Bácskiskunmegyei Népújság, 1951. január (6. évfolyam, 1-25. szám)

1951-01-03 / 1. szám

I S p « R T A KSzTK korszerű, gyors gólratörő játékával biztosan győzte le a szintén jóképességű T. DISz csapatát Kiskunfélegyházi SzTK—Tótkomlósi DISz 3:0 (1:0) Szentes, .1500 néző. Vedelte: Vi- I rágh. Halárblrók;. Ónodi, Balczó. Góllővők: László, Dinnyés, Diny- nyés. A léiig megfagyott pálya talar ján, rendkívül csúszós felszínen így indul a játék KSzTK: Horváth — Dongó, Lantos, Kanyó — Csenki, Hérédi — László, Mészáros (Zsibrha), Iványi Fejes, Dinnyés . T. DISz: Karasz — Gyivicsán, Bencőik, Szokolay — Antal 11.» Nagy _ Nyiregyházky, Lachata, Blahó, Kovács, Horváth. A játékvezető sípjelére Iványi pontosan egy órakor indítja a lab­dát kétszer 45 -perces útjára. Még az óramutató meg sem ha­ladja az első perce*, s máris meg­születik a {élegyháziak első gólja. Villámgyors támadás után Csenki Fejesnek adja a lab­dát, az 12 méterről kapura lö, ti lí Karasz röviden kiöklözi. A szemfüles László rárohan, közelről, clesszögbö! a bal alsó sarokba küldi a labdái. 1:0 (Mintaszerű támadás volt ez.) A KSzTK a gól után még heveseb-, ben ostromolja a tótkomlósiak ka­puját, do a védelmük biztosan há­rítja 'cl a támadást. 10, 12 perc után kezd feljönni a DlSz-c&apat és mindjobban kiegyensúlyozott, kemény küzdelem alakul. Mindkét kapu sűrűn forog veszélyben, él­vezetes a játék. A félegyháziak tá­madása tervszerűbb, a komlósiaké viszont kevésbbé tervszerűek, de mégis veszélyesek. A 15. percben László szögletet harcol ki, de Fe­jes beívelt labdáját Iványi — pa­rázs helyzetben — a tömörülő vé­dőkbe rúgja. Most a másik kapu­nál Nyiregyházky végez szöglet- rúgást. A jót eltalált labda a felső léc magasságában száll, Horváth remekül öklözi eló're. Mészáros szabadrúgása a I6-os vo. nalra esik, Fejes kapura lő, de Gyivicsán a gólvonal előtt szög­letre ment. eltalált labda védhetctlenül száll a jobb felső' sarokba. 2:0. Rövid idővel később a KSzTK is cserél. Mészáros helyett ZisibrPa játszik jobnösszekölőt. Még ugyanabban a percben László éle. sem kapura fejel, a kapus már ver­ve van, de a kapufa ment. A vé­dők röviden felszabadítanak, Csenki elé vágódik a labda, aki Lászlónak továbbítja, » jobbszélső kapura lő, ismét ka­pufát talál, a kipattanó labdám Dinnyés ráfnt, s mintegy 8 méterről a jobb alsósarokba lövi a labdát. 3:0. A kezdés után még jobban támad a KSzTK, de Karasz biztosan véd. A tótkomlósiak csak sízögleire tud. ják rombolni a támadásokat. Egy­mást érik a sarokrúgások, de a tömörülő védelemtől nem ’tudna« már összehozni újabb gólt. Szőgletarány 12:4 a KSzTK ja­vára. Nyilatkozat; Csgnki Béla, a KSzTK csapatkapitánya. — Nem véletlen győzelmünk, hiszen nagy lelkesedéssel, nagyobb technikánk­kal több gólt is érhettünk volna el. — Kovács Ferenc, a másik csa. pat kapitánya: — A félegyháziak győzelme megérdemelt.' Korszerű, gyors támadásaikat védelmünk alig bírta feltartóztatni. Bírálat; A pálya talaja a reggeli órákban keményre meg volt fagy­va, de a mérkőzés kezdetére a felszitoen felengedett és rendkívül csúszóssá, ragacsossá vált. A ne­héz talajon a félegyháziak erőfö­lénye iküiönösen a második félidő, ben kimagaslott. Az első félidőben csapkodó, ideges, de jóiramű mér­kőzés alakult ki A fordulás után a KSzTK korszerű, helycser és, robbanékony csatár játékával biz­tosan jutott a győzelemhez. A tót­komlós^ csapatot nagyon megza­varta az, amikor a félegyháziak Az AB n-be jutásért folyó osztályozó állása A tótkomlóslak jobbszárnya vcz^t támadást. Kanyó lyukat rúg és Nyiregyházky, Lachata tisztán törnek előre, Lantos az utolsó pillanatban tisztáz. Izgalmas pillanatokat láthatunk mindkét kapu elölt. A 26. percben Karas* a 16,oson kívülre futva, lábbat ment László elöl. Két perccel később Fejes—László —Dinnyés összjátékából a balszéL sö lövése a kapu mellé suhan, öt­hat percig a tótkomlósiak fölénye jellemzi a játékot. Most ismét a KSzTK- veszi át a játék irányítá­sú'. László, Dinnyés, Iványi több. szőri kapura lövése jellemzi .a íéiegyha/.iaik fölényét. Az utolsó percekben még erősebb nyomáé alatt van a DISz-kapuja. Szünet után a komlásiak támadnak lendülete­sebben, veszélyesebben. Fölényük azonban nem sokáig tart, mert hamar kifáradnak, sokat szalad­gálnak, míg a félegyházjak terv­szerűbb játékhoz fognak. Szebbnél- szebb támadásokat vezet a félegy- tiázi együttes., A 12. percben He- rédi hosszán előre vágott .labdáját Fejes fordulatból kapura lövi, Ká­rász kiüti, a' labda Mészáros elé keveredik, az idegesen a. felsöléc élérc zúdítja. A labda lepattan a gólvonalra, László befut, de Boncaik hamarabb éri. A KSzTK percenként vezeti a tá­madásokat. A tótkomlósiak telje­sen védelembe vonulnak. Hosszú ideig egy kapura játszik a félegy­házi csapat. A 25. percben cserét határoz cl a DISz, I.scha'a helyére r -ó áll bo. Három perctől később Dinnyés .15 igéién o' kseora tő, A jól I, csoport: 1. G;őri SzMTE 3 2 1 — 3:0 5 2. KSzTK 3 1 1 1 4:2 3 3. Autótaxi 3X1 1 4:4 3 4. Tótk DISz 3 11 1 5:7 3 5. Székest Lóit. 2-2-2:2 2 C. M. Textil 2 - - 2 0:3 0 Hátravan még: Tótkomlós! DISz—JVÍ. Textil, Székesfehérvá­ri Lokomotív—-Kiskunfélegyházi SzTK, Autótaxi—Győri SzMTE. Tótkomlósi DISz—Győri SzMTE Székesfehérvári Lokomotiv— Autótaxi, Kiskunfélegyházi SzTK—M. Textil. Az MLSz még nem döntött arról, hogy mi tör­vásiiöü a r I OLTBŐN TEXTILT Élelmiszert ÜVEGET PORCELLÁNT ITALÁRUT SZŐNYEGET FÜGGÖNYT RÁDIÓT „,91_ védelme sokszor a 16-os tájáig vitte a labdát. Ez a játék a talál­kozón helyesnek bizonyult, mert a támadásokat biztosabban vezették Annál is inkább helyes volt ez a taktika, mert a. DISz hét emoerrel védekezett. Ez a támadójáték azon­ban csak akkor érvényesül, ha a védelem Szabadon marad. Egyénileg: Horváth csak . az első félidőben kapott sok nehéz labdát, amit biztosan védett. A szünet után kevesebbet, de annál veszélyesebb helyzetűén tisztázott. Dongó kemény, férfias játéka ez­úttal is nagyszerű volt. Lantos több gólhelyzetben tisztázott. Ka­nyó az első félidőben bizonytala­nul, de a második félidőben szilárd oszlopként állt a lábán. Szóhoz sem engedte jutni ellenfelét. Cson­ki inkább a támadásban vette ki a részét. Herédj a mezőny legjobb­jának bizonyult. Úgy a védeke­zésben, mint a támadásban kivette résizét, előtte' nem volt elveszett labda. László kitűnő gyorsaságá­val sokszor magamögött hagyta szintén gyors ellenfeléi, Szokoiayt. Szép helyzeteket hozott össze. Mé­száros az-első félidőben a csatár­sor legjobbja volt. Zsibrita össz- játékával, Iványj gyors mozgásá­val, Fejes pontos passzolásával tűnt ki. Dinnyés szép góljaival, pontos lövéseivel átlagon felül játszott. Virágh játékvezető kifogástala­nul vezette a jóiramú mérkőzést. Nagyban elősegített t a jó játék- vezetést e. két határbíró, akik pontosan intették be a lest, vagy bármilyen szabálytalanságot. Dicséret illeti a kiskunfélegyházi sportkedvelő közönséget hatalmas, lelkesítő, hajrázó drukkolásáért. Több, mint 1000 ember látogatott el Szentesre, hogy megnézze a harmadik osztáIy°zót. A csapat lelkes játékát a közönség szívvel- léjekkeí biztatta és ennek tudható be ® csapat lendületes játéka. ténik a Székesfehérvári Lokomo­tív—M. Textil mérkőzéssel. Ez a mérkőzés a II* félidő 43. per­cében félbeszakadt s addig a szé­kesfehérváriak 3:2 arányban ve­zettek. Ez a 12 találatos szelvény S3. hét 1. Tótkomlós—KSzTK 2 0:3 2. Sz. Lók.—GySzMXE x 0: 0 3. Autótaxi—M. Textil 1 1:0 4. M. Honv—Kp. Növ. x 0:0 5. Debr. Honv.—Siófok 1 3:1 6. Pécsbt.—ÉDOSz H. x 1: 1 7. M. Közér—Vörös M. 1 11: 6 S. Építők—Vasas 1 5: 3 9. Elekfr.—Kis text 2 9:11 10. Bkalász—Gabzvil]. 2 11:16 11. Honvéd-Telefbngyár 1 32: 7 12. Di. Vasas—Miskolc 2 37:45 Az Országos Takarékpénztár Sportfogadási Osztálya közli, hogy a beérkezett szelvények száma 112.000 körül Jár. A nye­reményekre körülbelül 108.000 forint jut , egy-egy csoportban. körUJbelül 50.000 forint kerül ki­osztásra. A Katona József Színház műsora : Jan. 2., kedd, este fél 8-kor; Hétköznapok hó'sei. Madách Imre- bérlet. Jan. 3., szerda, este fél 8-kor: Hétköznapok hősei. Biaha Lujzta- bérlet, Jan. 4., csütörtök, este fél 8-kor: Hétköznapok hősei. Ady Bndre- bérlet. Jan. 5.,’ péntek, este fél 8-kor: Hétköznapok hősei. Retőíj Sándor- bérlet. Jan. 6., szombat, ette fél 8-kor: Hétköznapok Ifösri, Katona József- bérlet. Kishírek és apróhirdetések — KECSKEMÉTI ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRÁK: A Farkas­patika állandóan, a volt (Ssorba- féle -pedig naponta t:te 10-ig tar*, ügyeletét. — Női rendörujoncoknak je­lentkezhetnek 18—30 éves korig, lehetőleg olyan nők, akik nem férjezettek é3 gyermektele­nek. A jelentkezőknek kérvényt és önéletrajzot kell írni, melyet személyesen kell a városi kapi­tányságra benyújtani. Férfiak is jelentkezhetnek rendörujonc- nak, 20—25 éves korig, lehető­leg nőtlenek, akik kérvényt és önéletrajzot írva, azt a lakhe­lyük szerint illetékes rendőrőrs­re személyesen adják be, — Rendőrkapitányság'. ’ 315 — Állattartó gazdák, figyelem I Szerdán, január 3-án a Bodri- szálláson 50 kg-on felüli rosszul- hfoott süldők és kimustrált anya­kocák és kanok átvétele lesz. 2 — Gyászjelentés. Fájdalommal jelentjük, hogy hűséges férjem, illetve szeretett édesapánk, id. Máj tán Kálmán hosszú szenve­dés után meghalt. Temetése szerdán délután 3 órakor lesz a kecskeméti Szentháromság-te­metőből. — A gyászoló csa­lád. 6136 — NEHÉZ az újság olvasása Messzire kell tartani? Nem lá\ ijeíüzrú a tűbe? Biztos jele an­nak, hogy már szemüveg szük­séges. Egy szemüveg -Márkus lát. szerésztöl, — utána könnyen lát ír, olvas és. kézimunkázik. Kecs­kemét, Széchényi-tér 285 STRAFKOCSI, 20 mázsát bíró, eladó, vagy parasztkocstért el­cserélhető. — Szűcs György, Kecskemét, Battbyány-u. 40 sz. alatt. 6135 írógép,-irodai, eladó. Máté, Kecskemét, III., Végit Mihály-utca 1. sz. (Széchenyi-tér). 6130 Borszívőgép felszereléssel eladó. — Kecs­kemét, Mátyási-u. 9. sz, 6131 ELADÓ takarmányrépa, kis té­telekben is. — Kecskemét, Batthyány-u. 20. sz. 6133 NAGYITÖGEP, sötétkamrába, 150 mm-es condensatorral, egy 6.3-as és egy 4.5-ös nagyító anastigmáttal, beépített fiókos asztallal eladó. — Kai’a műsze­rész, Baja, Munkácsy-u. 5. 3761 MIKROSZKÓP,’' Henf'Oldt-gyárt. mány, 325-ssörös nagyítással, átalakítható excurlossá, állvány- nyál eladó. — Kara műszerész, Baja, Munkácsy-u. 5. 3759 VETÍTŐGÉP,’ Müller-Wfttsig- gyártmány 150 mm/m-es cor.den- sátorral, Zeiss Ica vetítő objek­tívvei, 9x12-től lefelé nagyitónak etsőrangú, képszámofakal, eladó. Kara műszerész, Baja, Múiikácsy- u. 5. 3760 * c p ö lí-i*1 — FÉNYKÉPFELVÉTELEIT szakszerűen kidolgozza az OFO- XÉRT, Optikai, Finommechanikai s Fotócikkeket Értékesítő Válla­lat. — Kecskemét, Szabadság-tér 1. szám, 288 BÚTOROK megbízásból eladók. Ügyvédi iro­da, Mátyási-utca 9. Kecskemét. _________________________6132 E LADÓ diófa-sublót, tükör, :s,- tah sezlon. Kecskemét, Katona Jó- zSef-u, 16. Kettőtől négyig. 6134 Arató József szabóságát Katona József utca Kaszám alá helyezte ár. 5759 EGY öreg, használt zongora na­gyon olcsón eladó. Kecskemét, Sétatér-utca 7. 6084 SOTETSZINU kombinál tszek- rény és tükrök alig használt, ál­lapotban eladók. — Cím: a kecskeméti kiadóban. 6115 Ersekrté nöikalapszalonja Kecskemét, VI, Czollner.tér 18. (Katona, József, utca folytatása, zárda kertjével szemben. Tábla alatt a csengő.) Menyasszonyi fátyol, , ruha és koszorú kölcsön is kapható. Ala­kítások a legszebb kivitelben. 5967 A NÉPNEVELŐ 1951. januártól kezdődően 48—64 oldal terjede­lemben, kartonfedéllel, havonta kétszer jelenik meg. Az egyes szám ára: 30 fillér, előfizetési díj havonta: 50 fillér, negyed­évre: 1.50 Ft. — Egyéni és cso­portos előfizetés az alapszc rve- zet népneveló'-felelösénél vagy a Szikra Könyv- és Propaganda- anyag- Terjesztőnél. (Budapest, V. Deák Ferenc-utca 15. szám.) Kecskeméti K i skeresked e lm i Vállaltét boltjai a város minden részében i | díss raktárral j állanak a dolgozók I rendelkekésére! Kecském ét i mozi k VÁROSI MOZI. Dec. 28-jan. 3. Kis Katalin házassága. Legújabb magyar filmvígjáték egy mai há­zaspár életéről. Eloadáskezdet: fél 6, fél 8, vasárnap éj ünnepnap fél 4 fél 6 és fél 8 órakor. ÁRPÁD MOZI. Dec. 28-jan. 3. Ördögszakadék, Lengyel film a határvadászok bátorságáról és hazaszeretetéről. Előadáakezdel; 6, 8, vasárnap és ünnepnap 4, ü, 8. Dec. 31-én, vasárnap d. e. fél )i órakor egységes 1 forintos hely­árakkal matiné; Csak a papa meg ne tudja. Szovjet filmvíg játék. o L T árudákból. | Bácsbukuntnegyei NÉVOJSAO politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF: Szerkesztőség: Kecskemét, Sző- chenyi-tér L Telefon: 26—19 és 25—22. sz. — Kiskunfélegyházi,: Pázmány-utca 8. szám. — Baja : Bartók Béla utca 8. Telefon 113 Főkiadőhivatal: Kecskemét. Szabadság-tér 1-a Telffou: 22 09 Kecskeméti Nyomda Felelős vezető: Faragó Imre