Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-29 / 228. szám

Több góllal kellett volna győzniük a hazaiaknak BAJAI MTE—NAGYMÄNYOKI BRIKETT 1:0 (1:0) BMTE: Sztoity — Nagy, Pán- csics II., Viszmeg — Csongor, Gyulavári — Horváth, Czeglédi, Petrich, Barna, Racücs. Edző: Hirmann Endre. Már a második percben jó helyzetbe került Czeglédi, de oldalra keveredett, és mellé lőtt. Az 5. percben Horváth lőtt fölé tiszta helyzetben. A 9. percben szabadrúgás a mányokiak kapu­jánál, Petrich rálőtte a labdát, s az a belső kapufáról a hálóba vágódott. 1:0! A 17. percben lest reklamált a bajai védelem. Nem volt az, s a játékvezető helye­sen továbbot intett, s a bajai védők csak igen nehezen tisz­táztak. A 25. percben körülbe­lül 25 méterről szabadrúgást lőttek a bajai kapura, de a bal alsó sarokba tartó lövést Sztoity szépen védte. A 35. percben Gyulavári 40 méteres lövése ko­moly próbára tette a vendégek kapusát. Bajai támadásokkal ért véget a félidő. Szünet után a 3. percben Bar­NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT: 1. Kaposvári K. 22 18 2 2 69:17 38 2. Bajai MTE 22 12 5 5 29:20 29 3. Kalocsai K. 22 12 2 8 38:12 26 4. Nagyk. B. 22 11 3 8 38:27 25 5. Dombóvár 22 12 1 9 42:37 23 6. Pécsi EAC 22 11 2 9 31:25 24 7. Nagyk. VTE 22 11 2 9 34:28 24 8. Szekszárdi D. 22 9 5 8 35:29 23 9. Mohács 22 9 2 11 24:28 20 10. Kalocsai H. 22 8 3 11 35:45 19 11. Nagyk. Dózsa 22 8 3 11 20:33 19 12. Pécsszabolcs 22 6 6 11 27:41 17 13. Szekszárdi P. 22 5 6 11 26:43 16 14. Taszár 22 5 5 12 31:40 15 15. Nagymányok 21 4 7 10 21:31 15 16. Máza-Szászvár 21 6 3 12 24:38 15 A forduló eredményei: Szekszárdi Petőfi—Pécsi EAC 1:1, Nagykanizsai Bányász—Pécsszabolcs! Bányász 7:2, Taszáii Honvéd—Kaposvári Kinizsi 1:1! Nagykanizsai Dózsa—Szekszárdi Dózsa 0:0. Dombóvári VSE—Mohá­csi TE 2:0 . Totóeredmények: 2, 2, 1, x, 1, 2, 1, x, 1, l, 2, 1, X. Pótmérkőzés: x. nának volt tiszta helyzete, de a csatár lövés helyett cselezett, s elvették tőle a labdát. Az 5. percben Barna tisztán tört ki, Bancsi kapus kifutott elébe, s a mellette elgurított labda el­kerülte a kaput. A 12. percben Horváthot a 16-oson belül fel­vágták. A 11-est Czeglédi a ka­pufára lőtte. Időnként támad­tak a vendégek is, de nem ve­szélyesen. A 20. percben Czeg­lédi bombalövése alig kerülte el a felső sarkot. A 35. percben Horváth már a harmadik hely­zetet hagyta ki. Az utolsó tíz percben feljöttek a nagymányo- kiak, de nem sikerült egyenlí­teniük. Az alaposan megfiatalított ba­jai csapat jó benyomást keltett, de a fiataloknak még sokat kell szerepelniük, hogy megfelelő ru­tint szerezzenek. Jók: Csongor, Gyulavári. Kai Kinizsi: Sáfrány — Bol- vári, Tóth, Szabadi — Bálint, Páncsity — Papp, Sípos ti., Farkas, András, Misikéi. Edző: Molnár II. Ferenc. A vendégek támadásaival kez­dődött a mérkőzés és a 6. perc­ben szabadrúgást íveltek a ka­pura. Páncsity rosszul fejelt és a labda a saját hálójába jutott. 1:0! A Kinizsi többet támadott és fölénybe is került. A 10. percben Miskei nagy helyzet­ben a kapus kezébe fejelt. Tö- vább szorongattak a kalocsaiak és a 23. percben Miskei ismét nagy helyzetet hagyott ki. A 36. percben a kalocsaiak súlyos vé­delmi hibából újabb gólt kap­tak. 2:0! Az utolsó percben Papp a hálóba lőtte a labdát, de a játékvezető nem adta meg a gólt. Fordulás után a 3. percben András szép lövése alig kerülte el a kaput. Az első negyedórá­ban a kalocsaiak támadtak töb­Jó3 szerepeltek a Dózsa cselgáncsozói Békéscsabán rendezték meg az országos vidéki ifjúsági egyé­ni cselgáncsbajnokságot. A Kecskeméti Dózsa fiatal ver­senyzői kitűnően szerepeltek és légsúlyban egymás között dön­tötték el a bajnokságot és a he­lyezéseket. A győzelem a kitűnő erőben levő Fodor II-nek sike­rült. Büki a második, Staffer pedig a harmadik helyet sze­rezte meg. Eredmények: Légsúly: 1. Fo­dor II. (K. Dózsa) 2. Büki (K. Dózsa), 3. Staffer (K. Dózsa). Pehelysúly: 1. Sámuel (Tatabá­nya), 2. Szabados (Békéscsaba). Könnyűsúly: 1. Panyik (B. Dó­zsa), 2. Nyerki (K. Dózsa), 3. Sziman (Pécs). Középsúly: 1. Buzsik (Tatabánya), 2. Medgye- si (Szegedi Sí). Félnehézsúly: 1. Sámuel (Tatabánya), 2. Simon (Tatabánya). Nehézsúly: 1. Ipacs (Szegedi Sí), 2. Sindely (Szegedi Sí). bet, mégis a 16. percben szög­letből a nagykanizsai középcsa­tár az elalvó kalocsai védők kö­zött a hálóba fejelt. 3 :C! A 24. percben a vendégek jobbszélső­je a félpályánál faképnél hagy­ta a hazai védőket. A kifutó Sáfrány a 16-oson kívül fel­vágta a csatárt. A szabadrú­gást a vasutasok középhátvédje nagy erővel a jobb felső sarok­ba vágta. A 27. percben Bol- vári elfutott, beadását Páncsity az ötösről fölé fejelte. A 32. percben a nagykanizsai balszél­ső a bennragadt Sáfrány mel­lett belőtte az ötödik gólt. Az utolsó tíz percben a Kinizsi jól hajrázott, több helyzete közül azonban csak a 40. percben si­került egyet értékesíteni, ami­kor András beadását Páncsity a hálóba fejelte. 5:1! A kalocsai védelem teljesen csődöt mondott, a csatársorban pedig nem volt elég átütő erő. Rá se lehetett ismerni a múlt heti csapatra. A mélyen for­mája alatt játszó csapatból sen­kit sem lehet kiemelni. Rossz játék — súlyos hazai vereség NAGYKANIZSAI VASUTAS—KALOCSAI KINIZSI 5:1 (2:0) Kalocsa, 500 néző, v.: Lu­kács. Szünet után visszaesett a KTE Törökszentmiklósi Vasas—Kecskeméti TE 3:1 (1:1) Törökszentmiklós, 500 néző, vezette: Puskás. KTE: Vitkovics — Nagy, Fe­kete I., Kállai II. — Szabó, Vass — Diószegi, Sallai, Laczi II., Barta I., Bohács. Edző: Ko­vács Sándor. Az első támadásokat a hazai­ak vezették, majd öt perc után a KTE vette át az .irányítást és sorozatos támadásokat irá­nyítottak a Vasas kapuja ellen. A 14. percben Bartát mintegy 18 méterrrel a hazaiak kapujá­tól felvágták. Laczi II. futott a szabadrúgásnak és a sorfal fölött a jobb felső sarokba lőtte a KTE vezető gólját. A kapus csak beljebb tudta se- gítenia labdát. 0:1! Nemsokáig örülhetett a KTE a vezetésnek, mert egy előrevá­gott labdával a törökszentmik­lósi középcsatár kiugrott és az el bámészkodó KTE-védelem mellett kiegyenlített. 1:1! A KTE most nagyon belelendült a játékba és gyors támadások­kal közelítette meg a hazaiak kapuját. A 29. percben Bohács ügyesen átcselezte magát bárom védőjátékoson és 11 méterről nagy lövést eresztett a Vasas kapujára, amit a kapusnak si­került kinyomnia, s a védők fölszabadítottak. A KTE a fél­idő végéig nagy nyomást gya­korolt a hazaiak kapujára, csak éppen gólt nem tudott lőni. A II. félidő is kecskeméti fö­lénnyel indult, mégis a 11. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. Fekete pontat­lan fejese a Vasas jobbössze­kötője elé került, aki a tisztán hagyott jobbszélső elé adott. Vass már hiába próbált keresz­tezni, mert a szélső a kimoz­duló Vitkovics mellett a hálóba helyezte a labdát. 2:1! A gól után a törökszentmiklósiak ke­mény játékba kezdtek. A 24. percben a KTE egyenlíthetett volna. Laczi II. jó labdával in­dította Sallait, az összekötő ki­ugrott és jóval a 16-oson belül felvágták. A játékvezető nagy meglepetésre kifelé ítélt szabad­rúgást. Mind esapkodóbbá vált a játék, amit, sajnos, a KTE is átvett. Az utolsó 10 percben nagy nyomás alá került a KTE kapuja és a 37. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Egy előrevágott labdával a közép­csatár meglépett, majd szöktet­te a jobbszélsőt, aki balra ívelt át a balösszekötő elé. Nagy be­csúszva szerelt, mire a játék­vezető 11-est ítélt. Ezt értéke­sítették. 3:1! A gól után Sallait feleselés miatt kiállították. A KTE az 1. félidőben sok­kal jobb volt ellenfelénél, csak éppen helyzeteit nem tudta ér­tékesíteni. Szünetj után fokoza­tosan visszaesett,' aminek fő oka az volt, hogy átvették a hazaiak csapkodó játékmodorát. A csapatból csak a fedezetpárt és Laczi 11-t lehet kiemelni. NB III. DÉLKELETI CSOPORT: 1. Újszeged 23 14 4 5 46:23 32 2. Martfű 24 12 7 5 44:33 31 3. Hmv. MEDOSZ 24 11 8 5 34:20 30 4. Bcs. Honvéd 24 13 4 7 41:33 30 5. Bcs. VTSK 23 11 6 6 43:31 28 6. Orosháza 24 7 9 8 36:42 23 7. Csongrád 24 9 5 10 29:34 23 8. Kiskunhala 24 7 9 8 36:45 23 9. Jászberény 24 8 6 10 34:26 22 10. Sz. Építők 24 6 10 8 24:28 22 11. Tszt.miklós 24 8 6 10 30:43 22 12. Mezőhegyes 24 8 4 12 38:47 20 13. Makó 24 6 8 10 33:43 20 14. Mezőtűr 23 6 8 9 26:36 20 15. KTE 23 5 8 10 24:30 ló 16. Nagykőrös 24 5 6 13 24:28 16 A forduló eredményei: Makói Va­sas—Nagykőrösi Kinizsi 2:1, Nagy­kőrösön! Békéscsabai Honvéd—Sze­gedi Építők 4:0, Jászberényi Vasas- Orosházi Kinizsi 2:1, Mezőtúri Hon­véd—Hódmezővásárhelyi MEDOSZ 2:2, Ujszegedi TC—Martfűi MSE 3:0. Mezőhegyesi MEDOSZ—Csongrádi Petőfi 8:1! Megyei I. osztályú labÉrúp-eredmények A vasárnapi forduló aligha­nem eldöntötte a bajnoki cím sorsát, mert a félegyháziak sú­lyos vereséget mértek nagy el­lenfelükre, a Bácskára. A kiesés elkerüléséért még igen nagy harc várható, mert sajnos, a KTE nehéz helyzete miatt meg­történhet, hogy két kieső is lesz. Kkfélegyházi Vasas — Bajai Bácska Posztó 6:1 (4:1) Kiskunfélegyháza, 500 néző, V.:. Ungi. F. Vasas: Görög — Talárosak, Lantos I., Tarjányi — Síkár, Sahin II., — Bense, Lengyel, Lantos II., Kiss, Sánta. Edző: Fejes József. B. Bácska: Körmendy — Ká­das, Városi, Eisztrovics — Hor­váth, Borsodi — Barta I., Gor- janacz, Marity, Barta II., Gu- gan. Edző: Ónodi Béla. A hazai csapat nagy lendü­lettel támadott és már az első percben Lengyel nagy lövése a felső lécen csattant. A 3. perc­ben Sahin beadását Lantos II. kapásból a jobb sarokba lőtte. 1:0! A 9. percben Lantos II. a balszélen elfutott, beadását Ben­se a felső lécre vágta. A 23. percben Barta II. lőtt nagy kapufát. A 33. percben Bense szögletét Sánta a bal sarokba fejelte. 2:0! A 35. percben Ma­rity hatalmas lövését Görög csak bravúrral tudta hárítani. A 39. percben Bense beadását a befutó Sánta kapásból a jobb sarokba lőtte 3:0. Még ebben a percben Marity elfutott és súlyos védelmi hibából javított 3:1. A 44. percben Kiss állítot­ta be a félidő eredményét. 4:1! — Szünet után a második perc­ben a középre behúzott Sánta a kifutó Körmendy fölött a hálóba emelte a labdát 5:1. Ez­után a hazaiak lefékeztek és a vendégcsapat is több szép tá­madást vezetett, de nem tudtak megbirkózni a hazaiak védel­mével. A 37. percben Lantos II. szép fejessel állította be a vég­eredményt. 6:1! — A félegyhá­ziak csatársoruk szellemes, jó játékával ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet. Félegyháza nagy lépést tett a bajnoki cím megnyerése felé. — A sok jó teljesítmény közül is kiemelkedik Talárcsik, Sahin II., Sánta, Kiss és Lengyel, míg a bajaiak közül Körmendy, Eisztrovics és Earta II. volt jó. Kecskeméti Fémmunkás— Félegyházi Honvéd 1:0 (1:0) Kecskemét, 300 néző, v.: Tegzes. — A két jó formában levő csapat erős iramú küzdel­met vívott. Az I. félidőben a kecskeméti csapat volt a jobb, míg a szünet után a vendégek irányították a játékot. Ekkor különösen jól játszott a hazai­ak védelme. A mérkőzót el­döntő gól az X. félidőben esett Dorogi 11-eséből. — Jók: Doro­gi (a mezőny legjobbja), Farkas, Kócső I, Rigó, illetve Schmál, Gudricza é Oláh. Császártöltés— Soltvadkert 1:0 (1:0) Császártöltés, 400 néző, v.: Sólymos. — Nagy iramban kezdtek a csapatok, s a mér­kőzés sorsa már a második percben eldőlt. A vendégek kö­zéphátvédje kézzel húzta le a labdát a 16-oson. A szabadrú­gásnak Hajzer futott neki és a bal felső sarokba lőtte a lab­dát. 1:0! A 7. percben Patkó már csak a vadkerti kapussal állt szemben, de végül Inellé lőtt. A soltvadkertiek támadá­sait a hazai védelem könnyen hárította. A II. félidőben a császártöltésieknek volt több helyzetük, de azokat nem tud­ták értékesíteni. — Jók: Led- n'czki, Juhász, Fenyvesi (a me- -őny legjobbja), illetve Tasnádi, 'r',raszi, Usikla I. 'rece!—Bajai Honvéd 2:1 (0:1) Kecel, 200 néző, v.: Király. — Sportszerű, nagy iramú mér­kőzést vívott a két egyenlő ké­pességű csapat. Mindkét csa­pat sokat támadott, de gól csak a 19. percben esett, amikor a bajai Halász éles lövése e hálóba talált. 0:1! — Szüne után keceli rohamokkal indul: a mérkőzés és Kiss jól eltalál’’ szabadrúgásából egyenlített. 1:1' Óriási harc indult meg a győz­tes gólért, amit a második félidő közepén Fodor a hazaiaknak szerzett meg. — Kiemelkedőbb teljesítményt egyik csapatból sem nyújtottak a játékosok. Kecskeméti Dózsa II.— Kalocsai Spartacus 4:1 (0:1) Kalocsa, 100 néző, v.: Győri. — Az I. félidőben a kalocsaiak jól játszottak és több jó hely­zetük is akadt, de csak egyet tudtak értékesíteni a 24. perc­ben, amikor Molnár jó beadá­sát Sípos I. védhetetlenül lőtte a hálóba. Szünet után a ven­dégek már az elején egyenlí­tettek, majd fölénybe kerültek és biztosan szerezték meg a győzelmet. — Gl.: Kerepesi 2, Csordás és Vékony. — Jók: Ézsi, Molnár, Oláh, illetve And­rás, Kapitány, Sípos I. Tiszakécske— Kiskunhalasi MÁV 4:3 (0:3) Kiskunhalas, 200 néző, v;.it Turcsányi. — A halasiak kezd­tek jobban és már a félidő kö­zepéig három góllal vezettek. — Szünet után fordult a játék képe és a vendégek vették át a játék irányítását. Már a 3. percben javítottak. A 25. perc­ben a MÁV bebiztosíthatta volna a győzelmet, de Szalma egy 11-est kapufára lőtt. Ez feilelkesítette a kécskeieket és sorozatos támadásokkal meg tudták fordítani az eredményt. Gl.: Zoboki I. 2, Zoboki II., Varga, illetve Barta 2, Szalma. Szabadszállási Honvéd— Kiskőrös 2:2 (2:9) Szabadszállás, 200 néző, v.: Sári. — Honvéd-támadásokkal indult a mérkőzés és szöglet­rúgásból Mátrai szép fejessel megszerezte a vezetést. Tovább-, ra is a honvéd irányította a játékot. A 40. percben a kis­kőrösi védők kézzel ütötték e' a labdát. A büntetőt Mátra' értékesítette. Szünet után na­gyobb részt Kiskőrös támadott. A 7. percben Mátrai megsérült. Mintegy tíz percig ápolták, s amikor visszajött, megütötte Paluskát, mire a játékvezető kiállította. A tíz emberrel ját­szó hazaiak ellen Kiskőrös fö­lénybe került, de az egyenlí­tés csak a 40. percben sikerült,- amikor Sz. Kiss. balszerencsé­sen saját hálójába fejelt. — Jók: Tóth (a mezőny legjobbja), Szekeres, Sz, Kiss, Rizsányi, il­letve Markó, Túrán, Szentgyör- gyi II. Bácsalmás— Kecskeméti Légierők 0:0 Bácsalmás, 200 néző, v.: Fe­kete. — Mindkét csapat nag ’ ’ - kesedéssel feküdt a küzdelt. be, de a csatárok a góllövcsf hadilábon álltak. Gólhelyzet a k mindkét oldalon adódtak, a jól működő védelmek azonban mindig kellő időben hárítani tudtak. A MEGYEI I. O. L ABUARÜGÖ-BAJNOKSAo Állasa 1. F. Vasas 21 17 1 3 58:ir 2. B. Bácska 22 12 8 255:11 3. Kiskörös 22 12 5 5 50.24 4. F. Honvéd 21 10 7 4 47:1" 5. Soltvadkert 21 12 3 6 38 :i 6. K. Fémmunkás 21 11 4 6 29 2, 7. K. Légierők 22 8 6 8 30:,­8. Bácsalmás 22 8 4 10 43:3; 9. Szsz. Honvéd 22 6 6 10 28-4’ I 10. Kai. Spartacus 21 7 3 11 35-45 r­11. Tiszakécske 21 6 4 11 18 -40 lí 12. B. Honvéd 22 4 6 12 30-40 11 }*• 21 3 8 10 36:54 14 14. H. MÁV 22 4 6 12 18-60 )4 15: Császártöltés 21 4 3 14 i«:57 1J 1. K. DózsaH, 23 18 1 l 94:J2~37