida, Né­meth, Farkas II. Edző: Mol­nár II. Ferenc. Kezdés után a kalocsai csapat kezdeményezett. Több veszélyes támadás után az 5. percben Farkas II. átadásából a labdát Vi­da a kimozduló dunaújvá­rosi kapus mellett a hálóba lőtte. 1:0. A 8. percben Far­kas II. jól ugrott ki, de a lövés pillanatában a ka­pussal összeütközött, s a labda csak az 5-ösig jutott el. A 11. vérebén Németh elhúzott Ligeti mellett és 15 méterről nagy gólt lőtt. 2:0. A 14. percben Nyitrai nagy helyzetben a ka’ us kezébe Reá labdát, ő 18. perc­ben Vida lerázta a duna­újvárosi védőket, de rossz szögbe került lövése a kapu elétt ment el, Az ellentá­madás során a kapujából kint álló Nizner nem szá­molt a szél nyomásával és így Dósa 20 méteres lövése a hálóba hullott. 2:1. A második félidőben — mint várható volt — a VTSK a széllel hátban nagy nyomást gyakorolt az Bol­tok kapujára. Az 51. perc­ben Nyitrai hatalmas lövé­se a kapufa éléről lefelé pattant, de a berobbanó Farkas II. döntő helyzetben elcsúszott. Két perc múlva ugyancsak Nyitrai 20 méte­-DUNAÜJVÄROSI 4:1 (2:1) rés lövése a kapu mellett zúgott el. A 60. perc meg­hozta a várva várt gólt. Németh IS méteres lövésé­vel szemben Gulyás tehe­tetlennek bizonyult. 3:1. A 65. percben Vatai szabad­rúgását a kapus csak kiütni tudta és a berobbanó De­ines hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 4:1. A mérkőzés vécéig még Vida hagyott ki két nagy helyze­tet. Jók: Miskei, Farkas II., Débics, Kollár, illetve Bátai. iramban kezdte a mérkő­zést, de, a Gépjavító meg­felelő taktikával hárította a ' támadásokat és mind jobban, átvette a kezdemé­nyezést. A 10. percben csak szerencsével mentettek a hazaiak Pecznyik elől, aki gólhelyzetben hibázott. Tíz perccel később Bohács ve­szélyeztetett távoli lövéssel, majd egy jól beívelt szög­letből Rótsehild kapáslövé­se akadt az oldalhálóban. Szünet után is nagy iram jellemezte a találko­zót. Az 50. percben Ró- tsohild remek labdával szöktette Bohácsot, akinek erős lövését a kapus csak másodszorra kaparintotta meg. A Í5. percben adódott a találkozó legnagyobb gól­helyzete. A kitűnően játszó Márkó három védőt is ki­cselezett, de nagyerejű lö­vése a kapufán csattant. A kipattanó labda Boháos elé került, aki a fekvő kapus fölött sem tudott a hálóba emelni. Helyzetei alapján a Gépjavító győzelmet érde­melt volna. Jók: Kocsis, illetve: Kállai, Márkó, Tú­rán. Tartalékokkal is jó eredmény SOLT VADKERT—MA VAUT VOLÄN 2:1 (1:0) Soltvadkert. 600 néző, vezette: Oláh. Soltvadkert: Mayer — Frittmann. Mészáros, Filus, Hirsch — Szerényi (Tasná- di). Meskó — Fábián. Tóth B.. Tumbász. Bozóki. Edző: Várhegyi Ferenc. Az első hazai bajnoki mérkőzésre sérülések és be­tegség miatt tartalékosán és felforgatott csapattal állt ki a Soltvadkert. Az el­ső félidőben mindkét együt­tes nagy erőbedobással küz­dött. Gyors, kemény játék folyt és egyik csapat sem ♦udott mezőnvfölényt ki­harcolni. A 14. percben avors soltvadkerti támadás futott a jobb oldalon. Tóth B. kapta a labdát és az ötösről nem hibázott. 1:0. A második félidő vadker­ti rohamokkal kezdődött. A 47. percben Fábián megsze­rezte a labdát az egyik vé­dőtől és 8 méterről a háló­ba vágta. 2:0. A kétgólos vezetés birtokában nyugod- tabban játszott a soltvad­kerti együttes és jelentős fölényt harcolt ki. Fábián, Tóth B. és Tumbász száz- százalékos gólhelyzeteket hagytak ki. A £8. percben egy nem túlságosan erős lövésbe Filus belenyúlt, és a lábáról a hálóba pattant a labda, öngól. 2:1. A várt győzelem nem maradt el. de a felforga­tott soltvadkerti csapat adós maradt a jó játékkal. Kitűnt: Mayer. Mészáros és Tóth B. Biztos bajai győzelem a megyei rangadón Bajai Bácska Posztó— Kecskeméti Petőfi 79:40 (38:20) NB I. férfi, Baja, 200 né­ző, vezette: Mikuska, Sza­mosi. Baja: Kovács (20), Iván (14) — Vörös (2) — Rát- vay (20), Brassói (14). Cse­re: Baumert (4), Karácso­nyi (4), Kancsár (1). Edző: Tax Imre. Kecskemét: Tóth (11), Csikai (7) — Farkas (12) — Szabó F., Vasvári (6). Csere: Nagy (2), Kovács, Csányi, Virágh. Edző: Guóth Iván. Csak néhány percig volt kiegyenlített a küzdelem. A Baja a 3. percben 8:4-re vezetett, majd egyre job­ban játékba lendültek és 5 perc alatt káprázatos do­básokkal 18 pontos előnyt szereztek, s közben a Pe­tőfi egyszer sem talált a gyűrűbe. A félidő végéig felváltva estek a kosarak, s a Bácska 38:20 arányú vezetéssel fordult. Szünet után a kétségtele­nül nagyobb tudású bajai együttes fölényével folyta­tódott a játék. A megyei rangadó a vá­rakozásnak megfelelően biztos bajai győzelmet ho­zott. A Bácska legjobbjai: Kovács, Rátvay és Brassói voltak, míg a Petőfiből Tóth és Nagy nyújtott el­fogadható teljesítményt. A junior mérkőzés ered­ménye: 83:57 a Bajai Bács­ka Posztó javára. Ld.: Kan­csár 16, Fodor 14, Ágfalvi 13, illetve: Szabó I. 24, Re- zák 12. MAFC—Kecskeméti Petőfi 65:50 (32:24) NB I. férfi: Kecskemét, 200 néző, vezette: Horváth, Mézner. Békéscsaba. 200 néző, ve­zette: Alföldi. Kun Béla SE: Hluohány — Kormfeld, Takács I.. László — Harangi, Tóth (Burok) — Takács II., Szarka, Varga, Miksztai, Kovács. Edző: Takács Ist­ván. Az első fél óra változa­tos mezőnyjátékkal telt el. A Szalvai SE jobb csapat­játékával. a Kun Béla SE pedig tetszetősebb egyéni alakításokkal tűnt ki. A kapuk ritkán forogtak ve­szélyben. A 28. percben Szarka hatalmas lövése alig szállt kapu mellé, majd egy hazai szöglet után Hluchány mentett bravúrosan. A ve­zetést a Szalvai SE szerez­te meg a 23. percben. Ta­kács I-et fellökték és így a beívelt labdát Zolnai za­vartalanul fejelte a hálóba. 1:0. A vezető gól után a vendégek kerültek fölény­be. A 42. percben Szarka— Takács U. összjáték után Kovács kapta a labdát az ötösről és védhetetlenül lőtt a hálóba. 1:1. A 44, perc­ben szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes. Molnár a rosszul felálló, sorfal mel­lett a Kun Béla SE kapu­jába talált. 2:1. Fordulás után a félegy­házi együttes kerekedett fe­lül, mégis a hazai csapat­K. Petőfi: Tóth (10),Sza­bó F. (4), — Farkas (14) — Csikai (4), Vasvári (6). — Csere: Kovács (6), Csányi (6), Nagy, Virágh. Edző: Guóth Iván. Az első kettős kosarat a Petőfi érte el. Nagy volt az iram. A MAFC jól ér­vényesítette magassági fö­lényét és egyre jobban el­húztak. A 6. percben 15:6- ra vezettek az egyetemis­ták a sok hibával játszó kecskemétiekkel szemben. A Petőfinek semmi sem si­került, s még a legbizto­sabb helyzeteket is kihagy­ták. Csak a félidő vége fe­lé talált magára a Petőfi, s ekkor 8 pontra csökken­tette hátrányát. Izgalmakban bővelke­dő küzdelem után a mér­kőzés végül biztos MAFC- győzelemmel ért véget. A kecskeméti csapat két ­ségkívül jobb együtteste')! szenvedett vereséget, ele pontosabb dobásokkal 1 é- nyegesen szorosabb lehetett volna az eredmény. A MAFC-ból Gabánvi, Prle­szól és Csabai nyújtott ki­emelkedő teljesítményt, a Petőfiből pedig Tóth és Farkas. A junior mérkőzés ered­ménye: MAFC—K. Petőfi 57:52. Ld.: Ábrahám (15), Borbély (20). Bajai Bácska Posztó— BKV Előre 99:68 (52:31) NB I. férfi, Bp. Klapka u. vezette: Szabó IL — Wein. Baja: Kovács (23), Iko- tity (20) — Baumert (13) ■ — Rátvay (19), Karácsonyi (8). Csere: Iván (14), Kan­csár (2), Brassói, Vörös. — Edző Tax Imre. Az első 10 percben szo­ros volt a küzdelem, aztán nak sikerült növelnie elő­nyét. Egy jól ívelt beadás a kapufára, majd onnan Zolnai elé pattant, aki biz­tosan szerezte meg a Szal­vai SE harmadik gólját. 3:1. lőtt. Jók: Takács I.. Haran­gi, Kovács, Baja 1200 néző, vezette: öze. Baja: Majzlinger — Sza­bó D., Márton, Brisztovics — Miklós, Márity — Hor­váth, Rizsányi (Morócz), B. Szabó (Bajnai), Bartulov, Borkovics. Edző: Szentan- hai József. A sáros, mély talajon váltakozó támadásokkal kezdődött a találkozó. A 8. percben szabadrúgáshoz ju­tott az MTE, ezt Rizsányi fölé lőtte. Mindkét csapat sokat hibázott, rengeteg pontatlan és eladott labda jellemezte a találkozó e ré­szét. Az MTE az I. félidő folyamán fölényben ját- j szott, azonban mindössze | kétszer lőttek veszélvesen a kapu felé a csatárok. a Bácska vette át a játék irányítását és a félidő vé­géig alaposan elhúzott. A bajaiak fölénye a szünet után is folytatódott és a Bácska különösebb erőbe­dobás nélkül nyerte meg a mérkőzést. Az edzőnek al­kalma nyílott a fiatalok szerepeltetésére is. A Bács­kából legjobb teljesítményt ezúttal is Kovács nyújtot­ta. Az Előre legjobbjai: Felhősi (17), Vera (15). A junior mérkőzés ered­ménye: 65:51 a Bajai Bács­ka Posztó javára. VTSK—Kecskeméti Dózsa 60:58 (24:23) NB I. női, Kiskunfélegy­háza, vezette: Monostori, Puhr. K. Dózsa: D. Kovács (8), Magyar (11) — Kiss (8) — Szabó É. (18), Túri (9). — Csere: Bajtai (4), Nemes, Szelei, Szabó V., Domokos, Ternesz, Szentannai. Edző: Adamik Ferenc. A Kecskeméti Dózsa vá­rakozáson felül kezdett. A VTSK zónáját könnyen át­dobták, s hamarosan 4:0, majd 14:4 arányú Dózsa- vezetést mutatott az ered­ményjelző tábla. Adamik edző azonban cserére kény­szerült, mert Kiss és Sza­bó É., később D. Kovács is már 3—3 személyi hibát gyűjtött össze. A félidő vé­gén egyenlített, majd egy­pontos vezetéshez jutott a budapesti csapat. A szünet után női mérkőzésen szo­katlan nagy iram alakult ki. A Dózsa-lányok több bosszantó labdaeladási hi­bát vétettek, s a 10. perc­ben 13 pontos vezetésre állt a VTSK. A hajrában egész­pályás letámadással kemé­nyen küzdött a Dózsa, s az utolsó percben sikerült az egyenlítés de a győzelmet mégsem tudták megszerez­ni, s az utolsó másodper­cekben büntető dobásokkal nyert a VTSK. A Dózsa nagy akarással küzdött, de néhány játékos rossz dobóformája és az el­adott labdák miatt mégis vesztesként volt kénytelen elhagyni a pályát. Ki­tűnt: Szabó É., Szabó V., illetve: Ináncsiné 35. A junior mérkőzés ered­ménye; 63:48 a VTSK ja­vára. Szünet után a 48. perc­ben megszületett a mérkő­zést is eldöntő gól. Az MTE-védelem — az egyéb­ként hátvédet játszó — Horváthot teljesen egyedül hagyta a 16-oson belül. Horváth kapásból nagy lö­vést küldött Majzlinger ka­pujára. A labda a bal sa­rokba vágódott. 1:0. Az MTE-nek kedvét szegte a váratlanul kapott gól. Nén­ié igyekezett teljes erőbe dobással játszani. A ,75 percben Bartulovnak adó dott nagy helyzete, Borke vies szögletről beívelt láb dáját 10 méterről a kapus ba lőtte. Ezt az egyenlítő-' lehetőséget sem sikerült ki. 1 használni. Jobb csatár játékkal nyert a hazai csapat SZALVAI SE—KUN BÉLA SE 3:1 (2:1) Nem lehetett áttörni a barcsi védőfalat BARCS—BAJAI VASAS MTE 1:0 (0:0)