Petőfi Népe, 1966. szeptember (21. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-27 / 228. szám

Megyei I. o. labdarúgó-eredmények ÉSZAKI CSOPORT: K. Honvéd—K. Egyetértés 0:0 Kecskemét, 300 néző, v.: Sá­ri. — A lelkesen küzdő Egyet­értés ellen nem boldogultak a puha Honvéd-csatárok. Igazsá­gos eredmény — Jók: Szabó, Simon, Földvárszki, ill. Palin- csár, Kovács. — Ifjúsági ered­mény: KTE—K. 1TSK 2:1. Kkfélegyházi Honvéd—K. MÁV 3:0 (0:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 200 néző, v.: Magyar J. — Csak az I- félidőben volt egyenrangú ellenfél a MÁV. Szünet után a Honvéd Kállai (2) és Kertész góljával biztosan győzött. Hont feleselésért kiállították. — Jók: Dorogi, Kállai, Salánki, illetve Gál II., Hermanovszki és ö. Kovács. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kiskunfélegyházi Honvéd ja­vára­K. AKÖV—K. Fémmunkás 2:1 (0:0) Kecskemét, 30o néző, v.: Bo- ronkay. — A tíz emberrel ját­szó AKÖV biztosan győzte le a még mindig hullámvölgyben levő Fémmunkást. Gl: Farkas I., Eke, HL Farkas II. Jók: Ba- racsi, Zubek, Komáromi, ill. Virágh, Kócsó I., Mikó. Ifjú­sági eredmény: 6:1 a K. Fém­munkás javára. Kkfélegyházi Vasas II— Kiskőrös 3:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, v.: Nagy L. — A megerősített Vasas II. biztos győzelmet ara­tott. Gl: Fekete, Bajnai, Sán­ta (11-esből), illetve Szentgyör- gyi I. Jók: Cseh II., Bajnai, Sánta, ill- Szlanka, Gacs. Ifjú­sági mérkőzés: 3:1 Kiskunfél­egyháza javára. Tiszakécske—Lajosmizse 1:0 (0:0) Tiszakécske, 400 néző, vezet­te: Keresztes. Az első félidő lajosmizsei fölénnyel telt el gól nélkül. A második félidőben a tiszakécs- kei csapat feljavult és a 4. percben Zoboki védhetetlen gólt lőtt. A 40. percben Bravikot a játékvezető kiállította, majd utána egy 11-est nem adott meg Tiszakécskének- Jók: Ti­szakécske: Zoboki, Gyenes és Zoboki II. Lajosmizséből Oláh, Mari és Kisjuhász I. Ifjúsági eredmény: 2:1 Lajosmizse ja­vára. Izsák—Dunavecse 3:1 (1:0) Dunavecse, 150 néző, vezet­te: Daubner. Góllövők: Filus 2, Juhász 1. Dunavecséről: Gács. Jók: Fi­lus, Kiss, Molnár- Dunavecsé­ről: Kovács, Toponári. A tar­talékos dunavecsei csapat ere­jéből nem futotta többre. Kecskeméti Dózsa II.— Szabadszállási Honvéd 2:1 (2:0) Szabadszállás: 100 néző, v.: Varga. A 2. percben lesgyanús hely­zetből szerezte meg a Dózsa II- a vezetést. Utána mezőnyjáték folyt. Dózsa-fölénnyfel telt el az első félidő. A 43. percben Czéh növelte az előnyt. A má­sodik félidőben a Honvéd tá­madott többet és a 27. perc­ben Teleki javított, így lett 2:1- Jók: Vincze, Kiss, Ézsi, illetve Csigér, Király és Teleki. Ifjú­sági eredmény: 4:0 a Dózsa ja­vára. Kiskunhalasi Honvéd­Kiskőrösi Honvéd 1:0 (0:0) Kiskőrös, 300 néző, v.: Pén­zes. DÉLI CSOPORT: Császártöltés—Kecel 2:0 (1:0) Császártöltés, 500 néző, ve­zette: Király. A technikailag jobb hazaiak voltak a kezdeményezők. A 20- percben jobb oldali támadás Után Hajzer kapásból a jobb sarokba lőtt- 1:0. A szünet után a hazaiak egy gyors tá­madás végén növelték előnyü­ket és ezzel biztosan győztek. Góllövők: Hajzer és Ertner. Jók: Lednitczki, (a mezőny leg­jobbja), Lei, Solt, illetve Fa- szilló. Ifjúsági eredmény: 2:2­Bácsalmás—Miske 4:2 (3:1) Dusnok, 600 néző, vezette: Boronkai. Bácsalmás az első percben vezetéshez jutott. A 2. percben Miske egyenlített, majd rögtön újabb gólt lőtt, de ezt a part­jelző beintésére a játékvezető nem adta meg. Ezután egy ér­vényes góllal Bácsalmás veze­téshez jutott. Góllövők: Bor- csik és Harmos 2—2, illetve Euskica és Csörgő- Jók: Har­mos, Borcsik, illetve Benedek I. és Tankó. Ifjúsági eredmény: 7:2 Bácsalmás javára. Gara—Mélykút 0:0 Gara, 100 néző, vezette: Ki­rály­Jó iramú mérkőzés alakult ki, a csatársorok azonban mind­két oldalon gólképtelenek vol­tak. Jók: Beretka, Kubatóv, Halász, illetve Bondor, Szi- ránczki, Ceglédi. Ifjúsági ered­mény: 2:0 Mélykút javára. Kiskunhalasi MÁV— Jánoshalma 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 900 néző, v.: Rácz (Szeged). — A Déli cso­port rangadójára közel 501 já­noshalmi szurkoló kisérte el csapatát. A vendégek a me­zőnyben tetszetősebben és nagy erő bedobással küzdöttek, még­is a II- félidő közepén Tóth 25 méteres lövése eldöntötte a ha­zaiak javára a mérkőzés sor­sát. — Jók: Hegedűs, Oláh, Tóth II., illetve Molnár, Har­mat, Rendek. Ifjúsági ered­mény: 2:0 Kiskunhalas javára. Bajai Bácska Posztó— Bácsbokod 2:0 (1:0) Baja, 300 néző, v.: Szabó I. — Alacsony színvonalú mér­kőzésen a sokkal többet táma­dó Bácska biztosan győzött- Gl: Gorjetity, Borsodi. Jók: Győrfi, Borsodi, ill. Bányai, Batyity. — Ifjúsági eredmény: 8:1 a Bácska javára. Soltvadkert—Katymár 8:1 (4:1) Katymár, 100 néző, v.: Mi­hala. — Katymár szerezte meg az 1- percben a vezetést, mire félidőnként négy-négy góllal válaszolt Soltvadkert. Tumbász (Katymár) az I. félidő elején megsérült, és így a hazaiak végig tíz emberrel játszottak. Gl: Tóth 3, Tasnádi 2, Bezse- nyi, Bódvai, Fritmann. — If­júsági eredmény: 2:0 Soltvad­kert javára. Hajós—"Vaskút 3:1 (2:1) félbeszakadt Vaskút, 300 néző, v.: Kürtösi- — A mérkőzés a II. félidő 15. percében félbeszakadt, mert a játékvezető egy vaskúti játé­kost kiállított. A hazai közön­ség betódult a pályára és meg­ütötték a játékvezetőt, mire az lefújta a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 1:1. MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa északi csoport 1. F. Honvéd 22 16 4 — 66:19 40 2. K. Honvéd 21 16 2 3 6124 34 3. Kiskörös 22 15 2 5 78:35 32 4. K. Fémmunkás 22 15 t 6 44:27 31 5. Lajosmizse* 22 13 2 7 46:30 26 6. Tiszakécske 22 12 2 8 33:29 26 7. Izsák 22 8 4 10 26:35 20 8. K. Egyetértés 23 8 2 13 43:18 18 9. K. AKÖV 10. H. Honvéd 11. Szsz. Honvéd 12. Kisk. Honvél 13. K. MÁV 14. Dunavecse Durva mérkőzés CSONGRÁDI PETŐFI—KECSKEMÉTI TE 0:0 Csongrád, 300 néző, v.: Hód- roga. KTE: Molnár — Fekete II., Fekete I., Suhajda, Diószegi, Pavlovics, Sallai. Nagy, Szappa­nos, Laczi II.. B. Szabó. Edző: Dombóvári András. Az első 10 perc a kecskeméti csapat fölényével telt el. Gól ve­szélyes helyzet mindössze egy­szer adódott. A 8. percben Szap­panos kissé kisodródva éles- szögből lőtt kapura, de a kapus védett. Tíz perc elteltével feljött a hazai csapat és néhányszor veszélyeztették a kecskeméti ka­put. A KTE támadásai nem tudtak kibontakozni, mert a csongrádi játékosok sorozatos 21 6 5 io 27:36 17 durvaságokkal választották el 2J- ® 3 J® őket a labdától. A 20. percben Fekete II. megsérült és csak öt­perces ápolás után tért vissza. A félidő végefelé Molnár két­szer védett veszélyes lövést. A szünet után is a KTE irányítot­ta a játékot, de a csatárak most 21 5 1 IS 25:53 ll 21 4 2 15 29:48 10 ______ 23 4 2 17 27:70 10 K . Dózsa H. 25 21 3 1 112:33 45 F. Vasas n. 24 13 4 7 62:41 30 •Két büntetőpont levonva. DÉLI CSOPORT 1. H. MÁV 21 15 2 4 56:20 32 2. Jánoshalma 21 13 4 4 45:18 30 3. Bácsalmás 21 15 — 6 64:26 30 4. Soltvadkert 21 14 1 6 61:15 29 5. B. Bácska 21 13 1 7 36:20 27 6. Császártöltés 21 11 4 6 36:24 26 7. BácsbokQ-d 21 8 3 10 39:40 19 8. Hajós 20 9 1 10 34:45 19 9. Vaskút 20 6 7 7 23:36 19 10. Gara 21 7 4 10 27:31 18 11. Mélykút 21 4 5 12 20:47 13 12. Katymár 21 5 2 14 23:72 12 13. Kecel 21 4 3 14 17:42 11 14. Miske 21 2 3 16 25:74 7 A 3:1 állásnál félbeszakadt Hajós —Vaskút mérkőzést nem számítot- tuik be a táblázatba. sem tudtak megbirkózni a „szi­gorúan” romboló védőkkel. A 15. percben Diószegi sérült meg és 10 perces ápolás után a jobbszélre állt. A KTE megnyer­hette volna a mérkőzést, mert B. Szabó kétszer is már csak a kapussal állt szemben, de el­hamarkodta a lövést. Ezután Sallai cselezte át magát a vé­dőkön és már a 11-es ponton járt, amikor hátulról felvág­ták. A játékvezető sípolt, és a partjelző megkérdezése után ki­felé ítélt szabadrúgást. Utána B. Szabót nyomták el a kaputól 3 méterre. Már majdnem egy percig folyt a játék, amikor a játékvezető a partjelző intésére kiállította B. Szabót. A végén még Szappanosnak és Sallai na k volt helyzete és Molnárnak is több lövést kellett mentenie. A rendkívül gyenge játékve­zetés miatt csúnya jelenetektől tarkított mérkőzésen a KTE győzelmet érdemelt volna. Szép győzelem Halason KISKUNHALASI MEDOSZ—MEZÖKOVÁCSHÁZA 4:1 (2:0) Kiskunhalas, 700 néző, vezet­te: Kormányos. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II., Mészáros, Tóth I., Csa- bankó. Hornyák, Vanyiska, Csá- nyi, Jäger, Dobszai II., Csermék II. Edző: Várhegyi Ferenc. Több helyzete volt a Honvédnak OROSHÁZI KINIZSI—KALOCSAI HONVÉD 3:2 (2:2) ügyetlenkedte a kínálkozó lehe­tőséget. A 18. percben Menráth átjátszotta a hazai védelmet. Jobb oldali beadásából Bódis kapu mellé lőtt. A 30. percben az orosházi balösszekötő a védők között kiugrott, ,de mielőtt a keresztező Kovács beérte volna, elesett. A játékvezető limest ítélt. A büntetőt értékesítették. Az utolsó negyedórában a Hon­véd idegesség miatt eredményt nem tudott elérni. A helyzetei alapján a Honvéd biztos győzel­met arathatott volna. Jók: Kapitány, Kálóczi és Menráth. Orosháza, 400 néző, vezette: Kállai. Kalocsa: Zotler — Kiss, Ko­vács, Kálóczi, Csirmaz, Kapi­tány, Bódis, Meggyesi, Vén, Tóth, Menráth. Edző: Malom­szegi Ottó. A hazai csapat nagy lendület­tel kezdett és az első 20 perc­ben már 2.0-ás vezetésre tett szert. A második gól felrázta a kalocsaiakat és átvették a játék irányítását. A 25. percben Ka­pitány mintegy 40 méterre az orosházi kaputól elcsípett egy labdát és mielőtt a kapus vissza­ért volna, már a labda bent is volt. 2:1! A következő percben Menráth egyéni játék után meg­szerezte a kiegyenlítést. 2:2! Fordulás után a 10. percben Bódis kiugratta Vént, de a kö­zépcsatár biztos helyzetben el­Pontszerzés a balnokjelölt otthonában NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ—BAJAI VASAS MTE 0:0 Nagykanizsa, 1200 néző, ve­zette: Szloboda. BMTE: Majzlinger — Bisztro- vics, Osztrogonácz, Viszmeg, Csongor, Varga, Nyilas, Krémer. Rizsányi, Petries, Borkovics. Edző: Jászberényi János. A remek talajú pályán Baja kezdett jobban. Az első 25 perc­ben mutatott játékukat gyakran megtapsoltáli a hazai szurkolók. A korszerű, gördülékeny táma­dásoknál csak egy volt a hiba: adósak maradtak a csatárok a góllövéssel. Rizsányi két hatal­mas helyzetet ügyetlenkedett el. A Bányász mindjobban táma­dásba lendült át, s ebben közre­játszott az is, hogy a 26. perc­ben Brisztovics húzódást szen­vedett és többé már nem volt teljes értékű játékos. A félidő vége felé nyomasztóvá vált a hazai fölény, de a baj ad véde­lem, Majzlingerrel az élen, biz­tosan hárította a támadásokat. Fordulás után a játék a ha­zaiak új rohamaival indult. Tá­madásaikba azonban nem vittek kellő elgondolást és a hosszan előre vágott labdákat a bajai védelem rendre elfejelte. A fél­idő közepétől kezdve mindjob­ban feljött a BMTE és az utol­só negyedórában már teljesen Baja irányított. Helyzetek is adódtak, de az utolsó pillanat­ban mindig csúszott valami hiba a játékba. NB IH. DÉLNYUGAIT CSOPORT 1. Nk. Bányász 23 15 3 5 44:23 33 2. Máza-Szászvár 23 14 4 5 Í0:?5 32 3. Nk. Dózsa 23 13 5 5 42:22 3L 4. P. Ércbányász 23 13 4 6 34:17 30 5. Pécsi BTC 23 11 6 6 40:25 28 6. Szekszárdi D. 23 12 4 7 45:40 28 7. Baja 23 12 3 8 42:30 27 8. Bábod 23 10 4 9 42:31 24 9. Nk. VTE 23 8 6 9 42:44 22 10. Dunaújváros 23 7 5 11 34:4t> 19 11. Siófok 22 6 5 11 19:25 17 12. PEAC 23 5 7 11 19:32 17, 13. Lovászi 23 4 8 11 25:51 16 14. P. Helyiipar 23 5 5 13 20:39 15 15. Mohács 23 1 13 9 13:30 15 16. Zalaeg. Ep. 22 3 6 13 30:57 12 A forduló eredményei: Szekszárdi Dózsa—Lovászi Bányász 4:t, Zala­egerszegi Építők—Pécsi Ércbányász 1:4, Pécsi BTC—Nagykanizsai Dózsa 3:2, Nagykanizsai VTE—Máza-Szász- vári Bányász 5:1, Lábodi MEDOSZ— Mohácsi TE 4:0, Pécsi Helyiipar— PEAC 0:2, Dunaújvárosi Építők— Siófoki Olajbányász 3:0. NB HL DÉLKEIjET! CSOPORT 1. Martfű 2. KTE 3. M.kovácsháza 4. Bcs. Honvéd 5. Szegedi H. 6. Kiskunhalas 7. Orosháza 8. Mezőtúr 9. Kal. VTSK 10. Mezőhegyes 11. Kai. Honvéd 12. Szegedi Sp. 13. Makó 14. Bcs. VTSK 15. Tiszaföldvár 16. Csongrád 23 14 6 3 35:14 34 23 11 10 2 33:17 32 23 13 6 4 35:23 32 23 11 9 3 34:17 31 23 14 3 6 34:18 31 23 11 6 6 39:30 23 23 8 6 9 29:30 22 23 8 6 9 27:28 22 23 6 , 9 8 21:24 21 23 8 5 10 27:37 21 23 8 4 11 39:34 20 23 7 5 10 24:35 19 23 5 7 11 19:33 17 23 5 6 12 25:26 16 23 S 6 14 23:49 12 23 2 6 15 14:43 10 A forduló eredményei: Szegedi Honvéd—Makói Vasas 1:1, Tiszaíöld- vári Tsz SK—Mezőtúri Honvéd 0:2, Mezőhegyest Kinizsi—Szegedi Spar­tacus 1:0, Békéscsabai Honvéd—Bé­késcsabai VTSK 0:0. Már az első perc gólt ered­ményezett a hazaiak javára. Já-i ger 30 m-es szabadrúgásból ha­talmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:0! — A vendégek válaszul két eredménytelen szög­letet értek el. A 12. percben Szalontai ügyesen vetődve men­tett Kertmegi elől. A 18. perc­ben Jáger szabadrúgást ívelt a vendégek kapuja elé. A mező­kovácsházi kapus mellé ütött és Vanyiska közelről a hálóba so­dorta a labdát. 2:0! A további­akban a vendégek voltak fö­lényben, de csak egy komoly helyzetet tudtak kidolgozni a 42. percben, amikor Kertmegi 20 m-es szabadrúgását Szalontai a léc alól tudta fölé nyomni. Fordulás után Mezőkováoshá- za nagy nyomást gyakorolt a hazai csapat kapujára. Csak a 20. perc után szabadultak fel. Mindjárt eredményesen. A 23. percben Vanyiska ügyesen át* játszotta a vendégek védelmét, balra ívelt Jáger elé, aki lapo­san nagy lövést eresztett a há­lóba. 3:0! A 28. percben Jáger 20 m-ről végezhetett szabadrú­gást. Hatalmas lövése a bal felső sarokban kötött ki. 4:0! — A 36. percben Pascheket gól­helyzetben buktatták a halasi védők. A büntetőt Kertmegi vé­gezte, de az elmozduló Szalontai kivédte. A játékvezető újrarú- gatta, s Kertmegi most már nem hibázott. 4:1! Az utolsó percig élénk iramú mérkőzést láthatott a közönség, amelyben időnként a mezőko­vácsháziak játszottak fölényben. A halasi csapat azzal győzött, hogy Jáger szabadrúgásait gó­lokra tudta váltani. — Jók: Szalontai (a mezőny legjobbja), Mészáros és Jáger. Gyenge csatár játék mindkét oldalon KALOCSAI VTSK—MARTFŰ 0:0 Kalocsa, 500 néző, vezette: dr. Jármai. Kai. VTSK: Sáfrán — Kollár, Matos, Bálint, Vatai, Pécsi, Ben- de, Nyitrai, Sípos II., Farkas, Miskei. Edző: Hirmann Endre. Az első negyed órában a ka­locsaiak kétszer jó helyzetben is hibáztak. Majd Sáfrán ügyes belevetődéssel mentett. Közepes színvonalú játék alakult ki, s nagyobb részt csak a két 16-os között folyt a küzdelem. Komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kiharcolni. Szünet után az 5. percben Miskei fölé lőtt, majd a 9. perc­ben Bende hagyott ki bizto. helyzetet. A kalocsaiak támad­tak többet, de a csatársorba: nem volt átütőerő. A 16-oson o támadások sorra elakadtak. A végén Martfű megpróbálta a győztes gólt megszerezni, de a VTSK-védők biztosan hárítottak. Végeredményben ezt a mér­kőzést a kalocsaiaknak biztosan kellett volna nyerniök, de nem volt egy igazi lövő csatár. Jók: Matos, Pécsi.