Petőfi Népe, 1965. június (20. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-01 / 127. szám

Nem sikerült a poitszerzés Szolnokon Szolnoki MTE—Kecskeméti Dózsa 2:1 (2:1) Szolnok, 2000 néző, vezette: Katona. Sz. MTE: Sárkány — Kele­men, Makai, Zalai — Sári, Papp II. — Csabai dr„ Palla, Pallai, Willisch, Karakas. Edző: Szántó József. K. Dózsa: Czéh — Vincze, Koltai, Menczei — Peller, Kiss I. — Kasza, Kiss II., Takács, Serényi, Rozgonyi. Edző Titkos Pál. A szolnoki csapat ismét a kis­méretű salakos pályán rendez­te meg a mérkőzést, ez nyilván- a hazaiaknak kedvezett. Az MTE kezdett jobban és már a második percben szép támadás után Palla 14 méterről a felső sarok felé lőtte a labdát, Czéh azonban ragyogó védéssel szög­letre mentett. Az ötödik perc­ben az egyik Dózsa-ellentáma- dás során Kasza kapáslövésébe a védők beleléptek, s csak szög­let lett a támadásból. A kecske­méti csapat szerezte meg a ve­zetést. A 10. percben Rozgonyihoz került a labda. Villámgyor­san a kapura húzott és a 16-os vonalánál pattanós lö­vést küldött a balsarokba. 1:0 a Dózsa javára. A gól után ismét a Dózsa ve­szélyeztetett. Kiss II. tisztán ka­pott hátulról egy labdát, még vihette volna, azonban elha­markodottan lőtte és a kapus védte a sarokba tartó labdát. A 17. percben változatos küzdelem során a hazai csapat megszerez­te a kiegyenlítést. Az MTE a bal oldalon veszélyeztetett. Willisch beadta a labdát és Palla mintegy 12 méterről védhetetlenül küldte a Dó­zsa kapujának bal alsó sar­kába. 1:1! A kiegyenlítő gól után to­vábbra is felváltva támadott a két együttes. A 20. percben Ka­sza, a 24. percben pedig Takács lövése alig kerülte el a szolnoki kaput. Egy perccel később csú­nya jelenet játszódott le a Dózsa kapuja előtt. Czéh ki akarta rúgni a mezőnybe a labdát. Az egyik hazai játékos azonban há­tulról durván belerúgott a ka­pusba. Czéh elterült. A játékve­zető még csak nem is figyelmez­tette a magáról megfeledkezett játékost. A 35. percben Serényi mintegy 30 méterről kapura lőtt, s a lövést Sárkány nagy bravúr­ral védte, öt perccel később a kecskeméti kapus védett talán még nagyobb lövést, amikor Kö­ves 16 méteres bombáját szög­letre hárította. Egy perc volt még hátra a félidőből, amikor a szolnokiak megszerezték a ve­zetőgólt. Egy előrevágott labdá­ra Palla és Menczei rajtolt. Menczei egyenlő testhelyzet­ben nyomta a szolnoki csa­tárt. A játékvezető mégis 11-est ítélt. A büntetőt Wil­lisch értékesítette. 2:1. Szünet után a hazaiak látha­tóan a védekezésre rendezked­tek be. Mindenáron az ered­mény megtartására törekedtek. Szórványosan és csak leroha- násszerűen támadtak. így azután inkább a kecskemétiek birtoká­ban volt többet a labda. Mégis az első nagy gólhelyzet a Dózsa kapuja előtt adódott. A 10. perc­ben Palla teljesen tisztán törhe­tett Czéh kapuja felé, a ka­pus kifutott, a lövés azon­ban a bal kapufáról vágó­dott vissza, és a kecskeméti védelem nagy üggyel-bajjal tisztázott. A 13. percben majdnem egyen­lített a Dózsa. Takács ívelt lab­dája a belső kapufáról pattant a kapus kezébe. A 20. perc után a kecskeméti csapat nagy fö­lénybe került és ez tartott a mérkőzés végéig. A hazaiak minden eszközzel védekeztek, gyakran túlkeményen akasztották meg a Dózsa támadásait. Idege­sen játszott ebben az időszak­ban a kecskeméti együttes, be­szorította ellenfelét, de szélsőjá­ték nélkül nem tudta feltörni a kemény védelmet. Mindent be­lül és magas labdákkal akartak megoldani a Dózsa-csatárok. Ez pedig kedvezett a hazad véde­lemnek. Gól nélkül telt el a második félidő. A mérkőzés első félideje nagy­szerű küzdelmet hozott. Mindkét csapat jól játszott, és a 44. percig az l:l-es eredmény kifejezője volt a két együttes közötti erővi­szonynak. Sajnos, a 11-es eldöntötte a mérkőzés sorsát. Szünet után a Dózsa — a hazaiak vezetése után — mindenképpen egyenlí­teni akart, átvette az ellenfél stílusát, s nem a csapattól meg­szokott okos és technikás játé­kot nyújtotta. A mérkőzés képe alapján a Dózsa döntetlen ered­ményt feltétlenül megérdemelt volna. A csapat végig szíwel-lé- lekkel és időnként — különösen az első félidőben — jól is ját­szott. Az egyéni teljesítménye­ket. nézve Czéh hibátlanul, ra­gyogóan védett. A hátvédhár­Kiskunfélegyháza, 1200 néző, vezette: Dukai. F. Vasas: Görög — Bense, Ta- lárcsik, Kovács — Sikár, Sahin II. — Ádám, Lengyel, Sánta, Sahin I.t Vass. Edző: Kanyó János. Kai. Honvéd: Bencsik — Ba­logh, Kapitány, Kiss — Kovács, Kohut — Prockl, Csala, Tóth, Bende, Menrath. Edző: Malom­szegi Ottó. Az első percekben Vass és Sánta lövését védte Bencsik. A 11. percben Ádám ravasz sza­badrúgását Vass a kapusba lőt­te. Ellentámadás során a Hon­véd bal szárnya veszélyes ak­cióját Görög jól hárította. A 20. percben a kalocsai Kiss megsérült és csak mintegy tíz perc múlva tért vissza. Köz­ben a hazaiak erős mezőnyfö­lényt harcoltak ki több gól­helyzettel. Lengyel egy kapufát is lőtt. A 32. percben egy kapu előtti kavarodásnál Vass a lábak között a hálóba ta­lált. 1:0! A 35. percben Sánta szabadrú­gását Sahin I. alig lőtte fölé. A 38. percben súlyos védelmi hi­bából szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Kiss lyukat rúgott, Ádám kapásból nagy lövést eresz­tett meg, és a labda a jobb alsó kapufa éléről vágódott a hálóba. 2:0! Az utolsó percben Vass beadá­sát Ádám előrevetődve fejelte és Bencsik csak nagy bravúrral tudta szögletre tolni. Kalocsai támadásokkal indult a II. félidő. A 3. percben Gö­rög egy erős labdát kiejtett, és Talárcsik csak a gólvonalról tudott menteni. A Honvédnél csak a bal szárny megmozdulá­sai voltak a veszélyesek. A 18. másból Kottáit emelhetjük kd. A két fedezet hullámzóan, a csa­társorban a Serényi—Rozgonyi szárny játszott igen jól. A töb­biek a szokottnál gyengébbek voltak. A szolnoki együttes a várako­zásnak megfelelően keményen és óriási lelkesedéssel küzdött. Legjobbjai: Makai, Papp II. és Palla. Katona játékvezetőt befolyá­solta a hazai közönség. Megen­gedte a durva játékot. Ezzel is a hazaiaknak kedvezett, és a 11-es megadásával döntő hibát vétett. NB n. KELETI CSOPORT 1. Bp. Spartacus 13 8 3 2 29:14 19 2. Eger 13 7 4 2 21: 8 18 3. Kecskemét 13 8 1 4 22:12 17 4. szolnoki MÁV 13 7 2 4 17:15 16 5. Szolnoki MTE 13 6 4 3 15:14 16 6. Bp. Előre 13 5 4 4 21;14 14 7. Pénzügyőrök 13 5 4 4 15:14 14 8. D. Honvéd 13 5 4 4 16:16 14 9. Gyula 13 4 4 5 15:14 12 10. Borsodi B. 13 4 4 5 13:14 12 11. Nagybátony 13 4 4 5 14:18 12 12. KISTEXT 13 4 4 5 14:20 12 13. M. Bányász 13 4 4 5 16:23 12 14. Kisterenye 13 3 5 5 11:16 11 15. Békéscsaba 13 3 3 7 14:20 9 16. SZVSE 13 2 5 6 12:19 9 17. V. Izzó 13 3 3 7 10:18 9 18. Martfű 13 3 2 3 17:23 8 A forduló eredményei: Szolnoki MÁV—Miskolci Bányász 2:2 (2:1), Békéscsabai Előre—Kisterenyei Bá­nyász 2:0 (0:0), Borsodi Bányász— Vasas Izzó 4:0 (1:0), Gyulai ME- DOSZ—Egri Dózsa 2:1 (1:1). Nagybá- tonyi Bányász—Pénzügyőrök 1:0 (1:0), KISTEXT—Martfűi MSE 1:0 (0:0), Bp. Spartacus—Debreceni Honvéd 2:2 (2:1), Bp. Előre—Szegedi VSE 2:0 (1:0). percben szépíthetett volna a Kalocsa. Talárcsik röviden adott haza, Prockl elcsípte, de tiszta helyzetben nyéllé lőtt. A 20. perctől kezdve teljesen a hazaiak irányították a játékot, de a jól védekező kalocsai vé­delem az utolsó öt percig meg tudta akadályozni az újabb gó­lokat. A 40, percben Adám el­futott. Beadását Sahin I. átlépte, és a berobbanó Vass óriási gólt lőtt, a bal alsó sarok­ba. 3:0! A 43. percben Len­gyel a jobb szélen elfutott és egy cselsorozat után a kimozduló kapus mellett élesen a léc alá vágta a labdát. 4:0! Helyzetei alapján a félegyhá­zi együttes ilyen arányban is megérdemelten győzött. A gól­arány nagyobb is lehetett volna, amit mutat a három kapufa. A Vasas továbbra is tartja az első helyét. — Jók: Bense, Sa­hin II., Ádám, Vass, illetve Bencsik, Kapitány, Bende, Men- rath. A LABDARUGÓ NB I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 11 6 3 2 21: 9 15 2. O. Dózsa 10 7 — 3 24:11 14 3. Pécsi Dózsa 12 6 2 4 15:10 14 4. Ferencváros 9 5 3 1 20:10 13 5. Bp. Vasas 10 4 4 2 16: 9 12 6. MTK 11 4 4 3 14:13 12 7. Csepel 11 4 3 4 15:14 11 8. Tatabánya 11 3 5 3 9:11 11 9. Győri Vasas 10 4 2 4 9:10 10 10. Ózdi Kohász 11 4 2 5 13:20 10 11. Salgótarján 11 1 6 4 8:17 8 12. Dorog 11 2 3 6 8:18 7 13. Szeged 11 2 3 6 7:16 7 14. Komló 11 3 — 8 9:20 6 A forduló eredményei: MTK—Sze­ged 2:1 (0:0), Üjpesti Dózsa—Bp. Honvéd 3:1 (1:1), Vasas—Tatabánya 2:1 (0:0), Özdi Kohász—Komló 2:0 (1:0), Pécsi Dózsa—Salgótarjáni Bá­nyász 4:0 (1:0), Dorog—Győri Vasas ETO 1:0 (1:0). Fölényes, biztos győzelem KKFÉLEGYHÁZI VASAS— KALOCSAI HONVÉD 4:0 (2:0) Pompás győzelemmel, veretlenül fejezte be a tavaszi fordulót a Dózsa női kosárlabdaesapata KECSKEMÉTI DÓZSA— SZEGEDI EAC 103:49 (48:19) NB II. női. Kecskemét, 200 néző. Vezette Barta és Balogh. K. Dózsa: Adamikné, D. Ko­vács (9) — Czégai (12) — Ko­roknál (15), Túri (26). Csere: Molnár (11), Fekete (9), Szabóné (8), Szentannai (6), Bende (5), Bene (2), Bajtai. Edző: Adamik Ferenc. eredmény eléréséhez. Ekkor azonban a SZEAC már teljesen elkészült erejével és így 35 má­sodperccel a befejezés előtt nagy taps köszöntötte a Dózsát, ami­kor Koroknai kettős kosarával már 101-re nőtt az eredmény, majd ezt az utolsó másodpercek­ben még egy kosárral növelték. Bende elől közös erővel szerzik meg a labdát a SZEAC-védöi. A kecskeméti csapat végig egészpályás letámadást játszott. Már az első percekben elhúzott a Dózsa. Egymás után potyogtak a kosarak a SZEAC hálójába. A 7. percben 18:2 volt az ered­mény és a különbség állandóan nőtt a két csapat között. A Dó­zsa állandóan cserélt. A szege­diek csak a félidő vége felé jöt­tek fel, de még szépíteni sem tudtak és így 29 pontos veze­téssel zárult ez a játékrész. A szünet után továbbra is nagy lendülettel rohamozott a Dózsa és láthatólag a 100 pon­ton felüli győzelemre törekedett, de amikor az utolsó 5 percbe léptek a csapatok, még mindig közel 20 pont hiányzott a ritka A Dózsa hatalmas erő- ék tech­nikai fölényben volt a kevés cserejátékossal kiálló szegedi csapattal szemben. Ez alkalom­mal a dobások is sikerültek és büntető alig maradt kihaszná­latlanul. A 100 ponton felüli eredmény azért is érdekes, mert bár a férfi mérkőzéseken nem ritka, a női NB mezőnyében jó néhány éve nem fordult elő. A Dózsából Túri, Koroknai, Czé­gai, D. Kovács és Fekete ját­szott kitünően, de gyenge pontja nem volt a csapatnak. A SZEAC legeredményesebb és egyben leg­jobb játékosa a szintén kecske­méti Rigó J. (19) volt. Hét végi sportesredmények A Bukarestben rendezett nem­zetközi vívóverseny kard egyéni számát Bakonyi Péter nyerte 6 győzelemmel holtverseny után a lengyel Pawlowski előtt. A döntőben Kovács A. 5., Horváth Z. 6., Pézsa 7., Meszéna 8. lett. A párbajtőr-csapatversenyt a Szovjetunió csapata nyerte, Ma­gyarország a második lett. Döntetlenek fordulója volt a vízilabda-bajnokságban. Eredmé­nyek: Szolnoki Dózsa—Bp. Hon­véd 4:4, Csepel Autó—BVSC 2:2, Egri Dózsa—Vasas Izzó 3:3, FTC —OSC 3:2, Üjpesti Dózsa—Bp. Spartacus 3:2, Egri Dózsa—OSC 4:2, FTC—Bp. Honvéd 1:1. Kulcsár Gergely vasárnap a normandiai Bayeux-ben rende­zett versenyen 83,68-ra javította a magyar gerelyhajító csúcsot. Nincs baj a gerely vető utánpót­lással sem, mert idehaza Né­meth Miklós 74,38-cal az idén mór harmadszor javította meg a saját ifjúsági csúcsát. Zajlik az élet a nemzetközi atlétikai fronton is. Két nagysze­rű világcsúcsról érkezett jelen­tés. Kaliforniában a már-már visszavonulás gondolatával fog­lalkozó Connolly kalapácsvetés­ben 71,06-ra, távolugrásban Bos­ton 835 cm-re javították a saját világcsúcsukat. Magyarország női tekeváloga­tottja 2408:2279 arányban győ­zött a Románia válogatottja el­len. A magyar férfi csapat 5208:5150 arányú súlyos veresé­get szenvedett. Vereséggel kezdte EB szerep­lését a magyar kosárlabda-válo­gatott Moszkvában, mert Izrael csapatától 60:49 (26:19) arányban kikapott. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr Weither Dániel Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgat^ Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont 26-19. 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér íja. Telefon: n-09. Terjesztl a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi oostahlvatalokná] és kézbesítőknél. ■:lőflzetési ór 1 nőnapra 13 forint Bacs-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: H-8S. Indes; 35 065.