Új Néplap, 1990. október (1. évfolyam, 149-174. szám)

1990-10-15 / 161. szám

1990.OKTÓBER 15. néplap íi FOHA-RATIPUR rali a Mecsekben Első osztályba kormányozott a Kiss-Szaniszló duó Röplabda NB I/B Nők A magyar rali-bajnokság hatodik, egyben záró futamát rendezték a Me­csekben. Az elmúlt években már jól megszokott név megváltozott, új szpon­zor tűnt fel, a FOHA-RATIPUR Kft, mely szeremé nemzetközi szintre emel­ni az egyre nagyobb népszerűségnek ör­vendő pécsi versenyt. A pénteki rajton a Ferjáncz-Tandari páros kivételével - már megnyerték a bajnokságot - az összes hazai menő fel­sorakozott. A figyelem a Ranga-Dudás (Lancia), Selmeczi-Jutassy (Lancia) és a Lajtai-Kiss (Lada VFTS) kettősre irá­nyult, akik késhegyre menő küzdelmet vívtak az abszolút második hely meg­gyorsasági szakasszal tűzdelt 110 kilo­méteres távnak. A Szentkút és Árpádte­tő közötti 13 km-t erdei aszfaltúton kel­lett minél hamarabb megtenniük. A ko­romsötétben zajló futamon remekül haj­tott a Kiss-Szaniszló duó, kategóriájuk­ban az ötödik helyen végeztek. Az újonc Dudinszki-Görög páros célja az volt, négy gyorsasági szakaszt megtenniük, az állás lényegesen nem változott. Az utolsó 10 km-re Kissék Ladájának vál­tója ugyan elromlott - a Il-es és IV-es fokozat nem működött -, de így is sike­rült ötödikként befutniuk. Dudinszkiék bravúros autózással a hetedik helyre küzdötték fel magukat. Éves teljesítmé­nye alapján a Kiss-Szaniszló páros jö­vőre az első osztályban folytathatja a versenyzést. Igaz, ezt a lehetőséget már tavaly is kivívták maguknak, ám akkor a szűkös anyagiak miatt nem mertek belevágni. Remélik, most sikerül annyi támogatót, szponzort találniuk, hogy nem kell ismételten lemondani az I. di­vízióról. Eredmények -1. oszt.: 1. Ranga-Du- dás (Lancia), 2. Selmeczi-Jutassy (Lan­cia), 3. Lajtai-Kiss (Lada VFTS). II. oszt.: 1. Dr.Konta-ifjJBácskai (Suzuki), 2. László-Ziener (Lada), Radó-Merényi (Lada).- Géléi ­A szolnoki Ladák jól bírták a hegyi terepet szerzéséért. Az első napon Rangáék fö­lényesen utasították maguk mögé ellen­feleiket, így egy másnapi biztonsági au­tózást is megengedhettekmaguknak, a győzelmet már nem lehetett elvenni tő­lük. A dobogó második fokára - éves értékelésben a harmadikra - Selmecziék állhatták fel. A szolnoki színeket képvi­selő Orosz-Berczi páros idő előtt fejezte be a viadalt, mivel az egyik gyorsasági szakasz végén az árokba borultak. A másodosztály küzdelmeiben - ahol 59 kocsi nevezett - már több szerencsé­vel jártak az ÁB Casco párosai, a Kiss- Szaniszló és a Dudinszki-Görög kettős. Pénteken késő délután vágtak a három hogy hiba nélkül menjen végig a pályán, ezt sikerült is teljesíteniük, a 12. helyen értek célba. Másnap súlyos balesettel folytatódott a verseny. A mezőny eleje már elhaladt a rendkívül veszélyes Kővágótöttös- Hetvehely közötti gyorsaságin, mikor a 217-es rajtszámú Balázs-Kovács páros Skodája egy híd előtt megcsúszott és nagy sebességgel a kibetonozott árokba rohant. A navigátort súlyos fejsérülés­sel, eszméletlen állapotban kellett kór­házba szállítani. Á futamot termé­szetesen leintették, s csak mintegy két óra múlva indították újra. Ezt követően már minden pilótán érezhető volt a visszafogottság, s hiába kellett még Mentik a sérült navigátort Foto: Mészáros fllésné sérülten is csapa­ta erőssége volt Kőbányai Közért- Szolnoki Vegyiművek 0-3 (-6, -2, -7) Budapest, V.: Mészáros, Dravecz. Szolnok: Kovácsné, Gergelyfi, IUésné, Kmé- zic, Cserfán, Pirókné. Csere: Surányi, Mohai. Edző: Vasicsek János A kőbányai csapat nem tartozik az erősek közé, de utoljára kétórás szenvedés után tudták csak a Vegyis lányok a két pontot elhoz­ni. A szerencse - úgy látszik - a szolnoki csapathoz szegődött, mert Göblyös sérülése után, még a játékirányító Illésnének is kérdéses volt a részvétele a derékfájdalmai mian. Az akupunktúrás ke­zelés úgy látszik, eredményes volt, mert Móni a mérkőzés során remek formában szervezte a szolnoki támadásokat. A játék kezdetén Kmézic és Kovácsné leütései már éreztették, hogy nem bíznak semmit az ellenfél hibáira, saját maguk viszik döntésre a játékot. Jó partner volt ebben Csertán és Gergelyfi is, akik a háló­nál és a nyitóhelyen remekeltek. Az első játszmát pillanatok alatt megnyerte a Ve­gyi. A következőben még fokozta a tempót 11-1 -nél Csertán és Pirókné bombái kö­vetkeztek, végül Dlésné előkészítésénél Kmézic és Kovácsné "féllábas" ütése be­állította a 15-2-es játszmát. mére sorozatosan hazai pontok következ­tek. Az egyre jobban játékba lendülő Lehel SC 8-3-ra elhúzott A folytatásban azon­ban megtorpantak, és a rutinos vendégek nem kevesebb, mint kilenc pontot szerez­tek megszakítás nélkül, majd átvették a vezetést. A Lehel SC játékosai még egy­szer megpróbáltak ugyan felzárkózni, de a játszmát 15-10-re a fővárosiak nyerték. A második szett egy darabig kísértetiesen hasonlított az előzőre. A lelkes közönség­től támogatott hazaiak 1-3-ról 7- 3-ra fordítottak, majd 8-6-ra is vezettek. Innen már sima volt a folytatás, az ismét játék­ba lendült jászberényiek sorra szerezték pontjaikat, míg a vendégek a továbbiakban egyet sem tudtak. A harmadik játszma az első ismétlését hoz­ta. A játékrész közepéig ismét a hazaiaknál volt az előny ­8- 3, majd 10-7 volt az ered­mény - de elég volt néhány perces kihagyás, és a játszma­győzelmet az egyetemisták­nak sikerült elérni. Forróso­dott a légkör a negyedik játsz­mában. Egyre több látványos, hosszú labdamenetet láthattak a szurko­lók. A játék színvonalát azonban a mind­két oldalon elég sokszor előforduló rossz nyitások és nyitásfogadások rontották. A szokásos módon ismét a Lehel kezdett job­ban és 6-3-ra vezetett Ekkor percekig egyik csapat sem tudott pontot szerezni. Nagy küzdelemben csak az adogatások jogát váltották a csapatok. A holtpontról végül a herényieknek sikerült továbblép­niük, és 11-3-ra elhúztak. A fővárosiak még egyszer fölzárkóztak 11-9-re, de a játszmát végül 15-11-re a Lehel SC nyerte. Nagy izgalmak közepet­te kezdődött a mindent eldöntő játszma, melyben 6-6-ig felváltva szerezték pontja­ikat a csapatok. A közönségtől támogatott jászberényiek ritmust váltottak, és három pontos előnyre - 10-7 - tettek szert. Mint később kiderült, ezek voltak a találkozó döntő találatai, hiszen 12-10 után már csak jászberényi pontok kö­vetkeztek, így a Lehel SC sorrendben a har­madik 3-2-es győzel­mét aratta. A két veret­len csapat 93 perces nagy csatája helyen­ként látványos játékot hozott, ám a találkozó első felében elég sok volt a hiba. A fizikailag és pszichikailag is jól felkészített jászok im­már harmadszor is jól összpontosítottak a döntő játszmában, és megérdemelten sze­rezték meg győzelmüket. Ezzel a Lehel SC egyetlen vereüenként átvette a vezetést a B-csoportban. Jók: Urvancova (a mezőny legjobbja), Doncsenko és Tóth M., iUetve Karsai és Zelenák.- Szántai ­Urvancova, a mezőny legjobbja Kézilabda NB I/B Keleti-csoport Könnyed játékkal biztos győzelem Nők: JTKF-Lehel SC-Kazincbar- cikai Kinizsi 33-20 (18-9). Jászbe­rény, 200 n. V.: Bakos és Farkas JTKF-Lehel SC: Lenhardt,- Ésik (1), Balogh, Kemecsi (4), Esztáriné (8/6), Tarjáni (5), Molnár (7/1). Csere: Döltl (kapus), Vona (1), Krisztóf (4), Tóth, Szegő (3) Edző: Ugrin György A táblázat utolsó helyezettje ellen biztos győzelmet vártak a nézők a jó formában lévő JTKF-Lehel SC csapa­tától. Akik kilátogattak a találkozóra, nem csalódtak. A fiatal játékosokból álló lelkes vendégek egy percig nem tudták kétségessé tenni a mérkőzés ki­menetelét. A nagy kedvvel, könnyedén játszó hazaiak a 10. perctől kezdve el­húztak. Egymást követték az átlövés- ből, bejátszásból, szélről és büntetőből elért gólok. A jászberényiek helyenként látványosan játszva, szinte tetszés sze­rint érték el góljaikat a becsülettel küz­dő barcikaiakkal szemben. A második játékrészben Ugrin edző valamennyi já­tékosának lehetőséget biztosított, így mód nyílott arra is, hogy különböző összeállításban, más - más játékvariáci­ókat is kipróbálhasson. A félidő köze­pétől kezdve ismét nőtt a hazai csapat előnye, és végül ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt győzelmet aratott a JTKF-Lehel SC együttese. A kötelező házi feladatát jól teljesítő együttes az újabb megszerzett két ponttal eséllyel pályázik akár az őszi bajnoki címre is. Ezt persze a vetélytársak eredményei is döntően befolyásolhatják még. Jók: a teljes hazai csapat, illetve a vendégeknél nem volt kiemelkedő tel­jesítmény.- Szántai ­Nem vártak az ellenfél hibáira r Az utolsó játékrész kö­zepén a két újonc, Surányi és Mohai is szóhoz jutott Minden dicséretet megér­demel az a segítőkészség, ahogy társaik önzetlenül, bátorítva hozták őket játék- helyzetbe, segítették őket sikerélményhez, megnyer­ve így is a játszmát és a mérkőzést. A szolnoki csapatból minden játékos dicséretet érdemel fegyelmezett, jó játékáért, de külön kiemel­kedett Illésné, Csertán és Kovácsné a 37 percig tartó mérkőzésen. Junior: Kőbányai Közért-Szolnoki Ve­gyiművek 3-1.- Vasicsek - , Lehel győzelem a rangadón Lehel SC-Közgazdasági Egyetem 3-2 1 (-10,6, -12,11,10) Jászberény, 300 n. V.: Varga és Zalánfi. Lehel SC: Nagy-István, Benke, Urvan­cova, Sápi, Tóth M., Doncsenko. Csere: j Iványi, Hallgat. Edző: Szőke Péter. Közgazdasági Egyetem: Jock, Karsai, ] Fehér, Gróf, Varga, Zelenák. Csere: Kö- , vesdi, Kovács. Edző: Demó Péter . Nagy várakozás előzte meg a B-csoport ] két veretlen csapatának rangadóját. Az el- ( ső két pontot a vendégek szerezték, de ] azután a jászberényi szurkolók nagy örö­w r a**. < k- a a~ r. M' '