Somogyi Néplap, 1986. december (42. évfolyam, 282-307. szám)

1986-12-01 / 282. szám

Somogyi Néplap ) X) 1986. december 1., hétfő SPORT S3 Labdarúgó NB I Búcsú az ősztől — győzelemmel Siófoki Bányász — Ferencváros 1-0 (1-0) Siófok, 6000 néző. V.: Sza­bó B. (Kőrös, Hamar). Siófok: Kovács—Brettner, Par- davi, Olajos, Kolovics—Jancsika, Szajcz, Quirikó—Arky, Horváth, Lakatos. Edző: Kaszás Gábor. Ferencváros: Zsiborás—Hámori, Pintér, Strausz, Keiler—Bánki, Szántó, Dukon—Zsinfta, Fischer, Kincses. Edző: Dálnoki Jenő. Csere: Zsinka helyett Dzurják a szünetben, Dukon helyett Zsi- vóczky a 65. percben, Lakatos helyett Zsadányi a 77. percben, Horváth helyett Marozsán a 81. percben. Sárgalap: Strausz 33, Jancsika 39, Brettner a 73. percben. Szögletarány: 10-4 (5-3) a Sió­fok jaYára. A Siófok kezdett jobban és Zsiborásnak már az első percben össze kellett szedni tudását, hogy Lakatos húsz­méteres lövését szögletre üsse a bal alsó sarok előtt. A Ferencváros négy perccel később Strausz 22 méteres remekül nyesett szabadrú­gásával veszélyeztette a sió­foki kaput, de kovács a bal alsó sarok elől. kitornászta. A 29. percben megszerezte a vezetést a Bányász: Qui- rikó bal összekötő > helyén kapott jó átadást Olajostól, azonnal indítani akarta az elöl -futó Lakatost, de indí­tásába Hámori estében be­leért, és a visszapattanó labdát Quirikó 18 méterről ballal nagy erővel kapásból a jobb felső sarokba vágta. 1-0. Szünet után a Siófok előtt adódott újabb helyzet: Qui- riikó bal oldali beadását Szajcz középre csúsztatta, de Horváth hét méterről ka­pu mellé perdített. Ezután változott a kép, a Siófok to­vább rohamozott, de átadá­sai már nem voltak olyan veszélyesek mint ezt meg­előzőleg. Ritkán látható jó iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. Már az első percekben nyilvánvaló volt, hogy mindkét gárda igényt tart a két pontra, ennek kö­szönhető, hogy a közönség végig szurkolhatta a ragyo­gó 90 percet. A Ferencváros többet birtokolta ugyan a labdát, de nem boldogult ezen a napon kitűnően ját­szó siófoki védőkkel. A Bá­nyász előző mérkőzésein is csak megközelítően így sze­repelt volna, most nem kel­lene kiesés ellen harcolni. Ezen a mérkőzésen a csapat kitűnően játszott és megér­demelten győzte le a mind­végig rohamozó és veszélyes Ferencvárost. Jók: Kovács, Pardavi, Olajos, Kolovics, Quirikó, Jancsika, Lakatos, ill. Pintér, Keller, Bánki, Fischer. Molnár József Utánpótlás bajnokság Siófok—Ferencváros 2-0 Siófok, 1000 néző. V.: Hor­váth Ottó. Siófok: Gál—Vörös, Sashegyi, Kiss, Balogh—Molnár, Tóth P., Takács Zs., György—Boda, Nagy T. Edző: Pusztai László. Jók: Gál, Sashegyi, György, Boda, ill. Balogh, Zsiba, Limper- ger, Borbély. Gólszerző: Boda 2. Az NB 1 további eredmé. nyei: Békéscsaba—ZTE 0-0 Békéscsaba, 5000 néző. V.: Ha­zafi. A gyenge iramú és színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Videoton—Bp. Honvéd 2rJÖ (2-0) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Szilágyi. A Videoton első félideji jó játé­kával nyert az elgondolás nélkül játszó Honvéd ellen. Góllövők: Csucsánszky, Novath. Eger—Dunaújváros Z-,1 (0-1) Eger, 3500 néző. V.: Roxin. Az utolsó negyedórában két büntető fosztotta meg a Duna­újvárost a győzelemtől. Góllö­vők: Fodor 2. (mindkettőt lX-es- ből), illetve. Tatár. Űjpesti Dózsa—MTK—VM 0-1 (0-1) Megyeri út, 20 000 néző. V.: Plasek. Az MTK—VM vezetése után mindent elkövetett az Crjpest az egyenlítésért, de a kék-fehérek jól védekeztek. Góllövő: Talapa. Debrecen—Haladás VSE 2-0 (2-P) Debrecen, 4000 néző. V.: Győri. Az első félidei játékával nyert a Debrecen. Góllövők: Danj Papp öngól. PMSC—Rába ETO 2r(l (1-1) Pécs, 8000 néző. V.: Kovács I. L. A Rába vezető gólja után fe­lülkerekedett a PMSC és tudatos játékával harcolta ki a győzel­met. Tatabánya—Vasas 3.-(l (2-0) Tatabánya, 4000 néző. V.: Lá- zin. Gyors, korszerű támadásokkal már az első félidőben biztosítot­ta győzelmét a bányász együt­tes. Góllövők: Csapó, Vince J., Schmidt, illetve Borostyán. A labdarúgó NB I állása: 1. (J. Dózsa 14 8 4 2 23 -7 20 2. MTK VM 14 9 2 3 25-10 20 3. Pécs 14 7 4 3 11- 5 18 4. Haladás 14 7 3 4 17-13 17 5. Tatabánya 14 7 2 5 21-12 16 6. Ferencv. 14 5 6 3 13- 9 16 7. Bp. Honvéd 14 6 3 5 21-22 15 8. Videoton 14 6 2 6 16-13 14 9. Vasas 14 6 2 6 19-19 14 10. Békéscsaba 14 4 6 4 16-17 14 11. Debrecen 14 5 3 6 19-22 13 12. Eger 14 4 4 6 13-26 12 13. Rába ETO 14 3 5 6 18-21 11 14. Zalaegersz. 14 3 4 7 12-18 10 15. Siófok 14 2 5 7 11-20 9 16. Dunaújv. 14 1 3 10 8-29 5 Félgáz is elég volt Röplabda NB I a Közgáz ellen Tenisz­csillagok bemutatója K. Rákóczi—Veszprémi SE 3-2 (2-1) Kaposvár, 6000 néző. V.: Hartman (Molnár L., Kő­rös) K. Rákóczi: Sándorfi — Magyar, Deákvári, Petrák, Kraft — Konrád, Bíró, Ba­logh — Murai, Miovecz, Meksz. Edző: Csordás István. Veszprém: Palla — íBelső, Baranyi, Marth, Perger — Csornai, Onhausz, Csik — Bognár, Gáspár, Tóth. Ed­ző: Gazsó Illés. Csere: Meksz helyett Ri- ezu 67. perc, Bognár he­lyett Fridmann 76. perc, Mu­rai helyett Czabula 86. perc. Szögletarány: 4-3 (3-0) a Rákóczi javára. Kaposvári rohamok vezet­ték be a mérkőzést. A 8. percben Bíró negyven méte­res átadással indította Mu­rait, s Palla kapujából messze kifutva lábbal tisz­tázott a csatár elől a part­vonalon túlra. A 15. perc meghozta a hazaiak vezető gólját. Murai jobb oldalról ívelt be szögletrúgást, a lab­da egy védőről Petrák elé pattant, aki öt méterről lőtt kapura, Pállá karjáról a labda a bal kapufára, majd onnan a hálóba gurult. 1-0. A 19. percben csaknem újabb gólt ért el a Rákóczi: Konrád baloldali szögletrú­gása után Petrók csúszta­tott fejese alig szállt fölé. A 21. percben egyenlítettek a vendégek: Onhausz a Rá- kóczi-térfél közepén jobb oldalról küldött kapu elé egy szabadrúgást, Bognár valósággal berobbant a védők közé és hat méterről ritkán látható felhöf ejessél küldte a labdát a léc alá. 1-1. Hat perccel később is­mét a veszprémi hálában táncolt a labda. Konrád a jobb oldalon indította Mio- veczet, aki egy csellel tisz­tára játszotta magát, közép­re ívelt, Bíró fejjel Murai elé csúsztatta a labdát, aki­től Balogh kapta, s a kö­zéppályás nyolc méterről kapásból bombázott a jobb sarokba. 2-1. Ezután Bíró 30 méteres nagyerejű szabadrú­gását Pállá a jöbb felső sa­rokba öklözte a mezőnybe. A félidő végén a Rákóczi valóságos tűzijátékot rende­zett a vendégek kapujánál, amely csak nehezen szaba­dult fel. Az 57. percben potyaízű góllal egyenlítettek a vendé­gek. Egy hosszan előre vá­gott labdrága Petrók és Csík rajtolt, a Rákóczi vé­dőjátékosa az alapvonalon túlra akarta „kísérni” a lab­dát, de Csik hátulról be­csúszva azt a kapu élé ka­nalazta, közben Sándorfi is kimozdult helyéről, így a labda akadálytalanul gurult a hálóba. 2-2. A 63. perc­ben újabb parázs jelenet alakult ki a veszprémi ka­punál. Az ötösön Balogh lö­vésébe az utolsó pillanatban lépett bele Csornai. A 82. perc nem mindennapi látvá­nyos góllal hozta meg a ha­zai győzelmet. Magyar a sa­ját térfelén szerzett meg egy labdát, aztán nagy len­dülettel megindult előre. Sorra cselezte ki a rátáma­dó védőket, majd az ötödik csel után lövésre szánta ma­gát, a labda a vetődő Palid­ról visszapattant elé, s a hátvéd másodszor már nem hibázott. 3-2. (Ritkán lát­ható szép egyéni teljesít­mény.) A Veszprém azon­ban még nem adta fel, je­lezte ezt a 87. percben Csík fejese, mely a felső kapufá­ról vágódott pályán kívülre. Az utolsó percben Czabula előitt volt szabad az út, egyediül vezette a labdát Pállá kapuja felé, de meg­ijedt a lehetőségtől, így oda­lett a helyzet. Nagyszerű méikőzést ho­zott a két éllovas rangadó­ja. A jó formában lévő csa­patok a 90 perc mindegyi­kében igazolták a tábláza­ton elf oglalt helyezésüket. A veszprémiek egy pillanatig sem álltak be védekezni, ez tette még élvezetesebbé, még izgalmasabbá és változatos­sá a játékot. Nagyon sport­szerű volt ennék dacára a mérkőzés. Jelzi ezt, hogy egyetlen kártyát sem kellett a nagyszerűen bíráskodó já­tékvezetőnek felmutatnia. Bizony játékvezetői hármas nagyon régen működött köz­re ily közmegelégedéssé Ka­posváron. A Rákóczi győ­zelmének értékét növeli, hogy nagyszerű ellenfelet győzött le. Jók: Magyar, De­ákvári, Konrád, Bíró, Ba­Kaposvári Vasas Izzó— Közgáz-Külker SC 3:0 (5. 13, 7) Kaposvár, Városi sport- csarnok, 300 néző. V.: Szábó F., Kovács K. K. V. Izzó: Varga, Bódis, Pintér, Marek Gy., Marek A., Sántosiné. Csere: Kris­tály, Novák, Majomé. Edző: Simon Károlyné. Pénteki budapesti győzel­me után ismét sikerült nyer­ni az izzósoknak. Ezzel nyol­cadik győzelmét aratta a csapat. Az első játszmát biztosan, könnyen nyerték a kaposvá­riak. A második elején ki­engedett a csapat és az el­lenfél is sokkal kombinatí- vabb támadó játékot produ­kált, mint az elsőben. En­nék köszönhető, hogy 12:4- es előnyhöz jutottak. Ez­után fokozatosan feljött az Izzó, élvezetes és hosszú lab­Támadást készít elő a ven­dégcsapat, szemben az Izzó damenetekkel tarkított játék alakult ki, amely után sike­rült egyenlítenie, majd a játszmát is megnyernie. A mérkőzés végső kimenetele szempontjából fontosnak bi­zonyult, hogy a második játszmában vesztett helyzet­ből sikerült nyerni, mert a harmadik szettben mintha már feladta volna a Kögáz, hiszen a kaposváriak 8:0-ra elhúztak, majd később — három cserejátékossal is — biztosan, nyertek. A pénteki fővárosi győze­lem már sejttette, hogy a kaposváriaknak nem okoz­hat különösebb gondot a közgázosok kaposvári legyő­zése. Ez a három játszma mindenben igazolja ezt a feltevést. A kaposvári lányok egy eléggé gyenge színvona­lú mérkőzésen úgy nyertek, hogy ehhez nem is volt szükségük teljes erőbedobás­ra. Jók: Marek Gy., Varga, Sántosiné, illetve Sarlós, Binder. Burcsa Tibor Alba Regia Építők— H. Táncsics SE 86:70 (46:43) Kaposvár, 800 néző. V.: Szabó IV., Halmos. HTMSE: Nagy (2), Simon (25), Lendvai (7), Kárpáti (11) Stickel (11). Csere: Kál- di (—), Rakolczai (10), Sza­bó (2), Molnár (2). Edző: Magyar András. A felszabadultabban ját­szó építős legénység megér­demelten győzött. Jók: Si­mon illetve Szilassy (21), Kiss (21), Köves (13). SÁÉV SC—Dombóvár 99:88 (50:43) Dombóvár, 1000 néző. V.: Major, Nagy. SÁÉV SC: Kostencki (44), Magyarfi (11), Basics (16), Tóth (—•), Lestár (4). Csere: Durkó (14), Monok (10). Ed­ző: Jerzy Frolow. Küzdelem a labdáért a kaposvári mérkőzésen Ideges hangulatú, feszült kezdés után tizenegy percig fej-fej mellett haladt a két csapat, a hajrában azonban a jól védekező SÁÉV előny­höz jutott. A második já­tékrészt fergetegesen kezd­ték a kaposváriak, 70:53-ra elhúztak. Előnyük fokozato­san csökkent, és a tizenne­gyedik percben 80:80 lett az állás. Az idegek harcát in­nét a SÁÉV bírta jobban, s kiváló játékkal győzött. Kostencki szenzációsan ját­szott, a mezőny legjobbja volt. Rajta kívül Durkó, Ba­sics és Tóth teljesítményét emelhetjük ki. A hazaiak közül Ács (28) játszott jól. Berzeviczy Zsolt Sáév-ünnep Dombóváron Magyart ölelik társai, miu­tán a védőket halomra dön­tötte logh, illetve Belső, Baranyi, Marth, Csornai, Onhausz. Jutási Róbert További eredmények: Diósgyőr—Salgótarján 1-0, Csepel—Budafok 3-0, Komló —Vác 5-1, Nyáregyháza— Özd 2-1, SzéksZárd—Szarvas 1-1, Keszthely—Olajbányász 1-1, Volán—Ganz-Mávag 3-0, Metrtipond—Szolnok 1-1, Ba­ja—Szeöl Délép 1-0. Az NB ,11 őszi végeredménye: 1. Bp. Volán 19 12 2 5 40-25 26 2. Kaposvár 19 11 4 4 23-17 26 3. Csepel 19 9 7 3 26-11 25 4. Veszprém 19 11 2 6 24-21 24 5. Nyíregyh. 19 9 5 5 29-23 23 6. Vác 19 10 3 6 27-23 23 7. Komló 19 10 2 7 30-26 22 8. Szolnok 19 8 4 7 25-23 20 9. Salgótarján 19 7 6 6 19-19 20 10. Szeol-Délép 19 8 3 8 28-19 19 11. Ganz-Mávag 19 8 3 8 25-25 19 12. Metripond 19 7 4 8 28-21 18 13. Szarvas 19 7 3 9 26-27 17 14. Baja 19 6 4 9 19-28 16 15. Keszthely 19 4 6 9 19-24 14 16. Ózd 19 6 2 11 21-27 14 17. N.-kanizsa 19 4 6 9 23-33 14 18. Diósgyőr 19 3 8 8 16-28 14 19. Szekszárd 19 5 3 11 30-41 13 20. Budafok 19 5 3 11 17-34 13 Vasárnap régvárt, nagy érdeklődéstől kísért tenisz­bemutatóra került sor a Bu­dapest Sportcsarnokban, ame­lyet a Vasas fennállásának 75. évfordulója alkalmából rendeztek. Az eseményen külföldi és hazai világsztá­rok léptek fel Mindkét külföldi sztár — a csehszlovák Hana Mand- likova és a svéd Henrik Sundström — csak szomba­ton késő este érkezett meg. A 22 éves svéd versenyző repülőgépe a köd miatt ké­sett, Mandlikova pedig el sem tudott indulni Prágából a MALÉV-járattal, annyira kedvezőtlen volt az időjárás a csehszlovák fővárosban. Így aztán nem tehetett mást, beült édesapja vadonatúj Renault 5 márkájú gépko­csijába, s vállalva a 7 órás utat, Budapestre hajtott. Es­te 10 órakor ért a magyar f ővárósba ... ­A „nagyok” közül először a két férfi, a Monacóban élő de svéd állampolgár Henrik Sundström és a több mlint egy évtizede legjobb magyar játékos Taróczy Ba­lázs következett. Sundström—Taróczy 6:3 6:4. 65 percig tartott a mérkő­zés. TOTÓ A 48. játékhét nyertes szel­vénye: 2; 1: 1; x; 1; x; 1; 1; 2; 1; 1; x; elmaradt; +1; x. Kosárlabda NB I Labdarúgó NB II Második helyen a Rákóczi