Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-29 / 228. szám

Megérdemelt hazai győzelem Kecskeméti Dózsa—Kp. Előre 2:0 (0:0) Kecskemét, 1500 néző, vezet­te: Katona. K. Dózsa: Gór — Gserkó, Bé­rén, Winkler — Morvái, Men- rzel — Tanács, Szőczei, Szap­panos, Rozgonyi, Lieber. Edző: Dragollovich Gyula. Bp. Előre: Szilágyi — Berecz- ki, Egervári, Csider — Bata, Hechtl — Friedrich, Marton, Korona, Halmai, Eelovai. Edző: Fenyvesi László. Kitűnő labdarú góidőben, meglehetősen gyérszámú néző­közönség előtt a vendégcsapat kezdte a játékot. Már az első percekben feltűnt, hogy az Elő­Ekkor Berán ügyesen hoz­ta fel a labdát. Beadása nyo­mán tömörülés támadt az Előre kapuja előtt, és Lieber a sok láb között is a hálóba talált. 1:0. A vezetőgól megszerzése után az Előre is feladta a védekező taktikát és már több támadást vezetett. A 19. percben Górnak minden tudáséra szüksége volt, hogy Halmai jól eltalált lövését kivédhesse. Majd Egervári 25 méteres lövése ijesztette meg a kecskeméti közönséget. Ezt is hárította Gór. A 22. percben Morvái—Menczel fedezetpár sok jó megmozdulása mellett néhány hibás indítással, pon­tatlan átadással hívta fel ma­gára a figyelmet. A csatársor­ban Tanács lendületesen ját­szott, határozottan javult. a'fbr- mája, Szőczei viszont teljesen idegenül mozgott a számára szokatlan jobbösszekötő. posz­ton. Szappanos sem tudta 'meg­közelíteni még mindig régebbi formáját. A csatársor legjobb része a balszárny volt. Különö­sen örvendetes Lieber szemfü­les játéka és gólerőssége. Roz- gonyit mezőnymunkájáért di­Egy bal oldali szögletrúgás után Cserkó, mint ahogyan a képen is látszik, meglehetősen szorongatott helyzetben a kapu fölé fejelt. re megerősített védelemmel el­sősorban a kecskeméti gólok megakadályozására törekedett. Megszállták kapujuk előterét és ott igyekeztek szerelni a kecskeméti kezdeményezéseket. Ez sokáig sikerült is, bár ebben az is közrejátszott, hogy a kecs­keméti csatárok, főképpen az első félidőben, kapkodtak és nem tudták kihasználni a kí­nálkozó helyzeteiket. A vendé­gek szórványos lefutásokkal kí­sérleteztek és néhány jó lövés­sel fejezték be akcióikat. A 9. percben nagy játékvezetői hiba fosztotta meg a Dózsát a veze­tőgól megszerzésétől. Szappanost az Előre térfelén szabáigfxdanul akasztották a védffk, ő azonban őrzői közül kiszabadult, és egye­dül futott a kapu felé. Ka­tona játékvezető ekkor a sípjába fújt, és szabadrú­gást ítélt a Dózsa javára. A 12. percben újra felhördült a közönség — teljesen jogosan. Ekkor ugyanis Szappanost a 16-oson belül abban a pillanat­ban vágták fel a védők, ami­kor éppen lövésre lendítette a lábát. A nyilvánvaló 11-est azonban a játékvezető nem adta meg. Ezután nagy fölény­ben játszott a Dózsa, s ahogy mondani szokták, a levegőben lógott a gól. Sajnos, a félidő végéig a Dózsa csatárok a leg­jobb helyzeteket sem tudták gólokra váltani. Szőczei közelről hagyott ki egy óriási gólhelyzetet. A 24. perc­ben megfogyatkozott a fővárosi csapat. Bata, aki eddig is elől­járt a szabálytalankodásban, szándékosan belerúgott az őt szerelő Menczelbe. A játékve­zető habozás nélkül kiállította. Menczel néhány perces ápolás után tért vissza. A mérkőzés végeredményét beállító gól a 34. percben esett. A gól előkészítésének érde­me Tanácsé, aki pompás el­futás után ívelt a kapu elé. A pontosan érkező Lieber óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:0. A játék hátralevő perceiben 5 a hazai csapat rohamozott. A Bp. Előre legyőzése nem olt könnyű feladat. A fővá- osi csapat ugyanis még nem dta fel bajnoki reményeit. Ízen a találkozón azonban a )ózsa játszott meggyőzőbben s teljesen megérdemelten nyer- e a mérkőzést. Az egyéni tel- esítményeket mérlegelve meg- illapíthatjuk, hogy a hátsó alak­it ezen a mérkőzésen is kitett nagáért. Gór tartja jó formá­ét, s ezt állapíthatjuk meg Beránról és Winklerről is. Cserkó hosszas kihagyás után nég nem a megszokott biztos pontja volt a védelemnek. A csérhetjiik meg. Az Előréből Szilágyi, Egervári, Csider, Hal­mai és Belovai tűnt ki. Katona játékvezető több íté­letével nem értettünk egyet, jobb bíráskodást vártunk tőle. M. I. NB n. KELETI CSOPORT: 1. Egri Dózsa 28 17 6 5 54:27 40 2. Jászberény 28 16 6 5 36:21 36 3. Bp. Előre 26 13 8 7 37:25 34 4. Bp. Spartacus 28 13 7 8 49:27 33 5. Kecskemét 28 14 5 9 43:25 33 6. Szóin. MTE 28 14 4 10 42:32 22 7. Szóin. MÁV 28 11 7 10 41:36 29 8. Bcs. Előre 26 11 7 10 41:5(1 29 9. Szegedi VSE 28 10 8 10 53:43 28 10. Gyula 28 10 7 11 44:35 27 11. Nagyba tony 28 9 7 12 28:28 25 12. KISTEXT 28 7 10 11 36:43 24 13. Vasas Izzó 28 10 3 15 32:41 23 14. Kisterenye 28 7 9 12 35:55 23 15. Baglyasalja 26 8 7 13 22:43 23 16. Nyíregyháza 28 8 6 14 32:53 22 17. Miskolci B. 26 7 7 14 30:49 21 18. Debr. Dózsa 28 4 12 12 25:46 20 A forduló eredmények Baglyasal­jai Bányász—Nagybátonyi Bányász 1:0, Szolnoki MÁV—Békéscsabai Elő­re 3:0, Szegedi Vasutas—Nyíregyházi MSE 3:0, Nyíregyházán-! Egri Dózsa —Gyulai MEDOSZ 4:2, Gyulán! SzoL- noki MTE—Vasas Izzó 1:0, Budapes­ten! Kisterenyei Bányász—Miskolci Bányász 3:3, Debreceni Dózsa—KIS­TEXT 2:2, Bp. Spartacus—Jászberé- 1 nyi Lehel 0:0. Kosárlabda Szünet után továbbra is a hazai csapat irányította a játé­kot. Az Előre játékosai közül néhányan kíméletlenül harcol­tak. Több szándékos beleme- nést láthattunk, amelyek közül az egyik Rozgonyi sérülésével végződött. A játékvezető azon­ban nem részesítette figyelmez­tetésben a magukról megfeled­kezett játékosokat. A Dózsa fö­lénye végre a 13. percben érett góllá. BEAC—BAJAI M Eudapest, Mező utca. NB I-es női mérkőzés. Vezette: Kassai, Monostori. BMTE: Pásztor (ő), Bognár (6) — Dikán (6) — Mándi (8), Állaga (2). Ssene: Vassné (13), Sztipity (1), Jenővári, Grünfel- der I., Grünfelder II. A bajai csapat számára szo­katlan szabadtéri pályán, nagy hőségben kezdődött a mérkő- izés. Az első félidőben nemcsak PE 58:44 (21:25) lelkesen, hanem jól is játszott a bajai csapat és megérdemel­ten vezetett. A szünet után nem sokáig tudták magukat tartani, mert a rendkívül elfogultan bíráskodó Monostori játékveze­tő egymás után ítélt személyi hibát a BMTE játékosai ellen. Rövid idő alatt Bognár, Dikán. Mándi és Állaga pontozódott k és ezzel már el is dőlt a mér­kőzés a EEAC javára. A könnyelműsködés volt az oka a vereségnek MÄZA-SZÄSZVÄR— KALOCSAI HONVÉD 3:1 (0:1) Szászvár, 400 néző, vezette: Balezer. Kai. Honvéd: Bencsik — Ok- ner, Matos, Kiss — Kohut, Be- zsenyi, Balogh, Csala, Bende, Kamrás, Varga. Edző: Malom­szegi Ottó. A Honvéd lépett fel támadó­lag és már az első percben gólt érhetett volna el, de Kamrás beadását Balogh nem érte el. A Honvéd fölényét az első tíz percben öt szöglet mutatta. A 12. percben a hazaiak egy ve­szélyes támadását Bencsik ön- feláldozóan mentette. A 31. percben Bezsenyi 25 méterről lövésre szánta el magát és jól eltalált labdája a bal felső sa­rokba vágódott. A játékvezető előbb megadta, majd a partjel­ző bemondására visszavonta a gólt. A 42. percben végre meg­szerezte a vezetést a Honvéd. Kamrás beadását Bende közel­ről a hálóba lőtte. 0:1! Szünet után a Kalocsai Hon­véd fölényeskedni kezdett, s ez megbosszulta magát. A félidő közepe táján a Honvéd-véde­lem három perc alatt három gólt kapott. A hazaiak ezután teljesen védekezésre rendezked­tek be és sikerült is az ered­ményt tartaniok. A Kalocsai Honvéd az I. fél­időben jól játszott, több gólt is rúghattak volna. A II. félidő­ben fölöslegesen fölényeskedni kezdtek és a pár perc alatt be­kapott három gól eldöntötte a mérkőzés sorsát. A csapatból jók voltak: Csala, Kiss és Ko­hut. Nem mennek Tokióba! Az őszi napfény huszonhat fokos ajándékmelegében rohan­tak ki a KTE-pályára színé­szeink, újságíróink, hogy tudá­sukat latbavetve: „fotballozza- nak”. Pontosan 10 óra 14 perckor Vékony Karcsi sípszavára — a közönség álmos biztatása mel­lett — indult el a labda telje­sen kiszámíthatatlan útjára. Az első és egyben az utolsó egész­séges lövést Agárdi Ilona, a színház művésznője rúgta. Le­het, hogy véletlenül, de éppen Fekete Tibort találta el, aki et­től megtáltosodva Ihancúrozott, cselezett, irányított mindkét fél­időben. Ezek után a legrutinosabb szpíker, sportszakértő — de még maguk a játékosok sem tudták követni a mérkőzés rekeszizmo­kat próbára tevő iramát. Radó Vilmos technikailag érett — ezt másoktól tudjuk! — játéka meg­mutatta, hogy miért óvják a szülők a gyermekeiket a futball- tól. A 17. percben a Koncz— Udvaros—Fekete belsőhármas — mit sem törődve az újságírók vékony, ülőmunkához szokott lábaival — elvergődött a tizen­hatosig, s a félelmetesen védő Nagy Ottó hóna alatt küldték mi jóvoltunkból — egy délelőtt elsajátították a labdarúgás csínját-bínját és délután mái hasznosítani is tudták a látotta­kat. Ennek a csatárnak már kapuba egyenlítő góljukat. Rit­ka eset, hogy 22—23 férfi eny- nyi csinos nőt hozzon tűzbe, egyszerre! Persze, tudjuk, hogy a nők nem Koncz Gáborért, vagy Piróth Gyula markáns ar­cáért. Radó Vilmos fiatalsá­gáért vagy Udvaros hajáért jöt­tek a stadionba, hanem hogy sportküzdelmet lássanak a javá­ból. És ez az volt! Igazi, férfias rangadó. Az 5:5-ös végeredmény nem fejezi ki híven az újságírók „óriási” fölényét, de egy haszna azért mégis volt! A mérkőzés szinte módszertani bemutatóul szolgált a tribünön helyet fog­laló Kecskeméti Dózsa játéko­sainak. Ezek a derék fiúk — a csak összeesni volt ereje. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgatí Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: ^11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér Hí Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-85. Index: 25 065. A mérkőzés legsikerültebb rúgását Agárdi Ilonától láttuk.