Új Szó, 1998. február (51. évfolyam, 26-49. szám)

1998-02-16 / 38. szám, hétfő

SPORT Európai futballkörkép: meglepő vereséggel végződött a Bayern München berlini „kirándulása" Már öt pont az újonc előnye Óriási meglepetés a vízilabda KEK-ben: Nováky-Dubrovnilc 9:6! Pozsony. Szombaton le­het, hogy döntő előnyt szerzett a Kaiserslautern a német Bundesliga 23. for­dulója után. Mivel a Bayern Berlinben kika­pott, a Kaiserslautern pe­dig Stuttgartban győzött. Ottó Rehhagel legénységé­nek az előnye már öt pont. ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS NÉMETORSZÁG. Nem látott jó meccset a telt ház Stuttgartban. Inkább a küzdelem voltjellemző, kevés helyzetet dolgozott ki mindkét csapat. A mindent eldön­tő gól a 81. percben esett. Yakin hibája után Buck Hrisztov elé tá­lalt, aki az üres kapuba továbbí­totta a labdát. Ez volt a Stuttgart 100. hazai veresége a Bun­desligában. A Hoenefi testvérek párharcából (mindketten ma­nagerek) Dieter volt boldogabb a Hertha-Bayem meccs után. A ha­zaiak edzője remek taktikát gon­dolt ki a bajorok ellen. Ennek kö­szönhetően a bajorok az egész ta­lálkozó alatt egyetlenegy komoly helyzetet sem dolgoztak ki. Azo­kat a lövéseket, amelyek a hazai­ak kapujára mentek, biztosan védte Király Gábor. A vendégek egyetlen gólját is a hazai Preetz csúsztatta saját kapujába. Ez előtt azonban a Hertha már kétszer volt eredményes. Végül húsz év után ismét legyőzte a Hertha a Bayernt. Thomas Helmer, a Bayem kapitánya: „Ebben a pilla­natban ugyan öt pont a Kaiserslautern előnye, de még 11 forduló hátravan. Rendezni kell sorainkat és csökkenteni hátrá­nyunkat." A hét végén Kölnben nagyszabású ünnepségek voltak, mivel az elsóosztályú klub 50 éve alakult. A hazai csapat eredmé­nye nem járult hozzá a jó kedv­hez, mivel vereséget szenvedett a sereghajtó Hamburgtól. EREDMÉNYEK: Karlsruhe- Dort­mund 0:1, góllövó: Herrlich, 27 000 néző; Stuttgart- Kaiser­slautern 0:1, Hrisztov, 53 000 né­ző; Hertha-Bayem 2:1, Preetz, Csovics, illetve Preetz (öngól), 76 KÉZILABD A Férfi Extraliga, rájátszás, 1. for­duló - az 1-4. helyért: Tatran Prešov-VSŽ Košice 23:21 (9:10), a legeredményesebb: Daňo 7, ill. Kandráč és Valent 4-4; 1200 né­ző. HC Topoľčany-ŠKP Bra­tislava 31:21 (16:11), Gal­kauskas 8, ill. Ižo 7/6; 900 néző. 1. Prešov 15 13 0 2 390:27126 2. Topoľčany 15 12 1 2 387:28725 3. ŠKP 15 10 0 4 391:38920 4. Košice 15 8 1 6 398:35517 A következő forduló párosítása: Košice-ŠKP, Prešov-Topoľčany. Az 5-8. helyért: Štart Nové Zámky-MHK Piešťany 38:20 A második helyen tanyázó sötét mezes Bayern München - nem kis meglepetésre - vereséget szenve­dett az újonc berlini Hertha otthonában... (ČTK-képszolgálat) 000 néző; Bremen- Duisburg 2:2, Eilts, Todt, illetve Skripnik (ön­gól), Spieft, 24 000 néző; Schalke-Wolfsburg 1:1, Wilmots, illetve Präger, 41 500 néző; Rostock-Bielefeld 2:1, Barbarez, Pamics, illetve MeiKner, 14 000 néző; 1860 Mün­chen-Leverkusen 3:4, Agostino 2, Hobsch, illetve Rink 2, Kirsten, Happe, 25 000 néző; Bochum-Mönchengladbach 3:1, Peschel 2, Dickhaut, illetve Pettersson, 30 000 néző; Köln-Hamburg 1:2, Tretschok, il­letve Salihamidzics, Hollerbach, 29 000 néző. ANGLIA. Csonka fordulót rendez­tek a Premier League-ben, mivel a csapatok nagy része az Angol Ku­pa nyolcaddöntőjében volt érde­kelt. Remek hetet mondhat maga mögött a liverpooliak ifjú csillaga, Michael Owen. Szerdán, mint Anglia legfiatalabb játékosa mu­tatkozott be a nemzeti tizenegy mezében, míg szombaton élete el­ső mesterhármasát érte el a fel­nőttek kőzött. A liverpooliak ugyan a 7. perctől Carbone remek emelése után vesztésre álltak, de még a szünetig Owen kiegyenlí­tett. Fordulás után a hazaiak hat perc alatt kétszer is bevették James kapuját, és úgy tűnt, meg­szerzik mind a három pontot. Jött azonban Owen, és öt perc alatt kétszer volt eredményes. Először Fowler kapufája után vágta a há­lóba a labdát, majd Ince remek ki­ugratását követően volt eredmé­nyes. EREDMÉNYEK: Sheffield W.-Li­verpool 3:3, góllövők: Carbone, Di Canio, Hinchcliffe, illetve Owen 3, 35 400 néző; Ever­ton-Derby 1:2, Thomsen, illetve Stimacs, Wanchope, 34 900 néző; BAJNOKI PONTOKÉRT (18:10), Ardan 13, ill. Grúň 8; 500 néző. MŠK Považská Bystrica-Bardejov 23:18 (14:9), Valášek 6, ül. Krok 8; 300 néző. 5. N. Zámky 15 5 1 9 397:38411 6. Pov. Bystrica 15 5 0 10 353:38810 7. Bardejov 15 3 0 12 306:383 6 8. Piešťany 15 2 1 12 291:442 5 A következő forduló párosítása: Piešťany-Bardejov, Nové Zámky-Pov. Bystrica. KOSÁRLABD A Férfi I. liga, 21. forduló: Benzinol-Inter 66:69, Trenčín­Handlová 66:83, Žilina-Levice 75:71, TU Košice-Prievidza 96:90, Svit-Lučenec 87:85 ­hosszabbítás után, Krompachy­Pezinok 78:86. Női I. liga, play off-sorozat, első mérkőzések: St. Nicolaus Šamorín-Tory Košice 47:54 (33:28), legeredményesebbek: Csávás 17, Tátošová, ill. Szabó 15; 250 néző, Ružomberok­Roto Banská Bystrica 152:28 (77:12), Lokomotíva Košice­Slovan Bratislava 58:64 (40:30), Myjava- Istrobanka 88:64(42:23). RÖPLABD A Női I. liga - az 1-6. helyért: Tottenham-Leicester 1:1, Calderwood, illetve Cottee, 28 350 néző. Angol Kupa-nyolcaddöntőin: Aston Villa-Coventry 0:1; Leeds­Birmingham 3:2, Newcastle­Tranmere 1:0; West Ham­Blackburn 2:2; Wimbledon­Wolverhampton 1:1. FRANCIAORSZÁG - 26. forduló: Metz-Strasbourg 1:0 - az 55. percben Pires 1 l-esét Vencel hárította; Toulouse-Marseille 0:4, Dugarry, Roy, Gravelaine, Ravanelli; Bordeaux-Montpellier 3:1, Wiltord 2, Pavon (11-esből), illetve Sanchez; Paris SG-Nantes 0:1, Gotuvennec (11-esből); Monaco-Le Havre 2:0, Trezeguet, Ikpeba; Chateauroux-Lens 2:1, Dalmat, Dufresne, illetve Ziani (11-esből); Rennes-Auxerre 1:1; Cannes-Bastia 1:1, Hemdani, il­letve Gohel; Lyon-Guingamp 1:0. Nitra-Doprastav 1:3, Pezinok­Slávia UK 0:3, Žilina-Senica 3:1. A 7-10. helyért: STU Bratislava­Poprad 2:3, Snina-Žiar 3:0. Férfi I. liga - Al. 1: Dubová-Detva 3:0, Púchov-VKP Bratislava 3:0. Al. 2 - szombat: Ravijoma­Inter 1:3, Žilina- Prešov 3:0, Zvolen-Humenné 3:0. Vasár­nap: Ravijoma- Myjava 1:3, Zvolen-Prešov 3:0, Žilina— Humenné 3:0, Nitra- Inter 1:3. A2. 2: Šaľa-TU Košice 2:3, Hriňová-Revúca 1:3, Šaľa-TU Košice 3:0, Hriňová-Revúca 1:3. (sr) Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező Vereség a visszavágón Kovács István negyedik profi mérkőzése Kolcó ismét „villogott" TA SR-JELENTÉS Púchov. Csütörtökön Chorzów­ban 24:19 arányú vereséget szenvedett a lengyelektől a szlo­vák női kézilabda-válogatott. A szombati visszavágón is a rövi­debbet húzta. SZLOVÁKIA-LENGYELORSZÁG 20:23 (9:13), legeredményeseb­bek: Prekopová 8/2, Fečová 5, il­letve Czapko és Pawelska 5-5. A találkozót 600 néző előtt a jugo­szláv Marics-Gardinovac női ket­tős vezette. A meccs elején kiegyenlített küz­delmet láthatott a közönség, ám nem sokkal a szünet előtt elhúz­tak a lengyelek. A második játék­részben a vendégek már csak az eredmény tartására törekedtek. Ján Packa, a szlovák válogatott vezetőedzője: - A lengyelek oko­sabban, taktikusabban kézilab­dáztak; mi, sajnos, többször is hibáztunk, s kapusaink gyenge napot fogtak ki... Az Eb-selejtezőt követően a púchovi sportcsarnokban kihir­dették az elmúlt év legjobb kézi­labdázóit - férfiak: 1. Maroš Kolpak (VSŽ Košice - TSV Östringen) 329, 2. Martin Való (ŠKP Bratislava) 228,3. Szegény Rudolf (HC Topoľčany - Tatran Prešov) 195; nők: 1. Janette Ivánková (Plastika Nitra) 325,2. Marcela Vlčková (Duslo Šaľa) 270, 3. Zlatica Kotríková (SCP Banská Bystrica) 207. ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. Szombaton este ne­gyedik mérkőzését (élőben köz­vetítette az RTL Klub) vívta a hi­vatásos bokszolok között Kovács István. Az Universum Box Promotion 27 éves ökölvívója a stuttgarti Alte Reithalléban pon­tozásos győzelmet aratott a ko­lumbiai Wilson Acúna fölött. A hatszor háromperces összecsa­páson az olimpiai, világ- és Euró­pa-bajnok Kovács István az első menetben ballal többször is tisz­tán eltalálta a 31 éves dél-ameri­kait. A harmadik menetben üte­met váltott Kovács, megrendítő ütéseket mért ellenfelére. Acúna földre is került, de nem adta föl, a hat menetet végigbokszolta, ám a magyar versenyző sikeré­hez nem fért kétség. Kovács István profi pályafutásá­nak mind a négy mérkőzését megnyerte. Az első találkozóján kiütéssel diadalmaskodott, a kö­vetkező hármat egyhangú pon­tozással nyerte meg. Kokó a stuttgarti mérkőzése után a következőket nyilatkozta a Danubius Rádióban: „Bejöttek az első ütéseim, ennek köszön­hetően megnyugodtam, és az történt a ringben, amit én akar­tam. Már-már úgy tűnt, második kiütéses győzelmemet könyvel­hetem el. Az ötödik meccsem, több mint valószínű, már nyolc­menetes lesz." (sr) ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. A pasienkyi 50 méte­res fedett uszodában játszotta a KEK-negyeddöntő első mérkő­zését (visszavágó március 7-én) a nyitranováki vízilabdacsapat, amely önmagát múlta felül szombaton este. A horvát baj­nokság tavalyi ezüstérmese elle­ni háromgólos győzelem nagy szenzációnak számít. NOVÁKY-JUG DUBROVNIK 9:6 (2:1,1:2,3:1,3:2). Legtöbb gól: Potulnickij 3, Szkuratov és Veszelits 2-2, illetve Vranjes és Rilovič 2-2. A találkozót 500 né­ző előtt az izraeli Gombosh és a spanyol Cisneros vezette. Nem ijedt meg nagy nevű ellenfelétől a szlovák kupagyőztes, kezdet­től fogva taktikusan és ötletesen pólózott. Ali. percben, amikor először szerzett vezetést a hor­vát együttes, sokan már temetni kezdték Bottlik László edző le­génységét, ám Veszelitsék csak­hamar magukra találtak és ­nem kis meglepetésre - lero­hanták a favoritot (a 21. perc­ben már 6:3-ra vezettek). Felet­tébb izgalmas volt a hajrá: egy másodperccel a befejezés előtt négyméterest dobhattak a házi­gazdák, amelyet Veszelits bizto­san értékesített. A háromgólos nyitranováki diadal azt jelenti, hogy igencsak izgalmas vissza­vágóra van kilátás Horvátor­szágban. Bottlik László, a Nováky vezető­edzője: - Kulcsjátékosaink reme­kül játszottak, sikerült semlege­sítenünk a gólveszélyes Kržičet. A bírók engedték a kemény játé­kot... Veselin Duho, a JUG trénere: ­Nagy hiba volt egy ilyen fontos kupameccset a tapasztalatlan izraeli játékvezetőre bízni. Ná­luk még csak gyerekcipőben jár a sportág. Az utolsó gól jogtalan négyesből esett és az idő is mér lejárt! (zsigárdi) Még egy csatárt keres a Tauris futballcsapata Hiába vártak Kiss Bélára ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ Pozsony. Az elmúlt hét végén hazaérkezett egyhetes tunéziai portyájáról az I. ligás Tauris lab­darúgócsapata. A rimaszomba­tiak két meccset játszottak az af­rikai országban, s mindkét ösz­szecsapásuk döntetlenül végző­dött: az ottani bajnokság éllova­sával, az Etoile Sousse-szal 2:2­re végeztek (góllövő: Siago, Urblík), a második vonal leg­jobbja, a Sportiff ellen pedig 1:1 volt a végeredmény (Urblík). Pénteken már a Pozsony mellet­ti Lozornóban lépett pályára Ladislav Jurkemik edző legény­sége, és 4:0 arányban legyőzte a II. ligás S KP Tatran Devín gárdá­ját (Pŕibyl 2, Ďurica, Kaličiak). Csütörtöktől várnak Kiss Bélára, aki Juraj Vrábel helyett érkezett volna Dunaszerdahelyről. Va­jon, miért nem jött? Peter Augustovič menedzser: - Nem tudjuk, mi történt, állítólag to­vábbra is a dunaszerdahelyi­ekkel készül. Hétfőn ismét tár­gyalni szeretnénk a csallóközi­ekkel. Még egy csatárt jó lenne leigazolni..." A zöld-lilák holnap Besztercebá­nyán lépnek pályára, szomba­ton pedig Dunaszerdahelyen játsszák utolsó előkészületi mérkőzésüket a február 28-i ta­vaszi ligarajt előtt, (zsi) Már 4,44 m a világcsúcs női rúdugrásban Egy nap - két rekord MTI-JELENTÉS Prága/Eskilstuna. Új fedettpá­lyás világcsúcsot állított fel ha­zája atlétikai bajnokságán női rúdugrásban a cseh Daniela Bártová. A sportolónő 4,43 mé­terre javította az izlandi Vala Flosadottir által egy hete felállí­tott 4,42 m-es eredményt. Pár órával később visszavette Daniela Bartovától a női rúdug­rás fedettpályás világcsúcsát az izlandi Vala Flosadottir, mivel még aznap 4,44-re tornászta fel az újabb csúcsmagasságot izlan­di riválisa. Flosadottir, aki a prágai viadal előtt 4,42 méterrel birtokolta a világelső címet, a svédországi nemzetközi viadalon a hangos­bemondó révén értesült Bártová eredményéről. A fedettpályás Európa-bajnoki címvédő ekkor 4,44 méterre te­tette a lécet, és második kísérle­te sikeresnek bizonyult az új vi­lágcsűcs-magasságon. Daniela Bártová nem sokáig örülhetett világcsúcsának.. (ČTK)