Tolnai Népújság, 2011. szeptember (22. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-19 / 219. szám

11 2011. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT Későn ébredt a Bátaszék a megyei derbin labdarúgás Egy félidőnyi előnyt adott a hazai csapat a BVLC-nek, az UFC negyedszer is győzött Tálas Zoltán (elöl) és a Bonyhád VLC két veresége után fontos győzelmet aratott a Bátaszék otthonában. Az újonc még győzelem nélkül áll Az NB III-as focibajnok­ságban kikapott a Bölcs­ke és a Dombóvár, ne­gyedszer győzött a Szek- szárd, megyei rangadót nyert a Bonyhád VLC. Tudósítóinktól BÁTASZÉK SE-BONYHÁD VÖLGY­SÉG lc 1-2 (0-1). Bátaszék, 240 néző. V: Ursprung. Bátaszék: Kurucsai- Lieszkovszky (Szeke­res), Kadosa, Calka N. (Horváth L.), Berényi Sz.- Mészáros T., Tóth R, Löfli, Hegedűs L.- Bóna (Földvári), Botos. Edző: Kiss Já­nos. Bonyhád: Kovács L- Dobra, Márton, Máté N., Márk K. (Ho- ós)- Mondovics, Czinkon, Tálas, Deli,Sebestyén N. (Pfaff)- Márk A. (Fekete). Edző: Kniesz Má­tyás. Későn hajrázott a hazai csapat, így a vendégek mindhá­rom pontot elvitték. Gól: Botos 1 (11-esből), illetve Sebestyén N., | Tálas. Kiállítva: Hegedűs L. (Bá- J taszék) a 68. percben. Jók: Mé- c száros T, Kadosa, Tóth R, Hor­váth L., illetve Tálas, Czinkon, Sebestyén, Kovács L. Kiss János: - Egy félidőnyi előnyt adtunk a Bonyhádnak, a másodikban már nem tudtuk megfordítani az állást. kniesz mátyás: - Két vereség után fontos győzelmet arattunk. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-KAPOS­VÁRI Rákóczi II1-3 (0-1). Dom­bóvár, 150 néző. V: Jakab A. DFC: Szabados- Takács Z. (Gál), Ko­vács R., Farkas I., Szűcs M.­Méhn, Kadarkuti, Kázmér (Var­ga N.), Bán- Müller K., Fábián. Edző: Óbert Béla. Kaposvár: Hor­váth L.- Major, Reszli G. (Hart­ley), Mudresa, Laczkó D.- Hor­váth T., Fenyvesi, Berdó V. (Haruna), Vadas- Diallo (Házi), Kuckó. Edző: Barna László. A színvonalas, jóiramú mérkőzé­sen az NB I-es focistákkal tele­tűzdelt ellenfél érvényesítette az osztálykülönbséget - igaz, a já­tékvezető is segített a látogatók­nak, hogy övék legyen a három pont. Gól: Bán, illetve Diallo, Ma­jor, Reszli G. Jók: Farkas I., Szűcs M., Méhn, Bán, illetve Berdó V., Diallo, Haruna. ÓBERT BÉLA: - Hibáinkat kö­nyörtelenül kihasználta az NB I- es tudású vendégcsapat. KOMLÓI BÁNYÁSZ-BÖLCSKEI SE 4-0 (0-0). Komló, 100 néző. V: Horváth IIJ. Komló: Zaharia­Gelencsér, Korbuly, Győri J., Né­meth Á.- Kalmár G., Kovács P. (Nagy N.), Bárkányi (Román), Kalmár B.- Simon, Mészáros B. (Hollósi T). Edző: Horváth Lajos. Bölcske: Müller R.- Fenyősi (Jaksa G.), Pasker, Jenei L., Facs- kó (Rácz I.) - Besenczi I., Berényi R, Szili I., Tóth J.- Fröhlich (Szé­les G.), Rompos J. Edző: Búzás Attila. Az első félidőben kiegyen­lített játék folyt a pályán, aztán egy egyéni hiba és a kiállítás megpecsételte a bölcskeiek sor­sát. Gól: Győri J., Jenei (öngól), Bárkányi, Simon. Kiállítva: Szili I. az 57. percben. Jók: Korbuly, Győri, Németh Á., Bárkányi, Si­mon. búzás attila: - Ezen a mécs­esén ugyan oda süllyedtünk, ahol a tavaszt kezdtük. PÉNTEKEN: TOLLE UFC SZEK- SZÁRD-MOHÁCSI TE 5-0 (4-0). Az NB III állása 1. Kaposvár II 5 4 1 0 14-3 13 2. Szekszárd 4 4 0 0 15-0 12 3. Nagyatád 5 3 1 1 14-11 10 4. Szentlőrinc 5 2 2 1 9-4 8 5. Pécs II 4 2 1 1 9-3 7 6. Bonyhád 5 2 1 2 6-7 7 7. Bölcske 5 1 3 1 13-13 6 8. Balatonlelle 4 1 2 1 7-6 5 9. Komló 4 1 2 1 7-7 5 10. Mohács 5 1 2 2 7-11 5 11. Nagybajom 4 1 1 2 7-9 4 12. Barcs 5 1 0 4 8-15 3 13. Siófok II 5 0 3 2 11-17 3 14. Bátaszék 5 0 2 3 4-13 2 15. Dombóvár 5 0 1 4 7-19 1 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Szekszárd, 150 néző. V: Böröczi. Szekszárd: Horváth B.- Koch, Calka S., Rátkai, Vizdár (Sas M.)- Dienes G., Weidinger, Páka- i- Horváth P. (Ranga), Hencz (Csende R.), Fejes. Edző: Kvan- duk János. Mohács: Solti- Blandl, Pap G., Lutz (Madács), Horváth G.- Luczek (Magyar), Fazekas, Tukerics, Rittlinger- Gál, Kiss E. (Sütő G.). Edző: Nagy Ervin. A szemre is tetszetősen játszó hazai csapat alig több mint félóra alatt szétzilálta a ven­dégek középpályás védekezését. Az UFC eddig négy meccset ját­szott (egyszer szabadnapos volt), mindegyiket megnyerte, és im­ponáló, 15-0-s gólaránnyal áll a tabella 2. helyén. Gól: Pákái (8.), Horváth P. (27.), Fejes (30.), Hencz (34.), Ranga (87.). Jók: Cal­ka S., Weidinger, Fejes, Horváth R, illetve Rittlinger, Fazekas. kvanduk János: Boldogok vagyunk, hogy ismét örömet tudtunk szerezni kilátogató szurkolóinknak.