Sportkiadás, 1937/2-2

1937-10-31

v-'. Kézilabda bajnoki mérkőzések: \ II. osztály: /férfiak/: MAFO-BT^ Q:7 /6:3/, Széchenyi I TE -Boszkárt 6:5 /1:3/. I 1 ^ ..*~r. A MASz. pestvidéki kerülete vasárnap Rákosligeten rendezte | dekatlon bajnoki versenyének második része.A. A a»katIonbainokságban: 1. Baroza Rákosligeti MOVE 490o pont, 2. Dienes Rákosligeti MOVE 415o pent, 3. Ooskai Rakosligeti MOVE 387o pont. Ifjúsági triatIonversenyben: 1. Újtelepi Rakosli­geti MOVE 1639 pont, 2. *fi Tasnádi Rakosligeti "MOVE 1634 pont. ­Egyéo számok: DiszkószdoDás; 1. Renecz Rakosli­geti MOVE 48 m. 87 *m., Helyből távolugrás: 1. Baroza Rákosligeti MOVE 298 cm. Helyből távolugrás ifjúsági: 1. Újtelepi Rákosli­geti MOVE 288 cm. — • — . fDebre cen , okt. .31. Ferencváros FC-Bocskái FC 3:2 /1:1/. Nemzeti baj­noki labdarugó mérkőzés. Nagyerdei stadion. .7ooo néző. Biró :Viczenik« • Jfc nagy iramú és nivós játékban a Ferencváros csa­pata megérdemelten győzött. A győztes csapatban a védelem, továbbá Lá­zár és Tánczos, a^Socskalban Finta és Markos játszott jól. A Bocskai kezdte a játékot, de nemsokára a Ferenc­város vette át az irányítást. Toldi a lo. percben kapufát lőtt. A mér­kőzés igen változatos volt.'Hol a Bocskai, hol pedig a Ferencváros kapuja forgott veszélyben. A 26. percben Sárosi szöktetoe Tanczost, akinek labdája újból visszakerült a középosa tárhoz, ' <la hálóba fe-* jelte . /l:0/. A Bocskai a gólra^erős támadásokkal felelt és két perc­cel később sarokrúgásból, Markos révén ki is egyenlitett /1:1/. Az iram fokozódott, az eredmény azonban a félidő végéig* nem változott. ^soMX* A Bocskai erős támadásokkal kezdte a második félidőt és Teláci révén meg is szerezte a vezetést /l:2/. A Ferenc­város lassan mindnagyobb fölénybe jutott, de sorozatos támadásai hosz­szu ideig eredménytelenek voltak a,Bocskai védelmének biztos játéka miatt. Végre a 29*. percben Toldi révén a Ferencváros kiegyenlített /2;2/. A gól után is a Ferencváros volt fölényben és a 36. percben Ke­mény a kapus könnyelműségéből belőtte a győzelmet jelentő golt /3:2/. A hátralévő időben a Bcoskai is több veszélyes támadást vezetett, de az eredmény már nem változott.^ A mérkőzés előtt dr. Kplcsey Sándor polgármes­ter üdvözölte a Ferencváros csapatat es a Stadionplakettet kiosztotta a játékosok között. Az üdvözlésre a Ferencváros FO nevében dr. Usetty Béla válaszolt,