Tolnai Népújság, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-25 / 70. szám

Előfizetői ?;:: MÉM 2002-ben: ) \SMm lapszám! Hívja a 74/511 -539-es telefonszámot, vagy a 74/511 -503-as üzenetrögzítős telefont! Bajnoki Tabellák nbi 1. MTK 26 18 3 5 51-22 57 2. Zalaegerszeg 26 15 5 6 51-31 50 3. Ferencváros 26 13 4 9 43-32 43 4. Dunaferr 26 11 8 7 47-28 41 5. Videoton 26 10 9 7 32-31 39 6. Újpest 26 10 6 10 45-46 36 7. Sopron 26 8 7 11 38-44 .11 8. Debrecen 26 6 12 8 31-36 30 9. Győri ETO 26 6 9 11 35-45 27 10. Kispest 26 7 6 13 36-55 27 11. Haladás 26 5 9 12 30-51 24 12. Vasas 26 5 6 15 33-51 21 NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 15 8 5 2 22-10 29 2. Balatonlelle 15 8 3 4 22-12 27 3. MTE-Motim 15 7 4 4 29-19 25 4. Tata 14 7 4 3 20-15 25 5. Kaposvölgye 15 6 4 5 15-17 22 6. Sárvár 15 5 6 4 18-16 21 7. Petőháza 15 5 6 4 16-14 21 8. Veszprém Komló 15 5 4 6 16-14 19 9. 14 4 3 7 14-22 15 10. Bonyhád 15 4 3 8 17-28 15 11. Balatonfüred 14 2 8 4 12-21 14 12. Ajka 15 2 6 7 17-23 12 13. PVSK 15 2 6 7 13-21 12 NB III Dráva-c söpört 1. Szekszárd 16 13 3 44- 8 42 2. Szentlőrinc 16 10 5 1 34-11 35 3. Nagyatád Harkány 16 10 4 2 36-17 34 4. 16 7 6 3 22-17 27 5. Paksi SE 16 7 3 6 23-25 24 6. Bóly 16 6 4 6 32-32 22 7. Decs 16 6 4 6 27-32 22 8. Dombóvár 16 5 6 5 26-18 21 9. Letenye 16 5 5 6 20-29 20 10. Barcs 16 5 2 9 18-24 17 11. Beremend 16 3 6 6 21-27 15 12. Keszthely 16 4 2 10 14-29 14 13. Mohács 16 3 3 10 12-28 12 14. Lenti 16 1 1 14 13-44 4 Megyei I . osztály Felnőttek 1. Dsztgyörgy Dunaföldvár 16 13 1 2 65- 25 40 2. 17 11 3 3 52- 31 36 3. Bölcske 16 11 2 3 73- 20 35 4. Tamási 17 10 4 3 48- 19 34 5. Kakasd 17 8 4 5 39- 21 28 6. Bátaszék 17 8 4 5 32- 23 28 7. 8. Nagymányok őcsény 17 17 8 6 3 6 6 5 40- 30 39- 31 27 24 9. Tolna 17 6 5 6 24- 21 23 10. Dunakömlőd 16 6 3 7 35- 39 21 11. Tevel 17 5 5 7 35- 34 20 12. Kajdacs 17 5 2 10 30- 51 17 13. Simontornya 17 2 4 11 26- 55 10 14. Kéty 17 1 2 14 15- 65 5 15. Nagydorog 17 1 2 14 14-103 5 Ifjúságiak 1. Tolna 17 15 1 1 86- 22 46 2. Bátaszék 17 13 2 2 86- 28 41 3. Dunaföldvár 17 13­4 78- 25 39 4. Dsztgyörgy Tamási 16 11 2 3 79- 29 35 5. 17 9 3 5 60- 41 30 6. Tevel 17 9 _ 8 51- 65 27 7. Bölcske 16 8 2 6 74- 60 26 8. Simontornya 17 8 1 8 55- 49 25 9. Dunakömlőd 16 7 1 8 53- 50 22 10. Kéty 17 6 2 9 52- 49 20 11. Kakasd 17 4 3 10 32- 67 15 12. Kajdacs 17 3 3 11 41-100 12 13. Nagydorog 17 3 2 12 29-109 11 14. 15. Nagymányok őcsény 17 17 2 2 4 11- 15 25- 53 17- 71 10 6 Totóeredmények A 12. heti totó lapzártáig beér­kezett eredményei: 1. Sopron-FTC 2-1 1 2. Dunaferr-Debrecen 0-0 x 3. Zalaegerszeg-MTK 2-0 1 4. Újpest-Vasas 2-2 x 5. Kispest-Győr 1-4 2 6. Freiburg-M.gladbach 0-1 2 7. St. Pauli-Stuttgart 1-2 2 8. Schalke-K'slautern 3-0 1 9. Wolfsburg-Bremen 2-0 1 10. Parma-Juventus 1-0 1 11. Chievo-Verona 2-1 1 12. Piacenza-Milan 0-1 2 13. Venezia-Atalanta 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Internazionale-Roma ■ A listavezető szekszárdiak Keszthelyen sem adták négynél alább az NB III Dráva-csoportjának tavaszi harmadik fordu­lójában. A decsiek csak önmaguknak és kihagyott lehetősé­geiknek köszönhetik, hogy pont nélkül maradtak Mohácson, míg a szombati megyei rangadón a vendéglátó paksiak örül­hettek győzelemnek. Labdarúgás Keszthely-Szekszárdi UFC- Hyundai 0-4 (0-2) Keszthely, 100 néző. V: Kasza. Keszthely: Vincze- Major, Farkas (Rántás), Sipos, Papp- Török (Mikichel), Horváth A., Szabó (Pintér), Varga- Koczor, Kovács. Edző: Csányi Imre. Szek­szárdi Horváth B.- Takács N., Fehér, Mosonyi, Torma- Vesztergombi (Czékmány), Mészáros I., Máté, Mészáros Zs.- Tolnai (Molnár B.), Kiss T. (Galambos). Edző: Dienes Pál. Két kihagyott ven­déghelyzet után a 7. percben Koczor tört be a bün­tetőterületre a bal oldalon, amikor Vesztergombi fe­leslegesen buktatta: 11-es! A büntetőt az egykori válogatott Horváth A. a jobb kapufa mellé lőtte. A 11. percben Mosonyi- Kiss T.-Mészáros I. volt a labda útja, majd utóbbi Kiss T. elé emelt, aki a ki­futó kapus mellett elhúzva a labdát hat méterről a kapu közepébe gurított. 0-1. A 32. percben Máté remekbe sza­bott átadását a balról érkező Tolnai hét méterről jobbal a kapu közepébe lőtte. 0-2. A 64. percben Galambos futotta le a hazai védőket, lövését a kapus lábbal hárította, az ismétlés kiperdült a kezé­ből, s az érkező Molnár B. öt méterről a hálóba helyezett. 0-3. A 89. percben Czékmány indította Galambost, aki a kifutó kapus mellett tíz méterről a ka­pu közepébe lőtt. 0-4. A helyenként viharos szélben élénk iramú játék alakult ki, a hazaiak már az elején vezetést szerezhettek volna, de büntetőt hibáztak. A folytatásban a listavezető átvette a játék irányítását, és remek akciók végén szép gólokat szerezve megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Vincze, Sipos, Kovács, illetve Takács, Fehér, Mé­száros I., Máté, Mészáros Zs., Mosonyi. isajó) Mohács-Decsi KSE 1-0 (0-0) Mohács, 200 néző. V: Babos. Mohács: Kovacse­vics- Domokos, Dárdai, Jancsarics, Jakab (Ba­logh)- Nagy E., Peterke, Bódis, Hum- Bogos (Schwarczkopf), Bíró (Auth). Edző: Bíró Ferenc. Decs: Cziráki- Sztehló, Pozsár, Kalmár, Nagy­falusi (Pilisi)- Hegedűs A., Szabácsi, Boros, Berényi (Ruff)- Bíró N., Csende (Hegedűs L). Já­tékos-edző: Kiss János. A 87. percben ártatlannak látszó helyzetből Mausz 15 méterről lőtt a decsi há­lóba. 1-0. Már az első félidőben eldönthette volna a mér­kőzést a Decs, egy kapufa és öt ziccer jelezte a ven­dégek fölényét. A második játék­részben is végig a vendégek irá­nyították a játékot, de helyzeteik ismét kimaradtak, így a két lehe­tőségéből egyet gólra váltó moh­ácsiak nyertek. Jók: Kovacsevics, Nagy E., Jancsovics, illetve Sza- bácsi, Sztehló. merk jános Paksi SE-Dombóvári FC-Rutin 2-1 (1-0) Paks, 100 néző. V: Sebestyén. Paks: Licker- Wolf, Jenei, Debreceni, Prantner- Abonyi, Osztermájer (Iván), Benedeczki, Hotter (Bar- kóczi)- Lilinger, Szili (Tóth A.). Edző: Element István. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Regényi (Vincze)- Nagy, Várai- Tóth T. (Banai), Steiger, Bán- Kása, Szabotin. Játékos­edző: Horváth Árpád. A16. percben Lilinger jobb oldali szögletét köve­tően a dombóvári védők röviden fejelték ki a lab­dát, s Abonyi 18 méterről a kapu jobb felső sarkába bombázott. 1-0. A szünet után, az 57. percben Steiger 23 méteres, remek szabadrúgását Licker még kiütötte a jobb sa­rok elől, ám a kipattanót Kása öt méterről becsúsz­va a kapuba vágta. 1-1. A középkezdés után Osztermájer szerzett labdát a dombóvári térfél kö­zepén, betört a büntetőterületre, majd nyolc méter­ről a kapuba passzolt. 2-1. A hazaiak sorra dolgozták ki helyzeteiket a DFC kapuja előtt. A vezető gól újabb lendületet adott a Paksnak, s ha csatárai jobban koncentrálnak, több góllal is vezethetett volna az első félidőben. A for­dulás után gyorsan egyenlített a Dombóvár, ám még ünnepelni sem volt ideje, újfent a hazaiaknál volt az előny. A gól után is a paksiak kezdeményez­tek többet, így megérdemelten nyerték a megyei rangadót. Jók: Osztermájer, Szili, Barkóczi, Abo­nyi, ületve Steiger, Horváth Á., Hopp. (rónád További eredmények: Nagyatád-Harkány 2-1, Lenti-Bóly 2-3, Beremend-Letenye 4-2, Barcs- Szentlőrinc 0-1. ■ Csúfos bonyhádi vereség A hajrában ötször köszöntek be a hazai támadók Labdarúgás Az NB II Hummel csoportjá­nak vasárnapi fordulójában a bonyhádiak a Motim TE ott­honában szenvedtek súlyos vereséget. MTE-Motim-Bonyhád Völgység LC 7-1 (1-0) Mosonmagyaróvár, 300 néző. V: Szabó Zs. (Szalai Z., Fazekas A.). MTE: Szenderák- Ban (Mihály, 78.), Tiba (Németh Sz., 68.), Nagy T., Németh L- Fülöp, ker­tész, Hegyi, Smodics- Farkas (Kurucz, 72.), Szakáll. Edző: Turány Imre. Bonyhád: Kovács- Frast, Magócs, Weisz- Taba, Má­té (Tóth A., 70.)- Nagy Zs., Biliczki, Till (Tálas, 59.)- Köllő, Gergely. Edző: Incze Zoltán. A 26. percben Nagy Tamás bal­ról adott középre, s az üresen ha­gyott Farkas 8 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 1-0. A 36. perc­ben Németh jó cselek után 25 mé­terről célozta meg a kaput, de lö­vését Kovács a jobb sarok elől szögletre mentette. A szünet után, a 47. percben Szakáll ívelt be szögletet a jobb ol­dalról, s Farkas a védőket meg­előzve a hálóba csúsztatott. 2-0. A 48. percben Nagy Zsolt a jobb ol­dalról középre emelt, Szendérák a bal oldalra ütötte a labdát, ám Till fölé lőtt. A 66. percben Szakáll szerzett labdát a felezővonalnál, majd a kifutó Kovács mellett Far­kashoz játszott, és a hazai támadó Frastot megelőzve a hálóba vágta a labdát. 3-0. A 68. percben bony­hádi támadás után szerzett labdát a Motim középső sora, két támadó vihette Kovácsra a labdát, végül Kertész rúgott újabb gólt. 4-0. A 77. percben újabb rövidzárlat után Farkas büntetett. 5-0. A 83. perc­ben Tálas rúghatott 25 méterről szabadrúgást, a középre tartó lab­da Szenderák lába között jutott a hálóba. 5-1. A 85. percben újabb sakk-matt helyzet a bonyhádi ka­pu előtt, mely után Németh is fel­iratkozott a góllövők közé. 6-1. Egy perc múlva Kertész tört be a 16-oson belülre, ahol Weisz buk­tatta. A büntetőt Nagy Tamás biz­tos lábbal értékesítette. 7-1. A 88. percben Szakáll került óriási hely­zetbe, ám 14 méterről leadott lövé­se a felső lécen csattant. Az első negyedóra az ismerke­dés jegyében telt el, a szél által tá­mogatott hazaiak -a 26. percben szerezték meg a vezetést. A máso­dik félidőben korán jött a Motim második találata, s ekkor úgy tűnt, hogy a Bonyhád megadja magát. A völgységiek azonban nem ijedtek meg, s bár gólt nem szereztek, többször eljutottak a hazaiak ka­pujáig. Az utolsó 25 percre össze­zuhant a bonyhádi csapat, s hiába szerezte meg Tálas a gárda első idegenbeli találatát, csúfos vereség lett az óvári kiruccanás vége. A fia­tal együttes sem játéktudásban, sem lelkesedésben nem nyújtotta azt, amit a vezetés, illetve a közön­ség elvárna tőle. Egy hét múlva, hazai pályán a Kaposvölgye ellen javíthatnak a völgységiek. Jók: Frast, illetve Farkas, Szakáll, Fülöp. Incze Zoltán: - Nemcsak játék­ban, de akarásban is fölénk nőtt az ellenfél, és ez jobban elszomorít, mint a bekapott hét gól. HUNYADI ISTVÁN További eredmények: Ajka- Komló 4-2, Bodajk-Veszprém 1-0, PVSK-Tata 0-1, Petőháza-Sárvár 0-0, Balatonlelle-Kaposvölgye 2-0. Labdarúgó NB I A 26. forduló eredményei: Sop- ron-Ferencváros 2-1 (1-1). Sop­ron, 5000 néző. V: Bede. G: Somo­gyi a 25., Javrujan az 58., illetve Gera a 42. percben. Zalaegerszeg-MTK 2-0 (0-0). Zalaegerszeg, 7000 néző. V: Szar­ka. G: Molnár B. a 48., Kenesei a 65. percben. Újpest-Vasas 2-2 (1-1). Me­gyeri út, 5000 néző. V: Hajdó. G: Túlio a 24., Vagner az 50. percben, illetve M'bemba a 8., Hrutka az 55. percben. Kiállítva: Tóth A. az 50., M'bemba (mindkettő Vasas) a 61. percben. Kispest-Győri ETO 1-4 (1-2). Bozsik-stadion, 400 néző. V: Drucskó. G: Kovács B. a 21., illetve Nicsenko a 4L és a 79., Szanyó (11-esből) a 45., Gőgh a 90. perc­ben. Kiállítva: Sasu (Kispest) a 62. percben. Dunaferr-Debrecen 0-0. Du­naújváros, 1500 néző. V: Makai. Videoton-Haladás 2-2 (1-1). Székesfehérvár, 1500 néző. V: Vi­lági. G: Térjék a 28., Tóth B. a 84., illetve Kaj a 3., Némethy a 72. percben. Kiállítva: Dvéri (Video- ton) a 92. percben. ______ ■ Hé t tamási gól a címvédő hálójában Bátaszéki győzelmével tapad a Bölcske, újabb értékes pontot szerzett a tavasszal még veretlen Simontornya A Jako Sport megyei I. osztály hétvégi fordulójának rangadó­ján a Tamási remek játékkal kiütötte az éllovas Duna- szentgyörgy együttesét, míg a Bölcske Bátaszéken aratott si­kerével erősítette meg dobogós pozícióját. Labdarúgás Tamási-Dunaszentgyörgy 7-1 (2-0). Tamási, 300 néző. V: Lubastyik. Tamási: Száka- Gu­lyás (Pintér), Berengyán, Ko­vács- Gyenei (Varga), Árvái, Ferencz, Béres- Szakács, Molnár, Stircz (Agócs). Edző: Walter Ist­ván. Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka- Somogyi, Ács, Mosonyi, Hor­váth J.- Aradi (Andi), Radics, Horváth G., Krepsz- Gyöngyösi, Domonkos. Játékos-edző: Hor­váth József. A tamási csapat látvá­nyos, szép futballt játszva maga­biztosan győzte le a mélyen tudása alatt játszó éllovast. G: Szakács 2, Molnár 2, Stircz, Ferencz, Varga, il­letve Gyöngyösi. Jók: Árvái vezér­letével az egész hazai csapat dicsé­retet érdemel. horváth zsolt Bátaszék-Bölcske 1-4 (1-2). Bátaszék, 150 néző. V: György J. Bátaszék: Grill (Tenczlinger)- Kismődi, Varga F., Makk P., Szabados- Sárközi, Kiss (Orsós), Hauwasser, Nagy (Diriczi)- Lieszkovszky (Márton), Pusztai. Edző: Botos Árpád. Bölcske: Süvöltős- Szili, Törjék, Lednecz- ki, Besenczi- Szauer, Lacza, So­mogyi, Tóth (Tamási)- Fejes, Szabadi. Edző: Blatt Pál. Az or­kánszerű szélben lejátszott mérkő­zésen a tartalékos hazaiak ellen megérdemelten nyertek a bölcs- keiek. G: Nagy, illetve Szabadi 2, Besenczi, Lacza. Jók: Makk P„ Nagy, illetve Lacza vezérletével az egész bölcskei csapat dicsérhető. SÁGI ISTVÁN Dunaföldvár-Kajdacs 3-2 (2-1). Dunaföldvár, 200 néző. V: Molnár J. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Szilasi, Kindl- Tárnái (Albeczki G.), Fodor (Antal), Nagy, Alberczki Cs.- Schulteisz, Bényei, Farsang. Játékos-edző: Kindl István. Kajdacs: Weisz- Ko­vács, Lengyel J., Peti, Szili- (Far­kas), Deák, Márkus, Orosz, Régi- Lengyel M., Böde. Játékos-edző: Orosz József. A sok helyzetet kiha­gyó sok hibával játszó hazai csapat saját magának nehezítette meg a lelkesen játszó vendégek elleni si­kerét. G: Alberczki Cs., Schulteisz, Kindl, illetve Régi, Böde. Jók: Szilasi, Schulteisz, Alberczki Cs., Tárnái, illetve Lengyel M., Peti, Lengyel J. kindl istván Tevel-Kakasd 0-3 (0-0). Tevel, 250 néző. V: Tóth K. Tevel: Bogos- Szolomájer, Borbandi, Fa­zekas A„ Nagy B. (Fazekas P.)- Antal, Gergely (Ambrus), Ma­csuka- Bátyi (Ferenc), Illés, György. Rakasd: Csonka- Farkas, Ettig (Rikkers), Kvanduk J„ Kvanduk G.- Kara (Galambos), Szabó (Balogh), Horváth- Nagy, Takács (Paróczai), Tóth A. Edző: Kniesz Mátyás. A jobb erőkből ál­ló vendégcsapat megérdemelten nyert. G: Szolomájer (öngól), Sza­bó, Nagy. Kiállítva: Kvanduk G. és Antal a 23. percben. Jók: Borbandi, Fazekas A., Macsuka, illetve Kvanduk J., Nagy, Tóth. zwick jakab Őcsény-Kéty 4-1 (3—0). Őcsény, 150 néző. V: Éreth. Őcsény: Győrfi- Bíró (Révész), Vecsei, Kárpáti, Kovács- Bartos, Demkó, Kapás, Somorjai (Deák)- Takács (Kasza L.), Kollár. Edző: Horváth Péter. Kéty: Faragó- Sebestyén (Bogos), Pál K., Stölkler, Fazekas- Márton A., Kalmár, Erős, Forrai- Szedlák, Márton R. (Misóczki). Játékos­edző: Misóczki Béla. A hazai csapat az első félidőben hátszél­lel eldöntötte a három pont sor­sát. G: Kárpáti 2, Demkó, Deák, illetve Forrai. Jók: Demkó, Kár­páti, Bartos, illetve Forrai, Faze­kas. HORVÁTH ISTVÁN Nagydorog-Tolna 1-1 (0-1). Nagydorog, 100 néző. V: Weitner. Nagydorog: Máté- Bí­ró, Kirchner, Tóth, Lázár- Egei, Kiss, Galambos, Mókus (Portikhegyi)- Csorján (Sárin­ger), Varga. Játékos-edző: Má­té László. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Klein, Zörényi- Szegle­ti, Szabó, Fauszt (Izsák), Tarjáni (Wiedemann)- Schaffer, Guth. Edző: Kvanduk János. Küzdelmes mérkőzésen a helyzetek alapján tolnaiak gólokkal nyerhettek volna. G: Kirchner, illetve Schaffer. Jók: az egész hazai csapat, illetve Szabó, Schütter, Guth. miklós jánosné Nagymányok-Simontornya 1-1 (1-0). Nagymányok, 100 né­ző. V: Bárány. Nagymányok: Guth Antal (jobbról) elől ezúttal is tisztáznak a dorogi védők fotó! gottvald károly Töpfner T.- Stangliczky, Szabó F., Guzorán, Palkó- Miklós, Óber, Töpfner M,. (Lakatos), Bíró Sz. (Rézműves)- Borbély Cs. (Pfeifer), Szabó P. Edző: Fláding János. Simontomya: Tóth- Csaj­ági J., Molnár J., Kapinya, Né­meth (Szép Richárd.)- Csajági N. (Molnár T.), Pechli, Szép Róbert, Csontos- Borbás, Rabóczki. Edző: Csepregi György. Irreális időben a gyenge napot kifogó hazai csapat győzelmet szalasztott el. G: Szabó F., illetve Borbás. Jók: Guzorán, Stangliczky, illetve az egész vendégcsapat. borbély Sándor A Dunakömlőd együttese sza­badnapos volt. Ifjúsági eredmények: Tevel- Kakasd 4-1, Őcsény-Kéty 1-4, Bá­taszék-Bölcske 4-3, Nagydorog- Tolna 1-8, Tamási-Dunaszent­györgy 1-3, Nagymányok-Simon- tomya 1-2, Dunaföldvár-Kajdacs 6-1. ■ k k Nem lassít a szekszárdi expressz A paksiak nyerték a megyei rangadót, önmagát verte meg a Decs Szabados kapus öklözi el a labdát a paksi támadók elől fotó, gottvald