Tolnai Népújság, 2018. szeptember (29. évfolyam, 203-227. szám)

2018-09-04 / 205. szám

14 SPORT 2018. SZEPTEMBER 4., KEDD A címvédő mellett a listavezető és a Szekszárd mérlege is százszázalékos Továbbra is kapott gól nélkül menetel a Bonyhád-Börzsöny LABDARÚGÁS Már csak há­rom csapat veretlen és négy együttes nyeretlen a me­gyei II. osztályú bajnokság­ban, miután a forduló egyik rangadóján a Mórágy kika­pott Bölcskén, a Kaposszek­­cső-Csikóstőttős pedig le­győzte az őcsényieket. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Nagymányoki SE­­Madocsa SE 2-3 (2-2) Nagymányok, 150 néző. V.: Kovács T. (Domokos L., We­­itner). NAGYMÁNYOK: Schan­­czenbacher Z. - Pál István, Vajda T. (Kovács L, a szünet­ben), Krähling, Feik - Hor­váth B., Kovács K. (ifj. Borbély Cs., 54.), Borbély Cs. (Vizin, a szünetben) - Pál Imre, Bara­bás Á. (Németh K., 69-), Boros K. Edző: Köő László. MADOCSA: Müller R. - Araczki I., Kern T., Hahn, Magyar I. - Araczki A., Éger, Varga L. (Wenhardt, 85.)- Madár (Zengrűber, 92.), Bő­dé I. (Süvöltős J., 89.), Piszár. Edző: Bődé Dániel. Szinte egy­­kapuzott a hazai csapat, a ven­dégek alig lépték át a felezővo­nalat, mégis nekik sikerült győzni. GÓL: Boros K. (11.), Horváth B. (26.), illetve Piszár (14.), Bődé I. (27.), Éger (62.). JÓK: az egész hazai csapat, il­letve Éger, Bődé I. Ifi: 11-0. Bonyhád-Börzsöny- Kisdorogi FC 3-0 (3-0) Bonyhád-Börzsöny, 150 né­ző. V: Lengyel S. (Verbászi, Kapéter). BONYHÁD-BÖRZSÖNY: Schleinig - Mathész, Loósz, László L., Baranyi (Zsók, 75.)- Pechár, Csobot P., Máté N., Hosnyánszki Zs. (Eckert, 80.)- Rafai (Győrfi J., 68.), Hos­nyánszki T. (Szentes, 84.). Játé­kos-edző: Hosnyánszki Zsolt. KISDOROG: Kiss A. - Palkó Á., Bordi, Horváth R, Nagy K. (Óbert, 65.) - Palkó Márk, Pá­li - Miszler (János K., a szünet­ben), Palkó Máté, Schiller A. - Horváth G. Szakmai igazga­tó: Bőhm János. A rangadóhoz méltó mérkőzés vendéghely­zetekkel indult, de a hazaiak szereztek vezetést, ami után egyre magabiztosabbá válva, szép gólokkal a félidőig eldön­tötték a csatát. GÓL: Rafai (39., 44.), Pechár (17.). JÓK: Schlei­nig, László L., Mathész, Csobot R, Rafai, Pechár. Ifi: 4-10. Bölcskei SE­­Mórágyi SE 5-3 (5-3) Bölcske, 150 néző. V: Tálas (Váncsa, Brettner). BÖLCSKE: Nagy G. - Farnek A. (Berecz­­ki, 80.), Almási, Tóth Gy. - Be­­senczi Z., Princz G. - Balogh K., Höss, Keresztes D., Debre­ceni - Szabó R. Játékos-edző: Besenczi Zoltán. MÓRÁGY: Blá­­ga B. - Töttősi, Simon L, Les­tár, Decsák V. - Juhász A. (Hor­váth Cs., 10.), Löfli, Grassy, Ve­­csei V. - Tóth T., Palkó J. Edző: Illés Béla. Megtizedelt csapa­tok rangadóján a hazai gárda szebbnél szebb gólokat szerez-Csibi Ferencet (a labdával) és a faddiakat csak „kergették” Domsa Dénesék és a gerjeniek. Galéria: TEOL.hu Fotók: Mártonfai Dénes Megyei II. osztály, az állás 1 Madocsa 4 4 0 0 19-4 12 2. B.-Börzsöny 4 4 0 0 8-0 12 3. Mórágy 4 3 0 1 22-12 9 4. Fadd 4 3 0 1 11-2 9 5. Szekszárd II 3 3 0 0 11-2 9 6. Aparhant 4301 12-4 9 7. Nagymányok 4 2 11 15-8 7 8. Tolna-Bogyiszló 4 2 0 2 12-7 6 9. Simontornya 4 2 0 2 12-12 6 10. Bölcske 4 2 0 2 9-11 6 11. Kisdorog 4 112 5-7 4 12. K.-Csikóstöttös 3 1 0 2 5-6 3 13. Gerjen 4 0 0 4 4-16 0 14. Őcsény 4 0 0 4 5-19 0 15. Dunakömlőd 4 0 0 4 4-21 0 16. Pincehely 3 0 0 3 3-26 0 Mesterlövészek A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE, FELNŐTTEK. 12 gólos: Tóth Ta­más (Mórágy). 8 gólos: Boros Krisztián (Nagymányok). 6 gó­los: Ambrus László (Simontor­nya), Bődé István (Madocsa). 4 gólos: Móricz Gergő (Apar­hant), Pesti Viktor (Tolna-Bo­­gyiszló). 3 gólos: Barabás Ákos (Nagymányok), Bucher Barnabás Attila (T.-Bogyisz­­ló), Palkó János (Mórágy), Ra­fai Márk (B.-Börzsöny), Süme­gi Balázs (Tolna-Bogyiszló), Végh Péter (K-Csikóstőttős), Vida Tamás (Fadd) F 9 dd i .SE A forduló válogatottja ■trtr Márton János ^ ‘ Tolna VFC-Bogyiszló \ Mathész Dániel 2 itodytád'Sörzsöny ,■ Mátyás Tamás ! 3 Tolna VFC-Bogyiszló László Levente f4* Bonyhád-Börzsöny- f Tóth György Bölcskei SE Fehér Károly Éger László ) Madocsa SE Csizmadia Ferenc 8 Szekszárdi UFC ll Sümegi Balázs \ tói 9 Tolna VFC?Bogyiszló Ambrus László Simontornya TC Szabó Roland \ Bölcskei SE ve megérdemelten nyert. GÓL: Szabó R. (18., 37.), Princz G. (20.), Almási (12.), Keresztes D. (27.), illetve Tóth T. (30., 31.), Princz G. (26., öngól). KIÁLLÍT­VA: Tóth T. (85.). JÓK: egész ha­zai csapat, illetve Tóth T., Löf­li, Töttősi. Ifi: 0-2. Faddi SE­Gerjeni SK 5-0 (4-0) Fadd, 300 néző. V.: Knap (Weitner, Simon B.). FADD: Sza­bó D. (Szalai Á., 60.) - Mausz, Gerendái G., Horváth M. (Ko­vács G., 78.), Csányi O. (Faze­kas R., a szünetben) - Gász, Fehér K., Asztalos A. (Papp J., 65.), Szatmári - Gáncs, Csi­­bi (Vida T., 67.). Játékos-edző: Vida Tamás. GERJEN: Vajda P. (Mező, 23.) - Bán Z., Szemes, Bráz, Tesényi (Holweiger R., 65.) - Bán T. (Szegfű, a szünet­ben), Balogh T., Domsa, Kapi­tány - Szili Á. (Kertész N., a szünetben), Kozák. Edző. La­­cza Zsolt. A magabiztosan ját­szó hazai csapat „ugyanilyen” győzelmet aratott a mérkőzés végéig becsületesen küzdő vendégcsapat ellen. GÓL: Hor­váth M. (2.), Szatmári (21.), Fe­hér K. (4L), Gáncs (76.), Vida T. (90.). KIÁLLÍTVA: Bráz (45.). JÓK: Gász, Asztalos A., Fehér K., Szatmári, Gáncs, Horváth M., illetve Kapitány, Bán Z., Balogh T. Ifi: 7-2. Szekszárdi UFC II­­Dunakömlődi SE 6-1 (l-O) Szekszárd, V.: Pekoli (Al­bert L, Kiss J.). SZEKSZÁRD II: Prantner Gy. - Berta (Kovács G., 55.), Tóth R, Pesti Z., Kár­páti Z. (Bognár Zs., 64.), - Tol­nai L., Nagy Zs. - Sárközi Á., Csizmadia F. (Vizdár Zs., 59.), Málinger (Csiki, a szünetben) - Csende R. (Acsádi V., 72.). Játékos-edző: Vizdár Zsolt. DU­NAKÖMLŐD: Ellermann (Bild­­héber G., a szünetben) - Kern M., Poroszkai J. (Horváth J., 72.), Major M., Szabó Tibor (Váradi, a szünetben) - Ka-Finta Viktor, a Tolnai Népújság főszerkesztője adta át a tavasz leg­jobb játékosának járó díjat a faddi Fazekas Róbertnek Ez következik MEGYEI II. OSZTÁLY, AZ 5. FOR­DULÓ PROGRAMJA Szeptem­ber 8., szombat: Gerjeni SK­­Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE, Simontornya TC-Bölcs­­kei SE, Őcsény SK-Pincehelyi ATE 16.30 óra. Szeptember 9., vasárnap: Mórágyi SE-Tol­­na VFC ll-Bogyiszló, Aparhanti SE-Nagymányoki SE, Mado­csa SE-Szekszárdi UFC II, Du­­nakömlődi SE-Bonyhád-Bör­­zsöny SE, Kisdorogi FC-Faddi SE 16.30 óra. pás, Jóni I., Meszlényi, Szakter - Józsa, Csonka J. (Berek, 68.). Edző: Szabó István. GÓL: Viz­dár Zs. (75., 77.), Tóth P. (38.), Pesti Z. (57.), Csende R. (60., 11-esből), Kárpáti Z. (62.), il­letve Szakter (55.). JÓK: Prant­ner Gy., Tolnai L., Csizmadia R, Csende R. Tolna VFC ll-Bogyiszló-Aparhanti SE 3-0 (2-0) Tolna, 150 néző. V: Éreth (Horváth T., Antal L). TOL­NA-BOGYISZLÓ: Márton J. - Or­bán M., Mátyás T. (Schütz, 78.), Erdei I. (Klem, 78.), Szántó G. - Sós G. (Oláh Sz., 90.), Pesti V, Merkl M., Csontos (Kurunczi, 57.) - Sümegi B. (Fögler, 90.), Bücher. Edző: Szőcs Richárd. APARHANT: Seregi - Müller M., Búzás M. (Móricz L, a szünet­ben), Móricz G. (Jakab R., 68.), Beszterczán (Batta, 38.) - He­gyi, Gyalog, Heidecker, Mol­nár D. (Búzás T., 20.) - Kajtár, Miklós L. Edző: Minker Énd­­re. A hazaiak a jó talajú mér­kőzésen eredményesen tud­ták játszani saját, rövidpasz­­szos játékukat, míg a vendé­gek kontrákból csak helyze­tekig jutottak. GÓL: Sümegi B. (26., 28.), Bucher (88.). KIÁLLÍT­VA: Pesti V. (94., pályán kívül). JÓK: Márton János vezetésével az egész hazai csapat. Kaposszekcső- Csikóstőttősi KSE­­Őcsény SK 4-0 (2-0) Csikóstőttős, v.: Illés T. (Kar­dos B., Rimái). KAPOSSZEK­­CSŐ-CSIKÓSTŐTTŐS: Tilinger Zs. - Laczkó N. (Matúz, 72.), Cser (Botos, 76.), Ács L., Kal­már Cs. - Fehér A. (Valkó, 76.), Porció, Gulyás A., Heisz (Boj­tos, 50.) - Máté J. (Horváth R., 50.), Végh P Edző: Iván Jó­zsef. ŐCSÉNY: Lizák Zs. - Ko­vács L, Szabó A., Szűcs M., Ba­­tánovics - Horváth F., Baba­­nics F., Vecsei V, Bán D., Csi­­ma G. - Babanics Gy. Edző: Weisz Péter. GÓL: Végh P. (43., 60.), Laczkó N. (36.), Horváth R. (72.). Ifi: 4-2. Pincehelyi ATE­­Simontornya TC 2-6 (1-5) Pincehely, 100 néző. V.: Ste­fik (Váncsa, Haraszin). PINCE­HELY: Németh R. - Vitányi, Ká­rolyi, Túrós Sz. (Jankó, a szü­netben), Juhász V. - Bizony (Fekete L., a szünetben), Re­­imann, Csömör (Császár T., 72.), Pruck, Borbély Zs. (Ka­tona B., 79.) - Szuhai. Játé­kos-edző: Fekete László. SI­MONTORNYA: Plézer - Szalai B., Jancski, Gergő J., Marék­kel S. (Szabó L., 57.) - Szál­ka, Kapinya, Csányi Á., Papp T. - Koncz - Ambrus L. Já­tékos-edző: Ambrus László. A mérkőzésnek voltak idősza­kai, amikor a hazaiak domi­náltak, de ezt nem tudták gól­ra váltani, így megérdemelt vendégsiker született. GÓL: Szuhai (28.), Jankó (47.), illet­ve Ambrus L. (27., 31.), Papp T. (39., 43.), Marékkel S. (37.), Koncz (71.). JÓK: Reimann, Fe­kete L., Szuhai, illetve Amb­rus L., Szálka. Ifi: 0-5.