Petőfi Népe, 1965. június (20. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-01 / 127. szám

Megyei I. o. labdarúgó-eredmények A vasárnapi forduló érdekes­ségei: az Északi csoportban a Lajosmizse előretörése és az izsákiak javuló formája. A Déli csoportban a soltvadkertiek sú­lyos veresége Császártöltésen és ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti TE—Kiskőrösi Honvéd 2:0 (1:0) Kecskemét, 1200 néző, v.: Kiss Jenő. — Sokkal többet táma­dott a KTE, de csatárai körül­ményesek voltak, s így csak 44. percben jutottak gólhoz B. Sza­bói révén. Szünet után is a KTE volt a többet kezdemé­nyező, de a jól védekező kis­kőrösiekkel szemben csak Barta a lelkes hajósiak első győzelme Bácsalmás ellen. Baján a rang­adón egy izgága néző miatt félbeszakadt a mérkőzés. Részletes eredmények: tudott egy ízben gólt lőnni. A látottak alapján a kiskőrösiek jobb helyezést érdemelnének. Kiss játékvezető több esetben nem mert 11-est ítélni, bünte­tőn belül elkövetett szabályta­lanságért. — Jók: Fekete I., Szabó, Laczi II., B. Szabó, illet­ve Zsíros, Kállai, Jellasics. Értékes két BAJAI MTE—LOVÁSZI Lovászi, 400 néző, vezette: Bó- dogh. • Bajai MTE: Gyurkity — Biszt- rovics, Páncsics II., Viszmeg — Csongor, Gyulavári — Horváth, Bálity, Rizsányi, Petrich, Túrán. Edző: Ónodi Béla. Mindkét csapat nagy iramban kezdett, jól és viszonylag sport­szerűen játszottak. A két kapu több ízben forgott veszélyben, de mindkét kapus a helyén volt. A bajai csatárok ez alkalommal távolról is bátran lőttek. A 18. percben mintegy 20 méterről Ri- zsányinak volt egy, a jobb felső sarokra tartó hatalmas szabad­rúgása, amit a hazaiak kapusa szerencsével mentett szögletre. Még Petrichnek volt egy lövése a 30. percben, de ezt is védte a kapus. Ezt követően inkább a mezőnyben folyt a játék. A II. félidőt a bajai csapat kezdte jobban. Csongor a 6. Kalocsa, 800 néző, vezette: Bállá. Kai. Kinizsi: Sáfrán — Kol­lár, Tóth, Bálint — Tamási, Páncsity — Farkas II., Boda, Vatai, Débics, Farkas I. Edző: Hirmann Endre. Tapogatózó játék után a 4. percben Débics közeli lövését a szegedi kapus szögletre tolta. Utána Boda csúsztatott fejesét védte a kapus. A 10. percben Kollár előrevágott labdáját Farkas I. lekezelte és a ka­pust is kicselezve lőtt a hálóba. 1:0! — A 13. percben Débics tisztára játszotta magát és vé­gül gyengén lőtt. Ezután kissé unalmas mezőnyjáték folyt a pályán. Az utolsó percekben élénkebb lett az iram. A 38. percben Boda beadását a tisz­tán álló Vatai az ötösön elvé­tette. A következő percben Va­tai javított. Bálintot felvágták. Vatai 25 méteres hatalmas lö­vése védhetetlenül zúdult a sze­gediek hálójába 2:0! Szeged, 300 néző, vezette: Szlancsik. H. MED ŐSZ: Horváth — Tóth 11., Kiss, Lipák — Homyák, Zelei — Mészáros, Dobsza, Tóth 1., Csermák II., Mester. Edző: Várhegyi Ferenc. A tartalékos MEDOSZ az első negyedórában idegesen, kapkod­va játszott. Utána átvették a já­ték irányítását és Mészáros előtt kétszer is alkalom nyílott gól­szerzésre. Halasi támadások után a 21. percben Szeged sze­rezte meg a vezetést. A halasi védőkről visszapattant egy erős lövés és a szegedi jobbösszekötő a hálóba lőtte. 1:0! A gól után a halasiak erősí­tettek és több veszélyes táma­dást vezettek. Dobszai jó hely­zetben hibázott. A 40. percben r szegedi középhátvéd kézzel ütötte el a labdát. A játékvezető nem vette észre. Az utolsó perc­ben a jól kiugró Csermák II.-t ollóba fogták. A játékvezető ezt sem látta. Fordulás után a közben fel­ázott talajon az iram alább ha­gyott. A 16. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Egy csúszós labdát Horváth kapus csak ki­ütni tudott, amit a szegedi kö­zépcsatár nyugodtan küldött a halasiak hálójába. 2:0! Felélén­kült a MEDOSZ. Dobszai, majd Mester lövését a gólvonalról mentették a szegedi védők. A 36. percben Tóth jól ugratta ki pont vidékről BÁNYÁSZ 2:1 (0:0) percben jól adott be és ezt Ri­zsányi fejjel a hazai kapuba to­vábbította. 1:0! A 9. percben Csongor—Rizsá­nyi összjáték után a labda Pet­rich elé került, aki szép lövést küldött a bal felső sarokba. 2:0! Ekkor a bajai csapat egy kis­sé lassított, de rengeteget kivett a csapat erejéből a sáros, rossz­talajú pálya is. A 35. percben a hazaiak középcsatára szépí­tett. Bár a bajai kapus rajta volt a labdán, a vizes labda megugrott és a kapuban kötött ki. 2:1! Ezt követően még Ri- zsányinak volt egy nagy lövése, majd a befejezés előtt Petrich lőtt kapufát. A fiatalok lelkes küzdő szel­leme és győzni akarása dön­tötte el a bajaiak javára a mér­kőzést. A végig sportszerű mér­kőzést a játékvezető jól vezette. Jók: Bálity, Páncsity és Gyur­kity. Fordulás után a kalocsaiak erőteljesen rohamoztak. Az el­ső percekben Boda 10 méterről mellé, majd egy gyors lefutás után a kifutó kapusba lőtt. A 9. percben szépíthettek volna a vendégek, de középcsatáruk az ötösről fölé vágta a labdát. A 13. percben Tóth megsérült és kiment a balszélre statisztálni. Az ő helyére Tamási, Tamá­siéra Débics ment vissza. A félidő köze pép a hazaiak fö­lényt harcoltak ki, de a góllö­véssel hadilábon álltak. A 40. percben Vatait hárman is olló­ba fogták, s a játékvezető nagy meglepetésre a középcsatárt ki­állította. Az utolsó percekben a Kinizsi csak eredmény tartá­sáért küzdött. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a kalocsai együttes egy kicsit nagyobb akarással több góllal is győzhetett volna. — Jók: Sáfrán, Páncsity és Farkas L Csermák II.-t, aki a kifutó ka­pus mellett a kapuba talált. 2:1! — Az utolsó percekben is a ha­lasiak támadtak. Csermák II. éles lövése Molnár középhátvéd kezén irányt változtatva jutott a kapus kezébe. A játékvezető ezt sem látta. A Vanyiska és Csermák III. nélkül felálló halasi csapat leg­alább döntetlent érdemelt volna, de Szlancsik játékvezető ebben megakadályozta. A mély talaj is inkább a hazaiakat segítette. — Jók: a két Tóth és Csermák II. Nem volt 13 találat A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli: A totó május 30-i, 22. heti fo­gadási hetére beérkezett 894 824 darab szelvény. 12 találatot 7 pályázó ért el, nyeremény szelvényenként 103 543 forint. 11 találatos szelvényeit száma 154 darab, nyeremény szelvé­nyenként 1882 forint. Az 1622 darab 10 találatért 268 forintot fizetnek. A TOTÓ 22. HETI EREDMÉNYE 2 törölve 21 12x I I lxx XX — 1. A KTE—Kiskőrösi Honvéd a sarokban Kkfél egyházi Honvéd— Kecskeméti MÁV 4:0 (2:0) Kecskemét, 200 néző, v.:Nagy L. — Közepes iramú mérkőzé­sen a bajnokjelölt félegyházi csapat ellen a sereghajtó hazai csapat csak a nagyobb gólará­nyú vereséget igyekezett meg- kadályozni, és ez sikerült is. Gl.: Kertész 2, Kállai, Fekete. — Jók: Kovács, Gudricza, Kál­lai, Kertész, illetve Kunos, Var­ga, Tormása, II. Kecskeméti Légierők— Szabadszállási Honvéd 2:1 (2:0) Szabadszállás, 200 néző, v.: Gyökér. — Kitűnően rajtolt a Légierők. Már az első tíz perc­ben Bohács és Németh góljával 2:0-ra állították az eredményt. Utána a szabadszállásiak tá­madtak valamivel többet, de gólt nem tudtak rúgni. Fordulás után is a hazaiak támadtak töb­bet, erejükből azonban csak szépítésre futotta Buries góljá­val. A 80. percben Popol és Dinsz összerúgott és mindket­tőt kiállították. Jók: Bohács, Pálfi, illetve Szekeres és S. Kiss. Kecskeméti Szállítók— Tiszakécske 1:1 (1:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Mi­hala. — Az I. félidőben a ha­zaiak voltak fölénybe, de csak Németh tudott a hálóba talál­ni. Szünet után felülkerekedett a vendégcsapat, de a góllövés­sel ők is hadilábon álltak és csak Tonté fejes öngóljával tud­tak egyenlíteni. — Jók: Varga, Holló, illetve a közvetlen véde­lem. Izsák—Dunavecse 5:1 (3:1) Izsák, 800 néző, v.: Jelűnek. — Nagyiramú mérkőzésen már az 5. percben 1:1 volt az ered­mény. Mindjobban állandósult az izsákiak fölénye, akik mind­végig irányították a játékot. A látottak alapján nagyobb ará­nyú is lehetett volna az ered­mény. — Gl.: Molnár 2, Filus, Juhász I., Kovács II., illetve Faragó. — Jók: Filus és Molnár (a mezőny legjobbjai), Mezei, illetve Faragó, Bujdosó. mérkőzésen B. Szabó lövése kötött ki. Lajosmizse— Kecskeméti Fémmunkás 4:2 (2:0) Lajosmizse, 400 néző, v.: Sza­badi. — A mély talajhoz job­ban alkalmazkodó hazai csapat már az I. félidő közepén Kor- nyik II. két góljával vezetéshez jutott, amit fordulás után Szei- bert háromra növelt. Dorogi 11-esét Kisjuhász kivédte. A II. félidő közepén a Fémmunkás nagy hajrába kezdett, de csak szépíteni tudott Szabó és Bakó góljával. A végeredményt a 39. percben Bogdán állította be. — Jók: Danics, Kanyik II., Ko­vács, illetve Bende (a mezőny legjobbja), Gerőházi. Kecskeméti Dózsa II.— Kkhalasi MÄV 5:3 (1:1) Kiskunhalas, 200 néző, v.: Ró­nai. — Az I, félidőben a MÁV egyenrangú ellenfele volt a nagy nevekkel teli tűzdelt Dó­zsának. Szünet után a halasi védelem többször megingott, és ekkor nem volt vitás a vendé­gek győzelme. — Gl.: Szőczey 3, Morvái és Kuluncsics, illetve Oláh 2 és Tóth I. — Jók: Lan­tos II., Winkler, Morvái, Ézsi, illetve Hegedűs, Paprika, Szá­lai, Oláh. DÉLI CSOPORT Bajai Honvéd— Bajai Bácska Posztó 2:2 (1:1) Baja, 400 néző, v.: Király. — A bajai rangadón mindvégig izgalmas és színvonalas játék alakult ki. Már az 1. percben Márton vezetést szerzett a Posz­tónak, amit Bene a 12. percben egyenlített. Utána a Honvéd tá­madott többet — eredménytele­nül. A II. félidőben kiegyensú­lyozottabb lett a játék. A 20. percben egy szögletből Körmen- dy aláfutott a labdának és már csak bentebb tudta segíteni. Az egyenlítés nem sokáig késett, mert a 25. percben Mándity 15 méteres lövéssel kiegyenlített. A 39. percben váratlanul félbe szakadt a mérkőzés, mert egy izgága néző beszaladt a pályá­ra és a játékvezető lefújta a mérkőzést. Jóllehet pillanatok alatt rendet csináltak, a játék­vezető nem volt hajlandó a mérkőzést folytatni. — Jók: Dene. Szabó, illetve Gugán és Szabj, Kalocsai Spartacus—Gara 3:1 (2:0) Kalocsa, 200 néző, v.: Fehér L. — Már az első percben ve­zetéshez jutottaK a hazaiak. Fö­lénybe kerültek, de csak fél­idő utolsó perceiben esett újabb gól. Szünet után is a Sparta­cus volt a jobb és 3:0 után a félidő második felében tudott Gara szépíteni. — Gl.: Kovács II. 2, Okner, illetve Jakab. — Jók: Kovács II., Sípos I., il­letve Mikus és Jakab. Kiskörös—Katymár 9:0 (5:0) Kiskőrös, 1000 néző, v.: Bo- ronkay. Teljesen egyoldalú volt a játék. A hazaiak tetszés sze­rint rúgták a gólokat. A vendé­gek csak szórványos lefutások­kal kísérleteztek. — Gl.: Palus- ka II. Szentgyörgyi II. 3—3, Markó, Petznyik, Szentgyörgyi 1. — Jók: a két Paluska, Szlan- ka és Szentgyörgyi II. Kecel—Mélykút 3:1 (1:1) Kecel, 400 néző, v.: Győri. — Mély talajú, sáros pályán nagy iramban kezdtek a csapatok és már az első tíz percben l:l-ra állt az eredmény, Ferró, illetve Bandula góljával. A továbbiak­ban kiegyensúlyozott játék folyt. Szünet után a hazaiak nagy erővel támadtak, de Molnár kapus mindent védett. Az utol­só negyedórában a keceliek erő­síteni tudtak és Weisz, vala­mint Ferró góljával a maguk javára döntötték el a mérkő­zést. — Jók: Kovács, Vincze, Kiss II., illetve Sziráczki II. és Bandula. Császártöl tés— Soltvadkert 3:0 (1:0) Császártöltés, 400 néző, v.: Mácsai. — Soltvadkert irányí­totta a játékot. Fölénybe is ke­rültek, de csatárai gólképtele­nek voltak. A félidő egyetlen gólját Lei lőtte. Szünet után is Soltvadkert irányított egy ne­gyedóráig, azután visszaestek és Haiser, valamint Lei góljai­val bebiztosították győzelmüket a hazaiak. — Az egész császár­töltési csapat dicséretet érde­mel, míg a soltvadkertiek kö­zül csak Tasnádit, Zsikla I-et és Mészárost lehet kiemelni. Hajós—Bácsalmás 5:4 (2:2) Hajós, 400 néző, v.: Túrán. —] Sportszerű, közepes színvonalú, de annál izgalmasabb mérkőzé­sen a hajósiak megérdemelten érték el első idei győzel­müket. Szünet után a hazaiaík gyorsan szerzett háromgólos elő­nyüket a bácsalmásiak fölényük ellenére sem tudták kiegyenlí­teni, csak csökkenteni. — Gl,: Barancsik 2, Wiedner, Fusze- necker, Bohner, illetve Borcsik 2, ősz és Babarczi. — Jók: Wiedner, Barancsik, Eagó, Boh­ner, illetve ősz, Harnos, Ba­barczi. Vaskút—Kkhalasi Honvéd 3:1 (2:0) Vaskút, 500 néző, v.r Pénzes. — Az I. félidőben a lelkesebb hazai csapat kétgólos előnyre tett szert. Szünet után kiegyen- súlyzott lett a játék, de a halasiak csak az utolsó per­cekben tudtak szépíteni. A Vas­kút győzelmét emeli az a tény, hogy Bermüller az 1. percben megsérült és végleg kiállt. — Gl.: Weber 2, Gál (11-esből), il­letve a halasi középcsatár. Több gól! is lőhetett volna a Kinizsi KALOCSAI KINIZSI—SZEGEDI HONVÉD 2:0 (2:0) A döntetlen igazságosabb lett volna SZEGEDI ÉPÍTŐK—KKHALASI MEDOSZ 2:1 (1:0)