Petőfi Népe, 1968. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-22 / 196. szám

Válogatott úszók és vízilabdázók Kecskeméten Kemény küzdelem, megérdemelt Dézsa-győzelem Kecskeméti Dózsa—Nagybátonyi Bányász 2:1 (1:0) Nagybátony, 3000 néző, vezette: Vadas Gy. K. Dózsa; Gór — Oláh, Lantos, Kéri — Diószegi, Morvái — Jósa, Lódi, Czéh II., Kiss II., Dobó. Edző: Pyber István. Nagybátony; Bulyovszky — Romhányi, Gáspár, Szá­lai — Kupcsulik, Salgó Sántha, Szarvas, Vörö6, Kovács II., Kozik. Edző: Dávid Róbert. A Dózsa kezdte a játé­kot és az első komolyabb gólhelyzet is a hazaiak ka­puja előtt adódóott. Az 5 percben szép adogatás után Czéh II. lesállása miatt megállította a játékvezető a kibontakozó támadást. A 8. percben meleg pillanatok játszódták le a Dózsa ka­puja előtt. Kovács II. bombafejesét Gór bravúro­san védte. A 15. percben Kiss II. vitte fel a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor Kupcsulik elgáncsolta a lőni készülő csatárt. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. Kiss II. a jobbra mozduló ka­pus mellett a sarokba lőtt. 1:0. Sajnos ennél a támadás­nál Czéh II. rúgást kapott. Tízperces ápolás után ki­derült, hogy nem térhet vissza. Helyére Pasek jött be. A hazaiak —■ a közön­ség egy részének biztatá­sára —, egyre keményebb játékba kezdett. A játékve­zetőnek szinte percenként kellett fütyülni és figyel­meztetni a magukról meg­feledkező Bányász-játéko­sokat. Bulyovszki leütötte Jósát. Morváit az egyik csatár hátbarúgta. A 35. percben Kovács II. került gólhelyzetbe, de Gór is­mét ragyogóan hárított. A 35. percben Szalai há­tulról Jósába rúgott, s mi­után már többször figyel­meztette a játékvezető a hátvédet, kiállította. Egy durva belemenés után Do­bót kellett percekig ápol­ni. A 43. percben Diószegi jó közbelépéssel akasztotta meg a nagybátonyi táma­dást. A játékvezető négy percet hosszabbított. A Dózsa számára nagy­szerűen folytatódott a küz­delem. A 3. percben Morvái — Lódi — Jósa volt a lab­da útja. A szélső egy csel után a kapujából A LABDARUGÓ nb i. b. Állasa Komló 20 12 5 3 32:11 29 2. Kecskemét 20 11 5 4 27:17 27 3. Eger 20 9 8 3 28:20 26 4. Oroszlány 20 9 4 7 31:19 22 5. MAVAG 20 8 6 6 19:19 22 6. Szállítók 20 9 3 8 28:20 21 7. Várpalota 20 7 7 6 29:19 21 8. Nagybát. 20 8 5 7 28:24 21 9. Bp. Spart. 20 6 9 5 26:27 21 10. Bp. Előre 20 7 6 7 18:15 20 11. SZMTE 20 8 4 8 23:26 20 20 7 5 8 23:30 19 20 6 5 9 19:27 17 20 5 7 8 16:26 17 20 5 6 9 14:21 16 20 5 5 10 25:32 15 20 4 5 11 15:26 13 20 4 5 11 19:35 13 kiinduló Bulyovszki mel­lett a hálóba lőtt. 3:0. A kecskeméti csapat irá­nyította ezután a játékot, tetszetős támadások futot­tak az ellenfél kapuja fe­lé. Ezek közül néhány gól­veszélyes voL Váratlanul esett a hazaiak gólja. A 19. percben a 16-os sarkáról szabadrúgás szállt a Dózsa kapujára. A nagy tumultusban Szarvas fejéről Gór há­lójába került a labda. 2:1. Ezután a mérkőzés vé­géig jobbára a Dózsa irá­nyította a játékot. A 43. percben Dobó 17 méterről küldött bombája centimé­terekkel kerülte el a ka­put. A kecskeméti csapat ha­talmas küzdelemben vívta ki ezt a szép győzelmet. A Dózsa-játékosok végig higgadtan harcoltak, nem vették át a Bányász ke­mény, néha kíméletlen játékmodorát. A hazai közönség nagyon rosszul vizsgázott ezen a mérkőzésen. A Dózsa csa­patában a védelem szinte 1 hibátlan teljesítményt nyújtott. Gór ismét a régi biztos kezű, bravúrokra képes kapus volt. A kö­zéppályások, Diószegi, Mor­vái és Dobó, uralták a me­zőnyt, igen jól oldották meg feladatukat. A csatár­sor kitett magáért, amikor szükséges volt, a hátsó alakzatoknak is segített. Kiss II—t és Jósát gól­jaik külön is dicsérik. Vadas Gy. játékvezető, nagyon jól bíráskodott. Kü­lön erénye volt, hogy nem hagyta magát befolyásolni a túlfűtött hangulatú kö­zönségtől. Ma délután 5 órakor Olimpiai válogatott— Kecskeméti Dózsa labdarúgó-mérkőzés lesz a Széktói Stadionban. Az ér­dekesnek ígérkező mérkő­zés egyaránt szolgálja a mexieói olimpiára készüld csapat felkészülését és a Kecskeméti Dózsáét is, amely vasárnap ismét nagy feladat előtt áll: a Szolnoki MTE ellen kell helytállni- ok. Hiába játszott egykapura a VTSK DUNAÚJVÁROSI ÉPÍTŐK —KALOCSAI VTSK 1:0 (1:0) Kalocsa, 600 néző, v.: Szabó. Kalocsai VTSK: Sáfrán — Kollár, Pécsi, Miskei — Matos, Farkas (Débics) — Nvitrai, Sípos, Vatai, Ben- de, Németh. Edző: Molnár II. Ferenc. A sorsolás nem kedve­zett a kalocsaiaknak. Az első félidőt erős széllel szemben játszották végig. A játék ennek ellenére jó iramú és kiegyensúlyozott volt. A 12. percben Németh kapáslövését, majd a 19. percben Farkas sarokba tartó bombáját nagy bra­vúrral védte Horváth, a dunaújvárosiak kapusa. A 34. percben a kalocsai vé­dők röviden végeztek el egy kapukirúgást. Radák megszerezte a labdát és a kimozduló Sáfrán mellett a hálóba lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. 1:0! A második félidőben a kalocsai csapat nagy erő­vel támadott és teljesen beszorította ellenfelét. A dunaújvárosiak azonban jól védekeztek és Horváth ka­pus mindent védett. A 7. percben Vatai már gólnak látszó lövését, majd ké­sőbb Németh léc alá tartó szögletét ütötte ki. Hiába játszott egykapura a Kalo­csa, az idegesen kapkodó játékosok nem tudták a helyzeteket kihasználni. Közben — mint ahogy az már lenni szokott — gyors lefutásiból kétszer is majd­nem gólt ért el a Dunaúj­város és csak Sáfrán bra­vúrja mentette meg a VTSK-t az újabb góltól. Jók: Németh, Pécsi, Sáf­rán, ill.: Horváth (a me­zőny legjobbja) Radák és Fundák. Kecskemét város 600 éves fennállásának ünnep­lésére augusztus 20-án pompás úszó és vízilabda bemutatóra került sor a fe­dett uszodában. A nézőté­ren ott volt a Kecskemé­ten tartózkodó szimferopo- li küldöttség is, aki a vá­ros vezetőinek társaságá­ban nézték végig élspor­tolóink bemutatóját. Király József, a városi Testnevelési és Sportszö­vetség nevében üdvözölte a bemutató résztvevőit, majd Székely Éva olimpiai baj­nok, a magyar úszó válo­gatott egyik edzője mutat­ta be az úszókat a közön­ségnek. Nagy taps köszön­tötte Turóczi Jutkát, Gyár. mati Andreát, Kovács Edi­tet, Egervári Mártát, Bor­lói Mátyást, Csatlós Csa­bát, Cseh Lászlót és a töb­bieket Végül Markovits Kálmán, az olimpiai baj­nok vízilabdacsapat kapitá­nya mutatta be a világhírű csapat tagjait. Ezután gyorsan peregtek az események. Láthattuk Gyarmati és Egervári pil­langózását, Bállá és Bara- nyi hát-, Turóczi és Petóh gyorsúszását. A férfiak is minden úszásnemben össze­mérték erejüket. Sok fiatal úszó — Kecskemétről, Ba­járól, és Szolnokról — fi­gyelte érdeklődve a ^na­gyok” úszását A műsor befejező részé­ben a magyar A. és B. vá­logatott vízilabdacsapat tartott 4x5 perces bemuta­tót Káprázatos játékot és nagy gólokat láthatott a közönség. Az A. csapat Steinmetz—Mayer, Szívós —Konrád II., Konrád III. —Felkai összeállításban 8:6 arányban legyőzte a B. csapatot, amely így állt fel: Molnár—Görgényi, Pócsik —Kásás, Bodnár—Dömötör (6-os csapatok játszottak.) A mérkőzést Brandy Jenő, a neves nemzetközi játék­vezető vezette. A mintegy 1200 néző elégedetten távozhatott az uszodából. Igazi sportcse­megében volt része. Dicsé­ret illeti a fedett uszoda személyzetét, amely az egész háromnapos verseny során is kitűnően helytállt, de jól vizsgázott a fedett uszoda is. Kiállta az első próbát, amelyet reméljük mielőbb még több is kö­veti. A szimferopoli küldöttség a zsúfolt nézőtéren a városvezetőinek társaságában figyeli a bemutatót. A bajnokjelölt örülhet az egy pontnak Kiskunfélegyházi Vasas—Békéscsabai Előre 0:0 Kiskunfélegyháza, 2500 néző, vezette: Biróczki. Kiskunfélegyházi Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete — Makai, Sántha — Kelemen (Ézsi), Ádám, Ve­réb, Sahin II., Rubányi. Edző: Fejes József. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, • Láza, Szűcs — Papp I„ Bertók — Batke, Németh, Zahorán, Szeré- nyi Száraz (Sülé). Edző: Pillér. Már az első 10 percben ki­tűnt, hogy a csúszós, fel­ázott talajon a hazaiak ott­honosabban mozognak. A Vasas 3—3—4-es hadrend­ben vette fel a küzdelmet. Az edző elgondolása he­lyesnek bizonyult, amikor Sahint a veszélyes Németh őrizésével bízta meg. Az első helyzet a Vasas szá­Vihar miatt félbeszakadt... Szegedi Dózsa-’Kecskeméti TE 2:1 (2:1) 12. Győri D. 13. Pécsi B. 14. MVSC 15. Ózd 16. BVSC 17. Nyíregyli. 18. Budafok Eger—Komló 2:0 (0:0) Bp. Előre—Szolnoki MTE 0:0 Oroszlány—Miskolc 1:0 (1:0) Budafok—Bp. Spartacus 2:0 (1:0) Szállítók—Gy. Dózsa 4:0 (2:0) Pécsi B.—Várpalota 1:0 (0:0) MAVAG—Ózd 1:0 (0:0) BVSC—Nyíregyháza 1:0 (0:0) percben a kapukn ugást, s Szeged, 300 néző, vezet­te: Pécsi. Sz. Dózsa: Bánfi — Ká­rolyi, Tanács, Csanádi — Reményik dr., Madarász — Balogh, Somogyi, Csordás dr., Hegyes dr., Oravecz. Edző: Vörös László. KTE: Kovács — Francz- kó, Fekete I., Suhajda — Nagy, Pavlovics — Poós, Dinnyés, Sallay, Kiss I., Barta. Edző: Lyka Antal. A hazai együttes lépett fel támadólag, de az első meleg helyzet a szegedi kapu előtt alakult ki. Bán­fi rosszul végezte el a 6. a játékvezető a 16-oson be­lülről közvetett szabadrú­gást ítélt. Ezt azonban a KTE nem tudta kihasznál­ni. A 25. percben a KTE megszerezte a vezetést. Kiss I. ügyesen elcsípett egy labdát, majd megin­dult a szegedi kapu felé. Kicselezte az őt támadó Tanácsot, és 14 méterről lőtt a hálóba. 1:0. A 41. percben a 16-os ol­dalvonalánál Franczkó fe­leslegesen szabálytalanko­dott. A beívelt labdából szöglet lett, s ezt Somogy- falvi értékesítette. 1:1. A 45. percben Balogh les- a találkozót. gyanús helyzetben kapott labdával eliramodott, majd középre ívelte. Kovács a vizes, csúszós labdát meg akarta fogni. Ez azonban nem sikerült, kiejtette és a szemfüles Csordás dr. közelről a hálóba kotorta. 2:1. Szünet után szakadó esőben folytatódott a küz­delem. Egyre többször vil- iámlott, s a játékvezető a 13. percben beszüntette a játékot. Csak 22 perc múl­va folytatták a mérkőzést. Amikor azonban újra erő­sen villámlani kezdett, a játékvezető végleg lefújta mára adódott. A 6. perc­ben Vereb lövésének há­rítása szép kapusteljesít- móny volt A 1. percben Rubányi gólnak látszó lö­vése egy csabai lábról pat­tant szögletre. Ezután is­mét a Vasas lendült táma­dásba és Vereb labdáját Ádám a bal sarokba fejel­te, de Tóth ismét résen volt. A nagy kedvvel ját­szó Kelemen átadását a 31.. percben Ádám még vihet­te volna, de messziről lőtt, és Tóth ismét hárított. A 37. percben is Ádám ve­szélyeztetett, de 10 méter­ről élesen fölé vágta a lab­dát. Szünet után az első per­cekben a csabaiak roha­moztak. A 10. percben Cserkó a kaputól 17 méter­re fölöslegesen kézzel ütöt­te le a labdát. A szabad­rúgásból szöglet lett. A be­ívelt labdát Németh 8 mé­terről fölé lőtte. Ettől kezdve ismét a Vasas irá­nyított. A két középpályás játékos Makai és Sántha újabb és újabb támadásba dobta a csatárokat. A 20. percben Kelement letalpal­NB n. KELETI CSOPORT 1. Békéscsaba 16 10 4 2 24: 5 24 2. DVSC 16 9 2 5 26:23 20 3. KISTEXT 16 6 6 4 27:17 18 4. Cegléd 16 6 6 4 30:25 18 5. Pénzügyőr 16 7 2 7 26:19 16 6. Sz. MÁV 16 727 22:22 16 7. Goldberger 16 6 4 6 23:26 16 8. SZVSE 16 6 4 6 14:18 16 9. Sz. Dózsa 15 5 5 5 20:16 15 10. Kiskunf. 16 5 5 6 21:21 15 11. MGM D. 16 5 5 6 11:12 15 12. Jászberény 16 4 6 6 27:29 14 13. Gázművek 16 4 6 6 24:34 14 14. KTE 15 5 3 7 19:30 13 15. D. Elektr. 16 3 6 7 20:26 12 16. Gyula 16 4 4 8 12:23 12 A forduló eredményei: MGM Debrecen—Pénzügyőr 1:1, Cég­léd—Gyula 1:1. Jászberény— KISTEXT 2:0, SZVSE—Gázmű­vek 1:1, Goldberger—D. Elekt­romos 3:1; DVSC—Szolnoki MÁV 3:1. tálk és helyébe Ézsi lépett a pályára. Továbbra is len­dületben maradt a Vasas és a 28. percben Ádám la­pos lövésének védéséhez Tóth bravúrjára volt szük­ség. A másik oldalon Bo­lya merész lábravetődéssel mentett Németh elől. Az utolsó percekben Vereb lö­vése a hálótartó vasat ta­lálta telibe. A játék alap­ján a Vasas győzelmet ér­demelt volna. Az Előre 7— 8 emberrel védekezett és csak szerencsével vitte ha­za az egyik pontot. A Va­sas közvetlen védelmének minden tagja jó teljesít­ményt nyújtott. Ügyesen mozogtak a fedezetek is. Makai 90 percen keresztül lelkesen küzdött és csapa­tának legjobbja volt. Sán­tha méltó társának bizo­nyult. Sahin jól semlegesí­tette Némethet. A táma­dók közül Ádám és Kele­men játszott jól. A ven­dégcsapatban a teljes köz­vetlen védelem tett ki ma­gáért. A játékvezetői hár­mas hibátlanul működött. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt 3ács-K!skun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. 'elelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: kecskémét Városi Tanácsház. 26-19, 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: kecskémét Szabadság tér l/a Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta, lőfizethető: a helyi posta- livataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hőnapra: 17.— forint. ács-Kiskun megyei Nyomda V Kecskemét. Telefon: 11-85. Index: 25 065.