Tolna Megyei Népújság, 1961. február (11. évfolyam, 27-50. szám)

1961-02-15 / 39. szám

6 TOLNA MEGYEI NEPÜJSÄG 1961. február 15. SPORT Kaposvár 4, Szekszárd és Pécs Bonyhád és Komló 1”1 bajnokságot nyert a területi bajnokságok során Pontversenyben a K. Dózsa csak egyetlen ponttal előzte meg az Sz. Dózsát Vasárnap délelőtt az érdeklő- hozták ki a szekszárdi verseny- dők ismét teljesen megtöltötték zöt. Bajnok: Markos (Sz. Dózsa), a Sportcsarnok nézőterét, 600-an szorongtak a teremben. Az érdek lődés a jó sporton kívül a Tolna megyei öklözök szombati nagy­szerű szereplésének szólt, akik közül kilencen verekedték be ma gukat a döntőbe. A folytatás ugyan már nem sikerült olyan jól, mint az előjáték, de annyi bizonyos, hogy feljövőben van a Tolna megyei ökölvívósport és re mélhetőleg a területi bajnoksá­gok során aratott siker további lendítője lesz a megyei ökölvívás fejlődésének. A délelőtti döntők során a kö­zönség a Kaposvári Dózsa és a Szekszárdi Dózsa öklözőinek fej­fej melletti küzdelmét figyelte, hiszen meglepetésre öt kaposvá­rival szemben hat szekszárdi résztvevője volt a délelőtti dön­tő küzdelmeknek. Ezúttal azon­ban a kaposváriak szerepeltek jobban, mert öt versenyzőjük kö­zül négy megnyerte a bajnoksá­got, a hat szekszárdi fiú közül azonban csak kettőnek sikerült bajnokságot szereznie. A többiek, nek egyelőre be kellett érniök az „ezüst” éremmel is. A bajno­2. Horváth (Pécsi Dózsa). Ebben a súlycsoportban csak két indu­ló akadt. Pehelysúly. Fodor (Pécsi VSK) pontozással győz Markos II. el­len. A formájában erősen vissza­esett szekszárdi versenyző lassú, pontatlan és puha volt. Fodor szinte minden ütésben megelőz­te versenytársát. A vezetőbíró­nak a harmadik menetben a so­kat szabálytalankodó pécsi ver­senyzőt meg kellett volna inte­nie. Bajnok: Fodor (Pécsi VSK), 2. Markos (Szekszárdi Dózsa), 3. Tóbi (Kaposvári Dózsa). Könnyűsúly: Lakatos (Pécssza- bolcsi Bányász) ellen Daradics (Bonyhádi Vasas) a második me­netben feladta. Lakatos többet törődött a védekezéssel, mint Da­radics. Hatalmas ütésváltások után a bonyhádi fiú unta meg előbb és feladta a küzdelmet. Ha még kitartott volna, lehetséges hogy ellenfele szánja rá magát a mérkőzés feladására. Daradics teljesítménye így is kellemes meglepetés. Bajnok: Lakatos (Pécsszabolcsj Bányász), 2 Dara­Fiilöp, a Dombóvári Vasút versenyzője (a képen baloldal) Riba magyar bajnok ellen öklözött. A második és a harmadik menet­ben Fülöp egyenrangú ellenfele volt a magyar bajnoknak. ki verseny értékelésére még majd visszatérünk, ezúttal a döntők eredményeit ismertetjük: Légsúly: Dorogi (K. Dózsa) po>n tozással győzött Takács (Sz. Dó­zsa) ellen. A jó formában lévő Takácsra rá sem lehetett ismer­ni. Láthatólag tartott Dorogitól és emiatt teljesen passzív volt. Dorogi lényegesen nagyobb fel- készültsége és gyorsasága azon­ban csak a harmadik menetben volt szembetűnő. Bajnok: Dorogi (K. Dózsa), 2. Takács (Sz. Dózsa), 3. Dóra (Pécsi VSK). Harmatsúly: Markos (Sz. Dózsa) pontozással győzött Horváth (Pé­csi Dózsa) ellen. Végig kemény küzdelem. Horváth jól fedezte magát és keményen ütött vissza, úgyhogy Markosnak alaposan meg kellett dolgoznia a bajnoki címért. A pontozók 5:0 arányban TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: 20—10, 20—11 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra M El dics (Bonyhádi Vasas), 3. Forrai (Szekszárdi Dózsa). Kisváltósúly: Papp (Kaposvári Dózsa) ellen Árpás (Szekszárdi Dózsa) az első menetben felad­ja. A szurkolók bíztak Árpás­ban, de jelenlegi formájában semmiképpen nem lett volna esé­A mérkőzésvezető kihirdeti az eredményt: Dél-Dunántúl 1961. évi váltósúlyú bajnoka Kálmán (Szekszárdi Dózsa). A mérkőzésveze­tőtől jobbra Oláh (Kaposvári Dózsa) a második helyezett. lye a kitűnő kaposvári verseny­zővel szemben. Már a mérkőzés elején 8-ig kell számolni a szek­szárdi versenyzőre, aki nem sok-' kai később fel is adja a kilátás­talan küzdelmet. Bajnok: Papp (Kaposvári Dózsa), 2. Árpás (Sz. Dózsa), 3. Kovács (Pécsi Dózsa). Váltósúly: Kálmán (Szekszárdi Dózsa) pontozással győz Oláh (Kaposvári Dózsa) ellen. Kálmán — annak ellenére, hogy még nin­csen igazi formában — nagysze­rű öklözést mutatott be. Ezúttal sem a közönségnek öklözött és csak annyit adott ki magából me­netenként, amennyi a győzelem megszerzéséhez szükséges volt. Menetről menetre lendült bele és a harmadik menetben már időn­ként a régi Kálmánt láthatták a szurkolók. Bajnok: Kálmán (Szekszárdi Dósza), 2. Oláh (Ka­posvári Dózsa), 3. Nagy (Komlói Bányász). Nagyváltósúly. Bereczky (Ka- pasvári Dózsa) a második menet­ben kiütéssel győz Gál (Pécssza- bolcsi Bányász) ellen. Bereczky nem bocsátkozott közelharcba, hanem szurkálással gyűjtögette pontjait, mígnem a második me­netben egy kemény gyomorszáj­ütésre a pécsi versenyző fel nem adta a küzdelmet. Bajnok: Be­reczky (Kaposvári Dózsa), 2. Gál (Pécsszabolcsi Bányász) 3. Egle (Szekszárdi Dózsa). Középsúly. Riba (Kaposvári Dózsa) pontozással nyer Fülöp (Dombóvári VSE) ellen. A nép­szerű Fülöp csak az első menet­ben volt megilletődve magyar bajnok ellenfele ellen. A máso­dik menettől kezdve bátran ment előre és Ribának minden tudá­sára szüksége volt ahhoz, hogy a bajnoki címet ne engedje át a rendkívül tehetséges dombóvári versenyzőnek. Bajnok: Riba (Ka­posvári Dózsa), 2. Fülöp (Dombó­vári VSE), 3. Seres (Szekszárdi Dózsa). Félnehézsúly. Cseke (Komlói Bányász ellen Kerekes (Pécsi VSK) a második menetben fel­adta. Cseke sokat szabálytalan- lcodott, de emellett is egyelőre jobbnak bizonyult igen tehetsé­ges pécsi ellenfelénél, aki a má­sodik menetben feladta a mérkő­zést. Bajnok: Cseke (Komlói Bá­nyász), 2. Kerekes (Pécsj VSK), 3. Aczél (Kaposvári Dózsa). Nehézsúly. Tatai (Bonyhádi Va­sas) pontozással győz Varga (Sz. Dózsa) ellen. Szoros mérkőzés után dőlt el a mérkőzés sorsa a bonyhádi versenyző javára. Tatai győzelmét a pontozók 5:0 arány­ban hozták ki. Bajnok: Tatai (Bonyhádi Vasas), 2. Varga (Sz. Dózsa), 3, Matyenszky (Pécsi Dó­zsa): Dombóvári VSE—Taszári Honvéd 13:0 (5:0) A két csapat találkozója előtt a vasút ificsapata a Dombóvári Gimnázium csapatával játszott kétszer 40 perces mérkőzést, ahol 2:l-es félidő után a vasutas ifik 6:l-re győztek. Az eredmény mel­lett kellemes meglepetés minden­ki számára a gimnázium csapa­tának jó szereplése. A felnőtt vasutas csapat: Egyed — Fugl, Halmosi, Potó — Beke, Kalmár — Tapaszti, Gelencsér, Lehőcz, Varga, Magyar összeállí­tásban futott ki a pályára. A mérkőzést Besenyei vezette. A hazai csapat a 4. percben Lehőcz révén megszerzi a vezetést. Nem sokkal később Magyar fut el, de az ő beadását Tapaszti fölé eme­li. A 13. percben Magyar lab­dáját Tapaszti ritkán látott szép fejessel juttatta a taszáriak ka­pujába. Jó az iram, mindkét csa­pat lapos adogatással igyekszik az ellenfél kapuját megközelíte­ni. Változó játék után a 25. perc­ben Gelencsér közelről értékesít egy visszapattanó labdát. 3:0. A vendégek nem tudnak kibonta­kozni a jól záró hazai védelem mellett. A 4. gól tapaszti fejéről száll a hálóba, majd az ötödiket Lehőcz szerzi meg a hazaiaknak. A II. félidőben Tallósi, G. Kiss, Forgács áll be és a csatársor most így kezd: Tapaszti, Gelen­csér, Tallósi, G. Kiss, Magyar. Forgács Beke helyére áll be. A hatodik gól G. Kiss nevéhez fű­ződik, majd Tallósi szerzi meg a hazaiak újabb gólját. 7:0. A hazai csapat most már nagyon jól ját­szik és remek összjátékkal szó­rakoztatja a közönséget. A 20: percben Gelencsér, Tapaszti lab­dájával elfut a jobbszélen és be­adását Tallósi a kifutó kapus mel lett a hálóba gurítja. 8:0. A ki­lencedik gólt G. Kiss szerzi meg, majd 5 perc múlva újból ő ered­ményes. Már 10:0 az eredmény. A vendégcsapat már nem bírja az iramot és egymás után esnek a gólok. Tallósi a hátralévő időben háromszor veszi be az ellenfél kapuját és így alakul ki a 13:0-ás végeredmény. A végig sportszerű mérkőzésen a hazai csapat valamennyi tagja nagy igyekezettel játszott. Somogyvári István Csapatkeresés Bátaszéken A nehézsúlyban szoros mérkőzés után a bonyhádi Tatai (a ké­pen baloldalt) legyőzte Vargát, a Szekszárdi Dózsa versenyzőjét, így a nehézsúly területi bajnoka Tatai lett. A hosszú téli szünet után a vérbeli szurkolók Bátaszéken is felcsigázva várták már az első hazai barátságos labdarúgó-mér­kőzést. Sajnos, az időjárás »inté­zői-« rosszul időzítettek, mert a mérkőzés kezdetére hirtelen el­romlott az időjárás, csípős ke­mény szél figyelmeztette a szur­kolókat is, hogy ez még nem az igazi labdarúgó idény. Ezt igazol­ták a pályán látottak is. hiszen még a formábahozás elején tart a bátaszéki gárda. Az ifjúsági és a felnőtt mérkő­zés is a csapatkeresés jegyében, a formábehozás és egv-két taktikai elgondolás megvalósítása érdeké­ben folyt le. Emiatt voltak a vi­szonylag gyengébb ellenfelek, a Szekszárdi Gimnázium labdarú­gói és a járási bajnokságban ját­szó Szekszárdi Építők csapata. A bátaszéki ifi és a Szekszárdi Gimnázium közötti mérkőzés eredménye 4:0 volt a hazaiak ja­vára. A jómozgású, de kissé puha gimnazisták ellen a komoly fizi­kai fölényben lévő hazaiak biz­tosan győztek. Viszonylag jó mér­kőzés volt, jó pár szép akciót és több máris jó formát mutató já­tékost .láthattunk. A bátaszéki első csapat 8:0 arányban győzött a Szekszárdi Építők ellen. Komoly változások voltak a hazaiak összeállításában az őszihez viszonyítva, ez főleg a felfogás, a játékstílus megváltoz­tatására irányult. Nem volna he­lyes a mérkőzés lefolyásából és a számszerű eredményből messze­menő következtetéseket levonni, már a pálya talajának irrealitása miatt sem, de főleg az idény- előtti kísérleti állapot a csapat összeállításánál és a gyengébb iá- tékerejű ellenfél miatt sem. Min­denesetre a továbbiak — a követ­kező vasárnapon a Mohács elleni mérkőzés is — már többet mutat­nak. Most úgy látszik, hogy az «lapozás jól sikerült és a csapat­keresésben a kulcsem'-'o’v'k helye megvan. Czencz Imre