Petőfi Népe, 1969. március (24. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-24 / 68. szám

Nem érdemelt vereséget a KTE Mezőkovácsházi Petőfi—Kecskeméti TE 2tl (1:0) Nem soft hiányzott a még nagyobb meglepetéshez Szolnoki MTE—Kecskeméti Dózsa 1:1 (1:0) Kecskemét, 5000 néző, vezette: Zsolt. SZMTE: Nagy P. — Ba­logh, Heidrich, Molnár — Kolláth, Papp II. — Se­bők, Himer II., Pallad, Nagy F., Halmi. Edző: Czi- gony Ferenc. K. Dózsa: Gór — Vincze, Fajt, Kreidli — Dobó, Lutz — Lódi, Pasek, Gyif- kó, Kiss II., (Bánhídi, a szünetben), Linka (Balato­ni 60. p.) Edző: Pyber Ist­ván. A kecskeméti öltözőben megtudtuk, hogy Jósa belá­zasodott és nem állhat a csapat rendelkezésére, Dió­szegi már elkezdte az edzé­seket, de még ő sem játsz­hat. A Dózsa kezdte a já­tékot és azonnal támadás­ba lendült. Az 1. percben Gyifkó pontos átadását Pa- 6ek lőtte a kapu fölé. A 4. percben Lódi vitte fel a labdát, majd Linka kapta. A szélső nagy lövése a fel­ső léc éléről vágódott a kapu fölé. A 9. percben Dobó lövése tévesztett jó helyzetben célt. Feltűnő volt, hogy a rendezőség is­mét nem gondoskodott lab- das-’odőkről. Értékes má- • ■ cek teltek el azzal, a játékosok futkostak a labdáért. A 10. percben ;y P. a levegőben úszva •; ■ die le Pasek fejéről a aadott a Dózsa, de na­gyon körülményesen. A szolnoki védők könnyen hárították az erőtlen kísér­leteket. A Dózsa rohamai az első negyedóra eltelté­vel alábbhagytak, egyre többször szóhoz jutottak a vendégek. A 18. percben Nagy F. lövése szállt Gór kapuja mellé. Az első szol­noki gólhelyzetet a 24. percben jegyeztük fel, Se­bők távoli bombáját Gór a léc alól tolta a kapu fölé. A A LABDARÜGO NB I B Állasa 1. Kecskemét 4 3 1 — 5:1 7 2. Videoton 4 3 — 1 10:6 6 3. Bp. Spart. 4 2 1 1 5:2 5 4. SZEOL 4 2 1 1 6:3 5 5. Oroszlány 4 2 1 1 5:3 5 Szállítók 4 2 1 1 5:3 5 7. ZTE 4 2 1 1 8:5 3 8. P. Bány. 4 2 1 I 2:3 5 9. Ózd 4 2 — 2 7:5 4 10. G.-MAV. 4 1 2 1 3:3 4 BKV Elő. 4 1 2 1 3:3 4 SZMTE 4 1 2 1 3:3 4 13. Várpalota 4 2 — 2 4:6 4 14. Békéscs. 4 2 — 2 3:5 4 15. MVSC 4 1 1 2 4:4 3 16. SzfV. MÁV 4 — 1 3 3:9 1 17. Győri D. 18. Nagybát. 4 4­1 3 4 1:7 1:7 1 Miskolci VSC —Győri Dózsa 2:0, BKV Előre—ZTE 0:0, — SZEOL—Szív. MÁV 4:0, Pécsi Bányász—Nagy bátony 1:0, Bp. Spartacus—G.-MÁVAG 1:0, Ózd —Békéscsaba 1:0, Oroszlány- Szállítók 1:0. Videoton—Várpa­lota 3:L 30. percben Gyifkó átadá­sát Lódi három lépésről nem tudta a hálóba juttat­ni. A 35. percben Gyifkó éles beadása Kiss II. feje mellett suhant el, nagy gólhelyzetben. A 41. percben a Dózsa- védelem fedezetlenül hagyta Halmit. A szélső élesen küldte Gór háló­jába a labdát. 1:0. A szünetben cserét ha­tározott el Pyber edző. Kiss IL helyére Bánhídi állt be. Majdnem szolnoki góllal kezdődött a második félidő. A 2. percben közvetett szabadrúgást ítélt a játék­vezető a Dózsa ellen. A labdát Nagy F. kapta, ha­talmas lövését a kapufa mentette. Idegesen, kapkod­va játszott ezekben a per­cekben a Dózsa. Közben teltek a percek. Távoli el­hamarkodott lövésekkel kí­sérletezett Pasek, Lutz és Gyifkó. A 20. percben született meg a kiegyenlítő gól. Bánhídi jő labdát adott Gyifkónak, aki egyet iga­zított rajta, úgy lőtte a hálóba. 1:1. A gól után lelkes bizta­tásba kezdett a kecskeméti néző, vezette: Barcs. Pénzügyőr SE: Meyer — Kisházi, Tolnai, Oláh — Jaskó (Mózes), Fonyódi — Torma (Balogh), Tóth Cs., Szabó, Koroly, Csekő. Ed­ző: Miksovszki Zoltán. Kiskunfélegyházi Vasas: Seres (Farkas) — Bense, Cserkó, Fekete — Makai, Sahin — Sánta, Farkas II. (Vereb), Villányi, Ézsi, Csermák. Edző: Fejes Jó­zsef. A Vasas nagy erővel ro­hamozott. Egymás után három szögletet harcoltak ki. A 12. percben Csermák hatalmas kapufát lőtt. A lepattanó labdát Villányi az oldalhálóba vágta. A hazaiak fölénye állandó­közönség. Ügy látszott, ezekben a percekben, hogy sikerül a győztes gólt is megszerezni. Néhány hely­zet ki is alakult a szolnoki kapu előtt, de ezekből nem lett semrgi. Szerencsére a szolnoki csatárok sem je­leskedtek a góllövésben, mert a 88. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy Papp II. lövése Gór háló­jába jusson. A mérkőzés esélyese a hazai c^anat volt. Jól is in­dult a találkozó, sokat és veszélyesen támadott a Dó­zsa az első 20 percben. Utána azonban egyre job­ban feljött az MTE és meg­lepetésre átvette a játék irányítását. A szolnoki ve­zető gólt a kecskeméti együttes csak a II. félidő közepén tudta kiegyenlíte­ni, de a győzelem megszerzésére már nem fu­totta az erejéből. Az SZMTE egységesebb csa­pat benyomását keltette. Játékosai harcosabban és lelkesebben küzdöttek és gyorsaságban is felülmúl­ták a Dózsát. Az SZMTE- ben szinte csak jó teljesít­ményt jegyezhetünk fel. A Dózsából Fajt, Kreidli, Lutz és Dobó nyújtott el­fogadható játékot sült. A Pénzügyőr magas termetű védőjátékosainak azonban könnyű dolguk volt az ívelt labdákkal kí­sérletező Vasas-csatárok­kal szemben. A 20. perc­ben a Pénzügyőr első tá­madása gólt hozott. Fonyó­di Korolyhoz játszott, aki Tóth-hoz továbbított. A csatár a kifutó Seres mel­let a hálóba lőtt. 1:0. Egy ellentámadásból Villányi hatalmas lövését Meyer csak gyors öklözéssel tudta hárítani. Szünet után ismét * ha­zaiak kezdeményeztek. Egymás után öt szögletet értek el. As 58. percben Vereb—Sánta volt a lab­da útja, majd Csermák kapta és 5 méterről a léc alá bombázott. 1:1. A Va­Mezőkovácsháza, 1000 néző, vezette: Ungi. Mezőkovácsháza: Drágán — Plástyik, Gajdos, Szabó — Gigacz, Budácsik II. — Gábor, Pasek, Sári, Kere­kes, Janiga. Edző: Kerekes Imre. KTE: Molnár — Gud- ricza, Fekete I., Suhajda — Franczkó, Pavlovics — Má- nyoki, Dinnyés, Beregi, Szőczey, Parádi. Edző: Lyka Antal. A KTE azzal indult Me­zőkovácsházára, hogy min­dent megtesznek legalább az egyik bajnoki pontért. Lyka Antal edző a feladat­nak megfelelő taktikát dol­gozott ki. A mérkőzést a Petőfi támadásai vezették be. Az első negyedórában Molnár több veszélyes lö­vést védett, s vezetésével a KTE-védők keményen verték vissza a Petőfi ro­hamait. Ugyanakkor saj­nos az ellentámadásokban nem volt átütő erő, s azok | semmi veszélyt sem jelen­tettek a mezőkovácsháziak kapujára. A vezető gólt a 28. perc­ben szerezte meg a Petőfi. A KTE-védelem egy pilla­natra kihagyott, s a fede­zetlenül maradt Gábor a hálóba vágta a labdát. 1:0. A gól után Mányoki nagy lövését védte Drágán, majd Dinnyés célozta meg a kaput, de ez a lövés sem hozott gólt. A fordulásnál tehát egy góllal vezetett a hazai csapat A szünetben Lyka edző még lelkesebb, gólra “érőbb játékra hívta fel a figyel­met Az intelem úgy lát­szik, használt, mert a KTE vette át a játék Irányítá­sát. Egymás után vezették a támadásokat a Petőfi ka­pujára. A 4. percben Be­regi lövése suhant el a ka­pu mellett, majd Dinnyés­nek és Szőczeynek sem si­került a hálóba találni. Egy szép Parádi—Dinnyés adogatás után az összekötőt a 16-os vonalánál kézzel rántottak vissza. Franczkó szabadrúgást ítélt a játék- esak nagy bravúrral ütöt­te szögletre. Ezután még jobban feljött a KTE és egymás után. több szögletet ért el. A másik oldalon ugyanakkor Molnár is pompásan hárított egy ve­szélyes labdát. A 30. perc­ben egyenlített a KTE. Szőczey lefutotta védőjét és beadását Dinnyés fejjel juttatta a hálóba. 1:1. A gól után a mezőkovácshá­ziak rohamoztak elkesere­detten. Rövid ideig nagy munkában volt a KTE-vé­delem. majd alább hagyott az iram, s úgy látszott, hogy mindkét csapat bele­sas fölénye tovább tartott. Lapos adogatásokkal köze­lítették meg a Pénzügyőr kapuját. Helyenként szé­pen játszottak a félegyhá­ziak, de a kapura ritkán voltak veszélyesek. Közben a Pénzügyőrnek is adódott helyzete, ám Koroly és Tóth sem tudta kihasználni a jó alkalmat. A 85. perc­ben Villányi 20 méteres lövését mentette bravúro­san Meyer. Három perc­cel később viszont a Va­sas-védők hárítottak ve­szélyes ellentámadást. A Vasas ezen a találko­zón sem játszott rosszul, de a csatárjáték változatlanul gyenge oldala az együttes­nek. Jók: Meyer, Fonyódi, Tóth, illetve: Fekete, Ma­kai, Ézsi. Ex volt a Dózsa k egyenlítő gólja. Gyifkó lövésével szemben három védő és a kapus is tehetetlen. A Kecskeméti Dózsa—Ganz-MÁVAO? bajnoki labdarúgó-mérkőzésre a VOLÁN Utazási Iroda KÜLÖNJÁRATÓ AUTÓBUSZT indít. Részvételi díj 50.— Ft. Jelentkezés és rész­letes felvilágosítás a VOLÁN Utazási Irodában, Kecskemét, Rákóczi út 16. sz. alatt. Döcögött a csatárjáték Pénzügyőr SE—Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 1500 nyugodott a döntetlenbe. A 43. percben a kecskemé­ti védők szögletre hárítot­tak, s a beívelt labdából az elbámészkodó kecske­méti védők mellett Gábor a kapuba fejelte a győztes gólt. 2:1. Az utolsó perc­ben a KTE-nek még volt két helyzete, de egyenlíte­ni már nem tudott. A kecskeméti csapat az első félidőben bátortalanul játszott, a szünet után azonban tartós fölényt har­coltak ki, ezt azonban a csatárok nem tudtak gólok­ra váltani. A döntetlent így Is megérdemelte volna a KTE. A védelem a két gól ellenére Igen jó teljesít­ményt nyújtott. Molnár kapus a csapat legjobbja volt, míg Pavlovics, Pará­di és Szőczey a mezőnyben jeleskedett. A mezőkovács­házi csapatból Gajdos, Gá­bor és Kerekes nyújtott átlagon felüli teljesítményt. NB II. KELETI CSOPORT 1. Jászberény 2 2 — — 2:0 4 2. DVSC 2 1 1 — 4:1 3 3. Budafok 2 1 1 — 4:2 3 4. SZVSE 2 1 1 — 4:2 3 5. Sz. MÁV 2 1 1 — 3:2 3 6. Cegléd 2 1 — 1 5:2 2 7. MGM Debr. 2 — 2 — 1:1 2 Pénzügyőr 2 — 2 — 1:1 2 KISTEXT 2 1 — 1 2:2 2 10. Gyula 2 1 — 1 2:3 2 11. M.kovácsh. 2 1 — 1 2:5 2 12. KTE 2 — 1 1 2:3 1 13. Bocskai SE 2 — 1 1 3:5 1 14. Sz. Dózsa 2 — 1 1 1:2 1 15. Kiskuní. 2 —. 1 1 1:4 1 16. K. Tűzálló 2 — — 2 0:2 — A forduló eredményei: Szol­noki MÁV—KISTEXT 2:1, — MGM Debrecen—SZVSE 1 ;1, Gyula—Cegléd 2:1, Jászberény —K. Tűzálló 1:0, Szegedi Dó­zsa—DVSC 1:1, Budafok—Bocs­kai SE 2:2. Ökölvívó NB I. B Székesfehérvári MÁV Előre — K. Fémmunkás 12:10 Székesfehérvár, 300 né­ző. vezették: Barta és Á. Tóth. A mérkőzés rosszul in­dúlt a Fémmunkás számá­ra. Kiss családi okok miatt nem utazhatott el a csa­pattal, így Zala került a helyére. Ezenkívül az első idegenbeli mérkőzésen más bajok is érték a csapatot. Erről azonban majd az egyes találkozók alkalmá­val teszünk említést. Eredmények: (elől a fe­hérvári versenyzők.) Papírsúly: Szabó ellen Balogh az I. menetben fel­adta. 2:0. A kecskeméti boxoló jobb volt ellenfelé­nél, mégis a mérkőzés fela­dására kényszerült, mert szúrást kapott. Légsúly: Harangozó el­lenfél nélkül győzött. 4:0. Harmatsúly: Tiger ponto­zással győzött Fehér ellen. 6:0. Az első menetben a fehérvári öklöző jobb volt. A másik két menetben azonban Fehér nagyon fel­jött, győzelmet érdemelt volna. Bírói tévedés! Pehelysúly: Harkait az or­vos betegség miatt nem engedte indulni. Görög el­lenfél nélkül győzött. 6:2. Könnyűsúly: Németh a II. menetben feladta Oláh A LABDARÜGO NB L EREDMÉNYEI Vasas—FTC 2:2 (1:1), Diós­győr—Salgótarján 2:1 (1:0), — Eger—Csepel 2:0 (1:0), Dunaúj­város—Komló 2:1 (1:0), Pécs— Tatabánya 1:0 (1:0), U. Dózsa— Egyetértés 4:0 (2:0), Szombat­hely—Rába ETO 1:1 (1:0), Bp. Honvéd—MTK 0:0. Az nb i Állasa 1. U. Dózsa 4 4-------11:1 8 2. Vasas 4 3 1 — 12:2 7 3. FTC 4 3 1 — 13:5 7 4. Rába ETO 4 2 1 1 11:3 5 5. Bp. Honv. 4 2 1 1 5:3 5 6. Pécsi D. 4 2 1 1 3:2 5 7. MTK 4 2 1 1 4:3 5 8. Eger 4 1 1 2 3:3 4 3. Sa!gótar. 4 2 — 2 3:3 4 10. Diósgyőr 4 2 — 2 4:5 4 11. Komló 4 1 1 2 2:4 3 12. Szombath. 4 1 1 2 4:9 3 13. Dunaúiv. 4 1 — 3 4:9 2 14. Csepel 4 1 — 3 2:6 2 15. Tatabánya 4-------4 1:12 — 1 6. Egyetértés 4 — — 4 1 :X4 — Hivatalos totóeredmények 1. Torino—Cagliari 0:0 x 2. Fiorentina—Inter. 1:0 1 3. Napoli—Lanerossi 1:0 1 4. Pisa—Juventus 3:0 x 5. Atalanta—Sampdo 3-0 X 6. Varese—Palermo 0:0 x 7. Brescia—Bari 2:2 x 8. Catanzaro—Como 1:1 x 9. Lecco—Reggiana 0:1 2 10. Mantova—FoggSa 3:0 1 11. Modena—Monza \:l x 12. Padova—Lazio 0:0 x 13. AS Reggina—Peri Pótmérkőzések: >:0 x 14. Ternana—Catania 2:0 1 15. Spal—Livorno 0:0 x 16. Roma—Verona 1:2 2 ellen. 6:4. Oláh eddigi leg­jobb teljesítményét nyúj­totta, s feladásra kénysze­rítette ellenfelét Kisváltósúly: Rajkó pon­tozással vesztett Vígh S. ellen. 6:6. Nagy küzdelem ben alakult ki Vígh S. győ­zelme. Különösen a máso­dik és a harmadik menet­ben domborodott ki a kecs­keméti versenyző nagyobb tudása. Váltósúly: Magyar az I. menetben feladta Vígh J. ellen. 6:8. Ez a mérkőzés két percig tartott. Magyar nem tudott ellenállni Vígh J. nagy ütéseinek. Nagyváltósúly: Gubert a III. menetben feladta László ellen. 6:10. László egyre magabiztosabban versenyez. Értékes győzel­met aratott. Középsúly: Balon ellen Karip a II. menetben fel­adta. 8:10. Sajnos Karip a saját maga által diktált iramban elfáradt. Erőnlété­nek javulnia kell. Félnehézsúly: Tauser pontozással győzött Zala ellen. 10:10. Végig Zala irá­nyította a mérkőzést, sok­kal jobb volt ellenfelénél, akit vérzés miatt már ko­rábban le kellett volna léptetni. Nagy meglepetést keltett a bírói döntés, amely Tauser győzelmét hirdette ki. Nehézsúly: Antal győz Sza- bari ellen. 12:10. A mérkő­zés tehát az utolsó össze­csapáson dőlt el. Szabari az I. menetben komoly fö­lényt harcolt ki. Azután fejelés miatt megintették, bár Antal igen sokat sza­bálytalankodott. A II. me­netben Szabari meggondo­latlanul megjegyzést tett, erre a bíró — Á. Tóth — leléptette a kecskeméti versenyzőt. Ezzel a csapat­győzelemtől is megfosztot­ta a Fémmunkást. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt 3ács-Klskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F Tóth Pá! Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Várost Tanácsház Telefon: 29-19. 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: ■fecskémét. Szabadság tér 1/a Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta, ílöflzethető: a helyi posta- -lvataloknál és kézbesítőknél, 'lefizetést df1 egy hónapra- 17.— forint. Sács-Klskun megyei Nyomda V Kecskemét. Telefon: 11-89. Index: 25 065