Tolnai Népújság, 2009. február (20. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-16 / 39. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2009. FEBRUÁR 16., HÉTFŐ 10 SPORT Kiesett a címvédő Szedres labdarúgás A háromszoros kupagyőztes nem jutott az elődöntőbe A kölesdi Kovács Árpád (középen) elcsúszott a fagyos talajon, csapata viszont a címvédő szedresiek ellen kiharcolt döntetlenjével elődöntős HÍRSÁV A Vasas Hosnyánszky öt góljával legyőzte az Egert vízilabda A bajnoki címvédő Vasas sikerét hozta legutóbb az ezüstérmes Eger elleni va­sárnapi csúcsrangadó az ob I-ben: a forduló kiemelkedő összecsapásán az angyalföl­diek vendégként két góllal győztek (8-10). A mérkőzés legjobbja az ötgólos Hos­nyánszky Norbert volt. Murray három játszmában elintézte a világelsőt tenisz A második helyen ki­emelt brit Andy Murray nyerte az 1,45 millió euró összdíjazású, rotterdami fér­fi keménypályás tenisztor­nát, miután a fináléban há­rom játszmában, 6:3,4:6, 6:0-ra legyőzte a világelső spanyol Rafael Nadalt. A második futamot is a francia világbajnok nyerte rau Az utóbbi öt évben vi­lágbajnok Sébastien Loeb nyerte a Norvég Ralit, a 12 futamos vb második verse­nyét. Loeb mögött két finn autóversenyző, Mikko Hirvonen és Jari-Matti Latvala lett a második, illetve a harmadik. A francia pilóta az évadnyitón is győzött. Botlott a Roma, pontokat veszített a Juve gárdája labdarúgás Az AS Roma sú­lyos, háromgólos vereséget szenvedett Bergamóban (3-0), míg a Juventus döntet­lent játszott (1 -1) a vendég Sampdoriával a Serie A 24. fordulójában. Az Atalantá- ban Doni (2) és Capelli lőtte a gólokat, Torinóban Amauri és Pazzini talált a kapuba. Amauri egyenlített a Samp ellen @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu A harmadik fordulóval befejeződött a IV. Tolnai Népújság-Horfer Serleg Kupa csoportkörének küzdelemsorozata. Tudósítóinktól A Decs és a Rakasd csapata ve­retlenül jutott az elődöntőbe. Hozzájuk csatlakozott a Kölesd és a Simontornya. A döntőbe ju­tásért Simontornya-Kakasd és Decs-Kölesd mérkőzéseket ren­deznek. A-CSOPORT, III. FORDULÓ: Sl- MONTORNYAI TC-TOLNANÉMEDI 5-4 (4-1). Simontornya, 50 né­ző. V: Beidek. Gól: Kapinya 2, Ambrus 2 (egyet 11-esből), Szál­ka (11-esből), illetve Szűcs 2 (mindkettőt 11-esből), Bodó, Győré N. jók: Ambrus, Kapinya, Karbuczky, illetve Szűcs, Szi­lágyi Cs. A hideg, szeles időhöz a hazaiak alkalmazkodtak job­ban, s még egy 11-est elhibáz­tak. OZORA-TAMÁSI ELMARADT. A csoport állása: 1. Simon­tornya (12-8) 7 pont, 2. Tolna- némedi (11 -6) 6,3. Tamási (3-6) 1,4. Ozora (2-8) 0 pont. B-CSOPORT: KÉTY-FADD 3-2 (1-1). Kéty, 30 néző. V: Odor. Gól: Walter 2, Berning, illetve Orsós, Szabó. Jók: János, Erős, Erdős, il­letve Orsós, Szabó. Megérdemel­ten nyert a hazai csapat. DECS-SIÓAGÁRD 7-2 (3-0). Decs, 50 néző. V: Lubastyik. Gól: Kiss J. 2, Gábor 2 (egyet 11-es- ből), Juhász V., Kiss B., Diriczi (11-esből), illetve Kész, Sörös. Jók: az egész hazai csapat. A jól játszó Decs ilyen arányban is megérdemelten nyert. A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Decs (27-3) 9 pont, 2. Sióagárd (8-9) 3, Kéty (4-9) 3,4. Fadd (4-22) 0 ponttal. CCSOPORT: BONYHÁDVARASD- mórágy 5-9 (4-3). Bonyhádva­FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS. SZEKSZÁRDI UFC-PAKSI FC II 1-0 (1-0). Szekszárdi, 40 néző. V: Horváth }. Szekszárdi Hor­váth B. - Torma, Fehér A., Pulcz, Vizdár (Fejes) - Ranga, Calka S., Deli, Ganczer (We­ber), Vituskal. - Juhász Sz. Edző: Kniesz Mátyás. Paks: rasd, 50 néző. V: Müller J. Gól: Süveges, Kiss, Szőnyi, Szontág, Béres, illetve Losonczi 4, Márton K. 2, Stumpf Z., Vida, Zágonyi. Jók: az egész hazai csapat dicsér­hető, illetve Losonczi, Stumpf Z., Miklós, Zágonyi. A gólzáport hozó, küzdelmes mérkőzésen a Csoknyai (Bartus) - Fenyősi, Kern, Koch, Hoós - Csikesz, Fritz, Berkó (Horváth B.), Búzás - Haraszti, Mészáros T. Edző: Dienes Pál. Nagy tak­tikai csatát vívott a két csa­pat, végül a több lehetőséget kialakító hazaiak megérde­melten győztek. Gól: Ranga. vendégek jobb helyzetkihasz­nálása döntött. KAKASD-APARHANT 6-0 (2-0). Rakasd, 30 néző. V: Gól: Sebes­tyén P. 2, Márk 2, Paróczai, Se­bestyén M. Jók: Márk, Eisensehr, Tóth L, illetve Dézsi, Minker, Sárközi. A hazaiak nagy me­zőnyfölényben játszottak. a csoport állása: 1. Rakasd (14-3) 9 pont, 2. Mórágy (10-10) 3 pont, 3. Aparhant (6-9) 3, 4. Bonyhádvarasd (10-18) 0 pont. D-CSOPORT: NÉMETKÉR-KAJ­dacs 4-3 (l-l). Németkér, 40 né­ző. V: Sörös J. Gól: Licker 2, Ma­joros R, Borbély, illetve Király 2, Szalai. Jók: Licker, Porga, Szucskó, Borbély, illetve Len­gyel, Tornóczi, Király, Szalai. Szerencsével nyert a tartalékos hazai csapat. KÖLESD-SZEDRES 2-2 (2-2). Kölesd, 80 néző. V: Weitner Á. Gól: Kalmár, Hosszú, illetve Mé­száros F. 2. Jók: Schiller L, Hosz- szú, Csapó, Koller, illetve Mészá­ros F. Jó iramú, kemény mérkő­zésen igazságos a dönteüen. A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Kölesd (9-4) 7 pont, 2. Szedres (9-4) 5, 3. Németkér (7-10) 4,4. Kajdacs (4-11)0 pont. Egyetlen gól döntött a SZUFC-Paks II meccsen Az emberhátrány ellenére is partiban voltak labdarúgás Nikolov Balázst könyöklésért már az első félidőben az öltözőbe küldte a játékvezető LABDARÚGÓ LIGAKUPA, C-CSO- PORT, 10. FORDULÓ. GABONA TRANSZ-KAPOSVÁRI RÁKÓ­czi-paksi fc 2-1 (2-1). Kapos­vár: Horváth László (Kovács Z., 46.) - Pintér L, Petrók (Ato, 46.), Zaho-recz, Graszl K. - Hegedűs, Gujics (Farkas Z., 46.), Kovácsevics, Obrics - Nikolics (Szeles, 46.), Farkas K. (Balázs, 50.). Edző: Prukner László. Pak­si FC: Csernyánszki - Horváth Levente (Mészáros L, 82.), Éger, Horváth S. (Szabó J., 68.), Pintér - Nikolov, Zováth (Tamási G., 46.), Böde, Sipeki (Báló, 46.) - Heffler (Vári, 63.), Kiss T. Edző: Gellei Imre. Gól: Nikolics a 18. és a 34., illetve Pintér a 27. perc­ben. Kiállítva: Nikolov (21.). A Paks a csoport ötödik helyén zár­ta a sorozatot. FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-BALATON- lelle 3-1 (0-0). Dombóvár: Sza­bados (Papp) - Banai R, Kovács R., Farkas I., Bán - Bősz (Hor­váth Á.), Bock (Steiger), Lutz (Kőhalmi), Kázmér, Tolmácsi (Nagy T.) - Fábián (Kovács J.). Edző: id. Dárdai Pál. Gól: Bock, Fábián, Kőhalmi, illetve Kalos. BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-MAJOS 7-2 (4-0). Bonyhád I. félidő: Ko- b vács L. - Dávid, Fazekas, Takács, | Krausz - Dobra, Czinkon, Máté 9 R., Lizák - Sebestyén, Fekete. II. § félidő: Kovács L. - Dávid, Máté J N., Hosnyánszki Zs., Takács - e Dobra, Varga Á., Máté R., Illés Z. Kiss Tamásnak és a Paksi FC-nek rosszul sikerült a bajnoki főpróba- Sebestyén, Pataki. Játékos­edző: Hosnyánszki Zsolt. Gól: Se­bestyén 2, Czinkon 2, Varga, Il­lés Z., Lizák. DUNAKÖMLŐD-GERJEN 2-1 (l-O). V: Tinnyei. Gól: Taba Sz., Fábián Cs., illetve Klein. SÁROSD-BÖLCSKE 0-2 (0-2). V: Nagy P. Gól: Farsang 2. szedres-őcsény 0-0. Szed­res, 50 néző. V: Vincze I. BUDAPEST UNION FC-DUNA­földvár fc 2-2 (l-l). Budaörs, műfű. Gól: Böde L, Lamm. BONYHÁD-BÖRZSÖNY-FERENC- város FC 4-3 (2-2). V: Kovács F. Gól: Ettig 2, Pap L., Győrfi. KISDOROG-TEVEL 5-2 (1-2). Gól: Horváth P. 2, Brunner 2, Horváth G. ill. Simon, Borsányi.« Bravúros diadal, méltóságteljes búcsú a társ, Marian Cozmától Marian Cozma meggyilkolása utáni első mérkőzésén 28-26-ra nyert az MKB Veszprém a ven­dég spanyol Ademar León ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligá­ja 'középdöntőjének vasárnapi nyitófordulójában. FÉRFI BL, KÖZÉPDÖNTŐ, III. CSO­PORT, 1. FORDULÓ: MKB VESZP­RÉM-ADEMAR LEÓN (SPANYOL) 28-26 (14-13). Méltóságteljes megemlékezés után következett a mérkőzés, amelyen a Veszprémnek min­denképpen fontos volt győznie ahhoz, hogy maradjon esélye a negyeddöntőbe kerüléshez. A magyar csapat a középdöntőbe két pontot hozott, de úgy, hogy az összevetésben rosszabbul állt, mint a német Flensburg-Han- dewitt, ráadásul a León három ponttal érkezett ebbe a szakasz­ba. Eleinte felváltva estek a gó­lok, egyik csapat sem tudott él­ni emberelőnyével. Eklemovics remekül irányított, emellett nagy gólokat lőtt, a védőfal pedig jól sáncolt, így a 20. percben 11-7-re vezettek a hazaiak. Az­tán a veszprémi játékmester kü­lön őrzőt kapott, ennek nyomán megtorpant a vendéglátó együt­tes. Az Ademar sorozatban négy gólt szerzett, ezzel a szünetre egygólosra csökkentve a veszp­rémi gárda előnyét. A fordulás után jött az egyen­lítés is, majd Ilyés kiállításakor a fordítás (39. perc: 17-18). Perez új lendületet adott a többieknek, aztán jött az elmaradhatatian hát mögött dobott Gál-gól és a légtér­be fújt puszi. Kettős emberelőny­ben 23-20-ra módosult az állás. A vendégek kapusa miatt nem lehetett megnyugodni, így a haj­rá is izgalmasan alakult Az 57. percben, 27-24-nél időt kért az Ademar, ám csak szorossá tudta tenni a csatát. A lefújás után Cozma nevét skandálta a hatez­res publikum, melyet valameny- nyi pályára lépő - könnyeivel küszködő - játékos megtapsolt.« ____________________HIRDETÉS YW%A PAKSIFC KÖZLEMÉNYE Tisztelt Szurkolók! A PAKSI FC örömmel tudatja Önökkel, hogy a Fehérvári úti Sportpálya öltözőépületének átalakítása befejeződött. F.nnek kapcsán a klub a lelátót az általa vásárolt székekkel látta el, ezzel elősegítve az ülésrend körül kialakult zavarok megoldását. A szurkolók által korábban vásárolt székeket a klub természetesen visszaszolgáltatja, amennyiben igényt tartanak rá. Ezzel a lehetőséggel, 2009. február végéig lehet élni. A következő, 2009/2010-es szezonra, az eddigiek mellett olyan, az öltözőépület lelátójára szóló bérletek is kibocsátásra kerülnek majd, melyek a megvásárlónak, az adott székre biztosítják az ülőhelyet, az összes hazai bajnoki mérkőzésen. Azon szurkolóink, akik korábban ezen a lelátón saját maguk által vásárolt székekkel rendelkeztek, elővásárlási jogot élveznek majd. Ezeket a változtatásokat a klub már a tavaszi idénytől szerette volna bevezetni, azonban a kommunikációban támadt probléma és az idő rövidsége miatt a vezetőség úgy döntött, hogy ezen intézkedések bevezetésével megvárja a következő bajnoki szezont. Köszönjük megértésüket, további jó szurkolást! 1 t < í