Új Kelet, 1995. november (2. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-27 / 278. szám

Sport 14 1995. november 27., hétfő UJ KELET ____________________Röplabda NB I, férfiak __________ „H ideg” fogadtatás — biztos győzelem NB III Tisza-csoport Rakamazi ötös a végére Az NB I-ben az első „kör” lezárult, az NYVSC Budapes­ten kezdte a bajnokság máso­dik felvonását. A testnevelési egyetemisták Győri úti „bar­langjában” érezhető volt a kin­ti időjárás! A csapatokat hideg csarnok fogadta, míg a nézők kabátban is vacogtak az alig fűtött teremben. Első játszma: Az egyetemisták ragadták magukhoz a kezdeményezést, s „megnyitották” a nyíregy­háziakat (5-0). A vendégek ek­kor ébredeztek, de 5-2 után újra „egyetemi szintű” nyitások zú­dultak a látogatók térfelére. Balázs edző kétszer is idő­kéréssel próbálkozott, ám a ha- zaiak tovább növelték elő­nyüket (11-2). Két csere is kö­vetkezett: Batai helyett Drotár, Zádor helyett Horváth Géza lépett pályára. A továbbiakban ebben az összeállításban fejez­te be a mérkőzést az NYVSC. A szabolcsiak szépen araszol- gattak felfelé (12-6, 12-9). Drotár ász nyitásával egyenlí­teni is sikerült. Korcza ejtései, Zajácz és Horváth leütéseivel szemben tehetetlennek bizo­nyult a házigazda együttes. Meglepetésre egál után mégis a TF szerzett két pontot (14-12). Újra a vendégek jöt­tek, jó sáncok Korcza leütései után máris 14-16. Második játszma: Az NYVSC nem vesztette el a fonalat a fordulás után sem. Szép támadások következtek (0-3, 1-6). A fővárosiak egy rossz nyitás után még remény­kedhettek, meg is közelítették Drotárékat (6-7). Ekkor azon­ban beindult a nyíregyházi gé­pezet, Korczáék sorra érték el a pontokat. Az ellenfél látható­an megbénult, játékosai a me­zőnyben számtalan hibát vétet­tek, és támadás-előkészítésben is pontatlanok voltak. Simán nyerte a játszmát a vasutas gár­da. Harmadik játszma: Az egyetemisták még egy­szer megpróbáltak fordítani, 3-1-ig jutottak, de ezzel el is lőtték puskaporukat. Újfent a vendégek percei következtek. Pontos, ravasz támadás-befeje­zésekkel megtörték ellenfelü­ket. Ebben az időszakban Hor­váth, Zajácz, Pál és Korcza tar­tott bemutatót (3-11). A buda­pestiek még 3 pontot kierő­szakoltak (6-14), aztán a ven­dégek beütötték a mérkőzés­labdát. Az NYVSC nagyon gyenge nyitásfogadással kezdett, Batai- ék a hálónál is sokat bizonyta­lankodtak, a sáncmunka sem volt tökéletes, ezáltal magukra húzták az ellenfelet. A cserék után feljavult a nyíregyháziak teljesítménye és megfordították az első játszmát. Úgy látszott, a hazaiak már nem igazán hit­tek a győzelemben és csak egy- egy rossz nyitás után tudtak pontokat szerezni. A mérkőzés két harmadában azt játszotta a nyírségi csapat, ami elvárható tőle. Voltak kombinatív táma­dások, azokat sikerült eredmé­nyesen befejezni, valamint az ejtések is zavarba hozták a fővárosiakat. Fodor Ákos: — Csapatom a Nyíregyháza kezdeti bizonyta­lanságát sem tudta kihasználni. Balázs István: — Elnéztünk egy-két nyitásfogadást, ez és a hideg terem okozta a legtöbb gondot Révay ____________Kosárlabda NB I, B csoport, férfiak____________ Új abb vereség, tovatűnő álmok í BUDAFOK— NYÍREGYHÁZI TK ISOBAU végeredmény 101-89 félidő (48-27) Budafc Budai» 19/3, Vái Szorát Ei Ny ír ej Jankovic dás 6/3,: k, 100 néző. V.: Szász, Geréb. )k: Pólik 37/12, Kiss A. 16, Székely 5, Kiss M. szegi 28. Csere: Mészáros, Molnár, Kárpáti. Edző: nil. yháza: Cservék 5/3, Hutás 16/12, Oroszvári 10, s 22, Kmézics 23. Csere: Szekeres 3/3, Papp, Du- -Curucz 4/3. Edző: Hegedűs Ferenc. A nyíregyháziak a pécsi sú­lyos vereség után mindenképp győzni akartak a budafoki bo­rospincék mellett található sportcsarnokban. A feldobást követően azon­ban hamar kiderült: a szándék csak szándék maradt, ugyanis négy perc elteltével 8-2-re hú­zott el az ellenfél. A vendéglá­tóknál kezdettől fogva Pólik jeleskedett a pontgyártásban, de Kiss A. is nagyon aktív volt. A hetedik percben 21-6-ra ve­zetett a Budafok. Ekkor feléb­redtek a főiskolások, és egyhu­zamban 12 pontot dobtak, ebből Hutás egymaga nyolcat, közte két triplát. A felzárkózás lehetőségét meghiúsította a já­tékosok figyelmetlensége, né­hány eladott labda — és újra megugrottak a vendéglátók (31-18). A hátralévő időben a budafokiak még tizenhetet, míg a nyíregyháziak mindössze kilenc pontot szereztek. Úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés sorsa, ám a második félidő nyi­tányaként a főiskolások heves iramot diktálva megközelítet­ték a hazai csapatot. A nyíregy­háziak közül Kmézics volt rendre sikeres, sorra szerezte a kosarakat. Pontjaival a harmin­cadik percre 10 pontra csök­kentették hátrányukat Hutásék. A hajrában a Hegedűs-legény­ség már nem tudta tovább fa­ragni a különbséget, mert a já­tékosok nagy igyekezetükben több technikai hibát vétettek. Az sem használt, hogy Kmé­zics és Szekeres kipontozódott. Az irányító poszton pályára lépő Kurucz első NB I-es mér­kőzésén egy hárompontossal kezdett, ami azt jelezte: újonc létére nincs megilletődve. Ez is csak arra volt elég, hogy ismét 9 pontra csökkenjen a hátrány (97-88). Mellette még Hutás is dobott újabb hárompontost, de a hazaiak az utolsó percekben már nem engedték ki a ke­zükből a győzelmet, így végig vezetve megérdemelten nyer­ték a mérkőzést. A Nyíregyházi TK Isobau együttese a hétközi súlyos pé­csi vereség után harcos erénye­ket csillogtatott, a játékosok küzdöttek, az újabb kudarcot viszont így sem voltak képesek elkerülni. Szárát Emil: — A vártnál sokkal könnyebb ellenféllel ta­lálkoztunk. Sajnálom, hogy a második félidőben könnyel- műsködött csapatom, és nem vették figyelembe: az ellenfe­let annyira kell megverni, amennyire csak lehet. Hegedűs Ferenc: — A hét- közbeninél küzdelmesebb já­tékkal, de sok hibával veszítet­tünk. R. Z. Kézilabda NB I B Vesztett állásból győzelem Eredmények, nők: Kölcsey DSE-NYSI—Túr- keve 20-17 (10-13) Nyíregyháza, 100 néző. V.: Vóner. Kölcsey: Tomasovszki — Pál, Kulcsár, Szabó 4, Marosi 3, Nádasi 6/3, Nagy 7. Csere: Jónyer, Untener (kapusok), Hadobás, Réti, Bárány. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 1/0. Rögtön az első percektől a vendégek alaposan meglepték a nyíregyháziakat, ők szereztek vezetést, amit a félidő végéig meg is tartottak. A látottak alapján a második játékrészben is tartani lehetett a túrkevei fölénytől, ám idejében feléb­redtek a diáklányok. Lendüle­tes hazai rohamokat láthatott a maroknyi közönség, melynek eredményeként a 40. percben kiegyenlítettek Nádasiék, sőt, két perccel később — először a mérkőzés folyamán — a ve­zetést is megszerezték (15-14). Még egyszer egyenlíteni tudtak a vendégek, de a 46. perctől végig a hazaiak irányították a mérkőzést, és meggyőzőbb já­tékkal biztosan tartották itthon az elveszettnek hitt két pontot. Hadobás István: — A máso­dik félidőben nagyszerűen küz­dött a csapatom, úgy érzem, a vesztett állásból nagy fegyver­tény a győzelem. férfiak: — Ózd—Tiszavasvári Alkalo­ida 31-27 (16-11) Ózd, 800 néző. V.: Dob- rovics, Kerek. Tiszavasvári: Boczák — Danes 5, Dobi 1, Berényi 7, Jankovics 2, Török 4, Lemák 4. Csere: Meggyesy (kapus), Kovács 2, Vámosi 2, Fodor. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/0, illetve 0. A találkozó elején mindkét együttes óvatos volt, méreget­ték egymás erejét, és főleg gyengéit. Keresték a sebezhető pontokat, így a 25. percig fej­fej mellett ment a játék. Általá­ban a Tiszavasvári vezetett és a hazaiak mentek az eredmény után. Ekkor az eredményjelző 9-9-et mutatott. Az első játék­rész hajrájában azonban rákap­csoltak a Borsod megyeiek, és négygólos előnyt harcoltak ki. A második félidőben tovább növelte az előnyét a vendéglá­tó csapat, a 42. percre már 22­15-re vezettek. Aztán próbált felzárkózni az Alkaloida. Az 50. perctől öt percen belül hat gólt lőttek, míg az ózdiak egyet sem. Azonban ez csak arra volt elég, hogy három gólra csök­kentsék hátrányukat (27-24). A mérkőzés hátralévő részében már kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, és az esélyesebb Ózd nyerte a csoportrangadót. A vendégcsapatból a vereség ellenére kitűnő teljesítményt nyújtott Boczák kapus és Be­rényi. Váczi Sándor: — A támadá­sainkkal nem volt gond, de a védekezéssel nem voltam elé­gedett. Egy Ózd otthonában nem kis dolog 27 gólt lőni. Nyírbátori KC—Püspök­ladány 23-25 (7-13) —fuli — R akarna/—Baktalóránt- háza 5-0 (1-0) Rakamaz, 400 néző. V.: Petus. Rakamaz: Vitkai — Szo- bonya — Csorna, Illés, Hudák — Túróczi, Balogh, Varga, Papp — Kapusztyin (Búzás), Kocsis (Marcsek).Edző: Veig- li Géza. Baktalórántháza: Mónus (Szakács) — Hüse, Vacsilja, Szőke — Németh Cs., Maries, Benkő, Kapin (Németh S.) — Sós, Gdovin, Fecsku. Edző: Czipf Zoltán. Gólszerzők: Balogh 3, Hu­dák, Papp. 15.' p.: Balogh 17 méterre szabadrúgásból a bal felső sa­rokba csavarta a labdát 1-0 50. p.: Ismét szabadrúgásból értek el gólt a hazaiak. A kapu­tól 18 méterre leállított labdát Hudák tekerte a bal alsó sarok­ba. 2-0 66. p.: Túróczi az alapvonal közeléből visszagurított Balogh elé, aki 6 méterről a jobb alsó sarokba továbította a labdát 3-0 80. p.: Balogh átadása után Papp tette maga elé a labdát, s 14 méteres lövése Szakács hasa alatt került a kapuba. 4-0 82. p.: Varga gurított Balogh elé, s a középpályás 18 méterről vette be a baktai kaput. 5-0 Sokat ígérő iramban kez­dődött a 13. fordulóból elha­lasztott megyei rangadó. Az első percben a csúszós talajhoz jobban alkalmazkodó vendégek léptek fel kezde- ményezőleg, s ügyesen szőtték a támadásaikat. A 13. percben azonban Mónusnak egy hárítás során eltört a kisujja a jobb ke­zén, s az első NB III-as mér­kőzésén pályára lépő Szakács foglalta el a helyét a kapuban. A kapuscsere láthatóan megza­varta a baktaiakat, mert az ed­dig jól játszó játékosaik nem találták a helyüket. A félidő hátralévő részében a Rakamaz irányította a játékot, s az utolsó percben a vezetést is megsze­rezték. Fordulás után sem vál­tozott a játék képe, sőt, a haza­iak még nagyobb fölénybe ke­rültek. Ä remekül játszó Balogh irányításával szebbnél-szebb támadásokat vezettek, s 4 gólt lőttek a második játékrészben. Az utolsó percekben tovább növelhették volna előnyüket a vendéglátók, de támadóik a legnagyobb helyzeteket is el- könnyelműsködték. A minden tekintetben jobb Rakamaz győzelméhez nem férhetett két­ség, s így a Baktalórántháza az utolsó két mérkőzésre tervezett 6 pontból egyet sem szerzett. Veigli Géza: — Minden te­kintetben a vendégek fölé nőttünk, teljesen megérdemelt a győzelmünk. Mielőbbi gyó­gyulást kívánok az ellenfél ka­pusának. Czipf Zoltán: — Kapusunk sérülése után szétesett a csapat, nagyon rosszul játszott az egész társaság. Sima vereséget szen­vedtünk, nem erre számítottam. Jók: Balogh, Papp, Illés, Hudák, illetve a vendégek kö­zül senki. Barczi Róbert A Tisza-csoport őszi végeredménye: 1. Tiszafüred 15 12 2 1 40-9 38 2. Nagykálló 15 10 2 3 32-17 32 3. Balmazújváros 15 9 4 2 37-11 31 4. Rakamaz 15 9 2 4 33-10 29 5. Tiszaújváros 15 7 5 3 31-16 26 6. Kisvárda 15 7 5 3 27-19 26 7. Mád 15 7 3 5 20-19 24 8. Szikszó 15 6 6 3 17-16 24 9. BÉVSC 15 4 5 6 20-24 17 10. Mátészalka 15 5 2 8 17-28 17 11. Nyírbátor 15 5 2 8 23-37 17 12. Baktalórántháza 15 5 1 9 29-31 16 13. Ózd 15 3 2 10 19-25 11 14. Hajdúböszörmény 15 3 1 11 18-30 10 15. MVSC 15 1 7 7 8-25 10 16. Vámospércs 15 2 1 12 9-61 7 Kisvárda: három jelölt! Jól sikerült záróvacsorával tettek pontot az őszi idényre pénteken Kisvárdán. Miközben a játékosok vakációjukat terve­zik, a „főnökök” számára most kezdődik az igazi munka, ami akad, nem is kevés! Bár a baj­nokság épphogy véget ért, a háttérben azért már történt egy, s más. Gólyán István technikai vezető rövid helyzetjelentése szerint... — A labdarúgó-szakosztályt irányítók abban egyetértenek, hogy alapjában véve a csapat szereplése megfelelt a várako­zásoknak. A nyári kavalkád után akár elégedettek is lehe­tünk a fiúk teljesítményével. A hatodik hely, a megszerzett huszonhat pont reményeinket támasztja alá. Az utolsó két mérkőzés feledtette azt a hul­lámvölgyet, amibe a gárda a bajnokság hajrájában „belesé­tált”. A Balmazújvárosban el­ért döntetlent a bravúr kategó­riába sorolom, és előtte Máté­szalkát is sikerült legyőzni. Az elmúlt héten levezető edzések voltak, ezt követően engedtük szabadságra a játékosokat. Tel­jesen nem állunk le, alkalom­adtán tornatermi foglalkozáso­kat tartunk. A felkészülést előreláthatólag január tizenötö­dikén kezdjük. — Ki ül majd a kispadra, hisz Komáromi György kilátásba helyezte lemondását? — Ez a kérdés még nyitott. Egyelőre nem tudok konkrét válasszal szolgálni, de hamaro­san erről is döntés születik. — Tovább menve, lesznek-e távozók a keretből? — Szinte száz százalék, hogy nem. — Akkor az a pletyka sem igaz, hogy Lelt esetleg Bakta- lórántházán folytatja pályafu­tását? — Nem. — Erősítés? —Úgy néz ki, három ember­rel fog bővülni a létszám. Egyi­kük Sátoraljaújhelyről érkezne, méghozzá egy védekező-kö­zéppályásról van szó. — Annak is híre kelt, misze­rint Szőr kapus és Seres újfent Kisvárdán bukkan fel tavasszal. — Ez nekem merőben új. Nem hallottam róla, még csak pletykaszinten sem. Koncz Tibor