Új Szó, 1992. május (45. évfolyam, 103-126. szám)

1992-05-11 / 110. szám, hétfő

15 SPORT IÚJSZÓM 1992. MÁJUS 11. PRÁGÁBAN BEFEJEZŐDÖTT AZ 56. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG KI HITTE VOLNA: 1. SVÉDORSZÁG BALSIKER-E A HARMADIK HELY? 1(1 Noair WOUD UMHOIMIMOMJIIIIIOH Prágában vasárnap este befejeződött az 56. jégkorong­világbajnokság, melynek döntőjében a címvédő s ötszörös vb-aranyérmes Svédország, valamint az idei seregszemlén zsinórban hét(l) győzelmet arató Finnország találkozott. A skandinávok fölényesen nyertek, s hatodik elsőségüket szerezték, a finnek sem igen búslakodtak, hiszen első vb­(ezüst)érmüket könyvelhették el. A házigazda csehszlová­kok elmaradtak a várakozástól, hiszen a 3. helyen kötöttek ki. (Tavaly hatodikok lettek)!), tehát megismételték albertville-i eredményüket. (Ott is a dobogó harma­dik helyére állhattak fel.) Az oroszok és a kanadaiak korai búcsúja után már sokan a fináléban látták Ivan Hlinka edző legénységét, ám az elődöntőben a torna leghosszabb összecsapásán büntető lövésekkel kikapott a finnektől. A vb vég­eredménye: 1. Svédország, 2. Finnország, 3. Csehszlovákia, 4. Svájc, 5-8. Oroszország, Kanada, Németország, USA, 9-10. Olaszország, Norvégia, 11. Franciaország, 2. Lengyelország. A sereghajtó lengyelek helyett az 1993-as, németországi vb-n Ausztria játszik majd. PLAY OFF-NEGYEDDÖNTŐ: CSEHSZLOVÁKIA - USA 8:1 (4:0, 2:1, 2:0). Nem okozott különösebb gon­dot a hazai gárdának a gyengécske és fegyelmezetlen, helyenként igen naivan korongozó amerikai válogatott legyőzése. A csehszlovákok nyolc perc alatt négy gólt ütöttek az első harmadban. A gólzá­por Leblanc kapus hibáját követően a 7. percben kezdődött, az igen lelkes közönség hangorkánja közepette. Az első harmadban ellenállhatatlanul játszó Hlin­ka-legénység a továbbiakban már nem nagyon igyekezett, a finnek elleni elődön­FINNORSZÁG - CSEHSZLOVÁKIA 3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0), büntető lövé­sekkel 2:0. Nem bírt egymással a két együttes a látványosnak aligha mondható nyitóharmadban. Talán azért, mert jobbá­ra a védekezésre helyezte a lő hangsúlyt. Négy ízben emberelőnybe kerültek a há­zigazdák, ám alig-alig jelentettek veszélyt Ketterer kapujára. Sőt, a második fórjuk végén majdnem vezetést szereztek a ma­gabiztos finnek. Az első szünet előtt fel­gyorsult a mérkőzés, a korongozók belát­ták, legjobb védekezés a támadás. A második játékrészben remek hokit láthatott a telt ház, valamint a tévénézők népes tábora, nagy lendülettel rohamoz­tak az együttesek, a kapuk felváltva fo­rogtak veszélyben, s így gyorsan feledtet­ték a kezdeti percek unalmas mezőnyjá­tékát. A 27. percben Lang nagy ziccert hibázott, két lépésről mellé durrantott. A második oldalon viszont nem maradt ki az északiak helyzete: egy ártatlannak tűnő kontra a hálóban kötőit ki. Jutila nem túlságosan erős lövése Brizában elakadt, a csehszlovák portás megtor­pant, nem tudta, hol van a korong, s ezt használta ki Viitakoski. Hatalmas hang­párbajt vívott a két szurkolótábor, tegyük hozzá, mindkét fél felettébb sportszerű volt... Ketterer percei következtek: Žem­lička, Lubina, majd Rosol gólba tartó bombáját hárította nagy bravúrral. A hé­be-hóba elóremerészkedö finn csatárok rendre alaposan megkeverték a házigaz­MTK - FTC 0:2 (0:1). Góllövők: Wuko­vics és Fodor. Kiállítva: Fodor. Szenzá­ciós mérkőzést produkált a két csapat. Zsiborás nagy hibájából szerzett vezetést az FTC, majd feljött az MTK, de gólt nem tudott szerezni. A végén Fodor mesteri góllal döntötte el a mérkőzést. PÉCS - HALADÁS 1:1 (0:0). Góllö­vők: Belanský, ill. Illés. Kiállítva Szűcs. Kovácsevics kapus nagy hibája az egy pontjukba került a pécsieknek. TATABÁNYA - VESZPRÉM 1:2 (0:2). Gólszerzők: Ignátz, ill. Klausz (öngól) és Lehota. Bozai Gyulának a Veszprém edzőjének mérlege idegenben: két mér­kőzésből négy pont. A Tatabánya ezzel a vereséggel igen nehéz helyzetbe került, még az is elképzelhető, hogy több mint 30 év után kiesik az NB l-böl. KISPEST-HONVÉD - VASAS 0:1 (0:0). Góllövő: Zvara. Továbbra is hul­lámvölgyben van a Honvéd. Bár a kispes­tiek hetven percig emberhátrányban ját­szottak. VIDEOTON - VÁC 1:2 (0:1). Góllövök: Kuttor, ill. Kriska és Füle. A váciak még győzik a versenyfutást a bajnoki címért, bár most nehezen győztek. tőre tartogatta erejét (mintha megérezte volna, nehéz, fárasztó csata vár reá szombaton kora délután). Ennek ellenére újabb gólokat ütött, s ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. Gólütők: Kadlec és Augusta 2-2 (15. és 27. p. ill. 11. és 56. p ), Švehla (7. p.), Procházka (10. p.), Hrbek (25. p.), Lubi­na (56. p.), Richter (29. p.). Kiállítások 6:13, gól emberelőnyből 2:0, a találkozót 14 500 néző (telt ház) előtt a svéd Björk­man vezette. dák nehézkes, bizonytalan védelmét. Nagy lendülettel támadtak a csehszlová­kok, levegőben lógott az egyenlítés. A 35. percben Lubina még rosszul célzott, egy perc múlva azonban már ünnepelték a hazai drukkerek: a tapasztalt Liba ki­használta csapata sokadik lehetőségét. Két perccel később újra az északiak háló­jában táncolt a korong. Augusta a kapu mögül a fedezetlen Hrbekhez továbbított, aki nem sokat teketóriázott, védhetetlenül a bal sarokba bombázott. Ki tudja miért, az utolsó játékrészben hátrahúzódtak a csehszlovákok, átenged­ték a kezdeményezést a mindent egy lapra feltevő finneknek, akiknek nem volt mit veszíteniük. Ivan Hlinka edző véden­cei, úgy tünt, elfáradtak, s a defenzív taktikára alaposan ráfizettek. Reichel kezében, helyesebben botjában volt a továbbjutás sorsa, ugyanis gyors egy­más utánban három százszázalékos gól­helyzetet elpuskázott! Már mindenki a vé­gét várta, az órát nézve Rosolék döntőbe jutását ünnepelte, amikor 129 másod­perccel a befejezés előtt nagy taktikai hibát követtek el a csehszlovákok: Švehla teljesen indokolatlanul a játéktéren kívülre ütötte a korongot, majd nem sokkal a be­dobás után a fedezetlen Laukkanen egyenlített. A 10 perces hosszabbításban a finnek támadtak többet, a fáradt hazaiak egy valamirevaló akciót sem tudtak összehoz­ni. Ennek ellenére nem született gól a rá­ÚJPEST - SIÓFOK 0:0. Az újpesti Zsivótzky még 11 -esből sem tudott a há­lóba találni az unalmas, eseménytelen mérkőzésen. ZALAEGERSZEG - BVSC 2:0 (0:0). Góllövők: Pál és Varga. Minden tekintet­ben jobb volt a hazai együttes. RÁBA ETO - DIÓSGYŐR 1:1 (0:1) Rugovics, ill. Szvisztun. A széteső csa­pat benyomását keltő Rába ETO csak sze­rencsével vívta ki a döntetlent a helyzetek sokaságát elpuskázó Diósgyőrrel szemben. 1. FTC 25 13 10 2 47:18 36 2. Vác 25 14 7 4 48:26 35 3. Kispest 25 14 4 7 42:25 32 4. MTK 25 13 5 7 38:25 31 5. Siófok 25 12 6 7 34:25 30 6. Videoton 25 8 11 6 33:26 27 7. Újpest 25 8 10 7 36:21 26 8. Vasas 25 8 10 7 26:21 26 9. Pécs 25 9 8 8 21:22 26 10. BVSC 25 7 8 10 23:25 22 11. Veszprém 25 '7 8 10 19:34 22 12. Rába ETO 25 7 7 11 28:37 21 13. Haladás 25 6 8 11 22:39 20 14. Diósgyőr 25 5 8 12 20:37 18 15, Tatabánya 25 5 8 12 22:40 18 16. ZTE 25 2 6 17 15:50 10 játszásban, habár Mäkelä és Jutila zicce­rét egyesek a hálóban látták. Mivel a play offban nincs döntetlen, ezért következ­tek a büntető lövések: Varvio betalált, Hrbek lövését védte Ketterer, Nieminen Janecký, Ruuttu, valamint Rosol nem tudta becsapni a kapust. A negyedik soro­zatban Säilynoja nem hibázott, Jelinek gyenge lövését pedig kivédte a meccs hőse, Ketterer. Ez azt jelentette: Finnor­szág jutott a döntőbe, s a vb-k történe­tében megszerezte első érmét! Gólütök: Viitakoski (27. p.), Laukka­nen (58. p.), Saeilynoja (büntetőből - az utolsó sorozatban eredményes játékos neve kerül a góllistára), ill. Liba (36. p.) és Hrbek (38. p.). Kiállítások 7:6. A találko­zót 14 500 néző előtt a svéd Björkman vezette. CSEHSZLOVÁKIA: Briza-Kadlec, Gudas, Švehla, Musil, Ščerban, Šmeh­lik-Jelinek, Janecký, Lubina-Rosol, Lang, Kašťák-Procházka, Reichel,.Li­ba-Augusta, Hrbek, Žemlička. FINNORSZÁG: Ketterer-Jutila, Lau­SVÉDORSZÁG - FINNORSZÁG 5:2 (1:0, 3:0, 1:2) Óriási iramban kezdtek a csapatok, nem ismertek elveszett korongot a hoki­sok. Többet kezdeményeztek a finnek, a svédek ügyesen tartották a korongot, nem rohantak előre, vártak lendületben levő ellenfelük hibájára. A 11. percben az első alkalmat kihasználta a címvédő: a szemfüles Forsberg - emberelőnyből - Ketterer hálójába talált. Ott folytatta a két gárda a második harmadban, ahol a szünet előtt abbahagyta: a finnek irányí­tottak, a világbajnok pedig ismét gólt ütött. A 25. percben Andersson - az ellenféltől kapta a korongot! - volt eredményes, öt perccel később egy gyors kontrát követő­en már 3:0-ra vezetett a Tre Kronor. Összeroppant a Matikainen-legénység s két perc múlva negyedszer is kapitu­lált. rila, Hämälainen, Immonen, Routanen, Laukkanen-Viitakoski, Saarikoski, Rii­häjärvi-Varvio, Niemien, Jäarvenpää -Mäkelä, Ruuttu, Peltomaä-Toumisto, Raitanen, Säilynoja. VÉLEMÉNYEK SAKARI PIETILA, a finnek másod­edzője: - Ismét szenzációsan koron­goztunk. Ketterer valami káprázatos dolgokat művelt a kapuban. Megsze­reztük első érmünket, s ez ä fontos. A döntő eredményétől függetlenül, le a kalappal a fiúk előtt. Köszönjük lel­kes szurkolóink szűnni nem akaró buz­dítását. Sokszor az volt az érzésünk, mintha otthon játszanánk... IVAN HLINKA, a házigazdák vezető edzője: - Remegő kézzel nem lehet értékesíteni a büntetőt. Ilyen már a ho­ki, egyik csapatnak a play offban bú­csúznia kell... Ezúttal a finnek voltak a jobbak, megérdemelték a döntőbe jutást, habár a hosszabbításban a svéd bíró három ízben is megkárosított minket! SVÉDORSZÁG - SVÁJC 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) A címvédő magabiztosan nyert, az első percekben olyan fergeteges iramot diktált, hogy a svájciakat rövid idő alatt térdre kényszerítette. A 13. percet (3:0) követő­en már nem sok történt a prágai sport­csarnokban. Gólütők: Karlsson (3. p.), Carnbaeck (6. p.), Forsberg (13. p), Hansson (45. p), ill. Montandon (25. p.). Kiállítások 7:6, gól emberelőnyből 1:1. A találkozót 12 000 néző előtt az amerikai Ammian vezette. A harmadik harmadban Ketterer kapus bravúros védései, az északiak becsület-, góljai, majd pedig a vb utolsó találata (az üres kapuba), no és a sárga-kékek hívei­nek szűnni nem akaró ünneplése érdemel említést. A svédek taktikus, fegyelmezett já­tékuknak köszönhették meglepően biztos győzelmüket. Ez annál is inkább váratlan eredmény, mert erősen megfia­talított gárdával érkeztek a vb-re, ahol az első felvonásban igencsak bukdácsoltak (6 pontot is veszítettek!). A finnek csu­pán egyszer kaptak ki, de a finálé­ban... Hát, ez a play off átka. Gólütők: Forsberg (11. p.), Andersson (25. p.), Hansson (30. p.), Karlsson (32. p.), Blomstein (60. p.), ill Peltomaa (54. p.), és Jutila (57. p.). Kiállítások 2:2, gól emberelőnyből 1:0. A finálét a kanadai Muench telt ház (14 500 nézó) előtt ve­zette. AZ ANGOL- KUPA döntőjében a lon­doni wembleyi stadionban az FC Liver­pool 2:0 (0:0) arányban győzött a Sun­derland ellen és ezzel ötödször lett az értékes trófea győztese. A 79 ezer néző előtt játszott találkozó gólszerzői: Tho­mas és Rush voltak. A BUNDESLIGA 37. fordulójának eredményei: Stuttgart - Wattenscheid 1:1, Bochum - Dresden 1:0, Köln - Schal­ke 3:0, Kaiserslautern - Düsseldorf 2:0, Hamburg - Rostock 1:0, Frankfurt - Bre­men 2:2, Nürnberg - Karlsruhe 1:2, Ba­yern - Duisburg 4:2, Dortmund - Lever­kusen 3:1, Mönchengladbach - Stuttgar­ter Kickers 2:1. Az utolsó előtti fordulóban nézőcsúcs született: több mint 320 ezer nézó tekintette meg a találkozókat. GIANLIUCA VIALLI a Sampdoria csatára vonzó ajánlatot kapott a Ju­ventus Torino vezetőségétől. A Juven­tus 30 millió márkát hajlandó fizetni a bajnokság legjobb csatáráért. Gianni Agnelli a klub elnöke és a Fiat vállalat igazgatója kijelentette, hogy végső döntés a BEK-döntő után születik. Mint ismeretes, május 20-án a Wembley sta­dionban a Sampdoria az FC Barceloná­val mérkőzik. FOLYTATÓDIK a vizsgálat a bastiai tragédia ügyében. A rendőrség őrizetbe vette a 39 esztendős Jean-Marie Boimon­dót, aki aláírásával jóváhagyta az ideigle­nes lelátó üzembehelyezését. SPORTHÍRADÓ A CSEHSZLOVÁKIAI magyar újság­írók labdarúgócsapata tegnap Lukané­nyén szerepelt, ahol 4:0 (1:0) arányban győzött a helyi öregfiúk együttese el­len. Góllövök: Tóth László, Andits 2, és Néma. CALGARYBAN folytatódott a vízilab­da olimpiai selejtezőtorna. Csehszlovákia legutóbbi mérkőzésén 9:4 (2:0, 1:2, 2:1, 4:1) arányban győzött Kina ellen. További eredmények - elődötő: Ausztrália - Fran­ciaország 10:5, Kuba - Görögország 9:8. Az 5-8. helyért Hollandia - Mexikó 9:7. A DUKLA PRAHA nyerte a csehszlo­vák férfi kézilabda-bajnokságot, mi­után a play off-döntő utolsó mérkőzé­sén 16-15 (10:9) arányban győzött a Karviná ellen. LABDARÚGÓ SZNLII NYUGATI CSOPORT: Spoje - TTS Trenčín 1:0, Nové Zámky - Dúbravka 4:2, Bánovce - Sereď 2:0, Inter B - Dubnica 1:2, Partizánske - Slovan B 3:3, Gabčí­kovo - Topoľčany 3:0, VTJ Trenčín - Vráble 0:0, Púchov - Doprastav 1:0. KELETI CSOPORT: B. Bystrica B - Sp. N. Ves 3:2, Bardejov - Bytča 1:0, Rim. Sobota - Búdkovce 2:0, Giraltovce - Čadca 2:2, Vranov - Stropkov 2:1, Kys. N. Mesto - Ružomberok 0:1, Trebišov - Bard. N. Ves 3:1, Lubeník - Michalovce 0:0. (me) ÁTVERTEK... ..., helyesebben félretájékoztatlak, márpedig Prágában. A tettesek: a fő­városban megjelenő napilapok. A ho­ki-vb pénteki szünnapján a Bohe­mians - DAC I. ligás futballmeccset akartam megnézni, s tudósítani róla. Sajnos, nem lát(hat)tam az össze­csapást, mert a Československý sportot kivéve minden más újság 17,30­as kezdési időpontot tüntetett fel, hittem a Telegrafnak (jól infor­máltságát már többször bizonyította), a Český denik magánlapnak valamint a Lidova demokracenek. Gondoltam ennyien nem tévedhetnek egyszerre. Tévedtek... A 15 órakor kezdődő mérkőzés végét jelző hármassípszót' - több tucat dühös hazai szurkolóval együtt-a főbejáratnál hallottam. Min­denki a maga vérmérséklete szerint kommentálta a meglepetést. A zöld­fehérek elkésett hívei a 4:3-as győze­lem tudatában beletörődtek abba, hogy lemaradtak a meccsről, én vi­szont még mindig azon töröm a fe­jem, kik és miért találták ki a félhatos kezdést... (zsi) SPORTFOGADÁS A ŠPORTKA 19. játékhete I. húzásá­nak nyerőszámai: 14 19 23 40 45 47 Pótszám: 49 II. húzás 2 21 23 31 37 45 Pótszám: 33 A MATES 18-19. játékhetének nye­rőszámai: 7 10 19 24 32 A SAZKÁ telitalálatos szelvénye: 1111021121010 ALL STARS PLAY OFF-ELŐDÖNTŐ Kihirdették az 56. jégkorong-világbaj­nokság legjobb hatosát (149 hazai és külföldi újságíró szavazott) - A-CSAPAT: Ketterer (finn)-Musil (csehszlovák), Jutila (finn)-Sundin (svéd), Hrbek, (csehszlovák), Varvio (finn). B-CSA­PAT: Bŕíza-Švehla, Gudas (csehszlo­vákok)-Hegen (német), Nieminen (finn), Jelinek (csehszlovák). CSEHSZLOVÁKIA - SVÁJC 5:2 (2:0, 0:2, 3:0) Minden a papírforma szerint alakult az elsó 20 percben. Nem sokkal a kezdést követően Liba talált a hálóba, majd per­cekig eseménytelenség, tömény unalom bosszantotta a szurkolókat (ott volt a lelá­tón Václav Havel köztársasági elnök és Jirí Dienstbier szövetségi külügyminisz­ter is). A 15. percben aztán Švehla unta meg a csatárok tehetetlenségét, és bom­bagóllal növelte a házigazdák előnyét. A második harmadban kritikán alulit pro­dukáltak a csehszlovákok, úgy tűnt, mint­ha nem tartanának igényt a bronzéremre és az ezzel járó (fejenként) 150 000 koro­nára. Feltámadtak a lebecsült svájciak, s a 35. percben Eberle révén szépítettek, majd két másodperccel a 2. szünet előtt emberelőnyből egyenlítettek. Az utolsó játékrész csehszlovák góllal kezdődött, ám az esélytelennek tartott ellenfél nem adta fel. Csupán Brízán múlott, hogy maradt a 3:2. A hajrában a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak ütöttek üjabb két gólt (az utolsót üres kapuba). Sokan azt kérdezgették a prágai sportcsarnok­ban: vajon (bal) siker-e a 3. hely? Gólütök: Liba (3. p.), Švehla (15. p.), Janecký (42. p.), Reichel (53. p.), Hrbek (59. p.), ill. Eberle (35. p.) ésTriulzi (40. p.). Kiállítások 8:6, gól emberelőnyből 0:1. A találkozót 12 000 néző előtt a német Lichtnecker vezette. PLAY OFF-DÖNTŐ MAGYAR LABDARUGÓ NB I MÁR CSAK KETTEN A BAJNOKI CÍMÉRT? (Lépesfalvi) - A Magyar Labdarúgó NB I 25. fordulójának slágermérközésén a Ferencváros a televízió kamerái előtt két pontot szerzett az MTK pályáján és ezzel közelebb került a bajnoki címhez. Úgy tűnik a Fradit már csak a Vác tudja megszorítani, mivel a Honvéd hazai pályán kikapott a Vasastól, így leszakadt az éllovasok mögött. A következő forduló párosítása: Veszprém - Pécs, Vasas - Videoton, Siófok - MTK, Haladás - Zalaegerszeg, Ferencváros - Tatabánya, BVSC - Kispest, Diósgyőr - Újpest, Vác - Rába ETO. KIKAPOTT AZ ÉLLOVAS (tics) - Meglepetés született a labdarúgó SZNL I. 25. fordulójában. Az éllovas Nitra Szencen hagyta a pontokat. A vereség ellenére a csapat előnye még mindig tetemesnek mondható. A kiesés ellen küzdő csapatok közül a Senica fontos pontokat szerzett a Petržalka legyőzésével. A következő forduló párosítása: VVS - Senec, Nitra - VSŽ, Prievidza - Humenné, Pov. Bystrica - Senica, Žilina - Humenné, Šaľa - Levice, Hurbanovo - Jelšava, Petržalka - ŠKP. SENEC - NITRA 1:0 (1:0). Góllövö: Kuták. Szoros kiegyensúlyozott találko­zón a 37. percben dőlt el a kétpont sorsa. JELŠAVA - VSS KOŠICE 0:3 (0:1). Góllövők. Hirko, Menga, Daňko. A ven­dégek nagyobb rutinja döntött. ŠKP Bratislava - Žilina 2:3 (1:1). Góllövők: Ivan, Vrábel, ill. Nemčík, Vlček és Kopás. A vendégek csapatából a 73. percben a bíró megsértéséért piros lappal büntették Mahütot. LEVICE - HURBANOVO 4:0 (3:0). Góllövők: Dikacz 2, Mäsiar, Šimkovič. A sereghajtó vendégek az 55. perctől 10 játékossal küzdöttek, mivel Jurikot ismé­telt szabálytalanságért kiállították. VSŽ KOŠICE - PRIEVIDZA 2:1 (2:0). Góllövők: Pobegajev, Furda (11-esből), ill. Derco. A vendéglátók már a 25. perc­ben 2:0-ra vezettek, a bányászcsapat a hajrában szépített. Itt is volt kiállítás, a 90. percben a hazai Furdát küldte le a játékvezető. HUMENNÉ - ŠAĽA 2:0 (0:0). Góllö­vők: Szamardak, Labun (11 -esból). Szü­net után határozottabb volt a hazai együt­tes, rászolgált a győzelemre. LOKOMOTÍVA KOŠICE - POV. BYSTRICA 3:2 (2:1). Góllövők: Jantek (11-esből), Čajka, Kysela, ill. Veselý (11­esböl), Smejkal. Nehezen született meg a vasutascsapat sikere. SENICA - PETRŽALKA 2:0 (0:0). Góllövök: Karas 2. Kemény küzdelmes találkozón a hazaiak jobban használták ki helyzeteiket. 1. Nitra 2. VSŽ 3. VSS 4. Humenné 5. Lokomotíva 6. Žilina 7. Prievidza 8. Senec 9. Pov. Bystrica 10. Šaľa 11. Levice 12. ŠKP 13. Jelšava 14. Senica 15. Petržalka 16. Hurbanovo 25 18 4 3 59:11 40 25 12 10 3 32:18 34 25 13 5 7 31:18 31 25 12 3 10 38:34 27 25 10 7 8 28:24 27 25 9 9 7 32:31 27 25 8 9 8 24:25 25 25 10 5 10 20:27 25 25 9 .6 10 32:38 24 25 6 11 8 22:29 23 25 8 6 11 32:26 22 25 7 8 10 27:31 22 25 8 4 13 32:39 20 25 7 7 12 30:44 20 25 6 8 11 24:40 20 25 4 5 16 16:44 13 A 3. HELYÉRT