Petőfi Népe, 1967. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-06 / 131. szám

Látványos gólokkal győzött a Vasas Kiskunfélegyházi Vasas - Ceglédi Vasutas 3:1 (2:0) Kiskunfélegyháza. 1200 néző, vezette Horváth. F. Vasas': Hluchány — Bense. Cserkó, Mester — Sikár, Sahin H. — Kelemen II., Ádáim, Bo- hács, Ézsi, Kovács II. Edző: Klimcsók Pál. CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Vágó — Csontos, Tóth —Csur- gai, Kökény, Liptai, Halmai, Kaba. Edző: Szigeti Ferenc. A 7. percben Sahin II. hosz- szú átdobását Kovács II. a 16- oson belül kapta, a kapust is kicselezte, de közben kikeve­redett az alapvonalon túlra és odalett a jó helyzet. A hazaiak lendülete nem tört meg, és Bo- hács megszerezte csapatának a vezetést. Sahin II.—Adám összjáték után Bohács fordulásból a 16-os tájáról a bal alsó sa­rokba bombázott. 1:0! A következő percben Sahin II. beadásáról Kelemen II. az ötö­sön a földbe rúgott, s így Ham­za hárítani tudott. A 19. perc­ben Kovács II. szép elfutás után jobbra átívelt. Kelemen II. Adámhoz per- dítette a labdát, s az össze­kötő nehéz szögből, kapás­ból a léc alá vágta. 3:0! Ezután a Cegléd vette át a já­ték irányítását. A hazaiak csök­kentették az iramot. Csurgai, majd Halmi lövését védte Hlu­chány. A 34. percben Csurgai elfutott az elcsúszó Mester mel­lett, és abszolút gólhelyzetben a kivetődő félegyházi kapusba lőtt. A következő percben Ben­se egy hálóba tartó labdát ön- feláldozóan, az utolsó pillanat­ban szögletre vágott. A félidő utolsó perceiben a Vasas újra magára talált és a 43. percben Ádám óriási lövését Hamza ka­pus alig tudta szögletre tolni. Szünet után a 2. percben Bo­hács jobboldali beadását Ko­vács II. a kifutó kapus fölött föléemelte. A II. percben a kiugró Kö­kényt a Vasas-védők olló­ba fogták. A megítélt 11-est Liptai értékesítette. 2:1! A gólhelyzeteket értékesíteni is kell! 1. SZ. ÉPFU—SOLTVADKERT 4:1 (2:1) Budapest, 500 néző, vezette: Bures. Saltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros — Szeré- nyi, Filus — Fritmann, Tum- bász, Bezsenyi, Tóth, Dobszai I Edző: Zsikla Tamás. Az I. íglidőbej} az első tíz perctől eltekintve felhőszaka- cásszerű záporeső zuhogott. A pálya szélén összefüggő vízrétég keletkezett. A játékvezető mégis alkalmasnak találta a teljesen irreális pályát a mérkőzés le­játszására. Az I. félidőben kiegyenlített játék folyt némi soltvadkerti fö­lénnyel. A 15. percben az ÉPFU középcsatára váratlanul kapura lőtt és a bizonytalankodó szél segítségével a labda a hálóba került. 1:0! A 21. percben Prit- mann fejese a kapufáról levá­gódott Tóth elé, akinek sikerült egyenlítenie. 1:1! A 25. percben vezetéshez juthatott volna Solt- vadkert. Dobszai egyből lőtt kapura. A kapus kivetődött elé­je, és a lepattanó labdát Frit­mann az üres kapuba sem tudta belőni. A 32. percben szabad­rúgáshoz jutott a hazai csapat és az oldalra pattanó labdát Lenkei közelről a hálóba vágta. 2:1! A II. félidőben nagy erővel támadott a Soltvadkert, és 40 percig olyan fölényben játszott, hogy a fővárosi együttes csak három ízben jutott át a felező vonalon. A gólhelyzetek tömke­legét hagyta kihasználatlanul a Soltvadkert. A 40. perc körül még a védők is a hazaiak tér­felén tartózkodtak, s így a ha­zaiaknak alkalom nyílt a tá­madásra. A 41. percben a part­jelző háromméteres lesről el­engedte Lenkeit, és a csatár futtából gólt lőtt. 3:1! A 43. percben a figyelmetlen és előre­húzódó vadkerti védőket ismét átjátszották a hazai csatárok, és beállították a végeredményt. 4:1! A játék és a helyzetek alap­ján akár fordított is lehetett volna az eredmény, de ehhez ki kellett volna használni a kí­nálkozó helyzeteket. Soltvadkert a II. félidőben három kapufát is lőtt. Csak Mészárost és Filust lehet kiemelni. A vendégeket fellelkesítette a gól. A hazaiak erősen védekez­tek, még Kovács II. is segített hátul. A 23. percben váratlan támadásból biztosította be győ­zelmét a Vasas. Bense vezette fel a labdát* jobb oldalon és beadásából Adám a jobb sarokba fe­jelt. 3:1! A hátralevő időben a hazaiak növelhették volna előnyüket. A 39. percben Bohács ragyogó el­futása után — három védőt is kicselezett — Hamzának sike­rült szögletre menteni. A hazai csapat helyenkénti jó játékával megérdemelten győzött, a mezőnyben tetszető­sen játszó ceglédiek ellen. — Jók: Gserkó, Bense, Sahin II., Kovács II. és Ádám. NB n. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MTE 12 9 2 1 25:8 20 2. Szegedi VSE 12 6 6 — 24:15 18 3. Budai Spart. 12 6 3 3 16:10 15 4. KISTEXT 12 5 4 3 15:10 14 5. Jászberény 12 5 4 3 19:15 14 6. Békéscsaba 12 5 3 4 14:13 13 7. Szolnoki MÄV 12 3 6 3 16:11 12 0 Kecskeméti TE 12 4 4 4 10:8 12 9. Martfű 12 4 3 5 14:14 11 10. Pénzügyőr 12 5 1 6 10:20 '11 11. MGM Debrecen 12 3 5 4 13:16 11 12. Kiskunfélegyh. 12 4 2 6 14:18 10 13. M.kovácsháza 12 4 1 7 6:19 9 11. Goldberger 12 2 4 C 18:24 8 15. Cegléd 12 2 3 7 10:17 7 16. Gyula 12 3 1 8 13:28 7 A forduló eredményei: Szolnoki MTE—Gyula 1:0, Pénzügyőr—Martfű 3:1, Budai Spartacus—Jászberény 2:1, Mezőkovácsháza—MGM Debre­cen 1:0, Békéscsaba—Szolnoki MÁV 1:0, KISTEXT—Goldberger 2:0. Keservesen kiharcolt győzelem KISKUNHALASI MEDOSZ—OROSHÁZI KINIZSI 2:1 (0.1) Kiskunhalas, 1000 néző, ve­zette: Lajkó. H. MEDOSZ: Nagy — Tóth II. Mészáros, Lipák — dr. Har­mat, Tóth I. — Vanyiska, Var­ga, Csányi, Dobszai II., Jáger. Edző: Virágh István. A mérkőzés előtt a város fö­lött átvonuló zápor a pálya ta­laját sártengerré változtatta, s így nem tudott jó játék kiala­kulni. A vendégek kaptak jobban lábra, s az 5. percben Petnína lövése alig csúszott el a kapu előtt. A 7. percben Fejes élés lövését jól hárította a hazai ka­pus. A félidő közepéig mindkét csapat sok hibával játszott. A legtöbb kezdeményezés a kapu előtti nagy sárban akadt el. A félidő végén a vendégek vol­tak eredményesek. A 42. perc­ben Hajdú ügyesen szöktette Petrinát. A leskyanús helyzet­ben levő csatár összecsapott a kifutó Nagygyal, és fölötte a kapura ívelt labda akadályta­lanul jutott a hálóba. 0:1! Eln­nél az akciónál Nagy kapus könnyebb agyrázkódást szenve­da most is a sárban akadt el. A nagy hazai fölény a 16. perc­ben góllá érett. Nagy, kapu előt­ti tumultusban Dobszai a há­lóba talált. 1:1! Továbbra is a hazaiak támadtak és a 31. perc­ben Jáger szabadrúgása, majd Vanyiska közelről lőtt labdája centiméterekkel kerülte el az orosházi kaput. Végül a nagy nyomás meghozta a 40. percben a halasiak győzelmét. Varga közvetlen szabadrúgást lőtt az orosházi kapu elé, és a szem­füles Dobszai közelről a vendé­gek hálójába küldte a labdát. 2:1. A sáros, mély talajú pályán nehezen alakult ki jó játék. A MEDOSZ-nak gólokkal kellett volna győznie. Jók: dr. Harmat, Varga, Dobszai II. Lapunk vasárnapi számában tévesen közöltük a Ferencvá­ros—Nagykőrösi Kinizsi barát­ságos labdarúgó-mérkőzés idő­pontját. A mérkőzés kedden délután fél 6 órakor lesz Nagy­dett és a félidő végéig már körösön a Kinizsi Sporttelepen.* nem tért vissza a pályára. Szünet után Nagy újra elfog­lalta a helyét a kapuban. A 9. percben Dobszai lövése a gól­vonalon állt meg a mély sár­ban, és a berohanó Bogár az alapvonalon túlra mentett. A 15. percben Csányi lapos lövése a vetődő orosházi kapus hasa alatt a hálóba tartott, de a lab­A meglepetések csapata az MTE SZEKSZÁRDI DÓZSA—BAJAI VASAS MTE 3:0 (2:0) Szekszárd, 500 néző, v.: Polcz. Bajai Vasas MTE: Márton I. — Bisztrovics. Eálity, Viszmeg — Varga, Rausch — Pálmai, Krémer, Petrity, Márity, Mán- dlty. Edző: Jászberényi János. A hazai csapat lépett fel tá­madólag. Nagy becsvággyal Könnyelmusködött a védelem MEZÖBERÉNY1 SPARTACUS—KUN BÉLA SE 4:1 (2:1) Mezőberény, 500 néző, vezet­te Puskás. Kun Béla SE: Majzlinger — Cseh, Pólyák, Bense II. —Kér­dő, Papp — Tóth II., Mányoki, Puskás, Szabó, Csermák II. Ed­ző: Dinnyés László. Már a 2. percben megszerez­ték a hazaiak a vezetést. Rosz- szul állt fel a sorfal egy sza­badrúgásnál — és máris 1:0! A 8. percben a Kun Béla SE is szabadrúgásból egyenlített, Cser­mák II. jól eltalált lövéséből. A félegyháziak a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak, de a kapu előtt egy­más után hagyták ki a legjobb Sok kihagyott helyzet LÄNG SK—SZAMUELY TIBOR SE 3:1 (2:0) Budapest, 200 néző, vezette: Kakukk. Szamuely SE: Kiss Gy. — Schifter, Csirmaz, Hermann — Ács, Alföldi — Bódis, Farkas, Vida, Megyesl, Szigeti. Edző: Malomszegi Ottó. Az álmosan kezdő vendég- csapatot meglepte a Láng és a 10. percben már 2:0-ra vezet­tek. A két gól felrázta a Sza- muelyt és több tetszetős táma­dást vezetett, amelynek során a 18. percben Farkas a kapus­ba rúgta a labdát, majd Vida ügyetlenkedett el jó helyzetet. A 23. percben Farkas pontos beadását Vida az ötösről he­lyezte á bal sarokba. 2:1! A 35. percben Megyesi előtt nyjlt egyenlítési alkalom, de az ösz- szekötő két (!) méterről a ka­pusba fejelte a labdát. Szünet után a 8. percben a Láng bebiztosította a győzel­met. Egy jobbról beívelt labdát Kiss kapus elvétett és a labda az üres kapuba jutott. 3:1! A budapesti csapat ezután beszo­rult, de Bódis csak a kapufát találta el, majd Szigeti 11-esét a hazai kapus kiütötte. A Szamuely SE úgyszólván állandó fölényben játszott, de a szervezett Láng-védelemmel a tehetetlep csatárok nem tud­tak megbirkózni. — Jók: Bódi, Csirmaz, Vida. helyzeteket is. A 39. percben a tétovázó védelem mellett a he­rényiek szép fejes góllal sze­rezték meg a vezetést. 2:1! Szünet után a Kun Béla SE három nagy helyzetet hagyott ki, majd a 17. percben a fél­egyházi védők röviden szaba­dítottak fel és ez újabb gólt eredményezett. 3:1! A 26. perc­ben egy újabb szabadrúgásból beállították a végeredményt. 4:1! A védelem sorozatos hibái döntötték el a két pont sorsát. Jók: Kérdő és Mányoki. küzdöttek, nyilván az őszi sú­lyos vereségért szerettek volna alaposan visszavágni. A szek­szárdi csapat sorozatos táma­dások közben az első húsz perc­ben három kapufát lőtt, majd a 25. percben a vezetést is meg­szerezték. 1:0. A Vasas MTE erre sem ébredt fel. és a 35. percben már másodszor került a labda Márton I. hálóiába. 2:0. A félidő végéig a Dózsa ját­szott fölényben. A szünet után a szekszárdiak sem bírták a maguk által diktált iramot. A bajai csapat tagjai azonban az egyéni játékot erőltették, és cselezgettek, s ez nem vezetett eredményre. A szekszárdiak hosszan előrevágott labdákkal próbálkoztak, és egy ilyen elő­revágott labdából esett a 20. percben a harmadik gól. 3:0. Ezzel a gyengén játszó bajai csapat sorsa végleg eldőlt. A befejezés előtt 3 perccel Pál­mait a 16-oson belül felvágták, de a játékvezető csak közvetett szabadrúgást ítélt. A lélektele- nül játszó bajai csapatból sen­kit sem lehet kiemelni. Későn hajrázott a kalocsai csapat BP. VASAS TURBO—KALOCSAI VTSK 2:1 (1:0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Göncz. Kai. VTSK: Sáfrán. — Kollár, Tóth. Szabadi, — Débics, Pécsi — Matos. Sípos II., Vatai, Ben- de, Farkas. Edző: Molnár Fe­renc. Nehezen jöttek lendületbe a csapatok. A 6. percben Szabadi hibázott, és Rapai felismerte a helyzetet, mintegy tíz méter­ről éles lövéssel megszerezte a vezetést. 1:0! A továbbiakban a VTSK mezőnyfölényt harcolt ki, csatárainak az akciói az ötös táján sorra elakadtak. A 24. percben Etende előtt nyílott al­kalom az egyenlítésre, de ki­várt, és odalett a jó helyzet; A 41. percben a Turbóból András megsérült és csak a II. félidő közepén tért vissza. A vendég­csapat támadásai veszélyeseb­bek voltak. Szünet után sem találta fel magát a VTSK. Emberelőnyü­ket nem tudták kihasználni. A 23. percben Steierlen egy hosz- szú előreadást elcsípett és a 16-os tájáról a hálóba talált. 2:0! Ez — eléggé későn — fel­rázta a kalocsaiakat, de már csak szépíteni tudtak, amikor a 32. percben az előrehúzódó Sza­badi a 16-os sarkáról nagy erő­vel lőtt a Turbó hálójába. 2:1! Az utolsó percben még Rapai előtt nyílt nagy helyzet, de el- ügyetlenkedte. A VTSK későn ébredt fel, s a kihagyott helyzeteket már nem leheted 'helyrehozni. Jók: Farkas és Tóth. volt érte... Botrányosnak nevezhető körülmények előzték meg a megyei sakkcsapat-bajnokság vasárnapi fordulóját Kecske­méten. Egyetlen egy erősen ittas ember miatt közel 100 sakkozó kényszerült hosszú időn át hiábavaló ácsorgásra. A sakkozók Bercsényi utcai „fellegvárában'’ hat csapat­nak kellett volna 9 órakor megindítani a sakkórákat. Er­re csak jóval később kerül­hetett sor, de nézzük a köz­játék filmjét: 6 óra 30 perc: Virágh Fe­renc, a sakkozók mindenese be akart menni a terembe, hogy előkészítse a bajnoki fordulók színhelyét. 6 óra 45 perc: ötödik pró­bálkozása után Hegedűs And­rás portás, a részegek akara­tosságával hozta tudomására: ide ma senki sem jöhet be. 7 óra 05 perc: Virágh bá­csi segítséggel tért vissza, hasztalan. 8 óra 10 perc: Baja sakk­csapata megérkezett. 8 óra 30 perc: Már 30-an várnak bebocsátásra. 8 óra 45 perc: Az ablakon kikönyöklő Hegedűs már leg­alább 70 emberrel „kedélyes- kedett”. 9 óra 00 perc: Nincs bebo­csátás. Közben Hegedűs el­lentmond még hivatali főnö­kének is. 9 óra 15: perc: Kihívjuk a rendőri segítséget. 9 óra 33 perc: Még az VRH-s járőr is tehetetlen. 9 óra 42 perc: Megérkezik Rósenfeld József és Szűcs József elvtárs. Erélyes be­avatkozásukra végre kitárul a kapu. Közben lejárt a várakozási idő, annak ellenére lehetne játszani, de nincs elég asztal. Nagy fejetlenség, zűrzavar Később lesz asztal is (ezt Is elzárta a lelkiismeretes őr) A vendégcsapatok sportsze­rűségének köszönhető, hogv két összecsapásból mégis let* valami, bár a helyi ecniütie- seket 55 perc időhátrány súj tolta. Természetesen köszönet illet Szűcs József eréhies és szí­vélyes Intézkedéseit. Megjegyzésül még csal ennyit: kár, nagy kár vol' érte! Nem volna szabad, ilye- csorbát szenvednie Karé 're méten a snortnak. Ez senki nek sem jó. HoImaTh Pó4~r