Petőfi Népe, 1960. október (15. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-11 / 240. szám

Változatos, kemény küzdelem I Magyarország—Jugoszlávia 1:1 (1:0) Csődöt mondott a védelem is BUDAPESTI ELŐRE—KECSKEMÉTI DÓZSA 3:1 (1:0) Kecskemét — 2200 néző — Ve­se!, te: Bihari. Bp. Előre: Künsztler — Szá­lai, Miksovszky, Dézsán — Mar­ton, Kömyei — Burányi, Kö­kény II., Németh, Egervári, György. — Edző: Lázár Gyula. K. Dózsa: Czéh — Magyar, Határ, Kerepesi —• Tordasi, Mor­vái — Englert, Bigó, Fülöp, Vé­kony, Rozgonyi. — Edző: Szabó Géza. Mintha csak érezte volna a közönség, hogy a Dózsa tovább halad a lejtőn — feltűnően ke­vesen voltak a nézőtéren; A mérkőzés nem kezdődött rosz- szul a Dózsának. Már az első percben Fülöp nagyszerűen tör ki a jobbszélen. Beadása pon­tosan száll az ötös felé, de a Dózsa-csatárait 5—6 méterrel le­maradnak. Majd egymásután két szögletet harcolnak ki. A kilen­cedik percben góllal kecsegtet egy gyors Dózsa-áttörés, de a kifutó Künsztler óriási szeren­csével ment Ezzel azután a Dózsa-csatársor el is lőtte a puskaporát Feljönnek a vendé­gek. Csakhamar kitűnik, hogy a Dózsa-védelem még a csatár­sornál is rosszabb. A 17. perc­ben Németh jól ugrik ki, sze­rencsére az ötösről fölé vág. A következő percben majdnem ve­zetéshez jutnak a pestiek. Egy távoli, erős lövés Czéh kezéről -a kapufára, majd onnan az ötös­ére pattan. A befutó Kökény elől csak az utolsó pillanatban tud Határ szögletre menteni. Szó­it cm gat az Előre. Burányi elől Czéh még kifutással ment, de a CIO. percben Burányi elfut Ke­repesi mellett és az alapvonal­ról mintaszerűen ad be, úgy­hogy a befutó Egervári aka­dálytalanul fejel a hálóra. 1:0! A fővárosi csapat irányítja a játékot. Az utolsó tíz percben fellángol a Dózsa, de nincs sze­rencséje A 36. percben Englert étvágja a labdát Rozgonyihoz, aki teljesen tisztán állva a ka­pu mellé lő. Az utolsó percben Tordasi, megunva a csatárok te­hetetlenségét, nagy lövést ereszt 25 méterről a kapu bal alsó sar­kába. Künsztler csak bravúrral védi. Szünet után azt várta a kö­zönség, hogy a Dózsa megfor­dítja az eredményt. Sajnos, nem így történt. A II. félidőben a Dózsa évek óta a legrosszabb formáját játszotta és már a 8. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa. Kökény a baloldalon elfut, nem tudják feltartóztatni, min­taszerűen ad be és a fedezet­lenül hagyott Egervári ritkán látott szép, fejes góllal bebizto­sítja a győzelmet csapatának. 2:0! A gól egy kicsit felrázza a Dózsát. Néhány erőtlen táma­dás után a 17. percben Englert lefut és jól ad be. Fülöphöz jut a labda, aki váratlanul kapura lő és lövése a bal alsó sarokban köt ki. 2:1! Két gyors szöglet még a Dózsa fölényét mutatja, de azután semmi. A 23. perc­ben az Előre bebiztosítja győ­zelmét Egervári — Kökény — György a labda útja és a fürge szélső baloldalról, nehéz szög­ből a kifutó Czéh mellett a há­lóba talál. 3:1! A gól után a Dózsa feladja a küzdelmet Eddig csak a csatársor mon­dott csődöt, most a védelem is. Tavasszal ugyanez a csapat a bajnoki címért küzdött, most a kiesés elkerüléséért. A szurko­lók nem hittek a szemüknek, amikor a Dózsa-védők hajme­resztő játékát látták. A védelmi hármas formája legmélyén van. Czéh is bizonytalankodott, bár a gólokról nem tehetett. Tordasi játszott csak jól a védekezés­ben. Morvái nem tudja vissza­nyerni formáját. A csatársorból egyedül Fülöp játszott megfele­lően. Feltűnő volt az eddig ki­tűnő Rozgonyi léleknélküli, ered­ménytelen játéka. Vékony a szokott tossz volt. Rigó még nem érte él az NB II. színvonalát. Englertet teljesen elhanyagol­ták. Igaz, hogy mindig hátul ta­nyázott s így nem igen lehetett volna rá épiteni. összegezve az eddigieket, csak azt tudjuk meg­állapítani: nagy bajok vannak a Kecskeméti Dózsában. Ezek­nek az okát kell a vezetőség­nek kiküszöbölnie, de minél előbb, míg a csapat véglegesen le nem horgonyoz a kiesési zó­nában. Az NB XI. Keleti csoport állása 1. özd 1« 7 2 1 17: 5 16 2. Ganz.-M. 10 5 5 — 16: 6 15 3. Szolnok 10 5 3 2 17: 9 13 4. BVSC 10 6 1 3 18:11 13 5. Pénzügyőr 10 5 3 2 16:11 13 6. Nyíregyháza 10 4 4 2 7: 8 12 7. Diósgyőr 10 4 3 3 14:14 11 8. Bp. Spart* 10 3 4 3 15:13 10 9. Miskolc 10 4 2 4 13:13 10 10. Cegléd 10 4 2 4 10:17 10 11. Egyetértés 10 3 3 4 13:12 9 12. Kecskemét 10 2 3 5 12:15 7 13. SZVSE 10 3 1 6 11:14 7 14. Bp. Előre i0 2 2 6 12:17 6 15. Borsodi B. 10 1 3 6 6:15 5 16. Jászberény IC 1 1 8 9:26 3 Az NB II Keleti csoport eredmé­nyei: Ózd—Jászberény 3:0 Jászbe­rényben, Ganz-MÁVAG—BVSC 2:1!, Szolnoki MÁV—Szegedi VSE 3:2, Pénzügyőrök—Borsodi Bányász 2:1, Egyetértés—Ceglédi VSE 6:0!, Nyír­egyházi Spartacus—Diósgyőri Bá­nyász 2:1, Miskolci VSC—Bp. Spar­tacus 4:1. Szerdán alakul meg a KTE kerékpáros szakosztálya Kecskemét kerékpársportja nagy múltra tekint vissza. 1953/ 1954-ben, majd azután is egy ideig kerékpárosaink a vidék legjobbjai voltak. A kerékpár- szakosztályban mintaszerű kol­lektív szellem uralkodott és fel­készülésük során egyetlen hetet sem hagytak kihasználatlanul. A kerékpáros sport egy időben — különböző okoknál fogva — Kecskeméten feledésbe merült. A Kecskeméti TE legutóbbi el­nökségi ülése úgy határozott, hogy a már meglevő atlétikai, asztalitenisz-, torna-, teke-, röp­labda-, birkózó- és labdarúgó- szakosztály mellett megszervezi a kerékpár-szakosztályt is. A leendő kerékpárosok edzését egy komoly szakember, aki maga is versenyzett, Bartusz Géza vál­lalta el. Rendeczky János, a Kecskeméti MÁV kerékpárosai­nak volt edzője is ígéretet tett, hogy minden segítséget megad a kecskeméti kerékpársport új- jabb felvirágoztatásáért. A Kecskeméti TE a kerékpá-. ros-szakosatály megalakulásával egy időben felhívja a város terü­letén élő fiatalok figyelmét, hogy akik kedvelik a kerékpár­sportot, minden héten szerdán 5-től 7-ig jelentkezzenek a belső városi sportpályán levő VTST helyiségében. Örömmel üdvözöljük a KTE elnökségének ezt az elhatáro­zását és reméljük, hogy Kecske­mét fiataljainak körében nagy visszhangra talál felhívásuk. A /Megye/ Labdarúgó Szövetség figyelmébe Kedves válasz érkezett szer­kesztőségünkbe az elmúlt héten megjelent »-Ki az a Fejes« cí­mű cikkünkre. Maga Fejes La­jos jelentkezett, kérve, hogy közöljük a Megyei Labdarúgó Szövetséggel címét, amelyet vé­letlenül felejtett le tanácsot ké­rő leveléről. Kérésének szíve­sen teszünk eleget. Címe: Fejes Lajos sportköri elnök, Szeremle Dóaga György utca 140. Vasárnapi sporteredmények labdarúgás: DVSO—Kassai Jed- nota 4:1 (3:1). A Ferencváros szerdal ellenfele, a skót Glasgow Rangers bajnokin 1:0-ra vesztett; Atlétika. A kassai marattionl ver­senyen a magyar Kovács 14. lett A versenyt az angol Hardádker nyerte. A Budapesten megrendezett mara- thoni versenyen Szalay (MFSO) 2:24.fd,2 országos csúocsaJ nyerte. Eredménye jobb mint a kassai győz­tesé. A szovjet Brumeü 219 cm-re javította a magasugrás Európai- csúcsát; Birkózás. A vasutasok nemzetközi birkózó versenyén Hódos, Tatr és Ivarovdcs első lett. Totóeredmények: x, t, x, i, í, 1, 2, a. 2. 1. 2. A Az NB HL Délnyugati csoportjá­nak eredményei: Mázad Bányász— Kap. Kinizsi 4:3 Kaposvárott!!!, Cse­pel Autó—Kap. Dózsa 4:1, Szí. MÁV —Kap. MTE 2:0, Bonyíiád—Szek- szárd 4:3, P. Vasas—PEAC 2:1, Kap. Honvéd—P- Bányász 1:0. — A Kis­kunhalasi Határőr Dózsa—Bajai B. Posztó 1:1 (1:0) és a Pécsi VSK— Bajai Epitők 1:0 (0:0) mérkőzések­ről lapunk holnapi számában köz­lünk beszámolót. Két kiemelkedő bajai eredmény Szekszárdon A Bajai Építők atlétái két ki­emelkedő eredményt értek el a Szekszárdi Dózsa meghívásos versenyén. Rédey Klára a ge­rely női felnőttek versenyén 42.65 métert dobott, amely új megyei csúcsot jelent. A férfi serdülő öt kilogrammos súly­dobásban szintén első helyen végzett Katies Kálmán 15.58 m eredménnyel. Katies eredmé­nye idei legjobb magyar serdü­lő eredmény. Úttörő-bajnokság Kiskőrösön Kiskőrösön úttörő labdarúgó­bajnokság indult. A bajnokság­ban hét úttörőcsapat: a Kinizsi, Ságvári, Bem, Dózsa, Kossuth, Rákóczi és Petőfi vesz részt. A bajnokságból már két fordulót lebonyolítottak. Hét csapat vesz részt az üze­mi labdarúgó fakupa-bajnoksá- gon is. Résztvevők: a Magyar Nemzeti Bank, földművesszövet­kezet, ktsz, konzervgyár, tanács, Dózsa Határőr és egy honvéd­ségi csapat. A bajnokságban a konzervgyár vezet. A Népstadionban 70 ezer néző előtt találkozott a két ország válogatottja; Magyarország Tö­rök — Rajna, Sipos, Novák — Bund zsák, Berendi — Sándor, Göröcs, Albert, Kuharszky, dr. Fenyvesi összeállításiban játszott. A magyar csapat a 10. perc­ben gólt ért el, Kuharszky át­adását Göröcs mintegy 8 mé­terről lőtte a jobb alsó sarok­ba. 1:0. Ezután is többször volt fölényben a magyar válogatott, de a csatársor nem tudta ki* használni helyzeteit. A jugoszlá- vok a 70. percben egyenlítettek, Kosztics a hálóba fejelte a lab­dát. A további magyar—jugoszláv eredmények: A B-válogatottak mérkőzésen Eszéken a magyar csapat győzött 2:1 (0:1) arány­ban. — Az utánpótlás csapa­tunk 4:0 (1:0)-ra vesztett. Ma­gyar ifi—jugoszláv ifi 2:0 (0:0).: Kitűnően küzdő atlétáink legyőzték a finneket MAGYARORSZÁG—FINNORSZÁG 111:99 Szombaton és vasárnap a Népstadionban rendezték meg a két ország atlétikai viadalát, amelynek végeredménye 111:99 Magyarország javára. Érdekesebb eredmények. 200 FIGYELEM! FIGYELEM! | A | PETŐFI NÉPE I 1960. november 1-től kezdve g _ naponta O oldalon jelenik meg. | Bővebb terjedelem, új rovatok! g Előfizetés 1 hónapra 12 Ft. Egyes szám ára 60 fillér. Olvassa, fizesse elő a Petőfi Népét!' A második félidőben jobb volt Szeged SZEGEDI SPARTACUS—KECSKEMÉTI TE 2:0 (0:0) A Szegeden lejátszott találko­zón az alábbi összeállításban játszott a KTE: Nyári — Csej- tei, Bitó, Berta — Gacs, Vass — Szentgyörgyi, Toricska, Mé­száros, Barta, Zu bek, — Edző: Hauser Jenő. Ezen a mérkőzésen a kecske­méti csapat nem nyújtotta azt a teljesítményt, amelyet az utób­bi időben megszoktunk tőle. Az első félidőben még ugyan táma­dott, s ezek a támadások a 16-os vonaláig szépen gördültek előre, Kibővített elnökségi ülést tart az MHS Kecskemét városi elnöksége A Magyar Hovédelmi Sport- szövetség Kecskemét városi elnöksége október 11-én, ked­den délután 3 órai kezdettel kibővített elnökségi ülést tart a Csányi utcai MHS-székházban. Napirenden az MSZMP Köz­ponti Vezetőség Politikai Bi­zottságának augusztus 30-i ha­tározatából adódó kiképzési és Köszönjük a sportszerető közönség nevében Az IBUSZ kecskeméti kirendelt­sége kedves meglepetéssel szolgált a kecskeméti sportszerető közön­ségnek. Külön autóbuszjáratot indí­tott v' sárnap Budapestre a Népsta­dionban rendezett Magyarország— Finnország atlétikai és Jugoszlávia —Magyarország nemzetek közötti labdarúgó-mérkőzésre. Délelőtti mű­soron városnézés szerepelt. Köszönjük az IBUSZ kirendeltsé­gének kedves gondoskodását, HELYREHOZHATATLANUL Svájcban egy cégmérkőzésen lesgólt adott meg a játékvezető. A téves ítélet által sújtott csa­pat kapitánya kérte őt, hogy bí­rálja felül döntését. A bíró ezt visszautasította. A csapatkapi­tány erre széttárta a karját: — A világon mindent helyre lehet hozni csak két dolgot nem: a végrehajtott kivégzést és a futballbírói döntést! A bíró leküldte a pályáról. a vezetőségek újjáválasztásának feladatai szerepelnek. — Menj csak vissza, mosogatni, majd szólok, ha gól lesz... mmwwmtmtm*««*' PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei • Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős szerkesztő: Weither Dániel. Kiadja: a Petőfi Népe Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér 1. szám. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-16. Pártépítés és ipari rovat: 11-22 Szerkesztő bizottság: 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél; Előfizetési díj 1 hónapra 11 Ft. Bács-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét =» Tel.e 15-29, 27-1# de a befejezésbe mindig hiba csúszott. A 7. percben Toricska hagyott ki hatalmas gólhelyze­tet, majd a 18. percben Szent- györgyi lőtt ballal gyatrán mel­lé. Az első félidő végéig telje­sen nyűt volt a mérkőzés és mindkét kapu többször forgott veszélyben. A második félidőt inkább sze­gedi támadásók jellemezték. A 22. percben megszületett a ve­zető gól is. A balszélső elfutott és beadását a középcsatár véd-, hetetlenül lőtte a hálóba. 1:0 a; szegediek javára. A KTE ez-, után megpróbálta a kiegyenií-. tést, de a támadósor nem bírt ' a jól védekező szegediekkel. A befejezés előtt öt perccel növel­ték előnyüket. Rózsavölgyi be­adását Báló védhetetlenül fe­jelte a bálsarokba. 2:0. A szegedi csapat jobban ját-. szott a második főidőben. A KTE-ből Nyári a gólokról nem; tehet, végig ragyogóan védett és: négy esetben is szinte gólnak! látszó lövést hárított. A véde-' lem sokszor bizonytalankodott,'; különösen Csejtei volt az, aki gyakran hagyta szabadon ellen­felét. Gacstól sem láttuk a meg-; szokott játékát. Vass lelkesen) játszott és a csatársorból Barta* játéka emelkedett ki. NB in. Délkeleti csoport állása 1. Orosháza 10 5 5 — 14: 8 IS 2 Gyula 10 5 4 1 25:12 14 3Í KTE 10 5 3 2 16: 9 13 4. Szarvas 10 5 3 2 18:12 13 5-6. Csongrád 10 4 4 2 20:13 12 5-6. Sz. Spart. 10 5 2 3 20:13 12 7 Szóin MTE 10 5 1 4 22:14 11 8. Cs. Építők 10 4 3 3 18:14 11 9. SZ. Építők 10 4 3 3 14:13 11 10. Jászberény 10 3 8 4 17:17 9 11 Makó 10 2 8 3 12:19 S> 12'. T. Fáklya 10 3 2 5 11:12 8 13. Martfű 10 4 — 6 19:24 8 14. MÁV HMTE 10 1 3 6 13:30 3 15. Cs. Agyagipar 10 1 3 6 8:25 3 16 F. Építők 10 1 2 7 7:19 4 Az NB III. Délkeleti csoportjának eredményei: Szarvas^Gyula 2:0 Gyu­lán!, B.-csabai Építők—MÁV HMTE 6:2, Makó—Szegedi Építők 0:0. Tö­rökszentmiklósi Fáklya—Jászberényi Lehel 2:2, Martfű—B.-csabai Agyagi ipar 3:1, Csongrád—Szolnoki MTE 3:2. Az Orosháza—Kiskunfélegyházi Építők 2:l-re végződött mérkőzésről lapunk holnapi számában közlünk beszámolót* m síkfutás: 1. Csuborás (ma­gyar) 21,7. 600 m: 1. Rózsavöl­gyi 1:48,8, 10 ezer m: 1. Iha­ros 29:36,6. 3000 m akadály: 1. Simon 8:49,6. Súly: 1. Nagy Zs. 18,03. Gerely: 1. Kulcsár 76.90.