Somogyi Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-25 / 249. szám

8 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1997. október 25., szombat Sportnap a barcsi uszodáért Nagyszabású sportnapot ren­deznek vasárnap Barcson a Dráva Völgye Középiskola sportcsarnokában; az egészna­pos színes rendezvény bevételét az uszoda építésére fordítják majd a rendezők. Délelőtt a kis­pályás labdarúgócsapatok lesz­nek a főszereplők, kora délután pedig a helyi és a Rákóczi-Ka- poscukor FC öregfiúk váltják fel őket. Megmutatják tu dúsukat a barcsi képviselők is, de szerepel a programban az EB-ezüstérmes Körtvélyesi Ákos aerobik-bemu- tatója, Vágner László FIFA-bíró élménybeszámolója és fellép a népszerű Vincze Lilla is. Dél-balatoni gyermekfoci Öt fordulót játszottak le eddig az idén újra elindított Dél-balatoni utánpótlás labdarúgó-bajnok­ságban. Hét település — Siófok, Balatonfenyves, Fonyód, Bala- tonlelle, Balatonszemes, Bala- tonföldvár és Zamárdi — neve­zett be a mérkőzés-sorozatra. Mindig pénteken délután játsz- szák a meccseket; bár az ered­mény itt talán még másodlagos, de idén is mindkét korosztály­ban Siófok a favorit, hiszen ta­valy elsöprő fölénnyel lettek bajnokok. A Dél-balatoni után­pótlás bajnokságban az egyik korosztályt a 3-4. osztályosok, a másikat pedig az 5-6. osztályo­sok alkotják. Vasárnap játszik a Fonyód Vasárnap rendezik Fonyódon a városi sportcsarnokban a Fo- nyódi Petőfi SE-Pacsa NB li­es női kézilabda-mérkőzést. Érdekesség, hogy tavaly még két osztálynyi különbség volt a két csapat között, így aligha le­het vitás, hogy melyik együttes a holnap 15.30 órakor kezdődő találkozó esélyese. Sportképek a Duna TV-n A Duna TV vasárnapi Sportké­pek című adásának (14.15 és 16.30 óra) tervezett műsora: Közvetítés a Dunaferr SE-Herz-FTC bajnoki női kézi­labda-mérkőzésről. A riporter Agai Kis András és Kelemen Zsolt, a szakkommentátor Csík János, a stúdióvendég Vass Ká­roly, a műsorvezető pedig Juni György. Összefoglaló a Bécs- Budapest szupermaratoniról. Bajnok lett a Harlem csapata A barcsi városi kispályás labdarúgó-bajnokság őszi végeredménye: 1. Harlem 2. Flamengó 3. Red Bull 4. Dráva Parkett 5. Stég 6. Dráva-Coop 7. Dankó 6 5 - 1 22-17 15 6 4 1 1 32-11 13 6 3 2 1 36-17 11 6 3 1 2 22-10 10 6 2 13 15-19 7 6 114 18-32 4 6 - - 6 11-49 0 ______________KOSÁRLABDA NB I, FÉRFI „A” CSOPORT______________ B ajnokverés Kaposváron Klíma-Vili Kaposvári SE-BC Marc-Körmend 76-73 (47-37) Hatalmas csata volt a pályán: a Klíma-Vili Kaposvári SE legjobbja, Varga Roland két körmendi játékossal, Szájer- rel és Fodorral birkózik FOTÓ: TÖRÖK ANETT Fantasztikus győzelmet ara­tott tegnap este Kaposváron a Klíma-Vili KSE férfi ko­sárcsapata a bajnoki címvédő Marc-Körmend ellen. Szenzációsan kezdett a kapos­vári együttes: a fantasztikusan játszó Varga R. és a régi önma­gát idéző Turcsán egymás után szórta a triplákat, így az ötödik perc végén már több mint 10 pont volt a hazaiak előnye. Tombolt a lelátó, hiszen a kü­lönbség csak nem akart csök­kenni a két csapat között. A vendég körmendiek mestere, Patonay Imre időkérésekkel és cserékkel próbálkozott — ke­vés sikerrel. A 15. perc tájékán ugyan felzárkózott a bajnok­csapat, azonban a hajrá ismét csak a kaposváriaké volt. Egy­mást múlták felül a játékosok, s két perccel az első félidő vége előtt már újra (több mint) 10 pontra nőtt a különbség. Erre sem volt példa évek óta Kaposváron: a rövid pihenőről visszatérő kaposvári játékoso­kat a szurkolók helyükről fel­állva zúgó vastapssal fogadták. A biztatás aztán átragad(hatot)t a játékosokra is, akik jó darabig tudták tartani tisztes előnyüket. A második 20 perc egyébként nem mindennapi izgalmakat hozott: mindkét csapatnak vol­tak remek szériái, így hol a Marc-Körmend zárkózott fel — sőt, egyszer egyenlíteniük is sikerült, de a vezetést egyszer sem tudták átvenni —, hol pe­dig a Klíma-Vili KSE „ment” el. A két irányító szenzációs napot fogott ki: Clay például egymaga öt hárompontosat eresztett el ebben a játékrész­ben, de Varga R. is szorgosan ontotta a kosarakat. A mérkő­zés hajrájában csak egy-két pont volt a különbség, de — s ez a lényeg — mindig Vojvo- dáéknál volt az előny, akik vé­gül Jusztin pontos büntetőivel bebiztosították a győzelmüket. A mérkőzés után megható pillanatokat élhettünk át: a mintegy másfélezer főnyi kö­zönség egy emberként skan­dálta percekig a „Szép volt, fiúk!”-at. Az biztos: meg is ér­demelték.... Gellér Sándor. — Remé­lem, hogy az ilyen nagyszerű győzelmekből is tudunk ta­nulni. Köszönöm játékosaim­nak a remek teljesítményüket és a hozzáállásukat, lelkes szurkolóinknak pedig a hatal­mas segítséget. Patonay Imre: — Ez van, ha egy csapat kétnaponta játssza a tétmérkőzéseit. Apró hibák döntöttek a kaposváriak javára, akik egyébként teljesen megér­demelten győztek. Fenyő Gábor így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1500 néző. V.: Harsányi, dr. Smied. Klíma-Vili Kaposvári SE: Farkas (3/3), Turcsán (19/6), Varga R. (26/9), Filipovics (2), Szlivancsanin (15). Csere: Agfalvi (2), Vojvoda (5), Jusz­tin (4). Edző': Gellér Sándor. BC Marc-Körmend: Clay (23/15), Czigler (12), Zsebe (15), Fodor (8/3), Quarles (8). Csere: Érsek (3/3), Szájer (4), Kolonies (-). Edzó': Patonay Imre. Országos enduró-bajnokság, Solt Bajnok a Zselic SC Solton és környékén rendezték meg az országos enduró-baj­nokság utolsó két futamát. A mintegy száz induló számára ezúttal nem a köves, sziklás talaj és a meredek hegyoldalak jelentették a nagy akadályt, hanem a Duna holtágain — néha derékig érő vízben — való átkelések. A solti idényzárón a Zselic SC négy I. osztályú versenyzője sorakozott fel a rajthoz. A 250 ccm-es géposztályban Rapp Csaba a második, mögötte alig lemaradva Tóth László pedig a negyedik helyet szerezte meg. A 125 ccm-es kategóriában Cseh András a harmadik he­lyen zárt, míg Haraszti András úgy lett ötödik, hogy hatalma­sat bukott. A csapatversenyben ugyan csak harmadik lett most a Zselic SC, azonban ez is ele­gendő volt ahhoz, hogy elhó­dítsák a bajnoki címet. A (nyílt) enduró OB vég­eredménye. 125 ccm: 1. Schreiner Péter (Cseke SC) Honda, 2. Kátai Péter (MOTEX) Suzuki, 3. Haraszti András (Zselic SC) Honda, 4. Cseh András (Zselic SC) Honda, 5. Dejan Debelak (Szlovénia) KTM. 250 ccm: 1. Maxwald Han­nes (Ausztria) KTM, 2. Rapp Csaba (Zselic SC) Honda, 3. Oliver Brichard (Ausztria) KTM, 4. Tóth László (Zselic SC) Yamaha, 5. Christian Neumeister (Ausztria) KTM. A hírek szerint jövőre nem csak az enduró, hanem a mo- tokrossz-versenyeken is láthat­juk a Zselic SC versenyzőit. RÖPLABDA NB I, FÉRFI EXTRALIGA Menetel a Pini KSE Kazincbarcika-Pini KSE 0-3 (-10, -6, -15) Újabb „kötelező” győzelmet aratott az Extraligában veret­lenül menetelő Pini Kaposvár SE férfi röplabdacsapata. Bár a hazaiak kezdtek jobban, a vendég Pini KSE hamar ren­dezte a sorait, és elsősorban jó sáncokkal s Pásztor remek meg­oldásaival nyerte a nyitójátsz­mát. A folytatásban úgy tűnt, hogy a Barcika feladta a mérkő­zést; csak Jánosi röpködött és ütött szépeket, no meg pontokat érőket. Azonban ez sem segített csapatán, hiszen magabiztosan 15^6-ra hozták a játszmát a ven­dég kaposváriak. A harmadik já­tékrész elején Takácsot Porko­láb, Kochot pedig Mészáros P. váltotta fel a pályán. Kaposvári szemszögből simának tűnt a do­log, hiszen a Pini KSE gyorsan elhúzott 7-1-re. A hazaiak azonban nem adták meg magu­kat: az időkérés után egyenlítet­tek az egyre többet hibázó ka­posváriak ellen, sőt, 10—10-ig fej-fej mellett haladt a két csa­pat. Aztán a maroknyi kaposvári szurkoló elégedetten dőlhetett hátra, amikor 14—12-nél mérkő­zéslabdához jutott csapata. A Kazincbarcika még egyszer utoljára összekapta magát, s nemcsak egyenlített, de még a vezetést is megszerezte. A ven­dégeknél visszajött Mészáros D., és innentől kezdve már nem engedélyeztek több pontot ellen­felüknek. A kaposvári bajnokcsapat a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, akik főként centerposz­ton voltak nagyon sebezhetőek ezen az estén. Dudás András:— Arra szá­mítottunk, hogy a hétközi Inter­liga-találkozó miatt fáradtan érkező kaposváriakat meg tud­juk szorongatni. Sajnos, center­játékban nem tudtuk felvenni velük a versenyt. Bár a Pini Kaposvár SE a szerencsével sem állt hadilábon, úgy érzem, hogy hazai pályán egy szettet megérdemeltünk volna. Demeter György: — A cen­terposzton lényegesen erőseb­bek voltunk, s ez az eredmény­ben is megmutatkozott. Csorba András Így játszottak Kazincbarcika, 200 néző. V: Csizmarik, Bodrogi. * Kazincbarcikai VSE: To­rony ai, Torna, Kiss Zs., Nagy- pál, Bencsik, Jánosi. Csere: Be­gov, Bagó. Edzó': Dudás András. Pini Kaposvár SE: Mészáros D., Koch, Takács, Pásztor, To- manóczy, Grozav. Csere: Zarka, Takács, Mészáros P. Vezetőe­dző: Demeter György. Edző: Viktor Boldarev. A játszmák alakulása. 1. játszma: 4—0 (!), 5-5 (!), 5-11 (!!), 10-11 (!), 10-15 (!) — 24 perc. 2. játszma: 0-5 (!), 2-5, 2-11 (!!), 6-11 (!), 6-15 (!) — 20 perc. 3. játszma: 0-1, 1-1, 1-7 (!!), 7-7 (!!), 8-8, 9-9, 10-10, 10-13, 12-14, 15-14, 15-17 — 27 perc. További eredmények: Dunaferr SE-Nyíregyházi VSC 0-3 (-13, -4, -12) Csepel SC-Medikémia­Szeged 1-3 (-5,11, -13, -6) Kecskeméti RC-Vasas SC 1-3 (-7,-8, 7,-9) ASZTALITENISZ NB I, NŐI „A” CSOPORT Újabb Kaposplast-bravúr Kaposplast-Bp. Postás- Matáv SE II. 12:6 Győz: Siry 3, Limbek 3, Davido- vics 3, Alkonyi 2, valamint a Limbek-Alkonyi páros, illetve dr. Bolvári 4, Gujdár 1, valamint a dr. Bolvári-Gujdár páros. A vendég fővárosi együttes mindent bevetett annak érdeké­ben, hogy megszakítsa a Ka- posplast győzelmi sorozatát. így például szerepeltették az egykor Kaposváron játszott dr. Bolvári Katalint, aki a Szuper Ligában szereplő Bp. Postás-Matáv SE első csapatának biztos pontja. A két páros nem hozott dön­tést; l:l-es állásról folytatód­tak az egyéni küzdelmek. Az első egyéni kör is döntetlenül zárult (3:3), majd ezután Da- vidovics úgy elverte a vendé­gek második számú játékosát, az egykori népszerű válogatott kapus lányát, Gujdárt, hogy több mérkőzést már nem is tu­dott nyerni. Bár dr. Bolvári va­lamennyi mérkőzését hozta, mégis egyre csak nőtt a haza­iak előnye (6:4, majd 9:5). A találkozó vége aztán magabiz­tos, 12:6 arányú kaposvári győzelem lett. A Kaposplast csapata bravú­ros sikerével — négy győze­lemmel és egy vereséggel — a listavezető Orosházi MTK mögött a második helyet fog­lalja el a bajnoki tabellán. Háttá István Bronzérmes barcsiak A középfokú iskolák Eu­rópa Kupa rendszerű csa­patbajnokságának orszá­gos döntője zárta az őszi pályaidényt, amelyet a fő­városban, az Újpesti TE stadionjában bonyolítottak le. Somogyot a' barcsi Dráva Völgye Középiskola fiú és a kaposvári Mun­kácsy Mihály Gimnázium leány csapata képviselte. A barcsiak összesítésben a harmadik helyet szerezték meg, s ezzel a versenysoro­zat történetének eddigi leg­jobb somogyi eredményét ér­ték el. Eredményük értékét növeli, hogy az ország két legerősebbnek ítélt testneve­lés tagozatos gimnáziuma tudta csak megelőzni őket. t Egyéniben az alábbiak vé­geztek dobogós helyen. Második lett Cziráki László (110 méter gát — 15,17 másodperc), Nagy Er­vin (súlylökés — 13,60 m), továbbá a 4x100-as váltó (44,76 másodperc). A harmadik helyen végzett Mészáros Tamás (gerelyhají­tás — 53,08 m). Cziráki és Mészáros eredménye egyben ifjúsági aranyjelvényes szint. A sikeres barcsi csapatot Ko­vács István és Antal Tamás testnevelőtanárok készítették fel. A leányok versenyében a Munkácsy csapata a tizedik lett. Egyéniben 1500 méteren Szunyogh Tímea 5:06,00-ás időeredményével a harmadik helyet szerezte meg. LABDARÚGÓ NB I, „B” CSOPORT — 14. FORDULÓ Csak a győzelem elfogadható Nem éppen jó hangulatban tért haza Paksról legutóbb a Rákó- czi-Kaposcukor FC labdarúgó-csapata. Olyan mérkőzésen szenvedett vereséget, amelyen be volt kalkulálva a pontszerzés. — Ilyen nehéz hetem még nem volt; főként a támadóink góli­szonya aggaszt, a Kádár-Piri kettős hetek óta képtelen a ka­puba találni — zsörtölődött Horváth Lajos edző, aki most azon töri a fejét, hogy miként is tegye hatékonyabbá együttesét. Annyi bizonyos, hogy változtat az összeállításon — mint mondta —, de azért még alszik rá egyet, hogy elképzeléseiből melyiket válassza. Annyi bizo­nyos, hogy elől nagy variációkra nincs lehetősége, mert kevés csatáruk van. Öt napon belül két hazai mérkőzése következik a Rákóczinak (mint ismeretes, az elmaradt Nagykanizsai Olajbá­nyász elleni találkozót október 29-én, szerdán pótolják), s hogy visszaszerezze pozícióját az él­bolyban a kaposvári gárda, mindkettőt hoznia kellene. Hogy milyen változást tervez az edző? Annyi bizonyosnak látszik, hogy a két ék ebben az összetételben nem kap bizalmat. Fontolgatja az edző Czonev kezdőként való szerepeltetését, és többek közt azt is, hogy Tóth G., esetleg Horváth Z. más sze­repkört kap. A középpályán — meghatározott feladattal — elő­térbe került Köves, netán Har­sányi játéka. 17 játékos kapott meghívót a mai mérkőzésre, és összeállítás csak a találkozó előtt várható az alábbi keretből: Házi, Ferencz, ltvás, Meksz, Nagy A., Szabó M., Miovecz, Tóth G., Harsányi, Köves, Hor­váth Z., Potpara, László, Fe­kete, Kádár, Piri és Czonev. A mai ellenfél, a Tiszavasvári Alkaloida SE forradalmi napo­kat élt át. A bajnokság alsó régi­ójában kullogó együttes számlá­ján eddig mindössze nyolc dön­tetlen és öt vereség sorakozik. A héten edzőváltás történt a klub­nál: a korábbi trénert, Kiss Mik­lóst Paróczai Sándor váltotta föl. Bár általában az új edző új elképzelésekkel érkezik, aligha várható, hogy ettől igazán meg­táltosodna a Tisza-parti legény­ség. Ám az mindenképpen fi­gyelmet érdemel, hogy az utolsó előtti helyen tanyázó ellenfél négy góllal kevesebbet kapott a Rákóczinál, tehát a zárt védeke­zés — feltehetően — a kevés erényeinek egyike. Horváth Lajos edző ezzel együtt nem tud más eredményt elképzelni, csakis a győzelmet. Mint mondta, azzal a jelszóval küldi játékosait a pályára, hogy elsősorban ne látványosan, ha­nem eredményesen játszanak. Ha kell, ennek érdekében csúsz- szanak, másszanak, szántsák föl a pályát. Reméljük, hogy utasí­tása nyitott fülekre talál. Jutási Róbert