Tolnai Népújság, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-26 / 275. szám

10. OLDAL SPORT 2001. November 26., hétfő Újvárosi siker a rangadón Labdarúgás Az NB I 20. fordulójából egyet­len mérkőzés maradt vasárnap­ra, ezen a Dunaferr két remekbe szabott találattal megszakította az őszi bajnok MTK augusztus óta tartó veretlenségi sorozatát. Dunaferr-MTK Hungária 2-0 (1-0). Dunaújváros, 2500 néző. V: Ábrahám. A vendégek kontrákra építettek, Tököli gólja után azonban a listavezetőnek fel kellett adnia addigi taktiká­ját, s bár a második játékrész­ben mezőnyfölényben játszott, egy pontrúgás megpecsételte a sorsát. G: Tököli a 40., Éger a 63. percben. Ferencváros-Vasas 2-0 (1-0). Üllői út, 3000 néző. V: Bede. G: Dragoner a 35., Jovic az 53. percben. Sopron-Kispest-Honvéd 2-3 (1-3). Sopron, 2500 néző. V: Arany. G: Horváth R. a 2., Tóth M. a 87., illetve Piroska a 8., Pin­tér a 17., Sasu a 29. percben. Videoton-Zalaegerszeg 1-1 (0-1). Székesfehérvár, 2500 né­ző. V: Szabó Zs. G: Térjék a 60., illetve Kenesei a 24. percben. Haladás-Győri ETO 1-2 (0-0). Szombathely, 1500 néző. V: Juhos. Arnon a 68., illetve Szanyó (11-esből) az 58., Nagy G. (öngól) a 86. percben. Kiállít­va: Filipovics (Haladás) az 58. percben. Újpest-Debrecen 2-2 (0-1). Megyeri út, 1000 néző. V: Makai. G: Tamási a 61., Frunza a 73., illetve Sketiani a 44., Kere­kes a 93. percben. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA I. MTK 1 Zalaegerszeg 3. Dunaferr 4. Ferencváros 5. Videoton 6. Újpest 7. Debrecen 8. Kispest 9. Sopron 10. Győri ETO II. Haladás ÍZ Vasas 20 15 3 2 38-11 48 20 12 3 5 42-25 39 20 9 6 5 38-22 33 20 10 3 7 32-26 33 20 9 6 5 25-22 33 20 7 5 8 36-35 26 20 5 8 7 22-27 23 20 6 5 9 27-37 23 20 6 4 10 30-38 22 20 4 7 9 22-38 19 20 4 7 9 25-36 19 20 4 1 15 2141 13 Totóeredmények A totó 47. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzár­táig beérkezett eredményei: 1. Videoton-ZTE 1-1 x 2. FTC-Vasas 2-0 1 3. Haladás-Győr 1-2 2 4. Újpest-Debrecen 2-2 x 5. Dunaferr-MTK 2-0 1 6. Schalke 04-Bremen 1-4 2 7. Cottbus-Stuttgart 0-0 x 8. Rostock-Hertha BSC 1-1 x 9. Freiburg-1860 München 10. Lazio-Juventus 1-0 1 11. Brescia-Udinese 2-0 1 12. Bologna-AS Roma 1-3 2 13. Parma-Milan 0-12 Pluszmérkőzés: 14. Dortmund-Kaiserslautern Ismét Pavelekné segített a Tolnán Húsz percig reménykedhetett a győzelemben a Ferropatent A női NB I/B Nyugati csoportjában a Tolna KC-nak egy félidő nyi jó játék is elegendő volt a gyengécske szombathelyiek le győzéséhez, míg a Ferropatent szurkolóinak tovább kell vár niuk kedvenceik első sikerére. Kézilabda Tolna KC-Szombathelyi TK 24-11 (9-6) Tolna, 400 néző. V: Éles, Szentesi. Tolna: Schell- Schmidt, Ancil, Pavelekné 12 (1), Hingyi 4, Smetec 3, Pirgi 2. Csere: Sipos Á. 3 (3), Oravecz, Szilágyi. Játékos-edző: Oravecz Erika. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3. Akik gólzáporos hazai kezdésre számítottak, nagyot csalódtak a találkozó elején: a Tolna nyolc perc alatt mindössze egyetlen gólt tudott össze­hozni az acélosnak egyáltalán nem nevezhető vendégek ellen (1-2). Még szerencse, hogy a szombat- helyiek sem sűrűn találtak be Schell kapujába, így Oravecz Erika együttese, ha lassan is, de fokozatosan fel­őrölte a bosszantó hibákat vétő vendégek ellenállását (24. p.: 8-5). Aki csak az eredményt olvassa, az arra gondolhat, hogy az első fél­időben remekül működött a csapatok védekezése, pedig szó sem volt erről. Mind a tolnaiak, mind a szombat- helyiek rendkívül körülmé­nyesen szövögették támadá­saikat, s szinte minden má­sodik támadást kapura lö­vés nélkül fejeztek be a fe­lek. A szünet után - vélhetően az alapos fejmosásnak - fel­pörgette a tempót a tolnai csapat, s ekkor helyenként már valós tudásuknak megfelelően kézilabdáz­tak a hazaiak. A második félidőben főként a beál- lós Pavelekné villogott. A második játékrészben kilenc gólig jutó átlövő Hingyi pontos bejátszásai után rendre betalált, szebbnél-szebb gólokkal ör­vendeztetve meg a gárda első félidei játéka miatt joggal fanyalgó közönséget. A sikerükkel továbbra is listavezető tolnaiak az idény leggyengébb játékával rukkoltak ki, ám a továbbra is pazar formában kézilabdázó Pave­lekné ezúttal is kirántotta a kátyúból a csapat szekerét. Jók: Schell, Pavelekné, Hingyi. (RÓNAI) Ferropatent-Szekszárd SE- Tatabánya 28-33 (15-17) Szekszárd, 100 néző. V: Kóbor, Tóth. Szek­szárdi Gödrei- Dienes 2, Weigel 9 (6), Foszák 2, Horváth Sz. 6, Miklós 7, Tamás E. Csere: Újvári (kapus), Vaszari 1, Mischl 1, Nagy A. Edző: Elena Skljar. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 8/7. A vendég tatabányaiak sem szerepelnek túlsá­gosan acélosan az idei bajnokságban. A Ferro­patent szurkolói joggal remélhették, hogy meg­születik kedvenceik első győzelme. A kezdés után rögtön kiderült: nem volt alaptalan a biza­kodás, Weigel ésMiklós két gyors góljával percek alatt ellépett a Ferro. Támadásban sajnos, sokat hibáztak a hazai játékosok, így ahelyett, hogy az első öt percben padlóra küldték volna ellenfelü­ket, felhozták a tatabányaiakat (8. perc: 5-4). A szekszárdiak védekezése igencsak szellős volt, az első játékrész derekáig főként a bal oldal tűnt sebezhe­tőnek, így nem csoda, hogy a rutinos vendégek nem csak egyenlítettek, de húsz perc elteltével már vezettek is (11-12). Ráadásul nem csak a ve­zetést vette át a Tatabánya, de a játékrész végéig növelni is tudta előnyét a jobbára az átlövői egyé­ni alakításaira építő hazaiak ellen. A szünet után még jobban megtorpant a Ferropatent - Elena Skljar játékosai hat percig képtelenek voltak a kapuba találni -, a vendégek pedig öt gólra növelték előnyüket (15-20). A szekszárdiak támadójátékát hűen jellemezte, hogy szélről először a negyvenedik percben késztették megadásra a tatabányai kapust, ám Dienes találata csak az eredmény kozmetikázá­sára volt elegendő (19-23). A folytatásban kon­zerválódott a vendégek három-négy gólos veze­Miklós (5) és Foszák szorításában vergődik a tatabányai Keczkóné fotó; bakó jenő tése, köszönhetően annak, hogy a hazaiak több­ször sem tudtak élni a tatabányaiak teremtette felzárkózási lehetőséggel. A szekszárdiak győzelmet szalasztottak, miu­tán a belső hármas gólerős játékához a többiek nem tudtak pluszt hozzátenni. Jók: Weigel, Hor­váth Sz., Miklós. (R) Újabb veszprémi diadal Folytatta remek szereplését a Veszprém férfi ké­zilabdacsapata a Bajnokok Ligájában: Zdravko Zovko együttese ezúttal a világsztárok sorát fel­vonultató német Magdeburg ellen győzött. Bajnokok Ligája, D-csoport: Veszprém- Magdeburg (német) 24-20 (12-11). Veszprém, 2200 néző. V: Vakula, Ljudovik (ukránok). A veszprémi góldobók: Pásztor 6, Diaz 5, Saracevic 4, Jovic 3, Dzomba 3, Tóth, Gál, Perez. A hetedik percig fej-fej mellett haladtak a csa­patok, majd Jovic és Saracevic góljaival ellépett a Veszprém (7-3). Német időkérést követően csökkent a különbség, mivel Stefansson ötször is betalált Sterbik kapujába. A szünet után folytató­dott a szikrázóan kemény, de sportszerű össze­csapás. Egyik gárda sem tudott elszakadni a má­siktól, Sterbik remek védései miatt a Magdeburg negyedóráig (!) eredménytelen volt. A szinte ex­tázisbán lévő veszprémiek viszont alig hibáztak, s megnyugtató előnyüket a találkozó végéig meg is tudták tartani. A Veszprém a következő fordulóban, vasárnap ahhoz a francia Chamberyhez látogat, amelyet egy héttel ezelőtt 29-13-ra győzött le. ________■ Ka kasdi siker az idényzárón Nem melegedtek fel a fagyoskodó szurkolók Ober József (jobbról) indítja a nagymányokiak támadását fotó: bakó jenő Labdarúgás A Jako Sport megyei I. osztá­lyú bajnokság őszi szezonjá­nak utolsó mérkőzésén a Kakasd nagy csatában verte a Nagymányok együttesét. Kakasd-Nagymányok 2-1 (0-0). Kakasd, 300 néző. V: Anczló. Kakasd: Sebestyén- Galambos, Paróczai, Kvanduk J., Ettig- Kvanduk E. (Eisen­sehr), Farkas, Nagy, Horváth G. (Jakab)- Balogh (Szabó G.), Hucker. Edző: Kniesz Mátyás. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Stangliczky, Palkó- Lőrincz (Borbély), Óber, Bilicz- ki (Jakus), Töpfner M. (Laka­tos)- Kecskeméti, Szabó I. Ed­ző: Fláding János. A csapatok mutatott játékukkal nem tudták felmelegíteni fagyoskodó szur­kolóikat. A második félidei gól- ratörőbb játékukkal a kakasdiak megérdemelten nyertek. G: Sza­bó G., Farkas, illetve Bíró. Jók: Sebestyén, Kvanduk J„ Farkas, illetve Lovász, Palkó, Stanglicz­ky. LÁSZLÓ JÓZSEF Ifjúságiak: Kakasd-Nagymá­nyok 2-2. Az őszi végeredmény Felnőttek 1. D.szentgyörgy 2. Dunaföldvár 14 12 1 1 61-17 37 14 10 3 1 47-24 33 3. Tamási 14 9 3 2 38-14 30 4. Bölcske 14 9 2 3 65-16 29 5. Bátaszék 14 8 3 3 31-16 27 6. Kakasd 14 6 3 5 33-21 21 7. Nagymányok 14 6 2 6 31-28 20 8. Tevel 14 5 4 5 33-28 19 9. ócsény 14 4 6 4 30-26 18 10. Tolna 14 5 3 6 21-19 18 11. Dunakömlőd 14 5 3 6 31-34 18 12. Kajdacs 14 4 2 8 26-46 14 13. Simontomya 14 2 1 11 23-52 7 14. Nagy dörög 14 1­13 11-97 3 15. Kéty 14 “ 2 12 13-57 2 Ifjúságiak 1. Tolna 14 13 1 ' _ 70-19 40 2. Dunaföldvár 14 12­2 71-18 36 3. Bátaszék 14 10 2 2 74-23 32 4. D.szentgyörgy 14 9 2 3 71-27 29 5. Tamási 14 8 3 3 51-34 27 6. Bölcske 14 7 2 5 68-54 23 7. Simontomya 14 7 1 6 48-40 22 8. Tevel 14 7­7 43-55 21 9. Dunakömlőd 14 5 1 8 46-49 16 10. Kakasd 14 4 3 7 29-51 15 11. Kéty 14 4 1 9 39-45 13 12. Nagymányok 13. Kajaacs 14 2 3 9 21-47 9 14 2 3 9 32-86 9 14. ócsény 15. Nagy dörög 14 2­12 14-54 6 14 1 2 11 22-97 5 Egy negyedet sem nyertünk Kosárlabda Mind a férfi, mind a női válo­gatott vereséget szenvedett szombaton Eb-középdöntő mérkőzésen. Férfiak Magyarország-Lettország 87-96 (17-20, 19-23, 26-26, 25-27). Tiszaújváros, 1200 néző. V: Dozai (horvát), Dolinek (cseh). Ld: Kálmán (22/3), Sitku (16). Németh (11/9), Gémes (10), ill. Kambala (33), Helmanis (17/6), Bagatskis (15/3), Miglinieks- (14/3). A két együttes a legutóbb Pakson találkozott, akkor is a vendégek nyertek, s szoros csatá­ban ezúttal is a lettek diadalmas­kodtak. További eredmények: Fehér- oroszország-Franciaország 61-85, Lengyelország-Észtország 110-105. Az állás: 1. Franciaország 4 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Észt­ország 3, 4. Lettország 3, 5. Ma­gyarország 2, 6. Fehéroroszor­Oroszország-Magyarország 77-29 (10-8, 32-6, 14-6, 21-9). Vologda, 400 néző. V: Pilipaus- kas (litván), Cmikiewicz (len­gyel). Ld: Keller (8), Hagara (6), ill. Ártyehina (17), Hazova (12), Korstine (11/3), Rahmatulina (10). A hét legjobbja és Rátgéber kapitány nélkül szereplő váloga­tott elsősorban a második ne­gyedben volt képtelen megállíta­ni az Eb-ezüstérmes hazaiakat. A válogatottban két ponttal debü­tált Kajdacsi Judit, az Atomerő- mű-KSC Szekszárd centere. További eredmény: Finnor- szág-Szlovénia 86-61. Az állás: 1. Oroszország 3 pont, 2. Finnország 3, 3. Szlové­nia 3,4. Magyarország 3. Szerdán a nők 18 órakor a szlovéneket, a férfiak 20.30-kor a lengyeleket fogadják Pécsett. ■ Aranygól döntött a fináléban Hodován Edit (középen) elől ment a szlovák kapus fotó: bakó jenő A magyar ligaválogatott győ­zelmével zárult a szekszárdi városi sportcsarnokban meg­rendezett II. Varga Trans-Fer Kupa nemzetközi női torna. NŐI LABDARÚGÁS A házigazda Varga Trans-Fer Szekszárd együttese a második, míg a Tolna megye legjobb focis­táiból összeállított megyeváloga­tott a negyedik helyen zárt. A ma­gyar ligaválogatott a döntőben 1-1-es végeredményt követően a hirtelen halálban szerzett góllal fektette két vállra a szekszárdia­kat. A torna legjobb játékosának a magyar válogatott támadóját, Dsubák Editet, a legjobb kapusá­nak Marosi Juliannát (Szekszárd) választották, míg a gólkirályi cí­met a négy találatig jutó szlovák Vígh Andrea érdemelte ki. Eredmények, elődöntő: Varga Trans-Fer Szekszárd-Szlovák li­gaválogatott 4-1. (G: Hodován, Marosi, Simon, Ferencz), Magyar ligaválogatott-Tolna megyei válo­gatott 8-0. A 3. helyért: Szlovák ligaválo- gatott-Tolna megyei válogatott 6-2. A döntőben: Magyar ligaválo- gatott-Szekszárd 2-1 (aranygól­jaikGjSimon. irónad Burns és a Peugeot a világbajnok Richard Burns (Subaru Imp- reza WRC) nyerte a rali világ- bajnokságot, miután harma­dik lett a nagy-britanniai záró viadalon. Autósport A 30 éves angol püóta, aki a kö­vetkező idényben már Peugeot- val versenyez, pályafutása során először végzett az élen. A Brit-ra­lin a tavalyi vb-első finn Marcus Grönholm győzött honfitársa, Harri Rovanperä előtt. Burns a harmadik hellyel az összetettben 44 ponttal zárt, megelőzve a pén­teken kieső brit Colin McRae-t, és a négyszeres világbajnok finn Tommi Mákinent. „Csodálatos, felemelő érzés” - nyilatkozta a célban Burns. „Az utóbbi két évben nagyon-nagyon közel voltam a végső győzelem­A világbajnok Richard Burns (jobbról), Robert Reid duó hez, de nem sikerült. Óriási nyo­más nehezedett rám, Mákinen és McRae pénteki kiesésével tovább nőttek az esélyeim. A végén már csak arra kellett figyelnem, hogy minden gyorsaságit befejezzek. A világbajnokság végeredmé­nye, pilóták: 1. Bums 44 pont, 2. C. McRae (skót, Ford Focus WRC) 42, 3. Mákinen (finn, Mitsubishi Lancer WRC) 41, 4. Grönholm és Rovanperä (mindkettő finn, Peu­geot 206 WRC) 36-36, 6. C. Sainz (spanyol, Ford Focus WRC) 33. Csapat: 1. Peugeot 106 pont, 2. Ford 86, 3. Mitsubishi 69, 4. Subám 67, 5. Skoda és Hyundai 17-17. ' ■ 1 í