Szolnok Megyei Néplap, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-18 / 218. szám

I SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. szeptember 18. Tovább folytatták jó szereplésüket a Szolnoki MÁV női asztaliteniszezői Érzékeny vereséget szenvedett a MÁV Salgótarjánban Az NB Tl-es női asztalitenisz csapatbajnokság során a Szolno­ki MÁV vasárnap a Bp. Erdészet együttesét fogadta Szolnokon. Szolnoki MÁV—Bp. Erdészet 11:7 Szolnok, Újvárosi iskola torna­terme. Az idény második mérkő­zésén is Jő játékkal értékes győ­zelmet szereztek a MÁV lányok. Különösen a fiatalok formába­Egri Dózsa—Szolnoki Dózsa 4:3 (1:1, 1:1, 0:1, 2d» Eger, 1500 néző, vezette: Mol­nár. Eger: Rühl — Rlngelmann, Pécsik — Frank — Pólya, Utasy, Bodnár. Szolnok: Boros — Pin­tér, Brlnza — Hegmann, Kuczo- ra, Hasznos EL, Kanizsa. A gólok sorrendje: Fcslk, Kanizsa, Kani­zsa, Pócslk, Hasznos n., Pólya, Rlngelmann. Kezdésnél Kanizsa ért labdát. AZ első támadás végén Hasznos kezéről leperdült a labda. Az el­lentámadásoknál Utasy „dopler- Ját’t könnyedén hárította Boros. A következő egri próbálkozás hazai gólt eredményezett. Rlngel­mann könnyen szöktette Pőcsl- kot. Az egriejt kitűnő hátvédjé­nek még arra is. Jutott ereje, hogy a beleesimpaszkodő Heg- mannt lerázza és Boros feje fe­lett a hálóba lőtt, 1V. Az egriek támadtak tobább. — Váratlanul esett az egyenlítő gól. Egy gyors szolnoki támadás végén Hasznos átadását Kanizsa egyenesen a hálóba lőtte, isi. A második negyed első esemé­nye Hasznos félpályás lövése volt. Egy pontatlan védelmi hi­ba Szolnok részéről. — Bodnár egyedül állt Borossal szemben, a szolnoki Kapus azonban ragyogó érzékkel kiütötte a labdát. A kő­vetkező húsz másodpercben két gyors gél született. Először Ka­nizsa egészen nehéz szögből lőtt a rövid sarokba. Majd az újra­kezdés után Pőcsik lövésével izemben Boros tehetetlen volt. 2:2. Nagyon jőlramú, változatos volt a játék, szolnoki támadást A Toto 37. heti eredménye 1. Dorog—Vasas 1 3:2 2. Komló—ÜDózsa x 0:0 3. FTC—Szombathely 1 3:0 4. Szeged—SBTC 1 2:0 5. Győr*—DVSC \ x 1:1 6. PVSK—Csepel x 1:1 7. EVTK—Budai Sp. 1 3:1 8- ZTE—Dunaújváros x 2:2 9. SKSE—Szolnok 1 2:0 10. DEAC—Ózd x 1:1 11- Bp. Spartacus—MVSC 2 0:1 12. Ausztria—Csehszlovákia 2 0:6 KOSZÖNETNTIl. V ANITAS Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik drága halot­tunk, HORVÁTH FERENC temetésén megjelentek. Ozv. Horváth Ferencné és gyermekei Szolnok lendülése volt örvendetes. A ta­lálkozó első két harmadában szo­ros küzdelem alakult ki. A har­madik harmadban egy játszmát kivéve, tiszta szolnoki győzelem született. A győzelmeken a két csapat tagjai az alábbi arányban osztoztak: Molnámé, Székelyné 3—3, Győri, Csíkhegyi 2—2, vala­mint Győrt—Molnár pár, illetve: Szelffmolnámé 4 (a mezőny leg­jobbja), Schtvarcz, Szabó, vala­mint Szabó—Szelffmolnámé pór. menet elején egy váratlan gyors ütést kapott a fejére, megtánto- rodott és a vezetőblró kiszámol­ta. Ehhez Járult. még hozzá, — hogy légsúlyban a MÁV ezúttal sem Indított versenyzőt. Miklós viszont győzelmet érdemelt volna. A szolnokiak győzelmeit Ki­rály ellenfél nélkül, Balázs, Be- vlz és Török szerezte. Vereséget szenvedett: Mátyus. Miklős, Eosé- dl, Antal fs Vígh. A vereség el­lenére a MÁV továbbra is tartja a tabellán eddig elfoglalt előkelő második helyét. felé Ível. A forduló eredményei: Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 6:0 (2:0), Győr—Debrecen 1:1 (0:0), Szeged—Salgótarján 2:0 (1:0), Fe­rencváros—Szombathely 3:0 (3:0), Komló—Újpesti Dózsa 0:0, Dorog —Vasas 3:2 (0:0)), MTK—Tatabá­nya 2:1 (1:1). akasztott meg az Időjelző síp­szava. A harmadik negyedben Frank helyére Pólya állt be. A szolno­kiak nem cseréltek. Egy hatal­mas egri kapufa jelezte, hogy a Vihar nem csökkent. — Ezután mintaszerű szolnoki támadás kö­vetkezett. Pintér Jó ütemben for­dult le, felúszott, majd Kurzorá­hoz Játszott. A szélső észrevette, hogy a túloldalon Hasznos még jobb helyzetben van. Pontos át­adás és márts az egri kapuban kötött ki a labda, a harmadik szolnoki göl. Ritkán látott szerencsés góllal egyenlített Eger az utolsó ne­gyed 10. másodpercében. A meg­szerzett labdát Bodnár vaktában előrevágta, amely a víz alól fel­bukkanó Pólya fejéről pattant a hálóba. A váratlan gólt teljesen megzavarta a szolnokiakat, Ku- czora partra került. Eger — Rin- gelman révén — gyorsan kihasz­nálta az emberelőnyt. Két perc volt még hátra. A szolnokiak nem adták fel a harcot. Teljes erőbedobással küzdöttek. Pintér felúszott és 6 méterről hatalmas kapufát lőtt. ismét a szolnokiak Vasárnap délután kezdő­dött meg Budapesten, a Kis­stadionban a súlyemelő vi­lág- és Eurőpa-bajnokság. Megszólaltak a harsonák ős a Rákóczi-induló akkordjaira vonultak be a résztvevő csa­patok. Egyenruhába öltözött úttörők vitték: a küldöttsé­gek élén az ország nevét jel­ző táblát. Majd egy-egy ver­senyző országa zászlaját. A menetet a vendéglátó magyar csapat zárta be. A Himnusz elhangzása után Csutorka Lajos, a Magyar Súlyemelő Szövetség elnöke üdvözölte a megjelenteket, majd C. H. Johnson, a FÍHC elnöke meg­nyitotta a súlyemelő világ- és Európa-bajnokságot. Ezután bemutatták a tizenegy ver­senyzőt és a versenybíróság tagjait. Az első napon Földi Imre légsúlyban második lett és ezzel Euröpa-bajnoki' cí­met szerzett. Részletes eredmények: Lég- súly: világbajnok: Mijake (Japán) 352.5 kg, világcsúcs (régi: Sztogov, 345). (105. 107,5, 140 kg), 2. Földi Imre (Magyarország) 337,5 (110, Salgótarjáni SE—Szolnoki MÁV 2:0 (2:0) Salgótarján, 800 néző, vezette: Dr. Vincze (Boroséi dr.—Loson- czl). Salgótarján: Láng — Ko­vács, Vékony, Boldvai — Csala, Havasi — Bablena, Rigó, Nyer­ges, Kirtsis, Rozgondi. Edző: Ta­kács Dániel. Szolnoki MÁV: Cse- lényl — Sándor, Abonyl, Kegyes — Karkecz, B. Nagy — Tóth, Gombás, Józsa, Csábi, Dobos. — Edző: Kolláth Ferenc. Cselényl választott kaput és Salgótarján kezdett. Már az első percben kifutással kellett Cselé- nylnek tisztáznia. A választáma­dás sem volt rossz, B. Nagy 20 méteres lövését Láng védte. Ha­zai fölény Jellemezte az első per­ceket. Közbén Csábi kiugratta Józsát, de a kifutó Láng lábbal mentett. — Fokozódott a haza­iak nyomása, 5—6 sarokrúgást értek el a Kohászok, de ezeket Cselényl rendre ártalmatlanná tette. A 15. percben mégis gólt kaptunk: az egyik sarokrúgás lövésszerűen szállt kapunk elé, a kimozduló Cselényl a nagy tö­mörülésben nem tudott a labdá- ho2 Jutni és Rozgondi fejéről a Jobb felső sarokba hullott a lab­da, 1:0. A gól után teljes erőbe­dobással rohamoztak a Kohá­szok és sikerült védelmünket megzavarni. A 25. percben egy kapunkba tartó labdát Abonyl felfogott, ám közben elcsúszott és a résen álló Bablena nagy erővel a jobbsarokba lőtte, 23). A gól után a szolnoki csatársor Is támadásba lendült, de a fel­lelkesült Kohász-védelem hárí­totta a szolnoki próbálkozásokat. Dobos Ívelt szabadrúgását pedig Gombás közelről a kapus kezé­be fejelte. Szünet után rövid ideig még kiegyenlített mezőnybeli küzde­lem folyt a pályán. Majd egyre gyakoribbak lettek a szolnoki akciók, de sajnos nem voltak tervszerűéit és gólveszélyesek. A salgótarjáni csatárok is jobbára védekezésre kényszerültek, csak néhány rajtaütésszerű lerohanás- sal próbálkoztak. A 60. percben Tóth bomba szabadrúgásánál — mindenki verve volt, akkor vi­szont a Jobboldali kapufa men­tett. Ebben az időszakban Jól ro­hamozott Szolnok. — Csatáraink azonban félénkek voltak és nem tudtak lövőbelyzetbe Jutni. A 75. percben Tóth a jobbszárnyon szerezték meg a labdát, Brinza egyedül úszott az egri kapu felé. Lövésre lendült a keze, amikor a Játékvezető sípszava a mérkőzés végét Jelezte. Már hiába lőtt a hálóba. A két testvércsapat összecsapá­sakor ezúttal is az évek óta meg­ismétlődő heves Iramú Jó Játé­kot láthattuk. Ez a mérkőzés azonban a Játék színvonalában is többet adott az utóbbi hetek bármely mérkőzésénél. Mindkét csapat legszebb nap­jaira emlékeztetőén Játszott és Így kevésbé fáj az a tény, hogy tizenhárom év óta Szolnok elő­ször vesztett Eger ellen (utoljára 1950-ben Szolnokon nyert Eger 7:5-re). A szolnoki együttesből Kanizsa (a mezőny legjobbja). Boros és Brlnza, az egri csapat­ból Pőcsik, Pólya és Rlngelmann játszott átlagon felül. — kampier — A forduló eredményei Vasas—Izzó 5:5, BVSC—FTC 2:2, Bp. Honvéd—Vasas Izzó 2:2, U. Dózsa—Vasas 3:2, Bp. Szparta- kusz—Egri Dózsa 7:6, Szentesi Ki­nizsi—U. Dózsa 3:2, FTC—Bpesti Szpartakusz 3:2, BVSC—Bp. Hon­véd 4:2 97,5, 130 kg), 3. Sztogov íSzovjetunió) 330 (102,5, 102,5, 125 kg). Légsúlyban Eur&pa-bajnok' Földi Imre (Magyarország), 2. Sztogov (Szovjetunió), 3. Nagy Róbert (Magyarország). « Vereséget szenvedtek a Szolnoki MÁV NB. II-es te- kézői Cegléden. Ceglédi Bá­nyász—Szolnoki MÁV 5:3 (2410:2393). A szolnokiak az elmúlt hetinél jobb teljesít­ményt nyújtottak és közel álltak a győzelemhez. Leg­jobb dobók: Pákozdi 418, Nyíri 416. illetve: Vörös 425, Dedrák 421 fa. * Az MHS megyei -motoros klubjának tagjai vasárnap Salgótarjánban a területi te­rep bajnokság utolsó fordu­lójában álltak rajthoz. Az egyes kategóriákban a szol­nokiak a következő helyezé­seket érték el. 125 kcm.: 3. Karkecz; 250 kcm.: 7. Rontó; 350 kcm.: 3. Németh; 500 kcm.: 1. Polacsüc tört kapura, de az eléje futó Láng reflexei megmentette há­lóját. Pár perccel később egy kavarodásnál Gombás fejese el­suhant a kapu mellett. A gól a levegőben lógott, de az ideges­kedő, pepecselő, kapkodó csatá­raink nem tudták áttörni az oly­kor túlkemény és elszántan vé­dekező Kohász vonalat. A mérkőzés mindvégig ala­csony színvonalú, durvaságokkal tarkított küzdelem volt. A MÁV ezen a találkozón rendkívül gyenge összteljesítményt nyúj­tott. Játékából elsősorban az erély és az ésszerűség hiányzott. A leggondosabb előkészítés és taktikai megbeszélés ellenére sem kezdett teljes odaadással a gsapat. A könnyelműen kapott gólok megzavarták az együttes hadrendjét. A hazaiak harci ked­vét viszont mérhetetlenül meg­A labdarúgó NB ül. délkeleti csoportjának szeptember 16-1 for­dulójában megyénk csapatai fél- sikerrel szerepeltek. A Jászberé­nyi Vasas hazai pályán mindkét pontot megszerezte a Csongrádi Petőfi ellen, a Martfűi MSÉ pe­dig Szarvason fektette kétvállra az ottani SC-t. A Szolnoki MTE- nek azonban saját pályáján Is csak gól nélküli döntetlenre tel­lett erejéből. A Törökszentmik­lósi Vasas Kecskeméten, a Jász­berényt Lehel pedig Gyulán szen­vedett vereséget. Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről. Csak időnként látszott kielégítően a Jb. Vasas Jászberényi Vasas—Cson­grádi Petőfi 2:1 (2:1) Jászberény, 600 néző, vezette: Pencz (Debrecenből). Jászberény: Szabó — Dányi, • Túrt, Helle — Hering, Pintér — Csizmadia, Ke­resztesi, Rétsági, Kovács n. Ed­ző; Bíró István. Csongrád: Pusz­tai — Berda, Vlkor, Bánfl — Szanda, Kálmán — Gál I., Gál n., Magony, Oláh, Papcsik. Ed­ző: Tóth Ferenc. Már az első percekben több nagy helyzetet hagyott ki a Va­sas. Az 5. percben Kovács n. há­rom méteres fejesét Pusztai csak kiütni tudta a befutó Keresztesi két méterről mellé lőtte a lab­dát. Majd Ismét Kovács H. ke­rült Jő helyzetbe, de öt méteres fejese a lécet érintve hagyta el a játékteret. A 14. percben Keresz­tesi lövése a felső lécről pattant vissza. A 15. percben váratlan csongrádi támadásnál Túri haza akarta fejelni a labdát, azonban ez rövidre sikerült, Magony el­csípte, s a későn kiinduló Szabó mellett az üres kapuba gurított, 0:1. A gól után nagy erővel tá­madott a Vasas. A 17. percben Pintér Kovács II. elé gurított, aki 18 méterről nagy erővel vág­ta a labdát a felső sarokba, 1:1. Pár perces Játék után Rétsági labdájával Kovács H. kitört a védők közül, hat méterről a há­lóba vágta a labdát. 2:1. A hátra­lévő Időben is a Vasas támadott. Fordulás után a vendégcsapat kezdeményezett pár percig, az­tán Ismét a Vasas került fölény­be. Az 50. percben Kovács II. az üres kapu mellé gurított. A hát­ralévő időben több nagy helyze­tet hagytak ki a Vasas csatárok, a vendégek nagy lelkesedéssel küzdöttek, de támadásaik nem lutottak el a jászberényi kapuig a jól záró védelem mellett. A Vasas időnként játszott csak kielégítően. A csatárok rengeteg helyzetet hagytak kihasználatla­nul. A csapat Játékán még sok javítanivaló van. A győzelem megérdemedt volt, de sokkal na­gyobb arányú is lehetett volna. Jók: Dányi, Helle, Pintér, Csiz­madia, Kovács H. A csongrádi együttes végig lelkesen küzdött, — legjobbjaik: Vlkor, Kálmán, Szanda, Magony. Pencz játékvezető Jól vezette a mérkőzést. — gervai — Javuló játékkal győzött Martfű Martfűi MSE--Szarvasi SC 1:0 (0:0) Szarvas, 1200 néző,. — vezette: Rozsnyal. Martfű: Csendes — Papp R., Seres, Molnár — Szá­raz, Szűcs — Pálinkás, Sagát, Honti, Mészáros, Gacsal. Edző: Horváth Ferenc. Szarvas: Hévízi — Ficzere I., Szító, Rohony — Dobos EL, Ficzere H.. Dukos, Szálontal, Kővágó, Borostyán, Csizléczkl. Edző: Bencsik Mihály. Sáros időben, jó talajú pályán kerüit sor a mérkőzésre. A cipő- gyáriak kezdték a játékot. Az első tíz percben a hazaiak tá­madtak, majd kiegyensúlyozott játék következett: hol az egyik, hol a másik kapu került ve­szélybe, de a védelmek, mind­két részről időben tisztáztak. A 20. percben szép szarvasi táma­dás futott á pályán, a martfűi védelem nem avatkozott be kellő Időben, s Csendes kiütéssel tisz­tázott. A 38. p.-ben a cipőgyári együttes Jutott szabadrúgáshoz. Seres 25 m-es szabadrúgását a ka­pus a lécre ütötte, ahonnan •Z7.K'?''"*tv* nn+t?ir)+. A 40. percben Honti lövését védte Hévízi. i növelte az első győzelem meg­szerzésének lehetősége. Az érzé­keny, de hozzátehetjük megér­demelt vereség figyelmeztető az j együttes minden tagja szám'ára, j hogy minden mérkőzésen szűk- j ség van tudása és ereje teljes bevetésére. Nincsenek „könnyű”, vagy „nehéz” mérkőzések, mert minden elvesztett pontnak és ka­pott gólnak jelentősége van. A csapat tagjai mind egyénileg, mind csapatjátékban rendkívül gyengén vizsgáztak ezen a mér­kőzésen. A salgótarjániak elszánt és fá­radhatatlan küzdőszelleme, lel­kes játéka várható volt. Akará­sukat ezúttal a szerencse is segí­tette. A Játékvezető a legkemé­nyebb belépéseket is szó nélkül nézte, ezzel akaratlanul Is a ha­zaiaknak adott előnyt. — H. Gy. — A második félidő újra szarva­si fölénnyel kezdődött. Az 55. percben Szalontai lövését a jó formában lévő Csendes biztosan védte. A hazaiak tűi kemény já­tékba kezdtek, s helyenként sportszerütlenkedtek. A pályán kissé „paprikássá” vált a küz­delem, sok volt a szabálytalan­ság. Ez különösen Szarvas ré­széről volt tapasztalható. A 70. percben egy összecsapásnál Szá­raz megsérült, s emiatt mintegy tíz percig állt a játék. Ügyeletes orvos nem volt a pályán, s nagysokára — valószínűleg a közönség soraiból — egy mégis előkerült, aki kezelésbe vette. A 75. percben Mészáros átcse­lezte magát a védőkön, .de a hátrahúzódó szarvasi balszélső hátulról csúnyán felvágta, — s Csizléczki a játékvezető hatá­rozott intésére elhagyta a pályát. | A 80. percben tért vissza a pá- ' lyára Száraz. Rögtön jobboldal­ról indított egy támadást, Hon- tihoz továbbított, aki körülbelül nyolc méterről a Jól helyezkedő kapusba lőtt. A 85. percben esett a cipőgyáriak győztes gólja. A csatársor szép akciót indított, Honti a 16-oson kapta a labdát és biztosan lőtt a bal alsó sa­rokba, 1:0. A cipőgyáriak ezen a mérkő­zésen javuló formát mutattak. A védelem kezdi visszaszerezni jó formáját. A csatársor is job­ban játszott, mint a két elmúlt bajnoki mérkőzésen. A véde­lemből elsősorban Csendest di­csérhetjük, aki biztosan védte kapuját. Jók voltak még Seres, Molnár, Szűcs. Mészáros, illet­ve: (Szarvasból) Szitó, Ficzere 11., Szalontai A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Kár, hogy a durván játszó szarvasiaknál nem hamarább nyúlt a kiállítás fegyveréhez. Kiss János, Gyengén, lélek nélkül játszott az MTE Szolnoki MTE—Szegedi Építők 0:0 Szolnok, 1200 néző, — vezette: Paulik. Szolnok: Solti — Borzi, Makai, Zalai — Sári, Papp H. — Bánhldi. Wlllsh, Papp I., Kol­láth, Pálmai. Edző: Teleki Gyu­la. Szeged: Vadányi — Veréb, Molnár, Enesei — Makai, László — Jánosi, Vörös, Tóth, Bezse- nyi, Kalmár. — Edző: Törköly György. Nagyszerű labdarúgó időben kezdés után egyik csapat sem tudott gólhelyzetet kialakítani. A 4. percben történt az első Je­lentősebb támadás a vendégek részéről. Kalmár nagy helyzet­ben kapu mellé lőtt. A mezőny­ben a vendégek sokkal jobban Játszottak, a csatáraik azonban a jől záró MTE védők mellett nem tudtak eredményesek len­ni. A 17. percben Bánhidi szé­pen elment, nagy lövését Vadá­nyi szögletre ütötte. Az MTE tá­madások erőtlenek voltak.. A 24. percben Pálmai beadását Wl- iisch kapásból lőtte a kapura, de a labda hajszállal léc mellé szállt. A 31. percben nagv kava­rodás volt az Építők kapuja előtt. Pálmai kapura lőtt’ labdája visz- sza pattant egy védőtői Wiliscb elé, aki a hálóba lőtte. A játék­vezető a partjelző belntése alap­ján érthetetlenül nem adta meg a szabályos gólt. A 39. percben Wilisch elment, a 16-os vonalán gólhelyzetben felvágták. A meg­ítélt büntetőt Wilisch a sorfalba rúgta és a visszapattanó labdát Kolláth a kapu mellé lőtte. Szünet után az MTE támadott többet. Az 50. percben Wilisch távoli lövését biztosan védte Va­dányi. Egy ellentámadás Során Tóth oldalról beívelt labdáját A tizenötödik sakk­olimpia első forduló­jában Magyarorszá' 3 % 0-ra vezet Írország ellen A Várna melletti aranyhomok üdülőhelyen vasárnap este ját­szották le a tizenötödik sakk­olimpia csoportmérkőzéseinek í első fordulóját. A Szovjetunió, í a torna esélyese biztosan vette az első akadályt, 3íl-re győzte le az NDK együttesét. Jól kez­dett a magyar válogatott is, — amely 3:0-ra vezet Írország el­len, egy játszma függőben ma­radt. Írország—Magyarország 0:3 (1) Rld—Bilek 0:1, Morfl—Barcza. 0:1, De Lokrt—Lengyel OH, Kas- sidi—Honfi .függő. A 2. fordulóban Magyarorszí Iránnal játszik. (MTI). Bezsenyi nagy helyzetben kapu fölé fejelte. A 70. perctől az MTE rákapcsolt és Bánhidi be­adását a kapus csak bravúrral tudta védeni. * A 80. percben óriási kavarodás a vendégek ka­puja előtt Kolláth, majd Wi­lisch lövését a gólvonalról men­tik a védők. Az MTE csatárok lövéseit balszerencse kíséri. — Nagy nyomás alatt Bánhidi lö­vése a kapufáról vágódott vlsz- sza. Beszorult a Szeged, de a körülményesen játszó csatárok nem tudtak gólt elérni. így a mérkőzés döntetlenül végződött. Az MTE Játékosok többsége lélek nélkül játszott. Sok eladott labda Jellemezte a játékot. Meg kell azonban állapítani, hogy balszerencse la hozzájárult a döntetlenhez. A Szegedi Építő­kön látszott, hogy az NB II. légköréből hoztak magukkal va­lamit. Keményebbek és gyorsab­bak voltak, mint az MTE játé­kosok. Jók: Makai, Bánhidi, il­letve: Veréb, Vörös, Bezsenyi. A játékvezető a meg nem adott szabályos gólnál nagy hibát kö­vetett el. Ezenkívül több fordí­tott ítélete is volt. — P. 1. ­A Lehel védelem rossz napot fogott ki Gyulai MEDOSZ—Jász­berényi Lehel 6:3 (2:3) Gyula, 2500 néző, vezette dr. Tóth. Jb. Lehel: Sándor — Pán- csics, Fortuna, Novák — Józsa, Fehér — Sánta, Nagy Hl., Nagy I., Lugosi, Fülöp. Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés. Nagy védelmi bábá­ból a gyulaiak középcsatára Himmer elé gurítot, aki senkitől sem zavarva a második perc­ben l:Q-ás vezetést szerzett. A következő percekben, nyomasztó fölényben voltak a gyulaiak, a Lehel védelme látszólag megin­gott. A 4. percben Novák lest észlelt és várta, hogy a Játékve­zető leállítja a játékot, miköz- ,ben mellette Himmer újabb gólt szerzett, 2:0. — A következő 15 percben erős mezőnyjáték folyt, — szórványosan veszélyeztetve mindkét fél kapuját. A 22. perc­ben Sánta beadását Nagy m. lekezelte és élesen lőtt a kapu­ba, 2:1. Ezt követen csak Lehel fölény alakult ki. A 30. percben Fülöp a baloldalról S2épen iveit bé, melyet Nagy m. 12 méter­ről élesen a kapuba vágott, 2:2. Továbbra Is a Lehel támadott. Fordulás után a hazaiak ismét nagy iramba kezdtek, Himmer I. a balszélsőhöz Játszott, aki a hálóba lőtt, 3:3. Józsa, aki ugyan a védelem erőssége volt, a 11-es pontról haza akart adni. Ehe­lyett az ellenfél jobbösszekötője elé passzolt, — a jobbösszekőtő nem hibázott, senkitől sem za­varva a hálóba lőtt, 4:3. Tovább­ra is Gyula támadott és szögle­tet ért el. A beívelt labdát a 11-es ponton álló Himmer élesen kapufára lőtte. A kipattanó lab­dát a gyulaiak jobbösszekötőfe kapufára emelte. Fortuna fejjei hárítani akart. Sándor meglök­te, Fortuna visszaesve Sándort magával rántotta, kinek hátárói a labda bepattant a hálóba, 5:3. Ekkor a Lehel Is feljött, de há­rom ízben sorsdöntő helyzetet hibáztak a csatárok. A 80. perc­ben Gyula támadott, Páncslcs emberét nem fogta, és így az zavartalanul a balösszekötő elé gurított, aki a hálóba lőtt, 6:3. A mérkőzés élvezetes, heves Iramú volt. Mindkét csapat sportsze­rűen küzdött. A Lehel védelme rossz napot fogott ki. A csatár sor becsülettel állt helyt. A fe­dezetsorban Fehér rossz napot fogott M, Józsa pedig sérült volt. A Törökszentmiklósi Vas- és Faipari Ktsz rövid szállítási határidővel vállal a la­kosság részére asztalos, bádogos, hűtő­gép, villanyszerelő, motorszerelő és vas­ipari javítási munkákat. Telefon; 85. Balszerencsés Tereséget szenvedtek a MÁV VB II-es mi mf r r • OkOlTlTOl EMAG—Szolnoki MÁV 12:8 A fővárosban bonyolították le a tavaszról elmaradt, illetve a szolnokiak által megóvott mér­kőzést. A MÁV rossz előjelekkel utazott a találkozóra. — Dobos ugyanis a hét közepén belázaso­dott és így nem vállalhatta az indulást. A szolnokiaknak azon­ban még Így is győzniük kellett volna. Sajnos, a biztos győztes­nek látszó Mátyus a második menetben kézsérülés miatt nem folytathatta a mérkőzést és Így feladta azt. Ecsédi pedig az első Továbbra is Szeged áll a labdarúgó NB I. élén A labdarúgó NB I. hatodik for­dulója után Is megőrizte vezető helyét a Szegedi EAC, de több vidéki csapat is, Így Dorog és Győr is tartja az élmezőnyben elfoglalt helyét. A Bp. Honvéd, az. Ü. Dózsa és a DVSC továbbra Is veretlen. Az MTK formája le­Eger nyerte a vidéki vízilabda­rangadót Vasárnapi SPORTMOZAIK Félsiker a labdarúgó NB 111-ban