Petőfi Népe, 1966. szeptember (21. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-27 / 228. szám

Gólszüret a Széktói Stadionban Kecskeméti Dózsa—Gyulai MEDOSZ 8:0 (3:0) Kecskemét, 3000 néző, vezet­te: Kovács B. K Dózsa: Gór — Kéri, Pei­ler, Szőczey, Lantos, Morvái, Jósa, Takács, Kasza, Dobó, Roz- gonyi. Edző: Titkos Pál. Gyula: Oravecz — Stefanik, Szilágyi, Sás, Himer I., Dávid, Nagy F., Boruzs, Petrovszki, Nagy J., Jenei. Edzó: Krizsán György. Napos, de szeles időben a választás a vendégeknek ked­vezett- Széllel szemben kezdett a Dózsa és hamarosan magá­hoz ragadta a kezdeményezést Az első gólhelyzet a gyulai ka­pu előtt a 4. percben adódott Rozgonyi lövését a kapus Jósa elé ütötte, a csatár azonban fölé lőtte. Még ennek a perc­nek a végén újabb Eózsa-tá- madást láthattunk, Takács lő­hetett volna, de önzetlenül a leshelyzetben levő Kaszához továbbított. A gól természete­sen érvénytelen volt. Az 5. percben Rozgonyi, majd két perccel később Dobó hibázott jó helyzetben- Feltűnő volt, hogy a vendégek lestaktikájá­val szemben a Dózsa-csatárok nem boldogultak. Rendre le­sen akadtak el a jobbnál jobb támadások. A jól megérdemelt vezetőgól a 14. percben szüle­tett meg. Szabadrúgáshoz jutott a Dó­zsa. Rozgonyi Sznczeyhez ját­szott, aki mintaszerű ke­resztlabdát adott Takács­nak és a csatár nagy nyu­galommal lőtte a hálóba. 1:0. A vendégek szórványos el­lentámadásai néhányszor za­vart okoztak a Dózsa kapuja előtt, szerencsére Gór mindig a helyén volt- A 25. percben Kasza lőtt gólt, de a játékveze­tő ezt nem adta meg — talán azért, mert a gól előtt a kapus megsérült. A 36. percben egy nagyon szép, korszerű támadás befeje­zéseképpen lőtte második gól­ját a kecskeméti csapat. \ NB n. KELETI CSOPORT Kecskemét 23 13 8 4 54:21 »4 Szóin. MÁV 25 15 4 6 50:27 34 Bp. Előre 25 12 S 5 41:23 32 Bp. Spartacus 25 14 4 7 34:26 32 Nagybátony 25 13 4 8 35:26 30 Békéscsaba. 25 11 7 7 37:30 29 Pénzügyőr 25 11 5 9 45:36 27 SZVSE 25 12 3 10 37:41 27 Borsodi B. 25 10 5 10 37:29 25 Gyula 25 10 4 11 33:39 24 Szóin. MTE 25 8 7 10 31:39 23 Jászberény 25 10 2 13 31:42 22 Salgótarján. 25 8 6 11 25:35 22 Debrecen 25 6 8 11 33:40 20 F. Vasas 25 7 5 13 30:52 19 KISTEXT 25 5 8 12 29:47 18 Cegléd 25 6 4 15 43:52 16 Miskolci B. 25 5 6 14 33:53 16 l forduló eredményei: Bp. Előre frp. Spartacus 2:1, Pénzügyőr— STEXT 2:1, Szolnoki MÁV—Mis­éi B. 3:1, Nagybátonyi B.—Ceg- , 1:0, Jászberény—Szolnoki MTE , Békéscsaba—Salgótarján 1:0, igedi VSE-MG-M Debrecen 3;2, Takács pontosan játszott Kaszához, aki két csel után lőtt a hálóba. 2:0. Már úgy látszott, ez marad a félidő eredménye, amikor egy szinte tetszés szerint érte el góljait. Az eredmény akár két- száifijegyű is lehetett volna. A Dózsa védelmében ismét Gór volt a legbiztosabb pont. A többiek csak a második félidő­támadás futott a gyulai kapu felé. Jósa—Kasza volt a labda útja és a középcsatár a té­továzó kapus mellett be­sodorta a hálóba a labdát. 3:0­Nyomasztó Dózsa-fölénnyel kezdődött a második félidő. A vendégek továbbra is a lestak­tikát alkalmazták, de már nem olyan sikerrel, mint az első félidőben. Néhány kihagyott gólhelyzet után az újabb kecs­keméti gól a 11. percben esett. A vendégek kapujától mint­egy 25 méterre szabadrúgáshoz jutott a Dózsa. Lantos végezte el és ritkán látható nagy bombája véd­het eilen ül vágódott a gyu­lai kapu felső sarkába. 4:0. Ez volt a Dózsa ez évi 50- „jubileumi” gólja. Kapkodott a MEDOSZ-véde­lem, szinte minden percben gólhelyzet alakult ki a kapu­juk előtt. A 19. percben Mor­vái a félpályáról indult el, látta, hogy a védelem les­re játszik, így okosan egye­dül vitte a labdát, kicse­lezte a kapust, majd pon­tosan juttatta rendeltetési helyére. 5?0. Ezekben a percekben feltar­tóztathatatlanul játszott a kecs­keméti csapat, s egymás után lőtte góljait. A 21. percben Takács—Jó­sa adogatás végén Jósa lőtt gólt- 6:0. A 23. percben vi­szonzásképpen Jósa tálalt Takács elé és most az ösz- szekötő volt eredményes. 7:0. A 25. percben Szőczey lö­vése a kapufáról gólvonal mögé vágódott és a berob­banó Jósa mégegyszer be­lőtte. 8:0. (A mérkőzés után a játékveze­tő elmondta, hogy már Szőczey lövése után gólt ítélt.) A góltermelés ezzel be is fe­jeződött. A kecskeméti fiúk, bár számos gólhelyzetet kidol­goztak a mérkőzés végéig, ezekből már nem született újabb gól­Megérdemelt vastaps kísérte az öltözőbe a levonuló Dózsa csapatát. A K. Dózsát nem állította nehéz feladat elé a gyulai együttes. A vendégek csak az első félidőben tudtak némikép­pen ellenállni a kecskeméti ro­hamoknak, szünet után a lé­nyegesen jobban felkészült, minden tekintetben nagyobb tudású kecskeméti tizenegy fel­őrölte ellenfele ellenállását és re javultak fel. Morvái ezen a mérkőzésen nagyszerűen ját­szott, egy szép gólt is lőtt, ugyanezt mondhatjuk Lantos­ról is- A csatárok sok gólt lőt­tek és most már nagyszerűen meg is értik egymást. A gyulai csapat csalódást okozott. Kovács B. játékvezető jól vezette a sportszerű mérkő­zést, bár — különösen az egyik partjelzőjétől nem sok segítsé­get kapott. M. L • KOSÁRLABDA • Nehéz győzelem BAJAI BACSKA POSZTÓ—ÚJPESTI DÓZSA 68:59 (29:36) NB I. férfi. Baja, 150 néző, v.: Velkey, Fuhr. Baja: Kovács (29), Halmos (10) — Rátvai (18) — Piszárovics (3), Weidinger (4). Csere: Iko- tity (2), dr. Philip (2). Edző: Tax Imre. Biztos, — sőt fölényes — győ­zelmet várt a hazai közönség a bajnoki táblázat élén tanyá­zó Bácskától. A mérkőzés első percei mást mutattak. Az Új­pesti Dózsa egy teljesen új és megfiatalított csapattal állt ki a találkozóra. Kitűnően véde­keztek és villámgyorsan indítot­tak a vendégek és ezzel alapo­san meglepték a bajaiakat. Az első félidőben végig a Dózsa ve­zetett 2—3 ponttal és a félidő végén is 1 pontos újpesti veze­tést mutatott a tábla. A szünet után a Bácska csakhamar átvet­te a vezetést, de nagyobb előnyt szerezni nem tudott. Az újpesti fiatalok mégegyszer egyenlítet­tek, sőt 42:41 arányban vezet­tek is, de ezután már nagyon vigyázott a Bácska és végül, ha nehezen is. de sikerült meg­nyerni a mérkőzést. A nagyon fegyelmezetten játszó vendég­csapat komoly ellenfele volt a szokottnál gyengébb napot kifo­gó bajaiaknak. Jók: Kovács, Pi­szárovics. Az Ü. Dózsa legjobb­jai: dr. Laborcz 19. Kovács és Fehér 12—12. SOPRONI POSTÄS—KECSKEMÉTI DÓZSA 54:53 (16:21, 42:42) NB I. női. Kecskemét. 300 né­ző, v.: Szamosi. Fülöp. K. Dózsa: D. Kovács (2), Pel­le (4) — Czégai (7) — Korok­nál (8), Túri (25). Csere: Szent- annay (7), Libomé, Magyar, Bajtai, Reményi, Nagy, Molnár. Edző: Adamik Ferenc. A kecskeméti csapat az idei leggyengébb játékát nyújtotta. Csúnya védekezési hibákból már az elején a Sopron vezetett. A kecskemétiek teljesen hibás fel­fogásban játszottak és a maga­sabb soproniakkal szemben a lassú játékot erőltették, de tá­volról semmit sem tudtak be­dobni. A szünet után valamit javult a játék, de a Dózsa most is inkább csak két'égbeesetten erőlködött. A befejezés előtt két perccel még a Sopron 8 ponttal vezetett, de az utolsó pillanat­ban sikerült egyenlíteni. A hosz- szabbításban is vezetett a Sop­ron, majd az utolsó fél percben már a Dózsának volt 2 pontos előnye, de ismét védekezési hi­bákat követtek el és így a sop­roni csapat győzött. A Dózsából legfeljebb a nagy akarásért le­het megdicsérni néhány játé­kost. A Soproniból Bakk 21, és Weiszné 14 ponttal volt a leg­eredményesebb. KECSKEMÉTI PETŐFI—EGYESÜLT GYÓGYSZER 66:4« (32:14) Budapest, v.: Homyák, Wedn. K. Petőfi: Tóth (14). Fejes (6) — Ruszkad (5) — dr. Szakáll (14) Kovács (5). Csere: Szabó F. (10), Gábor (2), Deák (2). Farkas (2), Szabó I-, Csikai. Edző: Guóth Iván. Az elején nagyon lassan estek a kosarak. Az 5. percben 4:4, a 8. percben 8:4 volt az eredmény a Petőfi javára. Ezután a Petőfl feljavult és fokozatosan elhú­zott. A szünet után ismét nem ment jól a játék. A védekezés­ben sok könnyelmű hibát kö­vettek el és így ez a félidő csak 2 pontos újabb előnyt jelentett a kecskeméti csapat számára. Végeredményben a Petőfi győ­zelme így is fölényes és biztos volt. Jók: Tóth, Kovács, dr. Szakáll, Fejes. Nem sikerült a felzárkózás Borsodi Bányász—Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (2:0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Bana. Borsodi Bányász: Veres — Szakács, Várhelyi, Négyesi, Tát­rai I., Tátrai II.. Verebélyi. Lu­kács, Nyíri, Zsiiika, Papp. Edző: Mező Jenő. F. Vasas: Lugosi — Kovács lencsésen rúgott a befutó Zsin- ka élé. As összekötő 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 1:0! — A vendégcsapat a gól után lelassította a játékot, A 24. perc­Lengyel pattogó beadását szögletre üti a Bányász kapusa. I., Cserkó, Tarjányi, Ádám, Sa- hin II.. Kelemen II., Lengyel, Bense, Makai, Vass. Edző: Ka- nyó jános. A Vasos nem tudta az elmúlt hetek jó és lelkes játékát meg­ismételni. A bányászcsapat kul­turáltabban játszott és megér­demelte a győzelmet. A 7. perc­ben Vass jobb oldali beadása után két Vasas-csatár előtt is helyzet nyílott a 16-oson belül. A 12. percben Lengyel balolda­li elfutása után csak szögletre tudtak menteni a vendégek. Ár­tatlan akcióból szerezte meg a vezetést a Bányász. Egy előre­vágott labdát Tarjányi balsze­ben súlyos védelmi hibából szü­letett meg a második gól. Cserkó röviden adott haza. s a kifutó Lugosi a labda mellé rúgott. A szemfüles Verebélyi zavartalanul rúg­ta hálóba a labdát. 2:0! — A 39. percben a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét hagyta ki Vass. Kelemen-elfutás után a beadást Vass teljesen tisztán kapta. Kapura lőtt, de a labda a bal kapufa mellé perdült. Szünet után Bense és Kovács I. helyet cserélt. A Vasas na­gyon rákapcsolt és perceken át beszorította a Bányászt. Ekkor Ádám beadását fejelte Vass fö­lé, majd Lengyel éles labdáját Kovács senkitől sem zavartat­va kapu mellé rúgta. Ezután Veres kapus percei következtek. Előbb Vass hatalmas felső sar- kos lövését húzta le, majd Sa- hin IX. távoli, léc alá tartó lab­dáját ütötte ki bravúrosan. A 29. percben újabb gólt kaphatott volna a hazai csapat. A fella­zuló Vasas-védelem mellett Papp elfutott beadását Nyíri előrevetődve fejelte és Lugosi csak szerencsével tudta szöglet­re ütni. A Vasas csatársora Len­gyel révén a 33. percben gyors támadást vezetett A beadást Vass a bal felső sarokba fejelte. 2:1! — Ezután Félegyháza egyenlíté­si alkalmat szalasztott él. Ko­vács I. pattogós labdáját Ve­res csak kiütni tudta a berob­banó Vass tiszta helyzetben mellé lőtt. Az utolsó percben Lengyel bedását Makai kapu fö­lé vágta. A Félegyházi Vasasnál a már tapasztalt erőnléti hiány to­vábbra is fennáll, de a lelkese­déssel is bajok vannak. — A csapatból Sahin II. és Lengyel játéka dicsérendő. * • PETŐFINIFI A Magyar Sroda’lsta Munkáspárt BácB-KtekuD megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő; dr. Weither Dániel. Riadja • Báes megyei (te pkiadó Vállalat. Felelős kiadói Meze) István Igazgató Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: Szerkesztő bizottság 10-38 28-18. 28-16. Kiadóhivatalt Kecskemét. Szabadság tőr Uh. Telefon: 17-08 Terjeszt) a Magyar Posta, előfizetési dl) i nőnapra u forint Bács-Kiskun megye) Nyomda V. Kecskémé' - Telefont U-8S Index: IS ÖCS