Petőfi Népe, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-21 / 275. szám

Bravúros győzelem a fővárosban Kecskeméti Dózsa — Budapesti VSC 3:2 (2:1) Budapest, Szőnyi út, 450 né­ző, vezette: Szegedi B. K. Dózsa: Gór — Kéri, Vin- cze, Lantos. Szőczey — Morvái, Dobó — Jósa, Kiss II., Peller, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. BVSC: Varga — Fabró, Fe­kete, Stähl — Szepesi, Simon — Szabó, Takács, Horváth, Arató. Bécsiéi. Edző: Gyarmati János. A Dózsa számára sorsdöntő találkozóra napos, de hűvös, szeles időben került sor a fő­városban. A Dózsa támadásai­val kezdődött a mérkőzés. Ke­csegtető helyzete adódott a Dó­zsának már a 2. percben, azon­ban Jósa hosszan szöktette ma­gát és a labda kicsúszott az alapvonalon. A Dózsa vezető­gólja mégsem váratott sokáig magára. Az 5. percben Peller indította el a támadást. Rozgonyihoz Játszott, aki két csel után félmagasan középre adta a labdát, és a nagyszerű ütemben érkező Kiss II. kapásból védhetet- lenül bombázott a hálóba. 1:0. A gól megnyugtatta a kecs­keméti fiúkat és szinte szóhoz sem engedték jutni a vasutas csatárokat. Az ellentámadáso­kat könnyűszerrel verték vissza a Dózsa-védők. A 8. percben Kéri vitte fel a jobbszélen a labdát, beadásáról sajnos, min­den belső csatár lemaradt. A 10. percben a hazaiak közép­csatára, Horváth veszélyesen húzott kapura, elhamarkodottan lőtt és Gór védte a nem túl erős lövést. A 12. percben Roz- gonyi éles lövése nyomán jutott a labda a kapu mellé. A 22. percben született meg a kecskemétiek második gólja. Jósát a 16-os és az oldalvo­nal között szabálytalanul akasztották. A szabadrúgást Peller „nyeste” középre és Kiss n. a jobbra mozduló kapus mellett a hálóba fe­jelte a labdát. 2:0. A gól nagy örömet váltott ki a Dózsa-játékosok körében. Ezután némileg megváltozott a játék képe. A hazaiak táma­dásba lendültek. A rohamaik nyomán több veszélyes helyzet alakult ki Gór kapuja előtt. A 24. percben Becsei közelről lőtt labdáját védte a kecskeméti ka­pus nagy bravúrral. Majd egy perccel később Takács lövése jutott kapu mellé. A 30. perc­ben újra a Dózsa támadott. Kiss II. jól eltalált szabadrúgását védte szögletre Varga. A 38. percben Kiss II. átadásával tör­hetett kapura Rozgonyi. Sajnos, jó helyzetben hibázott a szélső. A 44. percben gólt ért el a ha­zai csapat. Takács elől hátráltak a Dó­zsa-védők, s a csatár éles lövése Górt érintve jutott a Dózsa hálójába. 2:1. Hazai rohamokkal kezdődött a második félidő. Nagy nyomás alá került a Dézsa-védelem, s a 12. percben nem sikerült a kiegyenlítést megakadályozni. Szepesi éles lövése az egyik kecskeméti védőről Horváth elé pattant, aki közelről védhetetlenül lőhetett a há­lóba. 2:2. A kiegyenlítés után nagy harc indult meg a győztes gólért. A kecskemétiek nem törekedtek az eredmény tartására, hanem szép és korszerű támadásokat vezettek. A vasutasok is több ízben veszélyes támadásokkal közelítették meg a Dózsa ka­puját. A 20. percben nagy Dó- zsa-helyzet maradt ki. Kiss II. még a kapust is kicselezte, de kisodródott és vissza kellett gu­rítania a labdát Rozgonyinak. aki Vargába lőtt. A 28. percben Jósa a balszélen viharzott el, beadását Rozgonyi a kapu mellé küldte. Néhány perccel később a Dózsa kapuja előtt Arató jó helyzetben hibázott. A 36. perc­ben Rozgonyi lőtt ismét mellé, majd a túlsó oldalon Becsei be­adását Horváth fejelte a kapu mellé. A 42. percben az üresen hagyott Takács hatalmas bom­bája süvített el a kapufa mel­lett. A 43. percben született meg a Dózsa győztes gólja. Morvái fejjel továbbított Rozgonyihoz, az középen kiugratta Kiss IL-t. aki fut­tából a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtt. 3:2. A nagyszerű győzelem után boldogan ölelkeztek össze a pá­lyán a játékosok és a szép szá­mú kecskeméti szurkolók. A csapat minden tagja átla­gon felüli jó játékot nyújtott, közülük is kiemelkedett Dobó, Rozgonyi és Kiss II. teljesítmé­nye. A vasutas együttesben Szepe­si, Horváth, Becsei és Takács volt a legjobb. Szegedi Barna a végig sport­szerű mérkőzést kitűnően ve­zette. M. I. 3 totó 46. heti telitalálata 1. Csepel—FTC 1 3:2 2. Pécs—MTK x 1:1 3. DVTK—Honvéd x 0:0 4. U. Dózsa—Dunaújváros 1 4:0 5. Tatabánya—Komló x 0:0 6. SBTC—Szeged 1 3:0 7. Dorog—Egyetértés x 1:1 8. DVSC—Szállítók 2 1:2 9. Nyíregyháza—Oroszlány x 1:1 10. Bp. Előre—Budafok x 1:1 11. Autóbusz—Várpalota x 2:2 12. Dombóvár—Veszprém x 1:1 13. K. Kinizsi—Táncsics x 3:3 + 1 14. Mezőkovácsháza—SZMTE 2 1:2 A LABDARÜGÖ NB L B AlXASA 1. Egyetértés 2. Sz.íehérvár 3. Oroszlány 4. BVSC 5. Szállítók 6. Bp. Spartacus 7. Bp. Előre 8. MAVAG 9. Pécsi B. 10. Kecskeméti D. 11. Várpalota 12. Miskolc 13. Budafok 14. Nyíregyháza 15. Ózd 10. Dorog 17. Autóbusz 18. DVSC 33 17 10 33 19 6 33 16 9 33 13 33 16 33 14 6 61:29 44 8 57:31 44 8 58:37 41 9 54:31 39 7 10 51:32 39 6 13 43:41 31 33 12 10 11 34:37 34 33 11 11 11 42:40 33 33 12 8 13 38:34 32 33 12 8 13 39:38 32 33 11 10 12 34:47 32 33 11 10 12 28:47 32 33 8 14 11 39:45 30 33 11 8 14 35:44 30 33 8 13 12 33:50 29 33 10 8 15 43:45 33 7 7 19 25:54 21 33 7 6 20 34:65 20 A forduló eredményei: Székesfe­hérvár— G.-MAVÁG 5:1. Egyetértés— Dorog 1:1, Bp. Előre—Budafok 1:1, Várpalota—Autóbusz 2:2, Bp. Spar­tacus—Ózd 1:0, Miskolc—Pécsi Bá­nyász 0:0, Szállítók—DVSC 3:1, Nyír­egyháza-Oroszlány 1:1. Szépen búcsúzott a Vasas Kkfélegyházi Vasas — Pénzügyőrök 3:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 800 néző, vezette: Hegyes. F. Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete — Síkár, Sa- hin II. — Kelemen II., Ádám, Sahin I., Ézsi, Kovács II. Edző: Kanyó János. Pénzügyőrök: Bolemányi — Ábrahám, To-hai, Tenta — Bi­szögletet ért el Félegyháza. Ézsi szögletei szépen ívelődtek a kapu előterébe, de a csatárok sorra elügyetlenkedték a jobb­nál jobb helyzeteket. Bolya a 24. percben kapta az első lab­dát. A 32. percben Kelemen II. gyors lefutása után Sahin I-hez került a labda, de a középcsa­Az első gól után. A gólszerző Cserkó a földön van. hámi, Pitz — Tóth, Koroly, Szabó, Pásztor, Balogh. Edző: Horváth Ödön. Kovács II. már az első perc­ben sokat ígérőén elfutott, de beadásába a fővárosi védők be­leléptek. Egymás után négy NB n. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MTE 2. Szegedi VSE 3. Budai Spart. 4. Jászberény 5. Cegléd 6. K1STEXT 7. Szóin. MÁV 8. Kecskeméti TE 9. Pénzügyőr 10. MGM Debrecen 11. Gyula 12. Goldberger 13. Békéscsaba 14. Kkf él egyháza 15. M.kovácsháza 16. Martfű 30 20 6 4 65:26 46 30 15 9 6 59:43 39 30 16 5 9 53:33 37 30 13 8 9 47:43 34 30 13 7 10 63:40 33 30 13 6 11 55:36 32 30 10 10 10 52:38 30 30 10 10 10 27:32 30 30 13 3 14 57:54 29 30 10 9 11 39:45 29 30 11 6 13 43:58 28 30 11 5 14 44:56 27 30 10 7 13 29:40 27 30 11 5 14 38:55 27 30 7 3 20 24:60 17 30 6 3 21 28:64 15 A forduló eredményei: Szolnoki MTE—Mezőkovácsháza 2:1, . MGM Debrecen—Gyula 2:1, Budai Sparta­cus—Szegedi VSE 2:1, KISTE XT— Martfű 5:1, Békéscsaba—Jászberény 1:1, Cegléd—Goldberger 3:1. tár az üres kapuba sem tudott betalálni. A 47. percben Sfkár Jó hely­zetben élesen fölé lőtt, majd Ádám bombalövése a sorfalban akadt el. A 10. percben Ádám szépen ívelt szögletét Cserkó mintaszerűen a vendégek háló­jába fejelte. 1:0. Ádám és Ke­lemen II. elemében voltak és egymás után vezették a táma­dásokat, de a befejezés rend­szerint nem sikerült kielégí­tően. A 25. percben Sahin I. átadását Sahin II-nek sikerült a kapus mellett váratlanul a hálóba lőnie. 2:0. A 31. perc­ben Kelemen II. Sahin II-től kapott labdát közelről a háló­ba lőtte. 3:0. A mérkőzésen nem kevesebb, mint húsz szögletet rúgott Fél­egyháza, sajnos, nagy fölényü­ket nem tudták további gólok­ra váltani, pedig még két gól­lal bennmaradhattak volna az NB II-ben. így jövőre kell küz- deniök a visszajutásért. — Jók: Cserkó, Bense, Síkár és Ádám. Bajnok a Kiskőrösi MEDOSZ KISKŐRÖSI MEDOSZ—JÁNOSHALMI SPARTACUS 2:0 (1:0) Váratlan kisiklás - hat góllal Szolnoki MÁV — Kecskeméti TE 6:0 (4:0) Megyei csoportdöntő, Kiskő­rös, 4000 néző!, vezette: Fehér László. Kiskörös: Ba — Zsíros, Pa­luska I., Szentgyörgyi III. — Kállai, Petznyik — Szentgyör­gyi I., Szentgyörgyi II., Markó, Paluska II., Dombóvári. Jánoshalma: Csermák I. — Ságodi I., Illés, Ságodi II. — Molnár, Taskovics — Csermák III., Fenyvesi IV., Maráczi, Rendek, Fenyvesi III. A megyei döntőn az I. fél­időben kiegyensúlyozott játék folyt. A 3. percben Szentgyör­gyi II. jó helyzetbe került, de elhamarkodva mellé lőtt. A 15. percben Jánoshalma is feljött és szögletet ért el — ered­ménytelenül. A 22. percben Petznyik jól ugratta ki Paluska ll-t, aki szépen helyezett gólt lőtt. 1:0. Fordulás után mind jobban kidomborodott a kiskőrösiek fölénye és már az első per­cekben két veszélyes szögletet harcoltak ki. A 10. percben érvénytelen gólt lőtt Dombóvá­ri. A 31. percben Szentgyörgyi 1. éles lövéssel bebiztosította a győzelmet. 2:0. Végig sportszerű mérkőzést vívott a két csapait. A megyei bajnoki címet és az NB III-ba való jutást megérdemelten nyerte el Kiskőrös csapata. — Jók: Ba, Paluska II., Szent­györgyi I., illetve Taskovics, Szolnok, 1000 néző, vezette: Loson czy. Sz. MÁV: Fehér — Pintér I., Abonyi, Varga — Pintér II., Józsa — Pagonyi, Némethy, Szabó, Csábi, Verovszky. Edző: Horváth János. KTE: Molnár — Gudricza, Nagy, Suhajda — Diószegi, Pavlovics — Sallai, Fássy, Be­regi, Rubányi, Szabó. Edző: Németh József. Mindjárt a hazaiak léptek fel támadólag, s a 4. percben 18 méterre a kaputól szabadrú­gáshoz jutottak. Józsa csavart lövése a sorfal és Molnár ka­pus mellett jutott a jobb felső sarokba. 1:0. A gól után is a MÁV támadott, Józsa becse­lezte magát a 16-oson belülre, de lövése éppencsak. elkerülte a felső kapuját. Az első táma­dást a 9. percben vezette a KTE. Sallai lefutotta őrzőjét. Beadását Rubányi az ötösön lekezelte. A játékvezető érthe­tetlenül kezezés miatt ítélt sza­badrúgást a hazaiak javára. A 16. percben Nagy L. nagy lyu­kat rúgott, a labda Némethy- hez került, aki elől Molnár ön- feláldozóan mentett. A KTE is vezetett néhány támadást, de ezekben nem volt elég átütő erő. A 18. percben a hazaiak növelték előnyüket. Józsa kicse­lezte Suhajdát és a 16-os sar­káról a fedezetlenül hagyott Csábihoz továbbított, aki nem hibázott. 2:0. Kezdés után Fássy jó labdához jutott, a háló he­lyett azonban Abonyit találta él. A 26. percben a szolnoki kaputól 18 méterre jó helyzet­ben felvágták Rubányit. A sza­badrúgást Diószegi végezte, s nagy erejű lövése a kapufáról vágódott vissza. A visszapatta­nó labdát Pagonyi szerezte meg, két csel után Szabóhoz továbbított, aki az elalvó KTE- védelem mellett megszerezte a harmadik szolnoki gólt. 3:0. A 35. percben Némethy kicselezte a kecskeméti védelmet és lö­vése alig csúszott ki a kapufa melleit. A 44. percben Pavlo­vics a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát a gólhely­zetbe került szolnoki Szabó elől. A 11-est Józsa értékesítet­te. 4:0. Szünet után a KTE is bele­lendült. Egy-két biztató táma­dást is vezettek, de a döntő pillanatban a MÁV mindig biztosan hárított. Á 4. percben Verovszky becselezte magát az ötös sarkára, nehéz szögből lőtt, s Molnár csak bentebb tu­dott segíteni. 5:0. A 10. perc­ben Fássy remek lövését Fehér kiejtette, de Sallai elől remek vetődéssel mentett. A 29. perc­ben Pagonyi 25 méteres lövé­sét Molnár a kapufára öklözte. A labda a tisztán álló Szabó­hoz került, aki az ötösről a jobb alsó sarokba lőtt. 6:0. A tartalékosán felálló KTE nem tudott kellő ellenállást ki­fejteni a jó napot kifogó ha­zaiakkal szemben. A KTE csa­patából Beregi, Diószegi és Pavlovics játszott jól. G. M. VVWWVW/VWWVWWWWWWVWVW* PETŐFI (MEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-KJskun megyei Bizottsáee és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F rótb PáJ Kiadja * Bács megyei Lapkiadó Vállals ?lelős kiadó: Mezei István tgazga- Szerkesztőség: Kecskemét. Városi ranácsház Szerkesztőbe- telefonközpont 26-19 25-16 Szerke ő oizortcáe 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét. S?acadsae tér íp- relefon: 17-09 Terjeszti 9 Maevar Posta, 'lőflzetést díj 1 hónapra |3 fortm SáKiskun meevei Nyomda V Kecskemét - r-tefon: U-85 Index: 23 tol Maráczi, Rendek. .HM HUfi / A rekordár.