Petőfi Népe, 1967. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-06 / 131. szám

már 2sO-ra vesetett... Kecskeméti Dózsa—Oroszlányi Bányász 2:2 (2:0) Kecskemét, 5500 néző, vezet­te: Vadas Gy. K. Dózsa: Gór — Oláh, Vin- cze, Szőczey, Lantos — Morvái, Dobó — Jósa, Kiss II., Rozgo- nyi, Balatoni. Edző: Titkos Pál. O. Bányász: Fekete — Imre, Máté, Köteles — Sárosi, Ko­vács — Horváth, Csinos, Csör­gő, Pusztai, Cservenka. Edző: Galgóczi Ottó. meg a közönséget. Jósa futott a kapu felé és a 16-oson belül Máté felvágta. Ez már 11-es! Kiss II. nagy nyugalommal helyez­te a büntetőt a hálóba. 2:0. A közönség vastapssal ju­talmazta a remek játékot. Mindenki azt várta, hogy szünet után is folytatódik jesen szétesett a csapat, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy a bajnokjelölt Oroszlány a győ­zelmet jelentő gólt is megsze­rezze. A Dózsa védelme csak az első félidőben elégített ki. Dobót mezőnymunkájáért és küzdeni akarásáért, a csatár­sort pedig az első félidőben mu­tatott játékáért lehet megdi­csérni. Az első félidőben úgy látszott, A sorsolás a Dózsának ked­vezett. Az első esemény a Bá­nyász-kapu előtt alakult ki, a kiugró Kiss II., elől Máté haza­adta a labdát. Remek volt az iram, s felváltva rohamozott mindkét csapat. Az 5. percben az egyik oroszlányi támadás végén Gór hálójába jutott a labda, de a gól érvénytelen volt, mert a kapust a védésben akadályozták. Az első Dózsa- helyzet a 7. percben adódott. Balatoni az egyik védőtől „ajándéklabdát” kapott, de nem mert egyedül kapura tör­ni. A 8. percben meleg pilla­natok játszódtak le a Bányász­kapu előtt. Először Morvái mel­lé lőtt, majd egy újabb Dózsa- roham végén Rozgonyi célozta meg a kaput, Fekete azonban védte a lövést. A vendégek el­lentámadása is mindig veszélyt jelentett a Dózsa kapujára. A 14. percben Gór rosszul ütött ki egy magasan beívelt labdát, szerencsére Szőczey felszabadí­tott. A 15. percben Jósát a 16-oson belül túl „szigorúan” választották el a védők a lab­dától. 11-es gyanús volt az eset. Most nagy ostromba kezdett a Dózsa. Beszorult az Orosz­lány. A 33. percben remek Jó­sa—Kiss II.—Rozgonyi adoga­tás után a szélső teljesen tiszta helyzetben mellé durrantott. A gól azonban nem váratott már sokáig magára. A 35. percben Kiss II. mesteri fejest küldött a kiugró Balatoni elé. A szélső a kapura tört és nagy lövésével szemben a kapus tehetetlen volt. 1:0. Két perccel később újra Ba­latoni kezdeményezett, de Kö­teles durván belerúgott a szél­sőbe. A játékvezető kiállította a hátvédet. Megzavarodott az Oroszlány. A 39. percben újabb kecskeméti gól örvendeztette ,, hogy biztos Dózsa-gryőzelem születik. A képen Kiss II. 11-ese után már 2:0 az eredmény. A LABDARÜGÓ NB I. B allasa 1. Pécsi B. 14 8 3 3 20:8 19 2. MÁVAG 14 7 4 3 22:10 18 3. Egyetértés 14 7 4 3 24:14 18 4 Oroszlány 14 7 4 3 26:17 18 5. BVSC 14 0 5 3 17:7 17 6. MVSC 14 0 5 3 11:10 17 7. Székesfehérvár 14 6 4 4 16:14 16 8. Kecskemét 14 5 5 4 16:15 15 9. Dorog 14 5 4 5 16:12 14 10. Szállítók 14 7 — 7 19:15 14 11. Nyíregyháza 14 5 3 6 13:16 13 12. Bp. Előre 14 4 5 5 11:14 13 13. Budafok 14 2 8 4 8:14 12 14. Ózd 14 2 7 5 13:25 11 15. Autóbusz 14 3 4 7 12:16 10 16 Bp. Spartacus 14 4 2 8 13:20 10 17. Várpalota 14 3 4 7 14:24 10 18. DVSC 14 2 3 9 9:27 7 A forduló eredményei: Ózdi Ko­hász—Székesfehérvár 0:0, Pécsi Bá­nyász—Várpalota 2:0, Ganz-MAVÁG —DVSC 2:1, Dorog—Nyíregyháza 3:1, Miskolci VSC—Budafok 2:1, Egyet­értés—Autóbusz 2:0, BVSC—Szállítók 1:0. a lendületes és harcos erénye­ket csillogtató játék. Folytató­dott is, csak nem a kecskemé­tiek, hanem a vendégek részé­ről. A nagyszerű adottságokkal rendelkező, remek fizikumú Bányász-játékosok tíz emberrel is támadásba lendültek. Már a 3. percben szépítettek. Szöglet után a Dózsa-véde- lem csak nézte, amint Csör­gő lövésre lendítette a lábát és a hálóba juttatta a lab­dát. 2:1. Támadásban maradtak a bá­nyászok és ennek eredménye volt a 9. percben a kiegyenlítő gól. Jobboldali szöglet után a szabadon hagyott Horváth fejelte a kiegyenlítő gólt. 2:2. A kiegyenlítés hideg zuhany­ként érte a közönséget, meg­zavarta a Dózsa játékosait is. Mindehhez hozzájárult, hogy a félidő közepetáján Lantos is megsérült, sokáig ápolták, majd a balszélre állt. A vendégek pedig egyre jobban magukhoz ragadták a kezdeményezést. A Dózsa csak szórványos ellentá­madásokkal kísérletezett. A Bányász minden játékosa moz­gásban volt az utolsó percig, nagy hajrát vágtak ki. A 43. percben Pusztai fejese centi­méterekkel csúszott el Gór kapuja mellett, majd az utolsó percben a kapufa mentette meg Gór hálóját. v­Erről a mérkőzésről nagyon nehéz bírálatot írni. A Dózsa ugyanis az első félidőben kitű­nően játszott és ekkor akár három-, négygólos lehetett vol­na az előnye. Szünet után tel­Az Oroszlány együttese rá­szolgált a döntetlenre, jégen láttunk ilyen kitűnő erőnlétű csapatot. A Bányászból Fekete, Máté, Kovács, Csinos és Hor­váth játszott kitűnően. Vadas György »játékvezető jószemű bíró volt, igen jól ve­zette az iramos mérkőzést. M. I. • KOSÁRLABDA • fölényes Dózsa-győzelem az ifjúsági kupában Szombaton délután Kecske­méten rendezte meg a megyei kosárlabda szövetség az Orszá­gos Ifjúsági Kupa megyei női döntőjét. A Baján, Kecskemé­ten és Kiskunfélegyházán há­rom csoportban megrendezett selejtezők során 15 csapat vet,t részt a versenyen és ezúttal a három csoport győztese küzdött a területi döntőbe való jutásért. A Kecskeméti Dózsa mindkét csapat elleni 40 pontos győzel­mével fölényesen nyerte a tor­nát. KECSKEMÉTI DÓZSA—BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR 67:26 (39:8) Kecskemét, v.: Karneír—Pa­jor. K. Dózsa: Magyar M. (13), Domokos (3) — Szelei (18) — Szabó £. (21), Kövesi (4). Cse­re: Csenki (2), Nemes (2), Kiss (2), Horváth (2), Rezák. Baja: Tax, Trapl — Márton — Koródi (7), Aladics (9). Cse­re: Schüszler (7), Kunvári (3), Patonai, Szabó, Karsay. Mindkét csapatban több NB I-es játékos is játszott. A kecskemétiek nagyszerűen dob­tak és kitűnően védekeztek. Jók: Magyar, Szelei, Szabó, Do­mokos, ill.: Koródi -és Schüsz­ler. KECSKEMÉTI DÓZSA—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASUTAS 61:22 (29:12) Kecskemét, v.: Kamer—Pa­jor. K. Dózsa: Magyar M. (8), Do­mokos (7) — Szelei (12) — Sza­bó É. (8), Kövesi. Csere: Ne­mes (10), Rezák (7), Kiss (5), Csenki (4), Horváth. Kfh. Vasutas: Szombati (8), Horváth — Drozdik (5) — Fol- ti'n (2), Móczár (7). Csere: Ivá- nyi, Kiss, Dávid, Banos. A Dózsa könnyed játékkal is biztosan nyert. Jók: Nemes, Kiss, Csenki, Szelei, Domokos, ill.: Móczár, Drozdik. BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASUTAS 63:47 (37:14) Kecskemét, v.: Kamer—Pa­jor. »Baja: Trapl (4), Schüszler (2) — Márton (10) — Koródi (23), Aladics (1). Csere: Szabó (8), Tax (4), Patonai (7), Kunvári (2), Karsay (2). Kfh. Vasutas: Szombati (6), Horváth (4) — Drozdik (6) — Móczár (22), Foltin (3). Csere: Banos (3), Kiss (3), Iványi, Dá­vid. A gyengén védekező és az el­ső mérkőzéstől fáradt félegy­háziak ellen jó játékkal győ­zött a Fehémeműgyár. Jók: Koródi, Márton, Trapl, Szabó, ill.: Móczár, Szombati. A döntő végeredménye: 1. Kecskeméti Dózsa 2 2 — 138:4* 4 2. Bajai Fehém.gyár 2 11 89:114 3 3. Ktházi Vasutas 2 — 2 69:124 2 Legeredményesebb dobók: Szelei (Dózsa) és Koródi (Baja) 30, Szabó £. (Dózsa) és Móczár (Kkfháza) 29, Magyar M (Dózsa) 21. A 13+1 falálatos totószelvény: 2, 2, x, 1, x, 2, 2, 1, 1, x, I, 1, x, +1 1 Iram — küzdelem — balszerencse Szegedi VSE-Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Szeged, Vasutas-pálya, 4000 néző. Vezette: Heinrich. SZVSE: Gilicze — Juhász, Thékes, Hájas — Karsay, Ka­tona — Tóth III., Salánki, Bi­te, Vörös, Máj zik. Edző: dr. Kalocsay Géza. KTE: Vitkovics — Nagy, Pav. lovics, Suhajda — Diószegi, Be­regi — Szabó, Fássy, Szappa­nos, Kállai, Barta. Edző: Né­meth József. Bizakodó hangulatban készü­lődtek a kecskeméti játékosok. Németh edző nyugodt, higgadt játékot kért, s a hadrendet a 3—3—4 formulában határozta meg. Szappanos indította 90 perces útjára a labdát, az igen-igen megkopott, bár szemre tetsze­tős pályán. Alig járt körbe a percmutató, mikor az első sze­gedi támadás során Nagy fe­leslegesen dancsolt. A mintegy 28 méterről kül­dött Salánki-bomba nagy erővel vágódott léc alá. 1:0! (Sajnos, a KTE védelme nem Értékes döntetlen idegenben KISKUNHALASI MAV—SZENTESI KMTE 1:1 (0:0) Szentes, 600 néző, Wal­fisch. H. MÁV: Hegedűs — Gyugel I., Savanya, Suba — Vaszari, Lévai — Tóth I„ Szalma, Faddi, Oláh, Gyugel II. Edző: Várhe­gyi Ferenc. A felázott talajú pályán a MÁV kezdte a játékot, és az első tíz percben enyhe mezőny­fölényt harcoltak ki. A 12. perc­ben Tóth I. futtából hatalmas lövést küldött a kapura, és a hazai kapus csak nagy üggyel- bajjal mentett. Mindkét csapat nagy akarással küzdött és a iáték a félidő végéig a két 16-os között hullámzott. A for­dulás után még nagyobb lett az iram és játékvezetői téve­dések fűszerezték a mérkőzést. A 10. percben Szalma jó lab­dát küldött Oláh elé, aki há­rom védőt is kicselezett, végül a 16-oson belül felvágták. A 11-est Savanya értékesítette. 1:0! A gólt heves hazai roha­mok követték. A 30. percben egy jobbról beívelt labda Faddi kezére pattant. Szándékosságról szó sem lehetett, de a játék­vezető 11-est ítélt. A büntető­ből egyenlített a Szentes. 1:1! A mérkőzés végéig mindkét csa­pat nagy lendülettel játszott, de az eredmény már nem válto­zott. A MÁV kitűnő játéka kellemes meglepetés volt és az egyik pontot feltétlenül megér­demelték. Jók: Savanya (a me­zőny legjobbja), Szalma, Faddi. állt sorfalat, de még a nappal szemben védő Vitkovics is ké­sett a beavatkozással.) A 8. percben Szappanos ígéretes ki­törését csak csúnya szabályta­lanság árán tudták szerelni a kemény hazai védők. Hosszú percekig támadott a KTE, de a védelem mindig közbe tudott avatkozni. A 15. percben meg­ismétlődött a gól előtti jelenet, de most Vitkovics jó érzékkel hárított. Még ebben a perc­ben Barta fölérúgása jelentett eseményt. Érdekessé vált a já­ték, nagy KTE-fölénnyél, a vas­utas csapat ellentámadásait Dió­szegi, majd Suhajida szerelte látványosan. Az ellentámadás­nál Szappanos veszélyeztetett. A félidő utolsó percében csak mil­limétereken múlott az egyenlí­tés. Diószegi mintegy 25 méte­res lövése becsapta Giliczét, de a labda elsuhant a kapufa mel­lett. Sajnos, kívülről. A II. félidőt Salánki lövése vezette be, majd Vörös lövését védte Vitkovics. A 3. percben Barta szögletet ívelt. A labda átszállt a védők feje fölött, majd a kapufa tövéről kifelé perdült. Óriási balszerencse! A 8. perc­ben Vitkovics kiejtett egy erős beadást, s Tóth III. elől Suhaj­da a gólvonalról mentett. — Erősödött az iram, nőtt a KTE mezőnyfölénye, bár Vitkovics érdemelte ki a közönség tap­sát, amikor messze kifutva ka­pujából, becsúszó szereléssel mentett a kitörő Bite elől. A 20. percben senki sem hitt szemének, hiszen a gól­ba tartó labda felpattant egy göröngyön, s éppen a tehetetlen Gilicze ölébe hullt. A 39. percben láthattuk a mér­kőzés legszebb jelenetét. Sza­bó futott el, nagy lövést eresz­tett a jobb felső sarokba, de Gilicze óriási bravúrral tolta szögletre a már-már gólba tar­tó labdát. A mérkőzés hátrale­vő idejében elkeseredetten tá­madott a KTE, de hiába, nem sikerült az egyenlítés. A játékosok bánatosan vonul­tak öltözőbe, pedig nem volt okuk rá. Szépen, kulturáltan, nagy lelkesedéssel játszottak, csak nem volt szerencséjük. A mérkőzést végignéző Ha­jós dr-t, a szegediek kitűnőségét, a volt kecskeméti játékost vé­leményadásra kértük fel: — Ha a kecskeméti csapat­nak kis szerencséje is van, még az első félidőben kiegyen­lít. Akkor pedig a győzelemhez is közel állhatták volna, a jobb második félidőbeli játékuk alap­ján. Nagyon tetszett a kecske­méti védelem játéka — mon­dotta a SZEAC játékosa. Valóban, a védelem, de az egész csapat minden dicséretet megérdemel. Pavlovics, Suhaj­da, Diószegi egymást múlták felül. Kállay nagy területen hasznos munkát végzett. Szap­panost nagyon fogták, de igen veszélyes tudott lenni. Szabó a II. félidőben jól játszott. A vendéglátók közül Gilicze, Karsay, Bite, Vörös játszott át­lagon felül. Heinrich játékvezető erélyes volt, de egy kicsit többet fü­tyült a kelleténél. H. P. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottság? és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállala Felelős kiadó: Mezei István igazgat Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont 26-19. 25-16. Szerkesztő bizottság 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér i/- Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint Bács-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét - Telefon: 11-85 indes: 25 065 %