Tolnai Népújság, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

6 «ÚJSÁG SPORT 1993 . szeptember 6., hétfő Labdarúgó NB II A paksiak sem nyeretlenek már, értékes pontot rabolt az SZPSE Juhász Bélával nehezen tudott „lépést tartani" a katonacsapat védelme Labdarúgó NB I. A Ferencváros és a Debrecen még nem tévesztett Bajnoki táblázatok NB I. 1. Ferencváros 4 4 13- 3 8 2. Debreceni VSC 4 4­­7- 3 8 3. Csepel-Kordax 4 3 1­8- 2 7 4. Kispest-Honvéd 4 3­1 11- 5 6 5. Vác FC 4 2 2­6- 4 6 6. Békéscsaba 4 2 1 1 8- 4 5 7. Rába ETO 4 2 1 1 7- 5 5 8. Újpesti TE 4 2­2 5- 6 4 9. Videoton 4 1 1 2 7- 6 3 10. Siófok 4 1­3 4- 6 2 11. Haladás VSE 4 1­3 3- 6 2 12. EMDSZ-Sopron 4 1­3 4- 8 2 13. MTK 4­2 2 3- 7 2 14. PMSC 4­2 2 4- 9 2 15. Vasas SC 4­1 3 2- 9 1 16. BVSC-Dreher 4­1 3 3-12 1 NB II Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 4 2. BKV Előre 4 3 3 1 1­7- 1 8- 4 7 6 3. ESMTK 4 2 2­4- 2 6 4. Budafok 4 2 1 1 9- 6 5 5. Szekszárd 4 2 1 1 8- 7 5 6. Keszthely 4 2 1 1 4- 4 5 7. Paks 4 1 2 1 4- 3 4 8. ZTE 4 1 1 2 7- 5 3 9. Mohács 4 1 1 2 6- 6 3 10. Dunaferr SE 4 1 1 2 3- 4 3 . Baja 4­3 1 3- 4 3 12. Dorog 4 1 1 2 2- 3 3 13. Beremend 4 1 1 2 3- 6 3 14. Veszprém 4 1 1 2 2- 5 3 15. Százhalombatta 4 1 1 2 2- 8 3 16. Pénzügyőr 4­2 2 2- 7 2 NB III. Dráva-csoport 1. PVSK 4 4­_ 10- 2 8 2. DD Gáz Pécs 4 4­­9- 2 8 3. Gerjen 4 3 1­8- 4 7 4. K. Honvéd 4 2 2­7- 2 6 5. Bóly 4 2 1 1 3- 4 5 6. Komló 4 2­2 10- 8 4 7. Kisdorog 4 1 2 1 7- 5 4 8. B.földvár 4 2­2 6- 4 4 9. K. Rákóczi 4 1 2 1 7- 6 4 10. Letenye 4 2­2 5- 7 4 11. Marcali 4­2 2 2- 5 2 12. Bonyhád 4­2 2 3- 8 2 13. Nagyatád 4 1­3 4-11 2 14. Döbrököz 3­1 2 3- 5 1 15. Fonyód 4­1 3 2- 7 1 16. Barcs 3­­3 3- 9­Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paks II. 5 3 2 _ 16- 3 8 2. Kakasd 5 3 2­11- 5 8 3. Bátaszék 5 3 1 1 13- 6 7 4. Fadd 5 3 1 1 11- 6 7 5. Tolna 5 3 1 1 8- 6 7 6. Simontornya 5 2 2 1 15- 5 6 7. D.szentgyörgy 5 2 2 1 9- 6 6 8. Aparhant 5 3­2 10-10 6 9. Nagydorog 5 3­2 8- 8 6 10. Decs 5 2 2 1 7-10 6 11. Tamási 5 2 1 2 12- 7 5 12. Kocsola 5 2 1 2 6- 6 5 13. Nagymányok 5 1 2 2 6- 7 4 14. Te vei 5 1 2 2 4- 6 4 15. Dombóvár 5 1­4 3-13 2 16. Báta 5 1­4 2-20 2 17. Hőgyész 5­1 4 6-11 1 18. B.varasd 5­­5 5-17­Ifjúságiak 1. Tamási 5 5­­30- 4 10 2. Bátaszék 5 4 1­16- 6 9 3. Paks 5 4­1 29- 4 8 4. Dombóvár 5 4­1 23- 5 8 5. Simontornya 5 3­2 20-15 6 6. Kakasd 5 2 2 1 10- 7 6 7. Tolna 5 3­2 9- 6 6 8. Hőgyész 5 2 2 1 5- 5 6 9. Aparhant 5 2 1 2 16- 8 5 10. Decs 5 2 1 2 18-17 5 11. D.sztgyörgy 5 2­3 8-12 4 12. Te vei 5 1 2 2 6-14 4 13. Nagymányok 14. Fadd 5 5 2 1 1 3 3 11-22 15-12 4 3 15. Nagydorog 5 1 1 3 7-22 3 16. Báta 5 1 1 3 7-31 3 17. Kocsola 5­­5 5-20­18. B.varasd 5­­5 5-30­/ így kellett volna! A totó 36. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Debrecen-Haladás 1-t) 1 2. Rába ETO-Siófok 3-1 1 3. Stuttgart-Dortmund 2-2 X 4. Leverkusen-l.FC Köln 2-1 1 5. Fraiburg-M.gladbach 3-3 X 6. Schalke 04-Frankfurt 1-3 2 7. Duisburg-Baijem M. 2-2 X 8. Leipzig-Wattenscheid 0-0 X 9. Hannover-Bochum 0-0 X 10. Cremonese-Napoli 2-0 1 11. Roma-Juventus 2-1 1 12. Torino-Atalanta 2-1 1 13. Modena-Ascoli 0-0 X Plusz 1 mérkőzés: 14. Pécs-Vác FC-Samsung 2-2 X Paks-Keszthely 3-0 (1-0). Paks, 1100 néző. V: Nagy I. Paks: Hujber- Gracza, Jenei, Nagy Z., Szabó- Farsang, Kovács (Orosz), Bozsér, Ká- konyi- Fejes, Juhász (Kádár). Edző: Teszler Vendel. Keszt­hely: Vlaszák- Zugor, Tóth, Treso, Fodor- Sebők (Sipőc), Kutasi, Szűcs- Fonnyadt (Halmosi), Gazsó, Besenyei. Edző: Szabó Károly. A 3. percben Kákonyi 22 méteres szabadrúgása centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mel­lett. A 9. percben Gazsó lövé­sét Gracza visszafejelte a me­zőnybe, Fonnyadt rácsapott a labdára, de 20 méterről lea­dott lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 16. percben Bozsér hosszan indí­totta Fejest a jobb szélen, aki okosan középre gurított, s Kovács 10 méterről a kapuba lőtte a labdát. 1-0. Egy perccel később Farsang húzott el a jobb szélen, beadását Kákonyi 8 méterről elvétette. A 20. percben az előretörő Szabót Tóth buktatta a 16-oson belül. 11-es. A megítélt büntetőnek a sértett futott neki, de az erőből leadott lövését Vlaszák a me­zőnybe ütötte. A 25. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek 30 méterre a kapu­tól. A letett labdát Kutasi a felső lécre lőtte. A 40. percben ismét egyenlíthettek volna a vendégek, de Fodor 20 méte­res szabadrúgása a felső lécről hagyta el a játékteret. Szünet után továbbra is lük­tető iramban folyt a játék, némi hazai fölénnyel. Az 57. percben Bozsér jobb oldali szöglete veszélyesen kanya­rodott befelé, de Vlaszák bra­vúrral szedte le Fejes fejéről a labdát. A 63. percben egy kontratámadás végén Hal­mosi lövése a jobb oldali lécről pattant vissza a mezőnybe. A 73. percben Kutasi 22 méteres szabadrúgását Hujber a jobb alsó sarok elől tenyerelte a mezőnybe. A 76. percben nö­velték előnyüket a hazaiak. Kádár lefutott az alapvonalig, beadását Nagy Z. visszagurí­totta Graczának, aki 20 méter­ről a jobb felső sarokba nyeste a labdát. 2-0. A 83. percben Szabó kapott jó átadást Jenéi­től, végignyargalt vele az alapvonalig, legurított Fejes­nek, s a csatár 3 méterről a ka­puba pofozta a labdát. 3-0. Végig jó iramú, változatos, izgalmakban bővelkedő ta­lálkozót vívott a két csapat. A gyors gól és a kihagyott bün­tető a hazaiakat sokkolta. Ekkor a vendégek bátran tá­madtak, egyenlítési lehető­ségeik is voltak, de ha nem a védelem, akkor a kapufa há­rított. Szünet után leghiggad­tak a hazaiak, sorra vezették támadásaikat, melyeknek meg is lett az eredménye. A vendégek végig nyílt sisak­kal támadtak, de ezen a mér­kőzésen elpártolt tőlük a sze­rencse. Jók: Jenei, Gracza, Farsang, Fejes, illetve Tóth, Fodor, Kutasi. Teszler Vendel: — A győ­zelmünk értékét növeli, hogy igen jó játékosokból álló csa­patot sikerült legyőznünk. Szabó Károly: — Meddő mezőnyfölényünket nem tud­tuk gólokká váltani, az ellen­felet viszont megajándékoz­tuk három góllal. Dunaferr SE-Szekszárdi Polgári SE 1-1 (0-0). Dunaúj­város, 600 néző. V: Balajti. Szekszárd: Mausz- Pilisi, Dzsinovics, Pető, Nagyfa­lusi- Gazdig (Szabó a 88. percben), Temesvári, Rupa, Szabó P.- Varga, Babai (Kál­mán a 89. percben). Edző: Bo- zai Gyula. Dunaferr: Bita- Masinka, Jávorka, Halász- Popovics, Lehota T., Ruppert (Kovács a 20. percben), Hor­váth- Lehota I. (Török az 56. percben) Hódosi, Szendrei. Edző: Tajti József. Lendülete­sen kezdett a hazai csapat, Szendrei bíztató helyzetben ugrott meg, de Dzsinovics fel­vágta, azonban a sárga lap elmaradt. Az 5. percben Hor­váth távoli lövése adott mun­kát Mausznak. Nagy volt a hazai nyomás, csak a 10. perc­ben jött át először a vendég­csapat a félpályán. A 14. perc­ben két szöglet nyomán kellett Mausznak közbeavatkozni. Időközben egy összecsapásnál Ruppert rosszul esett, ápolás után visszatért, de öt perc múlva lecseréltette magát. Ez láthatólag megzavarta a haza­iakat, az eset után kiegyenlí­tett játék alakult ki. Szünet után Vargát vitték le hordá­gyon, ám öt perc múlva foly­tatni tudta. Az 57. percben vá­ratlanul vezetést szerzett a Szekszárd. Pilisi 25 méteres, szabadrúgásból beívelt labdá­ját a védők közül kilépő Te­mesvári passzolta közelről a kapuba. 1-0. A csereként be­állt, fiatal Török rögtön egy távoli bombával mutatkozott be, a labda a felső lécen csat­tant. A 67. percben Pilisi a fél­pályánál feleslegesen felvágta Kovácsot, mivel ezért már a második sárga lapját kapta, Pi­lisi a kiállítás sorsára jutott. A tíz fővel játszó Szekszárd ellen elkeseredett támadásba kezd­tek a hazaiak. A Dunaferr mindent egy lapra téve pró­bálta feltörni a nagyszerű szekszárdi védőfalat, kevés szerencsével. Igaz a 71. perc­ben sikerült az egyenlítés, egy partdobás után Popovics csúsztatását Masinka kapta, aki 17 méterről laposan ka­pura lőtt, a lövését Mausz be­védte. 1-1. A végjátékban sok támadás közepette előbb Ko­vács majd Lehota T. lövését mentette a kapufa. A döntetlennel újra csaló­dottan távozhattak a hazai szurkolók, az elmúlt két, győzelem nélküli forduló után. A Dunaferr alaposan felkészült erre a találkozóra, jól kezdett, de ahogyan múl­tak a percek a sérülés és a vendégcsapat vezetése ide­gessé tette a házigazda csapa­tot. A Dunaferr játékosai sok pontatlan támadást vezetve csak ritkán tudták áttörni a nagyszerű szekszárdi védőfa­lat. Ha ez mégis sikerült, ak­kor három esetben kapufa mentett. Jók: Dzsinovics, Nagy falusi, Temesvári, il­letve Popovics, Horváth. Bozai Gyula: — Ez a pont­szerzés a szekszárdi szív dia­dala volt. Két hét alatt öt kez­dőjátékosunkat vesztettük el. Tajti József: — Csak ma­gunknak tehetünk szemrehá­nyást. További eredmények: Veszprém-ESMTK 1-1, Nagykanizsa-Baja 1-1, Do- rog-Pénzügyőr 2-0, Mohács- Beremend 2-0, Budafok- Százhalombatta 1-2, BKV Előre-ZTE 3-1. Csepel-Kordax-MTK 1-1 (0-0). Csepel, 3000 néző. V: Vavika. Csepel-Kordax: dr. Szieben- Ács, Váczi, Mikler- Tompos, Jakab, Somogyi, Szekeres, Medgyes- Balogh (Süveges a szünetben), Ká- mán. Edző: Varga István. MTK: Piel- Turbék, Híres, Vincze- Talapa, Tamási, Komódi, Horváth (Nagy a 70. percben), Zsivótzky- Pölös- kei, Hámori (Kovács a 86. percben). Edző: Gellei Imre. Gólszerző: Kámán a 75., il­letve Komódi a 65. percben. Az első félidő meddő cse­peli mezőnyfölénye után a vendégek váratlanul vezetést szereztek. A hazaiak ezután már „futottak az eredmény után" és egy vitatható góllal egyenlítettek. Jók: Váczi, Sze­keres, illetve Piel, Híres. Békéscsabai EFC­BVSC-Dreher 4-0 (1-0). Sző- nyi út, 500 néző. V: Puhl. Bé­késcsabai EFC: Udvarácz- Usmajev- Szenti, Fabulya (Gricajuk a 73. percben)- Mracskó, Csató, Dávid (Za- horán az 58. percben), Van- cea, Árgyelán- Váczi Z., Kul­csár. Edző: Pásztor József. BVSC-Dreher: Vezér- Zen- tai- B. Szabó, Cseh- Pecha (Farkasházy az 58. percben), Urbányi, Bognár Gy., Árki, Bába- Filipovics (Boda az 58. percben), Negrau. Edző: Ga- raba Imre. Gólszerző: Kul­csár a 24. és a 89., Váczi Z. az 58., Árgyelán a 67. percben. A békéscsabaiak azzal bi­zonyultak jobbnak, hogy két remek támadóval (Kulcsár, Váczi) operáltak, akik nevet­ségesen könnyedén tréfálták meg a vasutas védelmet. Jók: Udvarácz, Usmajev, Váczi Z., Kulcsár, illetve a BVSC-Dre- herből senkit nem lehet kie­melni. Kispest-Honvéd FC-Új- pesti TE 4-2 (3-0). Megyeri út, 2000 néző, V: Nagy L. Kis­pest-Honvéd FC: Brockhau- ser- Bánfi- Plókai, Csehi T.- Csábi, Illés (Duró a 79. perc­ben), Sallói (Tóth M. a 79. percben), Halmai, Vincze- Stefanov, Hamar. Edző: Martti Kuusela. Újpesti TE: Borsos (Praj a szünetben)- Aczél- Bérczy, Molnár- Tomka, Véber, Kozma, Kecs­kés Z., Szlezák- Lovász (Horváth P. a 69. percben), Kovács L. Edző: Garami Jó­zsef. Gólszerző: Csehi T. a 23., Sallói a 31., Stefanov a 43., Hamar a 64., illetve Kozma a 69., KoVács L. a 87. percben. < Az első húsz perc újpesti mezőnyfölénye után a bajnok­csapat fokozatosan átvette az irányítást és ügyes, apró gó­lokkal simán szerezte meg a két pontot. Jók: Brockhauser, Csábi, Halmai, Bánfi, Csehi T., Sallói, illetve Bérczy, Véber. Ferencváros-Vasas SC 5-1 (3-1). Üllői út, 20000 néző. V: Tóth V. Ferencváros: Szeiler- Simon, Telek, Szekeres, Kel­ler- Gregor, Albert, Détári, Lipcsei- Kovács (Zavadszky a 73. percben), Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor. Vasas SC: Sáfár- Mónos, Nahóczky (Tímár a 28. percben), Herc- zeg, Juhár- Geress, Sirinbe- kov, Galaschek, Szenes- Va- sziljevics ■ (Lendvai a 60. percben), Claude. Edző: Mé­szöly Kálmán. Gólszerző: Détári a 21., Gregor a 25., a 48., az 56., Wukovics a 27., il­letve Claude a 15. percben. Az első negyedórában az angyalföldiek még egyen­rangú ellenfelek voltak, de Détári csodálatos első gólja megnyugtatta a hazai kedé­lyeket. Ä gólszüretben nagy szerepe volt a Vasas könnyen átjárható védelmének. Jók: Gregor, Détári, illetve Sáfár. Debreceni VSC-Haladás VSE1-0 (0-0). Debrecen, 6000 néző. V: Juhos. Debreceni VSC: Horváth- Balogh, Go­ján, Sándor JZs., Pető- Kon­dás, Dombi, Sándor T., Med- vid (Nagy Cs. a 74. percben), Madar, Tóth Gy. (Gracsov a 80. percben). Edző: Garam- völgyi Lajos. Haladás VSE: Derdák- Neudl, Jagodics, Szekér, Sánta- Kenesei, Bog­nár Z., Elekes (Tóth a 65. percben), Farkas- Csoboth, Sülé (Hídvégi a szünetben). Edző: Glázer Róbert. Gól­szerző: Kondás az 53. percben (11-esből). Az első félidő kiegyenlített küzdelme után a második já­tékrész azonban egyértel­műen a debrecenieké volt. Sok futással és gólratörőbb játék­kal megérdemelten tartották otthon a két pontot. Jók: Pető, Kondás, Sándor T., illetve Ja­godics, Kenesei, Farkas. PMSC-Fordan-Vác FC-Samsung 2-2 (2-0). Pécs, 4000 néző. V: Vad. PMSC-Fordan: Regős- Die­nes, Bódog, Braun- Ulveczki, Csizi, Rózsa, Kocsis, Vókó- Lengyel (Benkovics a 75. percben), Azoitei. Edző: Kol­ler Nándor. Vác FC-Sam­sung: Koszta- Hahn (Simon a 74. percben), Nagy, Aranyos- Puglits, Nyilas, Kriska, Vig, Szalai (Romanek a 36. perc­ben)- Szedlacsek, Répási. Edző: Csank János. Gól­szerző: Azoitei a 12., a 27., il­letve Vig a 67., Romanek a 75. percben. Az első tíz percben csak ta­pogatóztak, egymás hibáit ke­resték a csapatok. A pécsiek Azoitei két találatával már az első félidőben kétgólos veze­tésre tettek szert. Szünet után a mecsekaljaiak a 67. percig állták a sarat. Ekkor góllá érett a váciak fölénye, majd nyolc perccel később az egyenlítés is sikerült. Két ellentétes félidő alapján a döntetlen igazsá­gosnak mondható. Jók: Regős, Ulveczki, Rózsa, Ázoitei, il­letve Hahn, Nagy, Kriska, Vig. Rába ETO FC-Siófok 3-1 (1-1). Győr, 5500 néző. V: Hartmann. Rába ETO FC: Végh- Kuttor, Lázár, Virág- Csertői, Ignácz, Faragó (Ra­dies a 33. percben), Bordás- Rugovics, Klausz, Mikóczi (Földes a 61. percben). Edző: Verebes József. Siófok: Bíró- Keszeg, Bimbó, Barna (Sza­badi a 76. percben), Meksz- Tóth (Hausner a 75. percben), Jenei, Varsányi, Király- Fis­cher, Kirchfnayer. Edző: Pusztai László. ,Gólszerző: Klausz a 37., Földes a 67., a 84., illetve Bimbó a 30. perc­ben. A Rába a második félidőben nyújtott lendületesebb játéká­val tudta felőrölni a szívósan és szervezetten játszó vendé­geket. Jók: Végh, Bordás, Kla­usz, illetve Bimbó, Fischer. Videoton-Waltham- EMDSZ-Sopron LC 4-1 (1-1). Székesfehérvár, 3000 néző. V: dr. Bozóky. Videoton-Walt- ham: Mitring- Varga E., Né­meth, Salacz- Kucselata (Czimmermann a 75. perc­ben), Pálfi (Dubecz a szünet­ben), László, Czéh, Horváth L.- Takács, Horváth F. Edző: Hartyáni Gábor. EMDSZ-Sopron LC: Milch- ram- Udvardi (Varga L. az 58. percben), Katona, Árpási- Borsos, Varsányi, Kovács, Chiratcu (Nagy az 58. perc­ben), Deák, Majoros- Ördög. Edző: Győrffy László. Gól­szerző: Németh a 37., Hor­váth F. a 49., az 55., Czéh a 60. (11-esből), illetve Majoros a 14. percben. A soproniak vezető gólja kissé megijesztette a hazai szurkolókat. Jó félóra eltelte után a lendületesen támadó fehérváriak találtak egy gólt és így a második félidőt ked­vező pozícióból kezdhették, s ekkor már minden tekintetben jobbak voltak a hazaiak. Jók: Horváth F., Németh, Czéh, il­letve Borsos, Majoros. Kákonyi (jobbról) és Sebők párharca i i