Petőfi Népe, 1962. szeptember (17. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-19 / 219. szám

Nem ment a játék a MEDOSZ-nak az Építők ellen BAJAI ÉPÍTŐK—KISKUNHALASI MEDOSZ 8:1 (2:1) Kfíffrnnhalas, 1000 néző, ve­zette: Spitzer. B. Építők: Dísztl — Varga, Páncsics n, Ulakity — Posz- lancsek, Nagy — Baüty, Aga- tity, Mikus, Czeglédi, Pálmai. Edző: Ónody Béla. H. MEDOSZ: Nagy — Tóth n., Jeremiás, Mester — Hirth, Sverla — Tóth I., Kocsis. Cser­mák, Hődör, Jáger. Edző: Vi­rág István. Nagy iramban kezdtek a csapatok és a szerencse már a harmadik percben a vendége­ket segítette. Hődör saját kapuja előtt el­vétette a labdát, Mikus megszerezte és mintegy 18 méterről laposan a balsarok­ba lőtte. 1:0! Továbbra is az Építők veszélyeztetett és a 6., valamint a 10. percben Bality két nagy lövése ment mellé. Az első 20 perc után magára talált a hazai csapat és sorozatos tá­madásokat vezetett a bajaiak kapuja ellen. A 22. percben egyenlíthetett volna Csermák, de közeli fejese a felső lécről pattant ki. Halas támadott és mégis Baja rúgta a gólt. Ba­lity jól sikerült beadásába Mi­kus beleugrott és az ötösről védheteűen gólt lőtt. 2:0! Erő­teljesen támadott a MEDOSZ. A 37. percben Tóth II. beadá­sát Csermák kapura fejelte. Az egyik bajai védő a gólvo­nalon belülről fejelte vissza a labdát. A halasi közönség gólt látott, de a játékvezető nem adta meg. A következő perc­ben Csermák ismét kapura fe­jelt, ezt Disztl szögletre tolta. A beívelt rúgásból Csermák végre a hálóba talált. 2:1! A második félidőt teljesen a MEDOSZ irányította. Szinte állandóan a bajai tér­félen folyt a játék. Az Építők szórványos támadásait a hazai védelem könnyen tartóztatta fel. A MEDOSZ mezőnyfö­lényben volt, ezt azonban nem tudta góllá értékesíteni. A fél­idő közepén Hirthnek volt két sokat ígérő helyzete, de gól egyikből sem született. Az első félidőben a bajaiak voltak jobbak valamivel, de szünet utáni játékukkal a ha­lasiak győzelmet érdemeltek volna. A közönségnek nem tetszett a bajai játékosok ál­landó reklamálása. — Jók: Mi- kus. Pálmai, Páncsics II., illet­ve Hirth, Tóth II., Jeremiás. NB m. Délnyugati csoport 1. Pécsi BTC 6 S — 1 22:10 10 2. Szív. MÁV 6 3 2 1 8:4 8 3. Pécsszabolcs 6 3 2 1 11:7 8 4. P. Bányász 6 3 2 1 7:5 8 5. Kiskunhalas 6 3 1 2 7:5 7 6. K Honvéd 6 2 2 2 11:5 6 7. Baja 5 2 2 1 5:4 6 8. Sz. Petén 6 2 2 2 9:12 6 9. N. Dózsa 5 2 1 2 8:6 5 10. Siófok 5 1 3 1 7:9 5 11. Kalocsa 6 1 3 2 13:22 5 12. N. Bányász 6 1 2 3 8:11 4 13. Sz. Dózsa 6 2 — 4 10:14 4 14. Mohács 6 1 2 3 5:9 4 15 Dombóvár 5 1 1 3 6:9 3 16. Nagymányok 6 1 1 4 7:12 3 Befejeződött a bajai birkózó*edzőtábor A múlt hét végén befejező­dött a bajai birkózó-edzőtábor. Az edzőtanfolyam anyagából 39 hallgató vizsgázott le, míg a ver­senybíró-tanfolyam anyagából 37 hallgató. Azért kevesebb a bírótanfolyamból vizsgázottak száma, mert két főnek ebből már megvolt a vizsgája. Vizsga- eredmények az edzőtanfolyam anyagából: kitűnő 5, jeles 18, jó 15. A versenybírói tanfolyam eredménye: kitűnő 4, jeles 12, jó 12. Külön dicséret illeti a kiváló eredmény eléréséért: a soltvad- kerti Barna Ferencet, a lajos- mizsei Homoki Józsefet és Lakó Imrét, a bajai Horváth Sándort és Tapodi Lászlót, a dunavecsei Varga Istvánt és Szabados Gyu­lát, a kecskeméti S. Tóth Imrét és Szűcs Antalt. A honvédség­től Horváth Mihályt, Izsó Jó­zsefet, Jehoda Károlyt, Kiss Gyulát, Kiss Istvánt, Kiss Jó­zsefet, Kondori Jánost, Kova- necz Györgyöt, Lőrincz Feren­cet, Magos Mihályt, österling Gyulát, Pércsi Imrét és Turboly Józsefet. Kiváló társadalmi munkás ígaxságo» ponfosstoxhodúa MOHÁCSI PETŐFI—KALOCSAI KINIZSI 2:2 (1:0) Mohács. 1200 néző; vezette: Windisch. Kalocsa: Schurmann — Bol- váry, Vatai, Horváth — Ta­mási, Karagity — Boda, Bartal, Sipe» II., Kovács II., Eorosics. Edző: Hirmann Endre. Mintegy 130 szurkoló kísérte el a kalocsaiakat Mohácsra. Lelkes biztatásuk mellett kez­dett a Kinizsi. Két ellentétes félidő alakult ki. Az I. félidő­ben a mohácsiak támadtak ve­szélyesebben. Már az első perc végén hatalmas lövés ment a kalocsai kapura. A kapus ki­ejtette, de aztán megszerezte a labdát. A játék nagyobbrészt kalocsai térfélen folyt. A 22. percben egy összecsapásnál Schur- mann a földön maradt, a kalocsai védelem leállt és a mohácsiak jobbfedezete berúgta a vezető gólt, 1:0! Kalocsa teljesen beszorult, de védelmük jól állt a lábán. A félidő vége felé kiegyenlítő­dött a játék és Bartal nagy lö­vése ment fölé, majd Tamási jó helyzetben mellé fejelt. Fordulás után nyugodtábban játszott a Kalocsa. Mindjárt támadólag léptek fel. A 4. percben az egyik mohácsi védő kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül. A büntetőt Bartal értékesí­tette. 1:1! Nagy harc indult meg a vezető gólért. A mohácsiak valamivel többet támadtak, de a kalo­csaiak rohamai veszélyesebbek voltak. A 23. percben Kovács II. hatalmas kapufát lőtt. A 28. percben Kovács II. jól ugratta ki Sipos II-t, aki átcselezte ma­tó a védőkön és szépen helye­zett gólt lőtt. 2:1! Mind na­gyobb . lett az iram és az utolsó nercekben nagy nyomás neheze­dett a kalocsai kapura. Az utolsó előtti percben a játék­vezető 11-est ítélt a kalocsaiak ellen, amit Rózsa értékesített. 2:2! A kalocsaiak mind jobban megszokják az NB III. lég­körét és vidéken is sorra szerzik pontjaikat, örvendetes a csa­tíssm jcwábbi gólképeesése. A csapat második félidóbeli jó játéka alapján feltétlenül meg­érdemelte az egyik pontot. — Jók: Schurmann (a mezőny leg­jobbja), Vatai, Karagity és Bolváry. A bajai n. osztályú járási bajnokság állása 1. Csávoly 4 3 I 0 15:6 7 2. Bajai Kórház 4 3 1 0 10:5 7 3. Bácsborsód 4 3 0 1 13:9 6 4. Csátalja 4 2 1 1 5:5 5 5. Mátételke 4 2 0 2 7:4 4 6. Szeremle 4 2 0 2 6:9 4 7. N. nádudv. Tsz 4 2 0 2 5:10 4 8. Madaras 4 1 1 2 12:9 3 9. Csanád 4 1 1 2 5:7 3 10. B. Hajójavító 4 0 2 2 6:8 2 11. N.baracska 4 1 0 3 6:8 2 12. F.szentiván 4 0 1 3 2:12 1 A Nemesnádudvar—Felsószentiván és a Mátételke—Nagybaracska az utóbbiak levonulása miatt félbesza­kadt mérkőzést a pályán elért ered­ménnyel az előlállók javára Igazolta a fegyelmi bizottság. A Bajai Kór­ház—Mátételke mérkőzés két pont­ját 0:0 gólaránnyal a Bajai Kórház kapta, mert Mátételkének nem volt Igazolása Megyei 1. o. labdarúgó-eredmények Molnár László, a Kecskemé­ti Épületlakatosipari Vállalat­nál dolgozik. Vezetőségi tagja a sportkörnek és sokat tesz azért, hogy fellendüljön a vál­lalati sportélet. Kiváló társa­dalmi munkás. Láttuk, haüoftuk Esedékessé vált az 1962 '63. iskolai tanévre a Kilián részvételi díjak be­fizetése. Iskoláinkban nagy gond­dal láttak a testnevelő tanárok a Kilián-mozgalom szervezéséhez, a tagdíjak gyűjtéséhez. Jó példával jár az élen a Kecskeméti Iparitanu- 16-iskola, ahol az elsőéves tanulók közül 550-et szerveztek a mozgalom­ba. Ebben az intézetben az első osz­tályosok 98 százaléka jelentkezett a Kilián-próbákra. SZERVEZIK a kecskeméti, városi üzemi sakkbajnokságot. Az üzemekből eddig 14 csapat jelentkezett. A vasárnapi fordulóban min­den mérkőzésen nagy harcot vívták a csapatok. Az otthon játszó egyesületek közül csak' a fele tudta megszerezni a győ­zelmet, a másik fele vereséget szenvedett. Kiskunfélegyházán a rangadó már az első percben lőtt góllal eldőlt. A forduló legnagyobb meglepetése a csá­szártöltésiek kiskőrösi győzel­me. Félegyházi Honvéd—Kecskeméti Épületlakatos 1:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Schlarb. — A mérkő­zést eldöntő egyetlen gól az első percben esett, Soós húsz méteres szabadrúgásából. A kecskemétiek a váratlanul ka­pott gól miatt visszaestek és a Honvéd uralta a mezőnyt a félidő végéig. Csatársoruk azon­ban nem tudott eredményes lenni. — Fordulás után sok­kal kiegyensúlyozottabb lett a játék, többet támadtak a kecs­kemétiek és csapatjátékuk is szebb volt. A félegyházi véde­lemmel szemben azonban nem boldogultak. — Jók: Molnár (a mezőny legjobbja), Villányi, Draskóczi, illetve Bessenyei és Oláh. Bajai Bácska—Kiskunhalasi MÁV 3:1 (0:1) Baja, 500 néző, vezette: Pén­zes. — Az első bajai támadá­sok során Mándityot felvágták, Borsodi a 11-est kapufának lőt­te. A 8. percben bajai táma­dás során ismét kapufáról vá­gódott vissza a labda. A 16. percben nagyszerű halasi tá­madás végén Házi a 16-os sar­káról a jobb felső sarokba lőt­te a labdát. 0:1. A bajaiak vé­gigtámadták a félidőt. Szünet után az első negyedórában el­dőlt a mérkőzés sorsa és Mán- dity 2 és Ikotity góljaival 3:1- re alakult az eredmény. — Jók: Barta II., Horváth, Mándity, illetve Hegedűs és Házi. Kkfélegyházi Bányászati— Bácsalmás 2:1 (1:0) Bácsalmás, 600 néző, vezette: Hegyes. — Hazai támadások­kal indult a mérkőzés, amely­nek során Sevaracznak volt nagy helyzete. A 19. percben a bácsalmási védelem röviden szabadított fel, Sahin elcsípte a labdát és a hálóba küldte. 1:0! A továbbiakban mezőny­játék folyt némi hazad fölény­nyel. — Szünet után a félegy­háziak védelemre rendezkedtek be, ennek ellenére a 7. percben Hamos a jobbszélen ügyesen futott el, és befejezésül kiegyen­lített. 1:1! A 13. percben egy félegyházi ellentámadás során ismét röviden szabadított. fel a bácsalmási védelem és a szem­füles Sahin most sem hibázott. 2:1! Bácsalmás nagy igyekezet­tel küzdött az egyenlítő gólért, de ez nem sikerült. Jók: Sa­hin, illetve Szövény. Kalocsai Honvéd—Kalocsai Spartacus 3:0 (2:0) Kalocsa, 800' néző; vezette: Kristóf. — A Kalocsai Honvéd volt a jobb, de a szerencse is Családi házát építtesse kisipari szövetkezettel! Megrendeléseket az alábbi helyeken vesznek fel: Építési anyagok biztosítása Gyors építési határidő Részmunkák vállalása Családi építkezéshez szakmunkás biztosítása A felsorolt szövetkezetek :avításokat, tatarozásokat és mindennemű építő- és szerelőipari munkákat vállalnak. Kecskeméti Építő. T.: 24-34. Kiskőrösi Vegyes. T.: 100. Jánoshalmi Vegyes. T.: 30. Lajosmizsei Fa- és Építő. T.i 34 Bajai Lakberendező T.: 106. Bácsalmási Veeves. T.: 66 Bácsbokodi Vegyes T.: 5. Császártól*ésl Vegves T.: 17 Dunapataji Vegves T.: 19. Katvmári Vegyes. T.: 14. Keceli Vegyes T: 14 Kiskunfélegyházi Ér>ttő T.: 216. Kiskunhalasi Fa- és Építő T.s 214 Kiskun maisai Fa- és Építő. T.: 45 Runszentmiklósi Mezöeazd -i T.: 67 Szabadszállási Vegves T 27. Tiszakécskei Épí*ó T.: 32i Tompái Vegyes T.: 14 Vaskút! Vegyes és Építő. T.: 24 7127 segítette a győzelemben. Tüske már a 8. percben vezetést szer­zett a Honvédnek. A továbbiak­ban a Spartacus támadott, a 23. percben egyenlítési alkalma is volt, de Matos I. az ötösről mellé gurított A következő percben Molnár hagyott ki nagy helyzetet. A Honvéd má­sodik gólját Czihi lőtte a 40. percben. Az utolsó percben a Spartacus kapufát lőtt. Szünet után változatosabb lett a já­ték. A 26. percben Karagity váratlan gólja eldöntötte a mér­kőzés sorsát. A Spartacus túl körülményesen játszott. — Jók: Andréka, Karagity, Zérczi, Vö­rös, illetve Ben de, Faragó I. Tiszakécske—Fajai Vasas 1:0 (1:0) Tiszakécske, 300 néző, vezet­te: Mácsai. — A hazaiak már az első percben gólt lőhettek volna, de Ádám lába mellett el­csúszott a labda. Nagy erővel támadott Tiszakécske és az el­ső félórában tíz szögletrúgást ért el. A 31. percben Rácz 18 méterről jól eltalált labdával eldöntötte a mérkőzés sorsát. A következő percben a vendé­gek egyenlíthettek volna, de jó helyzetben fölé ment a labda. — A második félidőben to­vább folytatódott a tiszakécs- keiek fölénye, három-négy gól­helyzetük is akadt, de ezek kö­zül egyet sem tudtak kihasz­nálni. — Jók: Parádi, Varga* Fodor, illetve Mojzes, Sztoics, Szabó. Császártöltés—Kiskőrös 3:1 (1:1) Kiskőrös, 500 nézó, vezette: Varga. — Császártöltés táma­dott, mégis az 5. percben Pá­linkás lövéséből a hazaiak sze­rezték meg a vezetést. Az utolsó 10 percben a vendégek nagy hajrát vágtak ki. A 39. percben Paluska II. ügyesen ki­ugrott és egyenlített. Az utol­só percben Zsíros 30 méteres bombáját szögletre tolta a ka­pus. — Fordulás után nagy ha­zai fölény alakult ki — min­den eredmény nélkül. — A végén a császártöltésiek feljöt­tek és a 37. percben Paluska II. megszerezte a vezetést. Á következő percben Paluska II.' elfutott és 14 méterről nagy gólt lőtt. — Jók: Heiser. Pa­luska II.. Ledniczki, illetve Boglyas, Megyeri. Kecskeméti Dózsa IT.— Soltvadkert 2:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, vezette: Farkas. — Az első félidőben a vendégek fölényben játszottak* de legjobb helyzeteiket sem tudták kihasználni. Szünet után jól kezdett a Dózsa és már a második percben vezetést szer­zett Csordás jól helyezett lö­vésével. A Dózsa mezőnvfölénvt harcolt ki. de gólt csak a 36. Derében ért el, az egyik solt- vadkerti védő a saját kapujába talált. A Dózsa a győzelmet megérdemelte. Szabadszállási Honvéd—Tompa 3:1 (1:0) Tompa. 500 néző. vezette: Ba­dacsonyi. — Kezdés után Sza­badszállás támadott és a 2. percben Kristyán góljával ve­zetést is szerzett. A következő percben Lelenka volt eredmé­nyes. Torma a 7. percben Hor­váth II. révén javított. Válto­zatos iáték folvt a nálván hazai irányítással. Fordulás után a iobb erőn1étben levő vendégek irányították a játékot, de., gólt csak a 40. percben tudtak el­érni. amikor egv szabadrúgást Kristván a sorfal fölött a há­lóba küldött. A 42. nercben a szabadszállási balösszekötőt fe­leselés miatt kiállították. Jók: a szabadszállásiak iobbszámva és közénacnfára. illetve Simola* Horváth II.. Rutai. A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság állása 1. F. Honvéd 6 5 1 — 10:3 11 2. Kai. Honvéd 5 4 1 — 17:2 9 3. Szsz. Honvéd 6 3 2 1 11:7 8 4. B. Bácska 6 3 2 1 12:10 8 5. F. Bányászati 5 3 11 12:7 7 6. K. Ép Lakatos 6 2 3 1 .8:6 7 7. Bácsalmás 5 3 — 2 12:10 6 8. Császártöltés 6 2 1 3 7:9 5 9. Soltvadkert 5 12 2 10:10 4 10. B. Vasas 6 1 2 3 8:15 4 11. Tiszakécske 5 2 — 3 4:8 4 12. Kai. Spartacus 5 2 — 3 4:12 4 13. Tompa 6 1 I 4 10:16 3 14. H MÁV 6 1—5 11:12 • 15. KlsVSrös 6 — 2 4 7:16 3 K. Dózsa EL 6 4 1 — 19:5 U