Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-10 / 238. szám

1995. október 10., kedd Sport 14 Elismerés sportolóknak UJ KELET Kézilabda NB I Felbermann Endre, Nyíregy­háza alpolgármestere tegnap délután a közművelődési bi­zottság ülésén, ünnepélyes ke­retek között fogadta az augusz­tusban és szeptemberben ered­ményesen szerepelt sportolókat és edzőiket. Először Kovács Ri­tának nyújtott át pénzjutalmat a bécsi úszó Európa-bajnoksá- gon elért győzelméért. Kiemel­te, hogy a hosszútávúszónő már többször bizonyította tehetsé­gét. Köszönetét fejezte ki ezért Vajda Tamásnak, Rita ed­zőjének. Ezt követően a szlo­vákiai rádióstájfutó Európa- bajnokságon eredményesen szerepelt két sportoló és edzője jutalmazására került sor. Mint ismeretes Ladikné Zarnóczai Klára lett a női győztes, míg Kovács András az old boy rh csapat tagjaként végzett a do­bogó harmadik fokán. Mindkettőjük edzője Venczel Miklós. A díjazottak az esemény után a következőket nyilatkozták: Kovács Rita:—Elkezdtük az edzéseket a dél-amerikai Világ­kupa versenyekre. Gimnaszti­ka, futás, erőnléti gyakorlatok szerepelnek a napi program­ban. Az egy hónapos szabad­ság nagyon jót tett. Mivel a hosszútávúszás még nem olim­piai sportág, ezért nem lesz az olimpia miatt sem Eb, sem pe­dig vb. de így is lesz felada­tunk bőven. A város vezetőinek elismerése mindig jólesik. Ladikné Zarnóczai Klára: — Nagyon boldog vagyok, amiért gondoltak ránk a város vezetői. Ez is jelzi, hogy elismerik a munkánkat. Természetesen ezek után folytatom tovább a versenyzést. Erre buzdított édesanyám is. Biztatott, hogy ne vonuljak még vissza. Amíg vannak nálam idősebbek a sportágban, addig én sem ha­gyom abba. Kovács András: — Nagyon jólesett az elismerés. Ez arra ösztönöz, hogy a következő két évet a világbajnokságig végig­csináljam. (száraz) Kosárlabda A hét végén a Nyíregyházi TK Isobau a jó játékerőt kép­viselő Bajai Honvéd KK együt­tesét fogadta bajnoki mérkőzé­sen. A mérkőzés előtti esélyla­tolgatásnál mindenki színvona­las kosárderbit várt, természe­tesen hazai győzelemmel. Nos, a színvonalra —- mint kiderült — nem lehetett panasza annak a pár száz nézőnek, aki szom­baton délután kilátogatott a Bujtosi Szabadidő Csarnokba. Az eredménnyel viszont annál inkább nem lehet kibékülni, hi­szen a TK csapata egy nyerhe­tő, győztes meccset engedett ki a keze közül. Nézzük, miképp is vélekedik erről a nyíregyhá­zi csapat vezetőedzője, Hege­dűs Ferenc. — Mi a véleménye a mérkő­zésen mutatott játékról? — Sajnos ezt a meccset két­szer is elbuktuk a mérkőzés fo­lyamán. Az első a rendes játék­idő letelte előtt 12 másodperc­cel történt, a másik pedig a hosszabbítás vége előtt 14 má­sodperccel. Mindkét esetben nálunk volt a labda, és egysze­rűen képtelenek voltunk egy hatékony támadást szervezni. Pont azokhoz az emberekhez került a labda — gondolok itt elsősorban az irányítókra —, akik önbizalomhiányban szen­vednek. Az egyszerűen lehetet­len, hogy az irányítók lepasz- szolják a labdát a palánktól tíz méterre álló centereknek, akik­nek nem az ilyen távolságból történő dobás lenne a feladatuk. A legjobb példa erre a hosszab­bítás utolsó néhány másodper­ce, amikor is birtokunkban, pontosabban Hutásnál volt a labda. Az ellenfélnek ekkor már hét személyi hibája volt, és Hutás ahelyett, hogy betört vol­na vagy kicsikart volna egy büntetőt—lehet, senki nem állt volna Laci elé, hisz egy faulto­lás után dobhattunk volna bün­tetőt, s ezt a hibát, szerintem, az ellenfél játékosai közül sen­ki nem vállalta volna —, le­passzolta a labdát a palánktól távol álló Kmézicsnek, amivel tulajdonképp a felelősséget is levette a saját válláról. Tehát az ilyen momentumokra értem az önbizalomhiányt. Mindezek ellenére jól küzdöttünk, a vé­dekezésünk is megfelelő volt. — Talán ha az ellenfél játé­kosai közül Tamást, illetve Vujadinovicot jobban fogják védekezésben, akkor simán nyerhettünk volna... — Sajnos azt kell monda­nom, hogy tényleg ez a két já­tékos vert meg minket. Főleg a második játékrészre, valamint a hosszabbításra érvényes ez, hiszen a fent említett idősza­kokban szinte csak ők dobálták a kosarakat. Számszerűn ki­emelve a két fiú teljesítményét: Tamás az első félidőben 17 pontot, míg a továbbiakban 18 pontot ért el. A másik bajai já­tékos, Vujadinovic az első já­tékrészben szinte nem is volt a pályán, hisz csak négy pontot sikerült szereznie. A második­ban, illetve a hosszabbításban annál jobban kitett magáért — s mi ezt engedtük neki, ami óri­ási hiba volt —, mivel 25 pon­tot dobott. Még egyszer: csak azt mondhatom, hogy sajnos saját magunkat vertük meg ezen a találkozón. Rutai János Atlétika-hírek Megyénk atlétái a hétvégén több helyszínen, több verse­nyen is szerepeltek. Veszp­rémben serdülő B válogatott viadalt rendeztek, melyen Magyarország csapata Hor­vátországéval mérte össze erejét. A versenyen négy nyír- egyházi fiatal vett részt. Gyurján Tamás súly lökésben első lett 15,92- vei, mígSallai András közvetlenül mögöt­te, a második helyen végzett 15,58-cal. A magasugró Garami Linda 155 centimé­terrel szintén a második he­lyet szerezte meg, míg Kato­na Ágnes 100 méteres síkfu­tásban 12,4-gyel a negyedik lett. * Majoros László pénteken a Városi Stadionban megjaví­totta pár nappal korábbi egyé­ni csúcsát, amely most már 69,16 méter! * A hét végén Szentesen do­bóviadalra került sor. Az összesített versenyben négy nyíregyházi atléta közvetlenül egymás után végzett. Majoros László második lett, de egyé­ni csúcsától jócskán elmaradt, „csak” 64,90 sikeredett. Ko­csis Gábor 51,48-cal a harma­dik, Cserpák Róbert 51,30-cai a negyedik, míg Bodnár Ist­ván 47,88-cél az ötödik he­lyen „állapodott meg”. „Folytatjuk a pótalapozást...” A Kisvárdai SE kézilabdásai túlvannak az egyik nehéz mér­kőzésen. A hét végén annak a Győrnek voltak a vendégei, amely még a Debrecent is meg­verte otthonában. így a találko­zó előtt a várdaiak új edzője, Benyáts Balázs úgy nyilatko­zott, hogy bízik a tisztes helyt­állásban, és megpróbálnak mi­nél szorosabb eredményt kihar­colni. Végül az eredmény nem lett a legszorosabb, hiszen tíz­gólos különbséggel kaptak ki, bár a kézilabdában egy párper­ces megingás is eredményezhet nagyobb arányú vereséget. — Az első 15 percben fej fej mellett ment a játék. A felállt falunkkal nem tudtak mit kez­deni a hazaiak. Még az egyik legjobb lövőjük, Mátéfi is mindössze egy átlövésgólt lőtt. Aztán a 15. percben fegyelme­zetlenség miatt kiállítottak tőlünk egy játékost. Mintha erre várt volna az ellenfél, rendre le­indítottak bennünket. A zavar még több kiállítást eredménye­zett, és ez okozta a vesztünket. A második félidőben meg hiá­ba küzdöttünk, az első félidőben kiharcolt előnyüket nem tudtuk lefaragni, sőt, azt még hárommal növelték. Eb­ben nagy szerepe volt Hoffman kapus beállásának, aki káprá­zatosán védett. A csapaton lát­szott a hirtelen jött, túlzott ter­helés, amit egy hete kezdtünk el. Nem keseredünk el, a véde­kezésünk kimondottan jó volt, a támadásban vétett hibáinkat meg igyekszünk kijavítani — összegzett Benyáts Balázs a ta­lálkozó másnapján. Hozzátette még, hogy nagyon jól mutatko­zott be az új játékos, Buglyó, aki öt góllal lepte meg a győrieket, és időnként kitűnő­en védett Bírta kapus is. A pót­alapozást folytatják, mert a hi­ányosságokat csak így tudják pótolni. —fuli— Kézilabda NB II Megszerezte első győzelmét az MG NB II nők: Papp Kér SE—Debreceni Medicus 26-25 (15-10) Góldobók: Nagy 10, Ma­gyart 6, Csajkovits, Simái 3-3, Kovács 2, Répánszky, Szántó 1-1. Szoros küzdelemben, az ed­digiektől gyengébb teljesít­ménnyel, de biztosan nyertek a lelkes hazaiak. Nyírbátor—Vásár osna- mény 23-18 (11-8) Góldobók: Bánszegi 8, Cse- ke 5, Vona 4, Kovácsné, Somo­gyi, Huszti 2-2, illetve Szabó 8, Esik 4, Koncz, Magyar 2-2, Szűcs, Storasztáné 1-1. A hazai csapat győzelméhez nem fért kétség. Férfi mérkőzések: Mezőgazdasági Főiskola— Csenger 27-24(15-13) Góldobók: Tamai 8, Márton 7, Kaplonyi 6, Balogh 3, Je- szenszki 2, Bod 1, illetve Ta­más 8, Barcsai 5, dr. Balogh 4, Székely 3, Homyák 2, Apáti, Moldvai 1-1. Nagy küzdelmet hozott a megyei rangadó. A nemrégiben Mártonnal és Boddal megerő­sített emgések végre megsze­rezték első győzelmüket. Fehérgyarmat—Balmaz­újváros 32-28 (17-12) Góldobók: Pásztor 15, Éles 6, Alexa 4, Docsa, Szűcs 2-2, Nagy, Csapos, Veszprémi 1-1. A telt ház előtt lejátszott mér­kőzésen két jó csapat színvo­nalas összecsapását láthatta a szépszámú nézősereg. A haza­iak minden játékosa dicséretet érdemel, de különösen kiemel­kedett Pásztor, akit nem tudtak semlegesíteni az ellenfél játé­kosai. Záhonyi VSC—Bogáti SE 17- 31 (9-14) Góldobók: Kovács 7, Ko­vács A. 4, Kői, Tóth, Molnár 2-2. Az első félidőben számtalan ziccert és büntetőt hibáztak a záhonyiak, így a vereségük tör­vényszerű volt. További eredmények, nők: Putnok—Miskolc 26-13, Ka­zincbarcika—Balmazújváros 18- 30, DVSC—Nádudvar 20- 12, Bocs—Hajdúnánás 12-22. Férfiak: Sárospatak—Haj­dúnánás 13-13, Hajdúböször­mény—Polgár 23-20, Ózdvi- déki Bányász—Mezőkövesd 23-22. Röptében Tiszavasvári első győzelme NB II Keleti-csoport, nők Tiszavasvári Alkaloida— BHG SE 3-2 (-7,11,13,-9,15) Tiszavasvári, Városi Sport­csarnok. V.: Bodrogi, Szlovák. Tiszavasvári: Dobiné, Husztiné, Gregor, Kerezsi, Mészárosné, Tánczos K. Cse­re: Iszályné, Tánczos E. Edző: Sáfár Zsolt. A mindent eldöntő utolsó játszmára maradt a kérdés, hogy ki teszi zsebre a két baj­noki pontot. Mint azt a játszma eredménye is mutatja (17-15), a tiszavasvári lányoknak drá­mai küzdelemben sikerült csak megszerezniük a végső győzel­met, ami egyben NB Il-es sze­replésük első diadala. NB II Keleti-csoport, férfiak S t art-S por tu la—Lasszó JATE (Szeged) 3-1 (-6, 7,5, 9) Bem J. Alt. Isk. tornacsarno­ka. Start: Barnucz, Nagy, Var­ga, Antal, Kolozsi, Prékopa. Csere: Somogyi. Az első játszma után már azt játszották a hazaiak, amit tud­nak. A vendég szegedieknek a továbbiakban csak alárendelt szerep jutott. Összességében a Start-Sportula férficsapata megérdemelten gyűjtötte be a két bajnoki pontot Tisza-parti ellenfelével szemben. A sportulás Nagy Attilának az első szett minden gyötrel­me az arcán Fotó: Racskó