Tolnai Népújság, 2004. augusztus (15. évfolyam,179-203. szám)

2004-08-23 / 196. szám

2004. Augusztus 23., Hétfő SPORT 11. OLDAL Bajnoki tábllázatok Labdarúgó NB III, Práva-csoport, 2. forduló; második bajnoki vereségét szenvedte el a bonyháp vlc NB II, Hummel-csoport 1. B.lelle 2 2­­6-0 6 2. Celldöm. 2 2­­4-2 6 DAC-Győr 2 2­­4-2 6 4. Felcsút 2 1 1 — 6-3 4 5. Soroksár 2 1 1­5-3 4 6. Veszprém 2 1 1- . 5-4 4 7. B.kalász 2 1 1 2-1 4 8. K.völgye 2 1 — 1 2-4 3 9. Mezőfalva 2 — 1 1 3-4 1 Komló 2­1 1 3-4 1 11. Paksi SE 2­1 1 2-3 1 12. Barcs 2 — 1 1 1-2 1 13. Gyirmót 2­1­3-5 1 14. Budafok 2 1 1 0-4 1 15. Szt.lőrinc 2 — — 2 1-3 — 16. Pénzügyőr 2­­2 1-4­NB III, Dráva-csoport 1. Baja 1 1 _ _ 5-1 3 2. Boly 1 1­­3-1 3 3. Marcali 1 1 — — 2-0 3 Nagyatád l 1­­2-0 3 5. Beremend l 1 — — 3-2 3 6. Tamási 1 1 — — 1-0 3 7. Dombóvár 2 1 — 1 3-3 3 8. B.boglár 1­1­1-1 1 PVSK. 1 — 1­1-1 1 10. Kozármisl. 1­­1 2-3­11. Mohács 1 — — 1 1-3 — 12. Szekszárd 1 — — 1 0-2 — 13. Bonyhád 2­­2 2-5­14. Lengyelt. 1 — — 1 1-5 — 16. Nagyárpád­­­“ 0-0­Megyei I. osztály 1. Ozora 3 2 1 _ 6-3 7 2. D.györgy 2 2 — — 12-3 6 3. Kéty 2 2 — — 8-2. 6 4. D.földvár 2 1 1 4-3 4 5. Bátaszék 2 1 — 1 6-1 3 6. Bölcske 2 1 — 1 7-4 3 7. Tolna 2 1 — 1 6-4 3 8. D.kömlöd 2 1 — 1 5-4 3 9. Kakasd 2 1 — 1 2-3 3 10. N.mányok 2 1­1 3-7 3 11. Majos 2 1 — 1 5-12 3 12. Tevel 2 — 2 — 4-4 2 13. Kajdacs 2­1 1 4-5 1 14. Döbrököz 3 — 1 2 7-9 1 15. öcsény 2­­2 1-6­16. S.tornya 2­­2 0-8­Totóeredmények A 34. heti eredmények: 1. Videoton-FTC 0-12 2. Kaposvár-Újpest 0-0 x 3. MTK-Lombard-Pápa 1-0 1 4. Győr-Pécs 2-0 1 5. Honvéd-ZTE 3-3 x 6. Birmingham-Chelsea 0-1 2 7. Charlton-Portsmouth 2-11 8. Crystal P.-Everton 1-3 2 9. Fulham-Bolton , 2-0 1 10. Liverpool-Man. City 2-11 11. Newcastle-Tottenham 0-1 2 12. Man. Utd-Norwich 2-1 1 13. West Brom.-Aston V. 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Milan-Lazio 3-0 1 Győzelemmel debütált a Tamási SE Az NB III Dráva-csoportja 2. fordulójában újabb megyei rangadót játszottak, me­lyen az újonc Tamási nagy csatában legyőzte a nyitányon a Bonyhádot felülmú­ló DombóvárL A völgységieknek ezúttal sem ment, Kiss János tanítványai hazai pályán kaptak ki a Marcalitól A Szekszárd papírforma vereséget szenvedett, igaz a szünet utáni játékuk alapján pontszerzésük sem lett volna meglepő. Benics István (11) nem sok lehetőséghez jutott a DFC-védők szorításában, ám Tálas Zoltán (jobbról) remek egyéni megmozdulásának köszönhetően győzelemmel debütált az újonc Tamási fotó: gottvald károly Tamási SE­Dombóvári FC-Rutin 1-0 (0-0) Tamási, 650 néző. V: Inhof. Tamási: Pék- Hopp, Lassú, Banai- Nagy (Fehér A.), Várai- Farkas I., Kovács R. (Pest R.), Szabotin (Kőhalmi)- Fábián, Varga T. Edző: Horváth Árpád. Dombóvár: Pék- Filótás, Herger, Juhász G., Grósz- Tóth T. (Márkus), Schell, Juhász I. (Czinkon)- Tálas, Herr- Benics (Szakács). Edző: Molnár László. Az első félidő „eseményte­len” játéka után a szünetet követően mind­két együttes magasabb sebességi fokozat­ba kapcsolt, ennek eredményeként a 48. percben máris talpra ugrott a lelátó hazai része, Schell bombája azonban a hálótartó vasról jött vissza. Egy perc múlva Varga T. került helyzetbe a másik kapu előtt, de 10 méterről gyatrán lőtt, így Pék védeni tu­dort. Újabb perc elteltével Schell tette Tóth lábára a labdát, az egykor a DFC-ben játszó nyurga középpályás visszagurított, Herr lövését azonban Szabados kitolta a léc alól. Az 51. percben újfent Varga T. került hely­zetbe, ezúttal ráadásul a jobbik, azaz a jobb lábára került a labda, de 12 méteres lö­vésébe a védők beleléptek. Újabb egy perc múlva Szabotin tekert középre szögletet a bal oldalról, Lassú fejesét Pék a léc alól tor­názta ki. A 63. percben Várai jobboldali sa­rokrúgását követően Pest a hosszú oldalról visszafejelte a labdát, Fábián azonban a „rövidnél” egy méterről fölé bombázott. A 73. percben Tálas kapott jó labdát a bal szé­len, négy védőt is átjátszott, majd a 16-osra belépve nagy gólt ragasztott a bal felső sa­rokba (1-0). A 90. percben egy baloldalról érkező labda a DFC-védő lába alatt tovább­csúszva Márkus elé került, ám a csereként beállt támadó szemből, 6 méterről a kiszol­gáltatott Szabados lábát találta el. Unalmas első félidőt követően pörgős, izgalmas találkozót játszott a két csapat, melyet az újonc Tamási lelkes szurkolói támogatásával megérdemelten nyert meg a kissé tanácstalanul futballozó DFC ellen. Jók: Schell, Tálas, Juhász G., Grósz, illetve Lassú, Banai, Pest R. Molnár László: - Gratulálok a csapa­tomnak, örülök, hogy győzelemmel debü­táltunk az NB Ill-ban. Horváth Árpád: - Az első félidő a mi­énk, a második a hazaiaké volt. A Tamási a legjobbkor talált a kapunkba, rónai gábor Bonyhád Völgység LC- Marcali 0-2 (0-1) Bonyhád, 200 néző. V: Kasza. Bonyhád: Kovács L.- László, Czékmány, Hegedűs L, Calka- Horváth P. (Varga Á.), Köllő (Máté N.), Zsók Á„ Letenyei- Bíró, Ger­gely. Játékos-edző: Kiss János. Marcali: Kiri- Lestyák, Szabó, Samu- Csonka, Gulyás (Csizmadia), Virág, Mixtai, Tör­tei- Fenusz (Váradi), Csíkvár (Körösi). Edző: Szekeres Tibor. Gyászszünettel kez­dődött a találkozó, a törzsszurkolók doyen­jének, a 89 éves korában elhunyt Domokos Feri bácsi emlékének adóztak a játékosok, a vezetők és a szurkolók. A 44. percben egy vendégtámadásnál a kaputól 20 méterre László és Virág össze­csúszott, Virág kapcsolt előbb, kapura hú­zott, és a tehetetlen Kovács mellett mintegy 10 méterről megszerezte a vendégeknek a vezetést (0-1). A szünet után, a 69. perc­ben egy vitatható szabadrúgást kapott a Marcali: a legurított labdát Törtei passzolta a második hullámban érkező‘Virágnak, a középpályás pedig egyből, 25 méterről a jobb sarokba bombázott (0-2). Az első húsz percben gólhelyzetek soka­ságát dolgozták ki, és hagyták ki Bíróék. Aztán a Marcali is lábra kapott, de komo­lyabb ziccert nem tudott kialakítani. A fél­idő hajrája ismét a Bonyhádé volt, szögle­tek sorát végezték el a látogatók. Aztán ahogyan ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: a játék­rész utolsó percében az ellenfél rúgott gólt. A szünet után is a hazaiak hagyták ki a na­gyobb helyzeteket, míg a somogyiak egy újabb lehetőségükből ismét betaláltak. A Bonyhádra nézve kritika, hogy a Marcali három lehetőségéből kettőt értékesített, míg a hazaiak számtalan gólhelyzetet pus­káztak el. Jók: László, Czékmány, illetve Kiri, Samu, Virág. Kiss János: - A helyzetek alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, de a fi­úk elszórakozták lehetőségeinket. HUNYADI ISTVÁN Nagyatád-Szekszárdi UFC 2-0 (2-0) Nagyatád, 150 néző. V: Kozári. Nagyatád: Patak- Papp Z. (Pintér), Papp Á., Kiss, Horváth J.- Kovács (Szabó), Brezovszky, Prucsi, Antal- Horváth P., Farkas (Pércsi). Edző: Bőzsöny János. Szek­szárd: Horváth B - Galambos G., Tóth A., Pulcz, Torma (Domonkos)- Dienes G. (Hegedűs P.), Máté Cs., Horváth J„ Lugos- Kutasi (Molnár Zs.), Kész. Játé­kos-edző: Máté Csaba. A 4. percben Ko­vács jobb oldali szögletét Brezovszky fejel­te a jobb sarokba (1-0). A 25. percben Pulcz 25 méteres bombaerős szabadrúgá­sát a hazai kapus üggyel-bajjal öklözte a kapu fölé. A 39. percben Papp Á. hosszan előrevágott labdáját Brezovszky szelídítet­te meg majd egy csel után 7 méterről a ki­mozduló kapus mellett a kapu közepébe lőtt (2-0). A szünet után, a 92. percben Domonkos 22 méteres bombája szállt a bal felső sarok mellé. Közepes iramú és színvonalú mérkőzé­sen első félidei jobb játékának és helyzetki­használásának köszönhetően nyert a hazai együttes a mezőnyben egyenrangú, harcos felfogásban játszó, de adódó helyzeteit el­hibázó vendégek ellen. Jók: Papp Á„ Ko­vács, Prucsi, Brezovszky, illetve Pulcz, Lugos, Horváth J., Kész. Máté Csaba: - Egy félidőnyi előnyt ad­tunk a hazaiaknak, de a fordulás után mu­tatott játékunk alapján a pontszerzés sem volt reménytelen. sallai József *** További eredmények: Lengyeltóti-Baja 1-5, Beremend-Kozármisleny 3-2, Bóly- Mohács 3-1, Balatonboglár-PVSK 1-1. A Nagyárpád szabadnapos volt.__________■ ____________Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 2. forduló; A Punaszentgyörgy nyolcat rúgott az újonc Majosnak____________ Ké tyi bravúr Tolnán, élen az Ozora A megyei élvonal hét végi fordulójában a Kéty óriási meglepetésre Tolnán tu­dott nyerni, míg az Ozora a Kakasd után a Bátaszéket is két vállra fektette. A forduló rangadóján a Tevel a 92. percben mentett pontot a Dunaföldvár ellen. Schulteisz Attila (a labdával) és a dunaföldváriak egészen a 92. percig győztesnek látszottak a teveliek otthonában, de aztán jött egy szabadrúgás... (Tevel-Dunaföldvár FC 2-2) fotó: gottvald károly Dunaszentgyörgy-Majos 8-0 (2-0). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Rácz Z. (Rákosi). Dunaszentgyörgy: Horváth L- Aschermann, Horváth J„ Somogyi (Bese), Ács- Aradi (Antalka), Horváth G., Krepsz, Mizser- Magyar (Katz), Kovács L. Edző: Dienes PáL Majos: Fábián- Pál K. (Harangi), Kővári, Vendég, Hadikfalvi (Bernáth)- Török (Pál I.), Stangliczky, Fodor, Vita- Dani, Varga I. Szakosztály igazgató: ifj. Lőrincz AntaL Szünet utáni jó játékával biztosan nyert a szentgyörgyi csapat a játékvezetőkkel foglalkozó, s a vé­gére teljesen elfáradó majosiak ellen. Sérü­lés miatt a 70. perctől Rácz Zoltán játékve­zető helyett Rákosi Tamás dirigálta a mér­kőzést. G: Krepsz 4, Aradi, Magyar, Ko­vács L„ Katz. Kiállítva: Stangliczky a 80., Fodor a mérkőzés után. Jók: Krepsz, Ko­vács L., Magyar, Aradi, Horváth J„ illetve Fábián, Kővári. Dömötör endre Őcsény-Bölcske 0-4 (0-4). Őcsény, 100 néző. V: Tamás L. Ocsény: Palko- vics- Kadosa, Varga, Major, Kniesz T.- Babanics N. (Kiss), Acsádi (Manhalt), Jaksa (Balázs), Szunyogh (Lubastyik)- Babanics Sz„ Takács G. Játékos-edző: Boros Attila. Bölcske: Kun (Süvöltős)- Ledneczki, Nagy D., Tamási- Besenczi, Szauer G. (Bodahelyi), Szauer Zs., Rácz, Tóth Gy.- Hargitai, Szabadi. Edző: Blatt Pál. A gyenge napot kifogó hazaiak ellen ilyen arányban is megérde­melten nyert a vendégcsapat. G: Szabadi A. 2, Hargitai, Besenczi. Jók: Kadosa, il­letve Szabadi, Besenczi, Nagy, Rácz. FIGLER JÓZSEF Simontornya-Dunakömlőd 0-4 (0-0). Simontornya, 150 néző. V: Bíró R. Simontornya: Tóth A.- Pordán, Győré, Kapinya (Borbás I.), Szőke- Romek, Ferenc, Pekli, Tóth L. (Czank)- Cson­tos, Cseh. Edző: Csepregi György. Dunakömlőd: Reichert- Füredi, Borsi, Szabó B.- Prantner (Kiss), Frast, Ko­vács, Pajor (Mayer), Fritz (Taba)- Lilinger, Büttl (Pápista). Edző: Kovács Dénes. Megérdemelt vendéggyőzelem a tartalékos hazai csapat ellen. G: Lilinger 3, Frast. Jók: Tóth A., Pordán, Romek, il­letve Kovács, Lilinger, Frast, Prantner. VARGA LÁSZLÓ Ozora-Bátaszék 2-1 (1-1). Ozora, 250 néző. V: Anczló. Ozora: Rajna R.- Bebesi, Miklós, Tóth, Kovács, Viszti- Papp (Dobos), Rajna P. (Sarudi), Pokorny (Pfeifer)- Nádasdi, Szép. Mb. edző: Siklósi Zoltán. Bátaszék: Tencz- linger- Sárközi (Orsós), Hauwasser, Kovács L., Kovács Cs.- Kiss, Rupa, Pé­ter, Diriczi (Berényi)- Csontos, Gábor G. Edző: Fiáth Tamás. Jó játékvezetés mellett megérdemelt ozorai győzelem. G: Kovács 2 (egyet 11-esből), illetve Péter. Jók: az egész hazai csapat, illetve Hauwasser, Kovács L. id. cziráki József Döbrököz-Kakasd 1-2 (0-2). Döbrö- köz, 150 néző. V: Éreth. Döbrököz: Si­mon J.- Balogh, Horváth, Fandák, Engelbrót- Prógli (Simon L.), Varga, Nagy, Szabó- Szőts, Szűcs Mihály. Edző: Olasz János. Kakasd: Sebestyén A.- Sztehló, Kvanduk J., Kara- Sebes­tyén M., Kovács B. (László), Kvanduk G. (Palkó), Gaál, Bozsó- Tóth A. (Var­ga), Rikkers (Daradics). Edző: Kniesz Mátyás. A játék alapján reális lett volna a döntetlen. G: Varga, illetve Sebestyén M„ Rikkers. Jók: Simon J„ Szűcs M„ Szabó, Varga, illetve Kara, Sebestyén M. KOVÁCS VENDEL Nagymányok-Kajdacs 3-2 (1-0). Nagymányok, 150 néző. V: Botos. Nagymányok: Ziener- Somogyvári, Guzorán (Töpfner M.), Ecker (Nagy), Bíró- Szabó F., Szabó P., Galla (Bara­bás), Pataki- Kecskeméti, Szigeti (La­katos). Edző: Köő László. Kajdacs: Cziráki- Kovács I., Vecsei, Varga, Len­gyel J.- Bierer, Kárpáti, Lengyel M., Ruff (Borbély)- Hegedűs A. (Deák), Hencz. Edző: Horváth Péter. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a ha­zai csapat. G: Kecskeméti 2, Pataki, illet­ve Kovács 1., Hencz. Jók: az egész hazai csapat, illetve Lengyel M. borbély Sándor Tolna-Kéty 2-3 (0-1). Tolna, 130 né­ző. V: Rácz G. Tolna: Szabó- Fekete (Fauszt), Klein M„ Zörényi, Szegfű- Tarjáni Gy. (Guth), Horváth E., Kiss A., Mátyás (Bencze)- Volár, Juhász V. Já­tékos-edző: Wiesner József. Kéty: Prantner- Walter (Zengai), Beda, Nagy­váradi, Forrai (Pál)-Molnár D. (Faze­kas L.), Kalmár F., Orosz (Fazekas R.), Dani, Turbuk (Márton)- Szedlák. Edző: Márton Emil. Megérdemelten nyert a helyzeteit jobban kihasználó ven­dégcsapat. G: Tarjám Gy., Volár, illetve Forrai, Orosz, Szedlák. Jók: Horváth E., Szegfű, illetve Kalmár Ferenc vezérletével az egész vendégcsapat. tarjáni gyula CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK. A 6. fordulóból előrehozott mérkőzés: Döbrö- köz-Ozora 2-2 (2-1). Döbrököz, 200 né­ző. V: Tóth L. G: Szőts (11-esből), Prógli, illetve Tolmácsi, Tóth. •k k k Ifjúsági eredmények: Őcsény-Bölcs­ke 2-2, Simontornya-Dunakömlőd 0-1, Ozora-Bátaszék 1-6, Tevel-Dunaföldvár 1-6, Nagymányok-Kajdacs 0-0, Tolna- Kéty 9-1, Dunaszentgyörgy-Majos 2-1. A Döbrököz-Kakasd mérkőzést pénteken rendezik. ■ A forduló mérkőzése Tevel-Dunaföldvár FC 2-2 (1-0). Tevel, 150 néző. V: Kiss I. Tevel: Szőts Á.- Nagyfalusi I., Stumpf, Ferenc, Macsuka- Dézsi, Ambrus (Ger­gely), Lakatos, Till- Szőcs R., Pfeifer. Edző: Szabó Dénes. Dunaföldvár: Mráz- Jakab (Prekop), Antal (Princz), Kindl- Alberczki Cs., Lacza, Nagy L, Farsang, Fröhlich- Berényi (Alberczki G.), Schulteisz (Lu­kács). Játékos-edző: Kindl István. A 14. percben Till indította Szőcs Rolandot, aki látványos mozdulattal átemelte a labdát Mráz kapuson (1-0). A szünet után, az 52. percben Alberczki Cs. beadását a teveli védők között Lacza lőtte a kapuba (1-1). A 65. percben Farsang 18 méterről, szabadrúgásból talált a kapuba (1-2). A 92. percben Gergely J. szabadrúgását Till fejelte a hálóba (2-2). Küzdelmes, izgalmas mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Till, Macsuka, Nagyfalusi I., illetve Nagy L, Lacza, Fröhlich. Szabó Dénes: - A helyzetek alapján győzelmet szalasztottunk el. Kindl István: - A kilencvenkettedik percig azt hittük, hogy győztünk, akkor azonban jött egy „szabadrúgás’'... zwick jakab 1 * * t i