Tiszavidék, 1957. június (11. évfolyam, 127-152. szám)

1957-06-05 / 130. szám

Az atlétikai egyesületi bajnokság második fordulójáról jelentjük I második foidu'ó még finényesebb győzelmet hozott a Szolnoki MÁV versenyzőinek ' Vasárnap a Szolnoki MÁV valamennyi korcsoportba tar­tozó férfi és női atlétája, az egyesületi bajnokságok má­sodik fordulója során Deb­recenben állt rajthoz; Ez a küzdelem ismét sikerrel járt a szolnokiak: számára és az első fordulóhoa viszonyítva még fölényesebb győzelmet hozottá Megmutatkozik ez az eredmények javulásában is. Különösen ki kell emelni Tóth b. Béla szereplését, aki versenyről-veiisenyre javítja eredményét) 100 és 200 méte­res síkfutásban ezen a napon az egyesületi versenyek so­rán, országosan a legjobb eredményt érte el) Száz mé­teren ideje 10.8 mp, 200 mé­teres ideje 22.2 mp. Ki kell még emelni Szabó Józsefet, aki 10.000 méteren új me­gyei felnőtt csúcsot állított be, \’alami:it Takács Kata­lint, aki 80 méteres gátfutás­ban 12.8 mp-vel ismét meg­javította a Szolnok megyei, valamint a kerületi ifjúsági és felnőtt csúcsot. Részletes eredmények: Férfiak: 100 méteres sík­futás: 1; Tóth L. B. 10.8,2. Oros J. 11.4. 3. Tóth A. 11.5, ifc Sokvári S. 11.8 mp. 200 méteres síkfutás: 1: Tóth B. 32.2. 2= Oros J. 22.9, 3; Tóth rA:. 23.8,4, Urbán J. 24.2 mp. SCO méteres síkfutás: 1. Czi­­mege J. 1:59.7, (ez évi leg­jobb eredménye), 2. Szabó B. 2:11.4, 3. Szabó L. 2:16.8 p. 30.000 méteres síkfutás: 1. Szabó J. 33:03.5. 2. Földi L. 37:28.2, Szabó eredménye új megyei felnőtt csúcs. 200 mé­teres gátfutás: 2. Bede J. 28.2 mp. 3. Tóth S. 30.8 mp. 400 méteres gátfutás: 2. Bedc 3. 69.9, 3. Matint Gy. 65.3 mp. 3000 méteres akadály­futás: 1; Matint Gy. 10.26, 2. Oravetz F. 13.32 p. 4x200 mé­teres váltófutás: 1. Szolnoki MÁV „A“’ csapata: Tóth, Urban, Oros, Tóth összeállí­tásban 1:35 p. (csak 6 mp-vel marad í.ak el. az 1932 óta fenn­álló kerületi csúcstól). 2. Szol­noki MÁV „B” csapata, Bede, Sokvári, Oros F., Baj F. ösz­­szeállítástoan 1:41.2 p-vel. 4x800 méteres váltófutás: 1. . Szolnoki MÁV. Szabó L„ ; Szabó B., Czinege J., Matint (Gy. összeállításban, 8:41.8 p-vel. Diszkoszvetés: 1. Bíró f ÍB. 42.10, 2. Hrasznad Miklós ■ (45.70 m. (Kraszniai még ser­­. ídülö versenyző és ebben a ?4k or csoportba tartozók női Szerekkel versenyeznek). — Plúclvgrás: 1. Vadkerti Gy. s te.50 m. Gerelyhajítás: 1) Bán­­: kerti B. 39.96 m.- Kalapács­­iá) etés: 1.- Bíró B. 44.16 m. hármasugrás: 1. Krasznai M. ^*2,24 m. 2. Urban J; 11.50 m. ■■fTávőlugrás: 1. Csapó Sándor 1 úttörő, 5 m. Nők: 100 méteres síkfutás: L ^Pálinkás F. 13.2, 2. Molnár jiK. 13.2, 3. Takács K-. 13.2. íügen szép, fej-fej melletti Mdizdelem alakult ki a három | fiatal leány között. Végülis Pálinkásnak sikerült 10 cm­rel megszerezni az első he­lyet. Eredménye új serdülő csúcs. 400 méteres síkfutás: 1. Császi K. 68.5, 2; Hajdú I? 71.6 mp. 800 méteres sík* futás: 2. Takács K: 2:53;7 p. 4x200 méteres váltófutási 1: Szolnoki MÁV „A" csapata, Kelemen — Takács — Pá­linkás — Molnár összeállítás­iban, 1:54 P) 2; Szolnoki MÁV „B" csapatai 2:00.7 p> Súly­lökés: lj Nemesflalv! M; 10.35, 2. Dobossy K. 10.25 m. 80 méteres gátfutás: 1; Ta­kács K. 12.8 mp. (Takács is­mét megjavította a megyei, valamint a keleti kerületi ifjúsági és felnőtt csúcsot). 2. Nemesfalvi M; 13.8, 3. Császi G; 14.6 mp. 4. Kelemen J. 14.7 mp. Diszkoszvetés: 1. Szedlák B. 28.12, 2. Dobossy K: 27.89 m. Magasugrás: 1; Szedlák B. 135, 2. Császi G. 130, 3. Kálmán Ki 125 cm. Döntés a labdarugók rendkívüli átigazolási szabásaiéról Az MLSZ tanácsa héttőn este ült össze; hogy döntsön a labdarugók átigazolásának szabályzatáról. A tanács előtt két Ja­vaslót íeküdti Az úgynevezett 4:z-es átigazolási arány, Ez azt jelenti, hogy egy egyesület négy játékost igazolhat kedvezmé­nyesen, de csak két játékos Igazolható le egy egyesületből. A másik javaslatot az NB X.-es liga terjesztette be. Ez úgy szólt, nogy ne kössék meg az egyesületek kezét: minden klub annyi játékost igazolhasson, amennyit tud, s annyit engedjen el, amennyit eppen elengedhet; Az MLSZ tanácsa az utóbbi javas­latot fogadta el, és emelte határozattá. A rendkívüli átigazolási szabályzat szerint az egyesület elnökségének és intézőjének hozzájárulása szükséges ahhoz, hogy valamelyik sportoló más egyesületbe léphessen át. Kivételes esetekben azonban úgyne­vezett .semleges bizottság" dönt; Ha a Játékos minden képpen ragaszkodik ahhoz, hogy egyesületet cseréljen, de egyesülete nem hajlandó kiadni, akkor a semleges bizottság bírálja el, hogy igazolható-e vagy sem. A döntésnél mindenekelőtt három körülményt vesznek majd figyelembe. 1. Labdarúgó sportunk általános érdekeit, 2. a játékos továbbfejlődésének biztosítását; 3. annak az egyesületnek az érdekelt, amelyik a játékoshoz ra­gaszkodik. Határozatot hoztak arról Is. hogy ez igazolási idő­szak eló't hozott úgynevezett „házi fegyelmi" Ítéleteket nem veszik figyelembe, azaz átigazolható más egyesületbe olyan já­tékos is, akit házi fegyelmileg most tiltanának el — (s, Sportberkekeben egyébként elterjedt annak a híré; hogy a villámigazolási időszak nem június 15 és június 30 között lesz, hanem Június 1 és Június 15 között; Az MLSZ-ben közöl­ték, hogy e tekintetben nincs változás. Az átigazolási időszak június második fele. Azokat a csapatokat azonban, amelyek a magyar labdarúgást a KK-ban képviselik, annyiban előnyben részesítik; hogy részükre a ;,villámot" gyorsabban Intézik el, hogy a KK-ban az új szerzeményeket már szerepeltethessék. A KK megkezdése előtt nyolc nappal ugyanis be kell jelenteni a KK bizottságnak, hogy a küzdelmekben induló csapatok név­­szerint mely játékosokkal vesznek részt. «aaAAAAAAAIAAAAAAAAAAAAAAAA) A szolnoki Szigligeti SZÍNHÁZ műsora: Jún, 5. szerda este fél 8 óra: A MOSOLY ORSZGA Jún. 6. csütörtök est© fél 8 ó: A MOSOLY ORSZGA Június 7-én, pénteken Nincs előadás Jún. 8. szombat este fél 8 ó: DANKO PISTA Bemutató előadás Jún. 9. vasárnap este fél 8 ó: DANKÖ PISTA A Szigligeti Színház előadásai után autóbusz a város minden részébe Jegyek kaphatók vasárnap és hétfő kivételével fél 10—1 óráig a szervező irodában, Kossuth tér 8. Telefon: 23—00 és a szín­ház pénztáránál vasárnap 10— 12-ig és hétköznap d, u, 18 h-ig Tudósítónk, jelenti a vízilabda NB ll-rol Két kiállítás, két pont Bp. Városi Tanács SE— Honvéd fergeteges támadá-Szolnoki It cd 3:2 (2:2) Budapest, Szabadság strand. A Szolnoki Honvéd csapata: Kriscner — Szarvas, Ratkai — Gallov, Horváth, Herbály, Wiikidál felállításban szállt vízbe Bőért játékvezető síp­jelére. Góllövők: Majai, Lá­nyi, Kmács, ill.: Gallov, Wi­­kidáL A Honvéd nagy lelkese­déssel szállt vízbe és rögtön támadólag lépett fel; A fő­városiak megilletődötten kezdtek ég az egyik formás támadás után Wikidál kézé" rőlmár a hálóban is táncolt a labda; A Tanács csapata nagy erővel támadott, azon­ban a befejezés nem sike­rült. A fél pályán Wikidál át­húzta magát szélsőjén és a kiállítás sorsára jutott; A Tanács együttese Marjai ré­vén egyenlített. A gól után ismét szolnoki percek követ­keztek, és Gallov szerezte meg a vezetést a Honvéd ré­szére; Ezután Herbály őrző­jével együtt került a partra. Majd emberhátrányba ke­rültek a szolnokiak, s Lányi révén egyenlítettek a pes­tiek. Az első félidőben a szolnokiak előtt gólszerzési alkalom nyílott, azonban előbb Wikidál, majd Ratkai késlekedett. Ebben a játék­részben már kiegyenlítetlen volt a küzdelem, bár semmi durvaságot nem lehetett ta­pasztalni) Az egyik fővárosi támadás alkalmával Krnács Szarvasról ügyesen csava­rozva, megszerezte csapatá­nak a győztes gólt. Ezután a sokkal lepte meg ellenfelét, de azok jól védekeztek. Az egyik szolnoki támadásnál Wikidál a játékvezető ítéle­tét kézlegyintéssel fogadta, mire a kiállítás sorsára ke­rült; — Emberhátrányban a Honvéd volt fölényben és ekkor Gallov löt lesen fölé jó helyzetből, majd pedig Horváth kezéről verték le a labdát gólhelyzetből. Az első félidőben a Hon­véd sokkal jobban játszott, mint ellenfele. Fordulás után már kiegyenlí eltebb volt a küzdelem. A szolnoki vere­séget ismét a gólhelyzetek ki nem használása, valamint az indokolatlan kétszeri ki­állítás okozta, amire egyál­talán nem volt szükség; — B.O.— Ifjúsági horgász­­verseny Szolnokon Szolnoknál a Tisza, a Zagy­va torkolat és a Holt-Tisza ág nagyszerű lehetőségeket nyújt a sporthorgászok számára. Évnől-évre szaporodik e sport kedvelőinek száma és az idén már több mint hétszázan lép­tek be a hargászegyesületbe. Jelenleg a nagy halakra tila­lom van ugyan, de á vízpar­tokon ennek ellenére vannak „pecázók“’; Vasárnap a Holt- Tisza-ágon a városi horgász­egyesület versenyt rendezett 150 ifjú tagja számára, hogy ki tud több naphalat, törpe­harcsát, keszeget fogni. A legjobb ifjú versenyzőket horgász felszereléssel jutal­mazták; u |t3?áíL Hely reigazílás Június 4-i, keddi lapszá­munkban a „Villás aktíva Törökszentímklóson’1 c. cik­künkben a nyomda és Bubor Gyula munkatársunk felüle­tes, hanyag olvasása miatt elírás történt. A cikkben sze­replő Dóry Dezső elvtárs nem a Kommunista Ifjúsági Szö­vetség titkára, hanem a Ma­gyar Szocialista Munkáspárt járási elnökei S a szóban­­forgó jutalmakat asm ő, ha­nem Ladár István elvtárs adta át a fiataloknak) Szerk. A T1SZAVIDÉK TOTO TANÁCSADÓJA Ezen a héten a 23-as számú szelvény kitöltéséhez adunk útmutatást kedves tippelőinknek; 1. Tatabányai SC—Szombathely, a tatabányaiak az esélye- 1 sebbek; sőt majdnem biztosra mehetünk; ‘ 1 i 2. A tálán tar—Kóma. A kiesés ellen hajrázó Atalanla még 5 mindig a kiesés ellen küzd, ha győz, akkor talán fel­jebb kerüh 1 x 3. Bologna—Internazlonale. A papírforma 1; De az olasz bajnokság hajrájában a raegepetés sem ritka. 1 * 4. Genoa—Lanerossi. Mindkét csapat a kiesés ellen küzd. Eppen ezért a találkozó kimenetele nyílt. 1 2 x 5. Juventus—'Triestina. A Triestina még bent van a kiesés ellen küzdők táborába; Egy pont sokat segítene rajtuk. 1 * S. Lazió—Torino. Nyílt mérkőzés, a Torlnó utolsó két ide- I genbeni mérkőzését megnyerte. A Lazió viszont otthon csak döntetlent ért el; 1 x j 7. Milan—Spal. Milan az első, a Spal a tizedik helyen áll. I Az utolsó formákat figyelembe véve úgyszólván biztos hazai győzelemre számíthatunk. 1 ) s. napolj—Palermó. A Napoli a jobb formában lévő és na­gyobb képességű csapat; Éppen ezért tippünk biztos 1 a. Padova—Fiorcntina. A hazai pálya előnye bizonyára egy pontot jelent a Fadovának: x 1 10. Udinese—Sampdorlaj A Sampdoría egymásután három­szor kapott ki idegenben; Az Udinese viszont legutóbbi 8 hazai mérkőzéséből 7 győzelmet ért el. 1 11. Pro Patria—Catania. A Pro Patria legutóbb egymás után háromszor győzött otthon.; Ellenfele viszont négy mérkőzést vesztett el Idegenben; x 2 12. Venezia—Verona. Ez a feljutásért küzdő Verona utolsó « nagy akadálya; Reméljük ezt Is sikerrel küzdi le. 1 x A főmérkőzések közül az elsőt az NB I.-ért, a következő kilencet az olasz A; az utolsó kettőt az olasz B csoport baj» T nokságért játsszák. Pótmérkőzések: A pótmérkőzésekre sorrendben a követ* 7 kezd tippeket ajánljuk: 2, x, lj íj ,................. ^ .. Tudósítóink jelentik a sportpályákról a labdarugó NB 111-ba jutásért folyó osztályozó mérk őzésekről Szolnoki Vasutas—Török­szentmiklósi FC 3:1 (2:1). — Szolnok, Vasutas pálya, ve­zette Kiss (Debrecen), Szol­nok: Danika—Istvámi, Szabó I;, Szabó II., Palotai, Grá­­mán—Tarcsa, Tóvizi, Hor­váth, B. Nagy, Simon. TFC: Emszt—B. Varga, Fábián, KrLston — Márton, Hálák — Darvasi, K arak as, Kosa, Muszka, Haik. Az egész mér­kőzés alatt a vasutasok- ját­szottak fölényben és lendüle­tesen támadták, de csatáraik nagy helyzeteket hagytak ki. A 20. percben a vendégek Kosa révén jutottak vezetés­hez. A gól után a Vasutasak rohamoztak és egyik lefutá­suk végén Palotai a 16-osról küldött lövésével a 37. perc­ben kiegyenlítettek. —- A 40. percben Simon szépített az eredményen; Fordulás után magára talált a TFC, sokat veszélyeztette a Vas­utasok kapuját, de gólt el­érni mem tudtak. A mérkőzés ebben a részéiben a szolnoki csatárok is hagytak ki több tiszta gólhelyzetet. Ebben a félidőben Tóvizi révén a 40. percben, szabadrúgásból si­került egyetlen gólt szerez­niük a hazaiaknak. A gólt megelőzően a 37. percben a Vasutasak kapusa egy lövés­re vetődött, s amikor a lab­dával felállt a törökszent­miklósi Darvasi utána rú­gott, amiért a kiállítás sor­sára került. A látottak alap­­já'i a vasutasak megérdemel­ten szerezték meg a győzel­met és kis szerencsével az nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövdk: Palotai, Si­mon, Tóvizi, ill.: Kó6a. Jók: Domka, Istváni, Szabó M., Palotai (a mezőny legjobbja), B. Nagy, ül.: Fábián, Már­ton, Karakas. — L. I.— * Karcagi Hunyadi—Szolnoki MTE 1:1 (1:1), Karcag, ve­zette: Szombati (Békéscsaba). Karcag: Kónya—Pallagi, Fo­dor, Paczur—Varga, Zilaji— Csintalan, Káldi, Vona, Bóta, Molnár. MTE: Sárkány— Csaba, Vörös, Kurucz—Tö­rök II., Dargai—Willisch, Sa­­gát, Cseh, Cs. Farkas, Simon. Nagyiramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A játék kezdetén az MTE rögtön magához ragadta a kezdeményezésit és sok veszé­­irea.-helyaetet (teregetettek a karcagi kapu előtt. A 10. percben egy baloldalról át­emelt labdát Cs. Farkas 8 méterről védhetetleniil lőtt a hálóba. A játékvezető gólt ítélt, majd a határjelző be­­intésére lesnék minősítve megváltoztatta ítéletét; Az MTE tovább támadott és a 18. percben Willisch Cseh labdájával elfutott és lövése a hálóban kötött ki; 1:0. — Három perc múlva Willisch a baloldalon ismét kiugrott a 16-os sarkán a karcagi Varga szabálytalanul akasz­totta, de így is sikerült a szolnoki csatárnak elfutni és a kapus mellett a hálóba gu­rítani. A játékvezető a gólt megadta, majd a határjelző intésére ismét visszavonta. A szolnokiak továbbra is tá­madtak, de a 39; percben mégis hazaiak jutottak gól­hoz. Zilaji egy labdát kapu elé emelt, Sárkány védeni akarta, közben a labdát ki­ejtette és Csintalan a hálóba juttatta. 1:1. — Szünet után továbbra is hatalmas küzde­lem folyt a győztes gólért, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódott. A látottak alapján az eredmény igazságos. A játékvezető elég jól vezette a mérkőzést, de teljesítményét lerontja, hogy túlzottan a határjelzőkre bízita magát, különösen a má­sodik visszavont gólnál fel­tétlenül felül kellett volna bírálnia Nyúl határjelzőt. Továbbá egy-két durvaságot sem torolt meg kellő eréllyel. G óllövők: Csintalan, ill.: Willisch. Jók: Kónya, Káldi, Vona, Csintalan, ill: Sár­kány, Csaba, Willisch, Cseh. — B. E. — I. o.— * Törökszentmiklósi Vasas•— Kunhegyesi Hunyadi 0:0. Törökszentmiklós, vezette: Horváth. T. Vasas: Papp— Bíró, Balázs, Tóth, Mihók. Szabó—Kovács, Fülöp, Pin­tér, Fekete, Kiss. Kunhegyes: Kiss—Gál, Lévai, Horgos!— Lipták, Lévai II., Parázsó, Szabó, Takács, Szalai, Végső. Az egész mérkőzés alacsony­­színvonalú játékot hozott. — Mindkét csapat tervszerű tle­­nül, sok hibával játszott. Túlnyomó részt a mezőnyben folyt a küzdelem. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. Mindkét félidőben a Vasas támadott többet, de a szét­esőben játszó csatársora nép tudott eredményes lenni. A vendégek ritkább támadásai veszélyesebbek voltak, Vég­eredményben gól nélküli, igazságos eredmény született. Jók: Bíró, Tóth, Kiss, ill: Lévai, Hargosi, Takács. Törökszentmiklósi Vasas ifi—Kunhegyesi Hunyadi ifi 1:0, —E. 1,^­• Ujszászi Vasutas—Szolnoki Kinizsi 2:2 (2:2). Ujszász, vezette: Oravecz (Gyula). Ujszász: Kelemen— Király, Tóth Pataki—Nagy, Polónyi—Bakó, Molnár, Ungi, Ivamics, Kővári. Kinizsi: Er­dei—Molnár, Karácsonyi— Csák, Gyetvai—Kiss, Biró, Gyémánt, Szekeres, Szaba­dos, Sdkvári. Hatalmas ira­mú, kemény játék alakult ki a két csapat találkozóján. A 10. percből a Kinizsi sze­rezte meg a vezetést Szaba­dos révén. Majd öt perccel később Bakó révén egyenlí­tettek a hazaiak. Ezután a Kinizsi jött fel és a 30. perc­ben Szekeres góljával újból sikerült vezetéshez jutattok. Fél perccel az első félidő vége előtt Kővári révén az új szász iák egyenlítettek. For­dulás után továbbra is erős iramú, kemény, s helyenként durva mezőnyjáték folyt. — Komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tudott teremteni. A hazaiak keménységükkel igyekeztek ellensúlyozni el­lenfelük nagyobb tudását. Jók: Kelemen, Tóth. Nagy, Molnár, Bakó, ül: Molnár, Kiss II., Sókvári. Mezőtúri AFC — Tisza­­kécske 3:1 (3:1). Mezőtúr, vezette: Kiss. Mezőtúri AFC: Kerekes— Kolbusz, Török, Veres—Mol­nár, Takács—Csete II., Máté, Gombás, Magyar, Nagy. Ti­­szakécske: Paróti—Bagi, Hla­­vács, Sántha—Rácz II., Uzso­­vics—Rácz I., Varga II., Varga I., Zámbori, Tordas. Heves iramú, változatos küz­delmet láthatott a mintegy ezer főnyi szurkoló sereg. A mérkőzés elején a vendég­csapat rohamozott sikertele­nül. Feltűnt az újból játszó Molnár nagy játékkedve. A 20. percben Magyar labdájá­val Nagy elhúzott és védhe­­tetlenül lőtt a hálóba, 1:0. — Továbbra is a vendégek tá­madtak, s a 22. percben Zámbori kiegyenlített; A ha­zaiak nem adták fel a har-* cot. Máté és Magyar vezeté­sével egymásután megindul­tak a támadások. A 39. perc­ben az egyik jobboldali lefu­tás támadás után, Máté hát­rafejelt labdáját Magyar ka­pásiből lőtte hálóba, 2;1; — A 10. percben újból Magyar volt eredményes, 3:1. — A kiegyenlített első félidő után a másodikban állan­dóan a MAFC táma­dott. Lövéseiket azonban nem kísérte szerencse. Gom­bás óriási helyzetet hagyott ki. Majd a 70. percben Ta­kács léc alá tartó lövését há­rította szépen a vendégek kapusa. Ezután a tiszakécs­­kei játékosok többször sza­bálytalankodtak. Végered­ményben a hazai csapat biz­tos győzelmet aratott. Jók: Török, Molnár, Máté, Magyar, illetve: Hlavács, Rácz és a vendégek kapusa. Mezőtúri AFC ifi — Tisza­­kécskei Petőfi 3:0. Másodosztályba jutásért: Mezőtúri AFC II.—Abád­szolok 0:2. Ma délután lesz az alszö­­vetsÉgi ifjúsági és felnőtt labdarúgó válogatóit első rostamérkőzése A Középtiszai Labdarúgó Alszövetség a bajnokságok befejezése után június 30-án a Délkelet Magyar Labda­rúgó Alszövetség ellen, ifjú­sági és felnőtt válogatott mérkőzést rendez; A Középtiszai Labdarúgó Alszövetség Ifjúsági Bizott­sága már ki is jelölte azokat a játékosokat, akik számí­tásba jöhetnék a két váloga­tottban.- A keretek tagjai jú­nius 5-én (szerdán) 16 óra­kor Szolnokon, az MTE és a Vasutas (ForgaJom)-pályán válogató mérkőzésit játsza­nak.- A válogatott; csapatokat az edzőmérkőzés tapasztala-* tai alapján jelölik ki a szö­vetségi kapitányok; Érdekesnek ígérkezik az aiszövetségi válogatottak ta­lálkozója annál is inkább, miután az őszi idénytől kezd­ve a két alszövetség közös NB III-at alkot majd, s így már most összehasonlítást te­hetünk az erőviszonyok kö­zött és a várható kilátások­ról. IPRŐ HIRDETÉSEK A Rákőczlfalvi földművesszö­­vetkezet értesíti a termelőket; hogy a legmagasabb napi áron felvásárol zöldségféleségeketi gyümölcsöt és egyéb zöldféléket) ELADÓ 1 db K—40-es és 1 db Gasse traktor (kis javítással), to­vábbá 2 db fogatojä aratógép (Cormic 6 lábas). Érdeklődni le­het: Zöld Mező Tsz, Mezőtúr. A SZOLNOKI Mozaik és Ce­­mentárugyár közli a város la­kosságával, hogy a Tisza-parti telepén (hajóállomás mellett) —< durván kvarcos homok és sóder kapható. NAGY gyakorlattal rendelkező kőműves és hűtőjavító bádogos szakmunkásokat felveszünk. Fi­zetés megegyezés szerint, Szol­noki Gépállomás; BEREKI Gyógy- és Strandfür­dő június hó 1-ével megnyílt. A gyógyfürdőnél 20x50-es újonnan éoült úszómedence áll a közön­ség rendelkezésére. Egészségé­nek óvása és reumájának gyó­gyítása érdekében keresse fel a gyógyfürdőt. Pihenhet; üdülhet; szórakozhat. Községgazdálkodási Vállalat, Karcag; VÁLLALAT! Állami Gazdaság! Gépállomás! — szövetkezetek anyagbeszerzését, levelezését vál­lalná Szolnokon és Budapesten nagy gyakorlattal. „Vasas" Jel­igére a szolnoki hirdetőbe. A SZOLNOKI Sütőipari Vállalat ipari tanulókat keres felvételre) Korhatár: 14—17 évig. Jelentkez­ni lehet: Szolnok, Sallai Imre U; 17. szám; ÜDÜLŐ, nyaraló dolgozók! A gyógyhatású tiszaörsl fürdőben a töldművesszövetkezet vendég­lő-étterme hideg, meleg ételek­kel. üdítő Italokkal, — vegyes boltja pedig az összes fürdői cikkekkel bőven el van látva és a fürdőzők rendelkezésére áll. TISZA VIDÉK A Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: Kálmán István Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Malinovszki u. 19. Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor