Somogyi Néplap, 1989. augusztus (45. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-29 / 203. szám

Somogyi Néplap 1989. augusztus 29., kedd SPORT 53 HÁROM NAPIG KAPOSVÁRON Nashua díjlovagló-világkupa (Folytatás az 1. oldalról.) A főtitkár elmondta azt is, hogy a Nemzetközi Lovas­szövetség — az FEI — meg­szüntette a keleti és a nyu­gati ligát, s egységes rend­szert alakított ki. Ezért óriási elismerés, hogy Ka­posvár az idén is otthont adhat a világkupának, hi­szen a két liga összevonásá­val olyan városokban ma­rad el ez az esemény, mint Antwerpen, Salzburg, Han­nover, Luxemburg. Ugyan­akkor a megyeszékhely „olyan társaságba” került, mint Milánó, Lausanne, Stuttgart, Amszterdam, Brüsszel, Párizs. Kövy András, a magyar válogatott szövetségi kapitá­nya, a Kaposvári Gazdász versenyzője az indulókról és az előkészületekről számolt be. Hazánk színeiben a követ­kező lovasok versenyeznek: Dallos Gyula, Dallos Beáta, Pachl Péter, Reisenweber Simone (ők a Budapesti Lo­vasklub versenyzői), Lovász József és Szin Lajos (Szil­vásvárad) Sebestyén József (Nagycenk), Magyar Zsuzsan­na (Kecskemét), dr. Koháry György (Debrecen), Komjáthy György és Kövy András (Kaposvári Gazdász). Közü­lük jelenleg Dallos Gyula áll a legelőkelőbb helyen' a világkupa pomtlistáján: a ti­zenötödik. Tavaly a máso­dik helyen végzett a kapos­vári versenyen, s ha ez most is sikerülne neki, jelentősen gyarapíthatná pontjainak számát. Esélye van rá, de nem lesz könnyű dolga, mert az NSZK-beliek a legerő­sebb csapatukkal jönnek, s szakemberek véleménye sze­rint nehezebb nyugatnémet bajnokságot nyerni, mint olimpiát. Itt lesz a tavalyi győztes, Holger Münster­mann is, aki most harmadik a világkupa ranglistáján. Hazánkon és az NSZK-n kí­vül az NDK, Lengyelország, Ausztria, Kanada és Litvá­nia negyven lovasa jelezte érkezését, összesen ötvewhét lóval! A lovak elhelyezéséről a múlt évben felsőfokon be­széltek a résztvevők. Fedett, bokszos istállóban pihenhet­nek a paripák, olyan körül menyek között, amelyek szinte egyedülállóak. A ren­dezéssel várhatóan most sem t lesz gond, a színvonalról pe­dig a lovasoknak kell gon­doskodniuk. Hat versenyszám szerepel a programban, s az összes a nehéz kategóriába tartozik. Az első nyolc helyezett kö­zött hatezer svájci frankot osztanak szét. A verseny pénteken reg­gel fél nyolckor kezdődik a Szent György-díjjal, s dél­után három órakor az Inter- mediaire II-vel folytatódik. A részletes programról és az előkészületekről lapunk­ban folyamatosan beszámo­lunk. B. Zs. Kötöttfogású birkózó-vb Komáromi: nemcsak arany... A záró napon Komáromit röntgenfelvétel készítése vé­gett kórházba vitték. Tizen­három óra körül dr. Sidó Zoltán közölte, hogy szerin­te az FTC kétszeres világbaj - noka még lépni sem tud, nemhogy birkózni. A döntő előtt- körülbelül húsz perc­cel a magyar csapatorvos négy lidokaininjekciót szúrt be a fájós bal bokába, majd a magyar öltözőt meglátogat­ta az amerikaiak orvosa, s egy igen szoros bandázzsal látta el Komáromi bokáját. Szinte csoda, de a zöld-fe­hérek sportolója megnyerte ezt a finálét. Az öt perc végén l:l-re állt a két birkózó; követke­zett a hosszabbítás az első akcióig. Bár az óra nem járt, körülbelül 35 másod­perc elteltével Komáromi iszonyatos erőfeszítéssel be­fogta az őt eddig mindig le­győző szovjet klasszis fejét, majd mögékerült, s így meg­szerezte pályafutása harma­dik vb-aranyérmét, 1986 és 1987 után, amely egyben a 22. magyar kötöttfogású vb- babér. Dr. Hegedűs Csaba a ma­gyar öltözőben percekig zo­kogott, s ezt hajtogatta: „Ez nem lehet igaz; nemcsak Mamiasvilit, de a természe­tet is legyőzte Tibi. Sok nagy mérkőzést láttam már életemben, de ez marad a legfeledhetetlenebb. Remé­lem, még ennél is „tud” majd nagyobb mérkőzéseket Komáromi.” MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSAG Nagybajomnak egy tucat Balatonszentgyörgy— Somogyi B. SE 4-1 (2-1) Nagyatád, 150 néző. V.: Laskai. A vendég együttes mind­végig irányította a játékot, mezőnyfölényét mindkét já­tékrészben gólokra váltotta. Góllövők: Horváth Cs., György, Krénusz, Csikós, il­letve Mester. A balaton­szentgyörgyi együttesben mindenki jól játszott. A S. B. SE-ben Balogh G. emel­kedett ki. Bódis István Barcs—K. Vasas 1-0 (1-0) Kaposvár, 150 néző. V.: Král. A hazai csatárok négy holtbiztos helyzetet elpus­káztak, így a vendégek né­mi szerencsével jutottak a három ponthoz. Góllövő: Stájer. Jók: Stájer, Kovács J., illetve Balassa, Budvig, Vida, Borbély. K. Vasas ifi—Barcs ifi 0-1 Csupor Gyula Somogy sárd— Kiss J. SE 1-1 (1-1) Somogysárd, 300 néző. V.: Cservölgyi. Totónyeremények A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság tájékoztatása szerint a totó 34. játékheté­re 6 975 232 darab szelvény érkezett be. A 13 plusz 1 ta- lálatos szelvény (8 db) egyenként 1 028 406 forintot ér. A 13 találatosok (13 db) nyereménye egyenként 387 424 forint, a 12 találato- saké (718 db) 7554; a 11 ta- lálatos (10 756 db) 504, a 10- es (83 548 db) 97 forintot fi­zet. A hazaiak végigtámadták a mérkőzést, s helyzeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Vancsura, illetve Lajos. Jók: Maries, Gálovics, Vancsura, illetve Hukker, Horváth Z., Lajos, Németh. Somogysárd ifi—Siófoki B. ifi II. 1-6 Vancsura Vilmos Tab—Kaposgép VL 2-0 (2-0) Tab, 200 néző. V.: Pápai. A mezőnyben két egyen­rangú ellenfél küzdött, a lelkesebb tabiak azonban a kapu előtt határozottabbak voltak. Góllövők: Németh 2, Jók: Németh, a mezőny leg jobbja, Majkó, Kővács, Ta­kács, illetve Harczi. Tabi ifi—Kaposgép VL ifi 2-2 Kruspér Sándor Csokonyavisonta— Nagybajom 6-1 (2-0) Csokonyavisonta, 300 néző. V.: Polecsák. A küzdelmes mérkőzésen a második félidőre elfáradt vendégek ellen a hazaiak fö­lénye gólokban is megmu­tatkozott. Góllövők: Tóth J. 3, Németh 2, Kemény, Tóth J. Jók: Tóth J„ Németh, Porrogi, Csordás, illetve Tóth T., Récsei L. Csokonyavisonta ifi— Nagybajom ifi 5-2 Papp László Balatonföldvár— Nagyatád 3-2 (1-1) Balatonföldvár, 200 néző. V.: Szerecz. A küzdelmes mérkőzésen a mezőnyben jól adogató atádiak ellen a földváriak jól használták ki helyzetei­ket. Góllövők: Samu T. 2, Papp Gy., illetve Kovács A. öngól, Kocsis. Jók: Tóth F., Oláh, Papp Gy., Sapu T., Czink, Szigeti. Kiállítva: Ma- róti (N.-atád a 65. percben durvaságért). Balatonföldvár ifi— Nagyatád ifi 3-6 Törzsök Gyula Fonyód—Somogyszob 3-1 (2-0) Fonyód, 300 néző. V.: Sza­bó T. A közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak szám­talan helyzetükből „csak” hármat értékesítettek. Gól­lövők: Kocsi 2, Zámbori, il­letve Márton 11-esből. Jók: Petrók, Zámbori, Frank, Kiss, illetve Pallós, Márton, Lukács. Fonyód ifi—Somogyszob ifi 5-0 __ . - - , T olnai Attila Homokszentgyörgy— Lengyeltóti 1-1 (0-0) Homokszentgyörgy, 200 néző. V.: C. Kovács. A küzdelmes találkozón sok helyzetet hagytak ki a hazaiak, s csak az utolsó percben tudtak egyenlíteni a jól játszó tótiak ellen. Gól­lövők: Zakócs, illetve Antal. Jók: Gömöri, Basics, Ben- csik, Tóth, illetve Garai, Vojkovszky, Vacsi. Homokszentgyörgy ifi— Lengyeltóti ifi 0-1 Boros László A bajnokság állása: 1. Balaton­szentgyörgy Z. Barcs 3. Somogysárd 4. Tab 5. Csokonya­visonta 6. Nagyatád 7. Fonyód 8. Balaton­földvár 9. S. B. SE 10. Kaposgép 11. Lengyeltóti 12. Kiss J. SE 13. Homok­szentgyörgy 14. Somogyszob 15. K. Vasas 16. Nagybajom Z Z-10-1 6 2 2-S- 1 g 2 11-7-14 2 11-3-14 2 1-17-33 2 1-16-33 11-3-1 3 2 1-14-43 2 1-14-53 2 1-12-33 2 — 2 — 2-2 2 1 — 1 — 1-1 1 2-111-51 2-----------2 2- 6 — 2---------------2 0- 7 — 2------2 1-12­L abdarágó NB III K. Rákóczi—Csurgó 1-0 (1-0) Kaposvár, 2000 néző. V.: Vavika. • K. Rákóczi: Udvarácz — GőböZös, Kraft, Itvás, Bar­na — Kárpáti (Szabó), Zsí­rói, Hanusz, Adorján — Gyurics (Gulyás), Neubauer. Edző: Horváth Miklós. Csurgó: Belovári — Tóth P., Mészáros, Pintér, Ritu- per — Puskás, Buti (Novák), Bódis, Beke — Gyurka (Tóth F..), Hosszú. Edző: Nagy Lajos. Az első negyedóra végén egy jobb oldalról1 beívelt labdát Hanusz lekezelt, és 10 méterről a bal felső sa­rokba lőtte. A félidő befeje­zése előtt sűrűsödtek az ese­mények; előbb Adorján, majd két perccel később Neubauer találta el a ka­pufát. A második játékrészbén egyre nagyobb fölénybe ke­rült a K. Rákóczi, de nem sikerült gólt szereznie. A mérkőzés utolsó perceiben elkeseredetten rohamozott a Csurgó, az eredmény azon­ban már nem változott. Ha minimális különbséggel is, de megérdemelten győzött a K. Rákóczi. Jók: Hanusz, Gőbölös, Kraft, Adorján, il­letve Belovári, Tóth P., Pus­kás. K. Rákóczi ifi—Csurgó ifi 5-0 Fenyő Gábor K. Építők—Marcali 1-0 (0-0) Marcali, 800 néző. V.: Szinger. Építők: Czeibert — Nagy G., Zentai, Papp A. (Győr- kő), Papp T. — Balázs, No­vák (Gyurics), Varga, Pintér — Czabula, Wéber. Edző: Horváth Lajos. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Urbán — Nagy (Szekeres), Czuczka, Palacskó — Luka (Lakos), Mixtai, Szántó. Edző: Feny­vesi József. Egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó a kö­zelmúltban elhunyt Kutasi János emlékére, aki öt évig volt a marcali egyesület el­nöke. A mérkőzést eldöntő gól a 70. percben esett; Györkő nagyszerűen cselezte át ma­gát a hazai védelmen, el­húzta a labdát a kifutó Ig­ricz mellett, s az üres kapu­ba lőtt. A jó iramú, válto­zatos mérkőzésen a jobban akaró és lelkesebb vendégek a győzelmet megérdemelték. Jók: Czeibert, Györkő, Var­ga I., Czabula illetve Palacs­kó, Hajdú I., Hajdú II. Ivusza István Kaposvári Honvéd- Siklós 1-1 (1-0) « Siklós, 400 néző. V.: Dör- nyei. Szöuli Ismétlőm Plovdivban Plovdivban a kajak-kenu- vb-n magyar éremeső hul­lott. Tizenegyszer állhatták magyar sportolók a dobogó­ra, s ezek közül háromszor a legmagasabb fokára. A plovdivi napok a szöuli olimpiára emlékeztettek. Kajak ezer méteren Gyulay Zsolt, kajak négyesben az Abrahám, Csipes, Gyulay, Hódosi kvartett, kajak ket­tes tízezer méteren pedig az Abrahám, Hódosi duó nyert világbajnoki aranyat. A győztesek mellett hat ezüst­ös két bronzéremmel gyara­podott a magyarok érem­gyűjteménye. Somogyiak találkozói Párharc a csurgói kapu előtt K. Honvéd: Házi — Ki­rály, Horváth, Kiss, Varali — Nagy E., Fiama (Berta), Lakner (Kocsis), Kerner — Szenczi, Lukács. Edző: Kö­ves )László. Siklós: Pál —Kovács, Ka­pitány, Rózner, Kellén — Weiner, Nyim, Kiss, Szri- mácz — Keresztes (Bircsák), Sztojka. Edző: Amigya Pál. A kemény, változatos, jó iramú mérkőzésen az élső félidőben a honvédek ját­szottak erőteljesebben. A szünet után feljavult a Sik­lós, sikerült is egyenlítenie. Az eredmény igazságos. Gól­lövő: Kapitány, öngól, Szri- mácz 11-es bő). Horváth László NB III. Dráva-csoport: 1. Atome. SE 2 2 — — 5- 0 6 2. K. Építők 2 2 — — 4- 1 6 3. Nagymányok 2 2 — — 4- 2 6 4. Rákóczi FC 2 2 — — 2- 0 6 5. Somberek 2 1 1 — 4- 1 4 6—7. K. Honvéd 2 1 1 — 3- 1 4 8. Dombóvár 2 1 — 1 4- 4 3 9. Csurgó 2 1 — 1 3- 3 3 10. Máza­szászvár 2 1 — 1 2- 3 3 11. Siklós 2 — 1 1 2- 4 1 12—13. Boglárlelle 2 — —­Z 1- 3 14. Bóly 2 — 2 0- 3 — 15. Szigetvár 2 — 2 2- 6 — 16. Bonyhád 2 — 2 0- 5 — Dombóvári Vasas— Boglárlelle 2-1 (0-6) Dombóvár, 400 néző. V.: Molnár II. Dombóvár: Szálai — Fa­zekas, Vida (Horváth, Ru- ezek — Tóth-Bagi, Horváth, Dékány — Jakab, Szűcs, Pintér. Edző: Olasz János. Boglárlelle: Majzlinger — Madács, Pordaki, Kötél, Vi­rág — Hajdú (Csizmadia), Szilvást, Beczei, Riba — Ma­gyar, Farkas. Edző: Somogyi László. A 61. percben Tóth-Bagi jobb oldali szabadrúgását Ruczek 6 méterről előreve­tődve fejelte a kapuba. 1-0. A 63. percben Jakab bal oldali beadását Szűcs to­vábbgurította, és a jól érke­ző Horváth 15 méterről nagy gólt lőtt. 2-0. A 84. percben Vecsei szabadrúgása a sor­falról lepattant, és a legko­rábban érkező Kötél a háló­ba kotorta a labdát. 2-1. Az első félidőben kiegyen­lített volt a mezőnyjáték, ke­vés helyzettel. A szünet után rákapcsolt a Vasas és 2 perc alatt biztosította a megérde­melt győzelmét. Jók: Pintér, Szűcs, Luczek, Tóth-Bagi, illetve Pordaki, Magyar. Kézilabda NB II Nők: Tata—Csurgó 23:21 (9:10) Csurgó: Bar dér — Vajda (8), Lőrincz (5), Kövesdi (2), Bogdán, Borsodi (5), Her­man (1). Csere: Rásícó, Ba­logh V., Polgár 1., Polgár II. Edző: Kátai Ferenc. Szoros küzdelemben a ha­zai pálya előnyét élvező Ta­ta otthon tudta tartani a két bajnoki pontot. Kövesdi sú­lyos sérülést szenvedett. Jók: Vajda, Lőrincz, Borso­di. Férfi mérkőzés Nagyatád—Szentgotthárd 28:25 (15:12) Nagyatád: Pozsgai — Jüngling (1), Plangár ,'5), Puppi (7), Benkő (3),Schuk (2), Orbán (4). Csere: Géczi (4), Garai, Kirsch (2). Edző: Kolossá Károly. Az idei bajnokság máso­dik fordulójában idegenben nagyszerűen játszott az atá- di együttes, és végig vezet­ve érte el győzelmét átszer­vezett gárdájával. Jók: Pup­pi, Géczi, Orbán. A BÖHÖNYE ÉS VIDÉKE ÁFÉSZ szerződéses üzemeltetésre átadja 3 éves időtartamra, 1989. október 1—1992. szeptember 30-ig 14. sz. élelmiszer-háztartási boltját (Böhönye) A versenytárgyalás szeptember 29-én 10 órakor lesz az áfész központi irodájában. A pályázatokat szeptember 29-ig lehet le­adni. — Pályázati űrlapot *és tájékoztató adatokat az áfész főkönyvelője ad. Böhönye, Fő u. 31. (106478)