Petőfi Népe, 1959. március (4. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-03 / 52. szám

1!)59. március 3, kedd 5, oldaJ •# s es HnnnEi Ragyogó győzelemmel kezdte a Dózsa a tavaszi idényt KECSKEMÉTI DÓZSA—DEBRECENI VSC 4:1 (1:1) !5<H) néző — Ve­, — Tordasi, Ha­tár. Kerepesi — Morvay, Csordás — Englert, Boros. Nagy, Lacii H., Rozgonyi. Edző: Fenyvesi László. ÍJ VSC: Papp — Molnár, Domán, Kovács — Simonyi, Farkas — Kom- lósi. Takács. Beck, Teleki, Csekő. Edző: Móré János. Ideális íutballidőben futnak ki a csapatok a pályára. A Dózsa kap lobban lábra és már az első perc­ben szöglethez jut. A 8. percben Englertnek van jó helyzete, xje az oldalhálóba lő. Tíz perc elkelte után mind veszélyesebben támadnak a debreceniek. A 12. percben Teleki kapufát lő, majd ké* perc múlva jó. helyzetben megcsúszik. A 15. percben egy pe^e szünet Lengváry (Kiskőrös) iátéátvezetőre való meg­emlékezésül. A 23. percben szeren­csétlen gólt 'kap a Dózisa. A ka­putól 20 méterre szabadrúgáshoz jutnak a vendégek. Takács nagy erővel fövi és a labda Morvay lá­bán yanyt változtatva jut a hálóba. Ez jelrázza a Dózsát és ■'három pere air/tt négy szögletet ér el. A gól ■"./.ónban még várat magára. A két /kecskeméti szélső sokat kalando­zik, s így a leadások nem érvé­nyesülhetnek. A 37. nercben meg­születik a kiegyenlítés. Iaczi IL cselez, cselez és végül a jó hely­zetben levő Boroshoz irányít. Az összekötő éles lövése a lábak kö­zött a kapu bal alsó sarkában köt ki. Az utolsó öt percben két szög- lat 1eizi a hazaiak fölényét. Szünet után teljesen megváltozik a játék képe. A debreceniekre nem lehet ráismerni. A Dózsa csatársor sekmozgású, cseles játéka teljesen megzavarja a híres debreceni „be- tbn"-védelmet és a hazaiak urai lesznek a mezőnynek. A kitűnően működő Morvay—Csordás fedezet­pár egy klasszissal jobb a debre­ceni fedezetpámál. Valósággal tö­OOOOOOOOOóóOOOO ODOOOOOOOC Meglepő győzelemmel kezdett a KTE KECSKEMÉTI TE—MEZÖKOVÁCSHÁZI PETŐFI 1:0 (0:0) mik o jobbnál jobb labdákkal ö csatárokat. A csatárok azután meg is háláljak a jól irányított labdá­kat és egymásután lövik a gólo­kat. A 3. percben Laczl II. két csel után Rozgonyihoz emeli a labdát, aki középre húzódva, fordulásból a bal felső sarokba vágja a Dózsa vezető gólját. Hatalmas fölénybe kerül most a kecskeméti csapat. A 19. percben Engiert lefutását nem tudják akadályozni a DVSC-hátvé- dek. Beadása Boroshoz kerül. Oko­san magára húzza a debreceni vé­delmet és Nagyhoz gurít, aki nyu­godtan a hálóba lőhet. A vendé­gek teljesen visszaesnek. Csordás lövését Papp csak bravúrral tudja szögletre tolni. Villámgyors lefutá­sok és ügyes húzások jellemzik a hazaiak játékát. Az utolsó tíz perc­ben a Dózsa tűzijátékot rendez. A 3(5. percben Engiert—Boros összjá- ték végén az összekötő eredmé­nyes. 4:1! A következő percben Engiert az ötösről nagy gólt akar lőni. de a felső kapufát találja el. Az utolsó percben a DVSC szépít­hetne. de Simonyi lövése a kapu­fáról pattan vissza. Nagyszerű formában játszott a Dózsa. Egyik csapaton sem látszott, hogy idény eleje van. A mérkőzés sorsát a fedezetpárok közötti kü­lönbség döntötte el. A csatáreor is kitett magáért. Itt különösen Laczi II. játszott nagy kedvvel, Boros okos játékával sokszor megkeverte a DVSC hátvédeit, és eredményes is volt. A ,.bűvös négyzet” kitűnő játéka teljesen megzavarta a ven­dégek védelmét. A védelem a jól helyezkedő Határral az élen — különösen a II. félidőben — min­den debreceni kezdeményezést csí­rájában elfojtott. A 10:3-as szöglet­arány is a kecskemétiek nagy fö­lényét mutatja. Pósa játékvezető mindvégig ke­zében tartotta a mérkőzést, mind­két csapat és a közönség is meg volt elégedve játékvezetésével. Mezőkováeshóza — 1000 néző — Vezette: Salánki. KTE: Pintér — Farkas. Bitó, Berta — Dezsőfi II., Vass — Máté III.. Kasza. Karazsia, Toricska LII., Barta. Edző: Molnár Ferenc. A KTE szurkolói aggódva enged­lek csapatukat Me^őkoyács házára, a baj nők jelölt Petőfihez. Főleg azért is. mert. a csapatnak három sérültje — Toricska Vidéki. Gacs — volt. A KTE lelkes és formába lendülő csapata ezeket az aggodal­makat megcáfolta, mert Mezőko- vacsházán a második félidőben! jó játékával megérdemelt győzelmet aratott. Az első félidőben a KTE nem tudott komoly fölényt kiharcolni. A meglepő az volt. hogy a mező- kovacsházi csapat már kezdetben biztonsági játékra alapozott, s így komolyabb küzdelem nem alakul­hatott ki. C6ak az utolsó tíz perc­ben jelentettek egy kis élénkülést a Máté—Kasza jobbszárny rohamai. Szünet után az első tíz percben a mezőkovácsháziak kapnak job­ban lábra és vezetnek egy pár ve­szélyes támadást, de az első tíz perc után a KTE veszi át az irá­nyítást és most főleg balszárnyuk révén vezetnek gyors támadást. A félidő közepe táján egymás után három szögletet érnek cl és a 27. percben újabb szögiéiből a veze­tést is megszerzik. Máté ötösre beívelt szögletrúgását a védők rö­viden fejelik ki. a labda Dczsőíl- hez kerül, aki pár lépést tesz vele, majd megcélozza a jobb sarkot és a labda a lábak között a hálóba talál. A gól fellelkesíti a KTE-t. sorozatos támadásokat vezet, de ak­cióit nem kíséri szerencse. Kidom­borodik a KTE jobb erőnléte, és a mérkőzést megérdemelten meg is nyerte. A KTE győzelmét nemcsak lel­kes játékának és jobb erőnlétének köszönheti, hanem taktikai fölényé­nek is. A mezőkovácsháziak ért­hetetlenül odahaza védekezésre rendezkedtek be, két középfedezet­tel játszottak. A hazaiak támadá­saikat Kálmánra alapították, őt viszont Bitó kitünően semlegesí­tette. Jók: Berta, Dezsőfi II.. To­ricska III., és második félidőbeli játékáért az egész csapat dicséretet érdemel. VASÁRNAPI SPOKTEREDMÉNYEK labdarúgás: Tatabánya— MTK 2:1 (0:1). Ferencváros—Szombathely 2:0 (0:0), Győr—Csepel 0:0, Vasas—Mis­kolc 0:0, Salgótarján—Újpesti Dó­zsa 3:2 (2:1), Dorog—Diósgyőr 1:1 (1:1). Bp. Honvéd—BVSC 1:0 (1:0), — Olaszország—Spanyolország 1:1 (0:0). Rómában. — Franciaország— Belgium 2:2 (1:1), Párizsban. Kosárlabda: Bukaresti CCA—Bu­dapesti Honvéd 81:80 (42:45). A bu­karesti csapat csak egy pontot tu­dott behozni a Budapesti Honvéd 34 pontos előnyéből. Így a buda­pesti csapat jutott tovább a kosár­labda . Európa Kupában. Következő ellenfelük a védő rigai csapat lesz. Asztalitenisz: Magyarország aszta­litenisz bajnokságait a következők nyerték: férfi egyes: Bercz.ik, férfi páros: Bérezik—Földy. női egyes: Kóczián, női páros: Kóczián—Mos- sóczy, vegyes páros: Földy—Kó­czián. Vívás. A wroclawj nemzetközi vívó-csapatversenyben Magyarország csapata a kardban, a férfi és női tőrben győzött, míg párbajtőrben minimális vereséget szenvedett Len­gyelország csapatától. — Az első női tőrvívó válogatóversenyt Rejtő Ildikó nyerte, /óOOOOOOó NB II. keleti csoportjának állása Apróhirdetések ELADÓ Kecskemét: Rendőrfalu I, utca 6. számú, beköltözhető, kis családi ház. Érdeklődni ugyanott Németh Péternél. 496 El,ADÓ egy garnitúra tiszta fa konyhabútor, egy kombináltszek- rény. egy biedermeier szekrény, két fotel, egy kis Singer varrógép. Kecskemét, Budai Dezső fasor 1.. I. em. 2. ajtó. 497 HOLLÓ utca 29. számú ház eladó. Értekezni: Kecskemét, Sorház u. 26. szám. 498 ELADÓ kertes családi ház. Méhes- falu, Ú1 osztás, vasúton belül 4. ház. 7302 ELADÓ Kecskemét, Mária körút 17. számú ház Igényesebbnek, rész­ben beköltözhető. 7306 EGY kát. hold termő szőlő (Bar- tay-féle) a kecskeméti állomással szemben, belterületen, Hunyadi- város 39. alatt, esetleg két részben eladó. Érdeklődni lehet levélben Rózsa Béláménál, Környe, Beloian­nisz utca 4. 495 KECSKEMÉT Budai betonúton 3 km-nél Kenderes Jánosnál 6 hó­napos malacok, 5 öl búzaszalma eladó. 7301 NÉGY új fotel eladó. Kecskemét, Csongrádi utca 8. Érdeklődni dél­után 6 óláig. 479 eladó s HP Ho/fherr benzinmo­tor. szivattyúval. Kecskemét, Szol­nokihegy 11, Szabó Jánosnál. 7283 PANNÓNIA; oldalkoosís; zöld;, tijj eladó. Kecskemét, Otemetö utca 8. szám, _______________________7303 KI FOGÁSTALAN állapotban levő Pannónia igényesnek eladó. Eset­leg kisebbre elcserélhető. Kecske­mét, Finommechanika. Csomóz. 7304 ELCSERÉLNÉM 2 szoba, konyha; kamra, fürdőszoba-helyiséggel el­látott verandás. olcsó bérű, nagy­méretű. telefonos lakásomat Rákó­czi úti bérházakban. Két szoba» összkomfort, II. emeletig. Megte­kinthető minden nap 12—13-ig, vagy vasárnap. Cím: Kecskemét Kis­faludy Utca 2. ísz. 3. ajtó. ‘ 7303 EGY fehér szekrény eladó. Kecs­kemét. Kisfaludy utca 26. Dr. Vas- Eyzen. _________ 483 VA ROSTÓL 2 km-re 1 hold szőlő; szoba, konyha, kamra, borházas lakással eladó. Vételkor beköltöz­hető. Kecskemet, Máriahegy 1-0. Kosa Antalnál, 492 EGY DKW oldalkocsis, első hátsó teleszkópos motorkerékpár ' eladó; Vaskút 420. sz. 47« AZONNAL elfoglalható családi ház eladó. Kecskemét, Mlklovicsfalu, II. utca 6. 723­TRÁGYA eladó. 200 mázsa. Kecs- kemét. Csongrádi utca 19. 7309 ELCSERÉLNÉM félegyházi, 2 szo­bából álló lakásomat Kecskeméten hasonlóért, vagy egyszobás, kom­fortosért. Cím a kiadóban. 7281 1. SZEAC 16 12 2 2 40:10 26 2. Borsodi B. 16 8 5 3 27:16 21 3. DVSC 10 8 4 4 21:14 20 4. SZVSE 16 7 4 5 24:21 18 5. Jászberény 16 7 4 5 25:28 18 6. Kecskemét 16 6 4 6 22:19 16 7. Bp. Egyetértés 16 6 4 6 24:21 16 8. Mtfik. MTE 16 6 4 6 22:22 16 9. Bp. Előre 16 7 2 7 25:29 16 10. Bp. Spart. 16 4 6 6 23:26 14 11. UTTE 16 5 4 7 17:21 14 12. Ózdi Koh. 16 5 4 7 14:27 14 13. Pénzügyőrök 16 4 5 7 18:20 33 14. Cegléd 16 5 2 9 17:32 12 15. Szolnok 16 5 1 10 21:21 11 16. Salg. SE 16 3 5 8 13:32 11 NB Il-es eredmények: Szegedi EAC—Bp. Egyetértés 3:1 (1:1). Sze­gedi VSE—Borsodi Bányász 2:0 (2:0), Pénzügyőrük—UTTE 2:1 (2:1), Ceg­lédi VSE—Ózdi Kohász 3:0 (2:0). Jászberényi Vasas—Szolnoki MÁV 1:0 (1:0). Bp. Előre—Salgótarjáni Ko­hász 1:0 (0:0). Délkeleti NB in állása 1. Orosháza 16 10 6 — 21: 8 26 2. Cs. Építők 16 9 5 2 30:13 23 3. Sz. Építők 16 10 3 3 34:24 23 4. Sz. Szpart. 16 9 2 5 23:13 20 5. M.-kovácsh. 16 8 4 4 26:18 20 6. H. Kinizsi 16 9 1 6 29:23 19 7. KTE 16 6 5 5 15:12 17 8. Makó 16 7 2 7 26:17 16 9. Gyula 16 6 4 6 29:23 16 10. Hm. Dózsa 16 r> 3 8 18:29 13 11. MÁV HMTE 16 4 4 8 16:24 12 12. Cs. Agyagipar 16 3 5 8 22:38 11 13. Cs. MÁV 16 4 2 10 20:27 10 14. Nagykőrös 16 4 2 10 27:40 10 15. Félégyháza 16 4 2 10 20:31 10 16. Mezőhegyes 16 2 6 8 16:32 10 Békéscsabai Építők—Nagykőrösi Kinizsi 3:0 (1:0), Gyulai MEDOSZ— Szegedi Építők 1:1 (1:1). Orosházi Kinizsi—Mezőhegy esi MEDOSZ 1:0 (0:0), Békéscsabai MÁV—Makói Va­sas 3:1 (1:0). MÁV HMTE—Hm. Dó­zsa 2:0 (0:0). JÓÓWOÓOóOOO CKKKXX, Kiskunhalas felzárkózott az élcsoporthoz KKUNHALASI KINIZSI—BÉSÉSCSABAI AGYAGIPAR 4:2 (1:0) A bajai csapatnak csak döntetlenre futotta erejéből BAJAI ÉPÍTŐK—BONYHÁDI VASAS 3:3 (2:0) Bönyhád — 1000 néző — Vezette: Papp. B. Építők: Disztl — Varga, Gyur- kíty. Vörös II. — Heringer, Tan — Kreisz, Czeglédi. Poszianceek, Mi- kus. Sági. Edző: Ványa László. Nem a legjobb előjelekkel in­dultak a bajaiak Bonyhádra, mi­vel a hét végére töbo játékosuk belázasodott, s így több tartalék­kal kellett felállniok. Tapogatózó játék után a 8. perc­ben Kreisz beadását Czeglédi a hálóba lövi. A 12. percben a láza­san játszó Mikus kiugrik a hazai védők között, de lövése a kapus fölött a kapufára esik. Ezután a hazaiak hatalmas iramot diktálnak, s az Építők teljesen beszorul. Há­rom esetben is Disztl csak bravúr­ral tud védem. A 28. percben egy gyors Építők ellentámadás során Czeglédit a lé-oson belül csúnyán felvágják. A jogosan megítélt bün­tetőt ő értékesíti. Hazai támadá­sokkal ér véget a félidő. lOóOóOóőOOOOOOOOOOl A bácsalmásiak nem akarnak kiesni! BÁCSALMÁSI PETŐIT—PÉCSI BÁNYÁSZ 3:1 (0:1) Fordulás után a bonyhádiak ha­talmas Iramban kezdenek, s két perc alatt három szögletet érnek el. A 4. percben csak a szerencse menti a bajai kaput. A bonyhádi nyomás a 9. percben góllá érik. Major 18 méterről védlietetlen gólt lő. A három belázasodott játékoson mindjooban kiütközik a fáradtság, s ez az egész csapat játékán meg­látszik. A 18. percben Pataki egyen­lít, majd három perc múlva nagy védelmi hibából a vezetést is meg­szerzi. Az Építők most egy kicsit erősít és megkísérli az egyenlítést. A 32. percben Czeglédi lerázza ma­gáról a védőket és mintegy 18 mé­terről a kifutó kapus mellett a há­lóba gurítja a labdát. Mindkét csa­pat belenyugszik a döntetlenbe és az eredmény már nem változik. Az Építők nem tudta azt a játé­kot nyújtani, amit vártak tőle. Et­től íüggetlfenül jobb védekezéssel a másik pontot is haza tudták vol­na hozni. Jók: Disztl, Varga, Gyur- kíty és Czeglédi. Bácsalmás — 1500 néző — Ve­zette: Majoros. Bácsalmás: Nincsevies — Petrity. Fiukovics, Jagity — Böröcz, Batiz — Szilágyi, Simity, Mezei. Seva- racz, Borcsik. — Edző: Folcz Tó­biás. Á pécsiek jól kezdenek. Szép helycseré« támadásokkal közelítik meg a bácsalmásiak kapuját. A 6. percben Keszler kiugrik és senki­től sem zavartatva megszerzi a vendégeknek a vezetést. A félidő középé Iáján a Bácsalmás is ma­gára talál és Mezei, majd Szilágyi lövései veszélyeztetik a pécsi ka­put. Három szöglet Is Jelzi fölé­nyükét; Az utolsó negyedórában igen sok a pécsi védelemnek a dolga, az egyenlítés mégsem si­kerül. A II. félidőben mintha kicserél­tek volna. * báetötaiafcialwt, ilául* más iramot diktálnak és Simity a 3. percben Mezei szögletéből ki­egyenlít. A 1(5. percben a vezetést is megszerzik. Simity—Severaez összjáték végén Severaez labdája a hálóban köt ki. A pécsiek mind­jobban visszaesnek és a 27. perc­ben ismét Simity—Severaez összjá­ték végén a szemfüles Severaez megszerzi h harmadik gólt. Két perc múlva majdnem újabb goit ér el a hazai csapat, de Simity biztos helyzetben fölé lövi a lab­dát. Az utolsó negyedórában vál­tozatos játék folyik — gól nélkül. A -bácsalmási védelem, Plukovics- csal az élen. minden pécsi táma­dást liáritani tud. A bácsalmási csapat II, félidőbeli jó játékával rászolgált a győze­lemre. — Jók: Piükovics (a me­zőny legjobbja), Severaez, Dör­Kiskunhalas — 1500 néző — Ve* zette: Babies. II. Kinizsi: Bakos -- Tóth. Vár­hegyi. Hornyak — Hirth, Schverla — Nagy. Csányi. Vass. Jager, Hő- dör. Edző: Király István. Jó iramú, szép, lendületes játé­kot látott a halasi közönség az I. félidőben. A Kinizsi fölényét Ja­ger kapufája és Hornyák bomba- lövése jelzi. A 02. percben azután a fölény góllá érik. Schverla szög­letét Csányi befejeli. Az utolsó tíz percben mezőnyjáték folyik. Fordulás után is a halasiak kez­denek jobban, de az első negyed­óra után a vendégek kihasználják a hazaiak pillanatnyi megingását és két perc alatt. Uhrtn és Krecs- marik révén, megfordítják az ered­ményt. A halasiak látják, hogy en­nek fele sem tréfa, s nagy erővel fekszenek a játékba. A 32. perc­ben Schverla előrevágott labdájá­ból Jager kiegyenlít. A 41. percben Vass Milecz kezezése miatt meg­ítélt 11-est értékesíti, majd az utolsó percben Várhegyi szöglet­ből beállítja a végeredményt. A Halasi Kinizsi jól Összeszokott együttese megérdemelten szegezte meg ezt a két fontos bajnoki fon­tot. Jók: -Tóth, Hornyák. Csányi. >.!-OOv-U OOwvt HIRDETMÉNY. A Kunszentmiklósí Községi Tanács V. B. közhírré te­szi, hogy legközelebb országos ál­lat- és kirakodó vásárt 1959. már­cius hó 8. napján tart, amelyre vészmentes helyről. szabályszerű járlattal mindennemű állat felhajt­ható. Községi tanács v. b. 494 BUDAPESTI színész házaspár gyer- mekszerető háztartási alkalmazottat keres. Lőrén Lenke, Budapest. Operett Színház. 493 ELADÓ 3 személyes férfi fodrász- berendezés. Kecskemét, Pozsonyi utca 7/a. 7297 MÁRKÁS táska-írógépet sürgősen vennék. Cím a kiadóban. 7300 ELADÓ ház, esetleg két részben is. Vétel esetén elfoglalható. Kecs­kemét, Vili.. Közép utca 27. Mu­száj. 4b7 ELADÓ 40 darab merinó birka j bárányokkal. közülük 25 darab toklyó. Előszállás, Daruhegy 22. szám. Fehér megye, Horváth Pe­teméi. 7277 ELADÓ város szélén, pesti beton** úton l hóid szőlő, épülettel. Kecs­kemét. Villám I. utca 4. 7235 SZAKMAI gyakorlattal rendelkező zetorvezetőt felvesz a mélykúti Hu­nyadi Tsz. Lakás biztosítva. 447 ►CKK>CK^O OŐUwrt Balszerenoscs vereséget szenvedtek a Célegyháziak Szegeden SZEGEDI SPARTACUS—KKFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK 2:1 (0:1) Szeged — KKKJ néző — Vezette: Geréb­F. Építők: Cseh — László. Marti­novics, Parádi I. — Szabó III., Ve­réb — Kelemen II., Városi, Ist- vánffy, Rádi. Parádi II. — Edzőt Palatínus János. Nagy küzdelemben, balszerencsé­vel vesztettek a félegyháziak Sze­geden. A védekezésre berendezke­dett vendégek az első negyedórá­ban nagy akarással küzdöttek. A 16. percben <egy túlszigorúan meg­ítélt ll-est Károlyi I. a kapu mellé lő. majd a következő percben Pa­rádi I. csak a gólvonalról tud men­teni. A 27. percben a félegyháziak szerzik meg a vezetést egy várat­lan akcióból. Szabó Hl. előre ível» Istvánffy elé és a középcsatár 16 méterről a hálóba lövi a labdát. A félidő végéig a félegyháziak véde­lembe vonultak és jól védekeztek. , Szünet után az 5. percben Rádi a 16-oson belül feleslegesen kezez. A ll-est Kószó értékesíti. Csehnek most sok munkája akad, kétszer is csak bravúrral tud menteni. A 20. percben Károlyi I. súlyos vé­delmi hibából. 14 méterről meg­szerzi csapatának a győztes gólt is. A 34. percben Parádi Il-t gólhely­zetben /felvágják a 16-oson belül, Geréb játékvezető az ötösről köz­vetett - szabadrúgást ítél, jóllehet ezért a szabálytalanságért li-es járt volna. Az utolsó 10 percben Kele­men II. elfutásai jelentenék gól­veszélyt. de a belsők nem tudják kihasználni a jó helyzeteket. Az Építők túlzottan védekezésre berendezésüknek köszönhetik a ve­reségüket. Több támadás esetén az egyik pontot megszerezhették vol­na. — Jók; Cseh, László. Vereb és lstvánffy. OOOOOUáKKKKK Hideg zuhany a bajai szurkolóknak KAPOSVÁRI MTB—-BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 2:0 (2:0) Baja — 3500 néző — Vezettet Nagy I. Bácska Posztó: Körmendy — Barta I., Ihoo II., Bisztrovics — Borsodi, Ónody — Albert. Gugán. Petrese- vics. Dujmov, Welling. Edző: Fe­kete Kovács Győző. Nagy érdeklődés mellett játszot­ták le vasárnap délután Baján a délnyugati csoport rangadóját. Saj­nos. a játék nem ment úgy a Bácskának, mint ahogy azt az utóbbi Időben megszokták a szur­kolók. a rangadón a bajaiak négy pontot vesztettek, mert győzelmük esetén öt pont lett volna az élő­it .vük, míg így éppen csuk hogy egy ponttal vezetnek a bácsalmásiak Jóvoltából. Ragyogó napsütéses jdőben. igen jó talajú pályán kezdenek a csa­patok. Az első percekben a vendé­gek irányítanak, mégis az 5. perc­ben Welling erős lövése a kapu­fáról vágódik vissza. A 10. perc­ben a kaposváriak megszerzik a vezetést. Papp faképnél hagyja Bar tát és gyors elfutása végén a bajaiak hálójában táncöl a labda. 1 :o. Változatossá válik a játék némi kaposvári fölénnyel. A 15. percben Welling kecsegtető helyzetben a Lapu «Willi fejei, A 48, iJClübúA azután végleg eldől a mérkőzés sersa. Körmendy egy 20 méteres lövést könnyen akar fogni. A labda elperdül a kezétől, éppen a ka­posváriak jobbszélsője fejére, ahon­nan a hálóba csúszik 2:0! A Bácska a balszerencsés gól után eléggé Idegesen játszik. Támadásaik erőt­lenek és nem hibamentesek. Fordulás után fellángol a Bácska és a 11. percben Welling szépít­hetne, de a kapusba fejeli a lab­dát. a bajai támadások mind erőt­lenebbek lesznek es nem jutnak túl a 16-oeon. Jellemző, hogy az utolsó 30 percben egyetlen komoly lövés sem ment a vendégek kapu­jára. A 35. percben a vendégek­nek van nagy helyzetük. Balszél­sőjük elfut, de közelről Körmendy lábára lövi a labdát. A Bácska Posztó megérdemelten vesztette el ezt az igen fontos mér­kőzést a szebben és korszerűbben játszó kaposváriak ellen. A csapat igen megérezte Dujmov gyengébb játékát. Játékukból hiányzott a len­dület. körülményesen építették fel támadásaikat. A csatársor nem tudta a' labdát tartani és a hát­védek is rossz napot fogtak ki. Csak ihos Il-t és Borsodit lehet Mena&Lgi íuUvcü jutukukcit, - . BÖSENDOREER-ZONGORA, angol, mechanlkás rövid fekete, nagyo:> príma, alkalmi vétel, Kecskemét. Kerkápoly utca 31. 485 1 HOLD 1083 n.-öl gyümölcsös szőlő lakóépülettel eladó. Érdeklődni: Kecskemét, Közép utca 17. Apá­tiák. 4SI NÉGY SZOBÁS, keFes ház. villane­gyedben eladó. Érdeklődés: Prep- szent. Kecskemét, Budai Dezső- fasor 16. 489 ELADÓ Kecskemét, Körösi-hegy 126> alatt i és íél hold ingatlan. Szolnoki úton lakással együtt. Volt huszárláktanyához 600 méterre. 465 ELADÓ 7 m-es cserepes épület le­bontással. Két melegágyl keret. — Kecskemét. Urrét 173. Magyar. 453 ELADÓ 1 hold telkes, beköltöz­hető ház. sok mellékhelyiséggel, autóbuszmegálló mellett. Érdek­lődni: Gudrícza Józsefnénél, Kees- kemét. Szarkás 4. 5 óra után. 7250 ELADÓ Kecskemét. Horváth Dömo utca 12. számú ház, beköltözhető. 444 FIGYELEM! Értesítem vevőimet, hogy a vasúti szállítás megszűnt. Ezentúl riasztólövedéket csak úgy tudok adni. ha személyesen vagv megbízottjuk eljönnek érte. — Ozv. Pálmai Jánosné, Kecskemét. Csongrádi út 44. 413 MATALOK! Jelentkezzetek építő­ipari tanulónak. Jelentkezni lehet a Kecskeméti Városi Tanács munka­ügyi csoportjánál, félemelet 3, vagy a községi tanácsoknál. 4'il NEMET FORDÍTÁST ~és gépírást vállalok: iíj. Baüitz, Miskolc, Tass Utca 15. 457 PÉNZE IS LESZ, libája is, kacsája is marad! KÖSSÖN TOLLÉRTÉKESlTÉSI SZERZŐDÉST a fflldművesszövetkezettel! 478