Petőfi Népe, 1968. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-22 / 196. szám

2000 néző Soltvadkerten SOLTVADKERT— KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ 2:0 (0:0) néző, Soltvadkert, 2000 vezette: Jaczina. Soltvadkert: Németh — Gillieh, Meskó, Dobszai I. — Szerényi, Filus — Fábi­án, Tumbász, Bezsenyi, Dobszai II., Tóth, csere: (Tumbász helyett Fritt- mann a 60. percben). Edző: Zsikla Tamás. Kiskőrösi Gépjavító: Po- lareczki, Paluska I., Balogh — Zsíros, Kuluncsics — Petényik, Szentgyörgyi II., Szentgyörgyi I., Paluska II., Vén (Márkó a második félidő 20. percében). Edző: Biácsi Sándor. Az eső egész délután esett, mégis nagy volt az érdeklődés a két szomszéd város mérkőzése iránt Ta­pogatózó játék után a he­lyi csapat került fölénybe és 30 percen át többet tá­madott. A csúszós talaj miatt kevés helyzet adó­dott A 20. percben Szeré- nyi kapáslövése szállt haj­szállal mellé, majd Tóth hagyott ki jó helyzetet. A 30. perc után néhány kis­kőrösi támadás is alakult. A második félidőben hajrával kezdett a csapat. A 10. perc- Bezsenyi szögletet nagy helyi ben ívelt be, Fábián nagysze­rűen fejelt a bal felső sa­rokba. 1:0. Ettől kezdve hatalmas erővel támadott a Soltvadkert és percekre beszorította ellenfelét. A 23. percben Bezsenyi hosz- szú labdával szöktette Fá­biánt, aki középen kiug­rott és megszerezte a má­sodik hazai gólt. 2:0. A vendégek most már több gondot fordítottak a táma­dásra, de gólhelyzetük most sem adódott. A 40. perc­ben Márkó 20 méteres sza­badrúgása a felső kapufán csattant. Az eredmény megfelel a játék képének, a helyiek teljesen megér­demelten győztek. Jók: Dobszai I., Meskó, Bezse­nyi, Gillieh, illetve: Palus­ka I., Balogh, Zsíros. Csúszós pályán, gól nélkül BAJAI VASAS MTE—PÉCSI 400 néző, vezette: BŐRGYÁR 0:0 Bája, Műdig. BMTE: Majzlimger — Bajnai, Páncsics, Viszmeg — Márity, Miklós — Pet- rity, Bódi, Rizsányi, Bar- tulov. Borkovics. Csere: Kiss és Baics. Edző: Jász­berényi János. Kezdés után azonnal pa­rázs jeleneit alakult ki a vendégcsapat kapuja előtt A jobbszélen Miklós elfu­tott. Szépen beadott, s lab­dáját Bartulov centiméte­rekkel a bal kapufa mellé lőtte. Az egyébként végig esőben játszott mérkőzésen Jól rajtolt a Kun Béla SE Kun Béla SE—Mezőhegyes! Kinizsi 2:1 (1:0) Mezőhegyes, 200 néző, ve­zette: Sári Ei. Kun Béla SE: Petrecz — Kapoli Takács, Tóth ,— Szilágyi, Kérdő — Varga II., (Miksztai), Mányoki, Ma­gyar, Makai, Szabó. Ejdző: Takács István. Szemerkélő esőben ide­ges, kapkodó játék jelle­mezte az első perceket. A hazaiak támadtak, a ven­dégek jól védekeztek. Egy ellentámadás során Szabó jó helyzetben hibázott. A hazaiak több szögletet har­coltak ki, de Petrecz résen volt. A jó formában levő Mányokit a 25. és 28. perc­ben csak szabálytalanság árán tudták feltartani. A 32. percben Szilágyi jó lab­dával indította Mányokit, aki kapura húzott és a ki­futó kapus mellett gurított a kapu közepébe. 1:0. A gól után nagy nyomás ne­hezedett a vendégek kapu­jára, de a védelem, Pet- reczcel az élen, kitűnően helytállt. A II. félidőben folytató­dott a hazaiak nyomása. A 8. percben a kapufa men­tett, majd a 12. percben is a gólvonalról fejelték ki a labdát. A 13. percben Sza­bó szabadrúgását csak ki­ütni tudta a kapus, de a belsők lekésték a kínálkozó alkalmat. A 20. és 22. perc­ben Petrecz bravúrral vé­dett. A 30. percben Tóth nagyszerű labdájával Má­nyoki faképnél hagvta a hazaiak védelmét és 12 mé­A TOTÓ 33. heti telitalálata 1. Dunaújváros—Csepel 1 1:0 2. Egyetértés—SBTC x 2:2 3. Videoton—Szombatin 1 3:0 4. Szeged—Tatabánya 1 2:1 5. Eger—Komló 1 2:0 6. Nagybátony— Kecskemét 2 1:2 7. Oroszlány—MVSC 1 1:0 8. Pécsi B —Várpalota 1 1:0 9. Bp. Spart.—Budafok 2 0:2 10. Jászberény—KISTEXT 1 2:0 11. Kkfháza—Békéscsaba x 0:0 12. Autóbusz—Esztergom 1 1:0 13. Veszprém—N. Bányász x 0:0 +1 14. T. Dózsa—Ormosbánya 1 3:2 térről bomba gólt lőtt. 2:0. A 40. percben Csete révén szépítettek a hazaiak. 2:1. A 41. percben Takácsot és a mezőhegyesi Nagyot ki­állították. Az utolsó percek fergeteges rohamát a Kun Béla SE védelme önfeláldo- zóan verte vissza. A győztes félegyházi csapatból Pet­recz, Mányoki, Tóth, Kérdő és Szilágyi játéka emelke­dett ki. '* a rossz pálya nagy próbá­ra tetjte mindkét csapat já­tékosait. Alig lehetett egyetlen labdát is jó hely­re adni. A mérkőzés e ré­szében mindkét csapat nagy erőbedobással látszott. A pécsiek megpróbálták szét­zilálni az igen jól záró MTE-védelmet, de Pán­csics vezérletével minden esetben kitűnően hárítot­tak. Szünet után MTE-táma­dásokkal folytatódott a já­ték. A 2. percben Rizsányi 16 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról, Bor- kovics hatalmas lövése szinte súrolta a kapufát A 2. félidőben végig a hazai csapat irányította a mér­kőzést, de jól állt a lábán a pécsi védelem is. Csatá­raik is próbálkoztak, de tá­madásaikat nem sikerült eredményesen befejezniük. Majzlinger jól védte kapu­ját. összegezve a mérkő­zést: a 0:0-ás eredményhez nagy mértékben hozzájá­rult a csúszós, saras pálya. Műdig játékvezető egy-két hibától eltekintve jól ve­zette a mérkőzést. Jók: Borkovics, Bartulov, Visz­meg. Küzdelem eredmény nélkül KISKUNHALASI MEDOSZ —MEZÖKOVACSHÁZI PETŐFI 0:0 Kiskunhalas. 300 néző, vezette: Csepregi. Kiskunhalasi MEDOSZ: Szalontai — Juhász, Rádi, Mészáros I.* — Vass, Tóth I. — Tóth II., Mészáros IX., Csányi, Kocsis, Lipák. (A 46. perctől Mészáros I. he­lyett Tóth III.) Edző: Vi- rágh István. Kétórás zápor után rend­kívül csúszós talaj akadá­lyozta a két csapatot. A vendégek kezdeményezték, s a 2. percben Pasek került gólhelyzetbe, majd Gábor elől mentett Juhász önfel- áldozóan szögletre. A ME­DOSZ nehezen lendült já­tékba, így csak a 20. perc eseménye említhető, ami­kor Kocsis pontos átadásá­ból Mészáros II. éles lövé­se a kapufáról vágódott vissza. A 25. percben Tóth II. lövése Gajdos lábáról pattant a kapu fölé. A be­ívelt szögletből Kocsis fe­jese nyomán a léc alá tar­tó labdát Drágán bravúr­ral nyomta fölé. Szünet utón nagy hazai fölénnyel folytatódott a já­ték. Az 50. percben Csányi lövése a léc mellett suhant el, majd Lipák az oldal­hálót találta el. A vendé­gek szoros védekezésre ren­dezkedtek be, alig támad­tak. Láthatólag az egy pont megszerzése volt a cél. A második félidő 33. percé­ben Lipák, majd a 40. percben Tóth II, sarokra tartó lövését védte bravúr­ral a jó formában levő vendég kapus. A MEDOSZ helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Rádi, Vass, Mészáros II, illetve Drágán, Gajdos, Ke­nyeres. nb i. Állasa 1. ü. Dózsa 18 10 6 2 54:18 26 2. Vasas 18 12 2 4 45:24 26 S. Ferencv. 18 9 7 2 33:20 25 4. Honvéd 18 9 6 3 32:17 24 5. Csepel 18 8 5 5 22:15 21 6. Pécs 18 7 5 6 20:22 19 7. D.-újváros 18 7 4 7 20:25 18 8. MTK 18 5 6 7 22:24 16 9. Tatabánya 18 4 7 7 17:20 15 10. Egyetértés 18 3 9 6 22:29 15 11. Szombatit. 18 4 7 7 18:27 15 12 Szeged 18 5 5 8 18:43 15 13. Salgót. 18 4 6 8 24:33 14 14. Videoton 18 6 2 10 21:35 14 15. Diósgyőr 18 4 5 9 20:29 13 16. Gyór 18 2 8 8 16:23 12 Ű. Dózsa—FTC 1:1 (0:0) Vasas—Bp. Honvéd 2:2 (1:1) Gyór—Pécs 3:1 (2:0) Diósgyőr—MTK 3:1 (0:0) Videoton—Szombathely (1:0) Salgótarján—Egyetértés (1 :l) Dunaújváros—Csepel 1:0 (1:0) Szeged—Tatabánya 2:1 (0:1) 3:0 2:2 Sporthír Parádi a KTE tehetséges balszélsője, aki a Nyári Kupa-mérkőzéseken meg­sérült, már felgyógyult, és vasárnap a fővárosban a KISTEXT elleni mérkőzé­sen elfoglalja helyét a csa­patban. Déleit a Szánni elv SE vette át a vezetést ÉSZAKI CSOPORT K. Egyetértés—K. MÁV 3:1 (1:1) Kecskemét. 200 néző, ve­zette: Cseh. Jó iramú mérkőzésen az Egyetértés nagyobb tudása csak a második félidőben érvényesült. Góllövők: Kiss, Magyarvári, Ócskái, illet­ve: Bogdán. Kitűntek: Fürj, Bezsenyi, Magyarvári, ‘il­letve: Bogdán. Ifjúsági eredmény: 6:1 az Egyetértés javára. Radnóti SE—Alpár 3:1 (2:1) Szabadszállás, 200 néző, vezette: Tóth. A Szabadszállás már a 4. percben megszerezte a ve­zetést. Az Alpár a második félidőben 2:l-es állásnál 11-est hibázott. Góllövök: Sasvari 2, Tanító, illetve: Lengyel (11-esből). Kitűn­tek: Sasvári, Tanító, illet­ve Szepesi, Lengyel. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Radnóti SE javára. Klapka SE— Izsáki MEDOSZ 7:2 (5:1) Izsák, 200 néző, vezette: Nyári. A helyi rangadót az egy­ségesebben játszó Klapka SE nyerte. A MEDOSZ a második félidőben kiállítá­sok miatt csak kilenc em­berrel játszott. Góllövők: Mezei 3, Sz. Varga 2, őrző 2, illetve: Varga, (Kozma : U-esbűl). Kitűntek: Mezei, Sz. Varga, illetve: Kállai. Cskalov SE— Kiskunfélegyházi Gépjavító 2:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző. A kecskeméti csapat a második félidőre feljavult és biztosan nyerte a mér­kőzést. Tiszakécske—K. Volán 0:0 Tiszakócske, 100 néző, vezette: Vékony. Zuhogó esőben játszot­ták a mérkőzést, a befeje­zés előtt 5 perccel a ha­zaiak Tóth révén gólt értek el, de a játékvezető nem adtá meg. Ifjúsági eredmény: 1:0 a K. Volán javára. Hetényegyháza— Kiskunma jsa 1:0^ (1:0) Hetényegyháza, 200 né­ző. Nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat többet tá' madott, s a második fél­időben sikerült a győzel­met jelentő gólt is megsze­rezni ök. Góllövő: Kiss. Ki­tűntek: Fábián és Czafcó. Ifjúsági eredmény 3:0 Kiskunmajsa javára. Kecskeméti Dózsa II.— Kiskunfélegyházi Vasas H 4:0 (4:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Almási. Szakadó esőben játszot­ták a mérkőzést, s a na­gyobb tudású vendégek már az első félidőben négy gőlt lőttek. A szünet után lefékezett a Dózsa, de így is biztosan győzött. Gól­lövők: Balatoni 2, Peller, Gogolák. Jók: Peller, Ba­latoni, illetve Pólyák. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Vasas javára. K. Fémmunkás—Szánk 3:1 (3:0) Szánk, 200 néző. A javuló formában levő kecskeméti csapat szép já­ték után megérdemelten vitte el mindkét bajnoki pontot KTE II.— Lajosmizse, 3:2 (1:0) Kecskemét, 200 néző. Gyenge iramú, unalmas mérkőzés. Egyik csapat sem igyekezett túlságosan. DÉLI CSOPORT Gábor Áron SE— Bajai Bácska Posztó 2:1 (0:0) Baja, 200 néző, vezette: Horváth S. Közepes iramú mérkőzés. Mindkét csapat sokat tá­madott. A vendégcsapat csatársora igen szépen ját­szott, a bajai támadósor pe­dig eredménytelen volt. Góllövők: Móra 2, illetve Márton. Jók: Tüske, illetve Városi. Katymár—Kecel 4:3 (1:2) Katymár, 100 néző, ve­zette: Kemény. Szakadó esőben a hazai csapat a második félidő­ben jobban játszott és si­került megfordítaniuk a már vesztésre álló mérkő­zést. Góllövők: Mamuzsity 2, Janity, 2, illetve Kecs­kés 2, Hasziló. Kitűntek: Krékity. Mamuzsity II., Mák, illetve Kiss, Komóczi. Ifjúsági eredmény: 4:3 Katymár javára. Vaskút—Kiskunhalasi MÁV 1:0 (1:0) Vaskút. 300 néiíő', Vázét1 te: Illés. Nagyiramú, kemény mér­kőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól­lövő: Dobos. Kitűntek: Leitner, Márton, illetve: Savanya. Ifjúsági eredmény: 6:0 Vaskút javára. Bácsalmás—Jánoshalma 2:1 (0:1) Bácsalmás, 800 néző, ve­zette: Hegyes. A csúszós pályán mind­két csapat nagy iramot dik­tált. Gyors, élvezetes volt a találkozó. Az első gólt a jánoshalmiak érték el. Szü­net után a jánoshalmi csa­pat visszaesett, s a hazaiak Bíró és Rácz dr. góljával megnyerték a mérkőzést. Jók: Jágity, Hamos, illet­ve: Maráczi, Csermák. Ifjúsági eredmény: 3:2 Jánoshalma javára. Gara—Bátya -4:3 (3:1) Gora, 200 néző, vezette: Szabadi. Izgalmas, változatos küz­delemben nehezen nyert a hazai csapat Góllövők: Té- nyi 2, Jakab, Osztrogonácz, illetve Balázs 2. Papp. Ki­tűntek: Babity, Molnár, Té- nyi, illetve Balázs. Szamuely SE— Nemesnádudvar 9:0 (4:0) Kalocsa, 200 néző, ve- zete: Tóth M. A hazai csapat nagy fö­lényben volt és akár több gólt is lőhetett volna. A vendégek egy 11-est ki­hagytak. Ifjúsági eredmény: 16:0 Kalocsa javára. Mélykút—Bácsbokod 1:0 (0:0) Bácsbokod, 200 néző, ve­zette: Ihos. Egyenlő erők küzdelmé­ből a vendégek szerezték. meg a győzelmet a máso­dik félidő 41. percében Rostás góljával. Jók: Hor­váth. Rostás, illetve Bá- tyity, Náder. Ifjúsági eredmény: 4:0 Mélykút javára. Hercegszántó—Hajós 2:1 (1:1) Hercegszántó^ vezette: Molnár K. A hazai csapat a máso­dik félidőben feljavult és megszerezte a győzelmet. Góllövők: Kovacsev, Nagy, illetve Petelei. Kitűntek: Kovalev, Nagy. Burány, illetve: Bóner. Ifjúsági eredmény: 1:1. Császártöltés—Balog A. SE 5:1 (2:1) Császártöltés, 100 néző, vezette: Száll. A kiskőrösiek szerezték meg a vezetést, majd a ha­zai csapat egyenlített. A második félidőben még több gólt is lőhetett volna a Császártöltés. Góllövők: Mentus 2, Hajzer, Lei P., Lei F„ illetve: Dombóvári. ÉSZAKI CSOPORT 1. Dózsa n. 21 16 2 3 120:20 34 2. Alpár 21 13 3 5 58:22 29 8. Fémrtiün. 21 11 7 3 45:31 29 4. Cskalov 21 12 4 5 58:28 28 5. Radnóti 21 12 2 7 53:44 26 6. . ÄL 9.5 7 41:36 23 7. Lajosm. 21 9 5 7 41:40 23 8. K. Volán 21 7 8 6 26:22 22 9. Klapka 21 9 4 8 48:47 22 10. Szánk 21 8 9 9 44:61 20 11. Tiszák. 21 8 3 10 37:40 19 12. F. Gépj .* 20 7 5 8 30:24 17 13. KTE H. 20 7 3 10 31:43 17 14. K. MÁV 21 6 5 10 30:55 17 15. Kkfházi Vasas II. 21 7 5 8 48:49 16 16. Kkmajsa 21 6 4 11 40:61 16 17. Hetény­egyháza 21 5 2 14 23:62 12 18. Izsák* 21 1 2 18 14:97 2 * 2 büntetőpont levonva. DELI CSOPORT Szamuely 21 16 l Jánosh. 21 16 1 B-almás* 21 14 4 B. Bácska 21 11 5 Gábor A. 21 11 4 H. MÁV Kecel 21 10 5 21 11 3 21 10 5 21 9 4 3. Császárt. 9. Vaskút 10. Hajós 11. Mélykút 12. Katymár* 13. Gara 14. Bátya 15. Balog A. 16. Hercegsz. 17. B.-bököd 18. Nádudvar * 2 büntetőpont levonva. 4 68:20 33 4 69:27 33 3 58:24 30 5 77:17 27 6 40:27 26 6 28:20 25 7 45:31 25 6 41:29 25 8 29:30 22 21 10 — 11 47:38 20 21 66 9 13:25 18 8 2 11 34:56 16 6 3 12 39:59 15 5 4 12 32:56 14 4 6 11 39:70 14 5 3 13 33:59 13 2 5 14 22:70 9 2 5 14 28:84 9 21 21 21 21 21 21 21 Férfi fizikai dolgozókat raktári és szállítmány- kísérői munkakörbe magas kereseti lehe­tőséggel felveszünk. Munkásszállás bizto­sítva. Jelentkezés: Bu­dapesti Fűszer- és Édességnagykereske­delmi Váll., Budapest, VII.. Dohány u. 40 Munkaügy (szombat kivételével.) 6609