Tolnai Népújság, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-17 / 217. szám

2001. Szeptember 17., Hétfő S P 0 R T 11. OLDAL Bajnoki Tabellák NBI 1. MTK 9 7 1 1 20- 6 22 2. Ferencváros 9 6­3 15- 7 18 3. Videoton 9 5 2 2 9-10 17 4. Zalaegerszeg 9 5 1 3 15-11 16 5. Haladás 9 4 3 2 12-10 15 6. Sopron 9 4 1 4 16-14 13 7. Debrecen 9 3 3 3 10-12 12 8. Újpest 8 3 2 3 19-13 11 9. Dunaferr 9 3 2 4 13-11 11 10. Győri ETO 9 1 4 4 10-14 7 11. Kispest 9 2 1 6 10-25 7 12. Vasas 9 1­8 9-21 3 NB II Nyugati csoport 1. Balatonlelle 6 3 2 1 10- 5 11 2. Bodajk 5 3 1 1 12- 4 10 3. MTE-Motim 5 4 1 1 10- 7 10 4. Petőháza 6 3 1 2 7- 5 10 5. Tata 5 2 3­9- 6 9 6. Sárvár 6 2 3 1 8- 7 9 7. Veszprém 5 2 1 2 5- 4 7 8. Komló 5 2 1 2 3- 5 7 9. Kaposvölgye 10. PVSK 6 6 2 1 1 3 3 2 3- 7 5- 8 7 6 11. Bonyhád 6 1 2 3 4- 7 5 12. Balatonfüred 5­3 2 3- 9 3 13. Ajka 6­2 4 6-11 2 NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 6 5 1 _ 12- 1 16 2. Szentlőrinc 6 4 2­17- 2 14 3. Letenye 6 4 1 1 9- 8 13 4. Nagyatád 6 3 3­14- 6 12 5. Bóly 6 3 2 1 17-12 11 6. Decs 6 2 3 1 9-14 9 7. Harkány 6 1 5­9- 8 8 8. Keszthely 6 2 1 3 7- 8 7 9. Paksi SE 6 2 1 3 9-13 7 10. Dombóvár 6 1 3 2 13- 8 6 11. Mohács 6 1 1 4 6-16 4 12. Beremend 6­3 2 5-10 3 13. Barcs 6­2 4 4-12 2 14. Lenti 6­­6 5-17­Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dunafoldvár 5 5 17- 8 15 2. D.szentgyörgy 5 4­1 21- 7 12 3. Bátaszék 6 3 1 2 10- 6 10 4. Tevel 6 3 1 2 16-14 10 5. Tamási 6 3 1 2 10- 8 10 6. Kakasd 5 3 _ 2 16- 9 9 7. Tolna 5 3­2 14- 9 9 8. Nagymányok 4 3­1 13- 8 9 9. Őcsény 5 2 2 1 13- 8 8 10. Bölcske 5 2 1 2 18- 7 7 11. Simontomya 6 2 1 3 13-14 7 12. Dunakömlőd 5 2 1 2 12-13 7 13. Kajdacs 5 1­4 10-13 3 14. Kéty 6 ­­6 6-25­15. Nagydorog 6 ­­6 5-45­Ifjúságiak 1. Bátaszék 6 5 1 45-11 16 2. Simontomya 6 5­1 35-11 15 3. Tolna 5 4 1­23- 6 13 4. Tamási 6 4 1 1 18-14 13 5. Dunafoldvár 5 4­1 31- 7 12 6. D.szentgyörgy 5 4­1 23- 6 12 7. Kéty 6 3 3 17-18 9 8. Tevel 6 2­4 15-25 6 9. Dunakömlőd 5 2­3 14-25 6 10. Bőlcske 5 1 1 3 31-19 4 11. Nagymányok 4 1 1 2 10-15 4 11 Kajdacs 13. Kakasd 5 1 1 3 15-28 4 5 1 _ 4 5-28 3 14. őcsény 5 ­­5 6-26 15. Nagydorog 6 ­­6 3-52­Futball-mozaik A Schalke 04 Andreas Möller gól­jával nyert a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójának rang­adóján a Borussia Dortmund el­len. A bajnok Bayern München csak Elber 90. percben elért talá­latával tudta legyőzni a Freibur- got (1-0). Továbbra is százszáza­lékos a Kaiserslautern, amely idegenben bizonyult jobbnak az újonc Nümbergnél (0-2). A spanyol bajnokság 3. fordu­lójában kikapott a Real Madrid a Real Betis otthonában (3-1), a bajnok Deportivo La Coruna pe­dig saját közönsége előtt maradt alul az Athletic Bilbaóval szem­ben (1-2). Nem járt jobban az angol bajnok Manchester United, amely a Newcastle otthonában szenvedett vereséget (4-3), és az olasz címvédő AS Roma sem: a fővárosiak a Piacenza vendége- ként véreztek el (2-0). ■ Totóeredmények A totó 37. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. MTK-Dunaferr 3-2 1 2. Győri ETO-Haladás 3-3 x 3. Zalaegerszeg-Videoton 2-3 2 4. Schalke 04-Dortmund 1-0 1 5. Hamburg-M'gladbach 3-3 x 6. Bremen-1. FC Köln 1-1 x 7. Wolfsburg-Stuttgart 0-2 2 8. Nürnberg-K’lautern 0-2 2 9. Hertha-1860 München 2-11 10. Bologna-Parma 1-0 1 11. Fiorentina-Atalanta 3-11 12. Lazio-Torino 0-0 x 13. Piacenza-Roma 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Debrecen-Űjpest 4-0 1 Dombóvári segédlettel élen az UFC Döntetlennel feledtette elmúlt heti kiütéses vereségét a Decs Az NB III Dráva-csoportjának hétvégi fordulójában a Szentlőrinctől pontot szerző Dombóvárnak köszönhetően a Mohácson diadalmaskodó UFC a tabella élére ugrott. Labdarúgás Mohács-Szekszárdi UFC 0-3 (0-1) Mohács, 300 néző. V: Kiss. Mohács: Kovacse- vics- Jakab, Lajos, Domokos, Jancsarics- Ba­logh, Peterke (Lázár), Bódis, Bogos (Auth)- Schwarczkopf, Bíró F. (Dárdai). Játékos-edző: Bíró Ferenc. Szekszárdi Horváth B.- Kiss, Fe­hér (Tolnai), Mosonyi, Gaál- Tóth T., Mészáros 1., Bozsér, Torma- Máté (Tóth A.), Galambos (Bíró N.). Edző: Dienes Pál. A 8. percben Schcwarczkopf 23 méteres bombá­ja alig szállt a kapu fölé. A 40. percben Fehér nagy­szerű tért ölelő indításával Máté futott el a jobb ol­dalon, kicselezte a rátámadó Kovacsevics kapust, majd önzetlenül Galambos elé adott, aki 6 méter­től a jobb sarokba lőtt. 0-1. Szünet után, a 48. perc­ben Galambos a felezőkörből remekül ugratta ki a felfutó Bozsért, s az UFC középpályása 14 méterről a kapus mellett a jobb sarokba lőtt. 0-2. A 67. perc­ben Mészáros István indítását Mátét 5 méterről nagy erővel a kapuba bal oldalába lőtte. 0-3. A középpályát gyorsan átjátszó vendégcsapat sok helyzetet teremtve három pazar gólt szerezve ilyen arányban is megérdemelten nyert a lelkes, de a kapu­ra igazi gólveszélyt nem jelentő hazaiak ellen. Az UFC ismételten remek focidélutánt szerzett a csapa­tot elkísérő lelkes, mintegy száz fős szurkolótáborá­nak. Jók: Kovacsevics, Bódis, illetve Fehér, Mészáros 1., Bozsér, Máté, Galambos. isajói Decsen az egykori válogatott Fekete László végezte el a kezdőrúgást fotó: gk Decs-Letenye 1-1 (1-0) Decs, 350 néző. V: Kozári. Decs: Prantner- Szabácsi, Sztehló, Pozsár, Nagyfalusi (Pusz­tai)- Szilágyi, Hegedűs L. (Kiss J.), Berényi, Boros- Pilisi (Csende), Hegedűs A. Játékos­edző: Kiss János. Letenye: Balogh- Varga, Szollár, Kovács (Küttsön), Zsigulics- Adorján G., Dobos S., Dobos A., Szabó- Adorján F. (Sán­ta), Markatin (Rodek). Játékos-edző: Dobos Sándor. A mérkőzés kezdőrúgását a huszonegyszeres válogatott, egykori újpesti Fekete László végezte el. A 40. percben Berényi húzott el a bal oldalon, középre gurítását Hegedűs Attila 8 méterről lőtte a kapu közepébe. 1-0. Szünet után, a 76. percben a játékvezető lökésért büntetőt ítélt a vendégek javára, amit Küttsön biztosan értékesített. 1-1. A 90. percben Kiss J. lábát a 16-oson belül hátulról összerúgták, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Mély talajú pályán, küzdelmes mérkőzésen a végig fölényben játszó hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Szabácsi, Hegedűs A., Szil­ágyi, Pozsár, illetve Varga, Szabó. merk jános Szentlőrinc-Dombóvári FC-Rutin 0-0 Szentlőrinc, 200 néző. V: Laki. Szentlőrinc: Antal- Zámbó, Reith, Papes, Orlovics- Elmájer, Miczek, Csizmadia, Pincehelyi- Lakatos, Sza­bó. Edző: Ott József. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Várai- Nagy, Horváth J- Tóth, Steiger, Szabotin (Banai)- Varga (Pintér), Bán (Fehér). Játékos-edző: Horváth Árpád. Az 50. percben Reith tizenegyesből a kapufát találta el, a kipattanó labdát Várai kivágta. A 60. percben Horváth Árpád élesen belőtt szabadrú­gását Nagy a bal alsó sarok felé lőtte, Antal azon­ban bravúrral mentett. A 82. percben Steiger bomba szabadrúgását Antal ismét bravúrral te- nyerelte ki a léc alól. Küzdelmes mérkőzésen a hajrában akár a ven­dégcsapat is megszerezhette volna a győzelmet. Jók: Antal, Orlovics, illetve Bontovics, Hopp, Nagy, Tóth. NYÁRI RÓBERT Keszthely-Paksi SE 1-0 (0-0) Keszthely, 200 néző. V: dr. Borbély. Keszthely: Vincze- Balogh Gy., Berta, Tö­rök, Keveházi- Panghy, Sipos, Nikitser (Kovács), Orbán (Pin­tér I.)- Ko-czor, Pintér T. Edző: Galántai Tibor. Paks: Licker- Liszt-májer, Iván, Prantner- Wolf, Debreceni, Czapkó (Frast, Gulyás), Hoffer- Tóth A., Szili, Lilinger (Hencz). Edző: Kle-ment István. Az első félidő mezőnyjátékkal telt, komolyabb gólhelyzet egyik csapat előtt sem adódott. Szünet után, a 62. percben Prantner 25 méteres szabadrúgása centimé­terekkel ment el a jobb alsó sa­rok mellet. A 65. percben Tóth visszagurítását Hencz 10 méterről ajtó-ablak helyzetből mellé lőtte. A 75. percben Pintér Ist­ván beadását Koczor fejelte a kapuba. 1-0. Egyen­lő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat ke­rült ki győztesen.. Jók: Vincze, Berta, Sipos, Koczor, illetve Tóth, Debreceni, Iván, Prantner. További eredmények: Barcs-Bóly 3-3, Bere- mend-Harkány 0-0, Lenti-Nagyatád 0-1. Tolnai mesterlövészek 4 gólos: Savanyú (Dombóvár), 3 gólos: Horváth J. (Dombóvár), Máté (Szekszárd), Hegedűs A. (Decs). 2 gólos: Steiger (Dom­bóvár), Bíró, Bozsér, Galambos (Szekszárd), Szili (Paksi SE), Ruff, Pilisi (Decs). Agraco FC: pontmentés a hajrában Kis híján fordított az első félidőt átalvó Bonyhád m ■tV m pl EP 9 Bogyay kapus már verve, a bonyhádi védők azonban mentenek fotó: gottvald Az NB II Nyugati csoportjá­nak hétvégi fordulójában az Agraco hazai pályán a hajrá­ban mentett pontot a Sárvár ellen. Labdarúgás Bonyhád Agraco FC- Sárvár 1-1 (0-1) Bonyhád, 200 néző. V: Soly- mosi (Szabó, Kassai). Bonyhád: Bogyay- Somogyvári, Nagy Z., László- Goretich (Kordé, 50.), Benedeczki, Osztermájer, Papp (Miklós, 67.), Nagy Zs.- Tálas, Gergely (Köllő, 60.). Játékos­edző: Nagy Zoltán. Sárvár: Antal- Netzpál, Sipos, Lukács, Beke- Palkovics (Páncsics, 60.), Heiczinger, Szabó (Ádám, 68.), Rajki- Bakó (Bejczi, 88.)-, Szalai. Edző: Marton Róbert. Sárga lap: Rajki a 43., Bakó a 60., Heiczinger a 80., Sipos a 86. percben. Szögletarány: 8:4 (6:2). A 15. percben Goretich jobb oldali beadását az ötösön álló Gergely Síposba lőtte, a kipatta­nó labdát Papp mellé durrantot- ta. A 25. percben Bakó lépett meg a bal oldalon, középreadását Szalai szorongatott helyzetben közvetlen-közeiről pofozta a há­lóba. 0-1. A 45. percben Benedeczki remek labdájával Nagy Zsolt húzott kapura, ám hosszan szöktette magát, és An­tal lábbal üsztázni tudott. Szünet után, a 47. percben Tá­las jól csavarta középre az Agraco ötödik szögletét, Antal kapus nagy bravúrral tolta ki a léc alá tartó labdát. A 61. percben Tálas 25 méteres szabadrúgását Antal bravúrral mentette a léc alól. A 66. percben lesgyanús helyzetben Bakó lépett ki a bony­hádi védők között, egyedül robo­gott kapura, ám Bogyay bravúrral tisztázott. A 67. percben Netczpál buktatta Kordét a 16-os vonalán, Tálas azonban fölé bombázta a góllal kecsegtető lehetőséget. A 77. percben Benedeczki labdáját Köllő perdítette Miklós felé, ám Sipos kétségbeesetten szögletre mentett. A 80. percben Osz­termájer szabadrúgása után Tá­las mesterien ívelt jobbról, a tűz- vonalba és az elől kalandozó Somogyvári 5 méterről a tehetet­len Antal mellett bebólintotta a hazaiak egyenlítő gólját. 1-1. Az első félidőben a Vas megyei tizenegy birtokolta a labdát, és gyors megugrásokkal több meleg helyzetet teremtett Bogyay kapu­ja előtt. A második játékrészt na­gyobb gőzzel kezdte a Bonyhád, ám félő volt, hogy a fellazuló ha­zai védelem ellen újabb gólt rúg a Sárvár. A vendégek szerencsére csak előnyük őrzésével foglal­koztak, míg az elkeseredett Bonyhád rohamait a hajrában végre siker koronázta. Az utolsó tíz percben mindent egy lapra feltéve támadott az Agraco, ám újabb gólt már nem tudott elérni. Jók: Somogyvári, Benedeczki, Tálas, illetve Sipos, Lukács, Szalai. Nagy Zoltán: - Úgy érzem, egy félidőnyi előnyt adtunk az el­lenfélnek, így az idő rövidnek bi­zonyult ahhoz, hogy megfordít­suk a mérkőzést. HUNYADI ISTVÁN További eredmények: Ka­posvölgye-Tata 0-2, Balaton- lelle-Komló 3-0, Ajka-Motim 1-3, Petőháza-Balatonfüred 0-0, PVSK-Veszprém 0-3. _________■ Do monkos négyesével tízig jutott a Szentgyörgy Gergely csodagólja adott lendületet a Tevelnek, végre gólokat lőtt a Tolna A Jako-Sport megyei I. osztály hétvégi fordulójában a Duna- szentgyörgy és a Tolna egy­aránt gólparádét rendezett még pont nélkül álló ellenfele­ivel szemben. Labdarúgás Nagydorog-Dunaszentgyörgy 0-10 (0-5). Nagydorog, 100 né­ző. V: Vincze. Nagydorog: Máté- Tancsa, Lázár, Kirchner, Ga­lambos- Csorján (Keserű), Bíró, Mókus, Portikhegyi- Hadobás (Bogáncs), Szili. Edző: Máté László. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Mosonyi (Rogács), Horváth J., Somogyi J., Ács- (Lakatos), Aradi, Horváth G., Radics A., Krepsz (Mizser, Gyöngyösi Z.)- Horváth L., Do­monkos. Játékos-edző: Horváth József. A hazai csapat hozta az „őszi formáját”. G: Domonkos 4, Somogyi 2, Horváth L. 2., Aradi, Krepsz. Domonkos vezérletével az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. miklós jánosné Tolna-Kéty 7-1 (3-0). Tolna, 100 néző. V: Németh. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Klein M„ Fazekas- Szabó (Wiede­mann), Nagy, Schaffer (Bencze), Kiss G.- Fauszt (Horváth), Szeg­leti (Guth). Edző: Kvanduk Já­nos. Kéty: Faragó- Pál, Stölkler, Sebestyén, Bogos- Misóczki, Kalmár, Forrai, Márton A.- Már­ton R. (Gangloff), Gerendái (Szedlák). Játékos-edző: Kal­már László. Végre gólokra váltot­ta helyzeteit a hazai csapat. G: Fauszt, Schaffer, Fekete, Szabó, Szegleti, Kiss G„ Sebestyén (ön­gól), illetve Szedlák. Jók: Wies­ner, Fazekas, Szabó, Bencze, Kiss G., illetve Pál, Forrai. TARJÁNI GYULA Tevel-Dunakömlőd4-2 (2-1). Tevel, 350 néző. Tevel: Bogos- Nagyfalusi, Borbandi, Szolo- mayer (Kovács), Vendég- Nagy, Gergely, Dézsi (Ferenc), Amb­rus (Bátyi)- Illés, György. Edző: Klein Mihály. Dunaköm-lőd: Szakáli- Majsai, Barta, Kiss G. (Széli J.), Kiss T.- Kovács D„ Taba, Kajári, Árvái- Kovács Z. (Bertók), Búzás. Edző: Kolarics Zsolt. Gergely szögletből szerzett érintés nélküli gólja után új erőre kapott a Tevel, s teljesen megér­demelten nyerte a nagyiramú ta­lálkozót. G: Illés, Vendég, Ger­gely, György, illetve Kajári, Búzás. Kiállítva: Vendég a 88., Búzás a 89. percben. Jók: Nagy, Gergely, György, illetve Majsai, Kiss T„ Árvái. ZWICK JAKAB Bátaszék-Kajdacs 2-1 (2-1). Bátaszék, 200 néző. V: Niki. Bátaszék: Grill- Kismődi, Varga F., Zágonyi, Hauwasser- Kovács L., Diriczi (Kovács Cs.), Kiss, Pankovics- Márton (Lieszkov- szky), Kőkúti. Edző: Botos Ár­pád: Kajdacs: Weisz- Kovács L., Lengyel J., Váncsodi- Régi, Var­ga L., Márkus, Pató, Kovács A.- Pamuki (Móger), Király. Edző: Zámbó János. A mérkőzést vé­gigtámadó hazai csapat saját ma­gának tette nehézzé a győzelem megszerzését. G: Pankovics, Ko­vács L. (öngól), illetve Márkus. Jók: Diriczi, Pankovics, Kiss N., il­letve Weisz, Lengyel J„ Kovács A., Márkus. sági istván Tamási-Őcsény 1-1 (0-0). Ta­mási, 300 néző. V: Csizmadia. Tamási: Száka- Filótás, Árvái, Berengyán, Kovács Z.- Herr (Gu­lyás), Teplán, Molnár, Agócs- Szakács, Ferencz. Edző: Walter István. Őcsény: Győrfi- Szabó L., Kárpáti, Vecsei, Ta-kács- Bartos (Kasza L.), Kasza P„ Ko­vács Z., Bíró- Somorjai, Kollár (Kutasi). A hosszabbítás legvé­gén szerzett góllal mentett pontot a Tamási. G: Teplán, illetve Kol­lár. Kiállítva: Somorjai a 69. perc­ben. Jók: Teplán, Gulyás, illetve Győrfi vezérletével az egész ven­dégcsapat. HORVÁTH ZSOLT Simontornya-Kakasd 0-3 (0-2). Simontomya, 150 néző. V: Schéfer. Simontomya: Tóth- Ihász, Kapinya, Molnár (Szamo- nek), Pekli- Pápai (Csontos), Füredi (Kovács), Lacza, Fritz-' Büttl (Borbás I.), Borbás B. Edző: Csepregi György. Rakasd: Molnár (Sebestyén)- Farkas, Paróczai, Kara, Ettig (Eisen- sehr)- Kvanduk E., Dávid (Hucker), Kvanduk J., Horváth- Rikkers, Balogh (Takács). Edző: Kniesz Mátyás. A jobb erőnléttel bíró, nagyobb lelkesedéssel játszó vendégek biztosan győztek a ki­sebb hullámvölgybe került hazai­ak ellen. G: Dávid, Kara (U-es- ből), Balogh. Jók: Tóth, Lacza, Molnár, illetve Paróczai, Kara, Ba­logh. VARGA LÁSZLÓ Nagymányok-Bölcske 1-4 (0-0). Nagymányok, 200 néző. V: Tóth L. Nagymányok: Töpf- ner T.- Stangliczky, Lovász, Pal­kó, Szabó F.- Óber, Biliczki (Wildanger), Töpfner M. (Réz­műves), Bíró Sz.- Horeczky (Bor­bély Cs.), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Bölcske: Süvöl- tős- Ledneczki, Törjék, Somo­gyi- Pokorni, Lacza, Rácz, Tóth Gy. (Szauer), Szabadi- Fejes, Besenczi (Tóth R.). Edző: Blatt Pál. Az eredmény önmagáért be­szél. G: Szabó F„ illetve Fejes 2, Szabadi, Lacza. A vendégcsapat­ból Fejes, Ledneczki és Lacza ér­demel dicséretet. Ifjúsági eredmények Tevel-Dunakömlőd 3-4, Báta­szék-Kajdacs 12-0, Tamási- Őcsény 5-2, Tolna-Kéty 3-1, Nagydorog-Dunaszentgyörgy 0-6, Simontornya-Kakasd 8-1, Nagymányok-Bölcske 3-3.