Új Szó, 1959. november (12. évfolyam, 302-331.szám)

1959-11-16 / 317. szám, hétfő

SjKERREL ERT VEGET a sk andinávia i portya Norvégia—Csehszlovákia 1:9 (0:1, 0:4, 1:4) A tegnapi Norvégia—Csehszlovákia nemzetközi jégkorong mérkőzéssel befeje­zödött válogatottunk skandináviai portyája. Mint ismeretes, válogatott csapatunk ezen a portyán összesen 4 mérkőzést játszott, melyből hármat megnyert és egyet elvesztett. Tegnap került sor a norvégek elleni visszavágó mérkőzésre. A norvég válo­gatottban nem eszközöltek változat. Sý­kora. csapatunk edzője erre a mérkőzés­re Capla helyett Šmatot, Franc helyett pedig Prošeket küldte harcba. A taláiko­zó sokkal jobb időben folyt le. mint az első mérkőzés. Fagvos hidegben, kemény jégen játszott a két csapat. Együtte­sünknek eleinte nem ment a játék, nem tudták kellőképpen kifejleszteni táma­dőakcioikat. A norvégek jobb játékot nyújtottak, mint az első találkozón és így Vlachnak csak a 19. percben sike­rült megszereznie a vezetést. A második harmadban csapatunk ma­gára talált. Sokkal nyugodtabban kom­binált. átgondoltabb támadásokat vezetett Rath kapuja ellen. Technikás játékukat siker koronázta: a 2. percben Starši 2:0­ra állítja a mérkőzés állását. A 3. perc­ben Golonkát a játékvezetők kizárják, de az erőfölényt a norvégek nem tud­ják kihasználni. A 6. percben Vlach 3:0­ra. a 8. percben Volf felső sarokba he­lyezett ütésével 4:0-ra, majd a 10. perc­ben Tikal egyéni akciója után Vlach 5:0­ra állítja az eredményt. A mérkőzés eme részében a norvégek is iramba jönnek, Nadrchalnak többször van alkalma be­bizonyítani tudását. Az utolsó harmadban a játék irama még jobban fokozódott. Ebben a harmad­ban Pantúček. Tikal, majd újra Pantuček ért el gólt. A 7 percben Golonka gólját a svéd játékvezetők nem ismerték el. Csapatunk 9. gólját Vlach ért el. Majd a 18. percben Bakke megszerezte a tiszteletgólt. Nemzetközi női kosárlabda-torna a Szlovák Nemzeti Felkelés tiszteletére (h) A CSTSZ kosárlabda-szakosztálya november 14—15 és 16-án nemzetközi nöi kosárlabda-tornát rendez a Szlovák Nemzeti Felkelés tiszteletére. Ezen a találkozón a lokomotíva és Slovan Bratislava, a Spartak Praha Sokolovo és a Lokomotíva Szófia együttese vesz részt. A bolgár együttes, mely az európai kosárlabda-bajnokcsapatok vetélkedésében is szerepel, nagy tudású és felkészültségű csapat. Ezt a Sokolovo el­leni küzdelem folyamán is bebizonyította. A prágai együttes a bajnoki tabella má­sodik helyén végzett, számos jó nevü taggal rendelkezik, már több ízben nyert or­szágos bajnokságot. A helyi együttesek kiegyensúlyozott erósségüek, jelenleg a Slo­van játékosainak biztosabb a labdakezelése. LOKOMOTÍVA BR A USLA VA—SLOVAN BRATISLAVA 47:56 (23 25) Á torna első mérkőzésére két bratisla­vai csapat állott fel. amelyek ezen a talál­kozón egyúttal bajnoki küzdelmet is vív­tak. A mérkőzés eredménye az I. ligábí számít, s így kimenetele mindkét csapat számára fontos volt. A mérkőzés elején a Lokomotíva többet kezdeményezett, job­ban kombinált, úgyhogy szoros győzelmére lehetett számítani. Később a találkozó drá­mai jelleget kezdett ölteni, a Slovan vette át az irányítást. Tomašovičová és Zvolenské a Lokomotíva legjobb erői csődöt mondot­tak. s végül is kilencpontos vereséggel hagyták el a játékteret. SPARTAK PRAHA SOKOLOVO— LOKOMOTÍVA SZÓFIA 65:74 (32:36) Ezután került sor az est legszebb és a hozzáértők' számára leglátványosabb küz­delemre a bolgár bajnokcsapat és a kiváló formában lévő prágai csapat között. A ven­dégek között láttuk Dzsnmbaszovát, Popo­vát és Boriszovát, akik nevüket már a moszkvai világbajnokság során ismertté tették. Ezek in is bebizonyították nagy tudásukat, s bizony a Sokolovo kosárlab­dázónölnek sok kellemetlen, meleg pilla­natot szereztek. Ennek ellenére a prágai csapat jól tartotta magát. Főleg Lundáko­vá szaporította a kosarak számát és dol­gozta le a bolgárokkal szembeni hátrányt. A végső döntést a második félidő 10. perce hozta meg. A vendégek ekkor fergeteges iramba kezdtek s Dzsembaszová okos irá­nyítása mellett megérdemelten nyerték a találkozót. LOKOMOTÍVA BRATISLAVA—LOKOMOTÍVA SZÓFIA 41:53 (15:27) Vasárnap a torna során ez a két együttes került egymással szembe. Meglepetésre a bratislavai csapat eredményes ellenállást tanúsított a bolgárokkal szemben, ak'ik az előző naphoz képest gyengébben szerepel­tek. A hazaiak a második félidőben 5 ko­sárkülönbségre dolgozták le hátrányukat, de végül is a keményen támadó és véde­kező Lokomotíva Szófiával nem tudtak bol­dogulni SLOVAN BRATISLAVA— SPARTAK SOKOLOVO 62:64 (33:32) Az első félidő eredménye alapján sokan a Slovan győzelmére számítottak. Ez be is következhetett volna, ha a csapat tagjai jobban dobáltak volna kosárra. A mérkő­zést, mely teljesen nyílt volt, a jobb ide­gekkel rendelkező prágai vendégek mini­mális k'osárkülönbséggel tudták a maguk javára eldönteni. Tačová és Danis — az országos sporttorna bajnokai Ostraván rendezték meg az országos nöi sporttorna egyéni bajnokságát. A Tatran sportcsarnokában 2000 főnyi közönség gyö­nyörködhetett a szebbnél-szebb bemuta­tókban. A legtöbb versenyzőnél a jó felké­szülés volt észlelhető. A bajnoki címet meglepetésre Tačová, a Baník Ostrava tag­ja egy ezred ponttal nyerte Bosáková előtt. Eredmény: Tačová 75.198 pont, Bo­sáková 75.197, Časlavská 74.498 pont. Brnóban a férfiak vívták sporttorna­Hétfő, november 16. A BRATISLAVAI MOZIK MŰSORA: PRAHA: Messzi világok felé (szovjet) 10.30, 14, 16.15, 18.30, 20,45, METROPOL: Ret­tenetes Iván II. rész (szovjet) 16, 18.15, 20.30, POHRANIČNÍK: Bátraké a szerencse (szovjet) 16. 18.15, 20.30, SLOVAN­Szülői ház (szovjet) 16 18,15, 20.30, TAT­RA: A 18-as év (szovjet) 16, 18.15, 20.30, PALACE: Filmhíradó (reggel 9-től este 22­ig), MLADÝCH: Andrejka (szovjet) 16, MIER: Nyomok a hóban (szovjet) 15.45, 18, 20.15, OBZOR: Yves Montand énekel (szovjet) 18 20.15, MÁJ: Férfi, aki nem tér vissza (szlovák) 18.15, 20.30, STALIN­GRAD: Az én drága párom (szovjet) 18, 20.15, ZORA: Dabač kapitány (szlovák) 18, 20. POKROK: Erős nemzedék (szovjet) 18, 20.15, PARTIZÁN: Életet Jan Kašparnak (cseh) 17, 19, NÁDEJ: Csigalépcső (ma­gyar) 19, DUKLA: Szállnak a darvak (szov­jet) 18, 20.15. A BRATISLAVAI SZINHÄZAK MŰSORA: NEMZETI SZlNHÁZ: A makrancos hölgy (19) ÜJ SZlNPAD: Moszkva-Cserjomuski (19)' A KASSAI MOZIK MŰSORA: SLOVAN: Az indiai anya (indiai), TAT­RA: Az én drága párom (szovjet), CSMEV: Kocsubej (szovjet), PARTIZÁN: A XX. szá­zad (szovjet), DUKLA: Csendes othon (ma­gyar). A KASSAI ÁLLAMI SZÍNHÁZ MOSÓBA! MA: Faust (19), HOLNAP: A legenda folytatódik (19). ID0IABAS S felhás idö tovább tart. A délvidéken * nap folyamán több helyen eső, az or­szág északi részében helyenként havazás. A várható leqmaqasabb nappali hőmér­séklet 4—6 fok. bajnoki küzdelmeiket A Spartak Brno tor­natermében 28 tornász mérte össze erejét az elsőségért. Az igényes, nehéz torna­mutatványokat könnyedséggel végezték a versenyzők. Danis megőrizte baj­noki címét, Klečka kiváló teljesítményével emelkedett ki. Végeredmény: Daniš 112.35, Varsó nyerte a tornát A Prágában folyó nemzetközi röplabda­torna nöi versenye már befejeződött. Az utolsó mérkőzésen Varsó csapata 3:0 arányú győzelmet aratott Brno együttese felett és ezzel megnyerte ezt a nemzetközi ve­télkedést. A második helyen Bratislava csapata végzett. A SAZKA és a ŠPORTKA eredményei 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 11.X21XX11 2 2 4, 5, 7, 8, 12, 46. JÉGKORONG­PÁLYÁKRÓL JELENTIK NDK—Spartak Praha Sokolovo 4:6 (1:2, 1:4, 2:0) A berlini Werner Seelenbinder-Halle­ban játszotta a Spartak Sokolovo jég­koronacsapata utolsó mérkőzését az NDK területén. A hazai együttes játéka csa­lódást keltett, a vendégek jo>­-- össz­játékukkal, ügyes kombinációikkal, tech­nikai fejlettségükkel tűntek ki, s ez meqhozta megérdemelt qvőzelmüket. Bukarest— Dukla Jihlava 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) A jihlaval jégkorongozók romániai ven­dégszereplésük során Bukarest váloga­tottjával mérkőztek. Mindkét együttes idegesen játszott, a csehszlovák csapat csupán az utolsó harmad végén talált magára. • Bad Toelz—RH Briio 3:3 (1:0. 2:1, 0:2) Az RH Brno csapata az NSZK-ban por­tyázik. Harmadik mérkőzését az I. li­gában játszó Bad Toelz együttesével rossz jégviszonyok között vívták. Vereséget szenvedett Prágában a Dukla Praha PREŠOVBAN A TATRAN LEGYŐZTE A PRÁGAI DYNAMÖT • PARDUBICÉBŐL NEM HOZOTT HAZA PONTOT A SLOVAN NITRA • OSTRAVÁN IS KIKAPOTT A SOKOLOVO S EZZEL MOST SEREGHAJTÓ Labdarúgóink I. ligabajnokságának tizenegyedik fordu­lójáról feltettük, hogy ezúttal sem maradnak el a meg­lepetések, ha ugyan még lehet ilyenekről beszélni. A csapatok játékereje csaknem azonos, pontveszteség érheti az élcsoportban szereplőket is, amire sor került szombat és vasárnap, amikor előbb a Slovan saját sta­dionjában egy pontot^vesztett, majd vasárnap a vezető Dukla Praha ugyancsak otthonában kikapott az RH Brnótól. Bizonyos tekintetben visszaesett a Slovan Nitra is, mely jelenleg már a nyolcadik helyen szere­pel, javult viszont a Tatran Prešov helyzete, amennyi­ben a csapat a tizenegyedik helyre kapaszkodott fel. A vezetés most visszakerült a Slovan Bratislavához,­de csak jobb gólaránya révén, második a fordulón részt nem vett ČH, mely eddig csak tízszer játszott, de ugyanannyi pánttal rendelkezik, mint a Slovan, a se­reghajtó pedig a Spartak Praha Sokolovo A prágai csa­pat, akárcsak tavaly, igen gyengén szerepel s ha nem javul a formája, veszélyes helyzetbe kerülhet. Jelen­téseink az egyes mérkőzésekről: Dukla Praha-RH Brno 0:2 (0:1) A prágai Letnán a nyugateurópai por­tyáról hazatért Dukla Praha együttese az RH Brnóval mérkőzött a bajnoki pontokért. A vendégek a mérkőzés első tíz percében sorozatos támadásokat ve­zettek a Dukla kapuja ellen. A második percben Mika a ll-es tájékáról a meg­lepett Kouba mellett a hálóba lőtte a labdát. 1:0 az RH javára. A brnói csa­pat további támadásaiból azonban már gól nem született. A játék lassan ki­egyensúlyozódott s fél órán keresztül mezőnyjáték folyt a pályán. A 14. perc­ben ismét jó helyzetbe kerültek az RH csatárai, de ezt nem értékesítették. Né­hány perccel később Masopust az első gólnak Ígérkező helyzetet teremtette, mi­koris már csak a brnóiak kapusával állt szemben. Schmucker merész vetődéssel kiöklözte a labdát, ami Vacenovskýhoz került, aki kapásból ismét kapura lőtt, de az RH egyik védőjátékosa szögletre ment. A 27. percben Novák mentette meg ismét kapuját a góltól. A hazai csapat az utolsó negyedórában fokozato­san feljött és egymás után vezette a ve­szélyesebbnél veszélyesebb támadásokat. Különösen Jelinek balszélső révén ju­tottak többször Schmucker kapuja elé a Dukla csatárai. A jó beadásokat azon­ban a Dukia belső csatárai nem tudták értékesíteni. így az első félidő az RI1 l:0-ás vezetésével ért véget. Szünet után a játék sokat vesztett szépségéből. Mind­két csapat sok pontatlan leadást adott és a kapu előtt a csatárok nem tudtak érvényesülni. A legfőbb hiba az volt, hogy mindkét együttes a középen akar­ta áttörni a védelmet. Az első negyed­órában a RH-nak két szép akciója volt. Mindkétszer azonban a labda elkerülte Koubek kapuját. A 21. percben Schmuc­ker megsérült s helyébe Katclík állt a kapuba. A 31. percben az RH ismét szép lendületes támadást indított s végül Ko­láček újabb gólt rúgott a Dukla kapujá­Takác nyerte a terepfutást Bratislavában megrendezték a hagyo­mányos őszi terepfutást. A versenyen összesen 36 atléta állt rajthoz. A fér­fia* csoportjában a 3300 méteres távon a bratislavai Takáč győzött 14 p 22 mp­vel. Csorba-tón ugyancsak terepfutást ren­deztek, melyen Szlovákia legjobb sífu­tó. is részt vettek. A férfiak 6000 m-es távon vetélkedtek; elsőnek Medved (ČH B. Bystrica) ért célba 15 p 43 mp-vel. ba. Ez végleg megpecsételte a Dukla vereségét. A prágai együttesen egyéb­ként a fáradság jelei mutatkoztak s rész­ben ennek tudható be gyenge teljesít­ménye. A mérkőzés végeredményben 2:0­ás RH győzelemmel ért véget. A hazai együttesnél nem volt olyan játékos, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott volna. A vendégeknél is csak Qbert és Bomba játéka tűnt ki. A brnói együttes lelkesen játszott és ezért meg is érde­melte a győzelmet. A TABELLA ÁLLÁSA 1. Slovan Bratislava U 5 5 1 25:13 15 2. ČH Bratislava 10 6 3 1 18:7 15 3. Dukla Praha 11 6 3 2 20:11 15 4. Spartak Hradec 11 4 S 2 20:14 13 5. RH Brno 11 6 1 4 17:15 13 6. Spartak Stalingrad 11 3 5 3 15:12 11 7. Spartak Trnava 10 4 3 3 17:10 11 8. Slovan Nitra 11 4 3 4 17:18 11 H. Jednota Košice U 4 2 5 13:18 10 10. Baník Ostrava 11 4 1 6 11:16 9 11. Tatran Prešov 11 3 2 6 17:20 8 12. Dynamo Praha 11 3 2 6 16:22 8 13. Dukla Pardubice 11 3 1 7 11:20 7 14. Spartak Sokolovo 11 3 0 8 11:26 8 Dukla Pardubice—Slovan Nitra 3:0 (1:0) A pardubicei katonacsapat meglepetést okozott gyors, jóiramú játékával, amely­nek eredményeképpen sikerült legyőznie a lendületesen játszó nyitrai együttest. A játék elején a hazai csapat számos kínálkozó gólhelyzetet dolgoz ki, amelyek közül csak egyet sikerült a tizedik percben Kozmannak kihasználnia. A második félidőben újra a katonacsapat a kezdeményező és ötletes játékával sem­legesíti a vendégek csatárait. A 35. és 36. percben Borovskynak két alkalommal sikerült bevennie a nyitraiak kapuját. A hazai együttes úgy látszik magára ta­lált és értékes győzelmével megjavította helyzetét a bajnkoki tabellán. A vendégek nem tudták érvényesíteni gólra törö tak­tikájukat s főleg Pucher, akit igen jó) őriztek, nem tudott érvényesülni. Tatran Prešov-Dynamo Praha 3:2 (3:0) 8000 néző jelenlétében lépett pályára a Tatran csapata, hogy megvívja a számára igen fontos bajnoki mérkőzését a prágai Dynamo együttesével. A mérkőzés a ven­déglátók meg-megújuló lavinaszerű táma­dásaival indul meg. Úgy látszik, hogy a Tatran nem is engedi szóhoz jutni ellen­felét és nagy gólarányú győzelemre törek­szik. Ezt a szándékát bizonyítja a 28. perc­ben Martinček, a 36. percben L. Pavlovié és a 38. percben Pál gólja. A második félidő egészen más képet mutatott A prešoviak visszaestek és úgy látszott, hogy az első félidő nagy irama teljesen kifullasztotta őket. Ekkor lépett akcióba a Dynamo ötösfogata. A tizedik percben Hochmann 3:l-re, majd Urban 3:2-re javítja az eredményt. Később rövid időre újra magára talál a prešovi támadó­sor, de ezekből az akciókból csak sarok­rúgásokat ér el. A mérkőzés eredménye már nem változik és így értékes bajnoki pontokkal gazdagodott a Tatran Prešov. Baník Ostrava —Spartak Praha Sokolovo 1:0 (1:0) Ostraván vasárnap délelőtt játszották a mérkőzést, melyen 10 ezer néző jelent meg. Az első félidőben az otthoniak nagy fölényben voltak s csak čtvrtníčeknek köszönhető, hogy végeredményben csak egy gól került a prágaiak hálójába. Szerzője Wiecek volt, aki ügyesen érté­kesítette Mikeska egyik átadását. Aztán a Sokolovo is támadt, de minden gól­A TTS Trenčín nyerte a rangadót A II. labdarúgó ligabajnokság B csoportjának utolsó öszi fordulója trenčíni rang­adót hozott. A mérkőzés végeredményben a TTS fölényes győzelmével ért véget. TTS TRENČÍN—ODEVA TRENČÍN 5:1 (1:1). Trenčínben nagy érdeklődés előzte meg ezt a helyi rangadó mérkőzést. Az első félidőben mindkét csapat változatos táma­dásokat vezetett, s 1:1 döntetlent ért el A csere után a TTS erősen feljavult és sorozatos támadásainak végül nagyarányú győzelem lett a vége. A TTS csapata a második félidőben ugyanis további 4 góllal terhelte meg az Odeva kapuját. A fontos rangadót osztrák játékvezető irányította. TSZ Lučenec Opatová— Dukla Brezno 2:0 (0:0). (—0) A Füleken lejátszott II. liga baj­s hathetes szünet után Kareš Is pályára lépett. A győztes csapat góljait Novodom­ský és Kareš lőtték. Á II. labdarúgó-liga B csoportjának to­vábbi eredményei: Slavoj Piešfany—TJ VŽKG 1:2 (0:1), Lokomotíva Košice—Iskra Otrokovice 3:1 (2:0), Slovan Prostéjov— Spartak Martin 5:0 (1:0). • Uganda: A XII. olimpiai labdarúgó selejtező csoportban Etiópia válogatottja 2:1 arányban győzött Uganda válogatottja felett. • Sangháj: Nöi röplabda-válogatottunk noki mérkőzés a losonciak győzelmével ért I Sanghajban játszott és ott a városi vá­véget. A losonci együttesben Pfeffer is äogatottól 0:3 arányú vereséget szenve­játszott, aki visszatért a katonaságtól I dett. Franciaország-Csehszlovákia 68:60 (34:23) A párizsi Coubertin-stadionban zsúfolt nézőtér előtt játszották a két ország közötti férfi kosárlabda-találkozót. A francia válogatott megismételve az isztambuli világ-bajnokságok alkalmá­val elért győzelmét, megnyerte a mérkő­zést. Válogatottunk az első félidőben nem nyújtotta a várt teljesítményt, akcióiból hiányzott a gyorsaság, a játékosoknak nem sikerültek a távoli kosárra dobások. Később együttesünk játéka tetemesen 0 Liberec: Lokomotíva Liberec— Tat­ran Ostrava 76:64 (32:24). Az I. nöi ko­sárlabda-ligában erős küzdelmet vívott a két csapat. • Bratislava: Slovan Pezinok—Slavoj Praha Vyšehrad 70:82 (35:37) A férfi kosárlabda-ligabajnokság első mérkőzése. Az újonc Pezinok csapata kemény ellen­félnek bizonyult és a prágai csapat csak nagy harc után tudta megszerezni a győ­zelmet. • London: Az angol férfi teniszezők idei ranglistáján Knight és Wilson áll az első helyen, utánuk Davies következik. javult annyira, hogy a játék vége előtt 2 perccel a hazai csapat csupán 5 pont­tal vezetett. Csapatunk tagjainak azon­ban két igen kecsegtető kosárszerzési alkalmat nem sikerült kiaknázniok, s ez eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. V. Kuznyecov megkapta a Helms-díjat V. Kuznyecov a tíztusában nyújtott nagy­szerű teljesítményéért mint első szovjet sportoló megkapta a Helms-díjat, meiyet 1936-ban alapítottak és minden évben a világ legjobb sportolóinak ítélnek oda. A2 1958-ban elért eredmények alapján ezúttal a következők részesültek a kitüntetésben: V. Kuznyecov (Európa), R. Johnson (Észak­Amerika), A. Olmodo (Dél-Amerika), H. El­liot (Ausztrália) és H. Webster (Dél-Afri­ka). R. Johnson ugyancsak a tíztusában elért teljesítményéért kapta meg a Helms­díjat, Olmedo kiváló perui teniszező, El­liot az 1500 méteres és 1 angol mérföldes síkfutás világcsúcsait állította fel, Webster pedig az ökölvívásban elért eredményeivel került a Helms-díjasok sorába. szerzési kísérlete meghiúsult a Baník Ostrava szilárd védelmén. Szünet után a prágaiak voltak a töb­bet támadó fél, sokat rohamoztak, de a kiegyenlítés nem sikerült. A győzteseknél ezúttal jól szerepeltek a hátsó sorok. Knézek, az új középhát­véd is kitűnő teljesítményt nyújtott s csak Ondračka, a csapat jobbl'edezete játszott gyengén. Az ötösfogat legjobbjai Wiecek és Mikeska voltak. A csapatban a legnagyobb csalódást Pospíchal okoz­ta, akinek ezúttal nem ment a játék. A második félidő közepén helyét Sedlá­ček foglalta el. A Spartak Praha Sokolovo legjobbja Čtvrtníček kapus volt, aki nagyobb ve­reségtől mentette meg csapatát. A hát­védek közül Hertl harcolt kitűnően, míg a fedezetek közül Hejský emelkedett ki. A csatársorban csak Kraus és Pazdera, tehát a két szélső érdemel említést. A két csapat egyébként a következő összeállításban játszott: Baník Ostrava: Mokrohajský — Köhler, Knézek, K. Dvoŕák — Ondračka, Stanczo — Mikeska, Wiecek, Kŕižák, Pospíchal (Sedláček), Valošek. Spartak Praha Sokolovo: čtvrtníček — Ječný, Hertl, Gura — Hejský, Novák — Pazdera, Svoboda, Jaroš, Mašek, Kraus, A magyar NB I vasárnapi fordulója A magyar NB I-ben vasárnap hét mér­kőzés volt, melyek a következő eredmé­nyeket hozták: Bp. Honvéd—MTK 3:2. A Népstadion­ban izgalmas mérkőzésre került sor. Szünet után az MTK nagy fölényre tett szert és Kovács III. góljával 2:2-re állí­totta az eredményt. A győztes gólt a 27. percben Kotász érte el. Később a já­tékvezető büntetőrúgást ítélt az MTK javára, de Faragó nagyszerűen védte Sí­pos lövését. Ferencváros— BVSC 5:1. Érdekes mér­kőzés, melynek során Albert ragyogó tel­jesítményt nyújtott. A zöld-fehérek öt gólja közül négyet a fiatal középcsatár ért el, valamennyit fejjel. Dorog—Újpesti Dózsa 0:0. Dorogon nagy harcra került sor, mely végül is gólnélküli döntetlent hozott. Pécs—Bp. Vasas 1:2. Az egyre javuló budapesti csapat két értékes pontot szer­zett a pécsi együttes ellen. Tatabánya—Szombathely 2:0. Az ottho­niak jó teljesítményt nyújtottak és meg­érdemelten győztek. Salgótarján—Csepel 0:1. A Csepel emelkedő formát mutatott és a jó vi­déki csapat felett váratlan gvőzelmet aratott. Diósgyőr—Szeged 3:1. A diósgyőriek végig jobbaknak bizonyultak és mei­érdemelten szereztek két fontos pontot. „ÜJ SZ Ô" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10. sz., T e 1 e f o n : 347-16, 351-17. 232-61 — főszerkesztő: 352-10. — főszerkesztő-helyettes: 262-77, titkárság: 326-39, — sportrovat: 325-89. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 10., telefon: 337-28. Előfizetési díj havonta Kčs 8, — , T r­jeszti a Posta Hirlapszolgálata. Megrend< lhető minden postahivatalnál és kézbe.sítőnél. Nyomás: Pravda, Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava. A-577"?59