Petőfi Népe, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-05 / 234. szám

Kosárlabda BP. HONVÉD—KECSKEMÉTI PETŐFI 65:43 (34:14) Remekelt a debreceni védelem Kecskeméti Dózsa - Debreceni Honvéd 2:0 (1:0) NB I. férfi. Kecskemét. 900 ] néző, vezette Hercegh. Szamosi. Petőfi: Tóth (5). Szeghalmi — Gábor (2) — Sahin-Tóth (5). Ki­rály (6). Csere: Kovács (12), Sza­káll (8). Szabó (2). Fellegi (2). Pankotai (1). Sárkány. Kenye­res. Edző: Guóth Iván. Kecskemét, 3500 néző, vezet­te: Fehérvári. K. Dózsa: Czéh — Kéri, Kol- tai, Winkler — Peiler, Szőczei — Tanács, Kiss II., Szappanos, Rozgonyi, Ézsi. Edző: Titkos Pál. D. Honvéd: Bulyovszky — Miskolczi, Hermann, Demeter, — Nagy, Bíró — Tóth, Zsidá- kovics, Dóczi. Haraszti, Zeher. Edző: Elek Gyulr A debreceniek tíz főre olvadt legénysége ezután sem adta fel a küzdelmet Harcos elszántság­gal rombolta a Dózsa-kezdemé- nyezéseket, s azt is meg kell mondani, hogy nemegyszer a szerencse is melléjük állt, s így további gólok nélkül telt el az első negyvenöt perc. A második félidőt a vendé­gek kezdték, de hamarosan új­ra a kecskeméti játékosok bir­tett. Tanács beállítása sikeres­nek mondható. Rozgonyi jó kezdés után elszürkült, Szappa­nosnak nem „ízlett” a sallang­mentesen és igen jól romboló Honvéd-védelem. Kiss II-től néhány jó fejest láthattunk. A támadósor motorja — legjobb embere — Ézsi volt. A D. Honvéd védekezésből kitűnőre vizsgázott. De mást alig láttunk az együttestől. Bu­gyon bátortalanul dobtak. Ä Petőfi csak a félidő vége felé lendült játékba. A második fél­időben nagyon érdekes volt a küzdelem. A Honvéd nem tu­dott felgyorsulni és a dobásaik sem sikerültek. A Petőfi minden labdát megjátszott és. ha vala­mivel bátrabban dobnak, talán A Dózsa első gólja már a 4. percben a debreceniek hálójában táncolt. Képünkön az első gól. Bulyovszki kapus búsan néz a labda után. Kánikulai meleg fogadta a pályára lépő csapatokat. A Dó­zsa kezdte a játékot és mind­járt gólhelyzetet alakítottak ki a csatárok a Honvéd kapuja előtt. Tanács azonban lekésett Rozgonyi átadásáról. A 3. perc­ben Peller labdájával ugrott ki Rozgonyi és jó lövést eresztett meg a debreceni kapura, de a kapus védte. Egy perc múlva azonban a közönség már gól­nak tapsolhatott. A Honvéd térfelének a köze­péről Peller végzett el egy sza­badrúgást. Kiss II. fejéröl Rozgonyi elé jutott a labda, s az össze­kötő mintegy 18 méterről nagy gólt lőtt. 1:0. A szép gólt nagy taps fogad­ta. Zúgott a hajrá Dózsa-biz- tatás. mert igen jól játszott ezekben a percekben a kecske­méti együttes. Beszorította el­lenfelét, amely alig jutott szó­hoz. A 10. percben Kiss II. pontos átadását Szappanos mil­liméterekkel fejelte a kapu fö­lé — teljesen tiszta helyzetben. Egy perccel később Rozgonyi labdája találta tisztán Szőczeit, A fedezet éles lövése a kapufa mellett süvített el. Szinte min­den percnek meg volt az ese­ménye csak hát az igen maga­biztosan és keményen játszó Honvéd-védők nem engedték kibontakozni a Dózsa-támadá- sokat. A 24. percben Szappanos egyéni kitörésre vállalkozott, de a 16-oson belül fellökték. A já­tékvezető azonban nem látta 11-esnek az esetet. A követke­ző pillanatban Tanács és Zsidá- kovics összecsapott, s a debre­ceni játékos sajnálatos módon olvan súlyosan megsérült, hogy végleg el kellett hagynia a pá­lyát. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgatt Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Kiadóhivatalt acskemét. Szabadság tér l /a- Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előflzethetői a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dij 1 hőnapra IS forint tokába került a labda. A 4. percben úgy látszott gólt ér el a lila-fehér csapat. Ekkor Ta­nács átadását Rozgonyi bom­bázta alig a kapu mellé. A 7. percben Ézsi fejese okozott gon­dot a debreceni kapusnak. Majd a kitörő Kiss Il-t szerelték a védők. Ezután Kiss II., majd újra Szappanos előtt nyílt gól­szerzési alkalom, de lövéseiket védte a kitűnő formában levő debreceni kapus. A 18. percben egy pillanatra meghűlt a nézők ereiben a vér. Egy hosszan elő- revágott labdára együtt rajtolt Koltai és Dóczi. A debreceni játékos volt a gyorsabb, de helyzetét élügyetlenkedte. A 20. percben érett újabb góllá a kecskeméti mezőnyfö­lény. Rozgonyi vitte fel a pálya közepétől a labdát, majd kiugratta Szappanost, aki ezúttal a hálóba talált. 2:0. A debreceniek ezután sem adták fel a szoros emtierfogást és továbbra is rendkívül nagy gondot fordítottak a védekezés­re. A kecskeméti csatárok min­dent belül próbáltak megoldani és így megkönnyítették a védők dolgát. Több hazai gólhelyzet alakult ki, azonban az ered­mény nem változott. A mérkőzés a Dózsa szá­mára igen jól kezdődött, hi­szen az első percekben megszerezte a vezetést. A folytatás azonban már nem volt ilyen jó. Bár, a vezető gól megnyugtatta a pályán küzdőket, de nem annyira, hogy a kialakult hely­zeteket akár csak kis százalék­ban is kihasználták volna. Vég­eredményben a Dózsa győzel­me teljesen megérdemelt volt. A Dózsa kapujában Czéh biz­tos pont volt. A hátvédhármas­tól sok szép megoldást, biztos szerelést láttunk. A fedezetpár hasznos munkát végzett. A csa­társor vegyes benyomást kel­Bács-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefoni 11-95. Indes.; 25 965, Különautóbusz indul Nagybátonyba A vasárnap Nagybátonyban sorra kerülő K. Dózsa—Nagy- bátony NB 11-s bajnoki mérkő­zésre különautóbuszt indít az IBUSZ. A részvételi díj kb.: 110,— Ft. Jelentkezni lehet pén­teken délig az IBUSZ-nal. lyovszíki kapus legalább négy­öt gólnak látszó lövést hárított. Rajta kívül a hátvédhármas tagjait emelhetjük ki- Fehérvári játékvezető nagy­vonalúan és kitűnően vezette a sportszerű mérkőzést. M. I. NB H. KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kecskemét 27 16 5 6 45:24 37 2. Eger 27 14 7 6 50:25 35 3. SzoLn. MÁV 27 15 4 8 40:28 34 4. Bp. Spartacus 27 12 8 7 45:29 32 5. Pénzügyőr 27 11 10 6 34:26 32 6. Borsodi B. 27 12 7 8 37:27 31 7. Bp. Előre 27 10 8 9 37:27 28 8. Szóin. MTE 27 11 6 10 28:38 28 9. Gyula 27 8 9 10 32:32 25 10. Miskolci B. 27 10 5 12 36:46 25 11. V. Izzó 27 9 7 11 24:36 25 12. KISTEXT 27 8 8 11 28:39 24 13. SZVSE 27 7 9 11 45:39 23 14. Békéscsaba 27 8 7 12 30:38 23 15. Debrecen 27 8 7 12 27:37 23 16. Nagybátony 27 7 9 11 24:38 23 17. Kisterenye 27 6 8 13 27:41 20 18. Martfű 27 6 6 15 30:49 18 A forduló eredményei: Pénzügy­őr-Egri Dózsa 2:1 (1:0), Szolnoki MTE—Vasas Izzó 2:1 (0:0), Bp. Spar­tacus—Gyulai MEDOSZ 0:0, Szolno­ki MÁV—Martfűi MSE 2:0 (Irt)), Bé­késcsabai Előre—Bp. Előre 0:0, Sze­gedi VSE—Miskolci Bányász 2:0 (2:0), Kisterenyei Bányász—Borsodi Bányász 4:1 (2:0), KISTEXT—Nagy- bátonyi Bányász 0:0. A totó 40. heti eredményei: x, x, 1, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 1, x, x, x, —. 2. Nagy harc a lepattanó labdáért a Petőfi palánkja alatt. A legjobb magyar kosárlabda- csapat játékára rekordközönség volt kíváncsi. A Petőfi érte el az első kosarat, de a Honvéd a legjobb — Gyulai. Rácz—Ben- cze—Banna, Lendvai — össze­állítású csapatával játszott és csakhamar alaposan elhúzott. A Petőfi igyekezett lassítani a já­tékot és ez bizonyos mértékig sikerült, de a kecskemétiek na­szorosabb lehetett volna az ered­mény. Ebben a játékrészben így is csak 2 ponttal nőtt a Honvéd előnye. Végeredményben szép játékot láthatott a közönség, melyben a kecskemétiek nem játszottak alárendelt szerepet. Jók: Kovács. Tóth, Király. A Bp. Honvéd legeredményesebb játékosai: Banna 17. Bencze 16 Lendvai 11. BAJAI BÄCSKA POSZTÓ— ŰJPEST1 DÖZSA 90:72 (43:31) NB I. férfi: Újpest, 100 néző, v.: Tarr. Szabó II. Bajai Bácska Posztó: Kovács (25), Halmos (28), Piszárovics (11). Karácsonyi (15). Weidinger (4). Csere: Ikotity (7), Vörös. Gá­dor. Edző: Mihályfi János. A bajai csapatnak szokatlan szabadtéri bitumenes pályán is jól ment a játék. A Posztó ra­gadta magához a vezetést mind­járt az eleién és ezt több-ke­vesebb ponttal az egész mérkő­zés folyamán megtartotta. A második félidő közepe tá­ján nagyon rákapcsolt a Dózsa és ekkor egyetlen alkalommal sikerült 6 pontra megközelíteni Mindkét oldalról sok kihagyott helyzet KALOCSAI HONVÉD—KKH A LASI MEDOSZ 1:0 (0:0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Vörös. Kai. Honvéd: Bencsik — Kiss II., Kapitány, Kiss I. — Kovács, Kohut — Detre, Csala, Vén, Bende, Menrath. Edző: Malom­szegi Ottó. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II., Kiss, Lipák, Mester — Hornyák, Hődör — Mészá­ros, Vanyiska, Csermák II., Csányi. Edző: Várhegyi Ferenc. Kezdés után mindkét csapat igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. Az első húsz percben a Honvéd támadott többet, de csatárai nem talál­ták meg a rést a halasi vé­delmen. Ebben a játékidőben Csányi holtbiztos helyzetben kapufát lőtt. A 21. percben a Honvéd tíz főre csökkent, mert a játékvezető Csalát utánrúgá- sért kiállította. A vendégek a továbbiakban csak szórványo­san támadtak, de mindvégig ve­szélyesen. A 43. percben óriási kavarodás a halasi kapunál, e a MEDOSZ-védők csak nehe­zen tudtak tisztázni. Szünet után az 5. percben Bendét a 16-oson belül szabály­talanul akasztották. A 11-esi Bende éles lövéssel juttatta a kapu jobb oldalába. 1:0! A 9. percben egyenlítési alkalma volt Halasnak, de Vanyiska 8 méterről mellé vágta. A 15. percben Csányi nagy lövéséi szögletre mentették a kalocsai védők, majd Csermák II. 18 méteres szabadrúgása alig ment fölé. Az utolsó negyedóra a kalocsaiaké volt. A 31. percben a kalocsai Vén az ötösről vágta fölé a labdát, majd Menrath biztos helyzetben szintén fölé lőtt. A halasi védelem nagy nyomás alatt állt, de a továb­biakban sikerült a hálójukat a góltól megóvni. A látottak alapján a Honvéd megérdemelten szerezte meg a győzelmet. — Jók: Bende, Ko­vács, Kohut, a halasiak közül senki sem emelkedett az átla­gon felül. a bajaiakat. Ezt követően Pi­szárovics és Ikotity a kiponto­zás sorsára jutott, de a bajai csapat többi tagja is már 4—4 szeméyi hibával játszott. Itt már nagyon kellett vigyázni. A mérkőzés végére a nagy iram­tól a hazaiak kifáradtak és ek­kor a palánkiuk alatt túl ke­mény játékba kezdtek, hogy a betörés teljesen lehetetlen volt Viszont jól sikerültek a baiaiak távoli dobásai. A bajai csapatból ki kell emelni a jól játszó Kovácsot, Halmost és Weidingert. BP. VTSK—BAJAI MTE 67:50 (32:27) NB I. női, Baja. 100 néző. ve­yp>f f c» • "Dpilrfs-i Bajai MTE: Mándi (4), Vass- né (11). Pásztor (6), Bognár (12). Sztipity (12). Csere: Grünfelder I. (2), Csátaljai (3). Állaga. Ed­ző: Tax Imre. Női mérkőzésen szokatlanul nagy iramban kezdődött a já­ték. Az első kettős kosarat a ha­zaiak érték el. majd 5:2-re ve­zettek. A vendégek 6:5-nél ér­ték be a BMTE-t és innen kezd­ve szoros küzdelemben vezet­tek. A félidőben is 5 pont előnnyel fordultak. A második félidőben még minden remény megvolt, hogy a hazaiak a maguk javára tud­ják fordítani a mérkőzést. Ez azonban hamar szertefoszlott, mert jobb dobásaikkal a vendé­gek mindjobban elhúztak és előnyüket sokkal jobb és gyak­ran szerencsés dobásaikkal még növelték. A végén biztosan nyerték a mérkőzést. A bajai csapat 17 pontos veresége elle­nére is dicséretet érdemel ré­gen látott lendületes és jó já­tékáért. Jók: Vassné, Bognár. Sztipity. A VTSK-ból legjobb dobó: Ináncsiné (30). Budai (12).