Tolnai Népújság, 2011. szeptember (22. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-19 / 219. szám

10 SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2011. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ Katalán gólzápor: nyolc Barca-gól az Osasunának labdarúgás A spanyol élvo­nalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Division) negyedik fordulójában a címvédő FC Barcelona parádés teljesít­ményt nyújtva hazai pályán 8-0-ra nyert az Osasuna el­len. A gránátvörösök argen­tin csillaga, Lionel Messi há­rom gólt szerzett, David Villa duplázott, de remekül ját­szott a gólt szerző, gólpasz- szokat adó Cesc Fabregas is. Mayweather kiütéssel győzte le Viktor Ortizt profi boksz Floyd May­weather kiütéssel győzött Victor Ortiz ellen magyar idő szerint vasárnap hajnalban Las Vegasban, és így megsze­rezte a Bokszvilágtanács (WBC) váltósúlyú vüágbajno- ki címét. Mayweather a ne­gyedik menetben egy bal­jobb kombinációval küldte padlóra riválisát, miután kiszabadult a kötelek közül. Döntős a címvédőt búcsúztató Argentína tenisz A spanyol után a cím­védő szerbeket búcsúztató argentin válogatott jutott be másodikként a Davis Kupa VUágcsoportjának fináléjá­ba. Belgrádban a vasárnapi első egyes során a dél-ameri­kaiakat erősítő Juan Martin del Potro legyőzte a világelső Novak Djokovicsot, miután a szerb sztár a második szettben bokasérülés miatt feladta a meccset. Ezzel a vendégek 3-1-es, behozha­tatlan előnyhöz jutottak. A fi­náléra december 2-4-én ke­rül sor Spanyolországban. Del Potro vezetett a szerb ellen Továbbiak a TEOLhu hírportálon Villantak a pirosak Kakasdon labdarúgás Már nem százszázalékos az első pontjait elszóró, listavezető Kölesd Már nem hibátlan a Kö­lesd: Kalmár Ferenc együttesét az Őcsény tréfálta meg a megye egy hétvégi fordulójában. Tudósítóinktól KÖLESD-ŐCSÉNY 1-1 (1-0). Kölesd, 200 néző. V: Nyakas. Kölesd: Csapó- Gazdag, Gaál, Nagy R, Varga B. (Miklós)- Csi­kó, Kapinya, Nagy Z., Hegedűs (Koller)- Bodó, Dudás G. (Sárkö­zi). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Őcsény: Lizák- Varga G., Weisz R, Babanics R, Szabó L- Rácz Z. (Gergely Cs.), Acsádi (Vörös), Kocsis, Heffner- Batánovics, Babanics Gy. (Jaksa B.). Edző: Bo­ros Attila. A második félidőre visszaeső hazaiak ellen helyzet nélkül, de nem érdemtelenül vit­te el az egyik pontot a vendég­csapat. Gól: Dudás, illetve Mik­lós (öngól). Jók: az egész vendég­csapat dicséretet érdemel. Ifi: 4-0. TAMÁSI 2009 FC-CIKÓ 4-2 (0-0). Tamási, 200 néző. V: Far­kas F. Tamási: Makláry- Juhász G. (Vlocskó), Pintér, Rein, Tóth R.- Bernáth (Balogh B.), Pruck (Juhász A.), Kovács R, Hegedűs K. (Béres)- Horváth K. (Gyánó G.), Baranyai. Edző: Molnár Lász­ló. Cikó: Kóka- Hálák, Kardos, Pusztai K., Kovács K.- Kertész J., Gábor P. (Zalai), Ignácz Z., Vituska N.- Szabó Z., Krutki. Edző: Pozsár István. A második félidei jobb játékával nyert a ha­zai csapat. Gól: Kovács R, Pintér A., Gyánó G., Baranyai, illetve Vituska N. 2. Kiállítva: Makláry a 44. percben. Jók: Kovács R, Pintér A., Baranyai, Gyánó G., il­letve Kardos, Zalai. Ifi: 11-0. KAKASD-TOLNA 0-2 (0-1). Ka- kasd, 200 néző. V: Sörös. Ka­kasé: Szabó- Tóth L., Taba, Kvanduk E. (Tóth A.), Palkó- Fe­hér, Sebestyén M. (Bozsó), Se­bestyén II F. (Sebestyén I R), Kertész (Sebestyén P.)- Szabján, Eisensehr. Játékos-edző: Hucker Zoltán. Tolna: Kiss G.- Házer, Agócs, Wéber, Rikkers- Sza- bolcska (Juhász), Mausz R, Izsák (Sümegi), Szegleti (Pesti V.)- Stadler (Pesti D.), Lacza Zs. (Hor­váth E.). Edző: Wiesner József. Parázs hangulatú mérkőzésen kritikán aluli játékvezetés mel­lett, megérdemelten nyert a Tol­na. Gól: Rikkers, Horváth E. Ki­Sokat mondó fotó: a majosi Varga Ákos esik át a szedresi Szabó Szabolcs lábán. Lacza József együttese elkaszálta Hosnyánszki Zsolt alakulatát állítva: Palkó a 72. Tóth A. a 80. Tóth L. a 80., illetve Pesti V. a 70. percben. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Kiss G., Wéber, Rikkers, Izsák. Ifi: 0-0. DUNAFÖLDVÁR FC-TEVEL 1-2 (1-2). Dunafóldvár, 60 néző. V: Farkas R. Dunafóldvár: Nagy G.- Béres, Suhajda, Princz G., Boros- Nyári (Tóth Gy.), Mészá­ros G., Schulteisz N., Dobos- Fancsali (Fodor), Benedikti (Szalai). Játékos-edző: Fodor Sza­bolcs. Tevel: Neubauer- Tibai, Nagy G., Szilágyi, Fazekas M.- Jókai (Ambrus Z.), Illés Z., Faze­kas T., Hegyi (Dimén)- Pfeifer (Ambrus N.), Illés Zs. (Ferenc). Játékos-edző: Ambrus Zoltán. Si­ralmas, nagyképű hazai játék. Gól: Schulteisz N., illetve Hegyi, Illés Z. Kiállítva: Princz 65., illet­ve Illés Z. a 90. percben. Jók: Nagy G., Fazekas T., Tibai, Illés Z. Ifi: 6-1. SZEDRES-MAJOS 3-2 (2-0). Szedres, 150 néző. V: Álló T. Szedres: Bérdi- Horváth Bálint, Horváth L., Junkuncz, Kozák- Kuti (Vörös G.), Horváth Balázs A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Junkuncz Gábor (Szedres) Wéber Tamás j (Tolna) |9B Bárdi Zoltán (Szedres) Babanics Ferenc Szabó Szabolcs Fazekas Tamás (level) Illés Zoltán (level) Kocsis Balázs (Őcsény) A bajnokság állása 1. Kölesd 5 4 1 0 12-4 13 2. Tolna 5 3 1 1 21-9 10 3. Őcsény 5 2 2 1 10-5 8 4. Kakasd 5 2 2 1 9-7 8 5. Tamási 5 2 2 1 11-13 8 6. Tevel 5 2 1 2 8-7 7 7. Szedres 5 2 1 2 8-9 7 8. Majos 5 1 2 2 11-12 5 9. Dunafóldvár 5 1 0 4 3-8 3 10. Clkó 5 0 0 5 6-25 0 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Rikkers Péter (Tolna) Fritz Ádám (Szedres) Gyánó Gábor A forduló játékosa: Fritz Adám (Szedres) NEM ADOTT ESÉLYT a Majos- nak a Szedres együttese, a hazai gárda úgy nyert, hogy már 3-0-ra is vezetett A si­kerből két góllal és kiváló já­tékkal vette ki a részét Fritz Ádám. A támadó az előző idényben is alapembere (az egyik legjobbja) volt Lacza Jó­zsef együttesének, amelynek játékán meglátszott, ha hi­ányzott. A majosiak bánhat­ják, hogy ott volt a pályán, hi­szen szinte egymaga rendezte el, hogy a szedresieké legyen a meccs három pontja. (Merk Á.), Szabó Sz., Nagy G. (Borbély I.)- Fritz (Deli Z.), Bíró Adrián. Edző: Lacza József. Majos: Bogos- Harangi, Szőts A., Bognár S. (Bálint N.), Stumpf T.- Pintér J., Varga Á., Máté B., Hos­nyánszki T.- Czékmány B., Bog­nár Zs. (György). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Egy félidőt emberhátrányban futballozó ha­zai csapat önmaga számára tet­te nehézzé a mérkőzést, a meccs végére felpörgő vendégekkel szemben. Gól: Fritz 2, Kuti, illet­ve Varga Á., György. Kiállítva; Bí­ró Adrián a 47. percben. Jók: Fritz, Bérdi, Horváth L., Jun­kuncz, Szabó Sz., iUetve Szőts, György. Ifi: 1-3. Még várja első győzelmét az NB Iks Paksi FC labdarúgás Lengyel Ferenc alakulata nem tudott élni létszámfölényével a Gyirmót ellen Az NB II Ness Hungary Nyugati csoportjában az ötödik forduló­ban a tavaly ezüstérmet szerző Gyirmótót fogadta a még nyeret­len Lengyel-csapat, s a rossz szé­ria a rutinos vendégek ellen sem szakadt meg. A mérkőzés egyet­len gólját szerző Weitner Adá- mot a meccs 42. percében ugyan kiállította a játékvezető, ennek ellenére a PFC nem tudott élni a lehetőséggel. Jobban kezdte az összecsapást a Gyirmót, amely a mezőnyfölényét bő fél óra után kihasználta. A fordulás után hi­ába támadott többet a zöld-fehér együttes, igazi nagy helyzetet nem tudtak kialakítani Deli ka­puja előtt, így Szabóék megőriz­ték egygólos előnyüket. PAKSI FC ll-GYIRMÓT FC 0-1 (O-l). Paks, 150 néző. V: Mészá­ros I. Paks: Steinbach 5- Féhr 5 (Feil 6, 46.), Berkó 6, Racskó 6 (Bata 83.), Blatt 6- Szalontai 6, Czinger 5, Sifter 6, Tamási 6 (Pintér 6,46.)- Cziráki 5, Pap R. 6. Edző: Lengyel Ferenc. Gyir­mót: Deli 6- Kozmér 5, Pólyák 6 (Cseri, 63.), Lannert 6 (Laki 6, 32.), Horváth R. 5- Csopaki 6 (Tóth B., 80.), Lázár 5, Szabó Cs. 6- Weitner 6-2=4, Bognár 5. Ed­ző: Soós Imre. Gól: Weitner a 36. percben. Kiállítva: Weitner a 42. percben. lengyel ferenc: - Döntetlen szagú mérkőzésen egy pont­rúgásból szerezte meg a három pontot a Gyirmót. A Nyugati csoport állása 1. Ajka 5 4 0 1 12-3 12 2.MTK 5 4 0 1 9-4 12 3.Tatabánya 5 4 0 1 9-5 12 4. Kozármlsleny 5 4 0 1 7-3 12 5. FTC II 5 3 1 1 8-5 10 6. Baja 4 3 0 1 10-7 9 7. Gyirmót 5 3 0 2 8-5 9 8. BKV Előre 5 3 0 2 7-6 9 9. Győr II 5 2 1 2 11-10 7 10. SVSE-GYSEV 5 2 0 3 5-12 6 11. SZTK-Erlma 4 1 1 2 6-4 4 12. Veszprém 5 1 1 3 7-9 4 13. Videoton PFLA 5 1 1 3 3-6 4 14. Paks 11 5 0 2 3 3-7 2 15. Budaörs 5 0 1 4 2-7 1 16. Dunaújváros 5 0 0 5 0-14 0 Sorrend: pont több győzelem, gólarány, több rúgott gól Lengyel Ferenc foghatja a fejét, csapata még nem nyert mérkőzést A BKV Előre elrontotta a Tata­bánya ünnepét: a budapesti csa­pat 2-0-ra legyőzte az eddig százszázalékos kék-fehéreket. ■ Az orosz csapat szerezte meg az Eb-bronzot Oroszország végzett a harmadik helyen a litvániai férfi kosárlab­da Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen legyőzte a macedón válogatottat. Az oroszok legjobbja az NBA-s Utah Jazzt erősítő Andrej Kiri­lenko volt 18 ponttal, míg az Eb meglepetéscsapatában az ame­rikai születésű Bo McCalebb 22 pontig jutott. A 3. HELYÉRT: OrOSZOrSzág- Macedónia 72-68 (17-13, 19-17, 16-20, 20-18). Legjobb dobók: Kirilenko 18/9, Monya 10/9, Mozgov 10, Voroncevics 10, ill. McCalebb 22/3, Ilievszki 16/9, Antics 13/3. A Spanyolország-Franciaor- szág döntő lapzárta után. ■ » * *