Szolnok Megyei Néplap, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-18 / 218. szám

1962. szeptember 18. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP ■W' A papírforma diadalmaskodott a megyei labdarúgó-bajnok­ságban A megyei labdarúgó-baj­nokság szeptember 16-i for­dulójában általában a papír­forma szerint várható ered­mények/születtek. Talán csak a Szolnoki Kinizsinek Jász- apátin elszenvedett veresége számít meglepetésnek. Végre a Szolnoki Honvéd is ma­gára talált és azt a játékot nyújtotta, amit képességi alapján a bajnoki idény ele­jén vártunk az együttestől. Ezúttal öt olyan csapatunk volt, amely egyetlen gólt sem szerzett. Ha némileg javult is a forduló gólátlaga, azért még mindig elég ki­rívó a csatárok gólszegény sége. Tudósítóink az aláb­biakban számoltak be a for­duló mérkőzéseiről. Jássárokszállás— Rákóczifalva 3:1 (2:1) Rákóczifalva, 300 néző, ve­zette: Balczó. Eseményekben szegény, alacsony színvonalú, gyenge­iramú mérkőzést hozott a találkozó. Jászárokszállás együttese sem játszott jól. Góljaikat igen szerencsés körülmények között érték el. A rákóczifalvaiak régen lá­tott gyenge játékkal „ruk­koltak ki”. Végeredményben a vendégcsapat győzelme megérdemelt. A 7. percben Bagi 30 méterről közvetett szabadrúgásból egyből hatal­mas gólt lőtt — természe­tesen érvénytelen volt. A 23. percben Czagány szerez­te meg a vezetést. A 31. percben Dósa II. ritkán lá­tott nagy gólt lőtt szabad­rúgásból. 1:1. A 41. és 62. percben Cservölgyi pecsé­telte meg a mérkőzés sorsát. Jók: Czagány, Cservölgyi, Racskó, illetve: Bencsik (a mezőny legjobbja), Dósa I. Jászárokszállás ifi— Rákóczifalva ifi 2:1 — M. — ^ * Karcagi MEDOSZ— Mezőtúri MAFC 3:0 (1:0) Karcag, 700 néző, vezette: Honti (Debrecenből). A találkozót nagy érdek­lődés előzte meg. A karcagi csapatnál a sérültek rendbe­jöttek, s így a legjobb együttes vehette fel a küz­delmet. Az első tíz percben a MAFC ragadta magához a kezdeményezést, csak utá­na talált magára a hazai együttes. A 17. percben Ko­vács I. a 11-es pontról a késlekedő mezőtúri védelem mellett biztosan lőtt a háló­ba. 1:0. Az első félidőben még mindkét csapat szerzett egy-egy érvénytelen gólt. Szünet után újra a MAFC rohamozott, de a karcagi védők jól álltak a lábukon. Az 55. percben egy előre ívelt labdára Kovács I. és két mezőtúri védő ugrott fel. A vendégek egyik védőjének fejéről védhetetlenüi hullott a labda a hálóba. 2:0. Ezután a karcagiak maradtak to­vábbra is támadásban. A 75. percben egy ártatlan labda gurult a karcagi 16-os felé. A hazai kapus és egy mező­túri csatár összefutott. A csatár elesett, s a játékve­zető — érthetetlen módon — 11-est ítélt, amely ki­használatlan maradt. Mindent összegezve, a ha­zai együttes sportszerű mér­kőzésen, megérdemelten ju­tott az értékes két bajnoki ponthoz. Jók: Sós, Székely, Tamai, Vadász, Kovács _ I, illetve a mezőtúri közép­hátvéd és jobbösszekötő. A játékvezető több hibával ve­zette a mérkőzést. Mezőtúri MAFC ifi— Karcagi MEDOSZ ifi 4:2 (1:1) — P. — Szolnoki MÄV II— Kisújszállási MÁV MTE 3:1 (1:0) Kisújszállás, 300 néző, ve­zette: Szarka. A tartalékosán kiálló MÁV MTE méltó ellenfele volt a vendégeknek. A 25. percben egy óriási kapushibából esett gól után — Kovács egy ár­tatlannak látszó labdát ki­ejtett és Német közelről a hálóba vágta. Idegesség lett úrrá a csapaton és ettől kezdve a szünetig a MÁV II. került enyhe fölénybe. Fordulás után visszanyerte önbizalmát a csapat és lel­kes, jó játékkal többet tá­madott. A gólt mégis a ven­dégek rúgták. Kovács elta­lált szabadrúgása kötött ki a hálóban. Egy formás el­lentámadás után Szabó 2:1- re javított. Már-már a leve­gőben lógott a kiegyenlítés, amikor Fejes 20 méterről váratlanul kapura lőtt és a meglepődött Kovács II. mel­lett megszerezte a vendégek harmadik gólját. 3:1. A lá­tottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Márton, Csizi, Radics, illetve: Torna, Mihály. A bí­ró különösebb hibát nem vétett. Szolnoki MÁV ifi— Kisújszállási MÁV MTE ifi 3:0 — N. — Jászapáti— Szolnoki Kinizsi 2:0 (2:0) Jászapáti, 500 néző, vezet­te: Rácz (Vágó—Kubányi). A mérkőzés irányítását azonnal a hazaiak ragadták magukhoz. A szép, ötletes akciók ered ménjeként a 23. percben Kökény II. lövése a kapufát érintve a hálóba pattant. 1:0. Ezután erősö­dött az iram. A szolnoki védelem ideges lett, kapko­dott. A 32. percben Kökény I. mintegy 20 méterről a bal felső sarokba bombá­zott. 2:0. A kapus egyik gól­ról sem tehetett. Szünetig a jászapátiak uralták a me­zőnyt. Fordulás után — a 70. percig ismét a hazaiak voltak fölényben, majd fo­kozatosan visszaestek. A Ki­nizsi feltört, s ettől az időtől többet játszottak az apáti térfélen, de komoly gólhely­zetet nem tudtak kidolgozni. A játékvezető végig kezé­ben tartotta a mérkőzést. Jók: Ádám, Meleghegyi, Kö­kény I, illetve: Csgk, Feke­te, Munkácsi. Jászapáti ifi—Szolnoki Kinizsi ifi 4:2 (0:2) — B. — Szolnoki Honvéd— Nagykunsági MEDOSZ 8:1 (2:1) Szolnok, Rékasi úti pálya, vezette: Vadász (Szegedről). Mindjárt a mérkőzés ele­jén felülkerekedett a Hön- véd együttese. Megmutatko­zott, hogy a hazaiak jobb erőnléttel rendelkeznek és technikailag is fölötte áll­nak ellenfelüknek. A szór­ványos nagykunsági támadá­sokat biztosan hárította hazai védelem. Fordulás után fokozódott a Honvéd fölé­nye, a nagykunságiak pedig teljesen visszaestek. A szol­nokiak győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Helyzeteik alapján még több gólt is szerezhettek volna, de csatáraik több jó hely­zetet kihagytak. , Jók: Kuns tár. Csajlja, Kó- már, illetve: a vendégek kö­zéphátvédje. Kunhegyes! MEDOSZ— Jászjákóhalmi Szpartakusz 0:0 Kunhegyes, 300 néző, ve­zette: Holló. Közepes iramú,- időnként alacsony színvonalú, de sportszerű mérkőzés. Csak­nem az egész játékidő alatt mezőnyjáték folyt. A tehe­tetlen csatárok nem bírtak a jól játszó és nagyszerűen romboló védelmekkel. A 0:0- ás eredmény igazságos. Jók: Véső, Szabó II, ill. Nagy I., Kovács. A játékvezetők ki­tűnően működtek. Kunhegyes! ifi— Jászjákóhalmi ifi 3d) (3:0) — Barócsi — További eredmények: Törökszentmiklósi Fáklya— Tiszai öld vár 4:0 (1:0) Szabó Lajos HSE— Űjszász 7:1 (2:1) Kuczora átadása bői Hasznos II. szerezte a harma­dik szolnoki gólt Egerben (apróhirdetés IK) ÁLLÁS A 44. sz. Építőipari Vállalat Bu­dapestre felvesz KUBIKOSOKAT VEGYES MUN­KÁBA, SEGÉDMUNKÁSOKAT és LAKATOSOKAT. Tanácsigazolás és munkaruha szükséges. Szállást és napi két­szeri étkezést biztosít. Jelentke­zés: Budapest, V., Kossuth Lajos tér 13—15. A SZOLNOKI Mezőgazdasá­gi Gépjavító Vállalat azonnali belépésre felvesz betonozásban jártas kőműveseket, segédmun­kásokat. Jelentkezni lehet mun­kanapokon 7—13 óráig a vállalat munkaügyi osztályán. FÉRFI segédmunkásokat építke­zéshez belső munkára felve­szünk huzamosabb időre. Tisza Szálló, Szolnok. ÉPÍTÉSZMÉRNÖKÖT vagy épí­tésztechnikust beruházási előadói munkakörbe felvesz a Szolnok megyei Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat Szolnok, Vöröshadsereg útja 33. ADÁS—VÉTER 5000 kéve gyékény eladó. Érdek­lődni lehet a Csorbái Állami Gazdaságban, Kisújszálláson. EGY 3 éves sertés és egy 10 hó­napos süldő eladó. Csemus Ist­ván, Szolnok, Ugar 27. BECSI gyártmányú kereszthúros zongora, barna, Buritha márká­jú eladó. Érdeklődni lehet 8—4 óráig telefonon: 32—17. Tóthné, Szolnok. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Vas- és Faipart KTSZ megvételre ke­res 600x18-as új vagy alig hasz­nált autóköpenyeket és tömlő­ket. HÁROMKEREKŰ önhajtós beteg­kocsi eladó. özv. Serfőző Si­monná, Zagyvarékas. INGATLAN HÁZRÉSZ eladó, lakáscserével beköltözhető. — Megtekinthető szombat és vasárnap Szolnok, Temető u. 20. sz alatt. SZOLNOK, Gyár utca 3. számú ház, azonnali beköltözéssé! eladó. EGYÉB VASARNAP délután a szolnoki repülőtérnél elvesztett esőkabá­tért tulajdonosa jelentkezzen. — Szolnok, Jókai utca 4. Tihanyi. * S. MENYASSZONYI csokrok és el­jegyzési kosarak nagy választék­ban állandóan kaphatók a Tö­rökszentmiklósi Községgazdálko­dási Vállalat virágüzletében. MEGVÁSÁROLJUK felesleges könyveit szeptember 21-én a szol­noki könyvesboltban. Vásárolunk régi és új kiadású szépirodalmi, tudományos és Ifjúsági könyve­ket. Figyelem! Csak egy napig vásárolunk. — Készpénzzel fize­tünk. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Köz­séggazdálkodási Vállalat kádfür­dője folyó hó 13-án, csütörtökön megnyílt. — Megyeszerte Ismer; gyógyvizével várja a vendége­ket, illetve a gyógyulásra szoru­ló betegeket. SZTK, MÁV és KSZKBI utalványokat elfogad. Drágított — vagy tisztességes áron TISZAFÖLDVARON O. Nagy Benjámin út 28 szám alatti ház. istállóval és 1026 n-ÖI telekkel sürgősen eladó. Érdeklődni lehet a Tlszaföldvári Földművesszö­vetkezet központi irodájában. GÉPJÁRMŰ 350-es Jawa, nagykerekű, iker­hengeres, keveset futott — eladó. Köteles. Kétpő, Zöldmező Tsz. S. G.-né tomajmonostori ol­vasónk levélben panaszolta, hogy a helyi földművesszö­vetkezeti boltban 48 helyett 68 forintot fizettettek vele egy gyermekingért. Megírta azt is, hogy jóllehet sérel­mét bejegyezte a panasz­könyvbe — orvoslást nem ka­pott Kérésünkre a földmű­vesszövetkezetek kunhegyes! járási központja megvizsgál­ta az ügyet. Az FJK Igazgatóságának elnöke — mivel S. G.-né a vásárlási blokkot nem őrizte meg — a panaszlott húszfo­rintos differenciát nem té­ríttethette vissza olvasónk­nak. Az észrevétel mégsem maradt teljesen hatástalan) „Tekintettel arra, hogy Bán Miklós tomajmonostori boltvezető az utóbbi időben több esetben követett el ár­drágítást, az fmsz vezetősége fegyelmi eljárást tett folya­matba ellene, és az elkövet­kező napokban egységvezetői beosztásából való leváltása is megtörténik” — írta 713/1962. számú levelében Gulyás Jó­zsef, az FJK igazgatóségi el­nöke. A kunhegyesi földműves­szövetkezet vezetősége helye­sen jár él, ha a gyakorlatban alkalmazza a „megfelelő em­bert a megfelelő helyre” el­vet. A vezetőségnek — vél­jük — hasonló figyelemmel volna kívánatos kísérnie a panaszkönyvi bej egyzéseket; megelőzve ezzel, hogy azok elintézése kényszerűségből az FJK-hoz kerüljön.ü Tanácstagok fogadó­óráit beszámolói Szolnokon Szerdán délután négytől hatig Pusztai János (14. sz. választókörzet) a Sípos téri iskolában; .­csütörtökön délután öttől hatig Németh István (106. sz. választókörzet) a Nyúl utca 7/6-ban; hattól nyolcig Ignácz Kábnánné (22. sz. vá­lasztókörzet) a Pillangó ut­ca 8-ban tart fogadóórát. Tanácstagi beszámolóját Gál János (115. sz. választó­körzet) vasárnap délelőtt tíz­kor tartja a gépállomás ebédlőjében. SÖTÉTKÉK IZS 350-es, oldalko­csival eladó. Kunhegyes, Kos­suth L. u. 5. JO állapotban lévő K—55-ös 125 köbcentis motorkerékpár (zöld) pótalkatrészekkel sürgősen el­adó. Öcsöd, Arany János utca 7. Pápai. A Megyei Illetékkiszabási i . $ Hivatal felhívja a • r gepjarmu­tulajdonosok figyelmét, hogy a II. félévi pépjárműadót szeptember 30-ig lehet bírság és adópót­lékmentesen befizetni. Felhívás a baromfitenyésztőkhöz Termelőszövetkezetek! Egyéni tenyésztők! A baromfinevelés sokkal nagyobb mint az előző években bármikor volt. Az átvétel és a feldolgozás folyamatossága miatt kérjük segítségüket. Egyéni termelők! Az eladásra szánt szerződött és szabad csirkét, tyú­kot, kakast, gyöngyöst, már most hozza be a földmű­vesszövetkezet helyi baromfifelvásárló helyére. A liba és kacsa tömését már most kezdje meg. Pulykát november 1. után csakis a földművesszövetkezet ér­tesítésére szállítsa le az átvevő helyre. Az átvételt az fmsz ütemezi be és írásbeli értesítésben pontosan megjelöli az átvétel idejét A leadás időpontját saját érdekében tartsa be. Termelőszövetkezetek! Az értékesítésre szánt megfelelő minőségű és súlyú csirkét, tyúkot, gyöngyöst ajánlja fel átvételre a te­rületi megbízottunkon keresztül a Baromfifeldolgozó Vállalat részére. Folyamatosan fogják be a libákat tömésre és most vegyék igénybe a szerződés szerint liba db-onként járó 10 kg kukoricát. Pulyka felvásárlást november 1. után a közös beűte- mezés alapján végezzük. Még egy jó tanács! Sovány, gyenge minőségű baromfit, nem kihizlalt li­bát fejletlen tokos pulykát nem lehet minőségre fel­dolgozni, ezért azokat nem tudjuk átvenni. Mielőbb gondoskodjanak a bőséges takarmányról, mert sú­lyuk így növelhető, a tollúk is gyorsabban fejlődik és minőségük is így javul. A termelők részére a rá­fordított takarmány árban megtérül. Tojás felvásárlásban nincs korlátozás. Minden meny- nyiségben átveszi egyéni termelőktől a helyi föld­mű vesszövetkezet, a termelőszövetkezetektől a válla­lat turajárata. Törökszentmiklósi Baromfifeldolgozó Vállalat ALFÖLDI KŐOLAJFÜRASI ÜZEM Szolnok, Körösi út 46. az alábbi anyagokat ajánlja fel megvételre elfekvő készleteiből: Megnevezés, méret Mennyiségi Mennyiség egység Gumantábla 160 x 105 db 20 Gumantábla 190 x 250 db 20 Gumantábla 230 x 350 db 10 Antigra doboz . db 52 M—5 deltakulcs db 26 Tetőtartó pompl, 2.5 x 3.1 db 8 . Tetőtartó védősapka db 11 P—3 vastartó db 120 Sújtólégbizt. vili. csati, zárósapka lánc db 160 Sújtólégbizt. vili. elágazó doboz db 15 Bányalámpa db 20 Mélysugárzó lámpatest 31.138 mm db 12 Mtkrofonbetét db 25 3 A. telefonbiztosíték db 220 Telefonkondenzátor felsőrész 5 ágú db 35 Hallgatóbetét db 50 2 mP. telefonkondenzátor db 8 Izzó 36 V 10 W db 20 Telefon 3 sarkú kondenzátor db 12 Izzó, mignonfoglalatos 220 x 25 db 50 Izzó, mignonfoglalatos 220 x 40 db 50 F.gyenirányítócső 45 BQ8 db 10 Gvöngy 693<K 5x1x5 mm db 4310 Gyöngy 693'N 5x2x5 mm db 4830 Gyöngy 52(75 db 1088 vasfalikar 400 mm db 17 ODálbúra db 6 Olvadóbetét DO. II. a Amp. db 25 MOL. I. blzt. bet. 40 Amp. db 10 NOL. I. bizf. betét 80 Amp. db 10 MÓL. n. blzt. betét 50 Amp. db 2 NKI. p. 80 H. bizt. betét db 10 NKT. p. 40 A. bizt. betét db 7 10 Amp. biztosíték aliz. 2050006 db 3 25 Amp. biztosíték aljz. 2050003 db 4 Izzó 110' 60 db 5 Izzó 220/300 db 40 AP nlpa 36/71 db 10 AP könyök 36/75 dó 8 DF TV. bizt. fel 100 Amp. db 5 Érdeklődni lehet írásban, vagy telefonon: 20—89, 121-es mellék. Anyagosztály.