Sportkiadás, 1937/2-2

1937-10-31

'.4 . ' V u o , okt. 31. ' l tej Ilii -Haladás >-Váci SS 2:1 /1;0/. Professzionista liga bajAoki mérkőzés. Biró: G<$ro. Soo,nezo.v Szeateáolre-sHgeti pálya. Az dlsx) félidő 5; percében a Haladás Szabó ré­vén szerezte meg a vezetést. A második félid5 2A. percéDen ugyaacsak Szabó kettőre szaporította a.Haladás góljainak számat. A 25. percben a váciak Gömöri góljával szépitettek az eredményen. Q y ó r , okt. 31. \ . ETÖ-Büdafok FO <í:0' /1:0/. Nemzeti bainMci labda-­rugó mérkőzés. Biró: Dr. Juhász. 2.5oo néző.. , ,, . A győri osapat támadásaival kezaődött a mérkő­zés. A támadások eleinte nem voltak*eredményesek. A «22. peroben Juhász­Kovács akoióbSl a labda Kccskishézj tele pedig Vfcgvöl 0 '^ihez került, akinek 2o méteres lapos lövésével siémbeh a buüafoki kapus tehetetlen volt ^l'O/* A gol után z iram fokozódott, a Budafok is tái&adott, de a kitűnő Dombóvári biztosan védte Szeeer és Lócze lövéseit. & . Szünet után is az ETO tcja&dásaival kezdődött a játékt a győri csapatnak több gólhelyzete volt. A 15. peroben Kovács be­adását Juhász a l6-osr6T lőtte a hálóba /2:ÖA A 47• percben erős buda- . foki támadás sorén Sós biztos gólnak látszó lövését Domudv-ri bravú­rosan fogta. A mérkőzés hátralevő részében a játék változatos volt, de az eredmény nem változott. . . Kézilabda bajnoki mérkőzési ifi II. osztály: AMC-Kis^sti Textil 3:2 /Ul/­, Férfiak: Budapest serleg döntője: UTB-Bes5*kárt 13:5 /5:1/. II.. oszt.: VAC-Wacker 11:5 /7;4/. I. oszt.: Elektromos-MTE 9.5 /6:1/. Paris,, okt. 31 • ... A jövő évi atlétikai európaba jnoki versenyt a Francia Atlétikai Szövetség szeptember 3.-5. között rendezi az átalakitótt Per sh ing-Stadionban. Stockholm, okt. 31 • A svéd válogatott íőrvive osapat 16:0 arányban győzött az eszt válogatott felett." « í*.• ÍK - Tokió, tkt. 31. * M A német-japán tenniszmérkezés eredményei: , %. Crann-Tamagiski 6:4 /6:ó/. 'Henkel-Buamitsu é:4 ifi 1:6, 6:1, Gramm, HenkeMamagishi, Nunoi 6:3, "12:10* |:8, 3:6, 6:3/' Németország 3:Q arányban győzött*