Petőfi Népe, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-28 / 281. szám

Megérdemelt hazai győzelem Székesfehérvári VT Vasas — Kecskeméti Dózsa 3:0 (2:0) • KOSÁRLABDA • BP. HONVÉD—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 96:11 (41:37) Székesfehérvár, 4000 néző, vezette: Fáth. Vasas: Tímár — Temesvári, Losch, Horváth, — Bobon, Bog­nár — Balogh, fiü, Bodnár, Karsai, Ispaics. Edző: Kárpáti Béla. K. Dózsa: Gór — Kéri, Vin- cze, Szőczey, Lantos — Morvái, Peller — Jósa, Kiss I., Kiss II., Gogolák. Edző: Titkos PáL A fehérvári szurkolók a mér­kőzés előtt nagy ünneplésben részesítették csapatukat, amely bejutott az ,,ígéret földjére”, az NE I-be. A mérkőzésnek már csak a Vasas helyezése szem­pontjából volt jelentősége, hi­szen a Dózsa is az elmúlt for­dulóban biztosította bentmara- dását, míg az ellenfél szeren­csés körülmények között — ha pontot veszt az Egyetértés — bajnokként juthatott volna fel az NB I-be. A Dózsa számára nem jól kezdődött a mérkőzés, hiszen Rozgonyi és Dobó nem állhatott a csapat rendelkezésére. Azön- nal a hazai együttes lépett fel támadólag és a kecskeméti csa­pat térfelén folyt a játék. A kö­zönség nagy biztatása közepette rohamozott a Vasas és a Dó­zsa védekezésre rendezkedett be. A Dózsa szórványos ellen- támadásai nem okoztak külö­nösebb gondot a hazai védelem­nek. A nagy fölény ellenére az első félóra gól nélkül telt el. önfeláldozóan játszott a kecske­méti védelem, amelyet termé­szetesen az elöl levők is támo­gattak. Az első fehérvári gól a 30. percben esett. Ekkor lendületes támadás során átjátszottak a védel­met és Bodnár a kimozduló Gór mellett védhetetlenül lőtt a hálóba. 1:0. A gól után néhány kecske­méti támadást láthattunk, eze­ket azonban szerelte a hazai vé­delem. Már úgy látszott, egygó- los hazai előnnyel fordulnak a csapatok, amikor a 44. percben balszerencsés körülmények kö­zött született meg a félidő ered­ménye. Morvái kifejelt egy kapura tartó labdát, amely azon­ban pontosan Balogh elé szállt. A fedezet kapásból hatalmas gólt lőtt. 2:0. Szünet után ismét a hazai csapat kapott jobban lábra. Né­hány veszélyes támadás után az 5. percben ért el újabb gólt. Ebben ,,ludas” volt a Dó- zsa-védelem is, amely ké­sőn támadta meg Bodnárt, s a kitűnő csatár biztosan lőtt Gór hálójába. 3:0. Érdekesen alakult ezután a mérkőzés. A hazaiak a három­gólos előny birtokában már nem erőltették támadást, lab­datartásra rendezkedtek be és átadták a mezőnyt a Dózsának. A 13. percben Kiss II. csúszta­tott fejese alig kerülte el a Vasas kapuját, majd két perc­cel később újra Kiss II. fejese szállt Tímár kapujára, a kapus azonban bravúrosan védett. A 25. percben Kiss I. vitte fel a labdát, gólhelyzetben volt, ami­kor kivárt a lövéssel és a vé­li toló 47. heti találata 1. Szombathely—Ferencváros 2:1 1 2. Komló—Újpesti Dózsa 3:3 x 3. Eger—Tatabánya 1:4 2 4. Szeged—Győr 1:1 x 5. MTK—Salgótarján 0:0 x 6. Dunaújváros—Csepel 3:3 x 7. Egyetértés—Oroszlány 1:0 1 8. Bp. Spartacus—Szállítók 2:2 x 9. Debrecen—BVSC 0:3 2 10. Ganz-MAVAG—Budafok 1:1 x 11. Lanerossi—Milan 2:2 x 12. Varese—Roma 2:0 1 13. Mantova—Torino 0:0 x +1 14. Catama-r-Palerma 1;2 2 delem szerelte. A befejezés előtt tíz perccel még Jósa len­dületes elfutása okozott izgal­mat, a szélső bombája azonban elsuhant a kapu fölött. A mérkőzés végéig azután nem változott az eredmény. A közönség hatalmas ovációval ünnepelte kitűnően szereplő csapatát, amely kiegyensúlyo­zott, jó szereplés után biztosí­totta helyét az 1968. évi NB I-es bajnokságban. A mérkőzést teljesen megér­demelten nyerte a VT Vasas. Megyei sportági szakszövet­ségek: Asztalitenisz szövetség elnök: Király Imre, elnökh.: dr. Pata­ki István, titkár: Boksa László, tagjai: Dékány Ferenc, dr. Nagy Imre, Fodor Lajos, Saj­óik Sándor. Atlétikai szövetség elnök: Gyöngyösi Imre, elnökh.: Vida Lajos, titkár: Kovács Gergely, tagjai: Grosán Pál, Kalics La­jos, Oravec Zoltán, Kullai And­rás. Sáránszky Ernő, Szatmári János. Birkózó szövetség elnök: Fe­hér János, elnökh.: Besze László, titkár: Szabó István, tagjai: Poór László, Garaczi Sándor. Cselgáncs és súlyemelő szö­vetség elnök: Bogdanovics Endre, elnökh.: Varga Béla, tit­kár: Varga András, tagjai: Blaskovics Antal, Fodor Ba­lázs. íjász szövetség elnök: Koczka István, titkár: Csányi János, tagjai: Mikus Tibor, Iván Jó­zsef, Dobos István. Kerékpár szövetség elnök: Villy Ferenc, tagjai: Sáfár László, Papp Sándor. Kézilabda szövetség elnök: Szabó Zoltán, elnökh.: Sahin- Tóth Gyula, titkár: Szűcs Sán­dor, tagjai: Madár Imre, Ko­máromi Attila, Lengyel János, Seöbő Tibor, Boros László, Fü- löp Imre. Kosárlabda szövetség elnök: Csemus László, elnökh.: Sol­tész Dezső, titkár: Szikrai György, tagjai: Borsos Antal. Guóth Iván. Adamik Ferenc, Baesfav Gyula. Labdarúgó szövetség elnök: Dézsi István, elnökh.: Szabó János, elnökh.: Laczi Endre, főtitkár: Fekete Ferenc, tagjai: Fehér Sándor, Rigó Imre, End­re Antal, Fejes József. Pál fi Nándor, Farkas Lajos, Grulich Ernő. Ökölvívó szövetség elnök: dr. Honja Géza, elnökh.: Tarapcsik Különösen az első félidőben nyújtottak kiváló csapatjátékot. A Dózsa az első félidőben gyengébben, szünet után már sokkal jobban já'szott, azonban a kialakult hely­zeteket a csatársor nem tudta kibaszná.ni. A fehérvári együttes legjobb­jai Temesvári, Posch, Bognár és Balogh, á Dózsa legjobbjai pe­dig Gór, Vincze és Jósa. Fáth játékvezető különösebb hiba nélkül vezette a sportsze­rű mérkőzést. János, titkár: Vázsonyi Miklós, tagjai: Merényi Béla, Tóth György. Röplabda szövetség elnök: Kollár Gyula, elnökh.: Dunszt Ferenc, titkár: Dezső Béla, tag­jai: Beregszászi Szabolcs, Dre- venka Márton, Kovács István, Lemberger Jenő. Sakk szövetség elnök: T. Nagy Antal, elnökh.: ifj. Mé­száros Lajos, főtitkár: Dudás László, titkár: Soós Ferenc, tag­jai: Gaál József, Hajdú Ernő, Kun Lajos, Borsodi István, Lé­vai Ottó. Lövész szakszövetség elnök: Papp János, elnökh.: Ádám Le­vente, titkár: Lányi József, tag­jai: Hamza Márton, Molnár Já­nos. Teke szövetség elnök: Tóth József, elnökh.: Wingert Már­ton, titkár: Dorogi Béla, tagjai: Kovács István, Farkas József. Tenisz szövetség elnök: dr. Szörényi Tibor, elnökh.: Bari Ferenc, titkár: dr. Szelei Zol­tán, tagjai: Póczonyi Imre, dr. Nemesik Pál. Természetjáró szövetség el­nök: Migléczi Béla, elnökh.: Oláh Béla, főtitkár: Sáfár Jó­zsef, tagjai: Winkler László, Balta Klára, Zielbauer Ádám- né, Rozsnyai Simon, Branz Fe­renc, Baranyi Kálmán, Kara József, F. Nagy János. Torna szövetség elnök: Pa- czolay Gyula, titkár: Galamb Istvánné, tagjai: Vasvári Ká­ról vné, Grosán Pálné, Tálas Jó­zsef. Úszó szövetség elnök: ifj. dr. Bodóczky László, elnökh.: dr. Rebek Lőrinc, titkár: Rigó Tászló. tagiai: Kiss Sándorné. Kiss Sándor, dr. Baltás Dániel, dr. Garai Géza. Vívó szövetség elnök: Gaál Tibor, elnökh.: dr. Tímár Sán­dor, titkár Bánó Csaba, tagjai: dr. Balázs Tibor, Novomeszky István, Rozsnyai József, Szőke Judit NB I. férfi. Baja, 200 néző, vezette: Dékei, Szittya. Bajai Bácska: Halmos (18), Weidinger (4) — Piszárovics (3) — Rátvay (20), Kovács (5). Cse­re: Ikotity (8), Vörös (8). Iván (2). Edző: Tax Imre. A bajnokcsapat bajai ven­dégszereplésére minden talp­alatnyi hely zsúfolásig megtelt a tornacsarnokban. A Honvéd szerezte meg a vezetést, de csak 6—7 pont volt a két csapat kö­zött a különbség. Nem sokkal a félidő vége előtt 40:37-re feljött a Bácska, majd a Honvéd is jól hajrázott. A második, félidő első öt per­cében eldőlt a mérkőzés sorsa. A Honvéd középjátékosa. Nyit­sz EAC—KECSKEMÉTI NB. I. férfi. Kecskemét, 400 néző, vezette: Gyimesi, Kamer. K. Petőfi: Szeghalmi, Tóth (6) — Csányi (10) — Szabó (14), Vasvári (5). Csere: Király (18), Kovács (9), Farkas (2), Csikaii (2), Ruszkai (-2), Fejes, Fellegi. A Petőfi kezdett jobban és csakhamar megszerezte a veze­tést. Elhúzni azonban nem tu­dott a kecskeméti csapat, mert sóira kimaradtak a „ziccerek”, távolról pedig nem tudtak be­találni a Petőfi játékosai. Vál­tott vezetéssel jutottak el a csa­patok a félidőig és a szünetben is 32:32 volt a tábla állása. A szünet után erősített a kecs­keméti csapat és újból átvette a vezetést. A 12. ■ percig állan­dóan 6—8 ponttal vezetett a Petőfi. Nagyon* sok *büntetődo­rai 10 pont fölé növelte a fővá­rosiak előnyét, és a bajaiak már nem tudtak felzárkózni. Látha­tóan fel is adták a küzdelmet, s inkább a látványos, szép meg­oldásokra törekedtek. A mérkőzés krónikájához tar­tozik .hogy az első félidőben mintegy 20 percig csak egy já­tékvezető vezette a találkozót, mert Szittya játékvezető késett. A továbbiak során mindkét csa­pat rovására elég sokat téved­tek a mérkőzésvezetők. A Honvéd legeredményesebb játékosai Nyitrai 22, Bencze 17, Banna 14. Jók: Gyulai, Nyitrai, Bencze, Banna, illetve: Halmos. Vörös, Piszárovics. PETŐFI 77:68 (32:32) bás kimaradt ebben a játék­részben és távolról alig merték a kecskemétiek eldobni a lab­dát. A SZEAC-ból ugyanakkor Dobó zavartalanul és nagy biz­tonsággal dobta távoli „tempó” kosarait, Szakáll kitűnően irá­nyított és dobott kívülről, a pa­lánk alatt pedig Schmidt volt eredményes. A félidő közepén vette át a vezetést a SZEAC. A Petőfi már nem tudott újí­tani. Király és Tóth is a kipon­tozás sorsára jutott, s végül a SZEAC győzelme biztos volt. A A Petőfi az utolsó előtti for­dulóra nagyon visszaesett. Sze­rencsére a bentmaradást már korábban biztosította a csapat. A vasárnapi iáták alapián sen­kit sem lehet kiemelni. A SZEAC legjobbjai: Dobó 20, Schmidt 18. SZÉKESFEHÉRVÁRI építők—bajai fehérnemügyár 74:63 (43:37) NB I. női. Székesfehérvár, v.: Mészáros. Garamvölgyi. Baja: Pásztor (4), Mándi (8) — Márton (20). — Grünfelder (6), Zsumberáné (19). Csere: Bállá (6), Gergity. Edző: Vass László. A bajai csapat játékán nem látszott, hogy már menthetetle­SOPRONI POSTÁS—KECSKEMÉTI DÓZSA 71:53 (29:29) NB I. női. Kiskunfélegyháza, v.: Herceg. Szamosi. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. A Dózsa já­tékosai ekkor még próbáltak vé­dekezni és gyorsan játszani, csak a dobások nem sikerültek. A szünet utáni első nyolc perc­ben is egyenlő volt az állás. A védekezés azonban már fella­zult és sehogy sem tudták a válogatott Bakkot megakadá­lyozni a pontszerzésben. A vé­gén teljesen összeroppant a Dó­zsa, és a Postás előnye percek alatt 18 pontra nőtt. A vereség megérdemelt, s a Dózsának igye­keznie kell, hogy jövő vasárnap a már kiesett VM KÖZÉRT el­len megállja a helyét. Ilyen já­tékkal jövőre nem lehet bent­maradni az NB I-ben. A Sop­nül kiestek az NB I-bőL A tar­talékos csapat is lelkesen és igen jól játszott. A mérkőzés végig sportszerű és szép játé­kot hozott. A bajai együttesből Márton és Zsumberáné játszott jól. A Szé­kesfehérvár legjobbjai: Nagy 19, Selleiné 19. ron legjobbja: Bakk 39, Weisz- né 16. PETŐFI NEPE °í Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun cneevei Bizottsága és a megyei tanács *apia Föszerkes/ró f rótt) Pál Kisdia a Bács megyei uapkiadó Vénalat. 'elelős kiadó Mezei István leazeató. Szerkesztőséé Kecskemet varos) Tandcshá* Szerkesztve? rp|°t^nközpont: 26-19. 25-16 Szerke otz >tt*áe 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemet ^?ars)'i«ae cér l/a Telefon* u-09 Terjeszti a Maevar PosÁa. *ü1óf1?etésl dl1 i hónapra iS forint Bács-Kiskun meeyei Mvomda V, Kecskémé* r®|pfnn; u-85 Index; 25 0€£ A LABDARUGÓ NB I B 1067. ÉVI VÉGEREDMÉNYE 1. Egyetértés 2. Sz.fehérvár 3. BVSC 4. Oroszlány 5. Szállítók 6. Bp. Előre 7. Bp. Spartacus 8. Ganz-MAVAG 9. várpalota 10. Pécsi Bányász 11. Kecsk. Dózsa 12. Miskolci VSC 13. Budafok 14. Nyíregyháza 15. Ózdi Kohász 34 L8 34 20 34 16 34 16 34 16 34 13 34 14 34 11 34 11 34 12 34 12 34 11 34 8 34 11 34 9 10 6 62 6 8 60 9 9 57 9 9 58 8 10 53 10 11 35 7 13 45 12 11 43 11 12 35 8 14 38 8 14 39 10 13 29 15 11 4t): 9 14 36 13 12 36: :29 46 31 46 :31 41 :38 41 :34 40 :37 36 :43 35 :41 34 48 33 37 32 41 32 50 32 46 31 45 31 50 31 L6. Dorogi Bány. 34 11 8 15 46:46 30 [7. FŐV. Autóbusz 34 7 7 20 25:55 21 .8. Debreceni VSC 34 7 6 21 34:69 20 A vonal alatti három csapat ki­esett az NB II-be. Az utolsó forduló eredményei: Egyetértés—Oroszlány 1:0. Bp. Spar­tacus—Bp. Szállítók 2:2. Budafoki VITE Kinizsi—Bp. Ganz-MAVAG 1:1. Nyíregyházi Spartacus-—Várpalotai Bányász 1:1. Ózdi Kohász—Pécsi Bá­nyász 3:0. Bp. Előre—Fővárosi Autó­busz 1:0. Dorogi Bányász—Miskolci VSC 3:1. BVSC—Debreceni VSC 3:0. A 1967. LABDARUGÓ NB I ÉVI VEGERElDxMENYE 1. Ferencváros 2. Újpesti Dózsa 3. Győri ETO 4. Vasas SC 5. Tatabánya 6. Bp. Honvéd 30 24 4 2 85:24 52 30 18 8 4 89:36 44 30 14 11 5 68:37 39 30 16 6 8 71:37 38 30 9 11 10 39:36 29 30 9 10 11 46:49 28 7. Diósgyőri VTK 30 10 8. Csepel SC 30 7 9. Szegedi EAC 30 9 10. MTK 30 7 11. Pécsi Dózsa 30 8 12. Szombathely 30 10 13. Salgótar. BTC 30 9 14. Dunaújváros 30 9 le. Komlói Bány. 30 8 16. Egri Dózsa 30 6 8 12 48:54 28 14 9 38:47 28 8 13 34:65 26 11 12 38:45 25 9 13 31:46 25 5 15 42:60 23 7 14 39:58 25 7 14 35:56 25 8 14 36:63 24 7 17 35:67 19 Az utolsó forduló eredményei: Szombathely—Ferencváros 2:1 (2:1). Komló—Újpesti Dózsa 3:3 (1:0). Sze­ged-Győri ETO 1:1 (1:1). Vasas— Diósgyőr 6:2 (4:1). Tatabánya—Egri Dózsa 4:1 (1:0). Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0). Dunaújváros—Csepel 3:3 (1:0). MTK—Salgótarjáni BTC 0:0. Kik irányítják megyénk sportélelét? A sportági szakszövetségek elnökségei niiófir Iván. Támad a Kecskeméti Petőfi, de ezen a mérkőzésen még az egyébként eredményes Szabónak is csak ritkán sikerült a kosárba találni.