Petőfi Népe, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-21 / 275. szám

Harmadik lett a Soltvadkert SOLTVADKERT—ELEKTROMOS 1:0 (0:0) A labdarúgó NB I. eredményei Csepel—Ferencváros 3:2 (0:2) Salgótarján—Szeged 3:0 (3:0) Diósgyőr—Bp. Honvéd 0:0 MTK—Pécs 1:1 (0:0) Vasas—Szombathely 3:1 (3:1) Újpest—Dunaújváros 4:0 (3:0) Győr—Eger 4:0 (1:0) Tatabánya—Komló 0:0 AZ NB i. Állasa 1. Ferencváros 29 24 4 1 84:22 52 2. U. Dózsa 29 18 7 4 86:33 43 3. Győr 29 14 10 5 67:36 38 4. Vasas 29 15 6 8 65:35 36 5. Diósgyőr 29 10 8 11 46:48 28 6. Tatabánya 29 8 11 10 35:33 27 7. Csepel 29 7 13 9 35:44 27 8, Bp. Honvéd 29 8 10 11 45:40 26 9. Pécsi Dózsa 29 8 9 12 31:39 25 10. Szeged 29 9 7 13 33:64 25 11. MTK 29 7 10 12 38:45 24 12. Salgótarján 29 9 6 14 39:58 24 13. Dunaújváros 29 9 6 14 32:53 24 14. Szombathely 29 9 5 15 40:59 23 15. Komló 29 8 7 14 33:60 23 16. Eger 29 6 7 16 34:63 19 Budapest, 200 néző, vezette: Lakatos. Soltvadkert; Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros — Szerényi, Filus — Fritmann, Tumbász, Bezsemyi, Tóth, Dobszai I. Edző: Zsikla Tamás. A 3. hely sorsát eldöntő mér­kőzésen értékes győzelmet ara­tott a Soltvadkert csapata. Az I. félidőben a Soltvadkert kez­dett szél ellen és végig kiegyen­súlyozott játék folyt, de a Solt­vadkert sokkal több helyzetet teremtett. A 17. percben Dob­szai I. szépen gurított vissza Fritmann elé, de a szélső kö­zelről fölé lőtt. A 20. percben Fritmann középen kiugrott és a bal alsó sarokba lőtt. 1:0! A 31. percben újabb gólt ért el a vidéki csapat, de a játékvezető nem adta meg: Tóth szögletét Dobszai I. a gólvonalról a háló­ba fejelte. Még Tumbásznak és Fritmannak volt egy-egy szép lövése. A hazaiak egyszer sem tudtak kapura lőni: A II. félidőben az Elektromos kezdett jobban és az első 25 percben némi mezőnyfölényt harcolt ki. Helyzetük csak egy­szer adódott, amikor is 18 mé­terről a felső kapufát találták el. Ettől kezdve beletörődött a vereségbe. A vendégek labda­tartásra törekedtek. A 40. perc­ben egyik hazai védő kézzel ütötte el a labdát, de a játék­vezető nem ítélt büntetőt, Kíméletlenül játszott a Szentes Szentes, Jurka, SZENTESI KMTE—KUN BÉLA SE 3:1 (2:1) 300 néző, vezette: Kun Béla SE: Majzlinger — Tóth I., Pólyák, Kérdő — Cseh, Papp, — Tóth II.', Munkácsi, Mányo-ki, Szabó, Csermák. Edző: Dinnyés László. húzás után élesen lőtt kapura, s a labda a védőkről pattant a hálóba. 3:1! Jók: Cseh és Papp. A helyzetek alapján Soltvad­kert feltétlenül megérdemelte a győzelmet és végeredményben az előkelő 3. helyet. Jók: Frit­mann. Tóth, Szerényi. Győzelemmel fejezte be a Halasi MÁV KISKUNHALASI MÁV—KOSSUTH SE 2:0 (0:0) Néhány perces tapogatózás után a hazaiak vették át a játék irányítását. A 10. percben a ve­zetést is megszerezték. Az alap­vonalról visszaadott labda a ka­pu torkában tisztán álló Pető dr. elé került, aki a hálóba lőtte. 1:0! Ezután a vendégek is több szép támadást vezettek, de a csatárok sorra a kapu mellé küldték a labdát. A 20. percben félpályáról szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. Az előrevá­gott labdát Pólyák rosszul vette le, Szabó (Szentes) rácsapott a labdára és Majzlinger mellett a hálóba vágta. 2:0! A gól után a szentesiek beálltak védekezni. Az állandó rohamokat vezető vendégek csatárait a legkímé­letlenebb eszközökkel igyekez­tek feltartóztatni. Jurka játék­vezető, sajnos, nagyon kiengedte kezéből a mérkőzést. A 27. perc­ben feltűnő durva belemenés Kiskunhalas, 100 néző, vezet­te: Nagy J. H. MÁV: Hegedűs — Gyu­gel I., Savanya, Gyugel II. — Lévai, Suba — Lőrik, Faddi, Tóth I., Szabó. Edző: Várhegyi Ferenc. Mindjárt a MÁV lépett fel támadólag, s mintegy 15 per­cen keresztül mezőnyfölényt harcolt ki. Hegedűs csak a 17. pereljen találkozott először lab­dával, amikor jó érzékkel tisz­tázott a szegedi Szabó elől. A 20. percben Faddi hagyott ki nagy helyzetet, két csel után csak a kapussal állt szemben, de csúnyán mellé lőtt. A 31. percben Faddi és Szalai össze­akaszkodott, s a játékvezető mindkettőjüket kiállította. A 33. percben Hegedűs kétszer is merész belevetődéssel mentette hálóját. Fordulás után a 12. percben Gyugel II. szerelését a játék­vezető tévesen 11-esnek minő­sítette. Szőke bal sarokba tartó lövését Hegedűs jó érzékkel az alapvonalon túlra ütötte. Egy perc múlva megszerezte a ve­zetést a MÁV. Lőrik az alap­vonalról begurított és a befutó Tóth I. közelről a hálóba lőtt. 1:0. A 29. percben Tóth I. meg­ismételte az első gólját és most 25 méterről a jobb alsó sarok­ba talált. 2:0. A mérkőzés to­vább, főleg hazai támadásokkal folyt. A helyenként túl kemény idényzáró mérkőzésen a MÁV megérdemelten győzött. Jók: Hegedűs (a mezőny legjobbja), Savanya, Lévai, Tóth I. Uehéz svezefem az utolsé mérkőzésen BAJAI VASAS MTE—LÄEODI MEDOSZ 1:0 (0:0) nyomán Szabó (Kun Béla SE) karja kificamodott és kórházba kellett szállítani. A 30. percben szépítettek h vendégek. Cser­mák 20 méterről megeresztett hatalmas lövésével. 2:1! A második félidőben egyka- pura játszottak a vendégek, de támadásaikat továbbra is a leg­durvább eszközökkel hárították a szentesiek. A hazaiak alig-alig jöttek át a vendégek térfelére. Egy ilyen alkalommal a labda Pető dr. elé pattant, aki egy ..lakó, 100 néző, vezette: Vo- u- II. H. MEDOSZ: Nagy — Ju- uász, Mészáros, Lipák — Kiss, Tóth I. — Tóth II., Csányi, Szalontai, Varga, Jéger. Edző: Virágh István. A rossz talajú pályán egyik csapat sem tudott tartós fö­lényt kiharcolni. A játék a két 16-os között hullámzott az első 15 percben. A 17. percben egy szépen gördülő MEDOSZ-tá- madás gólt eredményezett. Csá­nyi labdájával Tóth II. futott el a jobbszélen, beadását Sza­lontai — a kapusból lett kö- zépcsatár — futtából a hálóba továbbította. 1:0. A gólra erő­teljes hazai rohamok következ­tek, de a MEDOSZ védelme mindig időben lépett közbe és Baja, 300 néző, vezette: Su- tyor. BMTE: Márton í. — Visz- meg, Páncsics, Gyurkiity — Dobler, Gyurkity — Pálmai, Krémer, Boros, Márity, Borko- vics. Edző: Hirmann Endre. A bajai csapat lépett fel tá­madólag és már a 6. percben a kapkodó makói csatárok sor­ra hibáztak. A szünet után csapkodó já­ték alakult ki. A MEDOSZ lab­datartásra rendezkedett be, s igyekezett lassítani a játékot. Ez a taktika nem bizonyult he­lyesnek, mert a 37. percben egy bal oldali támadás végén kiegyenlített a Makó. 1:1. A gól után úgy látszott, mindkét csapat belenyugodott az ered­ménybe, a 42. percben a ME­DOSZ kis híján mégis megsze­rezte a győztes gólt. Most is Szalontai előtt nyílt helyzet, de a középcsatár két lépésről csak a kapufát találta el. Az idegenben szerzett pont igen értékes, s a MEDOSZ állt közelebb a győzelemhez. Jók: Juhász, Mészáros, Szalontai. Krémer elől kellett mentenie a lábodi kapusnak. Egy perc múlva Pálmai, majd a 13. percben ismét Krémer 16-oson belüli erős lövése szállt a kapu mellé. A 15. percben viszont a vendégek veszélyeztettek. A 27. percben Krémért a 16-oson belül felvágták, de a megítélt büntetőt Viszmeg a bal kapufa mellé lőtte. A 35. percben a vendégek balösszekötője elől bravúrral mentett Márton I. Unalmas mezőnyjátékkal telt el az I. félidő. Szünet után az első komo­lyabb esemény a 16. percben Borkovics nagy lövése volt. Pár perc múlva ugyanezt ismételte meg Márity. Ezután sokáig a két 16-os között folyt a játék —■ minden különösebb esemény nélkül. A 39. percben a ven­dégcsapat. 10 méterről leadott lövése ijesztgette a bajaiakat. Majd az előrehúzódó Páncsics fejesét védte a lábodi kapus. Már úgy látszott, hogy az utol­só mérkőzésen sem tud győzni a BMTE, amikor a 44. percben Boros váratlan nagy lövése utat talált a vendégek kapu­jába. A kapus nem védhette. 1:0. így az egyik pontot a sírból hozták vissza a bajaiak. A ba­jai csapatból senki sem emel­hető ki. Értékes pont idegenben KISKUNHALASI MEDOSZ—MAKÓI VASAS 1:1 (1:0) Bajnokverés Kalocsán KALOCSAI VTSK—BP. TŰZOLTÓ DÓZSA 4:2 (2:0) Kalocsa, 600 néző, vezette: dr. Potoczky. Kai. VTSK: Szathmáry — Kollár, Pécsi, Misikéi — Matos, Débics — S zvétek, Nyitrai, Bende, Vatai, Farkas. Edző: Molnár II. Ferenc. A Tűzoltó Dózsa játékosait a VTSK virággal üdvözölte a bajnokság megnyerése alkal­mából. A mérkőzés jó iramban kez­dődött. A VTSK nem tisztelte ellenfelét és többet támadott. A 6. percben Nyitrai fejese centiméterekkel kerülte el a kaput. A 7. percben Vatai szög­let után a léc alá fejelt. 1:0. A 11. percben Bende négy csel­lel tisztára játszotta magát és a bal alsó sarokba lőtt, 2:0. A 16. percben Vatai hatalmas ka­páslövését a Dózsa kapusa, nagy bravúrral védte. A 21. percben Bende pörgetett lövé­sét a kapus csak nehezen ütü te szögletre. A 27. percben vendégek veszélyes támadás. Szathmáry önfeláldozó veti déssel hárította. A 35. percbe. Szvétek helyezett lövését & vendégek kapusa tisztázta. A II. félidőben a VTSK a vezetés birtokában kényelme sebben játszott. Ez meg is bősz szulta magát, mert az 54. perc­ben a Tűzoltó Dózsa Simonffv révén szépített. 2:1. Az 57. percben Vatai éles szabadrú­gásából a VTSK növelte elő­nyét. 3:1. A 66. percben Kollár nagy erejű lövését a fővárosi kapus kiejtette és a berobbanó Nyitrai a hálóba pofozta a lab­dát. 4:1. A 71. percben Si- monffy lesgyanús helyzetből beállította a végeredményt. 4:2. A két jó formában levő csa­pat nagyszerű mérkőzést ví­vott egymással. Jók: Vatai, Pé­csi, Bende, Matos. • KOSÁRLABDA • Újabb bajai vereség OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 92:79 (44:38) NB I. férfi, Csepel. Az oroszlányi pálya betiltása miatt a csepeli sportcsarnokban került sor a két csapat talál­kozójára. A Bajai Bácska Posztó tovább tartja érthetetlenül gyenge formáját és szoros mér­kőzésen megérdemelt vereséget szenvedett a nagy magassági fö­lényben levő Bányásztól. A ba­jai csapatban már játszott Ko­vács is, de még mindig nem teljes értékű harcos. Ld.: Rátvay 26, Piszárovics 18, Halmos 14, Kovács 14. Az oroszlányiak leg­eredményesebb játékosai: Tóth 25, Dajka 23. KECSKEMÉTI PETŐFI—BUDAPESTI VSC «9:57- (32:21) NB I. férfi, Budapest, Klapka u. Vezette: Herceg, Mogyorósi. K. Petőfi: Tóth (7), Kovács (12) — Farkas (4) — Vasvári (9), Szabó (14). Csere: Király (8), Csányi (6), Csikai (6), Rusz- kai (3), Fejes, Fellegi. Edző: Guoth Iván. A Petőfi szerezte meg az első kosarat, majd 8:8-ig fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. A félidő közepén a kecskeméti csapat Szabó és Vasvári ered­ményes dobásaival fokozatosan elhúzott, és a fordulásnál már nyolc pont volt a kecskemétiek előnye. A szünet után a Petőfi lerohanta ellenfelét, s a veze­tés csakhamar 15 pontra nőtt. A Petőfi középjátékosai, Csányi és Farkas minden lepattanó labdát mégszereztek a palán kok alatt. A kecskeméti csapat vé­gig kitűnően védekezett és biz­tosan dobott. Jók: Vasvári, Sza­bó, Csányi, Kovács. A BVSC legeredményesebb játékosai: Ádám 12, Urbán 12. Ezzel a győzelemmel a Petőfi a Népsport táblázatában már a vonal fölé került. Kiesésre va­lóban már csak elméletileg van lehetőség, ha ugyanis a BEAC mindkét hátralevő mérkőzését megnyeri — ami nem valószínű, mivel a MAFC a következő ellenfele —, ugyanakkor a Pe­tőfi mindkét mérkőzését el­veszti, úgy a BEAC még bent­maradhatna. A Petőfi vasárnap Kecskeméten mérkőzik az ugyancsak kiesőjelölt SZEAC csapatával. TFSE—KECSKEMÉTI DÓZSA 63;33 (22:17) NB I. női, Budapest, vezette: Kassai, Cseresznyés. K. Dózsa: Magyar M. (7), D. Kovács (5), Czégai (5) — Ko­vácsáé (2), Szabó (2). Csere: Liborné (6), Szelei (4), Fekete (2), Bende, Bajtai, Nagy, Köves! Edző: Adamik Ferenc. Jól kezdett a kecskeméti csa­pat, s a játékidő első felében jól is tartotta magát. A hazai pályán kitűnően dobó és jól képzett főiskolások á szünetig csak öt ponttal vezettek. A má­sodik félidő első részében egy­szerre három magas játékos be­állításával próbálkozott a Dózsa, ez azonban nem vezetett ered­ményre, sőt a TF percek alatt több mint 20 pont előnyt szer­zett. Jók: Magyar M., Liborné, Szelei. A TF legjobbjai: Mar- kovics .17, Dénes 11, Páhán 10. DIÓSGYŐRI VTK—BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR 71:54 (42:24) NB I. női, Diósgyőr. Vezette: Cziffra, Mészáros. Fehérneműgyár: Pásztor, Mándi (7) — Márton (20) — Martinovicsné (15), Koródi. Cse­re: Grünfelder (7), Aladics (5). Zsumberáné. Edző: Vass László. Az első félidőben a nagy ma­gassági fölényben levő diósgyő­riekkel szemben elfogultan ját­szottak a bajai lányok. Rosszul védekeztek, s a dobásaik sem sikerültek. A szünet után na­gyon megváltozott a játék képe. A bajaiak bátran kezdeményez­tek, sokat dobtak és lényegesen jobban. Ezzel a jó játékkal meg­akadályozták a nagyobb veresé­get és a második félidőben há­rom ponttal nőtt a DVTK elő­nye. Jók; Mándi, illetve a DVTK-ból Lugosi 26, Horváth Zs. 21, Jászka 16. Röviden Elkészült az MTS Bács-Kis- kun megyei sporttanácsának be­számoló jelentése, amelyet a no­vember 24-i megyei konferencia elé terjesztenek. A tartalmas — 47' oldalas — beszámolót a kül­döttek a meghívóval együtt kéz­hez kapják, * Értekezletre készülnek a ké zilabdázók is. A megyei kézi labda szövetség rövidesen össze hívja a megyei I. osztályú ké­zilabda bajnokság résztvevői t. hogy közösen tárgyalják meg a következő év szakmai és gazda­sági feladatait.