Tolnai Népújság, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-25 / 70. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Március 25., hétfő Döntetlen a megyei rangadón Dr Bolvári helyett ezúttal Wittinger húzta a Tolna szekerét Megszakadt az ASE sorozata A hajrára elfogytak a dombóvári centerek, így biztosan nyert az Álba A női NB I hétvégi fordulójának megyei rangadóján a Fastron AC Tolna és a Szekszárd AC fordulatokban gazdag, több mint három órás csatában osztozott meg a pontokon. Asztalitenisz Fastron AC Tolna- Szekszárd AC 9:9 Az őszi, ll:7-es szekszárdi sikert hozó összecsapáson a tolnaiak alaposan megizzasztották Sáth Sándor együttesét, így kellő önbi­zalommal felvértezve várták a visszavágót Bolváriék. A SZAC gyorsan lehűtötte a hazai kedé­Wittinger Judit négy egyéni győzelmével meket szerzett a tolnaiak pontrablásában lyeket: a Marcekova-Simon és a Karádi-Pata kettős egyaránt biz­tosan hozta mérkőzését, s ezzel a párosok után elléptek a vendégek (0:2). Arról, hogy Sáth mester mégse ülhessen kényelmesen a székén, a folytatásban Majzik és Wittinger gondoskodott. Előbbi az első körben, utóbbi a második­ban győzte le a combsérülése mi­att „állóháborút” folytató Marce- kovát, s a bravúroknak köszönhe­tően a Fastron továbbra is ott loholt a szek­szárdiak nyakán (4:6). Sőt, nem­csak a harmadik kör végére be is érte a listaveze­tőt. Hiába tá­madt fel ugyanis dr. Bolvári ellen a SZAC szlovák légiósa (3:2), a tolnaiaktól Wittinger - a re­mek formában játszó ping-pon- gos 2:0-ás hát­rányból fordított Simon ellen -, Majzik és Lippai is nyerni tudott, így bő két óra el- elévülhetetlen érdé- teltével 7:7 állt fotó: gottvald az eredményjel­zőn. A zárókor rendkívüli izgal­makat hozott, ám egyik csapat sem tudta döntésre vinni a dol­got, így némi meglepetésre a négy győzelmet jegyző Wittinger vezérelte Tolna egy pontot el­csent az éllovastól a megyei rang­adón. Eredmények, páros: dr. Bolvári, Majzik-Karádi, Pata 1:3 (-8, 6, -7, -9); Wittinger, Lippai- Simon, Marcekova 0:3 (-8, -9, -6). Egyéni: Wittinger-Pata 3:0 (5, 8,4); dr. Bolvári-Karádi 2:3 (9, -9, 9, -15, -4); Majzik-Marcekova 3:1 (11, -8, 8, 1); Lippai-Simon 0:3 (- 7, -5, -7); dr. Bolvári-Pata 3:0 (7, 4, 8); Wittinger-Marcekova 3:2 (- 6,5, -4,6,9); Majzik-Simon 1:3 (­7, 3, -6, -13); Lippai-Karádi 1:3 (­8, 6, -7, -4); dr. Bolvári-Marceko- va 2:3 (-6, 6, -5, 3, -8); Wittinger- Simon 3:2 (-9, -5, 8, 9, 8); Ma­jzik-Karádi 3:0 (8, 9,10); dr. Bol- vári-Simon 1:3 (-8, -10, 10, -10b Wittinger-Karádi 3:2 (-9,10,4, -5, 5); Majzik-Pata 3:1 (8, 5, -7, 11); Lippai-Marcekova (-4, -7, 9, -4). Szekszárd AC- Postás-Matáv II 13:5 (Vasárnap játszották.) A szek­szárdiak a hibátlan teljesítményt nyújtó Marcekova vezérletével végig vezetve biztosan nyertek, s ezzel az első helyen zárták az alapszakaszt. Győztesek: Marce­kova 4, Karádi 3, Simon 3, Pata, a Marcekova-Simon, és a Karádi- Pata pár, illetve Gazsi 3, Németh Á., Lass. (rónai) Panizzi idei második győzelme A citroenes Bugalski megakadályozta a Peugeot újabb triplázását A két hete Korzika szigetén is diadalmaskodó francia Panizzi testvérpár sikerével zárult tegnap a Katalán-rali, a világbaj­nokság idei negyedik futama. Autósport dikként zárt, köszönhetően töb­bek között a másik citroenes Loeb vasárnap reggeli kiesésé­nek. Végeredmény: 1. G. Panizzi, H. Panizzi 3:34:09 óra, 2. Burns, Reid 37.3 mp h., 3. Bugalski, Cha­Korzika-ralihoz hasonlóan teljes egészében aszfaltos gyorsasági szakaszokon lebonyolított, a ke­nyai Safari-rali után a vb-sorozat második leghosszabb versenyen ismét a Peugeot 206 WRC és Gilles Panizzi diktálta a tem­pót. A francia pilóta az utol­só napot 44 másodperces előnnyel kezdhette márka­társa, a címvédő brit Richard Burns előtt. A va­sárnapi öt speciális szakasz­ból Panizziék újabb kettőt nyertek,. így végül 37 má­sodpercet megőrizve elő­nyükből idei második verse­nyükön második futamgyő­zelmüket aratták. A dobóra Panizzi és Burns mellé a francia Bugalski (Citroen Xsara WRC) állhatott fel, a Peugeot harmadik verseny­zője, a finn Grönholm negye-A Panizzi testvérpár idei második versenyén második sikerét aratta ironi 1:13.5 perc h„ 4. Grönholm, Rautiáinen 1:42.7 p. h„ 5. Sol- berg, Mills (norvég-brit, Subaru Impreza WRC) 2:01.6 p. h„ 6. C. McRae, Grist (skót, Ford Focus WRC) 3:27.3 p. h. A vb állása: 1. Grönholm 21 pont, 2. Panizzi 20, 3. Burns 13, 4. Mäkinen (finn, Subaru Impre­za WRC) 10, 5. Sainz (spanyol, Ford Focus WRC) 9,6. Bugalski 7. Szinte napra pontosan 10 hónappal ezelőtt szenvedett utoljá­ra vereséget hazai bajnokin az Atomerőmű SE. Az NB I felső­házában listavezető paksiak remek sorozatát az a Kaposvár törte meg, amely tavaly május 25-én vendégként utoljára tu­dott nyerni az ASE-csarnokban. Kosárlabda Atomerőmű SE-Klíma-Vill Kaposvári KK 84-87 (16-17,23-23,24-15,21-32). Paks, 1200 néző. V: Bodnár, Földházi. ASE: Mészáros (6/3), DA­VIS (28/6), FODOR G. (18), SITKU (16), Czig- ler (10). Csere: Fodor M. (2), Jurgilas (4), Ér­sek (-). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Kapos­vár: SIMON B. (14/6), Bencze (8/6), Dzunics (15/9), IVKOVICS (16), BUKVA (12/6). Csere: Brown (2), Fülöp (4), SZŐKE (16/12). Edző: Földi Sándor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-10, 9. p.: 16-15, 13. p.: 24-24, 18. p.: 34-32, 23. p.: 45-47, 27. p : 55-51, 33. p.: 67-66, 39. p.: 77-83. Kipontozódott: Czigler a 38., Jurgilas 39. percben. A bajnoki döntő visszavágóján álomszerűén - a hazai híveknek rémálomszerűen - kezdett a Kaposvár. Bencze nyitott egy triplával, majd Simon és Dzunics révén három perc alatt hét ponttal lépett el a Klí­ma. Az atomosok bénultsága csak ezt követően oldódott: Davis talált be, majd Sitku zsá­kolt egyet, s ha lassan is, de megindultak felfelé a hazaiak. Olyannyira, hogy .Davis zsi­nórban dobott kilenc pontot, s ezzel egyetlen egységre apadt Simonék előnye. Földi mester kettős cserével igyekezett megtörni a paksiak lendületét, ám a folytatásban mégis Fodor Gergő és Czigler talált a kosárba, s átvették a vezetést a vendéglátók (16-15). A negyed legvégén azon­ban Fülöp révén visszavette a vezetést a Kapos­vár. Egyre feszültebb volt a hangulat a pályán és azon kívül is, miközben a paksiak tettek szert némi előnyre a második tíz perc közepén (30-24). Egy bírói ítélet azonban sokat hozott a vendégek konyhájára. Egy fault utáni vélemé­nyéért Fodor Péter „sportszerűtlen” hibát kapott, így büntetőkből kiegyenlítettek Dzunicsék. Az­tán a szünetben ismét csak a somogyiak térhet­tek előnnyel pihenőre, mivel Simon labdája a du­daszóval egyidőben landolt a paksi gyűrűben. A fordulást követően a négyes szám jegyében peregtek az események. Ivkovics és Fodor G. gyors egymásutánban ért el- négy-négy pontot, majd Czigler megkapta negyedik hibáját. Az ASE válogatott centere pihenőt is kapott, ettől függetlenül az Atom jött ki jobban ebből az idő­szakból, hiszen az idősebb Fodor testvér újabb találatát követően Sitku remekül blokkolta Bukvát, majd ebből indulva 49-47-re újra a há­zigazdák vezettek. Néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd négy pont körül ál­landósult az ASE előny, köszönhetően mindez a hazaiak szigorúbb védekezésének. A negyed utolsó percére fordulva az előny hat egységnyire nőtt, sőt Davis még ezt is megtoldotta egy duplá­val. Nagyot tévedett viszont az, aki az addigi leg­nagyobb paksi vezetés (63-55) láttán lefutottnak vélte a rangadót. A Kaposvár ugyanis felállt a padlóról. Az utolsó tíz percet négy triplával kezdték a vendégek, Szőke büntetői pedig már a vezetést jelentették a Klíma-Vili számra. A ka­posváriak előnye egy újabb hármassal tovább nőtt, miközben Davisék percekig nem találtak a gyűrűbe. Paksi időkérés után Czigler gyötörte be kétszer a labdát, lassan kapaszkodott felfelé az ASE. Az utolsó percre még így is hét pontos hátránnyal fordul­tak az atomosok, ám Davis és Sitku szinte pillanatok alatt két pontra csökkentette azt. Talpra is ugrott a publikum, ám az iz­galmakat még tovább lehetett fokozni. Davis egy támadásnyi idővel a vége előtt kiegyenlített, a hosszabbítás - s így a fordulat - azonban elma­radt: Szőke ugyanis 3.8 másodperccel a lefújás előtt egy triplával szertefoszlatta a hazai remé­nyeket. Az ASE közel egy éve tartó hazai veretlenségi sorozata szakadt meg. Tavaly májusban a bajno­ki döntő hatodik mérkőzésén is Kaposvár tudott győzni Pakson. Fodor Péter: - A rangadón előbb nyugodott meg ellenfelünk, ám a mérkőzést később mégis meg tudtuk fordítani. Igazából akkor rontottuk el a meccset, amikor a legkönnyebben megnyer­hettük volna. Sajnos nem éreztem, hogy egyfor­ma mércével mérték volna a két csapatot. Földi Sándor: - Maximálisan elégedett va­gyok a csapatommal. Igyekeztünk lelassítani a játékot, hisz tudtuk, ha pozíciós játékra kénysze­rítjük a paksiakat, nyerhetünk. Sajnos, Dzunics megsérült, ám a többiek helyette is remekül helytálltak. MEDGYESYFERENC Albacomp-UPC- Dombóvári VMSE 88-71 (28-18, 19-22, 19-18, 22-13). Székesfehérvár, 1200 néző. V: dr. Valovics, Vétek. Albacomp: Csirke (2), Boros (2), WILLIAMS (33/9), BÁDER (24), GÓBI (23). Csere: Trunics (-), Bencze Z. (4), Matus (-), Shannon (-). Edző: Sterbenz László. Dombóvár: Puskás (7), Jovanovics (12/3), LEE (29/12), Vavra A. (-), Riley (7/3). Csere: Panta (6), Bódi (8/6), Vojvoda (2). Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 5. perc: 15-8,15. p.: 32-26, 25. p.: 55-45, 35. p.: 71-64. Kipontozódott: Panta a 32. p., Riley a 33. percben. Villámrajtot vett a hazai csapat, főleg Báder pontjaival, aki emellett a védekezésben és a le­pattanószerzésben is jeleskedett, míg a dombó­váriaknál egyedül Jovanovics talált a gyűrűbe a mérkőzés elején. A második negyedben a haza­iaknál Williams tűnt ki ponterősségével és asz- szisztjaival, miközben Lee hárompontosaival egy egységnyire felzárkózott a vendéggárda. A fordulás után szenzációs Williams-Csirke- Báder akciók ragadtatták taps­ra a közönséget, a Góbi ellen megítélt sportszerűtlen hibá­nak viszont kevésbé örültek a hazai nézők. A dombóváriak Lee kosaraival tartották a lé­pést a hazaiakkal. A záró felvo­násban sok volt a szabálytalan­ság, sportszerűtlen hibák és technikaik tarkították ezt a já­tékrészt. A vasutasok kipontozósás miatt korán elveszítették két centerüket, Riley-t és Pantát - Vavra sérülés miatt nem lehetett a pályán -, s így a mérkőzést is. Sterbenz László: - Többször tizenöt pont fö­lé kerülhettünk volna, de indításokat és ziccere­ket hibáztunk. Déri Csaba: - Nagyon jó meccset játszottunk, amíg belső embereink sérülés és kipontozódá­sok miatt el nem fogytak. További eredmények Férfi NB I: Falco KC-Debrecen 89-83, Körmend- Szolnok 80-75. ■ Szekszárdon levegőben lógott a meglepetés A negyed óm után kapcsoló Tolna KC könnyedén lépett túl a komáromiakon A női NB I/B Nyugati csoportjának hétvégi fordulójában mindkét együttesünk saját közönsége előtt lépett parkettre, de csak a tolnaiak örülhettek győzelemnek. Igaz, a szekszár­diak jóval nehezebb ellenfelet kaptak a listavezető PEAC sze­mélyében. Kézilabda Tolna KC-Komárom 34-27 (17-10). Tolna, 400 néző. V: Ger­gely, Pék. Tolna: Schell- Pirgi, Smetec 2, Hingyi 2, Pavelekné 11 (2), Oravecz 6, Schmidt 2. Csere: Sulyok (kapus), Sipos Á. 7 (3), Szilágyi 4. Játékos-edző: Oravecz Erika. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/3. A komáromiak alaposan rá­ijesztettek a Tamás Kornéliát és Ancilt nélkülöző tolnaiakra, s négy perc elteltével vezettek is (1-3). A hazaiak a 18. percben ér­ték be ellenfelüket (6-6), majd magasabb sebességi fokozatba kapcsolva folyamatosan növelték előnyüket. A szünet után már tíz góllal is vezetett a Tolna, s ha egy néhány perces rövidzárlat nem következik be játékába - a vendé­gek kettős emberhátrányban játszva is betaláltak Schell kapu­jába -, akár több góllal is nyerhe­tett volna. Jók: Pavelekné, Ora­vecz, SÍPOS A. FERENC TIBOR Ferropatent-Szekszárd SE- PEAC-Pikker 27-30 (17-15). Szekszárd, 100 néző. V: Bohár, Rákóczi. Szekszárd: Gödrei- Sa­jó 2, Weigel 9 (1), Nagy A. 4, Horváth Sz. 4, Vaszari 4 (2), Ta­más 2. Csere: Újvári (kapus), Taksonyi 2, Dienes. Edző: Elena Sklar. Szakmai igazgató: Pán- czél Barnabás. Kiállítások: 6, ill. 0 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2. Két gyors góllal nyitott a PEAC, amelyben helyet kapott a nyáron éppen Szekszárdról Pécsre költö­ző Horváth Orsolya és Savanyú Olga is. A Ferro a harmadik perc végén Vaszari révén talált először a baranyai kapuba, aztán Weigel és Horváth Szimonetta góljaival a 7. percben fordítottak a hazaiak (4-3). A játékrész derekáig felvált­va vezettek a felek, aztán a szek­szárdiak Vaszari két hetesével két gólos előnyt szereztek (19. perc: 13-11). Ötperces gólcsend ellené­re a Ferro - köszönhetően Gödrei már-már hihetetlen bravúrjainak - a szünetig megőrizte vezetését. A térfélcserét követően is ered­ményesen, s néha szemre is tet­szetősen támadott a Szekszárd, ám nem tudta lerázni ellenfelét. A hazaiak előnye a 46. percig tar­tott, ekkor vette át újra a vezetést a PEAC (23-24). A fordulat megvi­selte a hazaiakat, s feldobta a pé­csieket, akik gyorsítottak játéku­kon, szigorítottak védekezésü­kön, s öt perc alatt eldöntötték a mérkőzést (51. p.: 23-29). A haj­rában Sajó és Weigel találataival faragott még hátrányából a Szek­szárd, a mecsekaljaiak sikerét azonban már nem veszélyeztet­ték. A Miklós Zsanettet nélkülöző Ferropatent 45 percen át kitűnően helytállt a jó erőkből álló listave­zető ellen. Jók: Gödrei, Weigel, Horváth Sz. ifeketei Remeklő klubcsapatok Mindkét Bajnokok Ligájában sze­replő csapatunk győzelmet ara­tott. A Herz-FTC 25-23-ra verte a lengyel Lublint, ezzel a legjobb négy közé jutott, míg a Fotex Veszprém a férfi BL-elődöntő első mérkőzésén 27-19-re kiütötte a címvédő spanyol San Antonio gárdáját. ___________________■ á i Ho rváth Szimonettát is szorosan őrizték a pécsiek fotó: gottvald károly