Szolnok Megyei Néplap, 1976. augusztus (27. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-31 / 205. szám

1976. augusztus 31. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T /T Labdarúgó NB III Bravúros győzelmet aratott a Lehel és a Mezőtúr Lehel SC—Honvéd Bem Jószef SE 1:0 (0:0) Gólszüret — és balszerencse A Szolnoki MTE második gólja Cegléd, 700 n. v.: Kulimár. Lehel SC: Bartos — Karíkusz, Sárközi, Kirchner, Hajdú,' Szabados, Lukács, Vágó, Sán­dor (Marczis), Gergely (Kele­men), Bacher. Edző: Buchár László. Bem SE: Seres — Tóth, Petró, Dobozi (Fehér), Tátrai, Turner, Kovács, Cser- nák, Molnár (Strausz) Laka­tos, Szabó. Edző: Józsia Benő. Mezőtúr, 1000 n. v.: Korok­nak Mezőtúr: Hegedűs — Dá­vid, Hoppál, Csicsely. Papp, Aranyosi, (László), Kléninger, Kupcsok, (Nagy), Farkas, Czimák, Gulyás. Edző: Ben- csik Gyula. Szegedi Dózsa: Bodzsár — Zöldi, Emődi dr., Nyári, Póczik, Magyar, Pikó, Szamosszegi, Szeghalmi, Bíró, Csömör (Juhász.) Edző: Re- ményik László dr. A 6. perc­ben szerezte meg a vezetést a Honvéd: Czimák — Gulyás összjáték végén Kupcsok elé került a labda, aki a hálóba lőtt, 1:0. A gól után főleg a két tizenhatos között folyt a játék, a Dózsa támadott töb- bet, de a lelkes Honvéd-vé­dők biztosan szerelték a sze­gedi csatárokat. Szünet után is a vendégcsapat lendült Tóth. Nagyszénás: Prák — Szalai, Verbőczi, Radics (Zábráfc), Nagy I., Nagy IH., Cseh, Nagy II., Bogdán, Ti­sza, Popol (Sipos.) Edző: Bu- rázs György. Törökszentmik- lós: György — Sipos, Orbán, Bontovics (Boda), Kocsis (Ökrös), Kormos, Stummer, Sebők, Pásztor, Bukta, Vitéz. Edző: Juhász József. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek szórvá­Az őszi mérkőzésekre készülő labdarúgó-válogatott keret tag­jai hétfőn ismét két edzésen vet­tek részt a Népstadionban. Ba- róti Lajos szövetségi kapitány, továbbá a két edző, Friedmansz- ky Zoltán és Kárpáti Béla fog­lalkozott a játékosokkal — dél­előtt 120, délután pedig 90 per­cet. A meghívott játékosok közül négyen felmentést kaptak. Tö­röknek a térde, Rabnak a boká­ja fájt, s Magyar is húzódásra panaszkodott, s Lukács sem volt teljesen rendben. A délutáni műsorban a futá­son volt a fő hangsúly: kétszer MOZI Szolnok Vörös Csillag: Olcsó regény (16), Bátor emberek (du.), Kert: Kecskeszarv (18), Tallinn: Az utolsó találkozás, Tisza: Hívtak orvost? Szanda- szőlős Terv: Mussolini végnap­jai, Jászberény Lehel: A felső tízezer (16), Kert: Hyppolit, a lakáj, Kisújszállás Ady: Jelene­tek egy házasságból I—II. (16), (dupla helyáron). Kunhegyes Szabadság: A stadion őrültjei. Kunszentmárton Körös: Felejt­hetetlen dal. Mezőtúr Dózsa: Pisztolypárbaj (14), Béke: A rej­telmes sziget. Szabadság: Tölgy azonnal jelentkezzen! Tiszafü­red Tisza: A Charlot-k bejárják Spanyolországot, Törökszentmik- lős Dózsa: Drága John (18), Hu­nyadi: Halhatatlanok. Túrkeve Vörös Csillag: Foglalkozása ri­porter (14), (filmbarátok mű­sora) . RÁDIÓ : SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: ■ Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Délutáni minikoktél.— 17.20: Őszi csúcsforgalom a MÁv-nál és a Volánnál. Bendó János és Petri Ferenc riportja. — 17.35: A lett Dzintors kórus szolnoki hangversenyéről — 17.50: Aktuális jegyzet. — 17.55: Pár perc dzsessz magyar együt­tesekkel. — 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: Engelbert Hum­perdinck énekel. — 18.27: Hír­összefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Mezők, falvak éneke. — B.44: Virágot Algeronnak (ism.) Küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat, valamivel a ha­zaiak támadtak többet, ám a Lehel-védelem biztosain állt a lábán. A találkozó egyet­len gólját Kelemen szerezte. Jó: Kántor, Sántha, Karkusz, Sárközi, ill. Dobozi, Csernák. Kiállítva: Kirchner és Laka­tos. előbb támadásba, az 57. perc­ben azonban Farkas kapott jó labdát, villámgyorsan a kapu előtt termett, kicselezte vé­dőjét és elegánsan lőtt a há­lóba, 2:0. A vendégcsapat nem adta fel, egyre kemé­nyebbé vált a játék. A 79. percben végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa, Gulyás három csel után a kapust is elfek­tette, és nagy nyugalommal továbbított a hálóba, 3:0. A 82. percben Juhász hátulról felvágta Aranyosit, aki olyan szerencsétlenül esett, hogy kulcscsontörést szenvedett, és a mentők a kórházba szállí­tották. Jó: Hegedűs, Csicsely, Aranyosi, Gulyás, Czirnák, ill. Pikó, Póczik, Emődi dr. — sindel — nyos ellenakciói azonban min­dig veszélyt jelentettek György kapujára. A 27. perc­ben súlyos védelmi hibáiból szerezte Nagy III. a mérkő­zés egyetlen gólját. A 73. percben Sebők kicselezte a védelmet, a lövés pillanatá­ban azonban felvágták, s a já’- tékvezető továbbot intett. Jó: Frák, Bogdán, Tisza, ill. Se­bők a mezőny legjobbja, Pásztor, Kocsis. ezer- és háromszor 400 métert futottak, amellett természetesen egyéb foglalkozásokra is sor ke­rült. Baróti Lajos szövetségi kapi­tány elégedett volt a látottakkal és a szeptember 8-i, stockholmi mérkőzésig a válogatott prog­ramjáról igy beszélt: — A szerdai forduló után ki­jelölöm a hétfőn Stockholmba utazó játékosokat, 5 remélem a hétvégi fordulóban senki sem sérül meg. Szombaton estétől együtt lesz a csapat, vasárnap délelőtt edzésen vesznek részt a játékosok és hétfőn reggel in­dulunk a svéd fővárosba. — 9.14: Boito: Mefistoíele. Há­romfelvonásos opera — proló­gussal és epilógussal. Közben: — 10.05: Mit hallunk az új tanév­ben? — 10.20: Az operaközvetí­tés folytatása. — 11.28: Kéler Béla: Francia vígjáték .— nyi­tány. — 11.39: A fáraó. Epizó­dok Boleslaw Prus regényé­ből — XXIX. rész. — 12.35: Me­lódiakoktél. Közben: — 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Meló­diakoktél c. műsor folytatása. — 13.56: Csacsiszerenád. Enyedy György mesejátéka. — 14.47: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Zene­kari muzsika. — 15.44: Magya­rán szólva. — 16.00: A világ- gazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó. — 16.35: Németh Ma­rika énekel. — 17.05: Fiatalok Stúdiója. — 17.30: Urbán Kata­lin népdalokat énekel. Sára Fe­renc furulyázik. — 17.57: Oj könyvek (ism.) — 18.00: A Sza­bó család. — 19.15: Bela Ruden­ko és Mario Del Monaco éne­kel. — 19.58: Eszmélet. Doku­mentumműsor. — 20.28: Soszta- kovics ciklus — I. rész. — 21.06: Huszas stúdió. — 22.20: Nóták. — 22.51: Meditáció — a haszna­vehetetlenekről. — 23.01: Ma­gyar Zeneművek. — 0.10: Tolcs- vay László és Bródy János tánc­dalaiból. PETŐFI: 8.05: Bárdos Lajos kórusai­ból. — 8.20: Tíz perc külpoliti­ka (ism.) — 8.33: Slágerműze­Táblázatok NB II 1. Ganz-M. 4 3 1 — 8- 4 7 2. Szekszárd 4 3 1 — 7- 4 7 3. PMSC 4 3 — 1 8- 1 6 4. DVSC 4 3 — 1 10- 8 6 5. BVSC 4 3 — 1 9- 6 6 6. Budafok 4 2 1 1 10- 8 5 7. Kanizsa 4 2 1 1 5- 4 5 8. Izzó 4 2 1 1 6- 6 5 9. Özd ■>. 4 2 — 2 9- 8 4 10. Eger 4 2 — 2 10-10 4 11. Szív. MÁV 4 1 2 1 5- 7 4 12. SZMTE 4 2 — 2 8-11 4 13. Várpalota 4 1 1 2 7- 7 3 14. Fűzfő 4 1 1 2 7-10 3 15. Volán 4 1 — 3 11- 8 2 16. KKFSE 4 1 — 3 4- 7 2 Oroszlány 4 — 2 2 4- 7 2 18. MÁV DAC 4 1 — 3 6-10 2 19. Komló 4 1 — 3 1- 7 2 20. Szó. MÁV 4 — 1 3 1- 6 1 Pécsi MSC—Szív. MÁV 3:0 Ózdi Kohász—Komló 3:0 Volán—Eger 7:o Ganz-MÄVAG—Oroszlány 1:0 V. Izzó—BVSC 3 1 DVSC—MÁV DAC 4 :1 Szekszárd—Budafok 2:2 NB III, DELKELET 1. Szarvas 4 4 __ __ 1 6- 5 8 2. Gyula 4 4 __ __ 1 1- 1 8 3. Szegedi D. 4 3 — 1 9- 5 6 4. ESMTK 4 2 1 1 11- 6 5 5. KTE 4 2 1 1 9- 4 5 6. ÉGSZÖV 4 2 1 1 9- 5 5 7. BTASK 4 2 1 1 8- 5 5 8. Szabó L. 4 2 1 1 5- 2 5 9. Lehel Se 4 1 3 __ 4- 3 5 10. Jánoshalma 4 2 2 8- 6 4 11. Nagyszénás 4 2 __ 2 8- 8 4 12. K.-halas 4 1 2 1 7- 8 4 13. ÉPGÉP 4 3 1 6- 7 3 14. Cegléd 4 1 1 2 4- 8 3 15. Láng 4 1 1 2 2- 7 3 16. K.-méti SC 4 1 _ 3 7-11 2 17. Bem J. SE 4 1 __ 3 3-10 2 18. Szentes 4 1 __ 3 4-12 2 19. SZVSE 4 — 1 3 3-13 1 20. T.-miklós 4 — 4 2-10 ESMTK—Szegedi VSE 5:2 Szentes—Ceglédi VSE 2:0 ÉPGÉP—Békéscsabai TASK 1 :1 Jánoshalmi sp.—Kiskunhalas 2:0 Láng Vasas—Kecskeméti TE l:o Szarvas—Kecskeméti se 3:2 Gyulai SE—ÉGSZÖV MEGYEI BAJNOKSÁG 1. R.-falva 3 3 _ . 9- 2 6 2. Jászkisér 3 3 _ _ 7- 4 6 3. Jb. Vasas 3 2 ! 1 ___ 4- 0 5 4. H. Kilián 3 2 1 _ 5- 1 5 5. Jászladány 3 2 1 ___ 6- 2 5 6. Sz. Olajb. 3 2 — 1 7- 3 4 7. Kunhegyes 3 2 ___ 1 8- 5 4 8. Fegyvernek 3 2 — 1 9- 6 4 9. Tisza Cipő 3 1 1 1 5- 6 3 10. Üjszász 3 1 1 1 4- 4 3 11. Jászfénysz. 3 — 2 1 3- 6 2 12. Kunszentm. 3 1 ___ 2 6- 5 2 13. Kenderes 3 1 ___­2 4- 5 2 14. Karcag 3 1 — 2 4- 6 2 15. Túrkeve 3 1 2 1- 8 1 16. Mezőtúr 3 ___ ___ 3 3- 8 17. Sz. Cukorgy. 3 — — 3 1- 7 _ 1 8. Jászapáti 3 — 3 2- 9 — Á totó 35. heti eredménye 1. Özd—Komló 1 3:0 2. Szekszárd—Budafok X 2:2 3. Izzó—BVSC . 1 3:1 4. Oroszlány—Ganz-M. 2 0:1 5. Kanizsa—Várpalota 1 2:0 6. Bauxitb.—Körmend 1 4:0 7. Soproni KSE—Vác 2 1:3 8. Sabaria—Bábolna 1 6-U 9. Alba Kegia—PVSK 2 0:3 10. Dunaújv. Ép.—Előre r 2 1:2 11. Rudabánya—MVSc X 0:0 12. Hajdúsz.—Leninváros 2 1:2 13. Borsodi B.—S.-újhely 2 0:2 +1 um. — 9.33: Hitelbe vett feleség. Nguyen Cong Hoan szatírájá­nak rádióváltozata. — 10.00: Ze­nés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. — 12.00: A Hajdú- Bihar megyei Vendéglátó Vál­lalat népi zenekara játszik. — 12.33: Arcképek a lengyel iro­dalomból. — 12.50: Baíettzene. — 13.25: Eszperantisták ötperce. — 13.33: Szatirikus dalok. — 14.00: Kettőtől hatig ... A Petőfi rádió zenés délutánja. Műsor­vezető: Földi Ottó. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvény­műsor tíz percben az Állami Könyvterjesztő Vállalat budapes­ti Radnóti Miklós Könyvesbolt­jából (Bp.. VII.. Baross tér 22.). Játékvezető: Sediánszky János. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsor­dallamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 18.00: Barangolás régi hanglemezek között. — 18.19: A Hong Kong-i grófnő — Részletek Chaplin filmzenéjéből. — 18.33: Az Álla­mi Népi Együttes műsorából. — 19.10: A politikai irodalom köny­veiről. — 19.15: Járművek és gyárak a szélcsatornában. — 19.25: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki könyvtára. Bruno Apitz: Farkasok közt védtelen (ism.) — 21.03: A Rádió Dalszín­háza. Piaci dámák. Offenbach operettjének rádióváltozata. — 22.03: Hangszerszólók. — 22.33: Szolnoki MTE—Fűzfő 5:1 (1:0) Szolnok, 3000 n.v.: Tóth. MTE: Szendrei — Kántor, Simon, Sebők, Kábák — hó­di, Kolláth, Budavári — Ga- rics, Szakács (Szolnoki a szünetben, Szabó a 64. perc­ben), Fürtös. Edző: Géléi Jó­zsef. Fűzfő: Takács — Gál, Balatoni, Kovács, Szentesi (Búza a 70. percben) — Za- harovics, Kiss Csurgó — Glázer, Markovics (Durgo- nics a 70. percben), Gcllei. Edző: Vasas Mihály. A 4. percben Lódi szabad­rúgását Fürtös alig fejelte mellé. A 10. percben Garics átadását Szakács keresztbe lőtte a kapu előtt. Néhány perc múlva vezetést szerez­tek a hazaiak: Fürtös köze­li lövését Takács előbb nagy bravúrral kitornázta, ám nem szabadult fel a kapu. Kolláth mintegy 25 méterről lőtt, és a lapos labda Takács kezei között csúszott a hálóba, 1:0. A gól után a vendégek tá­madtak többet, ám gólveszé­lyes helyzetet nem tudtak teremteni. A második félidőben az MTE egyre jelentősebb fö­lénybe került. A 49. percben Kolláth viharzott el a jobb- szélen — pontosad tálalt Bu­davári elé, aki Takács lábá­nak rúgta a labdát. A 66. percben megszületett a má­sodik gól is: jobb oldali szög­let után Lódi fejelt kapura, Takács előbb hárított, a lab­da azonban ismét Lódi elé került, és a középpályás Ta­kács közreműködésével jut­tatta a hálóba a labdát, 2:0. A 75. percben tovább növelte előnyét az MTE: Lódi sza­badrúgását Fürtös a jobb felső sarokba fejelte, 3:0. A szépítő gól a 80. percben esett, a csereként beállt Dur- gonics középen kiugrott, és lövése a kimozduló Szendreit érintve jutott a kapu köze­pébe, 3:1. Az MTE tovább rohamo­zott, s a 84. percben Szabó elnyargalt, lövését a kifutó Takács még hárította. Szabó ismételt, ezúttal a kapufa mentett, végül a berobbanó Budavári a jobb alsó sarok­ba fejelt, 4:1. Egy perccel a találkozó vége előtt Budavári szögletrúgása átszállt a ka­pu előtt és a jókor érkező Simon a hálóba spárgázta a labdát, 5:1. Az első negyedórában az MTE játszott jobban, s ve­zetése teljesen megérdemelt volt. A gól után a vendégek kerültek fölénybe, helyzete­ket is teremtettek, de ezeket rendre elúgyetlenkedték. Szünet után a hazaiak rá­kapcsoltak, és bár a játék színvonala ekkor sem halad­ta meg a közepest, sűrűn hullottak a gólok, amelybe a a fűzfői kapus is „besegí­tett”. Jó: Simon, Kábák, Ló­Tíz perc külpolitika. — 22.43: Kellemes pihenést! Szórakozta­tózene éjfélig. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 17.33: Hírek. — 17.45: Sakk­matt. — 18.05: Mindenki isko­lája. Hogyan tanuljunk a Min­denki iskolájában? I. rész. — 18.35: Játék a betűkkel. — Í9.00: Reklámműsor. — 19.10: Esti me­se. — 19.20: Idősebbek is el­kezdhetik. Tévétorna (színes). — 19.30: Tv-Híradó. — 20.00: Jan Solovic: Meridián (színes). Színmű két részben. A Komar- nói Magyar Területi Színház előadása, felvételről. — 21.55: Tv-Híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: ZENÉS TÉVÉ SZÍN­HÁZ. Haydn: La canterina. (Az énekesnő). Az opera televízió­változata. (színes). (Ism.) — 20.55: Tv-Híradó 2. — 21.15: Szólt a szikla. Portréfilm. Bor­sos Miklós szobrászművészről. (Ism.) — 21.35: Az ikrek. Ma­gyarul beszélő NDK tévéfilm. BUKAREST: 15.00: Románia—Bulgária férfi röplabdamérkőzés. — 16.30: Nagy zeneszerzők, nagy előadók. — 17.10: Mezőgazdasági műsor. — 17.40: Ifjúsági műsor. — 17.55: Tudományos hírek. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv­híradó. — 19.00: Reflektor. — 19.25: II. Richard. Film. di. Budavári, ill. Balatoni, Kovács, Kiss. Verbók Attila Kossuth KFSE — Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) Szentendre, 800 n.v.: Bor­sós. KKFSE: Menyhárt — Deákvári, Török, Bodoki, Csider — Mészöly P., Lazsá- nyi, Marton, Újvári, Magos (Barta az 55. percben), Po­gány. Edző: Budai László. Szolnoki MÁV: Fehér — Ár­vái, Rácz, Szegő, Repka — Holler, N. Szabó, Szabó Gy., — Pagonyi, Sugár, Molnár (Papp az 58. percben). Edző: Ziegler János. A MÁV nagy lendülettel kezdett, s az 5. percben a harmadik szögletet rúgta — eredménytelenül. A 6. perc­ben Molnár szerzett meg egy lepattanó labdát, de éles szögből leadott lövése kipat­tant a védőkről. A 10. perc­ben Lazsányi labdájával Bo- zóki ugrott ki, ám tíz mé­terről leadott lövését a jó ütemben kifutó Fehér hárí­totta. A 20. percben Pogány a lesen álló Magoshoz ját­szott, a csatár a hálóba fe­jelt, a játékvezető azonban nem adta meg. A 25. perc­Jászladány—Tisza Cipő 3:0 (1:0). Jászladány, 500 n., v.: Ba- na. jászladány: Donkó I. — Lá­zár, Donkó II., Gál. Pálszabó, Kállai. Lengyel, Tóth (Simon a 46. p.), Pomázi I., Pomázi II., Bíró (Drávucz a 75. p.). Az el­múlt idényben még két osztály­különbség volt a két csapat kö­zött, ennek ellenére a jászladá- nyiak biztosan győztek a volt NB III-as Tisza Cipő ellen. Az első félidőben Gál 30 méteres lö­véssel szerzett vezetést, de a második játékrészben is a jász- ladányiak játszottak jelentős fö­lényben, és szép gólokkal nyertek. G.: Gál, Donkó II., Po­mázi I. Jó: Donkó H. (a me­zőny legjobbja), Gál. Kállai. Po­mázi I., ill. Kesjár. Ifi: Tisza Cipő—Jászladány 1:0. Jászkisér—Mezőtúri AFC 2:1 (0:1). Jászkisér, . 500 n.. v.: Ma- gyari. Jászkisér: Bernáth — Sza­bó, Tóth (Korsós A.), Vajkó, Keresztesi, Hajdú, Korsós I., Silye, Kovács (Balogh), Meny­hárt, Gócza. A többet támadó hazai csapat 0:1-ről, kihagyott büntető ellenére i* nyerni tu­dott. G.: Menyhárt, Hajdú, ill. Forrai. Jó: Hajdú. Gócza, Meny­hárt, Silyen, Keresztesi, ill. Győri, Forrai, Lutz. Ifi: Jászkisér—Mezőtúr 5:0. Kunszentmártoni TE—Túrkeve 4:0 (3:0). Kunszentmárton, 350 n.. v.: Sándor. Kunszentmárton: Garáz — Tóth II.. Gala, Kács- falvi, Gellér, Tóth I., Farkas, Veres I.. Dézsi, Kupeczki. Há- bensusz. cs.: Kiss, V$res II. Ki­tűnő játékvezetés mellett, sport­szerű mérkőzésen, nagyiramú első félidő után, ilyen arányban is megérdemelten győzött a ha­zai csapat. G.: Hábensusz (2), Kupeczki. Dézsi. Garáz I., ill. Deák. Kontra. Ifi: Túrkeve—KuTE 2:1. Kunhegyes—Üjszász 2:1 (0:0). Kunhegyes, 400 n.. v.: Szántó. Kunhegyes: Végért — Szabó. Ju­hász, Csorna. Kontra. Borbély, Gorzás, Nagy, Herbály. Kiss Dobos. Alacsony színvonalú, csapkodó játékot nyújtó csapa­tok mérkőzésén a szerencsésebb együttes győzött. G.: Kiss, Do­bos, ill. Mérész. Jó: Végért. Mor- bély, Herbály, ill. Kovács, Ju­hász, Mérész. ben Pagonyi falképnél hagyta Csidert, középre játszott, s a berobbanó N. Szabó három méterről Menyhártba lőtt, majd a visszapattanó labdá­val ismét a kapuvédőt talál­ta el. Két perccel később N. Szabó fejese a kupa fölé szállt. A vasutasok lendüle­tét csak szabálytalanság árán tudták megtörni a hazai vé­dők Szünet után a MÁV kez­dett jobban, a 48. percben Sugár elől Török kézzel so­dorta el a labdát, a játék­vezető sípja azonban néma maradt. Az 56. percben Új­vári hagyott ki nagy helyze­tet, majd a 81. percben Su­gár a találkozó legnagyobb ziccerét szalasztotta el: Pa­gonyi átadását az ötösön kapta, de lövés helyett óri­ási „lyukat” rúgott. A 89. percben a lesen álló Pogány a 16-oson belülre verekedte be magát, amikor átesett a menteni akaró Árvái lábán. A' játékvezető büntetőt ítélt, melyet Pogány értékesített, 1:0. Az első játékrészben vál­tozatos, de alacsony színYo- nalú játék volt, szünet után kiéleződött a küzdelem, vé­gül egy téves játékvezetői ítélet fosztotta meg a kék­fehéreket az egyik bajnoki ponttól. Jó: Török, Bodoki, ill. Árvái, Repka, Szabó Gy., Pagonyi. Ifi: Kunhegyes—Üjszász 2:2. Rákóczifalva—Kenderes 5:1 (3:0). Rákóczifalva. 500 n.. v.: Koppány. Rákóczifalva: Bertus — Nyolczas I.. Bagi, Mihályi. Huszár, Zakar II., Barócsi, Ko­vács, Nyolczas II., Bencsik I.. Bozsik. Erős iramú, színvonalas mérkőzésen korszerűbb játéká­val, biztosan győzött a hazai csapat. G.: Zakar II., Bencsik (2—2), Nyolczas II., ill. Szeren­csi. Kiállítva Pádár (Kenderes 81. p.) Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Friedl. Süveges, Agócs. Ifi: Rákóczifalva—Kenderes 1:1. Kilián FSE—Jászfényszaru 3:0 (0:0). Jászfényszaru, 300 n.. v.: Tenyerei. Jászfényszaru: Pethes — Fózer, Gál, Borbély, Török, Farkas II., Tóth. Radics. Dobák. Gergely, Horváth. Az első fél­idő kiegyenlített játéka után a második játékrészben fölénybe kerültek a vendégek, és meg­érdemelten győztek. G.: Fazekas, Moldván, Baran. Jó: Fózer, Far­kas II., Török, Borbély, ill. Moldván, Jegyinák, Papp. Ifi: SZMTE—Jászfényszaru 10:1. Jászberényi Vasas—Sz. Olajbá­nyász 1:0 (0:0). Jászberény, 350 n., V.: Cs. Szabó. Jb. Vasas: Pesti — Kiss, Csík, Varga, Róth, Buda. Sándor, Bugyi, Szívós, Török. Dorók. Az első negyed­óra kiegyenlített játékot hozott, utána hazai fölény jellemezte a mérkőzést, kihagyott helyzetek­kel. A 72. percben a vendégek kapusa késlekedett a kirúgás­sal, a játékvezető a 16-os vona­láról közvetett szabadrúgást ítélt, s Dorók a sorfal között a há­lóba lőtt. Az Olajbányászból Hangodi a 14., Pénzes* a 75. perc­ben szándékos durvaságért ki­állítva. Ifi: Jb. Vasas—Olajbányász 3:3. Karcag—Cukorgyár 2:1 (1:0). Karcag, 150 n., v.: Ladányi. Karcag: Szabó — Szilvási. Bene, Németh, Nagy. Orosz, örlős, Ko- vácá, Tóth, Tüdős, Sági. A ha­zaiak kétgólos vezetése után fel­jöttek a vendégek, de csak a szépítésre tellet terejükből. G.: Tóth, Tüdős, ill. Kelemen. Jó: Bene. Szilvási, örlős, ill. Kele­men. Bak, Major, Márkus. Ifi: Karcag—Cukorgyár 3:3. Mezőtúri Honvéd—Szegedi Dózsa 3:0 (1:0) Nagyszénás—Törökszentmiklósi Vasas 1:0 (1:0) Töröikszenmiklós, 1500 n. v.: Baráti a szerdai forduló után jelöli ki a Stockholmba utazó együttest 14. S. Síküveg—DMTE 2 1:4 Tamási László Megyei labdarúgó-bajnokság Áz újoncok sikere a legutolsó fordulóban