Népújság, 1956. április (11. évfolyam, 79-103. szám)

1956-04-24 / 97. szám

Fáradtan küzdött a Dózsa f KecskeméH Dózsa—Békéscsabai Építők 2:2 (2:1) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Egervári. K. Dózsa: Bajai — Tordasi, Ha­tár, Kerpesics — Jónás, Uzsoki II.-- Köves, Boros, Burza, Lazzi II., Pécsi. BdzŐ: Tomecsitó József. B. Építők: Andó — Weiner, Fülöp, Pécsi — Portórő, Bohus — Csicseljé Ezabó, Gye'onár, Vígh, Sipos. Edző: Kalmár György. A délelőtti napsütéses időt boru­lás, majd szakadó esó váltotta fel. A mérkőzés kezdetekor már elég mély volt a talaj. A közönség köré­ben kevesen számítottak arra, hogy a nyolc nap alatt lejátszott három méi kőzés és Csordás sérülése, kivá­lása esetleg kétségessé teheti a Dó­zsa győzelmét. A kecskeméti csapat ragyogó kez­dés után hamar elkészült az erejé­vé, és később már nem tudott meg­birkózni az önfeláldozóan küzdő Építőkkel. Azonnal a lila-fehérek vették át a játék irányítását és a közönség már az 5. percben tapsolhatott Pécsi 20 métertől lölt hatalmas góljának. A csabaiak négy hátvéddel játszottak. FúLüp „söprögető“ volt és Portörű is a védőknek segített. Állandóan a kecskemétiek támadtak, de újabb gól csal; a 24. percben született. Kö­ves egy szabadrúgást ügyesen a sor­fal mellett a kiugró Laczl Il.-hoz to­vábbított, aki az ötösről a hálóba bombázott. 2:0. Ezután mindenki azt tárta, hogy a Dózsa folytatja lendü­letes támadó játékát. Ezzel szemben alábbhagyott az eddigi heves küzde­lem és a vendégek is szóhoz jutot­tak. Néhány esetben könnyel -nüs- kódtek a Dózsa-védők. így született meg a 43. percben az Építők első gólja Sipos révén. 2:1. Szünet után az első gólhelyzet a kecskeméti kapu előtt alakult ki. majd Pécsi bombáját védte merész vetődéssel a csabai kapus. Később Laczl lt. a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Az üres kapu mellé lőtte a labdát, pedig senki sem zavarta. A kiegyenlítés a ,4. percben történt. Szögletet ért ét az Építők. A labda átszállt a fejek fe­lett és Csicsely senkitől sem zavar­va közelről a hálóba fejelt. 2:2. Ez­után a vendégek már csak az ered­mény megtartására törekedtek, s bár •'kndt a Dózsának több gólhelyzete KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ Április 24-én, este Tél 8 órakor: Szigligeti, Tabi—Vinczc: »►párizsi vendég« zenés vígjáték 3 felvonásban. is, végül a 2:2-es döntetlen ered­mény maradt. A Dózsa pontvesztésének oka, hogy a játékosok legtöbbje fáradtan ját­szott. A Bp. Szpartakusz és a Pere­ces elleni mérkőzés nagyon sokat kivett a játékosokból. Emellett azon­ban meg kell állapítani azt is, hogy a Dózsa csatársora most is nagyon körülményesen játszott. Igazságtala­nok lennénk, lia nem dicsérnénk meg a csapat küzdőszellemét. ' Min­den játékos nagy akarattal játszott, s hogy a győzelem ezúttal elmaradt, abban inkább a fáradtság játszott közre. A B. Építők megérdemelten vitte haza az egyik pontot. A csapat leg­jobbjai: Andó, Fülöp, Portörő es Gyebnár. Az NB II. további eredményei Népstadion: Bp. Törekvés—Bp. Szpartakusz 3:1 (3:1), Csömöri út: Miskolci Törekvés—Bp. Vörös Me­teor 1:0 (0:0), Ózd: Ózdi Vasas—Deb­receni Törekvés 1:1 (0:0). Nagybá- tony: Nagybátonyi Bányász—Vö­rös Lobogo KISTEXT 2:2 (2:1), Eger: Egri Bástya—Gödöllői Dózsa 2:1 (2:0), Diósgyőr: Diósgyőri Vasas- Szolnoki Törekvés 3:0 (3:0), Salgótar­ján: Salgótarjáni Vasas—Perecebi Bányász 5:1 (1:1). Az NB II. állása: l. Bp. Törekvés 9 6 3 — 15: 4 15 2. Kecskemét 9 5 4 — 13: 5 14 3. Diósgyőr 8 b 1 1 26: 7 13 4. KISTEXT y 5 3 1 23:10 13 5. Bp. Szpartakusz 9 3 5 1 12:11 U 6. Debrecen 8 3 4 1 8: 6 10 7. Szolnok 9 4 2 3 17:ic 1U ö. Nagybátony 9 4 1 4 I3:lü 9 9. Salg. Vasas 9 3 2 4 11:10 8 J0. Miskolc 9 2 3 4 7:12 7 H. Gödöllő 9 1 5 3 5:10 7 12. Bp. V. Meteor 8 2 2 4 9:10 6 13. Békéscsaba 9 2 1 6 9:14 5 U. Eger 9 2 1 6 12:52 5 15. Ózd 8 1 2 a 8:16 4 15. Pereces 9 1 1 7 8:22 ú Legközelebb május 6-án játszinak a csapatok: Bp. Törekvés—Kecs­kemét, Salg. Vasas—Bp. Szpartakusz, Diósgyőr—Békéscsaba. KISTEXT— Miskolc, Ózd—Gödöllő, Bp. VM—Pe­reces, Eger—Szolnok, Nagyoát-my— Debrecen. A lovasverseny hírei Mint ismeretes, május 1-én és 2-án Kecskeméten, a széktói réten a MÜIIOSZ Zalka Máté lovasklubja és a MÜIIOSZ Rács megyei elnöksége országos lovasversenyt cs bemutatói rendez. A versenypályán megkezdték az építkezési munkálatokat. Az eddigi előkészületek azt. mutatják, hogy az országos versenyt sikeresen rendezik meg Kecskeméten. A lovasversenyre és a bemutatóra már 6 lovas sportkör jelezte érkezé­sét. A nevezések között találhatjuk a Zalka Máté lovasklubját, II. Rá­kóczi Ferenc katonai középiskola csapatát, a Mezőhegyes! Traktor, a Nagykőrösi Célgazdaság, a Tisza- szentimrei Traktor és a Bugaci— Izsáki Állami Gazdaság együttesét. Előreláthatólag a magyar váloga­tott keret is részt vesz a versenyen, akik közül a legjobbak hazánkat képviselik majd az olimpián. A versenyre szóló jegyek elosztá­sa megtörtént. Kecskeméten a keddi naptól kezdve a tömegszervezetek- nél vásárolhatók a belépőjegyek. (Diákjegy 1, felnőtt állójegy 3, ülő­hely 5 forint.) A megye más városaiban és közsé­geiben szerdától a tanácsoknál és a íömegszcrvezeteknél vásárolhatók a jegyek. A verseny rendező bizottságának címe: MöHOSZ Bács megyei elnök­sége, Kecskemét, Bajcsy-Zsilinszky út 6. sz. Mozik műsora Április 24-én, kedden: Kecskemét Városi: Ali baba. — Kecskemét Árpád: Eltűnnek a kísértetek. — Baja Uránia: Első szerelem. — Baja Központi: Kut- baesett kérő. — Kalocsa: Ma este minden véget ér. — Kiskun­félegyháza: Rózsa cs csavargó. — Kiskunhalas: Atlanti történet. — Kiskőrös: Három start. — Bácsalmás: Argentínától Mexi­kóig. — Jánoshalma: Örökség a ketrecben. — Tiszakécske: Nincs béke az olajfák alatt. — Kecel: Kőszív. Jól szórakozhat a Kiskunhalasi Vendéglátó Vállalat központi éttermé­ben. Minden kedden este MAGYAROS VACSORA, speciális halasi ételekből. Kitűnő konyha, hangulatos zene. Kedves vendégeinket szeretettel várjuk, 459 A KISKŐRÖSI SÜTŐIPARI VÄLLALAT elcserélné 1,5 tonnás, jó állapotban lévő GÉPKOCSIJÁT nagyobb, 3—3,5 tonnás gépkocsiért, ráfizetés mellett. 462 ZÖVETKEZITI ITALBOLT EGYÉNI GAZDÄK! i Már most kössünk a megye gépállomásaival növény­ápolási szerződést, hogy sorrendben a gépállomások el tudják végezni. EGY KÁT. HOLD NÖVÉNYÁPOLÁS 34.— FT. Apróhirdetések Jawa motorkerékpár eladó. — Forgó Ist­ván, Kiskunfélegyháza, Tanya 1030.. Faiskola. 3445 ALFÁK községben 1956. április hó 2-án elmaradt országos állat- és ki­rakodó vásár helyett 1956. április hó 30-án pótvasár megtartását engedé­lyez. osztályom. Bácskiskunmegyei Tanács Végrehajtóbizottságának V. Kereskedelmi Osztálya'. x KISKUNFÉLEGYHÁZÁN parkettás főutcái ház eladó, -y Cím: Missura, Zrínyi u. 5. sz. 5411 ELCSERÉLNÉM kecskeméti össz­komfortos, háromszobás lakásomat Kétszobás összkomfortos budapesti (akásért. — Érdeklődni leltet: dr. Radványi, J. Duelos u. 5. sz. 4’ii PRÍMA állapotban lévő, 125-os Cse­pel eladó. — Kecskemet. Batthyány utca 28., motorjavitóüzem. 0452 Egér, patkány és egyéb léregielenítest vegyész­mérnöki irányítással végzi a Község- gazdálkodásl Vállalat, Kecskemét, Deák tér 4, — Telefon: 25-79. 472 KFMÉNYFA háló, ebé.dlő, egyéb bú­tor eladó. — Kecskemét, I., Száva utca 4. sz. 5431 Gyökeres sárfehér. kövidinka, piros slanka, ezerjó és pozsonyi szőlövessző 30 fillértől min­den mennyiségben kapható. — Bako­nyi Ede, Izsák. 169 ÖROkbefogadnEIC árva kislányt, t—3 évesig. — Galló Antal, Jakab- szállás, új ház. 5441 125-ÖS DKVV motorkerékpár eladó. — Kecskemét, Mária krt. 22. 5444 ASZTALOSNAK való vasbak, kony­habútor, mély kocsi eladó. — Kecs­kemét, Úttörő utca 3. sz. 473 ^Dontetlensk napja a msfjyer bajnokságban A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság IX. fordulóján több érde­kes eredmény született. A táblázat első 3 helyezettje döntetlent játszott. A Bajai Építők ezúttal otthoniban vesztett pontot a Kecskeméti Építők elleni mérkőzésen. A Kiskunhalasi Kinizsi Kiskőrösön hagyott egy pontot. A Kecskeméti Vasas az egy­re jobb formában lévő Kiskunhalasi Dózsánál gól nélküli döntetlent ért el. Ennek a fordulónak legna­gyobb meglepetése, hogy az eddig gyengén szereplő Tiszakécskel Baw tya nagyszerű játékkal győzött ott* honában a bácsalmásiak ellen, A táblázat élmezőnyében úgyszól** ván alig történt változás, azonbaee a 10. helyezéstől egyre jobban tu-* mörülnek a csapatok. A 10. és a 16.* vagyis az utolsó és a 10. helyezett! közötti különbség csupán 3 pont. Ea azt mutatja, hogy a megyei I. ősz-» tályú bajnokság kiegyensúlyozott. As együttesek általában nagyon gyengo formában szerepeltek vasárnap. Bajai Építők—Kecskeméti Építők 4:4 (2:2) Baja, 1500 néző. Vezette: Nagy S. Végig nagyiramú mérkőzés volt. A sáros talajon sokat csúszkáltak a já­tékosok. A 12. percben Teket meg­szerezte a bajaiak első gólját. A 16. percben Lakatos szabadrúgásból egyenlített. 1:1. Nem sokkal később ismét Teket juttatta vezetéshez a ha­zai csapatot. 2:1. (Óriási védelmi hi­ba volt.) A 33. percben ugyancsak szabadrúgásból egyenlített Szénási. 2:2, Szünet után a 15. percben Kreisa lőtt újabb gólt. 3:2. Öt perc múlva Fábik II. növelte a bajaiak előnyét} 4:2. A 25. percben a játékvezető Márklit kiállította. Két perc múlva Heringer megsérült. Mindkét csapat» tíz fővel küzdött tovább. A 37. perc-» ben Dancsó, majd a 42. percben is-* inét Dancsó góljával kiegyenlített a Kecskeméti Építők. Jó: Heringer* Bogárdi, Fábik II., Kreisz, illetve Szénási, Kertesi, Pulai. Kiskunhalasi Kinizsi—Kiskőrösi Bástya 2:2 (2:1) Kiskőrösön, 500 néző előtt, Kozs- r.yai játékvezetésével került sorra a találkozó. Sáros, csúszós talajon folyt a játék. A vendégcsapat nagy iramban kezdett és a 2. percben Vass révén megszerezte a vezetést. 1:0. Utána kiegyensúlyozott mezőnyjáték, majd a hazaiak fölénye következett. A 25.. percben öngóllal egyenlített (Várhegyi) a Bástya. 1:1. A 30. perc­ben ismét Vass volt eredményes. 2:1. Fordulás után erős iramot diktál-* tak a kiskőrösiek és Megyeri gólja- val 2:2-re alakult az eredmény. To-» vábbra is a Bástya maradt fölény-* ben, azonban a győztes gólt nem sikerült megszereznie. Az utolsó percben a kiskőrösi együttes egy 11-est kihagyott. Jó: Varga, Hirt* irődör, ill. Daubher (a mezőny leg-» jobbja) és Megyeri. Kiskunhalasi Dózsa—Kecskeméti Vasas 0:0 A Kecskeméti Vasas Kiskunhalas­ról hozta el az értékes pontot. A mérkőzés alatt a Vasas együttese lé­nyegesen többet támadott, azonban csatársora nem tudott boldogulni a kitűnő halasi védelemmel. A 6. perc­ben Tormási hatalmas gólhelyzetet hagyott ki. Egy perccel később Ká­roly lövése a kapufáról pattant visz« sza. A Dózsának is adódott töb’o gólhelyzete, de kihasználatlanul ma-» radt. A második félidő 32. percében közvetett szabadrúgásból a hazai csapat balösszekötője szintén a kapu­fának lőtte a labdát. A gólnélküli döntetlen igazságosnak mondható. Mindkét csapatból a védelmet le­het megdicsérni. Kiskunfélegyházi Vasas—Kecskeméti Kinizsi 1:1 (1:0) Kiskunfélegyházán mintegy ir.OO r.éző előtt Dukai (Szentes) játékve­zető közreműködésével mérte össze a tudását a két régi vetélytárs. Mint ahogy várni lehetett, a találko­zó erősiramú, helyenként színvona­las küzdelmet hozott. Az első félidő­ben a hazaiak, szünet után a Kinizsi játszott jobban. A mérkőzés egyes részeiben sok hibával játszottak csapatok. A játékvezetőnek igen sok fordított ítélete volt. Ez a bírói cse-» re semmiképpen sem szolgálta a célr-i A második félidő 44. percében a játékvezető Bodricsot kiállította. Góllövők: Zalai, illetve Bcrmte* Jő: Kanyó, Rádi, Szalai, ill. Bitó,: Bereute. Bajai Vörös Lobogó—Bácsbokodi Kinizsi 7:2 (5:0) Szünet után a hazaiak nagy le,, scdéssel küzdöttek. Némi fölényt harcoltak ki, ■ azonban csatársoruk már nem bírta kiegyenlíteni a nagy gólkülönbséget. A végeredmény: 7:2. Góllövők: Dujmov (3), Sipos (3); Albert, ill. Szabadi és Vidra. Jó: Si­pos, Dujmov, Albert, ill. Jaszcnovics, Szabadi és Vidra. Kevésszámú néző volt kíváncsi Bácsbokodon a Kinizsi és a Vö­rös Lobogó találkozójára. Csúszós talajon a bajai csatárok joj feltalálták magukat és már a 3. percben három gólos előnyt szerez­tek. Utána Odor egy 11-est hibázott. A félidő végéig a Vörös Lobogó szé­pen játszott cs megéredemeltcn ezo- rezte góljait. Tiszakccskei Bástya—Bácsalmási Bástya 2:0 (1:0) Tiszakécske, 400 néző. Vezette: Fe­hér. Végig esős időben játszották a mérkőzést. Eleinte a vendégcsapat, a 20. perc után pedig a hazaiak irá­nyították a játékot. A 25. percben egy szép támadás befejezésével Uzso- vics megszerezte a tiszakécskeiek el­ső gólját. Ezután fokozódott az iram, azonban a szünetig az eredmény nem változott. Fordulás után továbbra is fölé.., * ben játszott a tiszakécskei együttes: csatársora több gólhelyzetei ha­gyott ki. A 70. percben a hazai csa-* pat Bállá révén bebiztosította a gyo-* zeîmet. A mérkőzés utolsó negyede-» ben a bácsalmásiak átvették a játék irányítását, azonban nem tudtak eredményt elérni a lelkesen és iól játszó tiszakécskeiekkel szemben. Jo: Varga I. (a mezőny legjobbja), Bagi; Uzsovics, ill. Nincsevics. Garai Traktor—Solt vadkert 3£ (1:2) ELADÓ hálóbútor, 2 személyes re- karrié, sezlon, szekrények, ágyak, asztal, székek. — Ugyanott bejárónőt felveszek. Kecskemét, Vak B Xtyán utca 9. sz. 474 FELKÉREM azt az egyént, aki el­vitte a BÚTORÉRT** kiskocsiját, hozza vissza saját érdekében. C-433 1951-ES KIADÁSÚ, 250-es, BMW mo­torkerékpár, igényesebbnek eladó. — Nagykőrös, Hőáök tere 1. sz. 451 KÖZPONTI fekvésű kétszoba, előszo­ba. fürdőszoba, konyha, mosókony- na, speiz, kamra, pince és egyen mellékhelyiségekből álló, beköltöz­hető családi ház, 400-as telekkel Ke­rekegyházán eladó. — Érdeklődni le­het; Szabó, Kecskemét, Csányi utca 4., porta. 5430 200-AS DKW, villanyliegesztő, trafó és egy cukrászkemence eladó. — Nagykőrös, Almos utca 1/a. Kertész Dezső. 452 ÁCS- és kőművesszakmunkásokat felveszünk. — Kordélyos Vállalat, Kecskemét, Bem u. 12. sz. 46G Garán találkozott a két csapat. Sáros, mély talajon folyt a játék. Az első félidő elején a hazaiak nagy fölényben játszottak, azonban a soltvadkerti csapat egyre jobban formába lendült. A vendégek két­szer is megszerezték a vezetést. A gavai együttes a szünet után nagy lelkesedéssel kezdett, A a egyenlítés után a garaiak fölénybe kerültek és a jobb gólfelismerésük-' kel megérdemelten győztek. Góllö" vők: Páncsics, Földes, Karagity, illa Besenyei és Szalai. Jő: Karagity/ Földes, ill. Hídvégi. Kecskeméti Honvéd—Kiskunhalasi Törekvés 4:1 (1:0) Kiskunhalas, 1000 néző. Vezette: dr. Sásdi. Az elfő negyedórában a Honvéd rohamozott és a 15. percben Péezeii révén megszerezte a vezetést. Utána a kecskeméti együttes mezőnyfölényt harcolt ki, azonban a szünetig az eredmény nem változott. Fordulás után a vasutas csapat vette át a játék irányítását. 20 perc­nyi támadás után ismét a kecskéméi tiek kerültek fölénybe. B aranyi; majd a halasiak középhátvédjének öngóljával 3:0-ra alakult az ered­mény. Ezután Dobra szépített, ké­sőbb pedig Baranyai beállította a végeredményt. 4:1. Jó: Csongor (a mezőny legjobbja), Máriás, Baranyai, ill. Dobra és Ricljtçr, . A bajnokság állása: AGRONÖMUST keresünk Kiskőrös, Kalocsa, Jánoshalma és Kecskemét­re. Elsősorban kertészeti végzettsé­gűeket. — Jelentkezni lehet: MÊK- Kczpont, Kecskemét, Bercsényi utca 4—6. Személyügyi Osztály. 458 FOLYO ÉV április 27-én, pénteken délelőtt 11 órakor a kecskeméti Vásártéren az Alíatértékesitö Vállalat csikó- cs lóárverést tart. 450 VVSVKOLJ OIV 0-1» HAVI JKIÉSZI-ETRE rád<ót. 15S0 Ft — lemezjátszót 1410 Ft — porszívódé pet 1410 Fi, parkettkefélő-gépet 1410 Ft — „Sirály“ csónakmotor 4500 Ft, „Dongó“ kerékpnrmotor 1480 Ft — zeneszekrény 16500 Ft-iól Beszerezhetők a KiskereskedeJmi Vállalat szakboltjaiban. Kecskamétw 54, sz. Kisker, ániila — Kiskunhalason 18. sz. Kisker, áruda — Kalocsán 61 sz. Hépbait aruda Kecskeméten, Baján, KifkunS«Iegyházán az Állami Áruházban. 1. Bajai Építők 9 7 2 — 29: 0 16 2. Halasi Kinizsi 9 5 3 1 19: 8 13 3. Kméti Vasas 9 6 1 o 15: 8 13 4. Kméti Honvéd 8 5 1 2 26:13 11 .5. Bajai VL S 5 1 o 19:13 11 b. Kméti Építők 8 4 n 2 22:11 10 7. Halasi Dózsa 9 3 4 2 8: 8 10 8. Kméti Kinizsi 9 3 3 3 19:12 9 9. Soltvadkert 9 4 — 5 14:14 8 10. Eácsalmás 9 3 1 5 15:16 7 IL. Garai Traktor 8 3 1 4 10:18 7 12. Kiskőrös 9 2 2 5 18:30 6 H. Kkfházi Vasas 8 1 3 4 10:10 5 14. Bácsbokod 3 2 — 6 10:26 4 15. Halasi Tör. 9 1 2 tí 7:20 4 13. Tiszakécske 9 2 — 7 6:32 4 A következő fordulón a követke ző mérkőzéseket játsszák: Bácsbokod— Kh. Dózsa, Bajai VL—Tiszakécske, Bácsalmás—Kiskőrös, Kh. Kinizsi— Gara, Soltvadkert—Kh. Törekvés, Kméti Honvéd—Bajai Építők. Kméti Építők—Kkfházi Vasas, Kméti Kini­zsi—Kmcti ^Jsals)|t))|M(tm)(tttt)t)( Olvasóink figyelmébe! Minden héten kedd délután fél 5 órakor díjtalan jogi tanács­adást tartunk szerkesztőségünk­ben. A fogadóórák pontos enne: Kecskemét, Széchenyi tér 1., I. emelet Z. ®s. alatt, a megyei üv- V« elvtársak bevonására! tartjuk a tanácsadást Id&jnráijefcrií íés Várható időjárás kedd estig: Vál­tozó felhőzet, több helyen cső, he­lyenként zivatar. Mérsékelt, észak­nyugati-északira forduló szel, A nappali felmelegedés erősödik. Vál­ható legmagasabb nappali hőmér­séklet kedden: északon 13—16, dé­lén 17—20 fok között. ELSŐRENDŰ méhcsaládok eladók, NB-kereten. — Farkas, Kecskemét; Száva u. 1. sz. 5442 Bort minden mennyiségben, 7 foktól, vá­sárol a Kecskeméti Föidmüvesszövet- kezet, Árok utca 19. sz. alatti szesz­főzdéje. — Átvétel egész nap. __447 N ÉPÚJSÁG ae MDP Báes-Ktskun megyei Bizottsága és a Megyei Tanács na oil aoja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér lt er. Telefon: 25—18; 26—19; 11-7» Felelős kiadó: DACZO JÓZSEF Kiadóhivatalt Kecskemét, Széchenyi tér lt sr.t Telefonj K—09 Terjesztik: A Megyei Postahivatal Hírlaoosztálya és ? hirlaokézoesitő postahivatalok; — Előfizetés: dós la- hivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díjs U Ft Báes-Klskun megyei Nvomds V> Kecskemet, — Telefon: 19—29 F» ¥,* Faragó hars igazgató