Petőfi Népe, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-22 / 248. szám

Pécsújhegyen nem sikerült Pécsi Bányász—Kecskeméti Dózsa 3:1 (1:0) Nehezen győzött a Vasas Félegyházi Vasas—Debreceni Elektromos 4:3 (1:0) Pécsújhegy, 2500 néző, v.: Radó. Pécs; Lukács — Kele­men, Tallósi, Győr kő IX., — Palkovics I., Márton — Palkovics II., Bartal, Hala­si, Makiári (Koch), Ben- csik. Edző: Kontha Károly. K. Dózsa: Gór — Oláh, Fa.it, Kéri — Diószegi, Mor_ vai — Jósa. Dobó, Kis«; II., Szőczey, Balatoni. Edző: Pyber István. Kitűnő időbon, Igen jó talajú pályán a hazai csa­pat támadásaival kezdődött a mérkőzés. A kecskeméti csoat védekezett, de a já­tékukba sok hiba csúszott. A 12. percben góllá érett a pécsiek fölénye. A jobb ol­dalon Bartal futott el, s a Dózsa-védők nem tudták feltartóztatni. Csavart beadása pontosan Halasi feiére szállt és on­nan védhetetlenül vágó­dott Gór kapujába. 1:0! A gól után valamivel ki­egyenlítettebb lett a já­ték, s a kecskemétieknek is akadt néhány helyzete. A 25. nercben Jósa futott el a szélen. Beadását Dobó tisz­ta helvzetben kapta, de 10 méterről a kapusba vágta a labdát. A 42. percben Bencéik tört a Dózsa, kapuja felé. A Dózsa-védők szerelték, de a csatár elesett és a já­tékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Palkovics II. a bal sarokra irányította, de Gór előbb kiütötte, majd ráve- töHícceq. megkaparintotta a labdát. A szünet után megválto­zott a játék képe. A hazai csapat visszaesett és a Dó­zsa vette át az irányítást. Néhány helyzet is akadt, de a csatárok képtelenek vol­tak kihasználni. Sajnos, ezúttal a hátsó alakzat sem volt biztos. A 29. percben ismét a jobb oldalon futott a pécsiek tá­madása. A labda Halasihoz ke­rült, s a középcsatár 10 méterről a sarokba vág­ta. 2:0! A Dózsa elkeseredetten támadott és három perc múlva szépített. A 32. perc­ben Kiss II. cselezett a 16-oson belül, majd össze­csapott a védőkkel és el­esett A játékvezető ezért is büntetőt ítélt. A 11-est Kiss II. értékesítette. 2:1! Nagy nyomás nehezedett ezután a pécsiek kapu iára és úgy látszott, sikerül az egyenlítés. A góltól azon­ban egy ritka játékvezetői tévedés fosztotta meg a kecskeméti csaoatot. A 36. percben a pécsi kaputól mintegy 18 méterre szabad­rúgáshoz jutott a Dózsa. Fajt állt a labda mögé és csavart lövése a .sorfal fel­lett a háló sarkába vágó­dott. Nagy meglepetésre Radó játékvezető újra rűgatta a szabadrúgást, mert a sorfai a lövés előtt el- mozdult(!). Ezután még egy nagy helyzete volt a kecskeméti csapatnak. A 38. percben Hazai pályán nem megy TEZÖBERÉNYI SPARTACUS— AJSKUN HALASI MEDOSZ 2:0 (1:0) Kiskunhalas, vezette: Tóth I. Kkhalasi MEDOSZ: Sza- lontai — Tóth III., Rádi, Juhász — Vass, Tóth I. — Pálinkó, Mészáros III., Csá- nyi, Kocsis. Lipák (Udvari). Edző: Virágh István. A vendégek kezdemé­nyeztek és már az 5. perc­ben a második szögletet ér­ték el. Solymosi beívelt labdáját Kohut I. a hálóba fejelte 1:0. Egy perccel ké­sőbb a hazaiaknak kínál­kozott egyenlítési lehető­ség, de Kocsis elől a kapu torkában mentettek a vé­dők. A 14. percben Dre- nyovszki éles lövését Sza­lontai csak nehezen tudta menténi. Fordulás után nagy ha­zai fölény alakult ki. Egy ellentámadás során Zolnai szabadrúgása Solymosir irányt változtatva a hazai kapuba vágódott 2:0. A Spartacus a két gól birto kában védekezésre rendez­kedett be és így MEDOSZ- fölény alakulhatott ki, de a csatárok gólképtelensége és a vendégek szervezet* védekezése miatt az ered meny már nem változott. A MEDOSZ négy egy- mást követő hazai mérkő­zésén vesztesként hogyta el a játékteret. Jók: Rádi, Ju­hász, Vass. Szőczey beívelését Kiss II. Dobó elé fejelte. Amikor a csatár lőni készült, két kézzel belökték a hálóba. A 40. percben Szőczey jobblábas kapáslövése alig kerülte el a kaput. A 42. percben végleg eldőlt a mérkőzés. A védők késle­kedtek és Bartal 4 lépésről a hálóba talált. 3:1! A kecskeméti csapat rosz- szul, szétesően játszott az első félidőben. A szünet után jóval többet támadott a Dózsa, de a lelkesebb ha­zai csapat még növelni tudta a vezetését. A csapat­ból Gór, Morvái és Jósa nyújtott elfogadható telje­sítményt. Radó játékvezető több hibát vétett. A legnagyobb, a gólba jutott szabadrúgás újrarúgatása példa nélküli. az nb i b Állasa 1. Komló 29 15 10 4 41:17 40 2. Eger 29 15 9 5 39:26 39 3. Kecském. 29 15 8 6 39:27 38 4. Nagy hát. 29 14 6 9 43:35 34 5. Bp. Előre 29 10 11 8 29:21 31 6. Oroszl. 29 12 7 10 43:35 31 7. Várpalota 29 11 9 9 32:27 31 8. szállítók 29 12 5 12 39:31 29 9. Győri D. 29 10 9 10 39:39 29 10. MAVAG 29 10 8 ll 25:28 28 11. SZMTE 29 11 6 12 33:38 28 12. Pécsi B. 29 11 6 12 31:37 28 13. Miskolc 29 9 10 10 27:34 28 14. Bp. Sp. 29 8 11 10 34:40 27 15. BVSC 29 8 7 14 34:41 23 16. Ózd 29 6 9 14 22:32 21 17. Nyíregyh. 29 6 8 15 23:37 20 18. Budafok 29 5 7 17 25:53 17 Bp. Előre—Várpalota 2:0, — Győri Dózsa—Nagybátony 1:1, Szolnoki MTE—Budafok 2:0, Miskolc—Bp. Spartacus 1:0, Szállítók—BVSC 2:0, Eger—Ózd 1:0, Nyíregyháza—G. MAVAG 2:0. Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Fehér II. K. Vasas: Bolya — Ben- se, Cserkó, Fekete, Makai — Bálint, Kelemen — Csík, Villányi, Sahin II., Vereb (Farkas). Edző: Fe­jes József. D. Elektromos: Jakab — Nagy, Szabó, Dúsa, Kál­mán — Debreceni (Vadon), Kovács — Rozgonyi, Szé­kelyhídi, Juhász, Lázár. Edző: Kertész Tamás. A hazai együttes elbiza­kodottan vette fel a küz­delmet a táblázat utolsó helyezettjével. A Vasas egymás után két szögletet ért el de Villányi beívelé­sei nem hoztak eredményt. A keményen játszó vendé­gek megrúgták Verebet, akit Farkas váltott fel. A 44. percben Villányi Ma­kaihoz játszott. Pontos be­adását Farkas a hálóba fe­jelte. 1:0. A második félidő 5. per­cében Villányi élesen be­lőtt labdáját Farkas a jobb sarokba nyomta. 2:0. A 7. Kitfinl játék a fővárosban KALOCSAI VTSK—HTG VASAS 2:1 (2:1) Budapest, 200 néző, ve­zette: Keiner. Kalocsai VTSK: Sáfrán (Nizner) — Kollár, Pécsi, Horváth — Débics, Far­kas — Miskei, Matos, Né­meth, Bende. Edző: Mol­nár II. Ferenc. A rossz, salakos pályán a vendégcsapat lendült tá­madásba és már a 9. perc­ben szögletet harcolt ki. A beívelt labdát Vattai a kapu előterébe juttatta. Né­meth kapura fejelt és a menteni igyekvő középhát­véd előtt Miskei a hálóba továbbította. 1:0! A 14. percben Bende szép cse­lekkel játszotta magát tisz­tára és 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. 2:0! A 22. percben Németh megsérült és elhagyta a játékteret. A 31. percben a hazaiak balösszekötője szépített. 2:1! A más dik félidőben a játékvezető 11-est ítélt a hazai együttes javára, de Niznemek sikerült kiütnie a labdát és így az ered­mény változatlan maradt. A mérkőzés hátralevő ré­szében ismét a vendégcsa­pat vette át a játék irá­nyítását, de gólt már nem tudott elérni. Jók: Vattai, Nizner, Horváth, Kollár. percben Cserkó reklamálá­sa miatt a játékvezető köz­vetett szabadrúgást ítélt, amit Szabó értékesített 2:1. A 11. percben Juhász átját­szotta a hazai védelmet és szép lövéssel egyenlített. 2:2. Két perccel később Sahin II. lapos beadását Csík a hálóba bombázta 3:2. A 17. percben Kele­men húzott el a védők mellett és beadását Villá­nyi 10 méterről értékesítet­te 4:2. A vendégek nem adták fel a harcot. A 20. percben ismét átjátszottak a bizonytalankodó hazai védelmet és Rozgonyi előbb a felső kapufát találta el, majd a kipattanó labdát a hálóba lőtte. 4:3. A vendégek tervszerű és kemény játékkal rukkoltak ki Félegyházán, így a ha­zaiak csak nehezen tudták megszerezni mindkét baj­noki pontot. Jók: Villányi, Makai, Bolya, Farkas. NB n. KELETI CSOPORT 1. Békéscs. 25 15 5 5 46:15 35 2. KISTEXT 25 12 8 5 57:35 32 3. Sz. MÁV 25 14 3 8 42:28 31 4. Cegléd 25 10 10 5 46:37 30 5. DVSC 2,1 12 4 9 38:35 28 6. Pénzügy. 25 11 4 10 42:35 26 7. Kiskunf. 25 9 8 8 37:31 26 8. Sz. Dózsa 25 9 7 9 30:32 25 9. MGM D. 25 8 8 9 22:24 24 10. SZVSE 25 8 8 9 22:31 24 11. Jászber. 25 7 8 10 39:45 22 12. Gyula 25 8 5 12 25:38 21 13. Gázmű 25 5 10 10 36:55 20 14. Goldber 25 6 8 11 30:46 20 15. KTE 25 7 6 12 30:46 20 16. D. Elekt. 25 5 6 14 33:42 16 72 percig vezetett a KTE Gyulai MEDOSZ—Kecskeméti TE 2:1 (0:1) Gyula, 800 néző, vezet­te: Bane. Gyula: Csomós — Guti, Dánie len reálisabb lett volna... 1. SZ. ÉPFU—SOLTVADKERT 3:2 (3:1) Vereség a listavezetőtől HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI MEDOSZ—KUN BÉLA SE 2:0 (1:0) Hódmezővásárhely, 1200 néző. vezette: Puskás. Kun Béla SE: Petrecz — Kapoli, Takács I., Tóth I. — Szilágyi (Tóth II.), Zem- mel — Takács II., Mányo- ki, Szabó, Csermák, Haran­gi. Edző: Takács István. Alacsony s~'nvonalú mér­kőzésen szerencsével győ­zött a hazai csapat. Az el­ső félidő nagy részében a MEDOSZ veit mezőnyfö- lénvben. A vendégek csak szórványos ellentámadá­sokkal ’-ísérleteztek. A fél­idő egyetlen gólja a 40. percben született. A tisz- tá-a játszott Bozó a 11-es tájékán jó labdát kapott és egy csel után a hálóba bombázott. 1:0! Fordulás után a vendé­gek kezdeményeztek. Már a 2. percben veszélyes tá­madást vezettek, de a ki­törő Mányoki lövését a ka­pus kiütötte. A MEDOSZ második gólját a 23. perc­ben érte el. Az ötösön tisz­tán álló Risák egy beadott labdát zavartalanul fejelt a hálóba. 2:0! Az utolsó negved órában nyomasztó fölénybe került a hazai csapat, de csatárai elügyet- lenkedték a gólhelyzeteket. Jók: Tóth I„ Tóth II., Harangi. Budapest, 200 néző, ve­zette: Kajzler. Soltvadkert: Mayer (Né­meth) — Gillich, Lehóczki, Mészáros — Szerényi, Dob- szai I. — Frittmann, Tum- bász, Bezsenyi, Fábián, Bo- zóki (Dobszai II.). Edző: Zsikla Tamás. Az első percekben a fő­városi csapat kezdeménye­zett többet. Később a Solt­vadkert vette át a játék irányíását és néhány gól­helyzetet is teremtett, még­is a hazaiak szerezték meg a vezetést. A 25. percben Kovács kapura lőtt labdája Dobszai I.-en irányt vál­toztatva a soltvadkerti ka­puba vágódott. 1:0. A 28 percben szabadrúgás után Sándor kapura fejelt, Ma­yer rosszul nyúlt bele és a kezéből kiperdülő labda a hálóba került 2:0. A 35 percben Frittmannak sike­rült szépítenie 2:1. Nem sokkal a félidő befejezése előtt, Mayer egy távoli lö­vést kiütött és a szemfüles Sándor közelről megszerez­te az ÉPFU harmadik gól­ját. 3:1. A második félidőben a Soltvadkert támadott töb­bet. A 25. percben egy ke- zezés miatt megítélt bünte­tőt Tumbász értékesített 3:2. A háralevő percekben nagy harc alakult ki az egyenlítő gól megszerzésé­ért, de a találkozó válto­zatlan eredménnyel ért vé­get. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: Kovács, Sándor, illetve Szerényi, Dobszai I. Pont vesztés Baián BAJAI VASAS MTE—BONYHÁDI VASAS 1:1 (1:0) Baja, vezette Sümegi. Bajai Vasas MTE: Kiss — Brisztovics, Márton, Visz- meg — Tobler (Tüske), Má- rity — Miklós, Petrik, Bó- di, Rizsányi, B. Szabó. Ed­ző: Jászberényi János. Váltakozó támadásokkal kezdődött a találkozó. A 30. percben megszületett a ha­zaiak vezető gólja. A szem­füles Rizsányi becsapta a vendégcsapat védőit és kö­zelről a hálóba vágta a lab­dát. 1:0. A félidő hátralevő része mezőnyjátékkal telt el. Szünet után a hazaiak kiengedték kezükből a já­ték irányítását és csak a kitűnően helytálló Kiss ka­pusnak köszönhető, hogy nem bajai vereséggel ért véget a találkozó. A vendé­gek a 12. percben megsze­rezték az egyenlítést. Vaj­da elhúzott az MTE-véde­lem mellett és a kiugró Kisst lerázva rúgta a háló­ba a labdát. 1:1. A TOTÓ 42. heti telitalálata 1. Oroszlány—Komló x 1:1 2. Pécsi B—Kecskemét 1 3:1 3. Előre—Várpalota 1 2:0 4. Nagvbá*ony—Gvőrí D. x 1:1 5 Bp. Spart —MVSC 2 0:1 6. Jászberény—-B csaba 7. DVSC—Cegléd 8. Gázműv.—KISTFXT 9. SZVSE—Sz. MÁV T0. Pénzügvőr—Goldber. Ll. Pápa—ZTE 12. NVTE—PVSK 13. Volán—S. KSE +1 14. BEAC—Kossuth KFSE 1 5:2 2 1:4 1 3:1 2 1:3 x 2:? 2 2:3 Szilágyi, Géczi — Szabó (Nagy F.), Lovász — Mé­száros, Vasvári, Himer, Boruzs, Nagy J. Edző: Szi­geti István. KTE: Molnár — Francz- kó, Fekete I., Suhajda — Nagy, Pavlovics — Sallai (Dinnyés), Beregi, Szappa­nos, Kiss, Barta. Edző: Lyka Antal. Nappal és erős széllel szemben kezdett a kecske­méti csapat. Mindkét együttes nagy iramban játszott, s a hazaiak a szél segítségével távoli lövé­sekkel kísérleteztek. A KTE-védelem jól zárt, s a megszerzett labdákkal ügyes támadásokat vezet­tek. A 28. percben Fekete I. indított támadást. Nagy és Szappanos volt a labda útja, majd a középcsatár­tól Barta kapott , remek labdát. Elhúzott a védők mellett és a 16-osról kül­dött nagy lövése a hálóba vágódott. 0:1! A 35. perc­ben Szappanos cselezte át magát a védőkön és a há­lóba lőtt, de a játékvezető Barta leshelyzete miatt nem adta meg a gólt. A 40. percben ismét Szappa­nos tört ki a védők gyű­rűjéből. A 16-osról elha­markodottan lőtt, pedig akár a kapuba is bevi- hette volna a labdát. A szünet után a szél a KTE-t támogatta, mégis a Gyula lendült táma­dásba. A 72. percben Mol­nárt akadályozták a védés­ben és a labda a hálóba jutott. 1:1! A 42. percben kavarodás támadt a KTE kapuja előtt és Vasvári a hálóba ko­torta a labdát. 2:1! A második félidőben na­gyobb akarással játszó ha­zaiak megérdemelték a győzelmet. A KTE táma­dósora nem tudta elől tar­tani a labdát. Jók; Mol­nár, Fekete I., Nagy, Be­regi. Pontosztozkodás Kiskörösön KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ—NAGYTÉTÉNY 1:1 (1:0) Kiskőrös, vezette Vágvöl­gyi. Kiskőrösi Gépjavító: Ba — Kállai, Pauluska, Balogh — Pecznyik, Zsíros — Szentgyörgyi II., Szentgyör- gyi I., Márkó, Kuluncsics (Obomyik), Vén. Edző: Biá- csi Sándor. Az első félidő 25. percé­ig a hazai csapat uralta a mezőnyt, de a csatárok nem tudták kihasználni a kínálkozó helyzeteket. A 30. percben Márkó szabadrú­gása révén kavarodás ke­letkezett a vendégcsapat kapuja előtt, de a csatárok ismét kihagyták a jó alkal­mat. Az utolsó percben a nagvtéténvi karms Sz°nt- györgyi II. szabadrúgását a j jíj I saját kapujába öklözte 1:0. j 5jft Szünet után a vendégek ' vezettek néhány veszélyes támadást. A 38. percben Balogh belenyúlt egy haza­adott labdába és így öngól­lal l:l-re alakult a talál­kozó állása. Néhány perc­cel később a játékvezető Obomyikot és Horváthot kiállította. Jók: Pauluska, Balogh, ill. Kollár I. és Gulyácsi. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megyei Bizottsága és a megye! tanács lapja. Főszerkesztő; F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanáesház Telefon: 26-19. 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét Szabadság tér 1/a Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető: a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél, előfizetési díi egy hónapra: 17.— forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V Kecskemát Telefon: 11-85. Index: 25 065